Tema: Kodėl verta kurti lėktuvus?
Tikslas Supažindinti vaikus su orlaivių paskirtimi, tipais ir sandara;
Pamokos tikslai:
1.0 edukacinis: -supažindinti studentus su orlaivių paskirtimi, rūšimis ir įrenginiu, parodyti studijuojamos medžiagos ryšį su gyvenimu
praturtinti ir išplėsti žodyną
2. Lavinti: - lavinti erdvinę vaizduotę, dėmesį, atmintį; dialoginė ir monologinė kalba.
ugdyti kontrolės ir savikontrolės įgūdžius, praktinio darbo grupėse įgūdžius
Ugdykite sąmoningą, teigiamą emocinį požiūrį į save ir aplinkinį pasaulį;
ugdyti vaikų pažintinę veiklą, gebėjimą stebėti, lyginti, apibendrinti ir daryti išvadas;
3. Ugdomasis: - ugdyti draugiškumo jausmą, dėmesingą požiūrį vienas į kitą dirbant klasėje. formuoti emociškai teigiamą požiūrį į dalyką;
formuoti bendravimo įgūdžius: įsiklausyti į kitų nuomonę ir teisingai ją įvertinti
UUD: kognityvinis, komunikacinis, reguliavimo, asmeninis
Medžiagos ir įranga: kompiuteris, projektorius, pristatymas, testai, vadovėlis, pieštukai, jaustukai refleksijai, planšetiniai kompiuteriai: (su pamokos tema ir tikslais, transportas, lėktuvai, traukinys, automobilis, garlaivis, žemė, vanduo, oras,)
Vadovaujanti veikla: produktyvus,
Mokymo metodai:
žodinis (pokalbis, pasakojimas, paaiškinimas);
vizualinis;
praktinis (darbas su vadovėliu);
dalinė paieška;
Darbo forma:
Priekinė;
individualus;
grupė;
Mokytojo funkcija: bendradarbiavimo organizatorius, konsultantas
Pedagoginės technologijos:- į studentą orientuotas mokymasis;
Aiškinamasis – iliustruojamasis mokymas;
Bendradarbiavimo pedagogika (ugdomasis dialogas, edukacinė diskusija);
IKT – technologija (prezentacija).
Tikėtinas rezultatas:
žinoti orlaivio įrenginį
plėsti žinias apie orlaivių tipus ir transporto priemones
mokinių aktyvumo klasėje didinimas;
mokymosi rezultatų gerinimas;
žodyno turtinimas
Per užsiėmimus
aš. Laiko organizavimas
Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką. Pažiūrėkite, kiek svečių turime. Pirmiausia pasisveikinkime su jais. Apsisuk ir pasisveikink.
Visi susėdo į savo vietas, niekam nėra ankšta,
Išduosiu paslaptį: "Bus įdomu!"
Paruoškite ausis ir akis
Taigi jie gali pamatyti viską
Išgirsti ir įsiminti.
aš ... Žinių atnaujinimas
- Taigi, dabar jūs turite pagal ausį nustatyti, kokie objektai judėdami skleidžia tokį garsą?
- (ĮRAŠYTI TRANSPORTO GARSU) 1 skaidrė (nerodyti)
Atsakymai: traukinys, automobilis, garlaivis
Vienu žodžiu? (transportas)
Pasakyk man, traukinys ir automobilis, kokiai transporto rūšiai tai priklauso?
(žemė) kortelę
O garlaivis? vandens, kortelę
- šiandien susipažinsime su dar viena transporto priemone.
Atspėk mįslę
III ... Apsisprendimas veiklai 2 skaidrė
Jis yra begaliniame vandenyne
Debesis liečiasi sparnu.
Atsiskleis – po spinduliais
Jis lieja sidabrą. (Lėktuvas). spustelėkite
Įrodyk
III ... Pamokos temos ir tikslų išdėstymas
Įsivaizduokite, kokia bus pamoka šiandien. (O lėktuvas.).Tai šios dienos tema (lėktuvą)
– Ką norėtumėte sužinoti apie lėktuvus?
Atidarykite mokymo programas p. 66 vadovėliai.
Perskaitykite pamokos temą, Kam kurti lėktuvus ?) 3 skaidrės numeris
užduotys, kas yra lėktuvas? Kaip veikia lėktuvas?)
-ar jūsų prielaidos atitiko mokymosi tikslus.
- Na, o atsakymus į savo klausimus galite rasti iš šių knygų parodoje.
Knyga yra žinių šaltinis.
- Uždarykite mokymo programas .
IV ... Darbas pamokos tema
-Vaikinai, kurie matė lėktuvą ?
- kas žino, kas yra lėktuvas? Pažiūrėkime 4 skaidrės numeris
- kaip manai, kam mums reikalingi lėktuvai??
Dabar klausyk 5 skaidrės numeris
-Tai kam mums reikia lėktuvų?
- Vaikinai, kas skraido lėktuvu? gerai padaryta pažiūrėsim skaidrės numeris 6
-Ar žinai, kur mokomi pilotai? - (Skrydžių mokyklose)
Buguruslano mieste yra skrydžių mokykla Civiline aviacija pavadintas Piotro Fedorovičiaus Eromasovo vardu. Dabar mokykloje mokosi 120 kariūnų, kurie mokosi skraidyti iš Buguruslan-Severnoye aerodromo,
O Orenburgo mieste buvo aukštoji karo mokykla, kurioje mokėsi pirmasis pilotas-kosmonautas.
V ... Fizinis lavinimas
Na, dabar jūs ir aš taip pat skrisime mūsų lėktuvu.
Skrido, skrido skaidrės numeris 7 lėktuvo garsas
Jie pasuko rankas į priekį,
Skrendant rankos į šonus
Lėktuvo siuntimas
Kairiojo krašto priekyje
Dešinysis kraštas į priekį
Mūsų lėktuvas skrido
Nuostabus pilotas
Išsiuntė lėktuvą
Darbo pamokos tema tęsinys
1. Lėktuvo istorija Pokalbis.
Jau šimtmečius žmonės svajojo pakilti ir skristi virš žemės. Jų fantazija anksčiau laiko sukūrė nuostabų lėktuvo kilimą, 8 skaidrė–
SU technologijų plėtra išsipildė jų svajonė
Pirmasis orlaivis pasirodė danguje XX amžiaus pradžioje.
su vienu sparnu (monoplanai) 9 skaidrė
Arba su dviem sparnais (dviplaniai) (brūkštelėjimas) 10 skaidrės numeris
tada lėktuvai 11 skaidrės numeris
Šie lėktuvai jau vadinami senais.
Juos keičia modernesni.Dabar apie mūsų laikų lėktuvus sužinosite iš kurso draugų.
2. Vaikų spektakliai
KELEIVINIS LĖKLAPIS (Katya) 12 skaidrės numeris
Krovinis orlaivis (Vika) Skaidrė Nr. 13
KARINIAI LĖKLAI (Adele) Skaidrė Nr. 14
SPORTINIS LĖKVIAI (Sonya) Skaidrė Nr. 15
Ir taip pat yra ŽEMĖS ŪKIO LĖKVIAISkaidrė Nr. 16
MOKOMOJI LĖKVIAISkaidrė Nr. 17
TURISTINIAI LĖKLAPIAISkaidrė Nr. 18
- Taigi, tarkime, kokių tipų orlaiviai yra? kortelės
Išvada: Vaikinai, pažiūrėkite, kokiose gyvenimo srityse žmogus nenaudoja lėktuvų, todėl tampa būtina juos statyti.
- Kai kalbame apie aviaciją, negalima pasakyti apie tai sraigtasparniaiSkaidrė Nr. 19
Išoriškai šie orlaiviai yra panašūs į lėktuvus ir atlieka tą patį darbą kaip
lėktuvai, bet vis tiek jie skirtingi.
Koks jų pranašumas? (nauda, pranašumas) 20 skaidrė
Sraigtasparnis gali kabėti ore vienoje vietoje, judėti į šoną ir atsitraukti. Sraigtasparnis gali nusileisti kitose transporto priemonėse nepasiekiamose vietose. Sraigtasparniai tarnauja civilinėje ir karinėje aviacijoje. 22 skaidrės numeris
Pažiūrėkite, kokie yra malūnsparniai. 21 skaidrės numeris
KĄ MANOTE, AR PLAUKITE JŪROSE IR VANDENYNUOSE
LĖKTUVIAI IR SRAIGTASAPTERIAI?
-Bet pažiūrėkite į 22 skaidrę
Vii .Dirbti pagal vadovėlį .
Na, o dabar pereikime prie kitos pamokos užduoties ir išsiaiškinkime, kaip veikia lėktuvas.
1. Norėdami tai padaryti, atidarykite mokymo programą 67 psl. Darbas poromis
Diagramos pagalba susipažinsite su orlaivio sandara.
(2-3 minutes)
Dabar pažiūrėkime, kaip įsimenate lėktuvo dalis.
Na, dabar patikrinkite save
2. Raskite 92 puslapyje lygiai tą patį paveikslėlį be prierašų.
Dirbkite grupėse, iš voko paimkite lėktuvo dalis ir teisingai jas paskirstykite
3. Ir jis veiks prie kompiuterio ... ... (pašalinkite garsą)
4. Prie lentos kortomis dirba grupė Nr.... 2.
5 .Savęs patikrinimas. – Angeliną įvertins Išmintingas vėžlys
Patikrinau 1 ir 3 grupes, joms tai puikiai pavyko.
Dėmesio. Patikrinkite 2-os grupės darbą Įvertinkite jos darbą.
3.OUTPUT-
Vaikinai, Pažiūrėkite, kiek daug išmokome apie lėktuvus.
– Kokiu transportu vešime lėktuvus?(oras ( apversti kortelę )
Dar kartą perskaitykime apie tai mokymo programoje. p.67 Taigi išvada (chore)
Uždaryti mokymo programas
Darbas su testais
-Dabar jūsų laukia testai. Turite atlikti testus 57 puslapyje.
Testuose piešiate raidę, kuri bus atsakymas į klausimą
23 skaidrė
Skaičiau testų užduotis 24 skaidrės numeris
25 skaidrės numeris
5. Savikontrolė Skaidrė Nr. 26
Pakelk ranką kas juokinga.Kodėl? Rimtas. Kodėl liūdna. Kodėl?
Rezultatas Ką norėjome sužinoti pamokoje? - Ko mums pavyko išmokti?
IX .Atspindys užbaigti sakinius 27 skaidrės numeris
Šiandien pamokoje išmokau...
Tai buvo įdomu…
Buvo sunku..
Buvau nustebęs ..
Aš norėjau..
Na, aš tau sakau 28 skaidrės numeris
Maršrutas
Švietimo sistema: Rusijos mokykla
Pamokos tema: Kodėl reikia kurti lėktuvus?
Data: 12.05.2017
Pamokos tipas: naujų žinių atradimas
Tikslas: f mokinių supratimo apie orlaivių paskirtį ir sandarą formavimas
Užduotys:
Bendrasis išsilavinimas supažindinti vaikus su orlaivių paskirtimi ir išdėstymu; pateikti istorinę informaciją apie pirmuosius skraidančius aparatus
Besivystantis ugdyti gebėjimą lyginti ir apibūdinti transporto priemones, lavinti mokinių mąstymą ir vaizduotę.
Švietimo ugdyti smalsumą, susidomėjimą skaityti papildomą literatūrą apie orlaivius, apie jų istoriją.
Suformuotas UUD:
Asmeninis:
Reguliavimo: ugdomosios užduoties priėmimas, efektyvių jos įgyvendinimo būdų nustatymas, savo ir bendraklasių veiksmų rezultato kontrolė ir įvertinimas;
Komunikacinis: gebėjimas keistis nuomonėmis, išklausyti kitą mokinį – partnerįbendravimas ir mokytojai; derinti savo veiksmus su partneriu; prisijungti prie kolektyvošvietimo bendradarbiavimas;
Kognityvinis: gebėjimas atsakyti į klausimus, sąmoningas ir savavališkas kalbos teiginys žodžiu, reikiamos informacijos ištraukimas iš įvairių šaltinių (mokytojo pasakojimas, gyvenimo patirtis, vadovėlio ir pristatymo skaidrių iliustracijos, vadovėlio tekstas).
Per užsiėmimus
Mokytojo veikla
Studentų veikla
Numatytas rezultatas
Laiko organizavimas
Tikslas: sukurti darbui palankią nuotaiką
Organizuoja psichologinį požiūrį,
tikrina mokinių pasirengimą pamokai.
Nuskambėjo skambutis į pamoką. Laba diena, vaikai. Tegul ši diena mums teikia bendravimo džiaugsmo.
Užpildo širdį kilniais jausmais.
Jie pasisveikina su mokytojais, patikrina pasirengimą pamokai. Klausyk eilėraščio.
Mokiniai ruošiasi pamokai
Žinių atnaujinimas
Tikslas: Patikrinti, kaip studentai įsisavina išklausytą medžiagą
Organizuoja perduotos medžiagos įsisavinimą.
Norint atlikti 1 užduotį, mums reikia šviesoforo.
Dabar skaitau sakinį, jei sutinkate su tuo, kas pasakyta, signalizuokite žaliai, jei ne, raudonai.
Žemė yra lėkštės formos (ne)
Šeštadienis ateina po ketvirtadienio (Ne) Kada ateina šeštadienis? (Po penktadienio)
Po rudens ateis vasara (Ne) Ir kada? (po pavasario)
Dnygės, zylės, pelėdos yra migruojantys paukščiai. (Ne)
Saulė yra toliausiai nuo Žemės esanti žvaigždė. (Ne. Arčiausiai)
Žvaigždės yra didžiuliai, švytintys rutuliai. (Taip)
Mėnulis neskleidžia šviesos, o atspindi saulės šviesą. (Taip)
Debesys susideda iš sunkių vandens lašelių. (Taip)
Priekiniai žibintai, saugos diržai, sėdynės yra dviračio dalys. (Ne)
Kurias automobilio dalis pavadinau? (Automobilis.)
Darbas su mokytoju.
Paryškinkite šviesoforo spalvas.
Įvertinkite išmoktą medžiagą
Apibendrinkite įgytas žinias
Motyvacinis etapas
Tikslas: formuoti mokinių poreikį įsisavinti mokomąją medžiagą
šiandien leisimės į kelionę nauja transporto priemone. Atspėję kryžiažodžio raktinį žodį, sužinosite, kokia tai transporto priemonė.
Kryžiažodžiui užpildyti duosiu korteles su klausimais. (Grupėse. Kiekviena grupė turi žodį)
Dviračio rato dalis. ( Kalbėjo. )
Apšvietimas ant automobilio. ( Priekinis žibintas. )
Požeminis traukinys. ( Po žeme. )
Jį valdo kapitonas. ( Laivas. )
Reikia vairuoti automobilį. ( Vairas. )
Keturi jų yra prie automobilio, du – prie dviračių ir daug – prie traukinio. ( Ratai. )
Yu.A. Gagarinas pirmą kartą išėjo į kosmosą. ( Raketa. )
Koks raktinis žodis pasirodė?
Mokinių atsakymai.
Grupėse jie atspėja žodžius.
Lėktuvas
Noras įgyti naujų žinių, įgūdžių
Derinti savo veiksmus su partneriu; įeiti į kolektyvąšvietimo bendradarbiavimas;
Ugdomosios užduoties teiginys Tikslas: suformuluoti pamokos temą ir numatyti jos veiklą
Taigi, vykstame į kelionę lėktuvu ir ieškosime atsakymo į klausimą "Kodėl verti lėktuvai?"
Su kokiomis užduotimis mes susiduriame?
Mokinių atsakymai
susipažinti su orlaivių paskirtimi ir išdėstymu; pateikti istorinę informaciją apie pirmąsias skraidančius automobilius.
Suvokia pažinimo užduotį
Raskite informaciją vadovėlio medžiagoje
Naujų žinių atradimas
Tikslas: naujų žinių pristatymas
Organizuoja darbą su vadovėliu.
Norėdami sužinoti, kas yra lėktuvai, atidarykite mokymo programą 116 puslapyje. Iliustracijoje apsvarstykite įvairius šiuolaikinius lėktuvus. Paskaitykite, kokie ten lėktuvai? O kam skirtas kiekvienas lėktuvas?
(Skaidrėje) Žaliu žetonu pažymėkite karinį lėktuvą, mėlynu – keleivinį, geltonu – sportinį, raudonu – krovininį.
Ar tikrai norėtum skristi? Taip ilgai žmogus svajojo skristi kaip paukštis, kad įgyvendino savo svajones, bet pirmiausia pasakose.
Su kokiais stebuklingais skraidančiais aparatais teko susidurti pasakose? Yra senovės graikų legenda, kad Dedalas ir jo sūnus Ikaras padarė sparnus iš vaško ir plunksnų. Išgirskite dalį legendos. Mokytojas skaito legendą.Tai tik legenda. Dabar klausykite, kaip žmogus iš tikrųjų išmoko kurti lėktuvus.
Mokytojas skaito.
Jūs turite korteles ant savo stalų, skaitykite jas patys. Ir papasakokite, ko išmokote.
Peržiūrėkite senovinių lėktuvų brėžinius vadovėlyje p. 117. Ar seni lėktuvai atrodo kaip šiuolaikiniai?
Kiek yra matę tikrų šiuolaikinių lėktuvų? kur?
Pažvelkime į šiuolaikinio orlaivio struktūrą. Perskaitykite lėktuvo dalių pavadinimus. Kokie žodžiai tau nepažįstami?
Nepažįstami žodžiai užrašomi į sąsiuvinį.
Siūlau šias dalis pavadinti ir parodyti lėktuvo modeliu.
Kam skirti lėktuvai? Kas eksploatuoja ir prižiūri orlaivį?
Atspėję mįslę sužinome apie dar vieną transporto priemonę.
Be pagreičio jis pakyla aukštyn,
Primena laumžirgį,
Skrenda
Mūsų rusų...
Sraigtasparnis yra kita oro transporto priemonė.
rodomas malūnsparnio modelis.
Palyginkite lėktuvo ir sraigtasparnio nuotraukas bloknote p. 47. Kuo jie skiriasi?
Mokinių atsakymai
Keleiviai veža keleivius, krovinius - krovinius, mūsų kariuomenei kariškiai reikia ginti Tėvynės oro sienas, sportuoti - dalyvauti sporto varžybose.
Lėktuvų žymėjimas drožlėmis
Baba Yaga stupa, sparnuoti sandalai, lėktuvo kilimas
- Idėją skristi su sparnais pirmasis išsakė Leonardo da Vinci.
Pirmasis, pabandęs statyti Robertą Huką 1660 m
1882 metais Rusijos laivyno inžinierius A.F. Mozhaiskis pastatė pirmąjį lėktuvą ir juo skrido, o tai truko kelias minutes.
- Filmuose, TV laidose ir kt.
Pilotai pilotai Aptarnauja keleivius stiuardesė
Sraigtasparnis
- Sraigtasparnis turi propelerį, jis mažesnis už lėktuvą
Priimkite mokymosi užduotį Nuspręskite efektyvius būdus jai pasiekti Įvertinkite savo ir klasės draugų veiksmų rezultatus
Išreikšti savo nuomonę
Fizinis lavinimas
Tikslas: mažina nuovargį ir stresą
Pabandykime sukurti savo lėktuvus kūno kultūrai.
Mes išskleidžiame rankas:
Pasirodė lėktuvas.
Sparnas pirmyn ir atgal
Padaryk vieną ir daryk du!
Vienas ir du, vienas ir du!
Laikykite rankas į šonus
Pažiūrėkite vienas į kitą.
Nuleiskite rankas -
Ir visi sėdi!
Pirminis inkaravimas
Tikslas: įgytų žinių pritaikymas
Siūlau jums padaryti lėktuvo modelį iš popieriaus.
Mokytojas parodo ir įgarsina veiksmus, mokiniai kartoja.
Įsivaizduokite, kad esate lėktuve ir leidžiatės į kelionę
Sukurkite trumpą istoriją naudodami žodžius aerodromas, stiuardesė, trapas, fiuzeliažas, važiuoklė.
Atlikite mokytojo užduotį.
Sugalvok mažą istoriją. Balsuotas.
Užmegzkite mokymosi dialogą su mokytoju
Pamokos santrauka
Tikslas: Pamokoje įgytų žinių apibendrinimas
Papasakokite savo kaimynui, ko išmokote šiandien, ką išmokote, kas patiko pamokoje?
Atsakykime į pagrindinį pamokos klausimą: kodėl statomi lėktuvai?
- Norėdami skristi didelius atstumus, gabenti prekes iš toli, ginti savo šalį.
Darykite apibendrinimus, išvadas.
Atspindys
Tikslas: veiklos rezultatų įvertinimas
Įvertinkite pamoką ir savo darbą. Jei daug išmokai, viską supratai ir
atsiminkite, tada įdėkite žalią lustą į dėžutę. Jei medžiaga buvo per daugsunku, tu ne viską supratai pamokoje, neprisiminei visų naujų žodžių, įdėkdėžė su raudona drožle.
Įvertinkite jų darbą klasėje.
Įvertinkite užduočių rezultatą
SKRADO PUKŠČIAI IR SĖDĖKITE ŽMONĖSE, SAKO tarp savęs SKRADO PUKŠČIAI IR SĖDĖK ŽMONĖSE, SAKO tarpusavyje MOZHAYSKY 1882 MOZHAYSKY Aleksandras F. ant garo variklio, kuris kelias sekundes pakibo ore, pastatė didelius skraidančius aparatus. PO 10 METŲ BROLIAI AMERIKIEČIAI Wrightai PAleido Lėktuvą Benzininiu VARIKLIU IR SKRYDŽIA 250 METRIŲ VIRŠ ŽEMĖS. 1882 M. VASARĄ ALEKSANDRIS FJODOROVIČIUS MOZHAYSKIS PASTAVO DIDELIĄ LĖKVIĄ SU GARO VARIKLIU, KURIS KELIAS SEKUNDES BUVO PADĖTAS ORE. PO 10 METŲ BROLIAI AMERIKIEČIAI Wrightai PAleido Lėktuvą Benzininiu VARIKLIU IR SKRYDŽIA 250 METRIŲ VIRŠ ŽEMĖS. TAI BUVO PIRMIEJI LĖKTUVIAI – MODERNIŲ REJETINIŲ LĖKTUVIŲ BŪTIS. TAI BUVO PIRMIEJI LĖKTUVIAI – MODERNIŲ REJETINIŲ LĖKTUVIŲ BŪTIS.
BE PAGREITINIMO, PAkyla, PRIMENA, MŪSŲ RUSAS KETINA SKRYDTI ... ... .. BE PAGREITINIMO, PAkyla, PRIMENA SLIMMIKAS, IŠSKIRTA Į SKRYDĮ MŪSŲ RUSIJŲ Sunkvežimio ... ... GALIMA SĖDĖTI KUR NĖRA KELIŲ IR Aerodromų. SRAIGTASOPTERIŲ DARBUOTOJAS DAUG DARBO. GALIMA SĖDĖTI KUR NĖRA KELIŲ IR Aerodromų. JIS IR KARININKAS, JIS IR UGNIS, JIS IR KELEIVIS, JIS IR GELBĖJAS, JIS IR KARIUOTI, JIS IR UGNIS, JIS IR KELEIVIS, JIS IR GELBĖJAS, JIS IR STATYTOJAS .... JIS IR STATYTOJAS….
O DABAR JŪSŲ LAUKITE TESTA. O DABAR JŪSŲ LAUKITE TESTA. PRIVALAI PARAŠYTI SAVO LĖKLAPIO PAVADINIMĄ. PRIVALAI PARAŠYTI SAVO LĖKLAPIO PAVADINIMĄ. TAM TESTA BANDYJE PASIRINKITE IR UŽRAŠYKITE ANT DĖLĖLIO RAIDĘ, KURI BUS ATSAKYMAS Į KLAUSIMĄ. TAM TESTA BANDYJE PASIRINKITE IR UŽRAŠYKITE ANT DĖLĖLIO RAIDĘ, KURI BUS ATSAKYMAS Į KLAUSIMĄ.
Pamokos apie aplinkinį pasaulį scenarijus „KODĖL KONSTATUOTI ORĖKLIUS?
Mokytojo tikslai: formuoti idėjas apie orlaivių paskirtį, struktūrą ir įvairovę.
Pamokos tipas: sprendžiant konkrečias problemas.
Planuojami edukaciniai rezultatai:
Tema (išsivystymo apimtis ir kompetencijos lygis): išmokti klasifikuoti orlaivius pagal jų paskirtį; papasakoti apie savo patirtį skrendant lėktuvu; gauti galimybę išmokti daryti prielaidas ir jas įrodyti; suprasti pamokos ugdomąją užduotį ir stengtis ją atlikti; dirbti poromis, pasinaudojant pateikta informacija įgyti naujų žinių.
Metasubjektas (kultūrinės kompetencijos patirties komponentai / įgyta kompetencija): įvaldyti gebėjimąsuprasti pamokos mokymosi užduotį ir stengtis ją atlikti; atsakyti į klausimus; apibendrinti savo mintį;formuoti norą klausytis pašnekovo ir vesti dialogą; įvertinkite savo pasiekimus pamokoje; išmoktas sąvokas susieti su pavyzdžiais iš realaus gyvenimo; įvaldyti dialoginę kalbos formą tam tikroje siužeto vaidmens situacijoje.
Asmeninis: holistinio, socialiai orientuoto požiūrio į pasaulį jo organiškoje vienybėje ir gamtos įvairovėje formavimas, pagarbus požiūris į kitas nuomones; mokinio socialinio vaidmens priėmimas ir ugdymas; mokymosi veiklos motyvų ir asmeninės mokymosi prasmės ugdymas; įsisavinti loginius lyginimo, analizės, sintezės, apibendrinimo, klasifikavimo pagal bendruosius požymius veiksmus; noras išklausyti pašnekovą ir vesti dialogą, pripažinti skirtingų požiūrių egzistavimo galimybę ir kiekvieno teisę turėti savo, reikšti savo nuomonę ir argumentuoti savo požiūrį bei įvykių vertinimą.
Universali mokymosi veikla (UUD; mokymosi gebėjimai):
Kognityvinis: bendrasis lavinimas - reikalingos informacijos gavimas studijuojant naują temą;galvosūkis - papildant ir plečiant turimas žinias ir idėjas apie supantį pasaulį.
Komunikacinis: mokėti keistis nuomonėmis, klausytis vieni kitų, kurti aiškius posakius; laikytis kitos nuomonės ir pozicijos, pripažinti skirtingų požiūrių egzistavimą.
Reguliavimo: orientacija vadovėlyje ir darbo sąsiuvinyje; priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį; įvertinti savo veiksmų rezultatą; numatyti tiriamos medžiagos asimiliacijos lygio rezultatus.
Asmeninis: suprasti žinių reikšmę žmogui ir jas priimti; turėti norą mokytis; teigiamai kalbėti apie mokyklą; siekia gerai mokytis ir yra susitelkę dalyvauti mokinio reikaluose; teisingai identifikuoti save su mokinio padėtimi.
Mokymo būdai ir formos: aiškinamasis ir iliustratyvus; individualus, frontalinis, darbas poromis.
Mokomieji ištekliai: nuotraukos su skirtingų orlaivių atvaizdais.
Pamokos scenarijus
Suskambėjo varpasPamoka prasideda.
Pasirengimo pamokai tikrinimas.
Įgytų žinių atnaujinimas
Kam reikalingi laivai?
Kokių tipų laivus prisimenate?
Papasakokite, kaip veikia laivas.
Vežti krovinius, atlikti tyrimus, žvejoti, vežti keleivius.
Tema:
pažinimo
Tikslų nustatymas
Atspėk mįslę.
Jis dūzgia ir piešia kreida,
Jis piešia balta ir balta spalvomis
Ant popieriaus mėlyna
Virš mano galvos ...
Jis pats piešia, dainuoja,
Kas čia?
Kodėl, jūsų nuomone, reikalingi lėktuvai?
Įsivaizduokite, apie ką šiandien bus pamoka?
Perskaitykite temą 66 puslapyje.
Išsikelk sau tikslą.
Atspėk mįslę su žodžiu „Lėktuvas“.
Vaikai kalbasi, išsako savo nuomonę.
Apie lėktuvus.
Metasubjektas: komunikacinis
Tema
Darbas pamokos tema.
Naujos informacijos suvokimo ir suvokimo organizavimas
Skruzdė kviečia mus į kelionę lėktuvu. Pagalvokite, kokius lėktuvus žinote ir kam jie skirti.
Atspėk mįsles.
Be pagreičio jis pakyla aukštyn,
Primena laumžirgį,
Skrenda
Mūsų rusų...
Jis yra begaliniame vandenyne
Debesis liečiasi sparnu.
Atsiskleis per pievas
Jis lieja sidabrą.
Kuo panašus lėktuvas ir sraigtasparnis?
Kuo jie skiriasi?
Vaikų samprotavimai ir atsakymai.
Sraigtasparnis
Lėktuvas
Tai yra oro transportas
Lėktuvas gali gabenti daugiau žmonių ar krovinių. Lėktuvams reikia kilimo ir tūpimo tako.
Metasubjektas: komunikacinis
Tema
Pradinis supratimo testas
Peržiūrėkite paveikslėlį 66 puslapyje. Perskaitykite šių lėktuvų pavadinimus. Papasakokite apie jų paskirtį.
Keleiviniai lėktuvai An-24, Yak-40 (paroda) skraido trumpais atstumais, Tu-134 - vėlai (šou).Tolimus skrydžius vykdo Il-86, Tu-154. Šiandien nauji lėktuvai Tu-204 oras.Il-96,300, Il-114, supergigantas An-225 ir kt. Per trumpą laiką jie gali pristatyti keleivius ir krovinius į bet kurią Žemės dalį. Dangų virš mūsų šalies saugo Rusijos karinių oro pajėgų orlaiviai, kurių naikintuvo greitis siekia 3,5 tūkst. km/val.
Keleivis – veža žmones.
Kariškis saugo.
Kroviniai – veža krovinius.
Žiūrėti skaidres.
Metasubjektas: komunikacinis
Tema
Asmeninis
Fizminutka
Mes išskleidžiame rankas:
Pasirodė lėktuvas.
Sparnas pirmyn ir atgal
Daryk vieną ir daryk du.
Vienas ir du, vienas ir du!
Laikykite rankas į šonus
Pažiūrėkite vienas į kitą.
Vienas ir du, vienas ir du!
Nuleiskite rankas
Ir visi sėdi!
Fizminutka
Pokalbis.
Darbo pamokos tema tęsinys
Jau šimtmečius žmonės svajojo pakilti ir skristi virš žemės, jų vaizduotė anksčiau laiko sukūrė pasakišką skraidantį kilimą. Tobulėjant technologijoms ši svajonė išsipildė. Pirmieji lėktuvai danguje pasirodė 10 amžiaus pradžioje.Lėktuvai buvo statomi pagal dvi schemas – su vienu sparnu (monoplanas) arba su dviem (dviplanis).Laikui bėgant, pirmoji schema paėmė viršų, o dabar tik šviesa, mokomieji orlaiviai gaminami pagal antrą schemą. Monoplano sparnas yra pagrindinė orlaivio dalis, kuri išlaiko jį ore. Variklis sparnuotai mašinai suteikia didelį greitį; kuo jis didesnis, tuo stipresnis oro srautas. O orlaivio sparnas sukonstruotas taip, kad šis srautas neria po juo, spaudžia jį iš apačios.Tai sukuria keltuvą, kuris pakelia orlaivį nuo žemės ir išlaiko jį ore Galingi reaktyviniai varikliai pakelia orlaivį į 20-25 km aukštyje ir praneša savo greitį...
Kiek iš jūsų skraidė lėktuvu?
Apsvarstykite ryžius trečiadienį 67.
Susipažinkite su orlaivio įrenginiu.
Pokalbis apie lėktuvus.
Metasubjektas: komunikacinis
Tema
Asmeninis
Darbas darbo knygoje
46 psl. Nr. 1 (darbas poromis).
Kokias transporto rūšis žinote?
Palyginkite jų judėjimo ypatybes.
№ 2.
Pažvelkite į brėžinius ir palyginkite plokštumas.
Kuo jie panašūs?
Koks skirtumas?
Poroje aptarkite, ką šiandien sutinkame.
Jie dirba sąsiuvinyje, poromis.
Metasubjektas: komunikacinis
Tema
Apibendrinant
Apie ką mes šiandien kalbėjome?
kas tau patiko labiausiai?
Apie lėktuvus.
Metasubjektas: komunikacinis
Atspindys
Įvertinkite jų darbą.
Asmeninis
Reguliavimo UUD
Letskikh L.A.
Pradinės mokyklos mokytoja
MAOU SOSH Nr. 21, Kungur
57 pamoka. KODĖL REIKIA STATYTI ORLAIVIUS?
Mokytojo tikslai: susidaryti idėją apie paskyrimą,
prietaisas ir orlaivių įvairovė.
Pamokos tipas: konkrečių problemų sprendimas.
Planuojami edukaciniai rezultatai:
Dalykas (tobulėjimo apimtis ir kompetencijos lygis):
išmokti klasifikuoti orlaivius pagal jų paskirtį;
papasakoti apie savo patirtį skrendant lėktuvu; gauti galimybę
išmokti daryti prielaidas ir jas įrodyti; suprasti mokymosi užduotį
pamoką ir stengtis ją išpildyti; dirbti poromis naudojant pateiktą
informacija, skirta naujų žinių įgijimui.
(Komponentai
kultūrinė kompetencija
patirtis / įgyta kompetencija): įgyti gebėjimą suprasti
pamokos edukacinę užduotį ir stengtis ją atlikti; atsakyti į klausimus;
apibendrinti savo mintį; sukurti norą klausytis
pašnekovas ir vesti dialogą; įvertinkite savo pasiekimus pamokoje; susieti
išmoktos sąvokos su gyvenimiškais pavyzdžiais; turėti dialogą
kalbos forma tam tikroje siužeto vaidmens situacijoje.
Metasubjektas
Asmeninis: holistinio, socialiai orientuoto formavimosi
pasaulio vaizdas jo organinėje vienybėje ir gamtos įvairove,
pagarbus požiūris į kitas nuomones; socialinio priėmimo ir plėtros
besimokančiojo vaidmuo; ugdomosios veiklos motyvų ugdymas ir asmeninis
mokymo prasmė; įsisavinti loginius palyginimo, analizės, sintezės veiksmus,
apibendrinimai, klasifikavimas pagal bendruosius požymius; noras klausytis
pašnekovas ir veda dialogą, pripažįsta įvairių egzistavimo galimybę
požiūrius ir kiekvieno teisę turėti savo, reikšti savo nuomonę ir
pagrįsti savo požiūrį ir įvykių vertinimą.
Universali mokymosi veikla (UUD; mokymosi gebėjimai):
Kognityvinis: bendrojo lavinimo – reikiamos informacijos gavimas
naujos temos studijavimo eiga; logiška – esamo papildymas ir išplėtimas
žinios ir idėjos apie supantį pasaulį.
Komunikabilus: moka keistis nuomonėmis, išklausyti vienas kito,
kurti aiškius kalbos posakius; laikytis kitos nuomonės ir pozicijos,
pripažinti skirtingų požiūrių egzistavimą.
Normatyvinis: orientacija vadovėlyje ir darbo sąsiuvinyje; priimti ir
išsaugoti mokymosi užduotį; įvertinti savo veiksmų rezultatą; numatyti
tiriamos medžiagos įsisavinimo lygio rezultatus.
Asmeninis: suprasti žinių reikšmę žmogui ir jas priimti;
turėti norą mokytis; teigiamai kalbėti apie mokyklą; gerai stengtis
mokytis ir susikoncentruoti į dalyvavimą mokinio reikaluose; teisingai
identifikuoti save su mokinio padėtimi.
Mokymo būdai ir formos:
aiškinamasis-iliustracinis;
individualus, frontalinis, darbas poromis.
Mokomieji ištekliai: įvairių orlaivių nuotraukos.
C e n a r i u r o k a
I. Organizacinis momentas.
Asmeninis UUD: pažintinio susidomėjimo ugdymas, formavimas
tam tikri pažintiniai poreikiai ir ugdymosi motyvai; teigiamas
požiūris į mokyklą ir adekvatus jos supratimas.
Darbo vietos paruošimas.
II. Naujos medžiagos paaiškinimas.
Kognityvinis UUD: bendras ugdymas – sąmoninga ir valinga kalba
žodžiu kalbėti apie oro transporto rūšis; galvosūkis -
ieškoti reikiamos informacijos (iš mokytojo pasakojimo,
tėvai, iš savo gyvenimo patirties, pasakojimų, pasakų ir pan.).
Komunikacinis UUD: pakankamai išsamus ir tikslus įgūdis
reikšti savo mintis pagal bendravimo užduotis ir sąlygas.
Asmeninis UUD: pagrindinių moralės normų išmanymas ir orientacija į jas
spektaklis; savo veiksmų, veiksmų, žodžių įvertinimas; kūrybos diagnostika
pageidavimus ir pagrindinį nusistovėjusių įgūdžių lygį.
Pokalbis.
Murave Nuėjau aplankyti savo draugo laive (show
laivo nuotraukos). Šis laivas yra keltas
kuri eina jūra tarp kelių šalių ir miestų. Jis
veža ne tik keleivius, bet ir automobilius, autobusus. Laivas didžiulis
jame yra parduotuvės, restoranai, šokių salės keleiviams. Aš pasilikau
iš draugo, ir staiga gavau telegramą, kad man skubiai reikia namo. Ką aš darau?
Studentai. Skristi lėktuvu.
Murave Atvykau į oro uostą ir buvau sutrikęs. Pažiūrėkite, kiek
lėktuvas. (Rodomos lėktuvų nuotraukos.) Tai kariuomenė
lėktuvai, ir sportiniai, ir krovininiai, ir keleiviniai. Kuris iš jų yra mano?
Studentai. Keleivis, jis veža keleivius.
Murave Ačiū vaikinai. Radau keleivinį lėktuvą. Met
Aš turiu stiuardesę perėjoje (rodo perėjos nuotrauką ir
stiuardesės), palydėjo mane į mano vietą. Skrendu ir galvoju, bet kaip tai veikia
lėktuvas? Pasakyk man, vaikinai.
Mokiniai pasakoja iš vadovėlio paveikslėlio (p. 66–67).
Mudras ir aš Čerepakha. Pažiūrėkite, kaip atrodė pirmieji lėktuvai
(rodomos nuotraukos su senų lėktuvų atvaizdais).
F i z k u l t m ir n u t k a
Reguliuojantis UUD: laipsniškai kontroliuoja savo veiksmus,
sutelkiant dėmesį į mokytojo judesių rodymą, o vėliau – savarankiškai vertinant
veiksmų atlikimo teisingumą adekvačios retrospektyvos lygmeniu
sąmatos.
Mokiniai mojuoja rankomis
kaip sparnai.
Virš bangų sukasi žuvėdros
Skriskime paskui juos kartu.
Putų purslai, banglenčių garsas,
O už jūros – mes su tavimi!
Dabar plaukiame jūra
Ir linksmintis lauke.
Grėbti smagiau
Ir pasivyk delfinus.
Žiūrėkite: žuvėdros yra svarbios
Jie vaikšto palei jūros paplūdimį.
Sėdėkite, vaikai, ant smėlio
Tęsiame savo pamoką.
III. Praktinis darbas.
Kognityvinis UUD: bendrojo lavinimo – ieškokite norimo
Mokiniai „plūduriuoja“ (atlieka
būdingi rankų judesiai).
Vaikščiojimas vietoje.
Mokiniai susėda prie savo stalų.
informacija vadovėlyje; logiška - analizuokite objektą, pabrėžkite pagrindinį dalyką.
Reguliuojantys LUD: elkitės pagal mokytojo nustatytas gaires,
tinkamai suvokti mokytojo vertinimą.
Atlikite užduotį darbo knygelėje (p. 66–67).
IV. Pamokos santrauka.
Mokytojas. Apie ką mes kalbėjome pamokoje? Ką naujo išmokote?
Studentai. Kam skirti lėktuvai ir kaip jie išdėstyti? Lėktuvai yra
skiriasi: keleivinis, krovininis, karinis.