Namai trąšos Socialinis ir komunikacinis vystymasis 1 jaun. Pamokos santrauka I jaunesniųjų grupėje, edukacinėje srityje „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“, „Šeima“. pamokos planas (jaunesnioji grupė) šia tema. Pagrindiniai socialinio-komunikacinio tikslai ir uždaviniai

Socialinis ir komunikacinis vystymasis 1 jaun. Pamokos santrauka I jaunesniųjų grupėje, edukacinėje srityje „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“, „Šeima“. pamokos planas (jaunesnioji grupė) šia tema. Pagrindiniai socialinio-komunikacinio tikslai ir uždaviniai

GCD santrauka

socialiniam ir komunikaciniam tobulėjimui

vaikų pirmoje jaunesniųjų grupėje

Auksinis ruduo

Pamokos tikslas: Ugdyti vaikams džiugios ir gyvenimą patvirtinančios pasaulėžiūros dorovinius pagrindus, padėti pastebėti gamtos grožį įvairiu metų laiku.

Užduotys:Įtvirtinti gebėjimą teisingai elgtis gamtoje (grožėtis gamtos grožiu, stebėti augalus ir gyvūnus jiems nekenkiant). Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, mokėjimą ja grožėtis. Formuoti ekologinės kultūros pagrindus. Formuoti vaikų pasirengimą bendrai veiklai. Ugdykite vaikų vaizduotę.

Integracija su švietimo sritimis:

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas: Toliau ugdykite meilę gimtajam kraštui, pasakokite vaikams apie gražias gimtojo krašto vietas. Puoselėkite vaikų draugystę. Įprotis žaisti kartu. Puoselėti organizaciją, kolektyvizmą.

Kognityvinė raida: Išmokykite vaikus pastebėti gamtos pokyčius.

Kalbos raida: Tobulinkite kalbą kaip komunikacijos priemonę. Tęskite darbą, kad praturtintumėte buities, gamtos istorijos žodyną. Toliau mokykite vaikus klausytis eilėraščių, teisingai suvokti kūrinio turinį. Išmokyti vaikus klausytis poetinio teksto ritmo ir melodijos. Atkreipti vaikų dėmesį į išraiškingas priemones (vaizdinius žodžius ir posakius, epitetus, palyginimus); padėti pajusti kūrinio kalbos grožį ir išraiškingumą; įskiepyti jautrumą poetiniam žodžiui.

Meninis ir estetinis vystymasis: Emocinio jautrumo, emocinio atsako į literatūros ir muzikos kūrinius ugdymas. Formuoti muzikinę kultūrą, paremtą pažintimi su klasikine muzika. Noro ir gebėjimo bendrauti su bendraamžiais kėlimas kuriant komandinį darbą.

Fizinis vystymasis: Užtikrinti vaikų biologinių poreikių įgyvendinimą motorinėje veikloje.

Preliminarus darbas: Plakato „Saugok mišką!“ kūrimas. Pasiūlykite namuose kartu su vyresniaisiais aptarti elgesio miške taisykles, tada surengkite apskritą stalą grupėje šia tema. Surengti piešinių parodą „Rudens miškas“.

Įranga ir medžiagos: Projektorius fotografijoms ir iliustracijoms rodyti, muzikos centras su muzikinių kūrinių „Ruduo“ (žodžiai A. Pleščejevo, muzika P. I. Čaikovskio) ir „Rudens daina“ (muzika P. I. Čaikovskio, ciklas „Metų laikai“, spalis) įrašymas. , ryškus didelis skėtis, molbertas su paklode komandiniam darbui, dažai, teptukai.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Sveiki vaikinai. Šiandien noriu parodyti, koks nuostabus yra pasaulis, kuriame gyvename. Pamatysime nuotraukas, darytas mūsų mieste ir šalia jo. Ir pamatysi, koks gražus mūsų gimtasis kraštas, ypač auksinį rudenį“.

Skaitymas su Ivano Aleksandrovičiaus Bunino eilėraščio „Miškas kaip nutapytas bokštas ...»

Miškas kaip nudažytas bokštas,

Violetinė, auksinė, tamsiai raudona,



Linksma, spalvinga siena

Stovi virš šviesios pievos.

Beržai su geltonu raižiniu

Blizgesys mėlyna spalva;





Kai Kalėdų eglutės bokštai tamsėja,

O tarp klevų mėlynuoja

Šen bei ten lapija kiaurai

Tarpai danguje, tie langai...

Mokytojas klausia vaikų, su kuo poetas lygina mišką auksinį rudenį. Kodėl jis mišką vadina ne geltona ir raudona, o auksine ir tamsiai raudona (lapus apšviečia saulė). Diskusijoje mokytoja veda vaikus prie to, kad šį grožį reikia saugoti.

Žaidimo pratimas „Taip – ​​Ne“. Kaip elgtis miške.Žaidžiame, kalbamės.

Pedagogas: „Norėdami išsaugoti miško grožį, turite laikytis elgesio gamtoje taisyklių. Įsitikinkite, kad juos pažįstate. Aš įvardinsiu elgesį, o jūs tik sutikdami suplojate rankomis. Taigi, miške reikia:

Užkurkite ugnį bet kur. Nekurkite ugnies.

Mesti šiukšles, sudaužyti stiklą. Nepalikite šiukšlių miške.

Nulaužti medžius. Uždenkite žaizdą ant medžio specialia mastika arba moliu.

Miške netriukšmaukite, netrukdykite miško gyventojų. Triukšmaukite, naikinkite paukščių lizdus, ​​skruzdėlynus, vežkite miško gyventojus į miestą.

Ašariniai augalai, įrašyti į Raudonąją knygą. Surinkite nukritusius lapus rudeninei puokštei, nukritusias šakeles, spurgus, giles amatams, valgomuosius grybus ir uogas, nepažeisdami augalų ir grybienos.

Žaidimas „Lietus ir skėtis“.

Pedagogas: „Dabar, kai prisiminėme elgesio gamtoje taisykles, kviečiu pasivaikščioti po mišką. Bet pirmiausia įmink mįsles.

Virš manęs, virš tavęs

Praskrido maišas vandens.

Įbėgo į tolimą mišką

Numetė svorio ir dingo. (Debesis, debesis.)

Jei prasideda lietus -

Kaip gėlė žydi.

Jei lietus liausis -

Jis susitrauks ir nuvys. (Skėtis.)

Ką pasiimsime su savimi, kad pasislėptume nuo lietaus? Pažiūrėk, kokį ryškų ir didelį skėtį turiu. Žaiskime su juo.

Kai tik sakau: "O, lyja!" - Bėk pas mane po skėčiu.

Ruduo vaikšto taku

Sušlapinkite jos kojas balose.

Lietus lyja ir nėra šviesos.

Vasara kažkur pasiklydo. (Vaikai tyliai vaikšto takais, apsižvalgo. Gavę signalą, jie bėga po skėčiu.)

Ateina ruduo, ateina ruduo.

Vėjas numetė klevo lapus.

Naujas kilimas po kojomis

Geltonai rožinis klevas. (Vaikai žaidžia su nukritusiais lapais. Sukabina juos kojomis, išmeta rankomis. Gavę signalą pabėga po skėčiu.)

Bendras piešinys „Auksinis ruduo“. Mūzos. akompanimentas: „Ruduo“ (žodžiai A. Pleščejevo, muzika P. I. Čaikovskio). Pedagogas: „Taigi mes vaikščiojome per rudeninį mišką. Žiūrėjome, kaip gražiai, šviesūs medžiai stovi. O mūsų beržas už lango tiesiog nuostabus. Pažiūrėk į ją. Kas ji? (Gražus, ryškus, auksinis, purus.) O ant molberto paveikslas nebaigtas. Ji nuobodi. Pradėjau ją piešti ir nespėjau baigti. Ar tu man padėsi? Kaip manote, ko trūksta? Kokie dažai reikalingi? Piešimo eigoje auklėtoja primena apie gebėjimą nusileisti, susitarti. Padeda nustatyti tvarką, atkreipia dėmesį, kad visi nori piešti, giria už kantrybę, mokėjimą išlaukti. Baigdamas mokytojas sako: „Pažiūrėkite, kaip mūsų paveikslas žaidė spalvomis. Ji tapo visiškai kitokia. Kuris? Kas tau joje patinka?"

D
andaktinė mankšta „Kaip atrodo debesis?“.
Pedagogas: „O kas mūsų paveiksle nupiešta danguje? Taip, debesys, kurie bandė trukdyti mums vaikščioti. Klausyk eilėraščio“. Perskaitęs eilėraštį, mokytojas parodo vaikams rudens dangaus nuotraukas su debesimis ir pasiūlo pasakyti, kaip jos atrodo.

Katės debesis, uodega su pypke,

Debesis su ilga barzda

Debesų arklys, debesų vabalas ...

O jų tik du šimtai.

Vargšai debesys labai susigrūdę,

Danguje nėra vietos debesims.

Visi du šimtai ginčysis,

Ir tada jie mokės kartu.

Ir žmonės apačioje šaukia:

— Bėk, lyja! („Lyja“, D. Lukich.)



Žaidimo pratimas „Gražus rudens lapas sukasi vėjyje“. Mūzos. akompanimentas: „Rudens daina“ (muzika P. I. Čaikovskio ciklas „Metų laikai“, spalis). Pedagogas: „Kokia liūdna muzika. Man tiesiog norisi sklandžiai suktis po juo kaip nuo medžio nukritęs rudens lapas. Vos nenukrito, tada vėl vėjas pakėlė... Aš paverčiau tave rudens lapais. Parodykime, kaip jie sukasi vėjyje.

Rezultatas. Pedagogas: „Liūdna, kad visi lapai nukris, bet pasaulis visada gražus, o laukia smagi žiema su sniegu ir įvairiomis linksmybėmis. Tiesiog reikia pagalvoti, kam gali prireikti mūsų pagalbos žiemą. Būtinai pasigaminkite papildomų lesyklėlių paukščiams. Pabaigoje mokytojas padėkoja vaikams už pamoką ir pasakoja kito susitikimo temą.

Bibliografija:

    Federalinis valstijos ikimokyklinio ugdymo standartas.

    Smirnova E.O. „Ikimokyklinio amžiaus vaikų bendravimas su suaugusiais ir bendraamžiais“, M., 2012 m.

    Ševčenka L.L. GERAS PASAULIS. Stačiatikių kultūra vaikams. įrankių rinkinys. - M .: Tėvynės kultūrinių ir istorinių tradicijų rėmimo centras, 2012 m.

    „1000 mįslių. Populiarus vadovas tėvams ir pedagogams. - Jaroslavlis: „Plėtros akademija“, 1997 m.

    Pavlova L. Yu. „Didaktinių žaidimų, skirtų susipažinti su išoriniu pasauliu, kolekcija. Darbui su 4-7 metų vaikais. - M.: MOZAIKA - SINTEZĖ, 2011 m.

    "Metų laikai. Eilėraščiai ir pasakojimai apie gamtą, mįslės. - M.: Det. lit., 1999 m

Naudota medžiaga ir interneto šaltiniai

    Pozityvumo pasaulis / kaip atrodo debesys. http://mirpozitiva.ru/topics/topics70.html.

    Muzikinis kūrinys „Rudens daina“ (muzika P. I. Čaikovskio ciklas „Metų laikai“, spalis).

    Muzikinis kūrinys „Ruduo“ (žodžiai A. Pleščejevo, muzika P. I. Čaikovskio).

    Rudens miško nuotraukas padarė asmeniškai šios santraukos autorius.

OOD pirmoje jaunių grupėje santrauka.

Ugdymo sritis – Socialinė-komunikacinė raida

Nuvalykite delnus

1 užduotis. Norėdami formuoti vaikų gebėjimą muiluoti rankas, kol susidarys putos, nuplaukite muilą, nusiprauskite veidą, naudokite individualų rankšluostį.

2 užduotis. Sudaryti sąlygas formuotis asmens higienos įgūdžiams.

Švietimo sričių integracija:

    Kalbos raida: Praturtinkite vaikų žodyną : putoja, sausas sausas, kvapnus, minkštas, šviežias.

    Kognityvinė raida: Susikurkite idėją apie muilą. (apvalus, slidus) Dėl putų susidarymo.

Preliminarus darbas: Pokalbis su vaikais apie įpročio plauti rankas formavimąsi. Rodyti iliustracijas. Vaikiškų eilėraščių skaitymas apie kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimą.

Medžiagos ir įranga: Muilas, šiltas vanduo, rankšluostis.

Vaizdinė medžiaga: Lėlė Liucija, iliustracijos apie KGN formavimąsi

Organizacija: Vaikai stovi puslankiu priešais mokytoją skalbimo kambaryje.

Progress OOD: 1 dalis

Pedagogas:

- Vaikinai, mes atėjome iš pasivaikščiojimo, pažiūrėkite, kas mus pasitinka (Lucya Doll). Liusė nori pažvelgti į tavo rankas, parodyk jai. (Vaikai rodo rankas)

Liusė:

O, vaikinai, kokie jūs nešvarūs, kokios nešvarios jūsų rankos. Ką reikia padaryti, kad jie būtų švarūs? (vaikų atsakymai)

2 dalis

Pedagogas:

- Teisingai, juos reikia nuplauti. Liusė atsisės ant kėdės ir pažiūrės, kaip tai padaryti.

Kviečiu vaikus į prausyklą ir primenu, kad prieš plaunantis rankas reikia pasiraitoti rankoves.

Kas nepasiraitoja rankovės,

Jis negaus vandens.

(Padedu vaikams pasiraitoti rankoves)

Pedagogas:

- Atidarome čiaupą, pakišame rankas po vandeniu, sušlapiname, tada imame muilo ir suputojame rankas, kad susidarytų putos, supilame muilą į muilinę ir nusiplauname rankas, pasidarome „Muilo pirštines“, trys delnai iš išorės. ir viduje.

Nusiplauk rankas šiltu vandeniu

Paimsiu gabalėlį muilo ir juo patrinsiu rankas.

Sasha, kuo tu suplakėte rankas? (muilas). Vaikinai, užuoskite kaip kvepia, gerai? (taip) Galite pasakyti apie tai - jis kvapnus. Kuris? 9vaikų atsakymai)

Po to delnus pakišame po vandeniu ir nuplauname visas putas. (Įsitikinu, kad visi vaikai gerai nusiplauna putas nuo rankų, tada siūlau nusiplauti veidus)

O gerai, gerai, gerai

Mes nebijome vandens

Mes švariai nusiprausiame, šypsomės mamai.

Kas prausė, išsukite rankenas virš kriauklės, kad neaptaškytų ant grindų. Susirandame savo rankšluostį, nuimame, išskleidžiame, sausai nušluostome veidą ir rankas. Lena, kaip mes jį nuvalome? (sausas sausas) Kiekvienas rankšluostis minkštas, purus, gaivus. Kokį rankšluostį turi Seryozha? (minkštas, purus)

3 dalis

Pedagogas:

- Jūs ir aš išplovėme rašiklius, parodykime Liusei, kokie jie švarūs.

Skalbkite švariau, negailėkite vandens,

Bus baltesni sniego delnai.

Liusė:

Gerai, vaikinai, visi švariai nusiplovė rankas, bet kuo jūs jas plaunate? (vandeniu, muilu) Ar išvalei? (rankšluostis)


Užsiėmimų organizavimas lopšelio-darželio pirmoje jaunesniojoje grupėje ugdymo zonoje „Socialinis ir komunikacinis ugdymas“ (vaikai 2-3 m.)

Užduotys:


  • Ugdyti vaikus maloniu, rūpestingu požiūriu į suaugusiuosius ir bendraamžius;

  • Suformuokite sąvoką „berniukas-mergina“.

  • Skatinti kalbos, kaip bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, raidą;

  • Papildykite vaikų žodyną ir suaktyvinkite jį kalboje.

  • Formuoti idėją apie supančią erdvę, galimybę joje naršyti.

  • Supažindinti su kai kuriomis transporto rūšimis (greitoji pagalba, gaisrinis automobilis, sunkvežimis, autobusas).

  • Formuoti idėją, kas yra gerai, o kas kenkia žmonių sveikatai.

  • Ugdyti vaikų gebėjimą apsitarnauti;

  • Formuoti pirmines idėjas apie suaugusiųjų darbą;

  • Išmokite vykdyti žodinius suaugusiųjų nurodymus.
2-3 metų vaikų socialinei ir komunikacinei raidai skirto ugdomojo darbo vykdymas

Socializacija, bendravimo ugdymas, dorinis ugdymas

Formuoti vaikams elgesio tarp bendraamžių patirtį, ugdyti užuojautą jiems.

Prisidėti prie patirties kaupimo draugiškuose santykiuose su bendraamžiais, ugdyti emocinį reagavimą (atkreipti vaikų dėmesį į vaiką, parodžiusį rūpestį draugui, skatinti gebėjimą gailėtis, užjausti).

Ugdyti neigiamą požiūrį į grubumą, godumą; ugdyti gebėjimą žaisti

ginčytis, padėti vienas kitam ir kartu džiaugtis sėkme, gražiais žaislais ir pan.

Ugdyti elementarius mandagaus elgesio įgūdžius: pasisveikinti, atsisveikinti, ramiai pateikti prašymą, naudojant žodžius „ačiū“ ir „prašau“. Formuoti gebėjimą ramiai elgtis patalpoje ir lauke: netriukšmauti, nebėgti, vykdyti suaugusiojo prašymą.

Ugdykite dėmesingą požiūrį ir meilę tėvams ir artimiesiems.

Išmokyti vaikus nepertraukti kalbančio suaugusiojo, ugdyti gebėjimą laukti, jei suaugęs žmogus užsiėmęs.

Vaikas šeimoje ir bendruomenėje

I įvaizdis. Formuoti vaikams elementarias idėjas apie save, apie savo keitimą

socialinė padėtis (augimas), susijusi su darželio lankymo pradžia; pataisyti

galimybė pasakyti savo vardą.

Suformuoti kiekviename vaike pasitikėjimą, kad jis, kaip ir visi vaikai, yra mylimas

priežiūra; rodyti pagarbą vaiko interesams, jo poreikiams, norams, galimybėms.

Šeima. Ugdykite dėmesingą požiūrį į tėvus, artimus žmones. Skatinkite gebėjimą įvardyti šeimos narius.

Darželis. Plėtoti idėjas apie teigiamus darželio aspektus, jo bendrumą su namais (šiluma, jaukumas, meilė ir kt.) bei skirtumus nuo namų aplinkos (daugiau draugų, žaislų, savarankiškumo ir pan.).

Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kokiame švariame, šviesiame kambaryje jie žaidžia, kiek jame yra šviesių, gražių žaislų, kaip tvarkingai paklotos lovos. Eidami pasisukite

vaikų dėmesys gražiems augalams, aikštelės įrangai, patogus žaidimams ir poilsiui.

Ugdyti gebėjimą naršyti grupės kambaryje, svetainėje.

Savitarna, savarankiškumas, darbo išsilavinimas

Kultūrinių ir higienos įgūdžių ugdymas. Suformuokite įprotį (pirmiausia pagal

suaugusiųjų priežiūra, o po to savarankiškai) nusiplaukite rankas, kai jos susitepa, ir prieš valgydami nusausinkite veidą ir rankas asmeniniu rankšluosčiu.

Išmokyti su suaugusiojo pagalba susitvarkyti; mėgautis individualiai

daiktai (nosinaite, servetėlė, rankšluostis, šukos, puodas).

Ugdykite gebėjimą tinkamai laikyti šaukštą valgant.

Savitarna. Išmokyti vaikus rengtis ir nusirengti tam tikra tvarka; adresu

šiek tiek suaugusiojo pagalba nusirengiant drabužius, avalynę (atsegti sagas priekyje,

Velcro užsegimai); tvarkingai sulankstyti nuimtus drabužius tam tikra tvarka.

Išmokyk tvarkingumo.

Socialiai naudingas darbas. Įtraukti vaikus į paprasčiausius darbinius veiksmus: kartu su suaugusiuoju ir jam prižiūrint sutvarkyti duonos dėžes (be duonos), servetėlių laikiklius, išdėlioti šaukštus ir kt.

Išmokyti palaikyti tvarką žaidimų kambaryje, pasibaigus žaidimams sutvarkyti žaidimo medžiagą į savo vietą.

Pagarba suaugusiųjų darbui . Skatinkite vaikų susidomėjimą suaugusiųjų veikla. Atkreipkite dėmesį, ką ir kaip veikia suaugęs žmogus (kaip rūpinasi augalais (vandenimis) ir gyvūnais (maitina); kaip kiemą šluoja, valo sniegą; kaip stalius taiso pavėsinę ir pan.), kodėl atlieka tam tikrus darbus. veiksmai .

Saugumo pamatų kūrimas

Saugus elgesys gamtoje. Susipažinkite su pagrindinėmis saugos taisyklėmis

elgesys gamtoje (neartėti prie nepažįstamų gyvūnų, jų neglostyti, neerzinti; nedraskyti ir neimti augalų į burną ir pan.).

Saugumas kelyje. Formuoti pirmines idėjas apie automobilius, gatvę, kelią.

Susipažinkite su kai kurių tipų transporto priemonėmis.

Savo gyvybės saugumas. Supažindinti su dalykiniu pasauliu ir saugaus elgesio su daiktais taisyklėmis.

Supažindinti su sąvokomis „galima – neįmanoma“, „pavojinga“.

Formuoti idėjas apie saugaus elgesio taisykles žaidimuose su smėliu ir vandeniu (negerti vandens, nemesti smėlio ir pan.).

Darbo veikla (auklėtojos padėjėja išplauna indus, atneša valgyti, keičia rankšluosčius).

Žaidimų veiklos plėtra

Ypatinga pedagoginio darbo su mažais vaikais sritis

žaidimo veiklos formavimas.

Žaidimas kaip vaikų veiklos forma persmelkia įvairias mažų vaikų veiklas. Šiuolaikinėje pedagogikoje išskiriami įvairūs vaikiškų žaidimų tipai: linksmieji žaidimai, didaktiniai žaidimai, žaidimai su siužetais, dramatizavimo žaidimai.

Pedagoginiame žaidimo procese ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas:

Žaidimo elementai turėtų būti įtraukti į visų rūšių mokytojo ir vaikų sąveiką;

Žaidimas turėtų būti pagrindinė įvairių rūšių vaikų veiklos organizavimo forma;

Dienos metu reikėtų skirti ypatingą laiką įvairiems žaidimams.

Pavyzdinis ugdymo srities veiklos organizavimo modelis „socialinis-komunikacinis ugdymas pirmoje jaunesniojoje grupėje.


Režimas

Akimirkos


Komandinis darbas

su mokytoju


Savarankiška vaikų veikla

Bendra veikla su šeima

Daiktų apžiūra ir bendravimas su mokytoju.

Iliustracijų, plakatų ekspertizė.

Žiūrint scenos nuotraukas

Anekdotų skaitymas.

Grožinės literatūros kūrinių skaitymas

Vaikų žaidimai su daiktais.

Situacijų žaidimai

Didaktiniai žaidimai

Vaidmenų žaidimai

Mokytojo pasakojimai

Stalo žaidimai

Statybininkų žaidimai.

Auklės, kiemsargio darbo priežiūra.

Savitarna.

Darbo pavedimai.


Įvadas į literatūrą.

Žiūrint į iliustracijas ir paveikslėlius.

žiūri į paveikslėlius

Bendravimas su mokytoju.

Nagrinėjant iliustracijas

Situacijų žaidimai

Didaktiniai žaidimai

Auklės, auklėtojos, muzikos darbuotojo darbo priežiūra.

Stebėti žaidžiančius vyresnius vaikus.

Kelionės į darželį.

Vaidmenų žaidimai

Apsirengimo pasivaikščiojimui, nusirengimo po pasivaikščiojimo, prausimosi sekos algoritmų svarstymas.

Auklėtojos pasakojimas apie pavojingus daiktus, kuriais naudojasi žmonės


Knygų peržiūra.

Iliustracijų, nuotraukų, albumų nagrinėjimas Dalyko paveikslėlių nagrinėjimas.

Iškirpti paveikslėlius.

Žaidimai su daiktais.

Stalo žaidimai.

Konstravimo žaidimai: žaidimai - įdėklai, ridenami kamuoliukai.

Siužetas – vaidmenų žaidimai

Savitarna.


Pagalba gaminant atributiką žaidimams.

Pokalbiai su tėvais

Aplankai-slankikliai

Konsultacijos

Bendra veikla su vaikais.

2.1.2. Kognityvinė raida.

Tikslas kognityvinį vystymąsi apibrėžia federalinis valstybinis išsilavinimo standartas – vaikų pažintinės motyvacijos formavimas.

Vaikų pažinimo raidos kryptys:

Vaikų jutimo raida (spalva, forma, dydis);

Idėjų apie rusų liaudies kultūrą ir tradicijas formavimas.

Elementarių matematinių vaizdų formavimas,

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, plečiant vaikų akiratį.

Edukacinių užsiėmimų, skirtų 2-3 metų vaikų pažintiniam vystymuisi, organizavimas

Užduotys:

Supažindinti vaikus su jutimo standartais;

Pratimas nustatant daiktų spalvą, formą, dydį, jų savybes ir savybes;

Tobulinti vaikų suvokimą, gebėjimą aktyviai naudoti lytėjimą, regą, klausą pažintinėje tiriamojoje veikloje;

Elementariųjų matematinių vaizdų formavimas: daug – mažai, vienas – daug, vienas arba du;

Supažindinti vaikus su artimiausios aplinkos objektais ir veiksmais su jais, plėsti holistinio pasaulio paveikslo akiratį.

Priminkite vaikams miesto, kuriame jie gyvena, pavadinimus.
Edukacinių užsiėmimų, skirtų 2-3 metų vaikų pažintiniam vystymuisi ugdymo srityje „Kognityvinis ugdymas“, organizavimas ir įgyvendinimas

Dalyko veikla ir pažintiniai gebėjimai

Ankstyvame amžiuje vaiko pažintinis vystymasis vyksta dalyko rėmuose

veikla. Objektyvi veikla ankstyvame amžiuje lemia, t.y. „veda“ protinį vystymąsi, todėl tai ir vadinama vedimu. Būtent objektyvios veiklos metu sudaromos palankiausios sąlygos ugdytis svarbiausiems vaiko gebėjimams, įgūdžiams ir asmeninėms savybėms - kalbai, mąstymui, pažintinei veiklai, tikslingumui ir savarankiškumui. Todėl optimalių sąlygų sukūrimas įvairiems veiksmams daiktais praturtinti ir plėtoti yra pirmoji ugdymo proceso užduotis ankstyvame amžiuje.

Šioje plėtros srityje yra keletas krypčių.

Visų pirma, tai yra kultūriškai normalizuotų, praktinių ir instrumentinių veiksmų plėtra.

Ypatinga užduotis, su kuria susiduria mokytojas dalykinės veiklos rėmuose, yra įsisavinimas

buities įgūdžiai ir savitarnos įgūdžiai. Ginklų veiksmo vaikas

įvaldo ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir individualių bei bendrų žaidimų, veiklų su suaugusiuoju procese.

Bendra veikla neturėtų būti primesta vaikui. Mokytojas reaguoja į vaiko pagalbos prašymą, įsijungia į jo žaidimą, padeda įveikti sunkumus. Tai gali padėti vaikui tinkamai koordinuoti ir paskirstyti savo veiksmus. Tuo pačiu metu neturėtumėte atlikti veiksmų kūdikiui, svarbu, kad vaikas pats išmoktų išryškinti reikiamas daiktų savybes, pavyzdžiui, tinkama tvarka parinkti ir sujungti piramidės dalis ar lizdines lėles. Auklėtojo patarimai neturėtų būti direktyvūs. Būtina problematizuoti vaiką, suteikti jam savo bandymų galimybę, veiksmų laisvę. Suaugęs skatina vaiko veiksmus, giria jį. Turėtų būti tikslinga derinti bendrą vaiko veiklą su suaugusiuoju ir savarankišką kūdikio veiklą. Mokytojas turėtų pasiūlyti vaikui veiklą, atitinkančią jo įgūdžius, nustatyti „proksimalinio vystymosi zoną“ ir sudaryti sąlygas įvaldyti sudėtingesnius veiksmus. Organizuojant bendrą veiklą, visų pirma reikia sudominti kūdikį, palaikyti jo norą veikti su daiktu, neverčiant jo tiksliai atkartoti veiksmų modelio.

Kitas pedagogų uždavinys dalykinės veiklos rėmuose – vaikų ugdymas

pažintinė veikla. Mokytojai sudaro sąlygas supažindinti vaikus su juos supančiu pasauliu, praturtinti vaikus įspūdžiais ir eksperimentuoti. Pedagogai turėtų palaikyti vaikų smalsumą, skatinti bet kokį susidomėjimo pasireiškimą

Svarbiausia pažinimo raidos kryptis ankstyvame amžiuje yra

visų pažinimo procesų tobulinimas – suvokimas, dėmesys, atmintis ir

vizualinis veiksmo mąstymas.

Kitas šios vaiko raidos krypties pedagoginis uždavinys yra

tikslingumo ir savarankiškumo formavimas objektyvioje veikloje.

Mažų vaikų pažinimo raida apima įvairius dalyko aspektus

veikla ir apima šiuos 4 skyrius:

Žaidimai ir užsiėmimai, skirti praktinių ir instrumentinių veiksmų plėtrai

Žaidimai ir užsiėmimai, skirti pažintinei veiklai lavinti

Žaidimai ir užsiėmimai, skirti lavinti suvokimą ir mąstymą

Žaidimai ir užsiėmimai, skirti ugdyti tikslingumą ir savarankiškumą

dalykinė veikla.

Elementariųjų matematinių vaizdų formavimas

Kiekis.Įtraukite vaikus į vienarūšių objektų grupių formavimą. Mokyti

atskirti objektų skaičių (vienas – daug).

Vertė. Atkreipkite vaikų dėmesį į kontrastingų dydžių objektus ir jų žymėjimą kalboje (didelis namas - mažas namas, didelė lizdinė lėlė - maža lizdinė lėlė, dideli rutuliai - maži kamuoliukai ir kt.).

Forma. Išmokite atskirti objektus pagal formą ir pavadinti juos (kubas, plyta, rutulys ir kt.).

Orientacija erdvėje. Toliau kaupti praktinę patirtį vaikams

supančios erdvės plėtra (grupės patalpos ir darželio aikštelė).

Išplėskite savo kūno dalių (galvos, veido, rankų, kojų, nugaros) orientavimosi patirtį.

Išmokite sekti mokytoją tam tikra kryptimi.

Kognityvinės tiriamosios veiklos plėtra

Kognityvinė tiriamoji veikla. Supažindinti vaikus su apibendrintais įvairių supančio gyvenimo objektų tyrimo būdais. Skatinkite smalsumą. Įtraukite vaikus į bendrą praktinę, eksperimentinio pobūdžio pažintinę veiklą su suaugusiaisiais.

juslinis vystymasis. Tęsti darbą, siekiant praturtinti tiesioginę jutiminę vaikų patirtį įvairiose veiklos rūšyse, palaipsniui įtraukiant visų rūšių suvokimą. Padėti apžiūrėti objektus, išryškinant jų spalvą, dydį, formą; skatinti rankų judesius

apie objektą jo pažinimo procese (rankomis apveskite daikto dalis, glostykite jas ir pan.).

Didaktiniai žaidimai.Žaidimuose didaktine medžiaga praturtinkite juslinę vaikų patirtį (piramidės (bokšteliai) iš 5–8 skirtingų dydžių žiedų; „Geometrinė mozaika“ (apskritimas, trikampis, kvadratas, stačiakampis); paveikslėlių skaidymas (iš 2–4 dalių), lankstymas kubeliai (4 -6 vnt.) ir kt.); ugdyti analitinius gebėjimus (gebėjimą lyginti, koreliuoti, grupuoti, nustatyti vienarūšių objektų tapatumą ir skirtumą pagal vieną iš juslinių požymių – spalvą, formą, dydį).

Vykdykite didaktinius žaidimus dėmesiui ir atminčiai lavinti („Ko trūksta?“ ir kt.);

klausos diferenciacija („Kokie garsai?“ ir kt.); lytėjimo pojūčiai, temperatūra

skirtumai („Nuostabus krepšys“, „Šiltas – šaltas“, „Lengvas – sunkus“ ir kt.); smulkioji rankų motorika (žaislai su sagomis, kabliukais, užtrauktukais, raišteliais ir kt.).

Susipažinimas su dalykine aplinka

Sužadinti vaikų susidomėjimą artimiausios aplinkos objektais: žaislais, indais, drabužiais, avalyne, baldais, transporto priemonėmis.

Skatinkite vaikus įvardyti daiktų spalvą, dydį, medžiagą, iš kurios jie pagaminti

(popierius, mediena, audinys, molis); lyginkite pažįstamus daiktus (skirtingos kepurės, kumštinės pirštinės, batai ir kt.), atrinkite objektus pagal tapatybę (suraskite tą patį, paimkite porą), grupuokite pagal naudojimo būdą (gerkite iš puodelio ir pan.). Ištirkite įvairius daiktų naudojimo būdus.

Prisidėti prie vaiko poreikio įsisavinti veiksmus su daiktais suvokimo.

Pratimas nustatant panašumus ir skirtumus tarp objektų, turinčių tą patį pavadinimą (tos pačios ašmenys; raudonas rutulys - mėlynas rutulys; didelis kubas - mažas kubas). Skatinkite vaikus įvardyti daiktų savybes: dideli, maži, minkšti, purūs ir pan.

Skatinti apibendrinančių sąvokų (žaislai, indai, drabužiai, batai, baldai ir kt.) atsiradimą vaikų žodyne.

Įvadas į socialinį pasaulį

Priminkite vaikams miesto (kaimo), kuriame jie gyvena, pavadinimą.

Sukelti susidomėjimą artimų suaugusiųjų darbu. Skatinkite kai kuriuos atpažinti ir įvardyti

darbinė veikla (auklėtojo padėjėja išplauna indus, sutvarko kambarį, atneša maistą,

keičia rankšluosčius ir pan.). Pasakyti, kad suaugusieji rodo darbštumą, padeda jiems sėkmingai atlikti darbo veiksmus.

Įvadas į gamtos pasaulį

Supažindinti vaikus su prieinamais gamtos reiškiniais.

Išmokyti atpažinti natūra, paveikslėliuose, žaisluose augintinius (katę, šunį,

karvė, vištiena ir kt.) ir jų jauniklius ir pavadinkite juos. Atpažinkite paveikslėlyje kai kuriuos laukinius gyvūnus (mešką, kiškį, lapę ir kt.) ir pavadinkite juos.

Kartu su vaikais stebėkite teritorijoje esančius paukščius ir vabzdžius, lesinkite paukščius.

Išmokite pagal išvaizdą atskirti daržoves (pomidorus, agurkus, morkas ir kt.) nuo vaisių (obuolių, kriaušių ir kt.).

Padėkite vaikams pastebėti gamtos grožį įvairiais metų laikais.

Ugdykite pagarbą gyvūnams. Išmoks sąveikos su gamta pagrindų (tyrinėkite augalus ir gyvūnus jiems nepakenkdami; rengkitės pagal orą).

Sezoniniai stebėjimai

ATVIROS KLASĖS SANTRAUKA

SOCIALINĖS IR KOMUNIKACIJOS VEIKLA

PIRMOJE JAUNESNIŲJŲ GRUPĖJE (2-3 m.)

MBDOU Nr. 239

Pedagogas: Grinkovskaya T.M.

Čeliabinskas

Žiūrėti:žaidimas

Tema: " Moidodyr“

Tikslas: formuoti elementarias idėjas apie kultūrinius ir higienos įgūdžius.

Programos turinys:

ugdyti vaikų įgūdžius naudotis asmeninėmis higienos priemonėmis;

ugdyti mąstymą, gebėjimą analizuoti, lyginti;

ugdyti elgesio kultūrą, gerą požiūrį vienas į kitą.

Preliminarus darbas: skaitant K. Čukovskio knygą „Moydodyr“.

Įranga:žaislai zuikis ir ežiukas, nuostabus krepšys, muilas, rankšluostis.

Pamokos eiga:

1.Pedagogas:

O, vaikinai, žinote, šiandien nuėjau į darželį ir pakeliui prie pat mūsų krūmo sutikau zuikį. Jis sėdėjo visas purvinas ir verkė. Paklausiau jo, kas atsitiko, dėl ko tu toks nusiminęs ir kuo tu esi susitepęs. Ir štai, vaikinai, ką man pasakė zuikis.

Pasirodo, mūsų zuikį į gimtadienį pakvietė ežiukas. Zuikis ilgai galvojo, ką padovanoti ežiukui ir galiausiai sugalvojo: „O jeigu padovanočiau draugui piešinį, kurį pati nupieščiau? Jis paėmė didelį popieriaus lapą, piešė teptuku ir pradėjo piešti. Zuikis taip stengėsi nupiešti ką nors įdomaus, kad nepastebėjo, kaip visas buvo purvinas dažais. Jis pradėjo plauti dažus rasa, bet jam nepavyko. Taigi nusiminęs zuikis vaikščiojo per mišką ir verkė, o tuo metu pro šalį prabėgo voverė ir paklausė: „Zuiki, kas tau atsitiko? Jis viską papasakojo voverei.

O, žinai, ką pasakė voverė: „Šiandien ėjau per mišką ir radau kokį maišelį, gal tau pravers? Tiesiog tai jame yra, aš nežinau. „Ačiū“, – tarė zuikis voverei, o paskui atėjo pas mus prašyti pagalbos. Na, vaikinai, padėk zuikiui?

Vaikai: Taip

2. Žaidimas „Stebuklingas krepšys“.

Pedagogas:

Taigi nesijaudink, zuikis, vaikinai tikrai tau padės. Nagi, duok čia savo krepšį, gal vaikinai žino, kas jame yra.

Lėtai išsiimu nuostabų maišelį ir iš jo išimu muilą.

Pedagogas:

Nagi, vaikai, pažiūrėkite, kas tai yra?

Vaikai: Muilas.

Pedagogas:

Kodėl mums reikia muilo?

Vaikai: Norėdami nusiplauti, sutepkite rankas.

auklėtojasb:

Puiku vaikinai. O, ar čia dar kas nors yra krepšyje? (išsitraukia rankšluostį)

Kas tai?

Vaikai: Rankšluostis.

Pedagogas:

Kodėl mums reikia rankšluosčio?

Vaikai: Norėdami nušluostyti.

Pedagogas:

Šauniai padirbėta. Vaikinai, dabar parodykime savo zuikiui, kaip tinkamai nusiplauti ir išdžiovinti rankšluosčiu, taip pat padėkite savo zuikiui nuplauti dažus.

Einame į prausyklą.

Pedagogas:

Žiūrėk, zuik, dabar mes tau parodysime, kaip taisyklingai nusiprausti, o tu viską atsimeni ir nusiprausk su vaikinais.

Meninė žodžių vartosena:

Mes žinome, mes žinome, taip, taip, taip,

Kur slepiasi vanduo?

Išeik, vodica, atėjom praustis.

Ladushki, paplotėliai su muilu, nuplauk mano paplotėlius.

Pedagogas:

Puiku, vaikinai, matau, kad jūs visi gerai nusiplovėte rankas su muilu ir nusausinote rankšluosčiu. O, žiūrėk, mūsų zuikis visiškai neatpažįstamas.

Kol vaikai prausiasi, zuikį nuplaukite su jais arba pakeiskite kitu tokiu pat švariu zuikučiu.

Pedagogas:

Zuikis taip pat nusiprausė su tavimi, o pažiūrėk, koks švarus ir tvarkingas jis tapo, malonu žiūrėti.

Kviečiu vaikus grįžti į žaidimų kambarį.

3. Kūno kultūra.

Pedagogas:

Vaikinai, pažaiskime su savo zuikučiu.

Pilkos spalvos zuikio skalbiniai

Matyt, lankysitės:

Išsiploviau burną, išsiploviau nosį,

Išsiploviau akis, nusiploviau kaktą,

Nusiploviau rankas, nusiploviau kojas,

Išsiplovė ausį, sausai nušluostė.

(veiksmas atliekamas tekstu)

3. Siužetinis žaidimas „Apsilankęs pas ežiuką“

globėjas:

Ar zuikis nori man ką nors pasakyti?

O kiškis padėkoja ir pasiūlo eiti su juo pas ežiuką. Na eime?

Vaikai: Taip

Rezultatas:Ši pamoka prisideda prie pirmos jaunesnės grupės (2-3 metų) vaikų kultūrinių ir higieninių įgūdžių ugdymo.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinė ir komunikacinė raida yra ne tik svarbus ugdymo komponentas, bet ir būtinas elementas, be kurio ateityje neįmanoma formuoti visavertės vaiko asmenybės.

Kiekvienas vaikas iš prigimties yra pasaulio atradėjas ir jo smalsumui nėra ribų, ypač ankstyvame vystymosi etape. Augdamas ir veikiamas tokių veiksnių kaip šeima, aplinka, darželis, jis arba išsaugo vaikišką spontaniškumą ir toliau mielai užmezga kontaktus, mokydamasis apie pasaulį, arba nebegali užmegzti net paprasčiausių santykių su bendraamžiais ir praranda gebėjimas bendrauti.

Ši problema ypač ryškiai matoma šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikas jau 2-3 metų amžiaus renkasi kompiuterinius žaidimus, o ne bendravimą, o televizoriaus žiūrėjimą – ne kolektyvinį žaidimą. Taigi jis atima iš savęs galimybę lavinti bendravimo įgūdžius, o tai galiausiai lemia ne tik bendravimo kaip tokio trūkumą, bet ir didelių socializacijos proceso sunkumų bei problemų.

Rezultatas yra situacija, kai vaikas, pavyzdžiui, eidamas į 1 klasę, nemoka bendrauti su bendraamžiais. Jie jam atrodo kažkokie svetimi žmonės, jis nežino, apie ką su jais kalbėti, kaip žaisti, o jei, neduok Dieve, kas jį įžeidžia, tuoj užsidaro ir dar labiau nutolsta. Paprastai mokytojai šiuo atveju neturi laiko suprasti kilusio konflikto esmės ir viskas daroma prie paprastos išvados - kadangi vaikas negali susidraugauti ir bendrauti, vadinasi, jis yra „blogas ir netvarkingas“. “.

Tiesą sakant, problema yra ne ta, kad vaikui kažkas negerai, o tame, kad jis tiesiog nebuvo išmokytas tinkamai kurti santykius su bendraamžiais ir su jais bendrauti. Jis tiesiog nežino, kaip tai padaryti, ir dėl to arba vengia visų, arba provokuoja konfliktą.

Tokios situacijos ankstyvame amžiuje palieka didelį pėdsaką jo psichikoje ir visos asmenybės formavimuisi. Ir vargu ar toks vaikas užaugs bendraujantis, linksmas, kryptingas ir savimi pasitikintis žmogus. Ir tai yra tiesioginis kelias į nesėkmes darbe ir asmeniniame gyvenime.

Taigi kokia yra socialinė ir komunikacinė vaikų raida, o svarbiausia – kaip tinkamai tam pasiruošti ir suteikti vaikui visus reikiamus pagrindus bei bendravimo įgūdžius?

Kokia yra socialinė ir komunikacinė vaiko raida

Socialinė ir komunikacinė vaiko raida yra sudėtingas procesas, kurio metu jis išmoksta užmegzti ir palaikyti reikiamus ryšius su išoriniu pasauliu ir žmonėmis.

Būtent jis yra tas, kuris ateityje formuoja individo komunikacinę kompetenciją, kuri yra įgūdžių, gebėjimų ir žinių visuma, leidžianti komunikacijos procese adekvačiai suvokti supančią tikrovę ir į ją reaguoti.

Paprastai tariant, vaikui reikalinga socialinė ir komunikacinė raida, kad ateityje eidamas į mokyklą, įstodamas į universitetą ar įsidarbindamas jis nepatirtų sunkumų bendraudamas su kitais žmonėmis ir taptų visaverčiu visuomenės narys.

Galima drąsiai teigti, kad komunikacinės kompetencijos įgijimo procesas yra ilgas ir sunkus, todėl vaiką reikia pradėti ugdyti šia kryptimi nuo mažens.

Pagrindiniai ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio komunikacinio ugdymo tikslai ir uždaviniai

Pagrindinis socialinio ir komunikacinio ugdymo tikslas ikimokykliniame amžiuje – neskausminga ir savalaikė vaiko socializacija, supažindinant jį su priimtomis bendravimo normomis, bendraamžių ir vyresniųjų santykiais, taip pat su priimtomis bendromis kultūros tradicijomis šeimoje. ir visa valstybė.

Pagal federalinį valstybinį švietimo standartą kiekviena ikimokyklinio ugdymo įstaiga turi specialią programą, pagal kurią pasiekiami visi vaiko vystymosi tikslai. Ir šiuo atveju galutinis tikslas - vaiko socializacija - gali būti sėkmingai pasiektas dėl teisingų užduočių, kurių pagrindinės bus šios:

  • Įsisavinti pagrindines visuomenėje priimtas moralės normas ir vertybes.
  • Padėkite vaikui išmokti pagrindinių bendravimo su bendraamžiais ir vyresniais visuomenės nariais taisyklių.
  • Vaiko savarankiškumo ir gebėjimo priimti sprendimus formavimas.
  • Padėti vaikui įsisavinti pagrindinius emocinius bendravimo komponentus – empatiją, reagavimą, gailestingumą.
  • Kiekviename vaike formuojasi pagarba savo šeimai, bendraamžiams, vyresniesiems ir visai visuomenei.
  • Pagalba formuojant teigiamą vaiko požiūrį į darbą ir kūrybiškumą.
  • Vaiko pasirengimo bendram darbui ir poilsiui formavimas.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus elgesio pagrindų formavimas savo ir kitų gyvenimui bei visose gyvenimo srityse - namuose, visuomenėje, gamtoje.


Sėkmingas pateiktų užduočių sprendimas leidžia išreikšti viltį, kad bus pasiektas pagrindinis jaunesnės, vidurinės ir vyresnių grupių vaiko socialinio ir komunikacinio vystymosi tikslas, o vaikas bus paruoštas perėjimui į kokybiškai. nauja aplinka – mokykla, kuri nesukels jam sunkumų ir didelių problemų.

Žaidimas kaip geriausias bet kokio amžiaus vaiko socialinio ir komunikacinio vystymosi būdas

Dar vienas pedagogas ir novatorius V. A. Sukhomlinskis sakė:„Per pasaką, žaidimą, per nepakartojamą vaikų kūrybiškumą – teisingas kelias į vaiko širdį“.

Būtent žaidimas gali tapti ištikimu padėjėju tiek pedagogams, tiek tėvams vaiko socialinio ir komunikacinio vystymosi procese. Juk net ir vyresniems vaikams, jau nekalbant apie vaikus, žaidimas buvo ir išlieka pagrindine veikla, o bendravimas žaidimo metu yra neatsiejama jo dalis.

Didelį vaidmenį žaidimo veiklai ir jos svarbą vaiko gyvenime skyrė ir psichologė L. S. Rubinšteinas, kuris pastebėjo, kad tik žaidimo metu vaikas ne tik atlieka svetimą vaidmenį ir mėgdžioja kito asmenybę, bet ir plečia, pagilina bei praturtina savąją. Ir dėl to jam lengviau suprasti jį supantį pasaulį ir jame vykstančius įvykius.

Tačiau žaidimas yra kitoks, o tai, kas įdomu mažyliui, 4-5 metų vaikui gali visai nedominti. Todėl žaidimo veikla turi ne tik atitikti vaiko amžių, bet ir suteikti jam vykstančių įvykių kontrolės jausmą. Tik tokiu atveju jis ne tik suvoks žmonių santykių prasmę ir visą svarbą, bet ir suvoks savo vietą juose. O tai jau suformuos reikiamus įgūdžius ir bendravimo patirtį, kuri jam pravers ir šiame etape, ir ateityje.

Taigi, mažiems vaikams (2 - 3 metų), paprastas vaidmenų žaidimai bet kuria tema „Žaidžiame parduotuvėje“, „Vaidiname daktarą“, „Vaidiname mamos ir dukros“ ir kt. Kartu svarbu, kad žaidime dalyvautų ir suaugęs žmogus – tėtis, mama, močiutė, senelis, auklėtoja – nes būtent suaugęs žmogus savo pavyzdžiu turi parodyti vaikui, kaip reikia pasisveikinti, pradėti pokalbį, pasikalbėk, gauk tai, ko nori, arba atvirkščiai, atsisakyk ko -tada.

Vidutinio amžiaus vaikas gali susidomėti žaidimu „Emocija“, kai jis įgyja neįkainojamos patirties reikšdamas ne tik savo emocijas, bet ir išmoksta jas atpažinti kituose vaikučiuose bei tinkamai į tai reaguoti. Tokiu atveju vaikas gali būti paprašytas nupiešti savo emocijas arba jas pavaizduoti, o kiti žaidimo dalyviai (vaikai ar suaugusieji) turės atspėti, ką vaikas jaučia.

Vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams galima pasiūlyti žaisti „Situaciją“, kai suaugęs žaidimo dalyvis pakviečia vaiką imituoti tą ar kitą situaciją. Pavyzdžiui, tau davė 10 obuolių ir tu su jais atėjai į sodą – ką su jais darysi? Valgykite patys, pasidalykite su draugais arba padovanokite mokytojui. Kartu svarbu, kad vaikas garsiai paaiškintų savo veiksmus ir poelgio motyvaciją.

arba tu laimėjai konkursą, bet tavo draugas (mergina) ne, ir jis labai nusiminęs. Ką tu darysi?

Tokie žaidimai suteikia vaikui ne tik nuostabią bendravimo patirtį, taip ugdydami jo socialinius ir komunikacinius įgūdžius bei formuodami komunikacinę kompetenciją ateityje, bet ir paruošia jį neskausmingai socializacijai. Kai jam teks savarankiškai, be mamos, tėčio ir auklėtojos, peržengęs pilnametystės slenkstį, priimti sprendimus, reaguoti į aktualijas ir juose dalyvauti.

Vaizdo įrašas

Vaizdo pristatymas šia tema:

Nauja vietoje

>

Populiariausias