Namai natūralų ūkininkavimą Sveikata yra jūsų gerovės klasė pradinėje mokykloje. Klasės valandėlė tema „sveikata – tavo turtas“. Lobnya, Maskvos sritis

Sveikata yra jūsų gerovės klasė pradinėje mokykloje. Klasės valandėlė tema „sveikata – tavo turtas“. Lobnya, Maskvos sritis

Klasės valandėlė 3 klasėje tema:

"Sveikata yra jūsų turtas"

Tikslas:

    įtvirtinti anksčiau įgytas žinias apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą;

    formuoti vaikų sveikos gyvensenos įpročius;

    ugdyti pagarbą sveikatai, meilę sportui, valią.

Įranga: kompiuteris, projektorius, pristatymas.

Pamokos eiga:

(1 skaidrė)

    Įvadas (vaikai skaito poeziją)

Sveikiname visus, kurie rado laiko
Ir aš atėjau į mokyklą sveikatos atostogų!
Ruduo beldžiasi į langą su lapų kritimu,
O klasėje pas mus šilta ir šviesu!


Mes čia augame, čia augame
Ir, žinoma, priaugti svorio!
Mes visada sveiki, draugiški įkraunant,
Mums reikia sporto su kūno kultūra kaip oru.


O pas juos tvarka, komfortas, švara,
Estetika. Apskritai, pats grožis!
Savo sveikatą saugome nuo mažens.
Tai išgelbės mus nuo skausmo ir rūpesčių!

    Mokytojas : Šiandien klasės valandėlė skirta svarbiai temai: „Sveikata – tavo turtas“.

Sveikata yra viena iš svarbiausių žmogaus gyvenimo vertybių, jo gerovės ir ilgaamžiškumo garantas.Svarbiausias dalykas mūsų gyvenime yra mūsų sveikata, nes sveikas žmogus gali įgyti gerą išsilavinimą, gauti gerą darbą, užsidirbti, auginti sveikus vaikus ir būti gražus bei laimingas.

(sporto žygio garsai)

Na, saulė, ryškesni purslai,

Degk auksiniais spinduliais!

Ei, drauge, daugiau gyvybės!

Paskubėk, nedelsk, pirmyn!

Kad kūnas ir siela būtų jauni,

buvo jauni, buvo jauni

Nebijokite nei karščio, nei šalčio

Būk kaip plienas!

Ką reiškia sveikas žmogus?

(Dantys, laikysena, neturi žalingų įpročių, sportuoja,...)

(Laikykitės sveikos gyvensenos; mažiau laiko praleiskite prie televizoriaus ir kompiuterio, daugiau skaitykite, laikykitės dienos režimo; laikykitės higienos taisyklių; vaikščiokite gryname ore; grūdinkitės; sportuokite; darykite įdomius ir naudingus dalykus; darykite gera.)

Jūs daug laiko praleidžiate mokykloje. Kokius pratimus darote, kad išliktumėte sveiki?

(Fizkulminutki, gimnastika akims, kvėpavimo pratimai, ...)

3. Kūno kultūra (Vaikai parodo 5–6 įkrovimo pratimus.)

Šauniai padirbėta!

4. – Yra toks posakis: „Duokite laiko sportui, o mainais gaukite... (sveikatą).

Sveikata yra didžiausias turtas ir ją reikia saugoti. Jei nėra sveikatos, nėra laimės, nėra nuotaikos, bet ne visi tai prisimena. Kol esi sveikas, atrodo, kad taip bus visada...

Taigi, šiandien kalbėsime apie sveiką gyvenseną, apie taisykles, kurių privalu laikytis norint būti sveikiems.


(2 skaidrė)

1 taisyklė: „Laikykitės švaros!

Visi žino, kad švara yra raktas į sveikatą. Nešvarumas – tai nepagarba ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Žmonės nuo senų senovės žinojo, kad reikia palaikyti švarą savo organizme. Senovės Romoje buvo statomos viešosios pirtys – terminai. Žmonės čia ateidavo atsipalaiduoti, susitvarkyti kūną, naudotis kirpėjo ir masažuotojo paslaugomis, sportuoti ir net skaityti, nes čia buvo biblioteka.

Rusai pirtį taip pat laikė geriausia švaros ir gydymo priemone, tačiau jų pirtys gerokai skyrėsi nuo „romėniškų“. Kuo karščiau buvo vonioje, tuo sveikiau buvo laikoma. O kai garai buvo nepakeliami, jie išbėgo į gatvę ir tuoj pat puolė į tvenkinį ar upę. Nuo tokio grūdinimo žmogaus neįveiktų nei viena liga. Ši tradicija išliko iki šių dienų.

Žmonės vis dar nesugalvojo geresnės priemonės nei vonia.

Ši įdomi informacija leidžia manyti, kad žmogus visada rūpinosi savo kūno švara ir stengėsi laikytis asmeninės higienos taisyklių.

(3 skaidrė)

(4 skaidrė)

(5 skaidrė)

(6 skaidrė)
-Vandens procedūrų metu ir po jų naudojame asmens higienos priemones. Svarbu atsiminti, kad šie dalykai turėtų būti skirtingi kiekvienam. Kodėl manote?
– Nes per šiuos objektus galima užsikrėsti.

Kokias asmens higienos taisykles žinote? Parašykime atmintinę visos mokyklos mokiniams.

Priminimas:

Prieš valgydami nusiplaukite rankas, vanduo ir muilas naikina mikrobus;

Kruopščiai prižiūrėkite dantis, valykite dantis du kartus per dieną, keiskite dantų šepetėlį kas 3-4 mėnesius;

Nuplaukite karštu vandeniu bent kartą per savaitę;

Prižiūrėkite nagus ir plaukus, kirpkite nagus kartą per savaitę žirklėmis, kasdien šukuokite plaukus, bent kartą per savaitę plaukite plaukus šampūnu;

Išvestis: Laikydamiesi asmens higienos taisyklių išsaugosime sveikatą ilgus metus.

Mįslės apie asmeninę higieną:
1. Net 25 dantys
Garbanoms ir kuokštams.
Ir po kiekvienu po dantimi
Plaukai klosis iš eilės. (šukos)

2. Išmintingasis matė jame išmintingą žmogų,
Kvailys yra kvailys, avinas yra avinas,
Avis pamatė jame avį,
O beždžionė yra beždžionė.
Bet jie atvedė pas jį Fediją Baratovą,
Ir Fedja pamatė gauruotą apskretėlę. (Veidrodis)

3. Turi dvi raides „k“
Nepamirškite parašyti
Kaip jis, būk visada! (Švarus žmogus)

4. Atrodo kaip ežiukas
Bet jis neprašo maisto.
Bėga per drabužius -

Ji bus švaresnė. (Drabužių šepetys)

5. Lygus, kvepiantis, švariai išplaunamas.
Kiekvienas turi turėti...
Kas čia? (muilas)

6. Plaukuota galva
Ji vikriai telpa į burną
Ir skaičiuoja mūsų dantis
Rytais ir vakarais. (dantų šepetėlis)

7. Jis ne cukrus, ne miltai,
Bet tai šiek tiek panašu į juos.
Ryte jis visada
Jis patenka ant dantų. (dantų pasta)

8. Atsigulkite į kišenę ir žiūrėkite
Riaumoja, verkia ir purvina,
Jie nušluostys ašarų upelius,
Jis nepamirš nosies. (Nosinė)

9. Štai toks juokingas atvejis!
Vonioje apsigyveno debesis.
Lietus pliaupia nuo lubų
Ant mano nugaros ir šonų.
Koks tai malonumas!
Lietus šiltas, karštas,
Ant grindų nėra balų.
Visi vaikinai myli... (Dušas)

10. Elastinė juosta Akulinka
Išėjau pasivaikščioti ant nugaros.
Ji ketina
Nuplaukite nugarą iki raudonumo. (skalbimo servetėlė)

11. Takelis sako -
Du siuvinėti galai:
Šiek tiek nusiprauskite
Nuplaukite rašalą nuo veido!
Priešingu atveju esate vidurdienį
Purvini mane. (Rankšluostis)

Vaikinai, apie ką mįslė?(Asmeninė priežiūra)

Taip, asmeninė higiena. Žmonės sako „GYVENK ŠVARAI – BŪK SVEIKAS“, „DĖL ŽMONĖS SLEPIA TAS, KO REIKIA“.

(7 skaidrė)
2 taisyklė. "Valgyk teisingai!"
– Svarbu maitintis ne tik pakankamai, bet ir taisyklingai. Mūsų organizmas turėtų gauti įvairaus maisto, kuriame gausu baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų ir mineralų.

(8 skaidrė)

(9 skaidrė)

(10 skaidrė)
Pagrindinės taisyklės : Valgykite įvairiai, tuo pačiu metu. Nepersivalgyk.

Kas iš jūsų valgo pagal šias taisykles?

Žaidimas „Maistas naudingas ir kenksmingas“

Jei vardinu sveiką maistą, tai ploji rankomis, o jei kenkia sveikatai, tai rankomis dengiasi veidą: „Žuvis, obuoliai, mėsa, traškučiai, kefyras, pepsi, morkos, fanta, apelsinai, pyragaičiai, svogūnai. , kopūstai, kriaušės, šokoladas.

(11 skaidrė)

3 taisyklė: "Būtinai derinkite darbą ir poilsį!"

(12 skaidrė)

(13 skaidrė)

4 taisyklė: „Judėk daugiau!
– Išsaugoti sveikatą nėra lengva, tačiau galite ją iškart prarasti. Sportas padės jį išgelbėti! Fiziniai pratimai lavina kūną, stiprina raumenis, širdį ir kitus organus, verčia giliau kvėpuoti, pasisavinti daugiau deguonies, gerina kraujotaką, leidžia išlikti lieknam, gelbsti nuo daugelio ligų.

Didysis filosofas kalbėjo apie sporto naudą: „Niekas taip nesunaikina žmogaus, kaip užsitęsęs fizinis neveiklumas“.

Kas iš jūsų reguliariai sportuoja, o kurie?

(14 skaidrė)

5. Kūno kultūra
Mokiniai kartoja judesius su
klasės auklėtoja:
Kas yra kūno kultūra?
Treniruotės ir žaidimai.
Kas yra kūno kultūra?
„Phiz“ ir „kul“, „tu“ ir „ra“.
Rankos aukštyn, rankos žemyn.
Tai „fizika“.
Sukame kaklą kaip vairą.
Tai šaunu".
Šokit aukštai.
Tai "tas".
Ryte bėk pusvalandį.
Tai yra RA“.
Tai darydami būsite stiprūs, vikrūs, drąsūs.
Be to, gera figūra.
Štai ką reiškia kūno kultūra!

Mįsdami mįsles sužinosite, kurios sporto šakos naudingos sveikatai:

1. Du beržiniai arkliai
Jie neša mane per mišką.
Šie raudoni arkliai
Ir jų vardas yra ... (Slidinėjimas)

2. Skubėdamas kaip kulka, judu į priekį
Tik ledas girgžda.
Tegul lemputės mirksi.
Kas mane neša? … (Pačiūžos)

3. Ši mįslė nėra lengva:
Aš visada rašau dviem K,
Pataikyti į kamuolį ir ritulį pagaliu
Ir mane vadina... (Ledo ritulys)

4. Koks tinklas yra kieme?
Netrukdyk žaidimui
Geriau išeik
Mes žaidžiame…. (tinklinis)

(15 skaidrė)
5 taisyklė: „Pasitempk!

Mūsų šalyje yra daug žmonių, kurių amžius viršija šimtą metų. Šimtamečiai tiki, kad yra ilgaamžiškumo paslapčių.

Pirmoji paslaptis – užgrūdintas kūnas.

Antroji paslaptis – geras personažas.

Trečioji paslaptis – tinkama mityba ir dienos režimas.

Ketvirtoji paslaptis – kasdienis fizinis darbas.

Neatsitiktinai pirmoje vietoje yra grūdinimas. Kūną grūdinti galima dviem būdais: oro vonių ir vandens procedūrų pagalba. Kietėjimą reikia pradėti nuo kambario vėdinimo. Mokykloje mes reguliariai vėdiname klasę – tai padeda mums būti linksmiems, mažiau sirgti ir užsigrūdinti.
(16 skaidrė)

6 taisyklė: „Gerbkite kasdienę rutiną!
Kam skirtas režimas?
– Norint gerai mokytis, nuveikti daug svarbių ir įdomių dalykų, atsipalaiduoti ir augti sveikai – laikykitės dienos režimo!
1 mokinys:

Laikydamiesi režimo vertiname savo sveikatą.
Ryte darome mankštą, visada valgome laiku,
Dieną žaidžiame, naktimis miegame.
Po pamokų atliekame namų darbus valandomis,
Mes ilsimės ir žaidžiame, laiku, viskas laiku.
2 mokiniai:

Padedame mamai namuose.
Mes laikomės savo taisyklių.
Dešimtą vakaro pavargęs,
Labanakt linkiu
Einame miegoti – iki ryto ilsimės.
Laikydamiesi režimo vertiname savo sveikatą.


– Kuris iš jūsų laikosi kasdienybės?
- Ką tau tai duoda?

(Skaitant istoriją „Kaip Vanya ir Petya praleidžia dieną“)

Kaip Vanya ir Petya leidžia savo dieną.

1. Vanya pabudo ir ilgai gulėjo lovoje. Mama pakvietė jį pusryčių. Jis atsikėlė, skubiai pavalgė ir nubėgo į mokyklą.

Po pamokų Vania negrįžo namo, o nuėjo pas draugą ir atsisėdo su juo žaisti šaškėmis, pamiršo pietus.

Vanya grįžo namo vėlai. Po lauko užsiėmimų jis nesivaikščiojo ir vakarieniavo netinkamu laiku, todėl jo apetitas buvo prastas.

Po vakarienės Vanya iškart pradėjo ruošti pamokas. Reikėjo išspręsti aritmetinį uždavinį ir išmokti eilėraštį. Tačiau Vanya negalėjo dirbti, nes po vakarienės nepailsėjo. Matydamas. Kad užduotis nepasiteisino, jis susierzinęs mostelėjo jai ranka ir nusprendė šiek tiek paskaityti. Knyga buvo įdomi ir jis negalėjo jos mesti.

Po vakarienės Vanya vėl pradėjo skaityti. Tik kai suaugusieji pradėjo eiti miegoti ir išjungė šviesą, Vanya taip pat atsigulė. Jis neišmoko savo pamokų.

Taigi Vanya praėjo diena iš dienos. Jis turi prastą apetitą, dažnai skaudėjo galvą. Vanya pradėjo gauti blogus pažymius ir liko antrus metus.

2. Saulė pažvelgė į langą, o vėjelis įsiveržė į atvirą langą. Petja pabudo laiminga ir linksma. Buvo 7 valanda. Šiuo metu Petya visada atsikeldavo. Jis išsitiesė lovoje ir greitai pašoko.

Vienas-du, vienas-du! Petya aiškiai atliko rytinius pratimus ir nubėgo nusiprausti. Jis išsivalė dantis, nusiplovė veidą, nusišluostė kūną šlapiu rankšluosčiu, greitai apsirengė ir sėdo pusryčiauti. Buvo pusė aštuonių.

Po pusryčių Petya nuėjo į mokyklą. Po pamokų jis niekur neišeidamas parėjo namo ir papietavo. Petja visada vakarieniavo tuo pačiu metu; jis turėjo gerą apetitą.

Kitas dvi su puse valandos Petja praleido lauke. Per tą laiką jis spėjo nušluoti taką prie namo, o sode iškasti medį, pavėžinti mažąją seserį vežimėlyje ir pažaisti su bendražygiais. Ir kadangi jis nenorėjo tęsti žaidimo, Petya prisiminė, kad laikas mokytis.

Grįžęs namo išgėrė stiklinę arbatos su vyniotiniu.

Kadangi Petya laiku papietavo, ilsėjosi po pamokų ir gerai pasivaikščiojo, mokytis jam buvo lengva. Pamokų ruošimas užtruko pusantros valandos. Dirbdamas Petya kas 45 pamokų minutes darydavo sau dešimties minučių pertraukėles.

Baigęs namų darbus, Petya vakarieniavo, kaip visada, 7:30.

Po vakarienės Petya perskaitė knygą, išsivalė drabužius ir batus, išvėdino kambarį, nusiprausė ir 9 valandą nuėjo miegoti.

Petya visada buvo sveika, linksma ir gera mokinė.

Klausimai ir užduotys.

    Palyginkite dviejų berniukų kasdienybę ir nurodykite, kokias klaidas joje padarė Vanya?

    Kaip netinkama Vanios kasdienybė paveikė jo sveikatą ir išsilavinimą?

(17 skaidrė)
7 taisyklė: „Nepriprask prie žalingų įpročių!

Senovės kinų patarlė sako: „Išmintingas žmogus užkerta kelią ligoms, o ne jas gydo“. Todėl labai svarbu vesti sveiką gyvenimo būdą, nes sveikos gyvensenos taisyklių laikymasis stiprina sveikatą, ugdo žmogaus valią ir charakterį.

Charakteris susideda iš įpročių. Kokie yra įpročiai? Kurie iš jų stiprina sveikatą, o kurie, priešingai, veda prie kūno ardymo?

Mankštinkitės, sportuokite, ryte nusiplaukite veidą, išsivalykite dantis, šukuokite plaukus, naudokite švarią nosinę, rūpinkitės drabužiais, tvarkykite viską: kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą, būkite atsargūs su mokykla ir namais turtas – visa tai naudingi įpročiai, padedantys išlikti sveikiems.

Bet yra įpročių, kurių neužtenka vadinti blogais, pavadinimas pavojingas, žalingi įpročiai jiems labiau tinka.

Kokius žalingus įpročius žinai?
(18 skaidrė)
- Ar tu su jais draugauji?

Išvestis: NENAUDOKITE žalingų įpročių! Vadovaukitės sveiku gyvenimo būdu! Žinodami gerus įpročius ir jų laikykitės, jie padeda gerinti sveikatą.

(19 skaidrė)

6. Apatinė eilutė.

Mokytojas: Šiandien turėjome svarbų pokalbį tema: „Sveikata yra mūsų turtas“.

Taigi, ką daryti, kad išliktumėte sveikas?

Linkiu jums vaikinai

Būkite visada sveiki!

Bet pasiekite rezultatus

Neįmanoma be sunkumų.

Stenkitės netingėti

Kiekvieną kartą prieš valgį

Prieš sėsdamas prie stalo

Nusiplaukite rankas vandeniu.

Ir įkrauti

Kasdien ryte

Ir, žinoma, nuotaika -

Tai jums labai padės!

Kvėpuokite grynu oru

Kai įmanoma, visada

Eikite pasivaikščioti į mišką

Jis suteiks jums stiprybės, draugai!

Mes atskleidėme visas paslaptis

Laikykitės visų patarimų

Ir tau bus lengva gyventi!

Baigėsi mūsų klasės valanda, linkiu jums išlaikyti sveikatą dar daug daug metų, nes sveikata yra pagrindinis kiekvieno žmogaus turtas.

(20 skaidrė)

Išvestis: žmogaus sveikata yra gyvybiškai svarbi vertybė, kurią sudaro daugybė tarpusavyje susijusių komponentų.

Laikykitės penkių gyvenimo taisyklių
Ir žemėje pamatysite šviesų rojų.
Netrikdykite ramybės pasaulietiniuose reikaluose,
Nerizikuokite savo galva.
Rūpinkitės savo sveikata kaip vertingu lobiu,
Gyvenk gerai, bet nebūk turtingas.

Kas galima ir kas ne?

Žaidimas: (tupdyti, ploti) Ko reikia, o ko ne?

BŪTINA:

TAI UŽDRAUSTA:

Valgykite daugiau žuvies, daržovių, vaisių

Gerti vandenį, pieną, sultis, arbatą

Sportuok

Vaikščiokite kuo daugiau

Įkvėpti gryno oro

pakankamai miegoti

Parodykite gerumą

dažniau šypsokis

Mylėti gyvenimą

Persivalgyti

Valgykite daug riebaus, saldaus ir sūraus maisto

Alkoholio gėrimas

Žiūrėkite televizorių valandų valandas

Žaisti kompiuterinius žaidimus

Likti namuose

dūmai

Vėlai miegu ir vėlai keltis

būk irzlus

Praraskite humoro jausmą

Nusivylęs, piktas, įsižeidęs

Prisiminkite magiškus žodžius:

Saugiu sveikatą
Aš padėsiu sau!

Pabandykite laikytis šios sveikatos formulės, ir jūs išsaugosite savo jaunystę ir grožį ilgus metus. Kiekvienas žmogus turėtų rūpintis savo sveikata. Juk niekas tavimi nepasirūpins geriau nei tu pats.(21 skaidrė).

Klasės valanda (3 klasė)

Tema: Mano sveikata yra mano turtas!

Tikslas: skatinti mokinių sąmoningo sveikos gyvensenos pasirinkimo formavimąsi.

1. Organizavimo momentas.

Perskaitykite sakinį ir pasakykite, kaip jūs jį suprantate?

„Mano sveikata yra tautos turtas, tautos sveikata yra valstybės stiprybė!

Jūsų pasisakymai....

Ne viskas, ką pasakiau, jums aišku, todėl kviečiu visus tai išsiaiškinti kartu.

2. Norai.

Bet pirmiausia noriu tau įteikti dovaną. Noriu padovanoti tau gėlę, bet ši gėlė nėra lengva. Tai septynių spalvų gėlė, kuri gali išpildyti 1 tavo norą.

Paimkite jį į rankas ir paskaitykite, kokie troškimai užrašyti ant jo žiedlapių.

(laimė, sveikata, akademinė sėkmė, pinigai, jėga, intelektas, grožis.)

Pagalvokite, ko labiausiai norėtumėte, ir nuplėškite tik vieną žiedlapį.

(Išgirsta vaikų nuomonė. Kodėl jie pasirinko būtent šį žiedlapį.)

Jūsų norai ir nuomonės skiriasi. Pagalvokime, kas žmogui gyvenime yra svarbiausia?

Paduosiu pieštuką, kad išgirsčiau jūsų nuomonę.

Taigi vistiek Svarbiausias dalykas mūsų gyvenime yra mūsų sveikata. Nes sveikas žmogus galės įgyti gerą išsilavinimą, gauti gerą darbą, užsidirbti, auginti sveikus vaikus ir būti gražus bei laimingas.

3. Sveikas žmogus yra...

- Ką reiškia sveikas žmogus? (dantys, laikysena, neturi žalingų įpročių, sportuoja, .....)

Pokyčių aptarimas:

  • gyventi sveikai;
  • praleisti mažiau laiko prie televizoriaus ir kompiuterio,
  • Skaityti daugiau. laikytis dienos režimo;
  • laikytis higienos taisyklių; vaikščioti lauke;
  • temperamentas; užsiimti sportu, turizmu;
  • užsiimti įdomų ir naudingą darbą;
  • daryti gera.)

Jūs daug laiko praleidžiate mokykloje. Kokius pratimus darome jūs ir aš, kad išliktumėte sveikas? (atliekame kūno kultūrą, akių gimnastiką, kvėpavimo pratimus, ........)

Vaikai praleidžia kūno kultūros užsiėmimus, kuriuos prisimena.

Šauniai padirbėta!

4. Darbas su patarlėmis.

Visoje klasėje yra patarlių ir posakių. Dabar jūs turite atsistoti ir pasirinkti tas patarles, kuriose kalbama apie sveikatą.

Sveikata yra ta viršūnė, į kurią kiekvienas turi užkopti pats

Sveikata brangesnė už pinigus.

Švara yra raktas į sveikatą.

Rūpinkitės savo sveikata nuo mažens.

Kaip tu juos supranti?

Raštingumo mokytis visada naudinga.

Mokslininkas visur brangus.

Išmintingam žmogui atvira visa žemė.

Ne gėda nežinoti, gėda nesimokyti.

Mokymasis yra kelias į įgūdžius.

Mylėk darbą – būsi meistras.

Septynis kartus išmatuokite, vieną kartą supjaustykite.

Tinginys visada atsilieka.

Daug miego gerai, kad nesimato.

Koks meistras, toks ir darbas.

5. Vanduo – gyvybę suteikiantis gurkšnis.

Be ko negali gyventi žmogus, gyvūnas, augalas? (be vandens)

Žmonės sako, kad vanduo yra gyvybę suteikiantis gurkšnis.

Ar žinojote, kad žmogus per dieną turi suvartoti 2,5 litro vandens? Žinau, kad geriate daug vandens ir teisingai, nes vaikai turėtų gerti daugiau nei suaugusieji, nes. vaikų medžiagų apykaita greitesnė.

Ar kada nors patyrėte žagsėjimą?

Dabar aš išmokysiu jus, kaip atsikratyti jo su trupučiu vandens.

Jei mikčiojate, tada kas nors turėtų išgerti stiklinę vandens ir jus atsigerti, bet neleisdamas ilgai gurkšnoti. O tas, kuris žagsėti, turėtų siekti stiklinės ir pabandyti atsigerti. Taigi atsiranda spaudimas krūtinei, oro perteklius pašalinamas iš kūno ir žagsėjimas nutrūksta.

Pabandykime tai padaryti. (1-2 kartus)

6. Žalingi įpročiai

Šlykšti, niekšiška mergina, kurią jau pažįstate, atsiuntė jums telegramą. Tačiau norėdami jį perskaityti, turite atlikti keletą pratimų.

1 pratimas.

Turite eiti virve šoniniu žingsniu ir grįžti ant kulnų.

Vaikinai, ar manote, kad šis pratimas naudingas? Kuriai kūno daliai? (Pėdos)

2 pratimas.

Ar mėgstate mėgautis malonesnėmis staigmenomis? Ir tikriausiai išmesti plastikinį kiaušinį? Dabar parodysiu dar vieną pratimą, kuris labai pravers pėdai. Tam naudosime plastikinį kiaušinį iš Kinder Surprise.

(Kiaušinis dedamas ant grindų ir, atsisėdus ant kėdės, uždedame ant jo koją ir ridename. Tada tą patį darome su kita koja.)

Daryk!

Šauniai padirbėta! Skaitau telegramą.

„Nekantrauju tave pamatyti! Netrukus ateisiu tavęs aplankyti, išmokysiu visus blogų ir net labai blogų įpročių

Ate."

Štai ta telegrama! Ne labas, neatsisveikink. Nors ką iš jos atimti, tai netvarkingas piktas purvas.

Vaikinai, ar norite išmokti blogų įpročių iš Grumpy Muddy?

Apie kokius žalingus įpročius žinote? (rūkymas, ......)

Kaip žalingi įpročiai veikia žmogų? (sugadina jo sveikatą)

Dabar atliksime eksperimentą. Ar jums patinka pūsti balionus?

Kas gali padėti pripūsti balioną?

Pažiūrėk, koks jis gražus. Labai panašus į linksmą, linksmą mažą žmogutį.

Dabar pažiūrėkime, kaip rūkymas veikia mūsų kūną. (išleistas kamuolys)

Tas pats atsitinka ir su žmogaus oda. Ji tampa suglebusi, išblyškusi, negraži.

7. Autogeninė treniruotė.

Tikriausiai esate pavargęs, šiek tiek pervargęs po mokyklos dienos.

Siūlau atlikti automatines treniruotes, kad sumažintumėte nuovargį, pervargimą.

Užmerkite akis ir mintyse kartokite po manęs esančias frazes, įsivaizduodami, ką sakote sau.

  1. Mano rankos labai sunkios
  2. Mano rankos ir kojos labai sunkios
  3. Visas mano kūnas sunkus.
  4. Mano rankos labai šiltos.
  5. Mano rankos ir kojos labai šiltos.
  6. Visas mano kūnas sunkus ir šiltas.
  7. Mano širdis plaka ramiai ir tolygiai.
  8. Kvėpuoju tolygiai ir laisvai.
  9. Visas mano kūnas sunkus ir šiltas, širdis plaka ramiai ir tolygiai.
  10. Jaučiuosi visiškai rami.

Atmerk akis.

7. Pamokos rezultatas.

Pasakyk man, apie ką buvo mūsų pamoka?

ko išmokai?

Aplinkinio pasaulio pamokoje jūsų buvo paprašyta parašyti esė tema „Kodėl reikia rūpintis savo sveikata?

Grįžkime prie teiginio, kuriuo prasidėjo mūsų klasės valanda: „Mano sveikata – tautos turtas, tautos sveikata – valstybės stiprybė!“

Kaip dabar galite paaiškinti šį teiginį?

  • Jei kiekvienas rūpinsis savo sveikata, tai visi mūsų žmonės bus sveiki.
  • Bus daug mokslininkų, kurie padarys naujų atradimų,
  • daug sportininkų, kurie atneša prizus į mūsų šalį.
  • Atsiras kompetentingi ekonomistai ir politikai, kurie galės gerai valdyti mūsų valstybę. ............,
  • ir todėl mūsų valstybė bus stipri, nenugalima, išvystyta.)

Klasės valanda.

Tema: „Sveikata yra tavo turtas“

Tikslai:

  1. supažindinti mokinius su žinomų žmonių nuomone apie sveikatą;
  2. sveikos gyvensenos ugdymas ir propagavimas;

3) mokinių gebėjimo rūpintis savo sveikata formavimas.

Lentos išdėstymas:

« Sveikatos nenusipirksi, ją galima užsitarnauti tik nuolatinėmis savo pastangomis.

Paulius Braggas

Klasės laiko kursas:

I. Organizacinis momentas.

Sveiki mieli vaikinai!

Susitikime nuo seno žmonės linkėjo vieni kitiems geros sveikatos:

  1. "Sveiki, geros sveikatos!"
  2. "Kaip tavo brangi sveikata?!"

Ir tai nėra atsitiktinumas. Juk net senovės Rusijoje sakydavo

  1. „Sveikatos nenusipirksi“
  2. „Aš tau duočiau sveikatos, bet tu surasi laimę“

Ką reiškia būti sveikam?
- Gyventi be ligų, užsiimti normalia veikla, būti gyvam.
– Sveikata labiau priklauso nuo jūsų?
– Kas gali turėti įtakos sveikatos būklei?

  1. Gyvenimo būdas
  2. Aplinkos būklė – gamta
  3. Mityba

Pavyzdžiui, senovės graikai šiek tiek sirgo, bet gyveno ilgai!
Kodėl jiems taip pasisekė?
– Jie valgė augalinį maistą, mažai valgė mėsos, nepažino tabako, gėrė skiestą vyną, daug judėjo.
– Bet svarbiausia buvo užgrūdinta.

II. Žaidimas.

Grupė suskirstyta į 3 komandas. Kiekvienai komandai paeiliui užduodamas klausimas. Diskusijos laikas – 1 minutė. Jei komanda nepateikia teisingo atsakymo arba jo nežino, kita komanda gali atsakyti už jį ir gauti 1 tašką.

Klausimai:

1 . Kam priklauso ši idėja: „Sveikata dar ne viskas, bet viskas be sveikatos yra niekas“?

a) V. Putinas; c) Ibn Sina;

b) Sokratas; d) V. Žirinovskis.

(Atsakymas: Sokratas)

2. Anglų anatomas Williamas Harvey pavadino „mūsų kūno saulę“:

a) smegenys c) skrandis;

b) širdis; d) kepenys.

(Atsakymas: širdis)

3. „Mesti rūkyti labai lengva. Aš pats pasitraukiau 17 kartų. Ši istorinė frazė priklauso:

a) Honore de Balzac; c) Vladimiras Majakovskis;

b) Markas Tvenas; d) karalius Liudvikas XIV.

(Atsakymas: Markas Tvenas)

4. Kam priklauso posakis: „Alus daro žmones tinginius, kvailus ir bejėgius“?

a) Leonardo da Vinci

b) Otto von Bismarkas;

c) Tutanchamonas;

d) Ivanas Turgenevas.

(Atsakymas: Otto von Bismarck)

5. Senovės graikų filosofas Aristotelis sakė:

„Niekas taip nesunaikina žmogaus, kaip...“:

a) užsitęsęs fizinis aktyvumas;

b) ilgalaikis fizinis neveiklumas;

c) užsitęsęs psichinis stresas;

c) žalingi įpročiai.

(Atsakymas: ilgalaikis fizinis neveiklumas)

6. XIX amžiuje Rusijoje buvo populiarus eilėraštis, smerkiantis uostomojo tabako vartojimą:

„Ar tau patinka kvepėti

Ne rytinė gėlė

Ir žalinga žalia žolė,

transformavo meno

Kvapioje pudroje!

a) A.S. Puškinas;

b) D.I. Fonvizinas;

c) M.Yu. Lermontovas;

d) V.A. Žukovskis.

(Atsakymas: A.S. Puškinas)

7 . Kam priklauso posakis: „Degtinė balta, bet parausta nosį ir juodina reputaciją“?

a) A. P. Čechovas;

b) B.N. Jelcinas;

c) V.I. Novodvorskaja;

d) N. V. Gogolis.

(Atsakymas: A.P. Čechovas)

8. Pasak didžiojo rusų mokslininko M.V. Lomonosovas, "sveikatos motina" yra:

a) saikingas maisto vartojimas;

b) saikingas vyno vartojimas;

c) saikingas druskos vartojimas;

d) saikingas cukraus vartojimas.

(Atsakymas: saikingas maisto vartojimas)

9. "Ranka yra išorinės smegenys". Šis posakis priklauso:

a) L. Tolstojus;

b) I. Kantas;

c) F. Engelsas;

d) C. Darvinas.

(Atsakymas: L. Tolstojus)

10. „Judėjimas gali pasitarnauti vietoj vaisto“, – apie motorinės veiklos naudą po intensyvaus protinio darbo sakė jis:

a) M. V. Lomonosovas;

b) D.I. Fonvizinas;

c) P.I. Čaikovskis;

d) I.P. Repinas.

(Atsakymas: M.V. Lomonosovas)

11. „Žmonija galėtų pasiekti neįtikėtinos sėkmės, jei būtų blaivi“.

Šie žodžiai priklauso:

a) I. Goethe;

b) G. Heinė;

c) I. Kantas;

d) K. Marksas.

(Atsakymas: I. Goethe)

12. „Gydytojai stengiasi išsaugoti mūsų sveikatą, o virėjai stengiasi ją sunaikinti. Taip garsus filosofas kalbėjo apie priklausomybę nuo gausaus maisto:

a) N. Berdiajevas;

b) V. Rozanovas;

c) J. J. Rousseau;

d) D. Diderot.

(Atsakymas: D. Diderot)

13. „Žmogus yra tai, ką valgo“, – sakė jis:

a) L. Feuerbachas;

b) F. Engelsas;

c) K. Marksas;

d) F. Nietzsche.

(Atsakymas: L. Feuerbachas)

14. „... išvalo ne tik kūną, bet ir visą mano esybę“. Taigi Sokratas pasakė:

a) apie rytinę mankštą;

b) apie plaukimą upėje;

c) apie vaikščiojimą;

d) apie vonią.

(Atsakymas: apie vonią)

15. „Žmogus yra aukščiausias žemiškosios gamtos produktas. Žmogus yra pati sudėtingiausia ir subtiliausia sistema, tačiau, kad galėtų džiaugtis gamtos lobiais, žmogus turi būti sveikas, stiprus ir protingas. Šias eilutes parašė:

a) I.P. Pavlovas;

b) K.D. Ušinskis;

c) V.A. Kliučevskis;

d) M. Gorkis.

(Atsakymas: I. P. Pavlovas)

16. Rusijoje 1652 m., patarus patriarchui Nikonui, siekiant sumažinti girtumą, Taryboje buvo paskirta „pardavinėti degtinę...“:

a) viena stiklinė;

b) vienas puodelis;

c) viena krasula;

d) vienas kibiras.

(Atsakymas: po vieną puodelį)

17. Veiksmingas būdas kovoti su girtumu Rusijoje buvo Petro I įsteigtas medalis „Už girtumą“, kuris buvo išlietas iš ketaus ir svėrė pusę kilogramo. Girtuoklis turėjo nešioti savaitę. Pakartotiniai „apdovanojimai“ buvo reti, nes:

a) alkoholio mėgėjai jautė gėdą prieš kitus;

b) girtuokliai patyrė didelių materialinių išlaidų – iš jų buvo atimtas atlyginimas;

c) nepakeliamą „atlygio“ sunkumą apsunkino pagirios;

d) žmonės pradėjo nerimauti dėl savo sveikatos.

(Atsakymas: nepakeliamą „atlygio“ sunkumą apsunkino pagirios)

18. Popiežius Inocentas VIII, prislėgtas senatvės, įsakė į save išlieti trijų jaunuolių kraują. Pabaiga buvo liūdna: popiežius mirė. Šį faktą galima paaiškinti:

a) kraujo nesuderinamumas su amžiumi;

b) skirtingas kraujo rezusas;

c) skirtingos kraujo grupės;

d) operacijai reikalingų įrankių trūkumas.

(Atsakymas: skirtingos kraujo rūšys

19. 1584 metais Virdžinijos karalius Jokūbas I kreipėsi į savo pavaldinius žodžiais: „Meskite šį nešvarų užsiėmimą, kuris sukelia Dievo rūstybę, kenkia kūno sveikatai, trikdo namų tvarkymą ir miesto finansus“. Tai darant buvo:

a) apie „geriamąjį tabaką“;

b) apie „alaus gėrimą“;

c) apie „medaus gėrimą“;

d) apie „kokos gėrimą“.

(Atsakymas: apie "geriamąjį tabaką")

20. Dešimtajame dešimtmetyje Fidelis Castro buvo apdovanotas Pasaulio sveikatos organizacijos medaliu „už įsipareigojimą...“:

a) nevartoti alkoholio;

b) nerūkyti;

c) nesirodyti viešumoje su cigarete;

d) eiti į darbą pėsčiomis.

(Atsakymas: nesirodykite viešumoje su cigarete)

21. Šio įvykio garbei Jekaterina II įsakė nukaldinti medalį su užrašu „Ji parodė pavyzdį“. Rusai pasekė pavyzdžiu ir tautos sveikata pagerėjo. Koks Jekaterinos II veiksmas buvo skirtas medaliui?

a) pradėjo užsiimti žiemos maudynėmis;

b) buvo paskiepytas nuo raupų;

c) atsisakė valgyti mėsą;

d) sumažino mano miegą.

(Atsakymas: paskiepytas nuo raupų)

22. Šios pavojingos profesijos darbuotojai Ispanijoje pastatė paminklą penicilino išradėjui A. Flemingui:

a) alpinistai

b) koriodininkai;

c) montuotojai;

d) narai.

(Atsakymas: koriodžiai)

23. Pagal caro Aleksejaus Michailovičiaus dekretą (1645 m.), visi rūkaliai buvo iškeldinti:

a) į Vokietiją;

b) į Sibirą;

c) į Kamčiatką;

d) į Uralą.

(Atsakymas: į Sibirą)

24. Dantys buvo valomi Rusijoje:

a) anglis ir soda;

b) anglies ir mėtų nuoviras;

c) anglis ir derva;

d) anglis ir derva.

(Atsakymas: anglis ir derva)

25. „Ugniniai linksmybės“ (fejerverkai) - taip vadinosi kilmingų moterų užgaidos, kurios, siekdamos didesnio patrauklumo, dažė dantis:

a) juodos spalvos

b) raudona

c) žalia

d) geltona.

(Atsakymas: raudona)

26. „Dantis valykite ne peiliu, o krapštuku, o valydami dantis užsidenkite burną viena ranka“. Ši higienos instrukcija buvo įtraukta:

a) „Domostroy“;

b) „Jaunystė – sąžiningas veidrodis arba kasdienio elgesio požymiai“;

c) „Pirmasis mokymas jaunimui, jame raidės ir skiemenys“;

d) „Tėvynės sūnuje“.

(Atsakymas: „Jaunystė, sąžiningas veidrodis arba kasdienio elgesio požymiai“)

27. Senovės rusiškas vaisto pavadinimas skambėjo taip:

a) gėrimas

b) nuodai;

c) narkotikų;

d) vaistai.

(Atsakymas: gėrimas)

28. Įdomų faktą savo istoriniuose tyrimuose nurodė iškilus istorikas N.M. Karamzinas: "... Maskvos gyventojai padarė išvadą, kad Dmitrijus Pretendentas nėra rusas", nes:

a) jis negėrė vyno;

b) niekada nėjo į vonią;

c) nedalyvavo kumštyje;

d) nebendravo su žmonėmis.

(Atsakymas: niekada nėjau į vonią)

29. Pirmą kartą pasirodė kosmetologo profesija:

a) Senovės Graikija

b) senovės Mesopotamijoje;

c) senovės pasaulyje;

d) senovės Kinija.

(Atsakymas: Senovės Graikija)

30. Valdant pasirodė pirmasis spausdintas leidimas apie etiketą ir geras manieras „Sąžiningas jaunystės veidrodis“.

a) Elžbieta Petrovna;

b) Jekaterina II;

c) Borisas Godunovas;

d) Petras I.

(Atsakymas: Petra I)

III. Išvada.

Ir pabaigai noriu papasakoti vieną įdomią istoriją.

« Drugelio parabolė.

Senovėje gyveno išmintingas žmogus, pas kurį žmonės ateidavo patarimo. Jis padėjo visiems, žmonės juo pasitikėjo ir labai gerbė jo amžių, gyvenimo patirtį ir išmintį. Ir tada vieną dieną vienas pavydus žmogus daugelio žmonių akivaizdoje nusprendė sugadinti išminčius. Pavydus ir gudruolis sugalvojo visą planą, kaip tai padaryti: „Pagausiu drugelį ir atnešiu jį išminčiui užrištuose delnuose, tada paklausiu, kaip jis mano, kad drugelis mano rankose gyvas ar gyvas. miręs. Jei išminčius pasakys, kad aš gyvas, aš stipriai surišsiu delnus, sutraiškysiu drugelį ir, atplėšęs rankas, pasakysiu, kad mūsų didysis išminčius suklydo. Jei išminčius pasakys, kad drugelis miręs, aš išskleisiu rankas, drugelis išskris gyvas ir nepažeistas ir pasakys, kad mūsų didysis išminčius suklydo. Taip padarė pavydus žmogus, pagavo drugelį ir nuėjo pas išminčius. Kai jis paklausė išminčiaus, kokį drugelį turi rankose, išminčius atsakė: „Viskas tavo rankose“.

Taigi kiekvienas žmogus, pasirinkęs,

pats nulemia savo likimą.

Klasės valandos scenarijus 1 klasė

"Sveikata yra mūsų turtas"

duoti idėją, kaip rūpintis savo sveikata.

1. ugdyti norą sveikai gyventi;

2. skatinti naudoti grūdinimosi procedūras, laikytis higienos, tinkamos mitybos.

Vertingiausia žmoguje yra gyvybė, o brangiausia gyvenime – sveikata!

Kodėl manote?

(Jei žmogus sveikas, jis linksmas, aktyvus, energingas. Turi daug draugų, gerą šeimą. Nesirgs, nepraleis mokyklos, gerai mokysis, tėvai juo didžiuojasi.. .)

Išmokime savo komandos šūkį: (skaidr.)

Aš išlaikysiu savo sveikatą

Aš padėsiu sau!

Iš padrikų žodžių – kortelių kurkite patarles, paaiškinkite jų reikšmę (dirbkite poromis).

„Sveikas žmogus yra turtingas“ (5 skaidrė)

„Sveikame kūne sveikas protas“ (5 skaidrė)

„Gyventi švariai reiškia būti sveikam“ (5 skaidrė)

Žaidimas - testas "Kenksminga ar naudinga"

Jei manote, kad tai naudinga, tris kartus suplokite rankomis.

Jei manote, kad tai kenksminga, tris kartus trypkite kojomis.

1. Valausi dantis du kartus per dieną, o pavalgiusi visada išsiskalauju burną (ploja).

2. Nudegimas yra labai gražus. Kad tapčiau greitesnis šokoladas, nuo ryto iki vakaro gulėjau paplūdimyje (stomp).

3. Stengiuosi visada valgyti kuo daugiau vaisių (ploti).

4. Kai jaudinuosi, kramtau nagus (stomp).

5. Kai sušlampa kojas, stengiuosi greičiau grįžti namo ir persiauti šlapius batus (ploja).

6. Vitaminai naudingi. Aš juos perku vaistinėje ir valgau saujomis (stomp).

Kaip tu gali nusiraminti? (dažniau būti gryname ore, maudytis, degintis, nusiprausti ne šiltu, o vėsiu, ...)

Rytais ir vakarais

Vonioje atsuku čiaupą.

vandens negailėsiu

Išsiplausiu ausis ir kaklą.

Leiskite vandeniui tekėti

noriu nusiprausti.

Žaidimas "Atspėk!"

Higienos reikmenys maišelyje. Pažinkite objektą liesdami ir pasakykite, kam jis skirtas.

(dantų šepetėlis, muilas, nagų dildė, šluostė, šampūnas, dantų pasta, šukos, nosinė, žirklės, drėgnos servetėlės)

Kalbėsime apie kenksmingą ir sveiką maistą.

Žaidimas - demonstracija "Mes ne draugai su Sukhomyatka"

Dunno visus bando įtikinti, kad „sriuba neskoninga ir nesveika“, siūlo pietums valgyti tik traškučius, kirieshki, kramtomąją gumą, nes draugauja su Suchomyatka. Vaikinai, šį teiginį galima patikrinti.

Norėdami tai padaryti, paimkite balioną (geltoną), jis yra toks pat elastingas kaip skrandžio sienelės. Ir per piltuvą supilkite sriubą ar želė.

Į kitą rutulį (raudoną) dedame gabalėlius lustai ir kirieshki.

Palyginkime rutuliukų formą. Raudonas rutulys nelygiais kraštais rodo, kad skrandžiui labai sunku apdoroti sausą kietą maistą. Pajausk tai. Ką tu jauti?

Dabar pažiūrėkime į geltoną kamuolį. Kokios jo pusės? (šonai lygūs, lygūs) Skrandis su savo darbu susidoroja be įtampos.

Ar draugausime su Sukhomyatka? Kodėl?

Kelionės santrauka (skaidrė)

Kas prisimena mūsų komandos šūkį?

Kiekvienas žmogus turėtų rūpintis savo sveikata.

Ką reikia padaryti dėl to?

* nuotaika

* Sveikas maistas

* laikytis higienos taisyklių

* daryti pratimus

* daugiau judėkite

* Sportuok

* išlaikyti švarą

Šauniai padirbėta! Dabar žinote, kas yra naudinga sveikatai, ir ją saugosite. Linkiu jums visiems geros sveikatos! (skaidr.)

Klasės valanda

"Sveikata yra pagrindinis turtas"

Kai nėra sveikatos, išmintis tyli, ne

menas gali klestėti, jėgos nežaidžia,

turtas nenaudingas, o protas bejėgis.

Herodotas

Tikslai:

    Atnaujinti ir plėtoti mokinių žinias apie sveikatą ir sveiką gyvenseną.

    Formuoti asmeninės atsakomybės už sveiką gyvenseną jausmą.

    Aptarkite įvairius požiūrio į savo sveikatą variantus ir galimus būdus ją palaikyti.

    Ugdyti mokiniams neigiamą požiūrį į žalingus įpročius, dėmesingą požiūrį į savo sveikatą.

APIEĮranga: kompiuteris, projektorius, ekranas, ramunėlė, patarlės ir posakiai apie sveikatą.

Per užsiėmimus

- Sveiki, vaikinai!

Sveikinu jus, vadinasi, linkiu jums visiems geros sveikatos. Ar kada susimąstėte, kodėl sveikinantis žmones reikia palinkėti vieni kitiems geros sveikatos? Tikriausiai todėl, kad sveikata žmogui yra pati svarbiausia vertybė.

Šiandien turime klasės valandėlę, skirtą žmonių sveikatai.

Šiandien jūs nesate tik žiūrovai, šiandien mes išvesime sveikatos formulę.

Gyvenimas yra turtas, duotas nuo pat pradžių, ir aš labai noriu, kad jis būtų gražus ir laimingas. Paaiškinkime, kas yra sveikata.

Sveikata Tai ne tik ligos nebuvimas, bet ir fizinės, psichinės, socialinės gerovės būsena.

Prašau pakelti rankas, kas niekada nesirgo?

Kas kartą susirgo?

Kas susirgo du kartus?

Žiūrėk, mes įpratę, kad žmogus linkęs sirgti! Bet tai neteisingas nustatymas!

Keiskime požiūrį ir prisiminkime: kad žmogaus prigimtis yra būti sveikam! Mokslininkai mano, kad žmogus turi gyventi 150-200 metų (taip senovės graikai tikėjo, kad mirti 70 metų reiškia mirti lopšyje).

Šiandien medikai sako, kad mūsų sveikata priklauso nuo gyvenimo būdo: įpročių, pastangų jį stiprinti.

Jei stengiesi

Vykdykite tvarką -

Tu mokysiesi geriau

Geriau pailsėk.

Tačiau daugelis iš jūsų nemoka laikytis dienos režimo, netaupote laiko, veltui švaistote ne tik minutes, bet ir ištisas valandas.

O norint išmokti sutaupyti laiko, reikia tinkamai organizuoti savo kasdienybę.

SCENA "REŽIMAS"

Veikėjai: mokytoja ir mokinė Vova.

– O tu, Vova, ar žinai, kas yra režimas?

- Būtinai! Režimas... Režimas – kur noriu, ten ir šoku!

– Rutina yra dienos tvarka. Čia jūs, pavyzdžiui, vykdote kasdienę rutiną?

– Net perpildu!

- Kaip yra?

– Pagal grafiką man reikia vaikščioti 2 kartus per dieną, o aš – 4.

– Ne, jūs nevykdote, o pažeidžiate! Ar žinote, kokia turi būti kasdienė rutina?

- Aš žinau. Lipti. Įkroviklis. Skalbimas. Lovos valymas. Pusryčiai. Vaikščioti. Pietūs ir atgal į mokyklą.

- Gerai…

– Ir gali būti dar geriau!

- Kaip yra?

- Štai taip! Lipti. Pusryčiai. Vaikščioti. Pietūs. Vakarienė. Vaikščioti. Arbata. Vaikščioti. Ir svajoti.

- O ne. Esant tokiai santvarkai, iš tavęs išaugs tinginys ir neišmanėlis.

- Neaugs!

- Kodėl taip?

– Nes mes su močiute vykdome visą režimą!

– Kaip sekasi su močiute?

- Ir taip: pusiau aš, pusiau močiutė. Ir kartu atliekame visą rutiną.

– Nesuprantu – kaip yra?

- Labai paprasta. Aš atlieku kilimą, močiutė daro mankštą, močiutė skalbia, močiutė valo prakaitą, aš pusryčiauju, vaikštau, su močiute vedame pamokas, vaikštome, pietauju, . ..

- Ar tau ne gėda? Dabar suprantu, kodėl tu toks nedrausmingas.

O ką jūs, vaikinai, manote, ar berniukas teisingai paskirstė laiką: pasivaikščiojimas, pietūs, pasivaikščiojimas? Ar studentams reikalinga kasdienė rutina?

Tai įdomu: Teisinga moksleivio dienotvarkė – tai tikslingai organizuotas, amžių atitinkantis kasdienės veiklos grafikas, numatantis diena iš dienos pasikartojančius gyvenimo procesus. Tuo pačiu metu nepaprastai svarbu, kad visi režimo elementai „įsijungtų“ griežtai nuosekliai tuo pačiu metu. Tai prisideda prie stabilių refleksų susidarymo, o kiekvienas ankstesnis dienos ritmo etapas yra sąlyginis signalas kitam. Kasdienės rutinos besilaikantys žmonės greičiau įsitraukia į darbus, greičiau užmiega, mažiau pavargsta.

Dienos laiko biudžete išskiriami šie dalykai: pagrindiniai komponentai: mokymasis mokykloje ir namuose, miegas, popamokinė veikla: muzika, grožinės literatūros skaitymas, užsienio kalbų užsiėmimai ir kt., savitarna, asmens higiena, valgymas, buvimas lauke, kūno kultūra ir sportas.

Pagrindinės taisyklės – protingas protinės ir fizinės veiklos kaitaliojimas su poilsiu, racionali mityba – turi būti laikomasi visais atvejais.

Mokslininkų teigimu, kasdienis fizinis aktyvumas lėtina organizmo senėjimą ir prideda vidutiniškai 6-9 gyvenimo metus.

Ir dabar patarlių ir posakių apie sveikatą aukcionas.

    Sveikame kūne sveika prota

    Rūkymas kenkia sveikatai

    Sveikata yra pati brangiausia

    Vėl pasirūpink suknele, o sveikata nuo mažens

    Būsi sveikas – gausi viską

    Sugadinate savo sveikatą – negalite nusipirkti naujos

Reikia atsiminti, kad būtinas teisingas režimo įgyvendinimas, fizinio aktyvumo kaitaliojimas ir poilsis. Jie gerina darbingumą, pripratina prie tikslumo, drausmina žmogų, stiprina jo sveikatą.

S. Ostrovskio eilėraštis „Būk sveikas“.

Tu draugauji su raudona saule,

Šalta banga džiaugiasi.

Jūs nebijote lietaus

Sniegas nėra baisus.

Jūs nebijote vėjo

Jūs nepavargsite žaidime.

Ir tu eini miegoti anksti

Ir tu atsikeli su saule.

Žiemą važiuoji slidinėti

Jūs linksminatės čiuožykloje,

O vasarą - įdegęs,

Plaukimas upėje.

Ar tau patinka šokinėti, bėgioti,

Žaisk su kietu kamuoliu.

Jūs užaugsite sveiki

Tu būsi stiprus.

Taigi fizinis aktyvumas organizmui būtinas. Bet pratimai yra labai naudingi, jei jie atliekami nuolat, sistemingai: 1 valandą per dieną, 7 kartus per savaitę.

Tai įdomu:Įkrovimas turėtų tapti jūsų kasdieniu įpročiu. Kai kurie eina toliau ir ryte apsiplauna šaltu vandeniu, o tai žmogui labai naudinga. Būtinai reikia apšilti. Bet prie to reikia eiti palaipsniui. Pirmiausia nusiprausite veidą šaltu vandeniu, tada 3-4 mėnesius šluostėsi šaltu rankšluosčiu ir tik po to galite pradėti pilti šaltu vandeniu.

Maistas turi būti įvairus. Tinkama mityba reiškia meniu, kuriame gausu daržovių, vaisių, valgomųjų vaistinių žolelių. Uogos, vaisiai, daržovės yra pagrindiniai vitaminų ir mineralų šaltiniai. Dauguma vitaminų nesusidaro žmogaus organizme ir nesikaupia, o ateina tik su maistu.

Dietoje reikėtų riboti druskos, cukraus, gyvulinių riebalų kiekį.

Ramunėlių žaidimas

Vaikinai, mano rankose yra ramunėlių žiedas. Klausimai rašomi ant ramunėlių žiedlapių. Nuplėšiu žiedlapį ir perskaitau klausimą.

    Saldus akmuo tirpsta vandenyje (cukrus)

    Skystis, ne vanduo, baltas, ne sniegas (pienas)

    Namuose yra maisto, o durys užrakintos (kiaušinis)

    Gimęs vandenyje, bet bijo vandens (druskos)

    Šie augalai yra gera priemonė nuo peršalimo ligų (svogūnai, česnakai)

    Paprasčiausia taisyklė norint išvengti „nešvarių rankų ligos“ yra... (prieš valgydami nusiplaukite rankas)

    Šio elemento trūkumas organizme prisideda prie karieso (fluoro) atsiradimo.

Atminkite: tinkama mityba yra sveikatos raktas.

Rūpinimasis savo sveikata – tai ir gebėjimas teisingai apskaičiuoti savo stipriąsias ir galimybes. Jūs turite miegoti bent 7 valandas per dieną.

Žmogaus sveikata Tai yra pagrindinė kiekvieno iš mūsų gyvenimo vertybė. Jo negalima nusipirkti už jokius pinigus ir vertybes. Ir jau seniai įrodyta, kad ją reikia saugoti nuo pat pirmos gimimo dienos. Iš pradžių jumis rūpinasi tėvai, bet jūs augate ir kiekvienas iš jūsų dabar turėtų pagalvoti, kaip nepakenkti savo sveikatai.

Ar žinote, kokios ligos dabar dažniausios?

Dabar daug kompiuterių, televizorių, mobiliųjų telefonų, jie kenkia sveikatai.

Taip. Kompiuteris, telefonas ir televizorius skleidžia kenksmingą spinduliuotę, be to, kompiuteris labai stipriai veikia regėjimą.

Pusvalandis darbo prie kompiuterio, o tada būtinai padarykite bent pusvalandžio pertrauką. Dirbkite prie kompiuterio su specialiais akiniais, kurie apsaugos akis. Nežiūrėkite televizoriaus ilgiau nei 2 valandas.

Jei pavargsta akys skaitant knygą, ruošiant pamokas, rekomenduojame daryti mankštą akims. Mokykimės pratimai, mažinantys akių nuovargį:

1. Tvirtai užmerkite akis 3-5 sekundes; tada atidarykite (5-6 kartus).

2. Greitai mirksėkite 1–2 minutes.

3. Užmerkite akių vokus ir masažuokite juos sukamaisiais pirštų judesiais 1 minutę.

Kas dar trukdo mums būti sveikiems?

Blogi įpročiai - rūkymas, alkoholis, narkomanija.

Tai yra patys blogiausi sveikatos naikintojai, nes jie gali būti mirtini. Ir jūs visada turėtumėte tai atsiminti.

Kas mums suteikia sveikatos?

    fizinis komfortas.

    Galimybės:

Mokytis

Darbas

Tyrinėti pasaulį

Turėti materialines ir dvasines vertybes.

Laikykitės penkių gyvenimo taisyklių

Ir žemėje pamatysite šviesų rojų.

Netrikdykite ramybės pasaulietiniuose reikaluose,

Nerizikuokite savo galva.

Rūpinkitės savo sveikata kaip vertingu lobiu

Gyvenk gerai, bet nebūk turtingas.

Pamokos santrauka

- Kas galima ir būtina, o kas ne?

Stenkitės laikytis šios sveikatos formulės ir sutaupysite ilgus metus.

jaunystė ir grožis.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO BENDROSIOS UGDYMO ĮSTAIGOS VIDURINĖ MOKYKLA Nr. 22 SU IPATOVO, IPATOVSKY RAJ.

Klasės valanda

Tema: « Sveikata yra pagrindinis turtas

2 klasė

Ignatenko Natalija Ivanovna

Pradinės mokyklos mokytoja

Ipatovas, 2011 m

Nauja vietoje

>

Populiariausias