Namai Kambarinės gėlės Plastilino aplikacijos ant kartono abstrakčiai. Naudojimas iš plastilino: Pavasarinės gėlės. V. Dahlio žodynas

Plastilino aplikacijos ant kartono abstrakčiai. Naudojimas iš plastilino: Pavasarinės gėlės. V. Dahlio žodynas

Pamokos apie lipdymą „Gėlių pieva“ santrauka

Tikslas: toliau ugdyti vaikų žinias apie gėles, ugdyti gebėjimą plastilinu perteikti gėlės vaizdą ir formą, mokyti modeliuojant perteikti gėlių išvaizdos ypatybes.

Užduotys:

1. Toliau formuoti vaikų supratimą apie gėles, išvaizdos įvairovę, mokyti skulptūroje perteikti gėlių struktūrą.

2. Lavinti gebėjimą iš rutulio lipdyti žiedpumpurius išlyginimo būdu, žiedlapius – traukiant ir gnybti; toliau lavinti vaikų smulkiąją pirštų motoriką, ugdyti spalvos ir formos pojūtį;

3. Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai.

Medžiaga ir įranga: iliustracijos, kuriose vaizduojamos gėlės, plastilinas, rietuvės, žalias kartonas, servetėlės, lentos.

GCD judėjimas.

1. Organizacinis momentas.

Mokytojas skaito vaikams eilėraštį:

Jis atėjo, nuskynė gėlių,

Bet mes tylime, ir tu, ir aš,

Tylime vakar, tylime dabar,

Ir tai atsitinka kiekvieną kartą!

Visai kvailas paprastumas

Nereikia skinti gėlių iš lovos,

Vaikui aišku, kad tai nuodėmė,

Juk grožis visiems vienodas!

2. Pokalbis apie gėles ir jų priežiūrą.

Klausimas: Vaikinai, kaip vadinasi lauke augančios gėlės?

D: Laukinės gėlės.

K: Teisingai. Vaikinai, kas sodina gėles lauke?

D: Gamta.

Klausimas: Taip, lauke gėlės auga pačios ir joms nereikia žmogaus priežiūros. Jas laisto ne žmogus, o gamta. Ne žmogus jas tręšia, o visas naudingas medžiagas jie gauna iš lauko dirvos.

K: Kokias lauko gėles žinote?

Vaikų atsakymai (rugiagėlė, dobilas, ramunėlė)

Kl .: Kam reikalingos gėlės?

D: Dėl grožio.

K: Teisingai. Gėlės mums teikia estetinį malonumą, džiugina akis ir puošia pasaulį savo grožiu. Vaikinai, ar galite skinti gėles?

D: Ne!

K: Kodėl?

D: Jie mirs.

Klausimas: Taip, be dirvožemio augalai mirs.

3. Mįslių spėjimas.

Mokytojas užduoda vaikams mįslių apie lauko gėles, o vaikai spėlioja. Įminus mįsles, mokytoja su vaikais apžvelgia lauko gėlių iliustracijas ir jų išvaizdos ypatybes (rugiagėlė, dobilas, ramunėlė)

4. Fizinis pratimas „Gėlė“.

Aukšta gėlė augo proskynoje,

Pavasarį ryte atidariau žiedlapius.

Visiems žiedlapiams grožis ir mityba,

Kartu jie sukuria šaknis po žeme.

5. Produktyvi vaikų veikla (modeliavimas).

Mokytojas parodo vaikams iš anksto paruoštą „kliringą“.

Klausimas: Vaikinai, papuošime savo lauką gėlėmis?

D: Taip!

Mokytoja kartu su vaikais išsiaiškina gėlės sandarą ir prašo pagalvoti, kaip nulipdyti gėlę. Mokytojas parodo mėlyną plastilino rutulį.

K: Kokia gėlė atrodo?

D: Ant rugiagėlių.

K: Rugiagėlių gėlė susideda iš žiedlapių smailiais galais.

Mokytojas pasakoja vaikams, kaip papuošti žiedlapius naudojant krūvelę. Galite atskirti žiedlapius krūvoje ir pritaikyti potėpius.

Po to mokytojas parodo kitą plastilino rutulį. Tada jis jį išlygina.

Mokytoja patikslina, kad iš plastilino galima pasidaryti bet kokias gėles, demonstruoja modeliavimo būdus: pirštais ištraukia žiedlapius; suspaudžia išilgai krašto; daro pjūvius krūvoje.

Jis su vaikais patikslina, kad ramunėlėms reikia imti baltą plastiliną, rugiagėlėms - mėlyną (mėlyną, dobilui - raudoną arba rožinę. Kai žiedai bus paruošti, juos reikia pritvirtinti prie stiebelių. Vaikai pasirenka norimą spalvą iš plastilino ir lipdomų gėlių.

6. Apibendrinant.

Baigę darbą vaikai žaliu plastilinu pritvirtina savo gėles prie „lauko“. Pabaigoje mokytojas ir vaikai grožisi „gėlių lauku“ ir pažymi kiekvieną darbą.

Technologijų pamokos užrašai.

Užbaigta:

Pradinės mokyklos mokytoja

Dimitrovgrado MBOU 10 vidurinė mokykla

Zemskova Jekaterina Ivanovna.

Tema: Taikymas iš plastilino.

Klasė: 4 A

UMK: Rusijos mokykla.

Data:

PLANUOTI REZULTATAI:

Asmeniniai rezultatai:

    apibūdinti savo jausmus ir pojūčius iš tų, apie kuriuos galvojama meno kūriniai, dekoratyviniai ir taikomieji gaminiai charakterio, pagarbus susieti su meistrų darbo rezultatais;

    priimti kitas nuomones ir pareiškimus, pagarbiai gydyti juos;

    pasikliaudamas įvaldytais vizualiniais ir dizaino įgūdžiais technologinių žinių ir įgūdžių,pasirinkti būdai pasiūlyto ar savo plano įgyvendinimas.

Meta temos rezultatai:

Reguliuojantis UUD:

    savarankiškai suformuluokite pamokos tikslą po išankstinė diskusija;

    atlikti užduotį, sudarytą prižiūrint mokytojui planuoti, tikrinti savo veiksmus su juo;

    atlikti dabartinį ir tikslų technologinių operacijos (naudojant paprastas ir sudėtingas konfigūracijas prakeikti šablonai svarbius įrankius), galutinę bendrojo kontrolę pagamintos prekės kokybė, užduotis; patikrinkite modelius imtis veiksmų, atlikti reikiamus dizaino pakeitimus;

Kognityvinis UUD:

    apdoroti gautą informaciją:palyginti Ir klasifikuoti faktai ir reiškiniai; nustatyti priežastį tiriamų reiškinių ir įvykių tiriamieji ryšiai;

    daryti išvadas pagrįstas apibendrinimaiįgytos žinios;

Komunikacinis UUD:

    perteikti savo poziciją kitiems:išreikšti savo požiūrį ir pabandyk pateisinti argumentų pateikimas;

    klausytis kitų, pabandyti priimti kitą požiūrį, būti pasiruošęs pakeisti savo požiūrį;

    gerbk kito poziciją, stenkis sutinku.

Dalyko rezultatai:

    galėti naudoti žinomas menines priemones išraiškingumas kuriant meninį vaizdą (ritmas, faktūra, spalva, dalių santykis, sudėtis, chiaroscuro).

    žinoti apie dirbtinių medžiagų kilmę (bendrai pristatymas), kai kurių dirbtinių medžiagų pavadinimai, su kuriomis susiduriama vaikų gyvenime;

    galėti prižiūrint mokytojui sukurti visą vykdymo procesą užduotys (nuo gatavo mėginio koncepcijos ar analizės iki praktinės įgyvendinimas arba vykdymas), pasirinkti racionalų techninį technologinius sprendimus ir joma.

PAMOKOS METODINĖ ĮRANGA:

Medžiaginė ir techninė bazė:

    Įrankiai, priedai: pieštukas.

    Medžiagos: kartonas, plastilinas.

Didaktinė pamokos parama:

    Plakatai.

    Darbo objektų pavyzdžiai.

    Švietimo ir techninė dokumentacija (ETD):

Mokymo metodai:žodinis (pokalbis), vaizdinis.

Mokinių pažintinės veiklos organizavimo formos: individualus, priekinis.

Žodyno darbas:šablonas, aplikacija, plastilinas.

Pamokos tipas: sujungti.

Užsiėmimų metu:

    Laiko organizavimas.

    sveikinimai

    mokinių lankomumo tikrinimas

    klasės žurnalo pildymas

    mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas

    mokinių nuotaika darbui

    pamokos plano perdavimas mokiniams

    Mokinių namų darbų atlikimo tikrinimas.

    [ 1 priedas]

Kas yra programa?

Kas yra šablonas?

Kas yra plastilinas?

    [2 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie „plastilino aplikacijos“ techniką. Plastilino aplikacijų rūšys.

    Karjeros orientavimo darbas.[ 3 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie plastilino gamybą.

    Mokinių žinių įtvirtinimas.[ 4 priedas]

Viktorina tiriama tema.

    Kūno kultūros minutė.

    Praktinis darbas „Rudens lapas“.

8.1. Mokytojo indukcija. [ 5 priedas]

    Pasakykite mokiniams praktinio darbo pavadinimą.

    Praktinio darbo užduočių aiškinimas studentams (suprasti, kaip atlikti darbą „siūlų aplikacijos“ technika).

    Mokinių supažindinimas su darbo objektu – pavyzdys.

    Supažindinti mokinius su mokymosi priemonėmis, kuriomis bus atliekama užduotis (žirklėmis, klijais, kartonu, siūlu).

    Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (instrukcija apie IFK, ITK). [ 6 priedas]

    Mokinių perspėjimas apie galimus sunkumus atliekant darbą (galimi sunkumai klijuojant siūlus).

    Saugos instruktažas

Žirklių naudojimo taisyklės:

    Uždaras žirkles laikykite nurodytoje vietoje.

    Nenaudokite nuobodžių ar sugedusių žirklių.

    Pirmiausia perduokite jį savo draugui su rankena.

    Iškirpkite popierių ir kartoną tik išilgai linijų.

Darbo su klijais taisyklės:

    „BF“ ir „PVA“ klijus naudokite tik gerai vėdinamose vietose.

8.2. Savarankiškas studentų darbas UTD tema.

8.3. Nuolatinis mokytojo instruktavimas (vykdomas studentams atliekant savarankišką darbą).

8.3.1. Naujų įgūdžių formavimas.

    Mokinių darbo pradžios organizavimo tikrinimas.

    Mokinių darbo vietų organizavimo tikrinimas (stalas, įrankiai, prietaisai).

    Saugos, sanitarijos ir darbo higienos taisyklių laikymasis atliekant užduotį.

8.3.2. Naujų žinių įsisavinimas.

    Mokomosios ir techninės dokumentacijos teisingo naudojimo tikrinimas.

    Užduoties atlikimo instrukcijos pagal technologinę dokumentaciją.

8.3.3. Tikslingi pasivaikščiojimai.

    Mokinių nurodymas atlikti atskiras operacijas ir apskritai užduotis.

    Mokinių dėmesio sutelkimas į efektyviausius operacijų atlikimo būdus.

    Pagalbos teikimas studentams, kurie yra prastai pasirengę atlikti užduotį.

    Stebėti atidų mokinių požiūrį į mokymosi priemones.

    Racionalus mokinių darbo laiko panaudojimas.

8.4.Baigiamoji mokytojo instruktažas.

    Studentų savarankiško darbo atlikimo analizė.

    Tipinių studentų klaidų analizė.

    Pakartotinis mokytojo paaiškinimas, kaip pašalinti klaidas.

    Nurodykite mokytojui atlikti namų darbus. [ 7 priedas]

    Darbo vietų valymas.

    Pamoką apibendrina mokytojas.

    Mokytojo pranešimas apie pamokos tikslų pasiekimą.

    Objektyvus mokinių kolektyvinio ir individualaus darbo rezultatų vertinimas klasėje. Žymėjimai klasės žurnale ir mokinių dienoraščiai.

    Pranešimas apie kitos pamokos temą.

    Užduotis mokiniams pasiruošti kitai pamokai.

PROGRAMOS:

1 priedas.

Mokinių žinių atnaujinimas.

Kas yra programa?

Taikymas(lot. taikymas – pritvirtinimas, sujungimas) – vaizdo gavimo būdas; dailės ir amatų technika.

Paraiškų tipai:

pagal turinį:

    tema

    dekoratyvinis

    sklypas

pagal spalvų skaičių:

    siluetas

    spalva

dėl simetrijos:

    simetriškas

    antisimetriškas

pagal formą:

    geometrinis

    negeometrinis

pagal tinkamumo laipsnį:

    butas

    tūrinis

pagal gamybos būdą:

    supjaustyti

    suplyšusi

pagal dalių skaičių:

    siluetai

    suskaidytas

    mozaika

pagal montavimo būdą:

    vieno sluoksnio

    daugiasluoksnis

Ir kaip atskirą aplikacijos tipą galite apsvarstyti aplikaciją, pagamintą iš plastilino, tačiau apie tai kalbėsime šiek tiek vėliau.

Mums taip pat reikės šablono darbui užbaigti.

Kas yra šablonas?

Pavyzdys- prietaisas ar įrankis, skirtas patikrinti daugelio gatavų gaminių teisingą formą; mėginys, iš kurio gaminami vienarūšiai produktai.

Plastilinas- medžiaga modeliavimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti.

Išmanusis plastilinas, arba kaip dar vadinamas - handgam.

Rimtesnėms modeliavimo užduotims atlikti naudojamas skulptūrinis plastilinas.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

2 priedas.

Mokytojo naujos medžiagos pristatymas.

Šiandien mes išmoksime padaryti aplikacijas iš plastilino.

Tai labai įdomi technika.

Ši plastilino aplikacijų gamybos technika vadinama plastilinografija.

Vietoj dažų dažymui galima naudoti plastiliną.

Yra įvairių plastilino aplikacijų tipų.

    visa gabalo aplikacija

    aplikacija iš plastilino žvynelių

    aplikacija iš plastilino rutuliukų (plastilino mozaika)

4. aplikacija ant stiklo

5. neįprastas programos tipas - programa diskuose (DVD, CD ir kt.)

3 priedas.

O dabar norėčiau šiek tiek papasakoti apie medžiagą, su kuria šiandien dirbsime.

Plastilinas- medžiaga modeliavimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti. Šiuo metu plastilino gamyboje naudojamos aukštųjų technologijų medžiagos. Dažyta įvairiomis spalvomis. Tarnauja skulptūrinių kūrinių eskizų figūroms, mažiems maketams, mažų formų darbams gaminti.

Yra keletas plastilino tipų:

Protingas plastilinas, arba kaip ji dar vadinama, guma yra silikono pagrindu pagaminta medžiaga, kurią liečiant jaučiasi tarsi kramtoma guma. Dėl to jis teka, plyšta, lūžta ir tt Dėl kitų komponentų taip pat gali būti įmagnetintas, švyti, keisti spalvą.

Skulptūrinis plastilinas naudojamas rimtesnėms modeliavimo užduotims. Jis geriau išlaiko formą ir leidžia išdirbti gana mažas skulptūros detales. Plastilinas yra ypač elastingas. Ši savybė leidžia jį naudoti skulptūrinėms miniatiūroms ir modelių darbams. Nepalieka dėmių ir nelimpa prie rankų bei specialių darbe naudojamų medžiagų. Plastilino galiojimo laikas neribotas: jis ilgą laiką išlaiko savo savybes, todėl gali būti naudojamas daugelį metų. Skulptūriniam plastilinui gaminti naudojama vaškinė masė, pridedant mineralinių pigmentų ir užpildų.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

    rankų užteršimas dėl darbo su plastilinu;

4 priedas.

Mokinių žinių įtvirtinimas.

Viktorina.

Klausimai:

Atspėk mįslę:

    Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį:
    Namas, mašina, dvi katės.
    Šiandien aš esu valdovas -
    Aš turiu... (plastilinas)

    Apakinu bet ką:

Vilkas, lėlė madinga suknele.

Klasėje kuriame.

Labai reikia... (plastilinas)

    Kokius plastilino aplikacijų tipus žinote?

    Koks ten plastilinas?

5 priedas.

Praktinis darbas.

Pradedame daryti aplikaciją iš plastilino.

Turime suprasti, kaip atlikti darbą plastilino aplikacijos technika. Peržiūrėkite pavyzdį. Tai yra žingsnis po žingsnio darbo įgyvendinimas.

Darbui užbaigti mums reikės kartono, pieštuko, plastilino.

Pirmiausia ant paruošto kartono nubrėžiame šabloną. Tada, nuplėšę dalį plastilino ir minkydami, nuspalviname paveikslėlį. Esmė yra „nuspalvinti“ visą vaizdą. Tik vietoj dažų naudosime įvairiaspalvį plastiliną.

6 priedas.

Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (instruktavimas IFK ir IKT).

№ №

vardas

Piešimas

Medžiagos ir įrankiai

Paimkime kartono lapą. Naudodami šabloną nubrėžkime rudens ąžuolo lapo paveikslėlį.

Kartonas, pieštukas.

Paruoškime mums reikalingų spalvų plastilino gabalėlius.

Plastilinas.

Norimą paveikslėlio dalį aptepame plastilino gabalėliais.

Plastilinas..

Pakartokime tą patį su likusia piešinio dalimi.

Plastilinas.

7 priedas.

Namų darbai.

Susipažinome su „plastilino aplikacijos“ technika.

Jūsų namų darbas bus baigti pamokoje pradėtą ​​darbą.

Pamokos santrauka parengiamajai grupei
Autorius: MBDOU „Vaikų darželis Nr. 8“ „Tundrovichok“ mokytojas
Kondrya Viktorija Igorevna
Norilskas, Krasnojarsko sritis

Tikslai:

· Išmokyti vaikus iš plastilino nulipdyti gėlę, perteikti jai būdingus bruožus: lenktus žiedlapių kraštus.

· Stiprinti gebėjimą apvaliai, ovaliai nulipdyti daiktus ar jų dalis, naudojant visos rankos ir pirštų judesius. Naudokite stiebą, kad suteiktumėte gėlei puošnumo, įpjaukite lapus.

· Ugdykite nuoseklią ir išraiškingą kalbą.

· Ugdykite gebėjimą įvertinti savo požiūrį į teigiamus ir neigiamus bendraamžių veiksmus.

· Ugdykite draugišką, mandagų požiūrį į kitus.

· Sukurti draugišką atmosferą tobulėjimo veiklai.

· Ugdykite kūrybiškumą, atkaklumą, tikslumą ir užbaikite tai, ką pradėjote.

Preliminarus darbas: susipažinimas su V. Katajevo kūriniu „Gėlė – septynios gėlės“, perpasakojimas, kūrinio iliustracijų nagrinėjimas.

Metodinės technikos:Žiūrėti į gėlę; meninė raiška, klausimai, pokalbis; vaikų darbas pagal mokytojo paaiškinimą; pirštų gimnastika; apžvalga ir analizė, santrauka.

Medžiaga pamokai: Gėlė – septynžiedė ; balionas su raide; spalvotas kartonas, 7 spalvų plastilinas, servetėlės, rietuvės, lentos kiekvienam vaikui, pavyzdys.

Pamokos eiga:

Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoja.

Pedagogas:

Kažko sugalvojo

Paprasta ir išmintinga.

Susitikę jie sako „Labas rytas“!

Labas rytas saulei ir paukščiams,

Labas rytas besišypsantiems veidams,

Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys!

Tegul labas rytas tęsiasi iki vakaro!

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių turime. Pasisveikinkime su jais.

Vaikai eina į svečius ir, ištiesę jiems delnus, pasisveikina

Pedagogas: Ar jūsų svečių delnai šilti? (vaikų atsakymai)

Taip, mūsų svečiai yra malonūs ir dalijasi su jumis savo šiluma, kiekvienas iš mūsų turi savo „Gero“ kelią. Kur jus veda „gerasis“ kelias? (Vaikų atsakymai...) Mano „Gero“ kelias mane kasdien veda į jūsų darželį. Pakeliui radau šį kamuolį. Ir kamuolys nėra paprastas, jame yra raidė. (Atplėšia laišką ir perskaito)

Pedagogas: Mums čia yra užduotis „Pasakyk žodį, aš pradėsiu, o tu baigsi, atsakyk vieningai.

· Net ledo luitas ištirps nuo šilto žodžio... (ačiū)

· Senas medžio kelmas sužaliuos, kai išgirs... (laba diena)

· Kai tave bara už išdaigas, tu sakai...(atsiprašau, prašau)

· Jei draugas turi bėdų,... (padėkite jam)

· Ginčus spręskite žodžiais...(ne kumščiais)

Niekada nepamirškime gerų, mandagių žodžių. Sakykime juos dažniau vienas kitam. Kalbėkite maloniai, švelniai, tyliai. Žiūrėti žmogui į akis ir šypsotis, nes šypsena niūrią dieną daro šviesesnę.

Pedagogas: Šiandien aš jums paruošiau staigmeną! Norite sužinoti, kuris iš jų?

Vaikai: Taip! tikrai!

Pedagogas: Na, tada žiūrėk! (Nuima peleriną ir atidengia stiebą su žiedlapiais) Na, oho! Gėlė prarado savo žiedlapius. Ar galite atspėti, iš kokios pasakos ši gėlė?

Vaikai: TAIP „Gėlė – septynių spalvų“

Pedagogas: Dabar patikrinkime! Čia ant grindų išmėtyti įvairiaspalviai žiedlapiai, ant jų – raidės. Surinkime juos ir pažiūrėkime, kokį žodį gausime (GERUMAS).

Kūno kultūros minutė:

Vienas du trys keturi Penki,

Visi tokie reikalingi

Ar nemanote, kad žiedlapiai yra tam tikra seka? Kuriame? (7 vaivorykštės spalvos). Pavadinkime juos: Kiekvienas (raudonas) medžiotojas (oranžinis) nori (geltonas) žinoti (žalias), kur sėdi (mėlynas) fazanas (violetinė).

Kam padovanotum tokią gerumo gėlę?

Vaikai: Draugai, močiutė, brolis, sesuo......

Pedagogas: Draugai puikūs, bet tavo svarbiausias draugas yra tavo mama! Padarykime jai tokią nuostabią gerumo gėlę?!

Vaikai: Vaikai sėdi prie stalų.

Pedagogas: Iš plastilino pagaminkime gražią septynių žiedų gėlę. Iš kokių dalių jis susideda? (Šerdis, žiedlapiai, stiebas, lapai). Ką reikia padaryti, kad gautumėte gėlės šerdį? kokią techniką naudojame? (Nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius, susukite į rutuliukus, tada išlyginkite). Pritvirtiname prie kartono.

Ko dar trūksta, kad mūsų gėlė atrodytų kaip tikra? Kokios formos lapai? (Ilgas, plonas). Kaip mes juos lipdysime? (Tiesiais rankų judesiais iškočiojame ploną ilgą lapą, kad jis taptų plokščias, išlygindamas. Dabar darome negilius pjūvius krūvoje, nuo vidurio iki kiekvieno krašto.) Dabar tereikia pritvirtinti lapus prie šakos.

Ar dar ko nors mums trūksta? Ką? Teisingai, stiebas. Kaip mes jį lipdysime? (tiesiais rankų judesiais iškočiokite ploną ilgą „dešrą“, išlyginkite ir priklijuokite prie kartono).

Pagalvokite, kokiais žodžiais įteiksite „gerą“ gėlę (paklauskite 2–3 vaikų)

Apibendrinant:

Pedagogas: Dabar jūs ir aš galime pamaloninti savo mamas, padovanodami joms rankų darbo „Gerą“ gėlę. Šauniai padirbėta!

Atliktų darbų rodymas svečiams. Žvilgsnis į gėles, vaikiškų darbelių paroda.

Tikslas: įtvirtinti mokinių žinias apie modeliavimo būdus; pakartoti žinias apie atsargumo priemones darbe; ugdyti loginį ir vaizduotės mąstymą, gebėjimą dirbti grupėje; plėsti mokinių supratimą apie profesijas; ugdyti darbštumą ir tikslumą.

Užduotys: Švietimo : mokyti vaikus lipdyti iš plastilino mozaikos metodu, supažindinti su veislėmisplastilino, toliau kartokite saugos priemones dirbdami su plastilinu;fugdyti gebėjimą pakartoti mokytojo atliktą produkto pavyzdžio analizę ir žingsnis po žingsnio atlikti darbą.

Švietimas: ugdyti vaikų mąstymą, dėmesį, vaizduotę, atmintį, valią, akių ir smulkiąją motoriką.

Ugdomasis: ugdyti vaikų tvarkingumą, atkaklumą, domėjimąsi dalyku, meilę juos supančiam pasauliui, ryžtą, ugdyti tikslumą atliekant užduotis, atkaklumą.

Įranga: įvairių spalvų plastilinas, modeliavimo lenta, spalvotas popierius, spalvotas kartonas, klijai, atvirutės su patarlėmis

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas.

Mokinių darbo vietų tikrinimas.

II. Nurodykite pamokos temą ir tikslą.

Šiandien pamokoje prisiminsime modeliavimo plastilinu technologiją, dirbsime su aplikacijomis, kalbėsime apie profesijas, prisiminsime patarles apie darbą. Tikiuosi, kad jūsų aktyvus dalyvavimas padarys pamoką gyvą ir įdomią.

Atvirkštinė aplikacija - kito tipo plastilino aplikacija. paprastai atliekama ant lygaus ir skaidraus stiklo, plastiko ar kartono paviršiaus. Vaikinai nuima plastilino gabalėlius, susuka juos į apskritimus, plastilinu pažymi (išdėlioja) būsimo piešinio kontūrą ir pradeda nuosekliai užpildyti atviras vietas plastilinu. Darbo pabaigoje apversdami gaminį lygia puse į save, gausite nuostabų paveikslo ar skydelio dizainą!

III. Žinių, įgūdžių ir gebėjimų įtvirtinimas.

Kad būtų lengviau ir įdomiau dirbti, „susiskirstėme“ į grupes. "Taigi, pradėkime.

Ko mes čia išmoksime?
Tinkamas ir reikalingas gyvenime.
Taigi dirbkime
Sąžiningas, darbštus ir draugiškas!

Dabar minėsiu mįsles, o piešiniai lentoje padės rasti atsakymus.

1. Plonakojė Nenila.
Aprengė visus – aprengė.
Apie patį vargšelį.
Net ne marškinių.
(adata)

2. Mergina laikosi.
Dėl mano ausies.
Su vienu dygsniu
Šimtmetis bėga už manęs
(adata ir siūlai)

Teisingai, vaikinai. Dabar prisiminkime saugos taisykles dirbant su adata klasėje ir namuose.

(mokiniai pasakoja saugos taisykles dirbdami su adata)

O dabar pasakysiu jums mįslę apie objektą, kurį dažnai naudojame.

3. Priemonė yra patyrusi.
Ne didelis, ne mažas.
Jis turi daug rūpesčių.
Jis pjauna ir kerpa.
(Žirklės)

Šauniai padirbėta! Kokias darbo su žirklėmis taisykles turėtumėte atsiminti?

(mokinių atsakymas)

Klausykite kitos mįslės.

4. Nors jis nėra labai aukštas,
Ir aš pripratau gerbti;
Priešais jį yra ąžuolas ir klevai,
Ir beržai nusilenkia.
(Kirvis)

5. Pati medinė,
O galva geležinė.
(Plaktukas)

Atsiminkite, vaikinai, jei dirbate su kirviu ir plaktuku neatsargiai, galite sugadinti rankas, pirštus ir kojas. Būkite atsargūs naudodami kamštį ir plaktuką.

Štai ir ateina kita mįslė

6. Pasivaikščiosiu, kol man šiek tiek karšta,
Ir lapas taps lygus.
Galiu pataisyti be paskutinių štrichų
Ir pieškite strėles ant kelnių.
(geležis)

Šauniai padirbėta! Dažniausiai su šiuo daiktu dirba seniūnaičiai, bet jei „privalai“ juo naudotis, „nepamiršk“, kad jis veikia su elektra, jo laidais teka srovė. Taip pat nepamirškite, kad karšta ir vienas neatsargus elgesys sukels nudegimą.

IV. Darbas su plastilinu.

Pereikime prie kito pamokos etapo. Kiekviena grupė iš plastilino padaro margutę, o paskui ją saugo, tai yra pasakos apie tai eilėraštį arba tiesiog „papasakos“, ką apie tai žino, ar dainuos dainą.

(Studentų darbas grupėse, darbo gynimas)

V. Kūrybinis darbas.

Dabar dirbsime kūrybiškai. Turite sukurti kompoziciją „Vasaros miške“. Kiekvienai grupei skiriamas individualus darbas:

1 grupė - gaminkite gėles iš spalvoto popieriaus.

2 grupė - iš spalvoto popieriaus ir plastilino gaminkite gėles, grybus ir uogas.

3 grupė - iš spalvoto popieriaus gaminkite saulę, debesis ir paukščius.

Tada dedame gatavus robotus ir klijuojame ant gatavo pagrindo ir fono. Turėtumėte baigti vasaros mišku.

(savarankiškas mokinių darbas, tylūs lengvos muzikos garsai dirbant)

Šauniai padirbėta! Jūs labai stengėtės, gavosi labai gražu, bet darykime taip, kad pamokos pradžioje pagamintus gyvūnėlius pasodinkime į savo mišką, tegul ten gyvena.

Jūs „labai“ sunkiai dirbote ir tikriausiai esate pavargęs. Dabar pailsėkim.

Kūno kultūros minutė. Drugelis
Gėlė miegojo ir staiga pabudo (liemuo į dešinę, į kairę.)
Aš nebenorėjau miegoti (liemuo į priekį, atgal.)
Jis judėjo, išsitiesė (Rankas aukštyn, ištiesk.)
Jis pakilo ir skrido. (Rankas aukštyn, dešinėn, kairėn.)
Ryte tiesiog pabus saulė,
Drugelis sukasi ir susisuka. (Suktis aplinkui.)
Bėga, bėga iš kiemo
Jie bėga, bėga iš kiemo (Mes vaikštome vietoje.)
Vaikščiokite, vaikščiokite pievomis: (Šokinėja į vietą.)
Kurka-garaburka-kaki, (plokite rankomis.)
Ančiukas-plukdytojas-kvatokas-kvapininkas (mes trypiame kojomis.)
Žąsis-vanduo-gagi-wagi, (Mes pritūpiame.)
Turkija-khripindyuk-shulty-buldy, (plojame rankomis.)
Piggy-top šimtanugarė-chakhi-ryakhi, (Trupiname kojas.)
Ožka-deribozė-mehe-beke (Mes pritūpiame.)
Ram-krutorog-cick-kick, (plojome rankomis.)
Karvė-komol a-tpruki-kankina, (Trupiname kojas.)
Horse-kick-igi-vigi. (Mes vaikštome vietoje.)

VI. Darbas su patarlėmis.

Pasaulyje yra daug patarlių. Yra ir patarlių apie darbą. Prisiminkime juos dabar. Kiekvienai komandai duodu po dvi patarles, bet jos prasideda viename popieriaus lape ir tęsiasi kitame. Turite rasti tinkamą pradžios pabaigą, kad sukurtumėte visą patarlę. Taigi, pradėkime.

(Kiekvienai grupei duodami popieriaus lapeliai su patarlės pradžia, kitai – pabaiga. Mokiniai turi rasti pradžią ir teisingą pabaigą. Kiekviena grupė turi rasti dvi teisingas patarles.)

Patarlės darbui:

1.Įgūdžiai ir darbas (viskas bus sutraiškyta).

2.Darbas visada duoda (o tinginystė ima).

3 . Atliko darbą - ( vaikščioti saugiai).

4. tirpsta (jis nevalgo).

5. Saulė dažo žemę (o žmogus yra darbas)

6.Yra kantrybės – (bus ir įgūdžių).

VII. Pakalbėkime apie profesijas.

Puiku vaikinai! Puikiai atlikote visas užduotis. Dabar pakalbėkime apie profesijas. Dabar pasakysiu jums keletą mįslių, ir jūs galite atspėti, apie kokias profesijas mes kalbame.

Aš juos surasiu restorane -
Šie žmonės su kepuraitėmis
Jie užlieja magiją virš puodų
Su kaušeliu rankose (virti)

Pietūs darželyje
Virėjas ima mėginius iš indų.
Bet mamos nėra šalia,
Kas ten padengia stalą (auklė, mokytojo padėjėja)

Šis gydytojas nėra tik gydytojas,
Jis gydo žmonių akis,
Net jei blogai matai,
Su akiniais matai viską (oftalmologas)

Pasakyk man, kas toks skanus
Visi džiaugiasi jį matydami,
Kai virtuvėje yra krioklys (santechnikas).

nušoko žemyn -
Kabanti ant gėlės
Palietė žemę -
Gėlė susisuko (pardavėjas)

Jis rašo ir piešia kreida,
Ir kovoja su klaidomis,
Moko mąstyti, apmąstyti,
Koks jo vardas vaikinai (Mokytojas)

Šauniai padirbėta! O gal kas nors nori papasakoti apie savo profesiją.

(žodis suteikiamas mokiniams, vyksta pokalbis apie profesijas.)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokį gražų vasaros mišką sukūrėte, kokius gražius gyvūnus sukūrėte. O dabar noriu jūsų paklausti, ar patiko pamoka? Sudėkime visus darbus ant lentos. Darbas pavyko puikiai. Mokėmės daryti rutuliukus iš plastilino, iš kamuoliuko ir taip gavosisukurti kompoziciją „Vasaros miške“.Visi atliko užduotį. Visi pasirodė gražūsgrybai, uogos ir gėlės. Visi mokėsi dirbti su plastilinu. Šauniai padirbėta! Klasė baigta!

Nauja svetainėje

>

Populiariausias