Namai Naudingos vaisių savybės Pamokos pasivaikščiojimo miško vidurinėje grupėje santrauka. Pasivaikščiokite žiemos miške. Dainos „Red Fox“ dramatizacija

Pamokos pasivaikščiojimo miško vidurinėje grupėje santrauka. Pasivaikščiokite žiemos miške. Dainos „Red Fox“ dramatizacija

SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO BIUDŽETAS

ĮSTAIGA "DARželis № 3 "VAIVORYKŠTĖ"

KOMBINUOTAS VAIZDAS » TYNDY

AMŪRO REGIONAS

GCD

„Žiemos pasivaikščiojimas po mišką“

vidurinė grupė

Pedagogas:

Rudy Galina Anatoljevna

2013

Tikslas: patikslinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus.

Užduotys : supažindinti su žvėrių gyvenimu žiemos miške; ugdyti pažintinį susidomėjimą, stebėjimą; nuosekli kalba, gebėjimas laikytis schemų – modelių pasakojime; išmokti analizuoti, daryti išvadas; ugdyti pagarbą laukinei gamtai.

Žodyno aktyvinimas: plėšrūnai, pulkas.

Įranga: Kalėdų eglutės (dirbtinės); kūgiai, vata sniegui imituoti, čiuožyklos (miško gyvūnai), multimedijos instaliacija, TV maketavimas.Ankstesnis darbas:Pokalbis apie gyvūnų gyvenimą miške naudojant iliustracijas. Teritorijoje esančių medžių stebėjimas. Skaitydamas istoriją „Kiškis kiškis“ Sokolov-Mikitov. Kūrybinių projektų apie gyvūnus rengimas pagal schemas-modelius.

Metodiniai metodai:žaidimo metodas, vizualizacijos naudojimas, stebėjimas, žodiniai metodai ir technikos, projektavimas.

Švietimo sričių integracijos tipai:bendravimas, socializacija, pažinimas, muzika, kūno kultūra, grožinė literatūra, meninė kūryba.

GCD pažanga:

Prieš prasidedant GCD, mokytojas sutvarko eglutes, kloja vatą ant šakų, išbarsto kūgius, pakabina paukščius ant medžių.

Pedagogas: Vaikinai, buvome pakviesti kalbėti laidoje „Gyvūnų pasaulyje“ ir pakalbėti apie laukinių gyvūnų gyvenimą. Bet norėdami sužinoti daugiau apie juos, dabar eisime aplankyti ir atspėti, kur.

Mįslės skaitymas:

Šiame name yra šimtas drebulių,

Šimtas beržų ir šimtas šermukšnių,

Pušys, eglės ir ąžuolai,

Vasarą uogauja, grybauja.

Jame daug gyventojų

Pavadinkite šį namą (mišką)

Žiemą miške šalta, reikia apsirengti (imitacija).

Skambant muzikai, jie eina takeliu į mišką. Einame atsargiai, keliame kojas, kad neįkristų į sniego gniūžtę.

Pedagogas: Taigi mes atėjome į mišką. skaidrė1

Pedagogas: Pažiūrėk atidžiau, ką tu matai miške?

Vaikai: Kalėdų eglutės sniege, kūgiai, paukščiai ant medžių.

Pedagogas: Vaikinai, kaip kvepia miške?

Vaikai: Spygliukai, eglutės, gaivumas, vėsa, miško oras labai sveikas.

Mokytojas: Atspėk, kas čia gyvena? (skaidrės)

Mįslės:

Prie raudonplaukio kūdikio

Grybai ir spurgai įduboje (Voverė)

Gudrus apgavikas, raudona galva.

Pūkuota uodega – grožis, kas tai? (lapė)

Įstrižinė neturi duobės.

Jam nereikia skylės

Kojos gelbsti nuo priešų

O nuo alkio – žievė. (Kiškis)

šleivapėdystė,

Žiemą miega kieme.

Atspėk ir atsakyk

Kas čia? (Turėti)

Kas vaikšto piktas, alkanas šaltą žiemą miške? (Vilkas)

Piktas jautrus, gyvena miško pamiškėje.

Yra daug adatų, bet nė vieno siūlo. (Ežiukas)

Pedagogas: Ar manote, kad miške gyvena tik suaugę gyvūnai?

Vaikai: Kūdikiai gyvena miške.

Žaidimas „Surask jauniklį“ (skaidrės)

Pedagogas: Vaikai, gyvūnai labai džiaugiasi, kad padėjote jiems surasti jauniklius, kad jie nusprendė jums padėti ir papasakoti apie jūsų gyvenimą žiemos miške, pažiūrėkite į ekraną (pokalbis naudojant multimedijos instaliaciją). Kaip manote, kas padeda kiškiui greitai bėgti ir šokti toli?

Vaikai: letenėlės.

Pedagogas: Jo užpakalinės kojos tvirtos ir ilgos, šiek tiek ilgesnės nei priekinės, todėl užpakalinių kojų pėdsakai lenkia priekines. Kiškis bėga, vėjas. Bet jei viskas pasiveja jo priešą, tada čia padeda ir užpakalinės kojos. Pagalvok kaip?

Vaikai: Zuikis pradeda muštis letenėlėmis.

Pedagogas: Ko bijo kiškis?

Vaikai: Lapė, vilkas.

Pedagogas: Vilkai valgo ne tik kiškius. Jie puola didesnį grobį, šernus, briedžius, elnius. Vilkai medžioja būriais, dažniausiai vilkų šeima: vilkas su jaunikliais ir vilkas. Vilkams sunku vaikščioti per sniegą, todėl jie sėlina pakelėse. Štai ką dar sugalvojome! Net nuo mažų kalvų jie neeina kojomis, o guli ant šono arba ant pilvo ir rieda žemyn. Vilkai labai ištvermingi. Jie gali ilgą laiką persekioti grobį.

Sporto minutė:

Buvo vienas kūdikis – zuikis.

Jis per daug visko bijojo.

Bėgo per mišką,

Ilė atsisėdo po krūmu.

Jis pasislėpė nuo visų gyvūnų,

Jis nuėjo miegoti anksčiau už visus kitus.

Ir kai jis užmigo, jis sapnavo,

Kad jis drąsus ir stiprus.

(Visi judesiai atliekami pagal tekstą.)

Pedagogas: Vaikinai, ką meška ir ežiukas veikia žiemą?

Vaikai: Jie miega.

Pedagogas: Ką valgo lapė, vilkas, lokys?

Vaikų atsakymai: Kitų gyvūnų mėsa.

Pedagogas: O ką valgo kiškis, voverė, briedis?

Vaikų atsakymai: grybai, riešutai, kerpės, žolė, žievė ...

Pedagogas: Gyvūnus galima suskirstyti į grupes, kokias?

Vaikai: mėsėdžiai ir žolėdžiai.

Pedagogas: Vaikinai, kaip vienu žodžiu pavadinti visus tuos, kurie gyvena miške?

Vaikai: laukiniai gyvūnai.

Mokytojas apibendrina pasivaikščiojimą. Taip, miške gera! Kiek džiaugsmo žmonėms teikia medžių grožis, linksmi gyvūnai, todėl mišką reikia mylėti ir saugoti, nelaužyti šakų, negąsdinti gyvūnų.

Žiemą miške labai šalta ir alkana, ką manote, kaip galite padėti paukščiams ir gyvūnams? (skaidrės)

Vaikai pakabina lesyklėlę su sėklomis paukščiams ir duona voverėms. Vaikinai atsisveikina su mišku, grįžta taku.

Auklėtojas. Vaikai, pažiūrėkite, kas čia per piešiniai miško proskynoje? Atrodo, žinau. Šis menininkas piešė, bet čia tik kažko trūksta. Piešimas „Padėkime dailininkui“ (nupieškite ausis, uodegas ir pan.).

Pirštų gimnastika "Kaip sniegas ant kalvos, sniegas ..."

Vaikai piešia. Mokytojo vertinimas.

Pedagogas: Vaikinai, jūs tiek daug žinote apie gyvūnų gyvenimą miške. Siūlau kalbėti per televiziją, kad visi mūsų miesto gyventojai išgirstų apie gyvūnų gyvenimą.

Vaikai atsisėda.

Pedagogas: (į mikrofoną) Dėmesio, dėmesio! Prasideda televizijos laida „Gyvūnų pasaulyje“. Jai vadovauja diktorė, vardas ir pavardė bei mažieji jos pagalbininkai (išvardija vaikų vardus).

Vaikai pristato savo kūrybinius projektus „Gyvūnų pasaulyje“.

„Vilkas“: vilkas gyvena miške gilioje duobėje. Jis atrodo kaip šuo. Vilkas yra plėšrūnas, vejantis kiškį. Tai pilkas gyvūnas. Vilkai dar vadinami miško tvarkdariais, nes valgo silpnus ir sergančius gyvūnus.

„Voverė“: Voverė gyvena miške. Inkilus sutvarko įdubose arba medžių šakose. Ji gražiai lipa ant šakų. Tuo pačiu metu jis naudoja ilgą pūkuotą uodegą kaip vairą. Uodega taip pat tarnauja kaip puikus šildytuvas žiemos šaltyje. Kailis žiemą pilkas, o vasarą raudonas. Voverė minta eglės ar pušies sėklomis, riešutais, gilėmis, uogomis, grybais. Laikydamas maistą žiemai, voverė sukuria daugybę sandėliukų: jei dings viena talpykla, likusi dalis liks nepažeista.

"Briedis": Briedis yra didelis gyvūnas. Ant kojų jis turi kanopas, o ant galvos – didelius ragus, kurie atrodo kaip medžio šakos. Briedžio kailis labai šiltas, todėl žiemą nešalta. Briedžiai minta samanomis, uogomis, grybais, žole ir lapais. Miške briedis turi daug draugų – peliukų, zuikių, voveraičių, voveraičių. Yra ir priešas – vilkas.

Pedagogas: Na, vaikinai, mes nepastebėjome, kaip išėjome pasivaikščioti į mišką ir pasirodėme televizijoje! Šauniai padirbėta! Ką naujo išmokote kelionės metu?

NOD pabaigoje rengiama vaikų kūrybinių projektų paroda „Gyvūnų pasaulis“.

Savivaldybės Autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Bendrojo ugdymo lopšelis-darželis Nr.6 „Žvezdochka“

Edukacinė veikla vidurinėje grupėje

fiziniam vystymuisi

Kūno kultūros instruktorė: Latypova Irina Vladimirovna

TEMA: „Žiemos pasivaikščiojimas po mišką“

Ugdymo sričių integracija: kognityvinė raida, socialinė-komunikacinė, meninė ir estetinė.

Tikslas: vaikų sveikatos stiprinimas, vaikų ugdymas apie kūno kultūros poreikį, taisyklingos laikysenos formavimą.

Užduotys:

Švietimas:

Toliau mokykite vaikus vaikščioti ant gimnastikos suolo

(su žingsniavimu per daiktus).

Pratimas ropojant į lanką (į šoną).

Tobulinkite šokinėjimo ant dviejų kojų įgūdžius.

Kuriama:

Ugdyti vaikų fizines savybes (greitį, ištvermę, koordinaciją).

Švietimas:

Ugdykite organizuotumą ir ištvermę, draugiškus santykius.

Sveikata:

- prisidėti prie taisyklingos laikysenos formavimo.

Įranga: gimnastikos suolai, lankelis, kūgiai .

Vieta: muzikos ir sporto salė.

Laiko praleidimas: 20 minučių.

Kurso eiga.

Pamokos dalys ir turinys

Dozavimas

Organizacinis ir metodinis

1. Įvadas.

Vaikai įeina į salę, stato eilę.

ant kojinių

aukštas kelių pakėlimas

pėdos išorėje

Bėgimas pakaitomis su ėjimu

2. Pagrindinė dalis.

Kompleksas O.R.U.

1. Pašildykite rankenas.

V .: 1-3 - plojimai priekyje

1-3 - plojimai ant pečių

1-3 - plojimai ant kelių

2. Sušildykite kojas.

I.P.: kojos //, rankas ant diržo.

V .: 1-3 - atsisėsk, ploji

ant kojų pirštų, atsistokite

1-3 - ploji

3. Slidininkas.

I.P .: pėdos pečių plotyje,

rankos sulenktos per alkūnes.

V .: 1-3 - pasilenkite į priekį,

paimk rankas atgal.

1-3 - grįžti į I.p.

4. Šokime.

I.P.: o.s., rankos ant diržo.

B. 1-6 – spyruoklė,

1-6 - šuoliai.

Pagrindiniai judesiai.

(vykdymo būdas yra srautinis perdavimas).

Vaikščiojimas ant gimnastikos suoliuko, žingsniuojant per daiktus.

Įlipimas į lanką (į šoną).

P / I „Kiškiai ir lokys“.

3. Finalas

dalis.

Kvėpavimo pratimai:

1. Įkvėpkite, iškvėpdami lengvai bakstelėkite į šnerves garsu „Mmm“.

2. Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną į delną – „išpūsk snaigę iš rankos“.

Ramus pasivaikščiojimas.

3 min.

10 sek.

10 sek.

10 sek.

10 sek.

20 sek.

15 minučių.

5-6 kartus

5-6 kartus

5-6 kartus

3 kartus

3 kartus

2 minutės.

Mokytojas siūlo:

Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę į žiemos mišką. Kelyje galime susidurti su kliūtimis. Norėdami juos įveikti, turime būti stiprūs, vikrūs, drąsūs.

Pasiruoškite, eikime į žygį.

Vaikščiojame tyliai, kad nepažadintume gyvulių;

Einame giliame sniege;

Mes vaikštome kaip lokiai.

Jie pažadino lokį, pabėgo,

ramus ėjimas.

Vaikinai, ar jums šalta? Sušilkime.

Pirmiausia sušildykime rankas.

Sušildykime kojas.

Eime slidinėti.

Dabar šokinkime.

Pakeliui yra upė, ją perplauksime per tiltą. Būk atsargus. Vėjas nuplėšė kūgius.

Uraganas nuvertė medį, mes po juo šliaužiosime.

Jie pažadino lokį. Žaiskime su juo.

Meškiukas mėgo su tavimi žaisti, paruošė tau staigmeną.

Koks grynas oras miške! Kvėpuokime.

Žiūrėk, snaigės skraido. Pagaukime juos į delną ir nupūskime.

Atėjo laikas grįžti namo.

Šauniai padirbėta! Nieko nepraradome miške, įveikėme visas kliūtis, nebijojome meškos.

Pamokos santrauka

pagal ugdymo sritį: Vaikas ir gamta

4-5 metų vaikams

„Žiemos pasivaikščiojimas po mišką“

Programos turinys:

Plėsti vaikų idėjas apie laukinius gyvūnus, sezoninius gyvūnų gyvenimo pokyčius; išsiugdyti norą jais rūpintis;

Įtvirtinti mintis apie teisingą elgesį miške;

Lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, kalbą;

Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, gyvas būtybes, jų aplinką.

Medžiaga ir įranga:
Dideli žaislai, po 1 vnt kiekvieno gyvūno (baltasis kiškis, meška, voverė), žaislai-siluetai voverės, kiškio, meškiuko, lapės.
Produktai (imitacija) medus, morkos, riešutai, mėsa; nuotraukos (avietės, medus, žuvis, riešutai, spurgai, grybai, morkos, kopūstai, šakos).
Peizažas: guolis, medis, įduba, krūmas.
Vilko kepurė.

TCO:

Magnetofonas, kasetė (diskas) su vilko staugimo įrašu.

Preliminarus darbas:

Žiūrint į laukinių gyvūnų nuotraukas
- skaityti kūrinius apie gyvūnus,
- pokalbiai apie žiemą.

Pamokos eiga:

Pedagogas: - Vaikai, koks dabar sezonas? (žiema) (pasitaiko šalta, retai šviečia saulė, medžiai numetė lapus, o sniegas iškrito ir apėmė visą žemę) Taip, lauke daug sniego. Vaikščiodami stebėjome orą, medžius, gaminome sniego senį, leidomės žemyn, stebėjome slidinėjančius vyresnius vaikus. Linksmi vaikai mieste. Įdomu, kas dabar vyksta miške?
– Kaip manote, kaip miške žiemą gyvena gyvūnai – gerai ar blogai?
- Kodėl negerai? Kodėl tai gerai?
– Tai va, žiemą miške šalta ir alksta žvėrių. Todėl mūsų šalyje yra tokia profesija – miškininkas. Miškininkai rūpinasi miško gyvūnais. Pavyzdžiui, kiškiams jie ruošia krūvas drebulės šakų, briedžiams - lesyklas su šienu. Padėkime žvėrims šiuo šaltu ir alkanu metu ir eikime į žiemos mišką, bet pirmiausia išsirinkime tuos produktus, kurie mums padės maitinti miško žvėris.

Žaidimas "Kas ką valgo"

Mokytojas kviečia vaikus pasirinkti paveikslėlius, vaizduojančius gyvūnų maistą ir „gydyti“ laukinius gyvūnus. Ką valgo lokys? (Žuvis, avietės, medus.) Ką valgo kiškis? (morkos, kopūstai, žievė nuo krūmų šakų) Ką valgo vilkas? (Kiškis, pelės, šernai) Ką valgo voverė? (grybai, riešutai, spurgai).

Pedagogas: Na, vaikinai vyksta į kelionę į žiemos mišką, bet pirmiausia noriu sužinoti, ar žinote elgesio miške taisykles.

Žaidimas „Tu gali - tu negali“

Mokytoja kviečia vaikus atidžiai klausytis jos teiginių. Jei mokytojas kalba taisyklingai, vaikai turi linktelėti galvomis ir atsakyti „taip-taip-taip“, jei suklydo – trypti ir pasakyti „ne-ne-ne“.

Ar galite kvėpuoti miško oru? (Taip)

Ar gali rėkti miške? (Ne)

Ar galiu mesti šiukšles? (Ne)

Ar galiu uždegti ugnį? (Ne)

Ar galite grožėtis medžiais? (Taip)

Ar galite laužyti medžius? (Ne)

Pedagogas: - Gerai padaryta, vaikinai. Dabar galime saugiai eiti į kelią.

Paskubėkite po vieną, vaikai

Šiandien laikas mums pasivaikščioti į mišką.

Mokytojas įjungia muziką. Vaikai vaikšto imituodami judesius

Mes vaikštome, vaikštome

Pakelkite rankas aukštyn

Atskirkime juos į šoną,

Leiskitės žemyn ir eikime.

Einame per sniego pusnis

Per stačius sniego pusnis,

Pakelkite koją aukštyn

Padarykite savo kelią.

Slidinėjame ant slidžių

Bėkime vienas paskui kitą.

Ei, drauge, nežiovuok

Neatsilik nuo mūsų.

Pedagogas: - Vaikinai, mes čia miške. Žiemos miškas tylus ir ramus. Žiema padengė mišką puriu sniegu.

Tamsus miškas su kepure

Uždengtas nuostabus

Ir užmigo po ja

Tylus, neramus.

Pedagogas: - O, vaikinai, kas tai yra? Aš jo neatpažįstu.

Pūkų kamuolys, ilga ausis.
Vasarą pilka, žiemą balta. (Kiškis)
- O, tikrai kiškis, kodėl jis baltas? Kas jam nutiko?
Pedagogas: Vaikinai,
Kodėl kiškis dėvi baltą chalatą?
– O kur zuikis slepiasi žiemą? Kodėl?
– Ką zuikis veikia per dieną?
- O vakare?
Ką zuikis valgo žiemą?
Pavaišinkime zuikį morka ir judėkime toliau.

Pedagogas:
- Vaikinai, pažiūrėkite, kiek kriauklių. Kas čia valgė? O čia kažkieno namai? (visi prieina prie medžio, vaikai mato įdubą ant medžio)
- Atspėk mįslę:
Pūkuotas pilkas gyvūnas
Šokinėti aukštyn ir žemyn medžiais,
Mirgėjimas tarp šakų
Viskas greičiau ir greičiau. (Voverė)

Pedagogas:
- Teisingai, jis baltas. Pažvelkite į namą, kurį voverė pasistatė sau žiemai. Pasakyk man, kam jai reikalingas toks stiprus ir šiltas lizdas?
– O taip, varginančioji voveraitė, pasirengusi sau šiltą ir jaukų lizdelį žiemai.
– Kokius reikmenis voveraitė ruošia žiemai?
Kur voverė slepia savo atsargas?
Pagydykime voveraitę kūgiais.

Pedagogas: – O kokia čia kalva?
– Vaikai, ir girdžiu – kažkas ten knarkia. Atspėk apie ką aš kalbu:
Kas pūkuotas ir didelis
Vasarą vaikščioti miške?
Poilsis guolyje žiemą? (Turėti)

Pedagogas:
-Taip, meška.
Kaip sniegas ant kalno, sniegas.
Ir po kalnu sniegas, sniegas,
Ir ant medžio sniegas, sniegas,
O po medžiu sniegas, sniegas.
O po sniegu meška miega
Tylu, tylu, netriukšmauk.
– Ką veikia meška žiemą?
Ištieskime rankas: jauti, kad šilta, meška kvėpuoja.
– Ką mėgsta valgyti lokys? Ką meška valgo žiemą?
– O jei staiga žiemą pabus meška, kas tada bus?
Palikime čia medaus, kad meška turėtų ką valgyti, jei staiga pabustų žiemą.
Pirmyn.

Pedagogas: – Pažiūrėkite, vaikinai, kokia nuostabi pieva, kiek daug sniego ir kažkieno ausys matosi.

Žaidimas „Kieno ausys ir uodegos“
Sniegas apėmė visus gyvūnus. Matosi tik ausys ir uodegos. Susipažinkite su gyvūnais. (Kiškis, voverė, lokys, lapė, vilkas)

Mažo mobilumo žaidimas „Surask savo namus“

Pedagogas:
- Vaikinai, pažiūrėkite, kiek vaikų yra proskynoje. Jie pasimetę ir labai nusiminę, nes negali patekti į savo namus. Padėkite vaikams patekti į savo namus (mažų žaislų siluetai: meškiukai, kiškiai, voveraitės, jaunikliai).
„Puikūs vaikinai, jūs pasielgėte teisingai. Kartais gyvūnams tikrai reikia žmogaus pagalbos.

Pedagogas:
Tyliai. Manau, kad girdžiu balsą (skamba įrašas). Kas tai?
Tai vaikai, kaukiantys vilkai. Vilkas yra didelis, stiprus, judrus, nenuilstantis plėšrūnas. Jis gyvena įvairiomis sąlygomis ir teikia pirmenybę atviroms erdvėms, kur jam lengviau persekioti grobį. Ir staugia kai išalkęs, o dažniau taip nutinka žiemą, kai mažai maisto ir šalta. Tačiau taip nutinka ir kitu metų laiku.
Vilko grobis yra įvairūs stambūs gyvūnai, tokie kaip elniai, briedžiai, šernai. Ir padarykime jį šiek tiek malonesniu, pamaitinkime. Ką jis valgo? Ar jis nepametė guzelio? (Ne, voverė).
O kas yra drąsiausias? Pasirinkite maistą, kurį gali valgyti vilkas. (Vaikai pasirenka ir deda prie vilko).
Na, dabar jis tapo sotus ir todėl malonesnis.

Ir pažaiskime su vilku šioje proskynoje žaidime „Vilkas ir kiškiai“".
Zuikiai gudriai šokinėja

Šokinėti ir šokinėti, šokinėti ir šokinėti

Zuikiai turi greitai bėgti

Kad pilkas vilkas nevalgytų.

Pedagogas: Vaikinai, mes miške buvome labai ilgai ir daug sužinojome apie miško gyventojus. Prisiminkime, ką matėme miške

Žaidimas „Pridėti žodį“

Aplankėme mišką, ten sutikome lapę

Gili įduba - negilus, šiltai miega... voverė

Piktieji... prie šios eglutės klajoja vilkai

Baltas ir mažas po krūmu... kiškis

Jis pradėjo garsiai verkti, žinote? aš -…. Turėti.
Kaip galima juos pavadinti vienu žodžiu? (Gyvūnai)
O kas tie gyvūnai? (laukinis)
Ir kodėl jie taip vadinami? (nes gyvena miške, o ne su žmogumi ir maistu rūpinasi patys).

Pedagogas:

Mums laikas grįžti į darželį. Nagi, vaikinai, atsisveikink su žiemos mišku ir jo gyventojais. Stebuklingus snaiges-linkėjimus siūlau palikti miške ant pūkuotos eglutės.

Mokytojas išdalina vaikams snaiges, vaikai prieina prie eglutės ir pasako linkėjimus miškui ir jo gyventojams bei palieka snaiges ant eglutės šakų.

Tada vaikai su mokytoja, imituodami slidinėjimą, „grįžta“ į darželį.

Literatūra:

1. Ikimokyklinio ugdymo programa. NMU „Nacionalinis edukologijos institutas“, 2012 m

2. Kazarūčikas, G.N. Didaktiniai žaidimai ikimokyklinukų (vyresniojo ikimokyklinio amžiaus) aplinkosauginiame ugdyme: vadovas ikimokyklinio ugdymo pedagogams. institucijos / G. N. Kazaruchik. - Mozyr: LLC leidykla "Baltasis vėjas", 2005.- 88 p.: iliustr.

3.Ladutko, L.K. Vaikas mokosi gamtos pasaulio: vadovas mokytojams, įstaigų, teikiančių došką, vadovams. išsilavinimas / L.K. Ladutko, S.V. Shklyar.- Mn.: UE "Technoprint", 2005.- 228 p.

4. Voronkevičius, O.A. Sveiki atvykę į ekologiją! Perspektyvus pradinio ir vidurinio ikimokyklinio amžiaus vaikų ekologinės kultūros formavimo darbų planas. - Sankt Peterburgas: „Vaikystės spauda“; 2002. - 160 p.

5. Molodova, L.P. Žaidimų aplinkosauginė veikla su vaikais: Ugdymo metodas. Vadovas darželių auklėtojams ir mokytojams. - Minskas: "Asar" - 1999 - 128 p.: iliustr.

6. Nikolaeva, S.N., Žaidimo vieta ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginiame ugdyme: vadovas ikimokyklinio ugdymo specialistams. - M.: Naujoji mokykla, 1996. - 48 p.

7. Lobynko, L.V. Šiuolaikiniai požiūriai į ugdymo procesą / L.V. Lobynko, T.Yu. Švecova - Minskas: Finansų ministerijos informacijos centras, 2009. - 280 p.

SANTRAUKA

tiesiogiai švietėjiška veikla

vyresniųjų grupėje tema:

„Pasivaikščiojimas ŽIEMOS MIŠKE“

Kryptis: pažinimo ir kalbos raida.

Edukacinė sritis:žinių.

Tikslai:

Švietimo: formuoti apibendrintą vaikų idėją apie žiemą kaip sezoną, gyvosios ir negyvosios gamtos ypatumus, vaikų veiklos ypatumus žiemą. Išplėskite savo supratimą apie tai, kaip gyvūnai ir paukščiai žiemoja.

Ugdyti: ugdyti vaikų pažintinę veiklą: nustatyti priežasties-pasekmės ryšius; plėtoti dialoginę kalbos formą.

Edukacinis: ugdyti norą padėti gyvūnams ir paukščiams žiemą, teigiamą požiūrį į žiemą.

Švietimo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „Kūno kultūra“.

Įranga:

Paveikslėliai su žiemojančių paukščių, laukinių gyvūnų, žiemos užsiėmimų vaizdais, medžio atvaizdu.

1. Organizacinis momentas.

Pasigirsta beldimas į duris, Dunno įeina su krepšiu rankoje.

Nežinau.- Sveiki! Vaikinai, ar atpažįstate mane? (Taip). Vaikinai, noriu pakviesti jus pasivaikščioti po mišką. Grybausime ir uogausime.

Auklėtojas.- Vaikinai, ar norite eiti su Dunno į mišką? (Taip). Ar dabar galėsime rasti grybų ir uogų? (Ne). Ir kodėl? (Nes dabar žiema).

Tikriausiai Dunno nieko nežino apie žiemą.

Vaikinai, eikime su Dunno į žiemos mišką ir papasakokime jam apie žiemą. Bet kur mes einame?

Nežinau."Ir aš turiu burtų lazdelę!" Vienas, du, trys – įkiškite mus į mišką!

2. Pokalbis apie žiemą.

Auklėtojas. Na, štai mes miške. Pažiūrėk, kaip čia gražu!

Baltas sniegas purus

Sukasi ore

Ir žemė tyli

Kritimas, atsigulimas.

O ryte su sniegu

Laukas pasidarė baltas

Kaip šydas

Visi jį aprengė.

globėjas

Iš kur sužinojai, kad dabar žiema?

Kokius žiemos ženklus dar žinai?

Kodėl žiemą šalta? (Saulė prastai šildo, duoda mažai šviesos ir šilumos, nes diena trumpa, o naktis ilga.)

Kaip žiemą dengia žemė? (Sniegas dengia žemę.)

Kuo dengiamos upės ir ežerai? (ledas).

Koks vėjas žiemą? (šalta)

Tiesa, pūgos dažnai būna žiemą. Viskas apsnigta, labai šalta, saulė mažai šviečia, vanduo užšalęs, medžiai pliki.

Nežinau.– Kodėl medžiai be lapų, ar jie negyvi?

Auklėtojas.- Paaiškinkime Dunno, ar taip? (Žiemą medžiai miega).

Kada ant medžių pasirodys lapai? (Kai ateis pavasaris)

Nežinau. Kaip tylu žiemą miške. Visi paukščiai išskrido į pietus.

Auklėtojas.- Vaikinai, ar visi paukščiai išskrido? (ne) – Kokius žiemojančius paukščius žinai?

(Mokytoja žiemojančius paukščius uždeda ant medžio.)

Nežinau. Gal paukščiai badauja?

Auklėtojas.- Vaikinai, ką paukščiai lesa miške? (uogos, augalų sėklos, spurgai). – Kaip žmonės padeda paukščiams ištverti didelius šalčius? (Jie lesina paukščius, pakabina lesyklėles.)

Teisingai. Paukščiai žiemą randa mažai maisto, todėl skrenda arčiau žmonių. Ir žmonės juos maitina.

Nežinau. Aš viską suprantu apie paukščius. Ir pažaiskime!

Fizinis lavinimas:

Mes slidinėjame miške,

Lipame į kalną.

Staiga pakilo stiprus vėjas

Jis suko ir suko medžius.

Ir ošia tarp šakų.

Sniegas skraido, lekia, lekia.

Kiškutis šokinėja palei kraštą,

Kaip baltas minkštas rutulys.

Vienas šuolis ir du šuoliai

Štai mūsų draugas dingo!

Smagu čia važiuoti

Reikia tai padaryti dar kartą.

3. Pokalbis apie laukinius gyvūnus.

Nežinau.– O visi gyvūnai, ko gero, pabėga į Afriką?

Auklėtojas.- Vaikinai, papasakokime Dunno, kaip gyvūnai prisitaiko prie žiemos.

Kokius gyvūnus galima pamatyti žiemos miške?

Auklėtojas.- Vaikinai, papasakok Dunno apie voverę.

Kur gyvena voverė? (Tuove)

Jai visai nešalta, kodėl? (Ji dėvi šiltą paltą.)

Voverė nėra alkana. Ką ji valgo? (Riešutai, grybai.)

Kaip ji išvengia pavojaus? (Greitai šokinėja nuo medžio prie medžio, nuo šakos ant šakos.)

Auklėtojas.

Vaikinai, papasakokite Dunno apie kiškį.

Kaip žiemoja kiškis? (iki žiemos išauga šilta balta vilna)

Ką valgo triušis? (Medžių žievė, šakos.)

Ar kiškis turi priešų? Kaip jis nuo jų pabėga? (Lapė, vilkas, greitos kojos taupo, kailio spalva.)

Nežinau. Žiemos miške ir ant aukštų medžių šakos valgomos - juk kiškis negali jų gauti. Kas tai galėtų būti? (Briedis)

globėjas– Ar žmonės padeda briedžiui ištverti žiemos sunkumus? (Jie deda lesyklėles su šienu, druska.) – Kas yra briedžio priešas? (Vilkas.) – Kaip jis nuo jo pabėga? (Ar bėga, arba ginasi priekinėmis kanopomis.)

Nežinau. Vaikinai, papasakok man apie vilką.

Auklėtojas. Kaip vilkas gauna maistą? (Jis turi stiprias kojas, bėga ilgas distancijas, siekdamas grobio. Dažniausiai sutinka silpnus ir sergančius gyvūnus. Vilkas yra „miško tvarkdarys“.)

Auklėtojas.– Žiemą miškas gražus, sniego pusnys aukštai.

Kodėl iš sniego pusnys kartais kyla garai? Kas tai galėtų būti? (Meška. Jis žiemoja.)

Kaip žiemoja lokys? (miega kiaurasamtyje visą žiemą) – Ar jam šalta?

Nežinau.- Man patinka lapė. Papasakok daugiau apie ją.

Auklėtojas. - Kur gyvena lapė? (Skylėje.) – Ką ji medžioja? (Lapė medžioja kiškius ir peles, taip pat vagia vištas.)

Pedagogas: Nežinau, ar dabar supranti, kaip laukiniai gyvūnai žiemoja?

Nežinau.– Apie gyvūnus supratau viską: jie prisitaikė žiemoti miške.

Auklėtojas.- Vaikinai, mums laikas grįžti į darželį.

Nežinau.Štai mano stebuklinga lazdelė! Vienas, du, trys – nuveskite mus į darželį!

4. Pokalbis apie žiemos pramogas.

Auklėtojas. Vaikinai, ar jums patinka žiema?

Auklėtojas. Ką mes mėgstame žaisti žiemą?

Didaktinis žaidimas „Žiemos žaidynės“.

Žaiskime:

Žiemą žaidžiame sniego gniūžtes

Einame per sniego pusnis

O mes slidinėjame

Čiuožiame ant ledo

Ir mes nupjauname sniego mergelę,

Svečias - žiema, kurią mes mylime!

Nežinau.- Kaip gražu žiemą! Man labai patiko mūsų žiemos pasivaikščiojimas.

5. Rezultatas:

- Kur mes buvome?

- Ko mes išmokome?

Nežinau, dabar tu supranti, kas yra žiema.

Nežinau: Ačiū vaikinai! Viską supratau: miške žiemą grybų ir uogų nerasi. Geriau pasiimsiu slides ir eisiu slidinėti. Viso gero.

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga
švietimo įstaiga
„Sujungtas darželis
tipas Nr.21 "Saulė"

Santrauka OOD
Tema: „Pasivaikščiojimas žiemos miške“
vidurinė grupė

Mokytoja Rantseva M. N

Jegorjevskas, Maskvos sritis

Tikslas:
Pratinkite vaikus keisti žodžius su priesagomis.
Stiprinti vaikų gebėjimą kalboje vartoti apibendrinančius žodžius
Stiprinti gebėjimą įminti mįsles.
Apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus.
Pataisykite geometrines figūras.
Skatinkite vaikus savarankiškai orientuotis.
Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai.
Medžiaga: snaigė, žaislai (zuikis, ežiukas, voverė), laukinių gyvūnų nuotraukos (voverė, lapė, ežiukas, meška, vilkas, kiškis), moduliai, sniego gniūžtė, lapės paveikslas iš geometrinių figūrų.
Parengiamieji darbai: Albumo „Laukiniai gyvūnai“ svarstymas, didaktiniai žaidimai „Kas kur gyvena?“, „Kas kur auga?“. Pokalbiai apie metų laikus, apie žmonių žieminius drabužius. Grožinės literatūros apie gyvūnus skaitymas.
Organizuojamos edukacinės veiklos eiga:
Pedagogas:
„Visi vaikai susirinko į ratą (vaikai sustoja ratu).
Aš tavo draugas (rankos prie krūtinės), o tu mano draugas (ištiesk vienas kitam rankas).
Tvirtai laikykite rankas (laikykite rankas).
Ir šypsokitės vienas kitam (šypsosi)
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, pas mus atskrido snaigė! (paima snaigę) ir ant jos kažkas parašyta! Paskaitykime!
„Sveiki, vidurinės grupės mergaitės ir berniukai, darželis „Solnyshko“! Esame miško gyventojai: kviečiame apsilankyti pas mus susipažinti ir pažaisti įvairius žaidimus! Mums bus labai malonu su jumis susipažinti!"
Vaikinai, kas atsitiko? Ar priimame miško bičiulių kvietimą? (vaikų atsakymai)
Pedagogas: Tada reikia apsirengti šilčiau, nes miške šalta, ir kištis į kelią! Vaikinai, kokius drabužius žmonės dėvi žiemą? (vaikų atsakymai)
Pedagogas: Gerai padaryta! Teisingai! Apsirengsim!
Motorinė mankšta „Apsirengimas pasivaikščiojimui“.

Žiemą labai šalta (paglosto sau per pečius)
Bet mes eisime su jumis pasivaikščioti (žingsniai vietoje)
Užsidėsiu kepurę, (imituojame judesį „užsidėkite kepurę“)
Apsivilksiu kailinį (rodome, kaip apsivilkti kailinį)
Užsidėsiu skarelę, tvirčiau surišu (skarelę „susirišame“)
Ir tada gražus, šiltas, purus (rodykite rankas)
Trupiniai - užtrauksiu kumštines ant rankenų (paglostysiu delnų nugarą)
Ir nors aš mažas (rankos ant diržo)
Turiu veltinius batus (pakaitomis dedame kojas ant kulno)
Pasiimsiu roges su savimi į mišką, eisiu (žingsniuoja į vietą)
Aš eisiu į kalną (pakelk rankas aukštyn)
Ir aš nusileisiu nuo kalno! Wu-u-u-uh! (greitas rankos judesys žemyn)
Pedagogas: Vaikinai, apsisukite vienas po kito ir eikite taku.
(pakeliui į „valymą“ išdėliojami „pėdsakai“, vaikai turi juos sekti vienas po kito). Čia graži proskyna, atsisėsk ant kelmų (taburečių). Vaikai, pažiūrėkite, kas tai yra? (vaikų atsakymai)
Voverė: Sveiki vaikinai, ar atpažįstate mane? (vaikų atsakymai). Džiaugiuosi, kad tu mane pažinai. Jau seniai tavęs laukiau! Žaiskime! Aš įvardinsiu žodžius, o jūs turite pasakyti, kaip jie vadinami vienu žodžiu.
Didaktinis žaidimas: „Pavadink vienu žodžiu“
Voverė: beržas, ąžuolas, eglė, klevas, pušis, šermukšnis Vaikai: medžiai;
Voverė: zylė, bukas, pelėda, šarka, žvirblis, varna Vaikai: paukščiai;
Voverė: lapė, vilkas, lokys, kiškis, voverė, ežiukas Vaikai: gyvūnai
Voverė: Gerai padaryta! Dabar žaisk su manimi žaidimą „mažas – didelis“
Voverė: Ežiukas turi mažas letenėles, o lokys – dideles.Vaikai: letenėles.
Voverė: Ežiukas turi mažą nosį, o lokys – didelę Vaikai: nosis.
Voverė: Ežiukas turi mažas akis, o meška turi dideles. Vaikai: akis.
Pedagogas: Ačiū, voverė, už žaidimus, bet laikas mums judėti toliau!
Voverė: Džiaugiuosi, kad žaidėme ir susidraugavome! Dabar eik per sniego pusnis ir sutik ten zuikį! Viso gero!
Vaikai: Viso gero!
(Pakelėje išdėstyti skirtingi moduliai kliūtims: šliaužti, peržengti).
Pedagogas: Vaikinai, eikime vienas po kito, eikime per sniego pusnis.
Pažiūrėk, kiek iškrito sniego! Kaip mes galime praeiti? O štai sniego duobė, šliaužime pro ją!
Žiūrėk, kelmai, atsisėskime ir pailsėkime.
O kas tas ziuri iš už sniego pusnys? Taip, tai zuikis! Sveikas zuikis!
Bunny: Sveiki vaikinai!
Pedagogas: Kodėl tu slapisi?
Bunny: Bijau.
Pedagogas: Nebijok, mes tavęs neįskaudinsime. Mes atėjome žaisti su tavimi.
Zuikis: O tada pažaiskime žaidimą „Pavadink meiliai“. Aš pavadinsiu tave žodžiu, o tu atsakydamas pavadinsi tą žodį meiliai!
Didaktinis žaidimas „Pavadink meiliai“
Sniegas-sniegas, medis, ąžuolas-ąžuolas, kepurė-kepurė, šaka - šakelė, krūmas - krūmas, Kalėdų eglutė - Kalėdų eglutė, debesis - debesis.
Žodžių žaidimas „Mama-kuik“.
Lapė - lapės jauniklis, vilkas - jauniklis, lokys - jauniklis,
voverė yra voverė, ežiukas yra ežiukas, kiškis yra kiškis, pelė yra pelė.
Bunny: Gerai padaryta! Man labai patiko žaisti su tavimi. Eik toliau, aplenkdamas eglutes, po viena jų gyvena ežiukas. Geros kelionės!
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, koks gumulas yra po medžiu? (vaikų atsakymai)
Ežiukas: Labas rytas, vaikai! Ar tau patinka mįslės? Ar tu bent žinai, kas gyvena miške? Patikrinkime.
Didaktinis žaidimas "Atspėk - atspėk"
Raudona apgaulė
Pasislėpė po medžiu.
Gudrusis laukia kiškio.
Koks jos vardas? .. (lapė)
Raudonai ugninis gumulas,
Su uodega kaip parašiutas
Greitai šokinėja per medžius
Jis ten buvo...
Dabar tai čia.
Jis greitas kaip strėlė.
Taigi tai yra... (voverė)
Guli tarp medžių
Pagalvė su adatomis.
Ramiai guli
Tada ji staiga pabėgo. (ežiukas)
Nerangus ir didelis
Žiemą jis miega kieme.
Mėgsta spurgus, myli medų,
Na, kas paskambins? (turėti)
Įstrižas neturi duobės,
Jam nereikia skylės.
Kojos gelbsti nuo priešų
O nuo alkio – žievė. (kiškis)
Pilka, baisu ir dantyta
Sukėlė maištą.
Visi gyvūnai pabėgo.
Išgąsdino gyvulius tų... (vilkas)
Ežiukas: Gerai padaryta! Tu daug žinai!
Pedagogas: Mums labai patiko žaisti su tavimi, ežiuku. Bet mums laikas judėti toliau. Atsisveikink ežiuku!
Ežiukas: Iki, vaikinai!
Mokytojas: Vaikinai! Tau turi būti šalta. Sušilkime.
Kairės-dešinės žaidimas. (Vaikai žaidimo žodžių eigoje parodo įvardytas kūno dalis).
Tai kairė ranka.
Tai yra dešinė ranka.
Tai yra kairė koja.
Tai yra dešinė koja.
Mūsų kairioji ausis.
Mūsų dešinė ausis.
O štai kairė akis.
Ir čia yra dešinė akis.
Ku-ku (uždenkite akis delnais).
Taigi, vaikinai, ar jums šilta? Mums laikas grįžti į darželį.
Motorinė mankšta „Bėgome per sniegą“.
(judesių atlikimas tekste)
Sniegas, sniegas, baltas sniegas.
Jis migdo mus visus. (Vaikai mosuoja rankomis priešais juos.)
Atsistoję vienas po kito
Ir bėk per sniegą! (bėk į vietą)
Pedagogas: Na, vaikinai, mes grįžome į darželį. Sėdi ant kėdžių. Pasakyk man, kur mes nuėjome? O ką mes sutikome miške? (vaikų atsakymai). Atspėk, kas tai? (rodo paveikslėlį, kuriame pavaizduota lapė iš geometrinių figūrų) (vaikų atsakymai).
Didaktinis žaidimas „Įvardink figūras“.
Kokios yra šios lapės formos? (vaikų atsakymai)
Pedagogas: Šiandien miške sutikome įvairius gyvūnus ir žaidėme su jais.

Nauja vietoje

>

Populiariausias