Namai Gėlės GCD santrauka: „Žiemą lesinkime paukščius. GCD santrauka: „Leiskime paukščius žiemą Edukacinė sritis: pažintinis vystymasis

GCD santrauka: „Žiemą lesinkime paukščius. GCD santrauka: „Leiskime paukščius žiemą Edukacinė sritis: pažintinis vystymasis

Santrauka tiesiogiai - edukaciniai užsiėmimai vyresniojoje grupėje tema: „Pamaitinkite paukščius žiemą“.

Gorchakova Julija Alekseevna, Irdanovskio vaikų darželio „Kolosok“, Nikolskio rajono, Vologdos srities, mokytoja.
Produkto aprašymas: Ši tiesioginės edukacinės veiklos santrauka skirta vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams, taip pat gali būti naudinga mokytojams, susijusiems su ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginio ugdymo problema. Vaikus labai traukia netradicinės piešimo technikos, kurių pagalba jie gali įtvirtinti žinias apie juos supantį pasaulį, apie paukščius.
Švietimo sričių integracija: meninė kūryba, grožinė literatūra, žinios, bendravimas, muzika, ekologija.
Tikslas: tęsti pažintį su netradicine piešimo technika – piešimu plastilinu (plastinografija).
Užduotys:
Švietimas:

- patikslinti ir plėsti vaikų mintis apie mūsų krašto žiemojančius paukščius, apie jų išvaizdos ypatumus, paukščių įpročius, prisitaikymą prie aplinkos, išmokyti rasti panašumų ir skirtumų požymius;
- toliau mokytis laikytis komponavimo taisyklių, kruopščiai dirbti su plastilinu, tobulinti gebėjimą nugnybti nedidelį plastilino gabalėlį ir ištempti jį pagal žiobrio siluetą.

Kuriama:
- suaktyvinti dėmesį, atmintį ir mąstymą; lavinti smulkiąją rankų motoriką, ugdyti sąmoningo ir tinkamo žodžių vartojimo pagal teiginio kontekstą įgūdžius, tobulinti dialoginę kalbą;
- toliau ugdyti estetinį skonį, spalvų suvokimą, gebėjimą matyti grožį aplinkiniame pasaulyje.

Švietimas:
- ugdyti domėjimąsi ir meilę gimtojo krašto gamtai, formuoti vaiko emocingą ir abejingą asmenybę, gebančią suprasti ir gailėtis „mūsų mažesniųjų brolių“;
- sukelti norą saugoti paukščius, jiems padėti.

Žodyno darbas: zylė, varna, bulbakas, šarka, žvirblis, genys.
Preliminarus darbas: mokomasi eilėraščių apie paukščius, žiūrima į iliustracijas, vaizduojančias mūsų krašto paukščius, spėjama mįslių apie paukščius, kalbama apie žiemą kaip alkaną ir sunkų paukščių laiką.
Įranga:
- demonstracinė medžiaga (pristatyme žiemojančių paukščių nuotraukos ir nuotraukos; paukščių balsų įrašai kompaktiniame diske; pavyzdinis darbas - dinaminis stalas, multimedijos įranga, krepšelis su mįslėmis);
- Dalomoji medžiaga (plastilinas, modeliavimo lentos, rietuvės, popieriaus lapai su buliuko atvaizdu ant šermukšnio šakos, suskaldyti paveikslai, medaliai).
Tiesioginės edukacinės veiklos logika:
Laiko organizavimas.

Skamba daina „Žiemos pasaka“. Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoja.
Sveikos merginos, laba diena berniukai!
Žaidė su lėlėmis, vartė knygas.
Dabar pailsėkime kartu
Sėkmės vaikinai, sėkmės!
Visi žiūrėjo į mane, žiūrėjo į mano akis. Dabar pasisveikinkime vieni su kitais.
Pasiekė saulę, paėmė spindulį,
Prispaudė prie širdies, padovanojo draugui.
Įžanginis pokalbis. Vaikų žinių atnaujinimas.
Rodau iliustracijas, vaizduojančias žiemos peizažus.
Šaltis išėjo į atviras erdves pasivaikščioti,
Baltos spalvos raštai kasytėse prie beržų.
Snieguoti takai, pliki krūmai
Iš viršaus tyliai krenta snaigės. (E. Avdienko).
Apie kokį sezoną šis eilėraštis? (Apie žiemą).
Griežta tvarka atnešė į jų valdas žiemą. Viskas sutvarkyta, blizga balta. Ir šiandien kviečiu jus, vaikai, pasivaikščioti nuostabiame žiemos miške, kuris gali padovanoti jums įdomių susitikimų.
Einame su tavimi į mišką, pilną pasakų ir stebuklų,
Žiūrėsime kartu, pastebėsime visko magiją.
Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūs ir aš atsidūrėme žiemos miške. („Paukščių balsų“ garsai).
Sėskim ant kelmų. Kas ką pristatė? Kieno balsus girdėjai? (Vaikų atsakymai).
Kaip tai nuostabu ir gražu! Šaltoje tyloje čiulba smalsios šarkos. Kodėl tu, žmogau, atėjai į mišką? Gerai ar ne? Po medžiais ant balto sniego buvo įspausti gyvūnų ir paukščių pėdsakai. Miško laukymės yra lygūs didelės knygos – Miško knygos – puslapiai.
Kur pušyse pučia vėjas,
Kur už lauko yra siena,
Kolekcionuoju mįsles
Beržo žievėje.
Kas įmins mįslę
Jis gauna nuotrauką.

1. Jis visą dieną ieško trupinių,
Minta vabzdžiais, kirmėlėmis.
Žiema neišskrenda
Gyvena po karnizu. (Žvirblis).
(Rodomas pristatymas su paukščių vaizdais).

2. Žalsva nugara,
Gelsvas pilvukas.
Maža juoda kepurė
Ir skarelės juostele. (Zylė).

3. Juoda liemenė, raudona beretė,
Nosis – kaip kirvis, uodega – kaip akcentas. (Medenė).

4. Dažymas - pilkšvas,
Įprotis – vagis,
Klyksmas užkimęs.
Įžymus asmuo.
Kas tai? (Varna).

5. Vereshchunya, baltas,
O jos vardas... (šarka).

6. Nuskabęs šermukšnio šepetį,
Užsidegė raudonos lemputės.
Visi turi sparnus!
Kas gali ją pavadinti? (Buliai).
Pažvelkite į ekraną ir pasakykite, apie ką šiandien kalbėsime? (Apie paukščius). Kaip visus šiuos paukščius galima pavadinti vienu žodžiu? Teisingai, tai žiemojantys paukščiai.
Pažiūrėkime trumpą filmuką apie juos.
Žiūrėkite vaizdo įrašą apie žiemojančių paukščių gyvenimą.
Žiema paukščiams labai sunkus metų laikas, ypač jei šalta ir sninga. Paukščiai pabunda su saule ir visą dieną ieško maisto. Alkanas paukštis šaltą naktį gali mirti.
Atsipalaidavimo mankšta „Sušildyk paukštį“.
Įsivaizduokime, kad radote šąlantį paukštį. (Sistebėjimo, nusivylimo išraiška). Vaikai sulenkia delnus, imituodami, kad laiko paukštį, kvėpuoja ant jo, kad sušildytų, prispaudžia prie krūtinės, glosto galvą, paleidžia į lauką. (Džiugi veido išraiška).
Fizminutka "Paukštis atgijo".
Paukštis suplaznojo sparnais
Paukštis nusibraukė plunksnas
Sparnai atitraukti atgal
Labai svarbus žvilgsnis.
Žiūrėjo į kairę ir į dešinę
Nustebai, koks sandoris?
Čia nė vieno paukščio
Skrisiu namo.
O kuris iš šių paukščių pas mus atkeliauja tik žiemą? (Buliai). Kas ji? Kaip manai, kodėl jis taip vadinosi: bukas?
Teisingiems atsakymams gausite paveikslėlius. Pabandykite visi kartu padaryti iš jų paukščio atvaizdą.
Didaktinis žaidimas „Surink buožę“.
Kokį paukštį gavai? Pasakykite eilutes, kurias žinote apie bulius.
Už lango pasidarė balta
Viskas padengta sniegu, kokia platybė.
Kaip rausva lizdinė lėlė -
Prieangyje yra gyvas bukas.
Lange pamatysite bulius:
Sveiki, brangūs žiemos lankytojai!
Išeik į verandą
Duokite jiems saują prinokusių grūdų.
Ar tau patiko vaikščioti miške? Dabar grįžkime prie mūsų grupės.
Ant jūsų stalų yra nespalvotų nuotraukų. Kas tai per paukštis? Teisingai, tai bukas. Ką dar pastebėjote ant stalų? (Plastilinas).
Ką mes galime padaryti? (Suteikite paveikslui spalvą plastilinu).
Bulvių tyrimai.
Ką turi sniego senis? ( Liemuo, galva, letenos, sparnai, kūnas padengtas plunksnomis, ant galvos yra snapas, akys).
Kokios spalvos yra bulių krūtinė? O sparnas?
Žingsnis po žingsnio darbų sekos demonstravimas ir paaiškinimas.
Su plastilinografijos technika jau esame susipažinę. Prisiminkime, kaip piešti paveikslą plastilinu? (Vaikų atsakymai). Pirmiausia paruošime rankas.
Pirštų gimnastika.
Nagi, paukščiai!
Sala ponios zylės.
Išvirsiu trupinius
Šiek tiek duonos.
Šie trupiniai skirti balandžiams,
Šie trupiniai skirti žvirbliams.
Žarnos ir varnos
Valgyk makaronus!
(Pirmiausia - pirštų „skambinimo“ judesiai, tada „kirpimo“ vieno delno judesiai ant kito.
Suimkite pirštus - „sutraiškykite duoną“, patrinkite pirštų galiukus vienas į kitą.
Ištieskite dešinę ranką į priekį atviru delnu, tą patį su kaire ranka.
Trinkite delną ant delno, „makaronų sukimas iš duonos“).
Pažiūrėkite labai atidžiai, aš jums dar kartą parodysiu visiems. Paimu plastiliną į rankas, nugriebiu mažą gabaliuką, dedu ant kairiojo delno, uždengiu dešiniu delnu ir ridenu kamuoliuką, tada uždedu šį rutulį ant paveikslėlio ir dešinės rankos nykščiu prispaudžiu ir ištempiu. . Atkreipkite dėmesį, kad aš pradedu nuo apačios, eilė po eilės, kad matytumėte plunksnas. Šermukšnio uogų įvaizdžiui aš tiesiog paspaudžiu rutulį nykščiu. Tai nuotrauka, kurią aš gavau.




Tikiu, kad tapsi dar geresnis ir šviesesnis. Kur pradėsite darbą?
Meninė kūryba, individuali pagalba.
Vaikų darbų analizė ir vertinimas. Atspindys.

Kokius ryškius, gražius bulius turite! Kaip gyva, tikra, labai miela ir juokinga! Vaikinai, kas jums šiandien patiko? Kaip manote, ar pavyko bulkiuką nuspalvinti plastilinu? Kas mano, kad taip, tai pavyko, viršutiniame kairiajame paveikslo kampe pritvirtinkite žalią rutulį, o jei kas mano, kad buvo daug sunkumų, viršutiniame kairiajame kampe pritvirtinkite raudoną rutulį. Štai protingieji!



Manau, kad daugelis iš jūsų turi prie namo pakabintą lesyklą. Paukščiai greitai pripranta prie tokio valgomojo ir tampa dažnais svečiais. Ir jūs galite juos stebėti. Žinoma, paukščiai negali kalbėti. Bet jie tikrai padėkos gražia pavasariška daina.
Treniruokite šiuos paukščius
Į savo langą
Taip kad be dainų nereikėjo
Sveikiname pavasarį.
Man labai patiko mūsų pasivaikščiojimas, jūsų darbai tokie nuostabūs, tikrai padarysite parodą, taip pat turiu jums mažą staigmeną - medalį - bulkiuką "Už pagalbą paukščiams žiemą".

GCD „Pamaitink paukščius žiemą“ santrauka

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, komunikabilus, produktyvus, pažintinis-tiriminis, muzikinis-meninis, grožinės literatūros suvokimas.

Tikslai: Suformuoti vaikams idėją apie žiemojančius paukščius; ugdyti pažintinį susidomėjimą žiemojančių paukščių gyvenimu. Ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius, norą jiems padėti sunkiomis žiemos sąlygomis. Atvirkštinio skaičiavimo pratimas, atimant po vieną; ugdyti dėmesį, gebėjimą klausytis ir suvokti meno kūrinį, išmokti kirpti pagal kontūrą, papuošti paukštį pagal savo dizainą.

Planuojami rezultatai:moka palaikyti pokalbį apie paukščius, išsakyti savo požiūrį; išreiškia teigiamas emocijas piešdamas pasakojimą pagal schemą ir išreiškia susidomėjimą klausydamas meno kūrinio, moka karpyti pagal kontūrą ir dekoruoti pagal savo dizainą.

Medžiaga ir įranga:

Paukščių aprašymo schemos, medžių išdėstymas, paveikslėliai su žiemojančiais paukščiais, popierinis balandis, lesyklėlės iš įvairių medžiagų, paukščių lesalas skaidriose dėžėse, paukščių pėdsakai, žiemojančių paukščių kepurės, meninė medžiaga (baltas popierius, trafaretai, žirklės, spalvoti pieštukai), garso įrašas muzikos kūrinio įrašymas.

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šįryt, kai atėjau į darželį, kažkas pasibeldė į mūsų langą. Priėjau prie lango, atidariau jį ir į grupę įskrido baltas balandis. Balandis snape laikė voką su laišku. Paskaitykime! (rodo popierinį balandį ir laišką)

„Brangūs vaikinai! Mums dabar labai sunku, šalta ir alkana! Padėkite mums, prašau! Bet tai padaryti galite tik tada, kai parodysite savo žinias apie mus. Iki pasimatymo žygyje“.

2. Pokalbis apie paukščius.

Vaikinai, kas atsiuntė mums laišką?

Kas tai per paukščiai?

Kodėl jie alkani žiemą?

Kaip galime padėti paukščiams žiemą?

Teisingai. Norint padėti paukščiams, reikia susipažinti su jų gyvenimo būdu, įpročiais ir sužinoti, kuo jie minta. Kaip manote, kaip susitvarkysime?

3. Didaktinis žaidimas– Spėju – tu spėk.

Dabar patikrinsime, kaip gerai pažįstate žiemojančius paukščius. Jums reikės pakaitomis pasakoti apie paukštį, o likę vaikinai turi atspėti, apie ką jie kalba, ir pasodinti šį paukštį ant medžio šakos.

5. Padarė. žaidimas "Kas išskrido?".Vaikai užmerkia akis, mokytojas šiuo metu pašalina paukštį. Vaikai atmerkia akis, mokytoja klausia "Kas dingo?" Vaikai atsako: „Dnys (žvirblis, varna, šarka ir kt.) dingo“.

Skaičiavimas: buvo 8 paukščiai, vienas išskrido, kiek liko? ir tt

Fizminutka "Bullfinches"

Štai ant šakų, žiūrėk

Bulvikai raudonais marškinėliais.

Pūkuotos plunksnos – kaitinkitės saulėje

Suka galvą – nori išskristi.

Šau-šiau! Skrisk šalin!

Už pūgą, už pūgą!

Vaikinai, jūs esate puikūs! Bet dar ne viską sužinojome apie žiemojančius paukščius, o balandis mums paruošė dar vieną užduotį. Dabar eisite ieškoti maisto paukščiams, o tai nėra lengva, teks įveikti kliūtis. Tu esi pasiruošęs? Kaip manote, ko reikia ieškoti, kas gali pasitarnauti kaip maistas žiemojantiems paukščiams?

Vaikai atlieka pagrindinius judesius: ropščiasi į lanką „po medžių šakomis“, šokinėja per „kuprous“, vaikšto „ant tilto“ gimnastikos lentele ir randa iš popieriaus iškirptus „paukščių takelius“.

6. Orientacija erdvėje.

Vaikinai, mes jau beveik čia. Įdėmiai įsiklausykite į užuominą: paukščių lesalas yra kažkur netoliese, tačiau norint jį rasti, merginos turi sekti pėdsakus į kairę ir ieškoti lentelės apačioje kairėje pusėje. O berniukams reikia eiti į dešinę ir ieškoti naktinio staliuko, kuris stovi tarp bibliotekos ir eismo centro, viršuje.

Atlikdami užduotį vaikai suranda lesalo paukščiams, pasako, kuriam paukščiui jis tinka.

Šaunu, vaikinai, puikiai atlikote sunkų darbą. Dabar sėdime ant kėdžių.

Ar manote, kad paukščius galima vadinti mūsų draugais? Kodėl? Teisingai, jie naikina kenksmingus vabzdžius. Ir paukščiai papuošia mūsų gyvenimą savo dainomis, skambiais balsais. Nenuostabu, kad kompozitoriai ir poetai kuria muziką ir eilėraščius apie paukščius. Dabar aš jums perskaitysiu vieną iš šių eilėraščių. Atidžiai klausytis!

7. Klausytis Z. Aleksandrovos eilėraščio „Naujas valgomasis“.

Vaikai, ar pamenate, kurią dieną atskrido žvirbliai? O sniego seniai? O zylė?

Kas prisimena, kiek varnų atskrido? Ir keturiasdešimt?

Vaikinai, kas prisimena rusų liaudies ženklus ar eilėraščius apie paukščius?

Vaikai skaitė eilėraščius ir eilėraščius apie paukščius.

Vaikinai, balandis jums paruošė dar vieną žaidimą: „Kas, kur tu pasislėpei? Ar pažaisime?

Vaikai užsideda kepures su paukščių atvaizdu, „skraido“ pagal muziką ir, išgirdę žodį „pūga!“, pritūpia, lenkia galvas. Į laidos vedėjo klausimą: „Bullfinch, kur tu pasislėpei? vaikas, vaizduojantis šį paukštį, atsako „Ant šakos“ ir kt.

8. Meninė – kūrybinė veikla.

Vaikinai, kad mūsų balandiui nebūtų nuobodu ir vienišas, padėkime jam susirasti draugų. Iš popieriaus iškirpsime baltus balandžius.

Skamba muzika, vaikai sėdi prie stalų. Balandžiai išpjaunami pagal iš anksto nubrėžtą kontūrą, sulenkiami sparnai, nubrėžiamos plunksnos, akys. Šoka su balandžiais, deda ant lesyklų, pila į juos maistą.

9. Atsipalaidavimas „Sušildyk paukštį“.

Įsivaizduokime, kad radote šąlantį paukštį. (Sistebėjimo, nusivylimo išraiška). Vaikai sulenkia delnus, imituodami, kad laiko paukštį, kvėpuoja ant jo, kad sušildytų, prispaudžia prie krūtinės, glosto galvą, paleidžia į lauką. (Džiugi veido išraiška).

10. Refleksija.

Vaikinai, kas jums labiausiai įsiminė iš pamokos? Ką pasakysi namuose ar draugams?

Privati ​​ikimokyklinio ugdymo įstaiga

„Rusijos geležinkelių vaikų darželis Nr. 117“

Abstraktus

nuolatinė švietėjiška veikla

pažintiniam vystymuisi

„Pamaitink paukščius žiemą“

(pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams)

Pedagogas:

Zimina N.N.

Penza, 2015 m

Patikslinkite paukščių pavadinimus, jiems būdingus bruožus, ką paukščiai lesa žiemą;

Formuoti pažintinę, kalbinę veiklą;

Ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius, į gamtą, supažindinti vaikus su paukščių lesinimu žiemą.

Medžiaga:

Iliustracijos, kuriose vaizduojami paukščiai – balandis, žvirblis, zylė;

Paukščių maistas: mišrūs grūdai, soros, saulėgrąžos, duona, taukai;

Knyga „Ką matėme žiemą“;

tiektuvas.

Parengiamieji darbai: kalbėjimas apie paukščius, grožinės literatūros, poezijos skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, pasivaikščiojimų paukščių stebėjimas, paukščių lesinimas.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į knygelę „Ką matėme žiemą“ (arba iliustraciją „Žiemos pasivaikščiojimas“) ir kviečia pamąstyti.

Kasdien einame pasivaikščioti. Papasakokite, ką matėte svetainėje? (Sniegas, ledas, po kojomis. Šis vanduo užšalęs ir pan.)

Kasdien pasivaikščiodami stebime orą, ką dar stebėjome? (Už paukščių)

Kokie paukščiai atskrido į mūsų svetainę? (balandžiai, žvirbliai, varna, bukas)

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į iliustracijas su paukščiaismolbertą ir siūlo juos apžiūrėti.

Pažiūrėkite, kokius paukščius atpažįstate nuotraukose? (Vaikai vadina paukščius)

Vaikai, pažiūrėkime, kaip atrodo paukščiai? Ką jie turi bendro?
(Paukščiai turi du sparnus, dvi kojas, snapą, dvi akis ir plunksnas)

Kodėl paukščiai turi snapus? (pešti)

Kodėl paukščiams reikia sparnų? (skristi)

Parodykite, kaip paukščiai skrenda ir pešasi. (Vaikai parodo, kad mokytojas nuima visas iliustracijas nuo molberto ir kviečia vaikus sėdėti ant kėdžių)

Šauniai padirbėta! Vaikai, jūs teisingai pasakėte, paukščiai turi daug
Apskritai jie yra panašūs, tačiau yra skirtumų. Pažiūrėkime
šie paukščiai.

(Atskleidžia nuotraukas: balandis ir žvirblis)

Kuo šie paukščiai skiriasi vienas nuo kito? (Jie turi skirtingas plunksnas, ilgas ir trumpas. Įvairios plunksnos spalvos. balandis didelis, o žvirblis mažas)

Parodyk man, koks didelis yra balandis (paroda vaikams) o žvirblis mažas (Vaikams šou)

Kaip dainuoja balandis, kokius garsus jis skleidžia? O žvirblis? (Vaikai vaizduoja "Gru - gru - gru", "Chick - chirp"

Jūs teisingai pastebėjote, kad visi paukščiai turi dvi kojas, dvi
akys, snapas, bet įvairių spalvų paukščių plunksnos (plunksnos) ir paukščiai gieda
kitaip.

Vaikai, prisiminkime, ką paukšteliai valgė, kai buvo šilta?
(Sliekai, vabzdžiai – vabzdžiai).

Dabar žiema, šalta, visi vabzdžiai pasislėpę ir miega iki pavasario. Kaip paukščiai dabar gali gauti maisto, ką valgyti? PSO
ar reikia jais pasirūpinti? (Mums rūpi).

Tiesa, žmonės gali lesinti paukščius žiemą, tada jiems bus lengviau išgyventi šaltą, šaltą žiemą.

Vaikai, pažiūrėkite, ką aš jums paruošiau. (rodo paukščių maistą)– Čia grūdai kitokie. Soros, sėklos. Ir tai yra ta duona, kurios kai kurie vaikai nevalgė per pusryčius ir pietus.

Iš duonos galima pasidaryti trupinius, nes balandėlio, žvirblio snapas mažas ir jiems bus patogiau skabyti duonos trupinius.
(Kviečia vaikus rankomis minkyti duonos riekeles).

Viską, ką paruošėme paukščiams, galima pavadinti vienu žodžiu.

Kur mes dedame šį maistą? Ant sniego negali kristi, jis gali iškristi, sniego taip pat yra ant takų... Kur jį dėti, kad paukščiams būtų patogu pešti? (vaikų atsakymai)

- Ir dedame maistą į lesyklą. Pažiūrėkite, kokią tiektuvą paruošiau. Į lesyklą įdėkime lesalo, o eidami pasivaikščioti pakabinkime ant medžio ir stebėkime, kaip paukščiai būriuojasi.

Lėkštėje turiu specialų maistą – tai taukų gabaliukai. Zylei patinka šis maistas (rodo iliustraciją su zyle)

Kuo zylė skiriasi nuo kitų paukščių?
(Ji turi geltoną krūtinę)

Vaikai, dabar žinote, kad paukščiais žiemą reikia rūpintis. Jei paukščiai žiemą alkani, jie neištvers šalto oro.
Mokytojas skaito eilėraštį

Negailėkite duonos trupinių

Žvirblis nusipelnė

Tu pakabini jam lesyklėlę

Jis skambina savo merginai

Ir draugai ten yra gerai,

Mažieji linksmai peša.

GCD santrauka: gamtos pasaulis

„Pamaitink paukščius žiemą“

vyresniems vaikams.

Tikslas:

    Sukurkite palankias sąlygas praturtinti vaikų idėjas apie žiemojančius paukščius.

Užduotys edukacinis:

    patikslinti ir plėsti vaikų žinias apie žiemojančius paukščius;

    formuoti paukščių stebėjimo įgūdžius ir gebėjimus;

    formuoti vaikų ekologinę kultūrą.

Kūrimo užduotys:

    ugdyti sąmoningo ir tinkamo žodžių vartojimo pagal teiginio kontekstą įgūdžius;

    pagerinti dialogą.

Edukacinės užduotys:

    ugdyti draugišką požiūrį į paukščius;

    formuoti norą padėti žiemojantiems paukščiams;

    ugdyti pagarbą paukščiams ir skiepyti jiems meilę.

Metodinė pagalba:

    atvirutės su paukščių atvaizdu: balandis, zylė, bukas, varna, žvirblis, šarka, genys;

    Žiemojančių paukščių nuotraukos;

    skaidrių pristatymas „Žiemojantys paukščiai“;

    tiektuvas;

    paukščių maistas.

Preliminarus darbas:

    paukščių stebėjimas vaikščiojant;

    iliustracijų su žiemojančiais paukščiais peržiūra;

    skaityti poeziją, pasakojimus apie paukščius.

Pasiruošimas pamokai:

    pokalbiai su vaikais apie paukščius,

    žiūrėti į paukščius gatvėje ir nuotraukose,

Pamokos eiga:

(pūgos ir vėjo garsų įrašas)

globėjas

Ar girdi, kaip kaukia vėjas, kaip šluoja pūga? (vaikų atsakymai)

Ar matėte, kiek iškrito sniego? (vaikų atsakymai)

Mokytojas su vaikais pasakoja apie žiemos požymius (žiema atėjo į savo jėgą: pučia šalti vėjai, šaltis surišo žemę, aplinkui sniegas, nuo šalčio girgžda pliki medžiai ir pan.)

Pedagogas:

Kas gali man pasakyti, kokie yra paukščių vardai

pasilikti žiemai? (vaikų atsakymai)

Žiemojant.

Kokius žiemos paukščius žinai? (vaikų atsakymai: žvirbliai, balandžiai, zylės, ožkos, šarkos, varnos, buliai, geniai, vaškiniai ir kt.)

Pedagogas:

Koks gražus pulkas! Kas tu esi?

Pirmas vaikas:

Nugara žalsva

gelsvas pilvas,

Juoda kepurė ir dryžuotas šalikas.

Kas aš, spėk?

(vaikų atsakymai – zylė) (1 skaidrė)

Antras vaikas:

Nejudrus margas,

Aš esu ilgauodegis paukštis

kalbantis paukštis,

Pats kalbiausias

(keturiasdešimties vaikų atsakymai) (2 skaidrė)

Trečias vaikas:

Viščiukas – čiulbėk!

Peršok į grūdus!

Peck, nebūk drovus!

Kas aš esu?

(vaikų atsakymai: žvirblis) (3 skaidrė)

Ketvirtas vaikas:

Miške po Twitter, skamba ir švilpia,

Beldžiu kaip miško telegrafas:

„Ei, bičiuli strazdas! »

Ir pasirašau.

(vaikų atsakymai: genys) (4 skaidrė)

Pedagogas:

Žaiskime žaidimą su savo „kaimene“

(žaidimas žaidžiamas: "Žvirblis")

Tarp baltų balandžių šuoliuoja vikrus žvirblis,

Paukštis žvirblis, pilki marškiniai.

Atsiliepk, žvirbli, išskrisk, nesidrovėk!

Pedagogas:

Jie žaidė gerai ir linksminosi.

Pedagogas:

O dabar aš tau įminėsiu mįslę, o tu galvok ir atsakyk apie kokį paukštį ši mįslė.

Šaltyje letenos šąla,

Prie pušies ir eglės.

Koks stebuklas - ant beržo

Obuoliai prinokę.

Pedagogas:

Teisingas bukas (5 skaidrė)

Pedagogas:

Ir štai dar viena mįslė, pamėgink ją atspėti.

Kar-kar-kar!

Niekšas rėkia.

Na, protingas vagis!

Visi blizgantys dalykai

Šis paukštis tai myli!

Ir ji jums visiems pažįstama,

Koks jos vardas? .

(vaikų atsakymai; Varna) (6 skaidrė)

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Dabar pažiūrėkite į ekraną ir aš jums pasakysiu, koks tai paukštis. Ji taip pat žiemoja.

Štai paukštis, tai paukštis,

Ne strazdas, ne zylė,

Ne gulbė, ne antis

Ir ne naktinis stiklainis.

Bet šis paukštis

Nors ir mažas,

Išveda jauniklius

Tik atšiaurią žiemą.

Šis paukštis vadinamas Klestu.

Vaikai, visi šie paukščiai liko pas mus žiemoti.

Fizinis lavinimas:

Švelniai pamojuokime rankomis -

Paukščiai skrenda link mūsų.

Kaip jie susėda, mes parodysime -

Sparnus atlenkiame atgal.

Išskleiskite sparnus

Nuvalykite snapelį

Ir mes visi grįšime.

Kaip paukščiai gyvena žiemą? (Alkani paukščiai, vabzdžiai žiemos miegu, vaisiai, uogos, žolių sėklos po sniegu. Žiemą paukščiai randa mažai maisto. Nuo ryto iki vakaro ieško maisto trupinių. Pūkuotas, šiltas, plunksninis paukščių kailis saugo nuo šalčio, bet ne iš bado.)(7 skaidrė)

Atšiauriais metais iš dešimties zylių tik viena išgyvena žiemą. Devyni miršta iš bado.

Gaila. (Labai gaila!)

Pasiklausykite N. Gribačiovo eilėraščio.

Na, šalnos, gerai, šalnos.

Nosis ištraukta – oi, oi, oi!

Net balti beržai

Pilkoje ledinėje plutoje.

Net voverės neramios

Laukia karščio

Neskubėkite prie šakos nuo šakos.

Jie neišlenda iš skylės.

Ir alkana zylė

Tyliai verkia prie lango:

„Nėra kur kaitintis ir maitintis.

Jokių boogų, jokių grūdų.

Dūmai rūko šaltu atstumu,

Naktys šaltos ir tamsios

Aš sušalau, esu alkanas

Aš negyvensiu iki pavasario!

Vaikinai, kas gali padėti badaujantiems paukščiams?

Teisingai, žmonės turėtų ateiti į pagalbą paukščiams.

Ir mes turime skubėti! Brangus kiekviena valanda!

Klausykite eilėraščio tęsinio.

Ir Sereža pasakė: „Gerai!

Duok šiek tiek laiko…“

Ir išlipo iš spintos

Ilgas vinis ir plaktukas.

Traškėdamas ant sniego plutos,

Kur išvengė lapių pėdsakų,

Prisegta prie senos eglutės

Ant kelmo yra faneros lapas.

O ant lapo - grūdai,

O ant lapo - soros,

Kanapės dvi saujos

Susirink, svečiai!

Vaikinai, ar norite padėti paukščiams? Bet kaip? Tai va, galima pasidaryti ir pakabinti lesyklėles.(8 skaidrė).

Mokytojas siūlo vaikams įvairius lesyklėlių gamybos variantus. Vaikai apžiūrinėja lesyklėles, dalijasi patirtimi: kokią lesyklėlę su tėvais pagamino, kur padėjo, kokie paukščiai įskrido. Kokiu maistu buvo lesinami paukščiai?

Vaikinai, turime pakabinti lesyklas savo svetainėje ir lesinti paukščius. Bet kuo mes juos maitinsime? Gerai, jei piktžolių, medžių sėklos, krūmų vaisiai renkami vasarą. O jei jis nebus surinktas? Ką daryti? Turiu pasakyti, kad žiemą paukščiai tampa mažiau išrankūs maistui ir lesa tai, ko niekada nevalgytų vasarą. Todėl maistas nuo mūsų stalo tinkamas paukščiams lesinti. Galite pakabinti nesūdytų riebalų, riebalų, mėsos gabaliukus. Galite pasiūlyti paukščiams daržovių ir kito maisto likučių. Žvirbliai mėgsta javus, sėklas, duoną; buliai - arbūzų, moliūgų sėklos; vaško sparnai - kalnų pelenai, alyvuogės; balandžiai – javai, duona.

Norėdami tinkamai maitinti paukščius, turite laikytis kelių taisyklių:

Šėrimo metu nešiukšlinkite, nepalikite gatvėje plastikinių maišelių, skardinių, dėžių;

Šerti toje pačioje vietoje, pageidautina tuo pačiu metu, iki to laiko atvyks ir patys paukščiai;

Maitinkite paukščius reguliariai, kasdien, karts nuo karto negalite maitinti, būtent šaltyje maisto reikia kiekvieną dieną, kad paukščiai išgyventų;

Įdėkite šiek tiek pašaro, kad pamaitintumėte, palaikykite sunkiais laikais.

Mokytoja sako, kad lesinant paukščius įdomu stebėti, kaip jie greitai susirenka, tarsi praneša vieni kitiems. Ar galite stebėti paukščių išvaizdą, kokį elgesį, ką valgo įvairūs paukščiai?

Jei stovėsite tyliai, nejudėdami, netriukšmuodami, galite atrasti daugybę paukščių paslapčių.

Vaikinai, klausykite A. Jašino eilėraščio.

Žiemą lesinkite paukščius

Leiskite iš viso

Jie plūstels pas tave, tarsi į namus.

Kuolai verandoje.

Jų maistas prastas.

Reikia vienos saujos.

Viena sauja – ir nebaisu

Jie turės žiemą.

Kiek jų miršta

Neskaičiuokite, sunku pamatyti!

Bet mūsų širdyje yra

Ir jie šilti.

Ar įmanoma pamiršti:

Gali nuskristi

Ir pasiliko žiemai

Kartu su žmonėmis.

Treniruokite paukščius žiemą

Į savo langą

Taip kad be dainų nereikėjo

Sveikiname pavasarį.

Jei paukščiais rūpinamės žiemą, tai vasarą paukščiai prižiūrės mūsų sodus, miškus, parkus ir pan.

Didaktinis lauko žaidimas „Prie lesyklos“

Auklėtojas. Dabar mes žaisime su jumis. Ant stalo yra paukščių nuotraukos, prašau prieiti ir paimti jums patinkantį paukštį.

Vaikai prieina, paima paukštį ir atsisėda į savo vietą.

Auklėtojas. Įsivaizduokite, vaikinai, kad esate paukščiai. Skaičiau eilėraštį, apie save išgirdęs paukštis „skrenda“ į „šėryklą“ (vaikai paukštį pritvirtina prie magnetinės lentos - lesyklėlės).

Padarėme šėryklą

Atidarėme valgyklą.

Apsilankykite pirmą savaitės dieną

Pas mus atskrido zylės,

O antradienį žiūrėk

Sniego seniai atvyko.

Trečiadienį buvo trys varnos

Nesitikėjome jų vakarienei,

O ketvirtadienį iš viso

Godžių žvirblių pulkas.

Penktadienį mūsų valgomajame

Balandėlis valgė košę,

O šeštadienį pyragui

Buvo septyni keturiasdešimt.

sekmadienis, sekmadienis

Buvo bendros linksmybės.

Pamokos santrauka:

Pedagogas:

Vaikinai, man patiko, kaip dirbote klasėje: atidžiai klausėtės, galvojote, atsakėte pilnais sakiniais. Šauniai padirbėta!

Aktyviausius vaikinus apdovanoju.

Šauniai padirbėta! Nepamirškime, kaip svarbu palaikyti plunksnuotus draugus žiemą, padėti jiems išgyventi šaltyje ir šaltyje.

Žiemojantys paukščiai su mūsų pagalba

išgyvenk iki pavasario ir...

Linksmai sklando dangumi.

Skrenda plunksnuoti draugai

Ir dainuok, čiulbėdamas:

"Labai ačiū!"

(K. Muhammadi)

O kai eisime pasivaikščioti, pasiimsime jūsų atsinešto maisto ir lesinsime paukščius.

Tatjana Ulatova
GCD santrauka „Pamaitink paukščius žiemą! vyresnioji grupė

Tikslai: Sužadinti užuojautą paukščiams, kurie badauja ir žiemą šąla. Išmokite jais rūpintis. Plėsti vaikų žinias apie paukščius. Atkreipti vaikų dėmesį į sunkų paukščių egzistavimą, ugdyti rūpestingą požiūrį į juos; atskleisti pažintinius vaikų interesus ir ugdyti jų kūrybinius gebėjimus.

Užduotys:

Švietimas: Suteikti vaikams idėją apie paukščius (išvaizdą, buveinę, jų įvairovę. Išmokti skirstyti į migruojančius ir žiemojančius pagal ryšį tarp maisto pobūdžio ir jo gavimo būdo. Įtvirtinti mintį, kaip atvėsusi ir trumpėjanti diena keičia paukščių gyvenimą.

Skatinti gebėjimą klasifikuoti paukščius (migruojančius ir žiemojančius) naudojant modelį (saulė ir snaigė). Pažintis su klajokliais žiemojančiais paukščiais – snapu ir vaškuodžiu.

Suformuoti vaikams apibendrintus veikimo metodus, gebėjimą savarankiškai rasti atsakymus į mokytojo klausimus apie paukščius, gebėjimą pritaikyti įgytas žinias atsakant į klausimus apie žiemojančių paukščių mitybą, formuoti ekologinę kultūrą.

Įskiepyti vaikams gebėjimą gaminti amatus iš atliekų.

Kuriama: Toliau plėtoti kalbą kaip bendravimo priemonę. Plėsti vaikų idėjas apie juos supančio pasaulio įvairovę, lavinti smulkiąją ir bendrąją motoriką.

Švietimo: Ugdykite pagarbą gamtai, norą rūpintis paukščiais žiemą.

Ugdykite vaikuose gerus jausmus. Išmokykite juos rūpintis paukščiais, patirti savo darbo džiaugsmą.

Įranga: kortelės su paukščių atvaizdu, lesyklėlės, magnetinė lenta, pašarų muselė, duonos trupiniai.

1. Pokalbis su vaikais apie žiemą.

Koks dabar sezonas? (vaikų atsakymai)

Kokie yra žiemos mėnesiai, ar žinote? (vaikų atsakymai)

Kokie yra žiemos ženklai, ar žinote? (vaikų atsakymai)

2. Vaikinai, dabar atspėkite mįslę ir sužinokite mūsų šiandienos pokalbio temą.

„Skirsimės spalva, sutiksite žiemą ir vasarą

Jei suplaksime sparnais, būsime mėlyname danguje.

Galime čiulbėti, kūkčioti, dainuoti ir čiulbėti.

Jūs maitinate mus žiemą.

Vaikai, kas mes tokie? pavadinimas "(Paukščiai).

Nuo kenksmingų vabzdžių

Žydintys sodai nemirė veltui

Visada, bet kuriuo metų laiku

Rūpinkitės visais paukščiais, draugai.

3. Tiesa, dabar kalbėsime apie paukščius.

Kokius paukščius pažįsti? (Atsakymai.)

Kaip vadiname pas mus žiemojančius paukščius? (Žiemotojai.)

Kaip vadinasi paukščiai, kurie pas mus atskrenda pavasarį? (Migruojantis.)

4. O dabar aš tau įminsiu mįsles. Prie kiekvieno teisingo atsakymo atsiras spėjimo paveikslėlis.

Pranašė yra balta pusė,

O jos vardas...

Geltonas mažo paukščio pilvas

O jos vardas...

(zylė)

Juoda kaip var

Šaukia "Carr!"

Viščiukas – čiulbėk! Peršok į grūdus!

Peck, nebūk drovus! Kas tai?

(Žvirblis)

Raudonskruostis, juodasparnis,

Mėgsta pešti uogas.

Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų

Jis vėl pasirodys.

(Buliuskas)

Skraido visą naktį.

Gauna pelių.

Ir bus lengva

Miegas guli įduboje.

Visą laiką beldžiasi

Medžiai iškasti.

Bet jie nėra suluošinti

Bet tik gydo.

Balta pusė, pilka pusė

Švelniai vėdina...

(Balandis)

Vaikinai, jūs esate puikūs, atspėjote visas mįsles.

Pažiūrėkite, kiek paukščių yra mūsų lentoje.

5. Pirštų gimnastika

Žiemą lesinu visus paukščius

Aš maitinu visus paukščius žiemą -

Balandžiai, varnos, zylės,

Žvirbliai ir buliai -

Štai lesykla prie durų.

Aš duosiu jiems suktinukų, sorų košės,

Duosiu jiems grūdų, sėklų.

Ir aš duosiu zylei riebalų,

Leisk jai jį paganyti.

Vaikai sulenkia arba atlenkia pirštus ant rankų, išvardija paukščius.

Jie viena ranka rodo į tiektuvą.

Sulenkite arba atlenkite pirštus ant rankos, nurodydami maistą.

Suspausti pirštai imituoja judesius.

6. Dabar žaidžiame žaidimą „Kokio paukščio nebėra“

(Vaikai užsimerkia. Mokytojas išima vieną paukščio paveikslėlį. Vaikai atmerkia akis ir pašaukia šį paukštį. Pvz.: Varna dingo ir pan.)

7. Fizminutka "Varnos"

Čia po žaliu medžiu

Varnos linksmai šokinėja:

(šokinėti)

Kar-kar-kar!

(ploti rankomis virš galvos)

Visą dieną jie rėkė

(kūnas sukasi į kairę ir į dešinę)

Berniukams nebuvo leista miegoti.

(kūno pakreipimas į kairę - į dešinę)

Kar-kar-kar!

(Garsiai.) (plokite rankomis virš galvos)

Tik naktį jie nutyla

(atskleiskite rankas kaip sparnus)

Ir visi kartu užmiega

(pritūpęs, rankos po skruostu – užmigti)

Kar-kar-kar! (Tyliai.) (plokite rankomis virš galvos)

8. Žaidimas „Pasakyk“ (žaidžiama pagal schemą)

9. Vaikinai, dabar lauke šalta, o mūsų žiemojantiems paukščiams neužtenka maisto. O norėdami jiems padėti, žmonės pradėjo gaminti įvairias lesyklėles. Kuriame mūsų paukščiams pilami grūdai, duonos trupiniai, sėklos. Tada šios lesyklėlės pakabinamos gatvėje. Ir paukščiai į juos įskrenda su malonumu pešti grūdus. Pažiūrėkite, kokius skirtingus tiektuvus galima pagaminti iš atliekų. (Vaikai žiūri į lesyklėlių nuotraukas)

10. GCD rezultatas:

Papasakok apie ką šiandien kalbėjome?

Kaip žmonės gali padėti paukščiams šaltuoju metų laiku?

11. Mūsų Romas su tėvais pagamino nuostabią lesyklėlę paukščiams. Dabar į tiektuvus supilsime duonos trupinius ir pakabinsime savo svetainėje.

Nauja vietoje

>

Populiariausias