Namai Naudingi patarimai Rudens mazgų aukcionas vidurinėje grupėje. GCD santrauka vidurinėje grupėje „Auksinis ruduo“ pamokos metmenys (vidurinė grupė) šia tema. Rudens žodžių žaidimas

Rudens mazgų aukcionas vidurinėje grupėje. GCD santrauka vidurinėje grupėje „Auksinis ruduo“ pamokos metmenys (vidurinė grupė) šia tema. Rudens žodžių žaidimas

Natalija Dmitrieva

Mieli kolegos! Žinoma, visi puikiai žinote TRIZ technologiją – išradingo problemų sprendimo teoriją. 1930-aisiais ši teorija padarė revoliuciją mūsų sovietiniame moksle! Ankstyvojo ugdymo srityje technologijos pasiekė aukščiausią tašką devintajame dešimtmetyje, tačiau daugelis iš mūsų jas naudoja savo darbe ir šiandien. TRIZ technologija padeda mums lavinti vaikų vaizduotę, lavinti loginį mąstymą, ugdyti gebėjimą kelti ir spręsti problemą. Yra daug šios technologijos metodų – tai židinio objektų metodas, morfologinės lentelės metodas ir darbas plėtojant žodžių kūrybą, tačiau šiandien noriu sutelkti dėmesį į tai, kaip TRIZ technologija padeda išspręsti vaikų supažindinimo su reiškiniais problemą. negyvojoje gamtoje. Jei jau esate susipažinę su mano publikacijomis, tai žinote, turiu tokią taisyklę - JEI SUPRASTI, SUPRASTI, TADA ŽINOSI!šiluma sniegas tirpsta, o vanduo kaitinant virsta garais. TRIZ technologijoje yra ir kitas metodas – tai MAŽŲ ŽMONIŲ SIMULIACIJOS metodas. Maži vyrai, mūsų, suaugusiųjų, supratimu, yra molekulės (žinoma, jūs visi tai prisimenate iš mokyklos chemijos kurso). Prisimenant, kad viskas aplink susideda iš molekulių – mažiausių dalelių, kurios tam tikru būdu yra tarpusavyje susijusios, vaikams nesunku paaiškinti suvestines medžiagų ir reiškinių būsenas negyvojoje gamtoje.

Atkreipiu jūsų dėmesį į pirmąją šios serijos pamoką:

Pamokos tema: „Mažų vyrų modeliavimo technikos naudojimas supažindinant vyresnius vaikus su negyvosios gamtos objektais“

Pamokos tikslas: supažindinti vaikus su medžiagų agregacinėmis būsenomis negyvojoje gamtoje.

Užduotys:

Naudojant mažo žmogaus modeliavimo metodą (MMP). paaiškinti vaikams, kodėl medžiagos yra kietos, skystos, dujinės;

Plėsti vaikų idėjas apie negyvų medžiagų įvairovę;

Išmokyti vaikus empiriškai nustatyti aplinkinių medžiagų agregacijos būseną;

Išmokyti vaikus modeliuoti negyvosios gamtos objektus;

Medžiagos ir įranga:

Plokšti modelių „maži žmogeliukai“, apibūdinantys tokias medžiagas kaip: vanduo, pienas, oras, mediena, rūkas, akmuo, sultys, karamelė, dūmai;

Puodeliai su vandeniu ir pienu, kaladėlė medžio, akmenukas, plastiko gabalėlis, medinis pagaliukas, tuščias mažas plastikinis maišelis (kiekvienam vaikui paruošta visa įranga);

Dalomoji medžiaga su modeliais „maži žmogeliukai“;

Butelis limonado (plastikinis);

Pamokos eiga:

1. Problemos pareiškimas – ar galite nupiešti limonado butelį nenaudodami pieštuko ar dažų?

2. Mokytojo pasakojimas apie aplink mus gyvenančius žmogeliukus

Vaikinai, šiandien noriu jums pasakyti, kad viskas, kas egzistuoja

aplink mus yra akmenys ir mediena, ir bala, ir žaislai, o tu ir aš susidedame iš mažiausių dalelių, kurias galima pamatyti tik elektroniniu mikroskopu. Šių dalelių yra tiek daug, kad, susijungusios viena su kita, jos virsta, pavyzdžiui, akmeniu. Šios dalelės yra labai skirtingos ir skirtingai draugauja viena su kita.

Kai kurios dalelės, pavadinkime jas žmogeliukais, yra labai draugiškos, visada laikosi už rankų, kad nepasiklystų, laikosi taip stipriai, kad jų negalima atskirti. Kaip mes žaidžiame, kai žaidžiame

"ALI - Babu". Šie maži žmogeliukai vadinami – stiprūs, solidūs, ir jie yra. gyvena akmenyse, medyje, kalnuose. Parodysiu jų nuotrauką

Pažiūrėkite, kaip jie tvirtai laikosi – negali sugriauti jų draugystės! Tai tvirti maži žmogeliukai ir sudaro visas kietas medžiagas ir objektus mūsų planetoje!

Kiti žmogeliukai irgi nebėga toli vienas nuo kito, bet nėra tokie draugiški, tiesiog stovi greta ir liečiasi tik alkūnėmis. Jei prisiminsime su jumis mūsų žaidimą apie Ali Babą, suprasite, kaip lengva juos pereiti. Tokie žmogeliukai gyvena skystose medžiagose, tad mes su tavimi nesunkiai galime įmesti šaukštą į stiklinę arbatos ir išmaišyti cukrų!

Parodysiu ir jų nuotrauką

Na, o treti žmogeliukai apskritai yra chuliganai! Jie juda kaip nori ir visai nesikiša už rankų!Turite pripažinti, kad pro tokius mažylius labai lengva praeiti! Jie gyvena tokiose medžiagose kaip oras, dūmai, rūkas. Tokios medžiagos vadinamos dujinėmis. Sunkus žodis, bet tu ir aš jau esame dideli ir turime išmokti naujų žodžių!

Parodysiu ir jų nuotrauką:

Papasakojau jums tokią istoriją apie mažus žmogeliukus, o dabar išsiaiškinkime patys, kur kurie maži žmogeliukai gyvena.

3. Užduotis - eksperimentas "Kur gyvena kokie maži žmogeliukai?"

A. Vaikai kviečiami pakaitomis mediniu pagaliuku bandyti perdurti medinę kaladėlę, akmenį, plastiko gabalėlį. Patirties dėka vaikai sužino, kad to padaryti neįmanoma! Taigi draugiški žmonės gyvena visose šiose medžiagose! Šios medžiagos yra kietos!

B. Vaikai kviečiami pakaitomis mediniu pagaliuku pradurti stiklinėje vandenį, stiklinėje pieną. Eksperimento metu vaikai sužino, kad pagaliukas gana lengvai pereina per vandenį ir pieną. Taigi čia gyvena ne itin draugiški žmonės! Bet vis tiek jie yra šalia, kitaip nebūtume matę nei vandens, nei pieno! Skysti vyrai gyvena visose šiose medžiagose ir tokios medžiagos vadinamos skystomis.

K. Vaikinai, kaip mes galime rasti trečius mažus vyrukus? Kur galime gauti, pavyzdžiui, dūmų ar oro? (vaikų atsakymai, gal pasakys, kad aplink mus oras) Siūlau pagauti orą! Paimkite pakuotę. Ar jis tuščias? O dabar paimkite maišelį už viršutinių kampų ir pabandykite jį susukti. O ką mes turėjome pakuotėje? (maišelis prisipučia kaip balionas). Taip, vaikinai, mes su jumis patraukėme orą! Oras yra aplink mus! Pabandyk perdurti ranka – ar praeina? Taip, ir labai lengva!Nes tie labai nedraugiški žmogeliukai gyvena ore!

4. Mobilusis žaidimas „Žiūriukų žaidimai“

Vaikai elgiasi kaip maži žmogeliukai ir parodo, kokioje medžiagoje gyvena maži žmogeliukai. Mokytojas sako: akmuo - vaikai laikosi už rankų, sultys - vaikai stovi vienas šalia kito, liesdami alkūnes, oras - vaikai bėga vienas nuo kito, kabindami rankas ir kojas ir pan.

5. Didaktinis pratimas „Atpažink esmę“

Mokytoja vaikams rodo įvairių mažų žmogeliukų modelius – vaikų užduotis yra išsiaiškinti, apie kokią medžiagą jie kalba.

Pavyzdžiui:


Tai pienas


Tai karamelė, ledinukai, saldainiai




Tai vanduo (vyrai yra skaidrūs)


Tai medis


Tai oras (maži žmonės yra skaidrūs)

Galite sugalvoti savo mažus vyrukus. Tikiuosi mintis aiški.

6. Didaktinis pratimas „Parodyk limonado butelį“

Manau, vaikinai, kad dabar mes galime jums parodyti limonado butelį, kai sužinojome apie mažus žmones.

Iš ko pagamintas butelis? (pagaminta iš plastiko) Plastikas yra kieta medžiaga, todėl kai kurie vaikai laikysis už rankų ir reprezentuos butelį. Kas yra limonadas? (skystas). Kiti vaikai apsimes limonadu – stovės vienas šalia kito, liesdami alkūnėmis. O kas dar yra limonade, tai ypač išryškėja atidarius butelį? (burbuliukai) Taip, į limonadą dedama anglies dvideginio, kad putojantis. Pasirinkime, kas rodys burbulus. ?

Vaikai, padedami mokytojos, vaizduoja limonado butelį.

Taigi mūsų pamoka baigėsi, giriu už dėmesį ir tikiuosi, kad šiandien išmokote daug naujų dalykų iš negyvosios gamtos gyvenimo.

Mieli kolegos! Nebijokite ir išbandykite šią veiklą su savo vaikais! Užtikrinu – įdomu!

GCD santrauka tema „Ruduo“ vidurinėje grupėje

Tikslas:

Įtvirtinti ir patikslinti vaikų žinias apie būdingus rudens ir rudens reiškinių požymius.

Užduotys:

Formuoti vaikuose idėjas apie rudenį kaip patį gražiausią metų laiką;

Ugdyti domėjimąsi ir pagarbą gamtai;

Toliau papildyti vaikų žinias apie miško gyventojus;

Išmokyti vaikus pamatyti ir pajusti gamtos grožį;

Insultas: Pedagogas: - Jei ant medžių
lapai pagelsta
Jei tolimoje žemėje
paukščiai išskrido
Jei dangus niūrus
Jei lietus pliaupia
Vaikinai, koks dabar metų laikas?
Vaikai: - Ruduo

Pedagogas: – Kokie rudens mėnesiai?

    Koks ruduo ankstyvas ar vėlyvas? Kodėl?

    Kas rudenį vyksta paukščių gyvenime?

    Kas rudenį vyksta gyvūnų gyvenime?

    Koks oras rudenį?

Vaikinai, pažaiskime!Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite!

Žaidimas taip arba ne

Ar rudenį žydi gėlės?

Ar grybai auga rudenį?

Debesys dengia saulę?

Gyvūnai audinės arti?

Ar visi renka derlių?

Ar paukščiai išskrenda?

Ar dažnai lyja?

Ar gauname batus?

Ar labai karšta saulė?

Ar vaikai gali degintis?

Na, ką reikėtų daryti?

Striukes, skrybėles dėvėti?

Pedagogas: - Šauniai padirbėta! Tu viską žinai, žinai.

globėjas : - O kokios spalvos žolė ir lapai rudenį?
Vaikai: - Lapai įvairiaspalviai: oranžiniai, geltoni, raudoni, rudi. Žolė geltona ir ruda.globėjas : - Vaikinai, kodėl gyvūnai kaupia atsargas žiemai?
Vaikai: – Kad neliktų alkanas, nes žiemą po sniegu nebus nei grybų, nei uogų, nei spygliuočių.

Kūno kultūra "Lapai"
Rudens lapai tyliai sukasi
(sukantis vietoje, rankos į šonus)
Lapai tyliai guli po mūsų kojomis(pritūpęs)
Ir ošia po kojomis, ošia
(rankų judėjimas į dešinę - į kairę)
Tarsi jie vėl norėtų suktis(sukantis vietoje, ant kojų pirštų).

globėjas : – Kiekvienas sezonas turi savų ženklų. Dabar prisiminsime rudens ženklus. (Vaikai spėja mįsles ir atsako į mokytojo klausimus)

Koks čia nematomas žmogus, Užtrenkiantis vartus sode, Lapantis per knygą ant stalo, Išgąsdinęs pelę ošimu, Nuplėšęs močiutės šaliką, Supynė Dimką vežimėlyje, Žaidžia lapais, patikėk! Na, žinoma, yra...(vėjas)

Rudeninis lietus vaikščiojo po miestą, Lietus prarado veidrodį. Veidrodis guli ant grindinio, Pūs vėjas – drebės.(balta)

Jis eina, o mes bėgame, Jis vis tiek pasivys! Skubame slėptis į namus, Į langą pas mus belsis, O stogą belsis ir belsis! Ne, mes tavęs neįleisime, mielas drauge!(lietus)

Rezultatas:

Pedagogas: - Vaikinai, kokie jūs jau suaugę, protingi ir atsakėte į visus klausimus! Ar tau patiko?
Vaikai: – Taip
Pedagogas: – Kas labiausiai įsiminė?
Ką mes darėme?

MDOBU „Bendrojo raidos tipo vaikų darželis su. Chruščiovas

GCD santrauka

Apie pažintinį ir meninį bei estetinį vystymąsi

vidurinėje grupėje tema:

"Auksinis ruduo"

Pedagogas: Sitnikova N.P.

Tūlas 2014 m

Tema: „Auksinis ruduo“

GCD pagal turinį –integruotas.

Tikslai:

1) apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie rudenį; įtvirtinti gebėjimą aiškiai atsakyti į klausimus, apibūdinti siužetus; išmokyti netradicinės piešimo technikos – spausdinti ant popieriaus su obuolio pusele;

2) ugdyti nuoseklią vaikų kalbą, loginį mąstymą, atmintį; ugdyti kūrybinę vaizduotę gaminant kolektyvinius amatus;

3) ugdyti pastabumą, tikslumą, meilę gimtojo krašto gamtai.

Programinė įranga:

NUO GIMIMO IKI MOKYKLOS. Apytikslė ikimokyklinio ugdymo bendroji ugdymo programa (pilotinė versija) / Red. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva. - M.: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2014 m.

Įranga:

medžio šaka; paveikslų, skirtų rudeniui, reprodukcijos; kartoniniai klevo lapai su mįslėmis; didelis vokas su laišku; Daržovių ir vaisių modeliai; du krepšeliai; „Bankas“ iš kartono; guašas (raudonas, geltonas, juodas); šepečiai; skudurai; indelio vandens; audinio gabalas; juostelė; DVD diskas su Walt Disney animaciniu filmu „Fantasy“, 1940 m.; muzikinis akompanimentas; zuikio kostiumas; obuoliai.

parengiamieji darbai:

pažintinės raidos temos „Rudens reiškiniai gamtoje“ studija; gamtos pokyčių stebėjimas pasivaikščiojimų ir ekskursijų po aikštelę metu; žmogaus veiklos stebėjimas rudenį; menininkų paveikslų, skirtų ankstyvam ir vėlyvam rudeniui, iliustracijų ir reprodukcijų svarstymas ir aptarimas; žodyno darbas su „auksinio rudens“ apibrėžimu; eilėraščių mokymasis ir žaidimas „zuikis“.

Metodai ir metodai:

Verbalinis (pokalbis, eilėraščių skaitymas, mįslės);

Vizualinis;

Žaidimas;

Praktiška.

Organizacijos formos:

Priekyje;

Grupė;

Individualus.

GCD progresas

. Veiklos motyvacija.

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu. Netoliese yra medžio šaka. Staiga atsidaro durys, paštininko vaidmenį atliekanti auklėtoja atneša didelę voką , kuriame yra laiškas ir kartoniniai klevo lapai su mįslėmis.

Vaikinai, įdomu, kieno šis vokas. Pažiūrėsim (atplėšia voką). Jame rašoma: „Nuo kiškių iš miško iki vidurinės grupės vaikų“. Voke yra laiškas.

„Sveiki, mieli vaikinai. Pas mus miške auksinis rudens metas. Kaip gražu aplinkui! Bet miške kilo ginčas. Pasakykite mums, prašau, koks sezonas pakeis rudenį: vasara ar žiema. Ačiū iš anksto. Kiškiai.

II. Pagrindinė dalis.

Ką turėtume pasakyti zuikiams? Koks sezonas ateis po rudens? (Greitai ateis žiema, lauke bus labai šalta ir alkana, užklups šaltis, sniegas padengs žemę).

Taip ir parašysime.(Paima voką, iš kartono iškrenta lapai su mįslėmis). O kas tai? Taip, tai klevo lapai su mįslėmis. Greičiausiai prabėgantį rudenį mums primena kiškiai. Spėkime šiuos galvosūkiai .

1. Lapai aplinkui geltoni.

Per lietų viskas sušlapo.

Vaikams nuobodu

Koks nuobodus laikas (Ruduo)

2. Nuo šakos krenta auksinės monetos. (Lapai)

3. Aš esu voverė, gyvenu miške.

Turiu pūkuotą kailį.

Aš nešioju grybelį įduboje,

Kūgis ir miškas... (Riešutas)

4. Jis stovėjo ant tvirtos kojos, dabar guli krepšyje. (Grybas)

5. Pilkas zuikis apsidžiaugė,

Jis gyrė save:

Štai kokia aš protinga

Aš turiu... (morka)

Puiku, jūs žinote, kaip įminti mįsles. Papuoškime šį medį ryškiais lapais (5 vaikai išeina ir pakabina lapus).

Pažiūrėkite, koks gražus jis pasirodė. Tikras auksinis ruduo! Įdomu, kodėl ankstyvas ruduo taip vadinamas? (lapai raudoni, geltoni, oranžiniai, rudi – atrodo kaip auksiniai).

Taip, teisingai. Pažiūrėkite į rudens nuotraukas (rodomos iliustracijos apie rudenį).

Apie auksinį rudenį parašyta daug eilėraščių. Kuris iš jūsų gali deklamuoti eilėraštį? (Vaikas deklamuoja eilėraštį.)

Ruduo

Ruduo dažų pakraštyje išvesta.

Švelniai šepetėliu perbraukiau per lapus.

Lazdynas pagelto, o klevai paraudo.

Net ąžuolas žaliuoja rudeniškai violetine spalva.

Rudens konsolės: nesigailėkite vasaros,

Žiūrėk, giraitė apsirengusi auksu!

Šauniai padirbėta!

Vaikinai, ar gerai žinote rudens ženklus? Norėdami tai išsiaiškinti, žaisime žaidimą taip arba ne. Į mano klausimus turite atsakyti „taip“ arba „ne“.

Taip arba Ne Žaidimas

Ar rudenį žydi gėlės?

Ar grybai auga rudenį?

Debesys dengia saulę?

Ar pučia šaltas vėjas?

Ar nukrenta lapai?

Na, ar paukščiai lizdus kuria?

Ar vabzdžiai skraido?

Gyvūnai audinės arti?

Ar visi renka derlių?

Ar paukščiai išskrenda?

Ar dažnai lyja?

Ar gauname batus?

Ar labai karšta saulė?

Ar vaikai gali degintis?

Na, ką reikėtų daryti?

Striukes, kepures pasiimti!

Teisingai, vadinasi, medžiai ruošėsi žiemai: numetė lapus ir užmigo iki pavasario. Tačiau yra medžių, kurie žaliuoja net žiemą. Kas tai per medžiai? (Tai Kalėdų eglutė ir pušis). Paukščiai išskrido į pietus. Ar visi jie išskrido? (Tik migruojantys: kregždės, snapeliai, žąsys, gulbės, gervės). Kokie paukščiai liko? (Žiemoja: varnos, vėgėlės, šarkos, žvirbliai. Jie skrido arčiau žmonių gyvenamosios vietos).

O ką gyvūnai veikia miške rudenį? (Ruošiasi žiemai) Kaip voverė ruošiasi žiemai? (Ruošiau šiltą įdubą, sukaupiau riešutų, spurgų, grybų. Raudoną paltą pakeičiau į storesnį pilką).

Kiek iš jūsų prisimena eilėraštį apie voverę? (Vaikas deklamuoja eilėraštį).

Voverė

Raudona voverė su raudona uodega

Po krūmu radau nedidelį šafraną.

Ji pasūdė šiek tiek imbiero:

Sudėjau į didelį stiklainį.

Voverė dabar nebijo šalčio:

Ji turi maisto visai žiemai.

Gera mergaitė! Ką rudenį veikia ežiai ir lokiai? (Jie eina miegoti iki pavasario).

Teisingai. Ar vilkas ir lapė taip pat miega? (Ne, jie vaikšto per mišką ir ieško maisto).

Teisingai. Kaip triušiai ruošiasi žiemai? (Jie keičiasi iš pilko palto į baltą, kad nesimatytų sniege.)

III. Dinaminė pauzė.

Šauniai padirbėta. Siūlau pažaistižaidimas "zuikis"

Pilkas zuikis sėdi ir judina ausis.

Taip, taip (sėdi ratu, judina pirštus).

Kiškučiui sėdėti šalta, reikia pašildyti letenas.

Šitaip, šitaip (ploti rankomis).

Kiškučiui šalta stovėti, zuikiui reikia šokinėti.

Taip, taip (šokinėja į vietą).

Vilkas išgąsdino zuikį, zuikis tuoj pabėgo. (Bėk į vietą).

Taigi, gamta pasiruošė ilgai žiemai. O ką žmonės veikė rudenį? (Jie rinko duoną, daržoves ir vaisius. Rinko grybus, riešutus. Gamino ruošinius: uogienes, kompotus, raugintus agurkus ir kt.)

Ar galite atskirti vaisius ir daržoves? O gal iš obuolių kas nors išvirs kopūstų sriubą, o iš kopūstų – uogienę?

Ar ne? Dabar mes tai patikrinsime žaidimo pagalba!

Žaidimas „Du krepšeliai“

Daržoves ir vaisius reikia greitai ir teisingai sudėti į du krepšelius. Vienas iš jūsų renkasi daržoves, o kitas – vaisius. Mes pradėjome.

Puiku, vaikinai, atlikote darbą. Siūlau pasiruošimą žiemai pasigaminti patiems – išsivirti „obuolių kompotą“.

IV. Savarankiška veikla.

"obuolių kompotas"

Mums reikia „banko“ iš kartono; raudonas, geltonas, juodas guašas; kutas; pusė obuolio; audinio gabalas ir juostelė. Pusę obuolio ištepame raudonais ir geltonais dažais ir darome atspaudus ant „bando“. Tada mes dažome grūdus. Savo stiklainio kaklelį apvyniojame audeklu ir perrišame juostele. "Obuolių kompotas" yra paruoštas! Grožis!

V. Netikėtumo akimirka. Apibendrinant. Veiklos analizė.

(Į grupę įbėga kiškiu apsirengęs berniukas ir dalija vaikams obuolius – miško skanėstą. Sako: „Tai nuo mūsų, kiškių, atsidėkodami už atsakymą į mūsų laišką. O čia dar dovana – staigmena – filmukas").

Ačiū zuikiui. Pažiūrėkime. (Žiūrėti fragmentą animacinis filmas)

Apie ką šis animacinis filmas? (Animacinis filmas apie tai, kaip žiema tyliai pakeitė rudenį.) Pasakykime jai: „Labas, žiema-žiema!“.

Šauniai padirbėta! Taigi rašysime kiškiams laiške.


Tikslai:

Švietimo : įtvirtinti vaikų idėjas apie rudenį kaip sezoną. Įtvirtinti kiekybinio ir eilinio skaičiavimo bei skaitmeninio žymėjimo įgūdžius per 5. Įtvirtinti gebėjimą lyginti objektus pagal dydį, sudaryti serijas, gebėjimą atskirti dešinę ir kairę puses. Ugdykite nuoseklią kalbą, gebėjimą reikšti savo nuomonę, atsakyti į klausimus. Stiprinti gebėjimą derinti būdvardžius su daiktavardžiais.

Kuriama: lavinti vaizduotę, regimąjį dėmesį, rankų ir pirštų motoriką.

Švietimas: ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvūnus, norą jiems padėti. Ugdykite elgesio kultūrą gebėjimas pasisveikinti).

GCD medžiaga:

Apsirengimo sekos diagramos kortelės, briaunota lenta, įvairių dydžių grybai, kortelės su nupieštu lapo kontūru ir prie jo užrašytu skaičiumi (iki 5), schemos kortelė eilėraščiui įsiminti, raudoni ir oranžiniai kartoniniai apskritimai.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien radau laišką mūsų pašto dėžutėje. Ar norėtum, kad tau tai perskaityčiau? ( atplėšti voką, perskaityti):

Sveiki vaikai, mergaitės ir berniukai!

Gyvūnai rašo tau laišką.

Gyvename miške, pakraštyje.

Dabar ruošiamasi žiemai

Bet mes jau pavargome.

Jūs, vaikinai, paskubėkite

Ateik mums į pagalbą!

Vaikinai, ar norite padėti miško gyventojams? ( vaikų atsakymas). Kokie miške gyvenančių gyvūnų vardai? ( Laukiniai gyvūnai). Prisiminkime, koks yra metų laikas? ( ruduo b)

Ką laukiniai gyvūnai veikia rudenį? ( ruošti reikmenis, pakeisti paltus)

Ar dabar ankstyvas ar vėlyvas ruduo? ( vėlai)

Šauniai padirbėta. Prisiminkime, kokie orai dažniausiai būna vėlyvą rudenį. Ir tai padės mums prisiminti kamuolį. Susėsk į ratą, aš messiu tau kamuolį, o tas, į kurį pataikys, įvardins, koks rudens oras ( lietinga, vėjuota, debesuota, drėgna, niūru ir pan..)

Teisingai. Todėl prieš išvykdami į kelionę turime šiltai apsirengti. Apsirenk! Ir kad nepamirštumėte nieko dėvėti, pažiūrėkite į paveikslėlių patarimus ( apsirengimo seka).

(Vaikai pagal muziką imituoja apsirengimo procesą )

Viskas uždėta, nieko nepamiršo? Ką pirmą apsivilkai? Koks trečias? Penktas? Ar avite šiltus batus? Ar avite batus ant dešinės kojos? Rodyti ( vaikai rodo dešinę koją y). Ar avite batus ant kairės kojos? šou (d vaikai rodo kairę koją). Šauniai padirbėta!

Rudeniniame miške pasivaikščioti

Mes eisime su jumis dabar.

Ir tikriausiai daug

Raskime ką nors įdomaus.

Tapk draugu po draugo

Ir laikykis už pečių.

(Vaikai stovi vienas šalia kito )

Pedagogas: Turime traukinį. Ant jo eisime į mišką. Pakeliui turėsime daug tunelių, todėl reikia būti labai atsargiems. Tuneliai gali būti aukšti arba žemi. Jei tunelis aukštai, traukinys pravažiuos laisvai, o jei žemai, o jei žemai, ką, jūsų nuomone, reikia daryti? ( pasilenk, atsisėsk).

Taigi eikime į kelią! (P pagal muziką, vaikai eina gyvate, pirmoji pora daro antkaklius aukštus ir žemus, vaikai pereina per apykakles)

Štai mes ateiname į mišką. Pasisveikinkime su juo. Norėdami tai padaryti, visi kartu turime pasakyti:

Labas miškai, rudens miškai,

Pilna pasakų ir stebuklų!

(Vaikai sveikina mišką )

Vaikinai, miške yra daug takų ir takų.

Takais ir takais

Eime pasivaikščioti į mišką.

Galbūt miško gyvūnai

Mes tave kur nors rasime!

Ir kas žino, kuo kelias skiriasi nuo kelio? ( takas platus, o takas siauras).

Dabar eisime taku. Takas siauras, tad pravažiuosime, koją prie kojos padėję.

(Vaikai vaikšto ant briaunuotos lentos, prikišę kulnus prie kojų pirštų ir kartu sako žodžius ):

Einame taku

Vienas du trys keturi Penki.

Sudedame koją prie kojos,

Vienas du trys keturi Penki.

O vaikinai, pažiūrėkite:

Ėjome taku

Surastas voverės namas. ( medis su įduba)

Kaip vadinasi voverės namas? ( Tuščiaviduriai)

O štai baltas. Pasisveikinkime su ja.

(Vaikai sveikinasi su voveraitėmis ).

Vaikinai, voverė sunkiai dirbo ir surinko daug grybų. Grybus ji pakabino ant šakų, o tuos, kuriuos paliko, nori įdėti į sandėliuką. Bet jūs turite juos išdėstyti eilės tvarka - nuo didžiausio iki mažiausio. Padėkime voverei tai padaryti.

(Vaikai sudaro seriją, vienas iš vaikų pasakoja, kaip buvo išdėstyti grybai: pirmiausia deda didžiausią grybą, tada mažesnį grybą, tada dar mažiau ir pan. )

Voverė: Ačiū, vaikinai, jūs man labai padėjote. O dabar noriu pažiūrėti, kaip tu moki skaičiuoti. Atidžiai pažiūrėkite į medį, ant kurio kabo grybai. Suskaičiuokite akimis, kiek grybų kabo dešinėje. Dabar suplokite rankomis tiek pat kartų. Kiek kartų suplojai rankomis? Kodėl?

Suskaičiuokite, kiek grybų kabo kairėje. Šokite aukštyn tiek pat kartų. Kiek kartų tu šokinėjai? Kodėl?

Kur daugiausia grybų? Kur mažiau? Ką reikia padaryti, kad grybai pasiskirstytų tolygiai? ( Vaikų atsakymai)

Voverė: Puiku, vaikinai, dabar laikas man tęsti savo verslą. Atsisveikink, ateik dar kartą.

Pedagogas: Voverė pabėgo dėl savo reikalų, o mes eisime toliau.

Vienas, du, trys, vienas, du, trys

Ėjome taku.

O, vaikinai, kas ten ošia? Pažiūrėkime. ( Ežiukas sėdi po krūmu).

Ežiukas: Sveiki bičiuliai!

(Vaikai sveikina ežiuką ).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, koks gražus ežiukas. Pagirkime jį. Ir už tai mes visi kartu sakome:

Labai, ežiuke, tu geras,

Tik neimk į rankas!

(Vaikai žodžius sako vieningai )

Ežiukas: Tu neprivalai manęs imti. Geriau padėk man. Nusprendžiau savo audinę apšiltinti žiemai, nešiojau jame lapus, bet buvau labai pavargusi. Ir man reikia daugiau lapų.

Pedagogas: Vaikinai, padėkime ežiui rinkti lapus? Parodykime savo rašikliais, kaip tai galime padaryti.

Pirštų žaidimas „Vėjas ėjo per mišką“

Vėjas pūtė per mišką

Vėjas nuplėšė lapus

beržo lapas,

Šermukšnio lapas.

klevo lapas,

Drebulės lapas.

Mes rinksime lapus nuo ąžuolo,

Gražią puokštę nuvešime mamai.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Bet šiandien rinksime lapus ne mamai, o ežiukui. Jis paruošė korteles, kuriose nurodyta, kiek ir kokių lapų jam atnešite. ( Vaikams išdalinu atvirutes, ant kurių užrašytas skaičius ir šalia nupieštas ąžuolo, klevo ar beržo lapo kontūras. Vaikai suranda reikiamą kiekį lapų ir atneša juos ežiukui).

Ežiukas: Ačiū, vaikinai, dabar aš nepasiklysiu žiemą. Viso gero!

(Vaikai atsisveikina su ežiuku )

Pedagogas: O vaikinai, žiūrėk!

Kieno nors ausys, kažkieno uodega,

Ten kažkieno letenos kyšo.

Kažkas stebi iš už medžio

Man ir vaikinams.

Kas tai? ( Kiškis)

O kieno ausys žvilgčiojo iš už medžio? ( zuikio ausys)

Kieno uodega žvilgčiojo? ( kiškio uodega)

Kieno letenos žvilgčiojo? ( kiškio pėdos)

Matėme, kaip žiemai ruošiasi voveraitė ir ežiukas. Ir pasakykite, ar kiškiai ruošiasi žiemai? ( kiškiai keičia kailį)

Kodėl jie juos keičia? ( kad būtų šilčiau pasislėpti nuo priešo in)

Pedagogas:Žinoma, kiškis baltais kailiniais sniege nėra toks pastebimas, bet lapė turi labai gerą uoslę. Lapė eina į medžioklę, nosimi uodžia orą ir užuodžia, kur kiškis slepiasi. Parodykime, kaip lapė uodžia orą.

(Vaikai giliai įkvepia) .

Lapė bėgs pagal kvapą, o ką tada turėtų daryti vargšas zuikis? ( Turiu bėgti nuo lapės)

Kiškis bėga greitai ir, norėdamas pergudrauti lapę, painioja savo pėdsakus. Prisiminkime eilėraštį, kaip kiškis moka supainioti pėdsakus. Paveikslėlio užuomina padės mums tai prisiminti ( uždaras V. Berestovo eilėraštis „Kiškio pėdsakas“)

Miške neilgai prieš bėdą,

Tačiau kiškis nėra paprastasis.

Mokėti supainioti pėdsakus -

Kaip šitas!

Ten, čia takas vingiuoja,

Pirmyn, atgal ir į šoną.

Kur buvo kiškis, ten ir nėra.

Šokinėjantis šuolis!
Bunny, ar tau patiko mūsų eilėraštis?

Kiškis: Man labai patiko! Dabar man laikas bėgti. Iki pasimatymo, vaikinai.

(Kiškis slepiasi po krūmu).

Pedagogas: Vaikinai, manau, kažkas mums skambina. Tu palauk, o aš eisiu pažiūrėti ( Išimu meškiuką, vaikai sveikina meškiuką). Meška pamatė, kaip tu padėjai mažiesiems gyvūnėliams, ir nusprendė, kad gali padėti ir jam. Meška taip pat ruošiasi žiemai. Surado vietą guoliui ir iki jos nutiesė įvairiaspalvių akmenukų taką, bet kažkas šiuos akmenukus išbarstė, liko tik keli akmenukai. ( Rodau paveikslėlį, kviečiu vaikus tęsti eilę).

(Vaikai nutiesia taką iš apskritimų).

Turėti: Ačiū vaikinai! Jūs mums labai padėjote, o mes su draugais paruošėme jums skanėstą – lazdyno riešutus. Valgyk dėl sveikatos!

Vaikinai, tai mūsų žygio pabaiga. Pats laikas mums atsisveikinti su miško gyventojais ir grįžti į darželį. Tapkite vienas po kito, mūsų traukinys pasiruošęs išvykti. ( Skambant muzikai, vaikai palieka grupę ).

auklėtoja GBDOU d / s Nr. 16,

Kalininsky rajonas Sankt Peterburge, Rusija.

Daugiau įdomios informacijos galite perskaityti ir aptarti forume

Nauja vietoje

>

Populiariausias