У дома Вътрешни цветя Моделиране 2 мл групови цветя. Интегриран урок по моделиране и развитие на речта по игрови технологии във втора младша група „Пролетна разходка. Дидактическа игра "Засадете цветя в цветни лехи"

Моделиране 2 мл групови цветя. Интегриран урок по моделиране и развитие на речта по игрови технологии във втора младша група „Пролетна разходка. Дидактическа игра "Засадете цветя в цветни лехи"

Татяна Кулижникова

Реферат на ООД за художествено-естетическо развитие(скулптуриране) на 2 младша група Цветя на поляната.

възпитател 2 младша групаТопотушки MBDOU Детска градина номер 112 Златна рибка град Вологда Кулижникова Татяна Николаевна (най-висока квалификационна категория)

Цел: създаване на условия за производство цветяот солено тесто за пеперуди, като запознаем децата със знаците на пролетта.

Задачи:

Образователни: продължавайте да развивате интереса на децата към скулптуриране, продължете да развивате умения при работа със солено тесто, затвърдете усвоените методи моделиране при създаване на цветя от солено тесто(разточване на топката, сплескване между дланите, отделяне на част от цяло парче, използване на стека правилно, намазване на малки части с вода.

Задача за развитие: развиватфини двигателни умения на пръстите, разширяване на речника, развиват зрително внимание, способността да контролират и координират своите действия, развиватточност при работа със солено тесто, развиват сетивната сфера, внимание, въображение и мислене.

Образователна задача: насърчаване на отзивчивост, насърчаване на желание за помощ, доброжелателно отношение един към друг, насърчаване на любовта към природата, насърчаване на естетически вкус, продължаване на укрепване на културни и хигиенни умения, насърчаване на независимост в работата.

Предварителна работа: наблюдение на цветя във вази(нарциси, иглики, разглеждане на илюстрации и снимки иглики, дидактическа игра „Избери цветни листенца“, играейки с щипки за пране (създавайки различни цветя, работа в мини градина с баби-домакини (засаждане на семена от цинии, астри, невени, настурции, четене на поезия за пролетта, о цветя.

Материал и оборудване:

1.дъски за скулптуриране(по брой деца)

2. оцветено осолено тесто.

3. хартиени салфетки за ръце по брой деца.

4. кърпи за маси

5.чаши вода

6.стекове по брой деца

7. чинии, върху които има тесто за всяко дете, стек, чаша вода, салфетка.

8.имитация поляни(зелен плат и бял синтепон).

9.магнити пеперуда (повече от деца).

Работа с речник: иглики, пролет, топло, нежно, диск, стек.

напредък на ООД:

възпитател:

Радостта тичаше по пътеката

Радостта отвори всички прозорци,

Радостта събуди всички деца

Джой покани гости при нас.

възпитател: Момчета, кое време на годината е?

деца: Пролет.

възпитател: Добре, момчета, пролет. Как позна? Кои са първите признаци на пролетта, които вече забелязахте?

деца: Денят стана по-дълъг, вечер е по-светло, снегът започна да се топи, снегът посивява, появява се първата трева и т.н.

Учителят напомня на децата, че отговорите им са пълни, а не с една дума.

възпитател: Вие наричате всичко правилно, браво. През пролетта всичко оживява: както дървета, така и храсти, насекоми се събуждат, птици долитат, появява се трева, цъфтят цветя... Момчета, най-рано цветякоито се събуждат след зимата се наричат иглики.

Fizminutka (внимание)„Дървета, храсти и цветя".

възпитател: Момчета, вижте, в нашия пред групата се появи пролетна поляна.

Децата, заедно с учителя, идват до масата, на която изчистванекъдето са пеперудите.

възпитател: Момчета, на кого виждате изчистване? (отговор на децата)... Точно така, пеперудите вече са пристигнали. Но по някаква причина те са тъжни. Изглежда ми казват нещо.

Учителят взема една от пеперудите в дланта си и я поднася до ухото си.

възпитател: Момчета, пеперудата ми каза, че тя и нейните приятели са много щастливи пролетта: топло слънце, лек бриз. И долетяха до нас. Но зимата не иска да си тръгне по никакъв начин, не иска да дойде пролетта. Зимата отново реши да ни затрупа със сняг. И следователно на нашата на поляната няма нито едно цвете... Мислите ли, че това е добре за нашите пеперуди?

Отговорите на децата.

възпитател: Ти говориш правилно. Разбира се, нашите пеперуди не могат да живеят без цветя... Но как могат да бъдат? Къде да получите цветя? Как можем да помогнем на пеперудите?

Отговорите на децата.

Учителят води децата до факта, че ние самите можем да заслепим красиви пеперуди цветя.

възпитател: Ти си страхотен. Много е хубаво да помагаме на хората около нас.

Динамична пауза „Растат на поляната цветя"

Те растат на поляната цветя

С невиждана красота (деца клякат)

Протягане към слънцето цветя,

Разтегнете се и с тях. (Станете на крака, протегнете ръка, вдигнете ръцете си)

Понякога духа вятър

Само че няма значение. (Замахнете ръцете си, замахнете торса си)

Облегни се цветя,

Венчелистчетата се спускат. (Склонове)

И после пак стават

И все пак цъфтят. (Завърта торса наляво-надясно).

Децата отиват до масите, където всичко е подготвено за задачата.

възпитател: Деца, вижте, пеперудите ни гледат (привлича вниманието им към магнитна дъска, към която са закрепени няколко пеперуди). Много се интересуват как можем да им помогнем. И преди да започнем да извайваме цветя за нашите пеперуди, нека поиграем на игра с пръсти.

Децата огъват-разгъват пръстите си, докато казват фразата:

За да започнете да скулптурирате за нас,

Трябва да опънете пръстите си.

гимнастика с пръсти" Цвете":

Като малки деца

Има алено цвете, (Сложете пръстите си заедно с щипка)

И венчелистчетата му -

Това са пръстите на ръката. (Отворете дланта си, разтворете пръсти)

1,2,3,4,5 (Свържете пръстите на двете си ръце заедно)

Ние ще започнете да скулптурирате. (Стискане на юмруци).

Децата седят на височина (маркировка на столове и маси № 0, № 1)към техните работни места.

Учителят напомня на децата как правилно да седят на масата (да следят позата и да използват кога моделиране със солено тесто, вода и купчина.

Учителят казва последователността на процеса на създаване цветя за пеперуди... От цяло парче розово цветоветрябва да отчупите по-голяма част, след което разточете топка от нея с кръгови движения. След това получаваме диск от топката чрез сплескване. След това вземаме стека и го използваме, за да създадем венчелистчета от нашите цветя... Последното нещо, което трябва да направите, е да създадете нашия цветен център... За да направите това, отщипете малко парче жълто тесто цветовеи завъртете малка топка с кръгови движения. След това потопете пръста си във вода, докоснете средата цвете и прикрепете балон... Не е необходимо да приемаме много вода, за да не развалим нашите цвете.

Децата започват да творят цветя за пеперуди.



Учителят насърчава децата. Открива нещо интересно и запомнящо се за всяко дете в работата си.


В края на деня учителят и децата разглеждат получената работа, с която децата се заеха поляна за пеперуди.



Учителят намира жар във всяка работа и хвали децата от името на пеперудите за тяхната красива цветя.

В края на урока учителят и децата се радват, че са помогнали на пеперудите, колко красиви цветямомчета, създадени за пеперуди. Сега пеперудите ще се чувстват добре и удобно на нашите изчистване.




Свързани публикации:

"Красиви цветя за пчела." NOOD за художествено и естетическо развитиеЦел: да продължи да учи децата да различават цветовете; упражнение за рисуване на отпечатък чрез отпечатване. Цели: 1. да научи децата да печатат върху хартия; 2 да се развива.

Интегрирано събитие "Цветя за Батиста" за художествено-естетическо развитиеИнтегрирано събитие "Цветя за Бастинда". Програмни задачи: Познавателни: Да се ​​обобщят и разширят знанията на децата за нетрадиционното.

Резюме на GCD за художествено-естетическо развитие (рисуване) в първа младша група "Листопад"Програмно съдържание: да научи децата да рисуват с бои; дръжте четката правилно, навлажнете купчината, вземете боя и направете отпечатъци с техника.

Цел: развитие на творческите способности на децата в предучилищна възраст чрез използване на нетрадиционни техники за рисуване. Задачи: Обадете се.

Задачи: - формиране на умение да отщипвате малки парченца пластилин от голямо парче и да търкаляте топчета между дланите; - развиват се малки.

Тема: Подарък за мама. Предназначение: Изработка на пощенска картичка със собствените си ръце като подарък за мама. Интегриране на образователни области: „Социални и комуникативни.

Резюме на ГКД за художествено-естетическо развитие в първа младша група на тема: "Ряпа" Съдържание на програмата: Продължавайте да учите децата.

Реферат на непосредствени образователни дейности за художествено-естетическо развитие в група с общоразвитие на учениците.

Резюме на урока по художествено-естетическо развитие (моделиране) в първа младша група "Прозорец за петел"Урок по моделиране в първа младша група „Ягода” „Прозорец за петле” Изготвил: Възпитател: Програма Л. В. Камнева.

Реферат от урок по художествено-естетическо развитие (рисуване) в първа младша група"Лъчи за слънце" Цел: развитие на детското творчество и интерес към рисуването. Софтуерно съдържание: допринася за формирането.

Библиотека с изображения:

Конспект на интегриран урок (художествено-естетическо развитие: моделиране) във втори младши
група на тема: "Невероятно цвете"
Цел: да запознае децата с ново цвете - кокиче.
задачи:




Разширете познанията за пролетта;
запознайте се с изкуството на апликацията;
научете се да подреждате готови части върху парче картон, правилно да изграждате композиция
съответствие с пробата;
научете се да използвате четка и лепило, вършете работата внимателно
Оборудване: части (венчелистчета, ствол, листа, трева), памучна вата, лепило, четки, картон; илюстрация с
образа на кокиче.
Днес нашият основен гост ще бъде невероятно цвете. Мисля, че лесно можеш да отгатнеш името му,
когато чуеш гатанка:
Пробива кълнове
Удивително цвете.
Израства от снега
Първо среща пролетта.
Чуйте какво би могло да ни каже едно кокиче, ако можеше да говори: (четене на стихотворение
"Кокиче" от Анселмас Матутис)
Роден съм!
Роден съм!
Снегът е пробил
Той е роден!
Леле какво си, бодлив сняг,
Вие сте студени, снежени и буйни.
Напразно мечтаете за слана
Много скоро ще се стопите
Ще отплувате в поток в реката
И дума няма да кажеш!
Разглеждане на илюстрация на кокиче.
Кокичето има само две тесни листа близо до стъблото, големи бели венчелистчета.
Нека се опитаме да разберем защо кокичето има такова име. Слушайте - "кокиче". Как си
защо мислите, че това конкретно цвете е наречено "кокиче"?

Деца: Защото израства от снега
Точно така, това малко растение издържа дори на много слани.
Кокиче е горско цвете. Но в края на зимата и в началото на пролетта, когато цъфти, ние не отиваме в гората.
Много любители на цветята засаждат кокичета близо до домовете си.
Динамична пауза "Кокиче":
Природата и слънчевата светлина се събудиха
Той разпръсна омразните облаци с метла.
(децата клекнаха)
От сивата земя се появи кълнове -
Зад него и кокиче е светло цвете.
(децата стават, обръщат главата си надясно наляво)
Отначало малко по малко
Извадих зелен крак
(ръцете на колана, краката последователно изведени напред)
После се протегна с всичка сила
(децата се протягат, изправят се на пръсти, ръцете нагоре)
И тихо попита:
„Виждам: времето е топло и ясно.
Кажете ми, вярно ли е, че това е пролет?"
(децата вдигат ръце, пляскат и казват "да - да да")
Днес ще направим подарък на майките за празника на 8 март. Този подарък е най-прекрасният първи
цвете. И след празника нашите кокичета няма да изсъхнат, а ще радват дълго време със своята крехка
красота и напомнят за идването на дългоочакваната пролет.
(Учителят показва примерна композиция; обяснява алгоритъма за изпълнение на работата. Пред децата
парче картон, компоненти и лепило. Учениците подреждат детайлите върху картон в определен вид
последователности; след това залепете частите на място.)
Сега знаете какво цвете е това - кокиче. Това е горско цвете и е вписано в Червената книга.
Кокичетата първи цъфтят, та хората ги късат, не ги щадят, кой за себе си, кой за продажба. Смъквам
ръце, издърпващи заедно с луковиците, тъпчещи гъсто растящите цветове
Но ти и аз сме приятели на природата
Няма да берем цветя
Това са капки красота!
Нека растат, цъфтят,
Те ни носят радост!

Татяна Веселова
Резюме на урок по моделиране във втора младша група "Вълшебно цвете"

Общинска бюджетна предучилищна образователна институция

детска градина номер 10, гр.Лисково

абстрактнопреки образователни дейности с деца

в втора най-млада група

Тема: « Вълшебно цвете»

Образователна област

"Художествено творчество".

Подготвени:

Веселова Татяна Александровна

възпитател

Задачи: Продължете да развивате умението да отщипвате малки парченца пластилин от парче и разточвате топки с диаметър 5-7 мм от тях, притискате пластилиновата топка с показалеца си, като я прикрепяте към основата, намажете пластилина върху картон с натискащо движение на показалеца; развивайте интерес към работата с пластилин; развиват фини двигателни умения; насърчавайте желание да направите куклата приятна.

Материали (редактиране): Листове от картон с различни размери в зависимост от броя на изображенията на един лист (Цвятможе да се вземе с дете); пластилин от различни цветя; кукла играчка.

Приемни скулптуриране: Прищипване, навиване (1-ви метод, притискане, размазване.

Момчета, вижте, куклата Даша дойде при нас. Колко е красива днес, каква красива жълта рокля има, бели лъкове. Днес е рожденият ден на Даша.

Какво можем да й дадем?

Като всяко момиче, Даша обича цветя.

Къде мога да ги взема? Да ги нарисуваме с пластилин?

Сега ще играем с пръсти.

Игра с пръсти.

Нашето алено цветя- разтворете венчелистчетата.

(Вдигнете пръста от камерата)

Бризът диша малко, венчелистчетата се люлеят.

(Бавно раздвижете пръстите си)

Ето ги и красивите цветя- затворете венчелистчетата,

(Стиснете, разпуснете юмруците)

Заспиват тихо, поклащат глави.

(Спуснете ръцете си. Кръгови движения с ръце.)

Момчета, сега ще ви покажа как да рисувате с пластилин цвете.

(Привлечете вниманието на децата към статива)... Да започнем да рисуваме стъбло: Вземам зелен пластилин цветове, отщипете малко парче и разточете наденицата. След това слагам колбаса върху картона и го притискам с показалец. (Държа пръста си прав, не го огъвам)... Имайте има малки цветя.

С показалеца натискам стъблото и рисувам листо, размазвам го върху картона. След това рисувам цвете... Тук можете да вземете всеки пластилин цветовекаквото ви харесва. Навивам топката, нанасям, притискам; Рисувам листенцата с намазване. Имайте има средата на цветето... Отскубвам малка бучка пластилин от друга цветове, навийте бучка и направете при цветен център... моята цвете готово.

Сега всеки от вас ще се опита да нарисува своя собствена цветекато подарък на куклата Даша, а Даша ще те погледне и ще изчака подаръка.

Детска работа.

Откъде да започнем да работим?

От рисуване на стъбло и листа (децата рисуват стъбло)

Нарисувай себе си цвете.

Анализ на произведенията.

Момчета, сега ще дадем нашето цветя за Даша... О, колко красиво цветя: червено, жълто ... Даша нещо за мен шепне: момчета, Даша наистина хареса вашите подаръци, тя получи цял куп! Дадохме подарък на Даша, а сега дайте своя на нея "погача"(изпълнено за Даша "погача").

Свързани публикации:

Резюме на GCD за естествения свят и моделиране "Пътуване до вълшебната гора" за втора младша групаЦели: 1. Обобщаване на знанията на децата за диви и домашни животни, за тяхното местообитание, за птици, за дървета. 2. Затвърдете знанията на децата за времето.

Резюме на урок по моделиране във втора младша група "Caterpillar"Задачи: Научете децата да работят с пластилин: правят триизмерни фигури и плоски изображения, като използвате различни техники и методи; продължете.

Резюме на урока по визуална дейност (моделиране) във втора младша група. "Компот" Цел: да събуди интерес към моделирането Задачи: 1. Образователни :.

Цели: Закрепване на името на цветята; научете децата да извайват виолетови цветя; разширява речника на децата; да възпитава грижовно отношение у децата.

Задачи: 1. Научете децата да търкалят пластилин между дланите си с кръгови движения, за да затвърдят способността да отщипват малки бучки за моделиране.

план на урок по моделиране във 2-ра младша група "Добрият кит" Байкова Наталия Конспект на урок по моделиране в по-млада група "Добрият кит" Тема :.

.
Обобщение на урока по естетика
(подготвителна група за училище номер 8)
Bilim take salalars Зона Креативност Познание
Булимдери секция Естетика
Takyryby Тема "В дивия север" Шишкин И.И.
Dayyndagan Rybakova L.N.
Zhogary dәrezhedegi tәrbieshi
2014
Резюме на интегриран урок по естетика
"В дивия север" от И. И. Шишкин
Цел: Запознаване с класическото изкуство като неразделна част от духовната и материалната култура.
Мақсати Задачи:
Bilimdilik Образователна: Да продължи да запознава децата с творчеството на великия руски художник II Шишкин чрез картината „В дивия север“.
Damytushylyk Развиващ: Развиване на интегративни качества - активност, любопитство, емоционална отзивчивост, диалогична реч, толерантност.
Terbielik Образователна: Да се ​​насърчи интерес към изкуството, художествен естетически вкус.
Двуезичен компонент: Картина - картина - sүret.
Оборудване за урока: Живопис, портрет, дървесни мостри, вълшебна кутия с птици.
Бял гваш, лепило, грис, паста за зъби, картон.
Игра куб.
Ход на урока
Yntalandiru - turtki Мотивационно - стимулираща част.
1. Учителят провежда психоемоционалното настроение „Игра”. Изяснява какво учат децата в часовете по естетика (виждат, чуват, създават красота, говорят за красота, обичат и ценят красотата).
2. Кани ви в художествената галерия, моли да назовете познатите картини на руския художник I.I.Shishkin, за да определите жанра и цвета на репродукциите.
2. Разказва целта на урока. Демонстрира портрет на художника, картина "В дивия север".
3. Иска да повтори думите: Картина - картина - сүрет.
Uyymdastyru –izdenushilik Организационна - част за търсене.
1. "Вернисаж"
Учителят организира играта „Важни стъпки“, използва игрово кубче.
Стъпка 1 - разглеждане на картината (3 минути). Работете върху чертежа на картината, цвят.
Децата запомнят предмети, техните части, цвят и след това говорят за видяното.
2,3,4 стъпки - работа на анализатори.
Децата „влизат“ в картината и фантазират какво могат да чуят, какво могат да усетят тактилно, ако „докоснат“ предмети. Какво ще почувстват? - миризма, настроение, звуци, движение.
5-та стъпка - подбор на музика и поезия за картината "В дивия север".
Децата слушат музика, избират пасаж за картината, който отговаря на тяхното настроение, опитват се да обяснят решението си. Учителят разказва историята на картината. Чете стихотворението на Лермонтов "В дивия север".
Стъпка 6 - въпроси на децата.
Децата се учат да формулират и задават въпроси на възрастни и приятели (жанр, име, цвят, фамилия на художника), развиват диалогична реч, толерантност.
7-ма стъпка - избор на детски рисунки за изложбени творби.
Децата избират произведения, като обръщат внимание на фона на картините. Те се опитват да обяснят избора си.
2. "Дансинг"
Провежда играта "Танцуващо дърво". Учителят кани децата да се почувстват като дърво - децата изобразяват танцуващи дървета, в края на музиката - да замръзнат в красива поза.
3. "Iso Studio"
- Учителят предлага да нарисувате изображение на дърво, което предава настроението на детето, използвайки различни техники за рисуване: гваш, лепило и грис, паста за зъби, дъска за изтриване.
- Обръща внимание на проби от различни видове дървета.
- Изяснява последователността на работа в различни техники.
- Помага по желание на децата при рисуване на дървета. Хвали децата, подкрепя.
- Организира изложба на детски творби. Той предлага да работи по двойки, да разкаже на приятел за своята рисунка, използвайки техниката "Микрофон".
Светлоотразителна - tүzetu Отражателна - коригираща част.
1. Учителят провежда размисъл
- Какво ви изненада на урока?
- Какво е настроението ти и защо?
- Иска да избере птица - настроение и да го представи на всеки учител с думи на пожелания.
2. Коригира думите: Picture - picture - sүre

Дата на публикуване: 03.03.17г

Данилова Г.Н.
Резюме на урок по моделиране в първа младша група "Цветя за любима майка"

Резюме на урок по моделиране в първа младша група« Цветя за любима майка » .

Оборудване: картон с заготовка, пластилин, дъски за скулптуриране.

Цел: научете децата да отщипват малко парче пластилин от голямо; поставете части на дадено място; затвърдете знанията по основни цветя: бяло, жълто, червено, зелено, синьо;

Ход на урока:

възпитател: Деца, вече знаете, че скоро ще празнуваме Деня на жената. Това е празник за всички майки, баби и момичета. Чуйте какво добро стихотворение ще ви прочета.

МАМА

Кой дойде при мен от сутринта?

мама.

Кой каза: "Време е за ставане"?

мама.

Кой ми сплете плитките?

мама.

Сама ли помете цялата къща?

мама.

Кой цветя в градината?

мама.

Кой ме целуна?

мама.

Кое е момчето обича да се смее?

мама.

Кой е най-добрият в света?

мама.

Днес ще подготвим подарък за вашите майки и баби.

Вижте, пред вас има картон, върху който има само средата от цветя... Но няма венчелистчета. Какво липсва?

деца: венчелистчета.

Vop .: Точно така, сега ще откъснем малки парченца от голямо парче пластилин и ще ги залепим в средата. Какво цветовена вашия картонен център?

деца: червено, жълто, бяло, синьо, зелено.

Vnp: Браво, нали.

Дайте на децата пластилин от различни цветя... Предложете да изберете този, който харесвате.

Vos .: Първо, трябва да направим пластилина мек, така че да е лесно да се извайва от него. Загрейте го в ръцете си, омесете го Вземете голямо парче пластилин и отщипете малко парче. Сега разточете малка топка с пръсти.

Децата, които не могат да се справят, се нуждаят от помощ.

Vop .: Сега ти и аз ще търкаляме много малки топчета и всяка от тях ще има различни цветя.

И сега, когато се справихме с тази задача, ще прикрепим венчелистчета към нашите центрове. Вземете една малка топка и я поставете в средата на нашата цветя... Сега натиснете с пръст и леко намажете венчелистчето.

Много красиво получаваме цветя, мисля, че майките и бабите ще се зарадват много на такива подаръци, които сте им направили.

Повторение: Нека да разгледаме нашите цветя... Какво цветове се оказаха цветя от Марина?

Накрая класовеработата на всяко дете трябва да бъде взета под внимание и всяко дете трябва да бъде похвалено.

Ново в сайта

>

Най - известен