У дома Стайни цветя Физическо възпитание 1 младша група януари. Отворена физическа подготовка в първа младша група. В основната част здравно-подобряващите, образователните и образователните задачи на урока са цялостно решени

Физическо възпитание 1 младша група януари. Отворена физическа подготовка в първа младша група. В основната част здравно-подобряващите, образователните и образователните задачи на урока са цялостно решени

Цел: да научи децата да създават проста композиция от геометрични фигури. Да активира независимостта на децата.

Закответе името на фигурите

Развивайте фините двигателни умения на ръцете

Да възпитаме децата да обичат света около тях, дивата природа, насекомите.

Поправяме името на цветовете (жълто, зелено, оранжево и т.н.)

Насърчаване на творчеството

Означава 6 рисуване с картина на пеперуда, заготовки за пеперуди от цветна хартия, различни геометрични форми от цветна хартия, лепило, четки, салфетки

Q6 Сега, деца, ще ви разкажа една история: Имало едно време една пеперуда

Тя летеше през нивите по ливадите, пърхаше цвете на цвете (засаждаме пеперуда върху подготвено цвете)

Тя летеше, лети и изведнъж й стана много тъжно.

Защо се е натъжила?

Деца: защото е сама и няма приятели

Въпрос: Точно така момчета, нека да направим нашите приятелки пеперуда, Вижте вашите маси има подготвени пеперуди и чинии с изрязани геометрични фигури. Какви форми виждате?

Децата отговарят

В: Точно момчета

В: Сега момчета, нека да станем и да танцуваме с нашата пеперуда:

На сутринта пеперудата се събуди

Разтегнат, усмихнат

Веднъж с росата се измила

Две- грациозно закръглени

Три седнали

Отлетях в четири

В: Сега момчета, нека седнем на масите и да украсим нашите пеперуди.

В: Вижте момчета какви пеперуди имаме, нашата пеперуда няма да скучае

Учителят, заедно с децата, нитове пеперуди на предварително подготвена поляна

По темата: методологически разработки, презентации и бележки

Резюме на урока по кандидатстване във 2 -ра младша група "Ягоди"

Продължете да учите децата да лепят частите на листа на правилното място. Продължете да се запознавате с червения цвят, научете се да съпоставяте цвета с името му. За да развиете отзивчивост и доброта ...

Резюме на урок по рисуване във 2 -ра младша група "Красота виолетово"

Резюме на урок по рисуване във 2 -ра младша група "Beauty beauty violet" Цел: да насърчи разширяването на знанията на децата за стайните растения, да засили познавателния интерес към природата, оформя ...

Цел: Научете децата да създават проста композиция от геометрични фигури. Да активира независимостта на децата.

Задачи:

Поправете името на геометричните фигури; способността да се разграничават и назовават цветове (червено, жълто, зелено, синьо, синьо, черно, бяло, розово, лилаво).

Развивайте фините двигателни умения на ръцете.

Да възпитаме децата да обичат света около тях, дивата природа, насекомите.

Насърчаване на развитието на творчеството.

Оборудване и съоръжения: музикален съпровод (лаптоп), снимка на пеперуда, заготовки за пеперуди, различни геометрични форми, изработени от цветна хартия, лепило, четки, салфетки.

Възпитател: Момчета, ще ви разкажа една много интересна история: Имало едно време пеперуда. Тя летеше през нивите по ливадите, пърхаше от цвете на цвете (засаждаме пеперуда върху предварително подготвено цвете). Слънцето я стопли с топли лъчи. През деня тя пиеше вкусен, сладък нектар, а през нощта спеше в затворена цветна пъпка. Всичко беше наред, но по някаква причина пеперудата ставаше тъжна всеки ден.

Възпитател: Защо мислите?

Приблизителни отговори на децата.

Възпитател: Значи искате да станете пеперуда, нали?

Физически минути:

На сутринта пеперудата се събуди

Разтегнат, усмихнат

Веднъж с росата се измила

Две - грациозно закръглени

Три - седна

Отлетях в четири.

Възпитател: Как можем да помогнем на пеперудата? Точно така момчета, нека направим няколко приятелки за нашата пеперуда. Погледнете на вашите маси подготвени пеперуди и чинии с изрязани геометрични фигури. Назовете ги.

Отговори на децата.

Възпитател: Браво! Пеперудите са готови да се превърнат в красавици. Нека украсим крилата им с геометрични фигури, който иска.

Възпитател: Вижте какви красиви пеперуди имаме, сега нашата пеперуда няма да скучае.

Учителят, заедно с децата, поставя пеперуди под музика на предварително подготвена поляна.

"Украса с пеперуда"

Цел: Развиване на интерес към приложението като вид дейност;

Задачи:

Продължете да усъвършенствате уменията за изрязване на кръг от

квадрат;

Развивайте диалогична реч, активирайте речника;

Затвърдете знанията за геометрични фигури (квадрат, кръг, триъгълник);

Да се ​​култивира точност при работа с лепило;

- Развивайте независимост, креативност, въображение,

Въображение;

Развивайте фините двигателни умения на ръката.

Предварително деца:

Преглед на тематични албуми „Насекоми“, „Пеперуди“;

Разговори, създаване на гатанки, четене на произведения на изкуството, стихове за насекоми и пеперуди;

изучаване на физически минути.

професия: рисувани от деца върху зелено , със залепено от геометрични фигури, снимки с пеперуди,

Подготовка: заготовки от пеперуди, кръгчета, квадратчета, цветни венчелистчета за всяко дете, PVA лепило, четки, салфетка, кърпа, ножици.

Ход на урока

Педагог: Момчета, отгатнете загадката и ще разберете кой ще лети да ни посети:

Ескадрила седна на голям цветен килим

Той ще отваря и затваря боядисаните крила

Деца: Пеперуда!

Педагог: Точно така, това е пеперуда!

(учителят изважда илюстрации на различни видове пеперуди и ги показва на децата).

Педагог: Пеперудите са невероятни насекоми, имат много ярки, красиви, елегантни крила.

Педагог: Погледнете внимателно, по какво си приличат, какво общо имат всички пеперуди?

Отговори на децата: (имат антени, торс, 4 крила, крака и т.н.).

Педагог: Моля, обърнете внимание, че горното крило - дясно и ляво - са еднакви по форма и цвят.

Деца: Да, долните крила също са същите.

Педагог: Защо пеперуда се сравнява с цвете?

Децата отговарят: те са красиви, цветни.

Педагог: Показах ви толкова красиви пеперуди. Не е нужно да ловите пеперуди, по -добре е просто да ги наблюдавате, докато летят от цвете на цвете. Пеперудите украсяват нашата природа, много от тях се възползват от опрашването на растенията.

Педагог: Момчета, нашият гост пристигна! Искам да ви разкажа една история за тази пеперуда.

Имало едно време пеперуда (показва пеперуда). И полетя през нивите, през ливадите, тя пърхаше от цвете на цвете и изведнъж се почувства тъжна сама (залепва пеперуда върху картина). Защо мислите, че се е натъжила?

Деца: Защото тя нямаше приятели и приятелки.

Педагог: Да, тя нямаше приятели, затова се натъжи. Нека се сприятелим с нашата пеперуда. На масата пред вас има издълбани пеперуди. Но те са толкова грозни, скучни и монотонни. Можем ли да ги украсим? Имате разноцветни геометрични фигури в чиниите си. Как се казват?

Деца: Квадрати, триъгълници, кръгове

Phys. минута: (Децата стават от маси, застават до столове и изпълняват движения според текста).

Педагог: Сега ще украсим крилата на нашите пеперуди с помощта на лепило, четка и геометрични фигури.Но трябва да се помни, че моделът на дясното и лявото крило на пеперудата е със същия цвят и форма

(изразходва се физическа минута)

На сутринта пеперудата се събуди(гладки вълни на ръцете)
Усмихнат, разтегнат, (достигнат)
Веднъж - тя се изми с роса,

Две - грациозно закръглени,

Три - седна
Четири - отлетя.

(Децата изпълняват задачата).

Педагог: Много добре! Много красиво го правиш! Направихте всичко възможно днес, направихте толкова красиви пеперуди! Сега нека пуснем нашите красиви пеперуди на цветната поляна (децата залепват пеперуди към снимката).

Заключителна част

Педагог: Денис, какво ти хареса в урока? Виолета, хареса ли ти?

Учителят обсъжда с децата какво са правили в урока, какво се е случило, кое е най -интересното, какви трудности са възникнали и кое е лесно и просто.



Директно образователни дейности на деца във втора младша група на тема: „Пеперуди-красавици“.

Чигирева Елена Анатолиевна.

Група: 2 -ри младши

Дата:

Цел: Фиксиране на цветове синьо, червено, жълто. Да научите как да нанасяте лепило върху детайлите на апликацията и тяхното залепване; развиват интерес към резултата от работата си.

Образователни области:

Приоритетна образователна област -познавателно развитие.

Интеграция социално и комуникативно развитие, художествено -естетическо, развитие на речта, физическо развитие.

Задачите на приоритетната образователна област:

Когнитивно развитие

    развиват интересите на децата, любопитството и познавателната мотивация;

    продължават да обогатяват разбирането на децата за красотата на света на насекомите (по -специално пеперудите);

    да привлече вниманието на децата към неговата яркост, елегантност, съставни елементи, композиция;

    развиват естетическото възприятие на предметите.

Образователни цели при интегрирането на образователните области:

Социално и комуникативно развитие:

    да се формира интерес към общуването между възрастни и деца;

    развиват способността да работят в група, активно да взаимодействат с възрастни връстници;

    възпитават независимост, активност, развиват креативност.

Художествено и естетическо развитие:

    да се формира и активира у децата проявлението на естетическо отношение към света около тях;

    развиват способността на децата да украсяват силуета на пеперуда;

    развиват творчеството на децата;

    преподавайте спретнато, лепете крила на пеперуда.

Развитие на речта:

    обогатяват речника на децата;

    да се формира способността на децата да отговарят на въпросите на учителя с пълни изречения;

    разширяване и съживяване на речника на децата.

Физическо развитие:

    да подпомогне укрепването на тялото на детето, да повиши представянето му, да промени дейностите на децата, да отслаби умората и да ги пренасочи към продължаване на часовете;

    развитие на фини двигателни умения на ръцете.

Предварителна подготовка:

    четене на стихотворение за "Пеперуда";

    разглеждане на илюстрации с образа на „Пеперудата“.

Методологически техники:

Глаголен: въпроси, обяснения, насърчения.

Игра: игра на открито „Пеперуди“.

Визуално: манекен пеперуда, илюстрации, изобразяващи различни пеперуди.

Целта на използването на ИКТ в GCD:

да се засили познавателната дейност на децата.

Предпоставки за UUD:

Комуникативна - способността да слушате и отговаряте на въпроси, да участвате в съвместни дейности.

Познавателни - способността да се подчертаят съществените характеристики на обектите в околния свят.

Регулаторни - способността да се извършват действия според модела и даденото правило, способността да изслушва възрастен и да следва инструкциите му.

Лични - насърчаване на децата да вземат самостоятелни решения в познавателните и изследователските дейности.

Оборудване:

За учителя:

    мултимедиен комплекс;

    снимки, изобразяващи насекоми и растения.

За деца:

    престилки на лигавници според броя на децата;

    мокри кърпички;

    лепило;

    хартиени заготовки - силуети на пеперуди;

    салфетки с различни цветове;

    бонбони (за изненадващ момент).

Съдържанието на организационните дейности на децата:

Слайд номер 1

Презентация

(енциклопедия за деца в приказки).

Слайд номер 2

Слайд номер 3

Слайд номер 4

Слайд номер 5

Слайд номер 6

Уводна част. (2 минути)

Уводна история на учителя.

Предназначение: организационен момент, събиране на деца, стимулиране на интереса на децата към бъдещи дейности.

Здравейте момчета.

Не дойдох сам при вас.

А кой е дошъл с мен, ще разберете, ако отгатнете загадката.

Има цвете на цвете
Две са само венчелистчета.
Цветни венчелистчета,
Издълбано по краищата!
Ще седне и ще отлети.
Ако някой не познае,
Мама ще ти каже:
"Защо, това е ... (
Пеперуда)

Много добре!

Момчета, знаете ли как се появи пеперудата?

Седнете и ме изслушайте.

Основна част. (10 минути)

Цел: развитието на познавателната дейност на децата в хода на разказа.

Започва историята.

Хареса ли ви приказката?

Сега знаете ли как се появява пеперуда?

Пеперуда, не ти ли хареса нашата приказка?

Защо си толкова тъжен?

Пеперуда: Искам да ви разкажа за една история. Наскоро имах много приятелки, те и аз обичахме да прелитаме от едно цвете на друго и да носим прашец. Но един ден на поляната дойдоха деца и всичките ми приятели бяха хванати с мрежи. Сега останах съвсем сам и съм много тъжен.

Момчета, съжалявате ли за пеперудата?

Кажи ми, мога ли да хвана пеперуди?

Как можем да й помогнем?

Точно така!

Но първо ще подготвим пръстите си за работа.

Пръстова гимнастика

Малка гъсеница пълзи по листо (дланта на едната ръка "пълзи" като гъсеница, сгъвайки се и разгъвайки се по вътрешната страна на другата ръка от раменната става до върха на пръстите).

Листата през целия ден се гризе като бонбон (стискайте и стискайте юмруци).

Накрая тя отхапа, пашкулът изведнъж се усука (сгъваме дланите си с лодка и ги свързваме заедно).

Тя спеше през зимата като какавида в пашкул (поставиха сгънати ръце под бузата).

И през пролетта тази кукла се умори да спи (те се опънаха).

Превърна се в пеперуда, за да може да лети навсякъде (деца размахват ръце).

- Много добре!

Сега сме готови да ви помогнем, пеперуда!

Наистина момчета?

Работа върху отпечатани листове .

Цел:

Затвърждаване на придобитите знания чрез рисуване и изпълнение на задачи.

Възпитател: показва на децата предварително подготвен лист картон, със залепено върху тялото пеперуда.

Но според мен тук нещо не е завършено. Какво мислиш?

Да, прав си. Без крила една пеперуда определено няма да лети никъде.

По време на работа учителят казва на децата как правилно да разпределят частта с лепило и как правилно да поставят крилата. Мястото на залепване ще бъде посочено от учителя (предварително залепил тялото на "пеперудата" върху лист хартия .

- Много добре! Какви красиви пеперуди имаме!

Танцуваща минута по физическо възпитание.

Слушаме поезия и изпълняваме движения под музиката.

Летим, летим, летим

Искаме да седнем на лайка.

Те седнаха, седнаха,

Летим, летим, летим

Искаме да седнем на карамфил.

Седнахме и седнахме.

Летим, летим, летим

Искаме да седнем на лале.

Те седнаха, седнаха,

Заключителна част

Цел: обобщаване на резултатите от урока, организиране на размисъл и самооценка от децата на техните дейности

Момчета, време е нашата пеперуда да се върне у дома.Само тя наистина иска да знае дали децата си спомнят какво са правили в час днес?

Точно така.

Момчета, как гъсеница се превръща в пеперуда? -

Момчета, казахте всичко правилно, запомнихте всичко. Много добре! Нашата пеперуда е много щастлива. Затова тя ви е подготвила изненада.

Както се казва: „Според заслугите и наградата“

Учителят раздава подаръци.

Момчета, какво трябва да кажете на пеперудата?

Поздравете учителя.

Децата слушат загадката.

Не.

Те сядат. Те слушат учителя, разглеждат слайдовете.

Цел: слушайте внимателно историята на учителя.

Децата гледат екрана.

Да!

Да!

Децата разглеждат играчка.

Да!

Не! Трябва да ги погледнете и да им се възхитите.

Да си направим гаджета!.

Децата изпълняват демонстрационни упражнения.

Да!

Няма крила.

Цел: декориране на пеперуда, получаване на положителна оценка, вашите дейности.

(Махаме с ръце).

(клякаме).

(Махаме с ръце, въртим се).

(клякаме).

(Махаме с ръце).

(Клякаме).

Отговори на децата.

Предназначение: консолидиране на получения материал.

Благодаря.

. Препратки.

1. Лыкова И.А. „Визуална дейност в детската градина. Ранна възраст ".- М.," Цветной мир ", 2014 г.

2. Лыкова И.А. „Програмата за художествено образование, обучение и развитие на деца 2-7 години.“ - М., „Цветной мир“, 2013 г.

3. Улева Е.А. "Оцветяване, моделиране, апликация". Бележник за уроци с деца на 3-4 години. -М., "Wako", 2014г.

Ново в сайта

>

Най - известен