កីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro 2016៖ តើក្រុមរុស្ស៊ីទទួលបានមេដាយប៉ុន្មានថ្ងៃនេះ 11 សីហា 2016 - អាននៅក្នុងសម្ភារៈ TopNews ។
នៅថ្ងៃទី 10 ខែសីហា ឆ្នាំ 2016 មេដាយចំនួន 15 គ្រឿងត្រូវបានប្រគល់ជូនក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio ។ នៅថ្ងៃទីប្រាំនៃការប្រកួត ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះពានរង្វាន់ចំនួនបី (មាស ប្រាក់ និងសំរឹទ្ធ) ហើយបានឡើងដល់ចំណាត់ថ្នាក់ទីប្រាំមួយក្នុងតារាងសរុប។
ដូចដែលខ្ញុំបានសរសេរ ថ្ងៃនេះខ្ញុំដាក់ពានរង្វាន់ស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតនៅក្នុងធនាគារជ្រូករបស់ក្រុមរបស់យើង។ របង foil Inna Deriglazova,ឈ្នះជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាលមកពីអ៊ីតាលី Elisa Di Francesca ។ រកីឡាករហែលទឹកជនជាតិរុស្ស៊ី Anton Chulkovបានក្លាយជាកីឡាករទីបីក្នុងការហែលទឹកពីចម្ងាយ intcbatchក្នុងការរត់ចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រ មាសត្រូវបានយកដោយ Kazakh Dmitry Balandin ហើយប្រាក់ត្រូវបានចាប់យកដោយកីឡាករអាមេរិក Joshua Prenot ។
មុននេះផងដែរ។ Olga Zabelinskayaបាននាំយកប្រាក់រុស្ស៊ីក្នុងការប្រណាំងកង់ស្ត្រីក្នុងការចាប់ផ្តើមដាច់ដោយឡែកនៅលើផ្លូវហាយវេ។ នាងដើរពីក្រោយនាង Christine Armstrong ជនជាតិអាមេរិកត្រឹមតែ ៥,៥ វិនាទីប៉ុណ្ណោះ។
រុស្សី កីឡាករហែលទឹក Yulia Efimova បានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃកីឡាអូឡាំពិកនៅចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រ. ការហែលទឹកសម្រេចចិត្តនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី ១២ ខែសីហា។ ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រទាំងពីរ Taylor McKeon មកពីអូស្ត្រាលីបានបង្ហាញពេលវេលាដ៏ល្អបំផុត។ ទីពីរគឺជនជាតិជប៉ុន Rie Kaneto និងទីបី - Molly Renshaw ។ Efimova ជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខប្រាំមួយ។
នៅចុងបញ្ចប់ក៏មានការផ្លាស់ប្តូរផងដែរនៅក្នុងក្រុមកំពូលទាំងបីគឺសហរដ្ឋអាមេរិកទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ 1 (11-11-10), ប្រទេសចិនស្ថិតនៅចំណាត់ថ្នាក់ទីពីរ (10-5-8) និងក្រុមជប៉ុនស្ថិតនៅ។ ចំណាត់ថ្នាក់ទីបី (6-1-11) ។ រុស្ស៊ីបច្ចុប្បន្នមានមេដាយមាស៤ ប្រាក់៧ និងសំរឹទ្ធ៤ ក្នុងក្របខណ្ឌជ្រូករបស់រុស្ស៊ី។
ក្រុមអាមេរិកបានឈ្នះមេដាយនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្រុមរុស្ស៊ីបានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៤។
ជនជាតិអាមេរិកនៅទីក្រុង Rio បានឈ្នះមេដាយមាស 46 ប្រាក់ 37 និងសំរិទ្ធ 38 ។ ក្រុមបាល់បោះបុរសរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកបានឈ្នះមេដាយមាសចុងក្រោយនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកទីក្រុង Rio ។ ក្រុមចក្រភពអង់គ្លេសបានឈរនៅលេខរៀងទីពីរក្នុងតារាងមេដាយដោយមានមេដាយមាស ២៧ ប្រាក់ ២៣ និងសំរឹទ្ធ ១៧។ ចិនឈរលេខ៣ដោយមេដាយមាស២៦ ប្រាក់១៨ និងសំរឹទ្ធ២៦។ ក្រុមរុស្ស៊ីដណ្តើមបានមេដាយចំនួន 56 នៅក្រុង Rio - មេដាយមាសចំនួន 19 ប្រាក់ 18 និងមេដាយសំរឹទ្ធចំនួន 19 ។ ក្រុមអាឡឺម៉ង់ដណ្តើមបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ៥ដោយមានមេដាយមាស១៧ ប្រាក់១០ និងសំរឹទ្ធ១៥។
ចំណាត់ថ្នាក់មេដាយ Rio 2016
តារាងមេដាយចុងក្រោយនៃអូឡាំពិក Rio 2016
បន្ទាប់ពីរបាយការណ៍មួយដោយក្រុមឯករាជ្យនៃទីភ្នាក់ងារប្រឆាំងគ្រឿងញៀនពិភពលោក (WADA) ដឹកនាំដោយ Richard McLaren ដែលបានចោទប្រកាន់ថាប្រទេសរុស្ស៊ីមានប្រព័ន្ធប្រើប្រាស់សារធាតុញៀនដោយរដ្ឋ WADA បានផ្តល់អនុសាសន៍ឱ្យ IOC ដកក្រុមរុស្ស៊ីទាំងមូលចេញពីកីឡាអូឡាំពិក។ កាលពីថ្ងៃទី 24 ខែកក្កដា ក្រុមប្រឹក្សាប្រតិបត្តិរបស់ IOC បានសម្រេចចិត្តមិនដកក្រុមរុស្ស៊ីទាំងមូលចេញពីការប្រកួតកីឡាឆ្នាំ 2016 ដោយទុកអោយសហព័ន្ធកីឡាអន្តរជាតិមានសិទ្ធិក្នុងការកំណត់ថាតើអ្នកណានឹងអាចចូលរួមប្រកួតប្រជែងនៅទីក្រុង Rio ។
ជាលទ្ធផល ក្រុមអត្តពលិកជាតិរុស្ស៊ីទាំងមូល លើកលែងតែអ្នកលោតវែង Darya Klishina និងក្រុមកីឡាលើកទម្ងន់ជាតិរុស្ស៊ីទាំងមូលបានខកខានការប្រកួតកីឡានៅទីក្រុង Rio។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា អត្តពលិករុស្ស៊ីមួយចំនួននៅក្នុងកីឡាផ្សេងៗមិនត្រូវបានអនុញ្ញាតឱ្យចូលរួមក្នុងកីឡាអូឡាំពិកឡើយ។
ក្រុមកាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់រុស្ស៊ីបានឈ្នះពានរង្វាន់ខ្ពស់បំផុតនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្នុងការធ្វើលំហាត់ប្រាណជាក្រុម។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ២បានទៅលើក្រុមអេស្ប៉ាញ មេដាយសំរឹទ្ធបានទៅក្រុមមកពីប្រទេសប៊ុលហ្គារី។
កីឡាករចំបាប់ Soslan Ramonov បានឈ្នះមេដាយមាសនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅប្រទេសប្រេស៊ីល ដោយបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកក្នុងការប្រកួតក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 65 គីឡូក្រាម។
អ្នកប្រដាល់ជនជាតិរុស្សី Misha Aloyan បានឈ្នះមេដាយប្រាក់នៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅប្រទេសប្រេស៊ីលក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 52 គីឡូក្រាម។
អាឡិចសាន់ឌឺ ឡេសុន ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងការប្រកួតកីឡាប៉េតង់ទំនើបអូឡាំពិក។
កីឡាករចំបាប់ជនជាតិរុស្សី Abdulrashid Sadulaev បានឈ្នះមេដាយមាសនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកលើវិញ្ញាសាចំបាប់សេរីក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨៦ គីឡូក្រាមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ ២០១៦ នៅទីក្រុង Rio de Janeiro ដោយយកឈ្នះលើកីឡាករ Selim Yasar មកពីប្រទេសទួរគី។
ក្នុងការប្រកួតកាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់ក្នុងលក្ខណៈបុគ្គលនៅអូឡាំពិកក្នុងទីក្រុង Rio Margarita Mamun បានឈ្នះមេដាយមាស Yana Kudryavtseva បានឈ្នះមេដាយប្រាក់។
ក្រុមកីឡាបាល់ទះនារីរុស្ស៊ីបានឈ្នះមេដាយមាសនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិក ដោយបានយកឈ្នះក្រុមបារាំងដោយពិន្ទុ 22:19 ។
អ្នកចំបាប់រុស្ស៊ី Aniuar Geduev បានឈ្នះមេដាយប្រាក់អូឡាំពិកក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៧៤ គីឡូក្រាម ក្នុងការប្រកួតចុងក្រោយជាមួយកីឡាករអ៊ីរ៉ង់ Hassan Yazdanicharati។
ក្រុមរុស្សីក្នុងការហែលទឹកសមកាលកម្មបានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ដោយបានឈ្នះបន្ទាប់ពីការប្រកួតគូក្នុងការប្រកួតជាក្រុម។
ក្រុមកីឡាប៉ូឡូទឹកនារីរបស់រុស្ស៊ីនៅក្នុងការតស៊ូដ៏ជូរចត់បានបំបែកការតស៊ូរបស់ក្រុមហុងគ្រី ហើយបានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធនៃកីឡាអូឡាំពិក។
កីឡាកររុស្ស៊ី Ilya Shtokalov បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធនៃព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្នុងទូកកាណូតែមួយនៅចម្ងាយ ១០០០ ម៉ែត្រ។ នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រគាត់បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៤ ប៉ុន្តែលទ្ធផលរបស់ Sergei Tarnovsky មកពីប្រទេស Moldova ដែលជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៣ ត្រូវបានលុបចោល។ ដើម្បីធ្វើតេស្តវិជ្ជមាន។
កីឡាករតេក្វាន់ដូរុស្ស៊ី Alexei Denisenko បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៨ គីឡូក្រាម ដោយចាញ់អ្នកតំណាងកីឡាករ Jordan Ahmad Abughaush ដោយពិន្ទុ ៦:១០។
កីឡាការិនីរុស្ស៊ី Ekaterina Bukina បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់៧៥គីឡូក្រាម ដោយបានយកឈ្នះកីឡាការិនីកាមេរូន Annabelle Ali ក្នុងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣។
អ្នកប្រដាល់រុស្ស៊ី វ្ល៉ាឌីមៀ នីគីទីន បានដកខ្លួនចេញពីការប្រកួតអូឡាំពិកក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៥៦ គីឡូក្រាម ដោយសាររបួស ប៉ុន្តែដោយបានឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ គាត់បានធានាខ្លួនឯងនូវមេដាយសំរឹទ្ធនៃការប្រកួតរួចហើយ។
កីឡាកររុស្ស៊ី Natalya Vorobyova បានឈ្នះមេដាយប្រាក់នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតអូឡាំពិកក្នុងកីឡាចំបាប់សេរីក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៩ គីឡូក្រាមក្នុងការប្រកួតជាមួយអត្តពលិកជប៉ុន Sarah Dosho ។
Valeria Koblova ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះមេដាយប្រាក់នៃការប្រកួតអូឡាំពិកក្នុងកីឡាចំបាប់សេរីក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 58 គីឡូក្រាមដោយចាញ់ក្នុងការប្រកួតចុងក្រោយលើកីឡាករជប៉ុន Kaori Ita ដោយពិន្ទុ 2: 3 ។ នេះជាមេដាយដំបូងរបស់ក្រុមរុស្ស៊ីក្នុងកីឡាចំបាប់នារីក្នុងការប្រកួត។
អ្នកប្រដាល់ Anastasia Belyakova បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦០ គីឡូក្រាម ដោយចាញ់នៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រដោយការផ្តួលគូប្រកួតឱ្យសន្លប់លើអ្នកតំណាងរបស់ប្រទេសបារាំង Estelle Mosley ។
កីឡាករ Roman Anoshkin ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងវិញ្ញាសាជិះទូកកាយ៉ាក់ទោល 1000 ម៉ែត្រ។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធជនជាតិរុស្សី David Belyavsky បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធលើរបារមិនស្មើគ្នា។
ជនជាតិរុស្សី Svetlana Romashina និង Natalya Ishchenko បានក្លាយជាអ្នកដំបូងគេនៅក្នុងការប្រកួតហែលទឹកដែលធ្វើសមកាលកម្ម។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Denis Ablyazin បានឈ្នះមេដាយប្រាក់លើតុដេក និងមេដាយសំរឹទ្ធលើការហាត់ប្រាណលើសង្វៀន។
Davit Chakvetadze ឈ្នះការប្រកួតចំបាប់ Greco-Roman ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់៨៥គីឡូក្រាម។ នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ គាត់បានយកឈ្នះអត្តពលិកជនជាតិអ៊ុយក្រែន Jean Balenyuk។
Sergei Semyonov បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងការប្រកួតចំបាប់អូឡាំពិក Greco-Roman ក្នុងប្រភេទទម្ងន់ 130 គីឡូក្រាម។
អ្នកប្រដាល់រុស្ស៊ី Evgeny Tishchenko ឈ្នះមេដាយមាសក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៩១ គីឡូក្រាម។
Sofia Velikaya, Yana Egoryan, Ekaterina Dyachenko និង Yulia Gavrilova បានឈ្នះការប្រកួត saber ក្រុមនៅកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ។ នៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ក្រុមរុស្ស៊ីបានយកឈ្នះក្រុមអ៊ុយក្រែនដោយពិន្ទុ ៤៥:៣០។
កីឡាការិនីវាយកូនបាល់ Ekaterina Makarova និង Elena Vesnina បានឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកពីរដង ដោយបានយកឈ្នះកីឡាករស្វីស Timea Bachinski និង Martina Hingis ដោយពិន្ទុ 6:4, 6:4។
Sergey Kamensky បានក្លាយជាកីឡាករទី 2 ក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងពីចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រពីទីតាំងចំនួន 3 ហើយបាននាំយកប្រាក់ទៅឱ្យក្រុមរុស្ស៊ី។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Maria Paseka ឈ្នះមេដាយប្រាក់លើតុដេក។
Stefania Elfutina បាននាំឱ្យប្រទេសរុស្ស៊ីទទួលបានមេដាយអូឡាំពិកជាលើកដំបូងក្នុងវិញ្ញាសាជិះទូកក្ដោងក្នុងរយៈពេល 20 ឆ្នាំចុងក្រោយនេះ ដោយបានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុង RS:X class ។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Aliya Mustafina បានឈ្នះចំណាត់ថ្នាក់លេខ 1 ក្នុងលំហាត់ប្រាណនៅលើរបារមិនស្មើគ្នា។ នេះជាលើកទី២ហើយដែលអត្តពលិកឈ្នះកីឡាអូឡាំពិក។ ពីមុន នាងបានឈ្នះមេដាយមាសមួយក្នុងវិញ្ញាសាដូចគ្នានៅកីឡាអូឡាំពិកទីក្រុងឡុងដ៍។
អ្នកជិះកង់ Denis Dmitriev បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធលើវិញ្ញាសាឯកត្តជន។ ក្នុងការប្រជែងដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ គាត់បាននាំមុខកីឡាករអូស្ត្រាលី Matthew Gletzer។
អ្នកចំបាប់ក្រិក-រ៉ូម៉ាំង Roman Vlasov បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៧៥ គីឡូក្រាម។ នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ គាត់បានយកឈ្នះកីឡាករ Dane Mark Madsen ដោយពិន្ទុ 5:1។
អត្តពលិករុស្ស៊ី Timur Safin, Alexei Cheremisinov និង Artur Akhmatkhuzin បានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio ក្នុងការហ៊ុមព័ទ្ធជាក្រុម។
អ្នកជិះកង់ជនជាតិរុស្សី Anastasia Voinova និង Daria Shmeleva បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងក្រុមរត់ប្រណាំង។
កីឡាការិនីរុស្ស៊ី Kirill Grigoryan បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធលើវិញ្ញាសាកាំភ្លើងតូចចម្ងាយ ៥០ ម៉ែត្រ ដោយទទួលបាន ១៨៧,៣ ពិន្ទុ។
កីឡាករហែលទឹកជនជាតិរុស្សី Evgeny Rylov បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ក្នុងវិញ្ញាសារត់ចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រ ដែលបានបង្កើតកំណត់ត្រាអឺរ៉ុប។
កីឡាករហែលទឹកជនជាតិរុស្សី Yulia Efimova បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងវិញ្ញាសាហែល 200 ម៉ែត្រ។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធជនជាតិរុស្សី Aliya Mustafina ឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជននៅអូឡាំពិក។ ចំណាត់ថ្នាក់ទី 1 និងទី 2 បានទៅជនជាតិអាមេរិក Simone Biles និង Alexandra Raisman ។
ក្រុមកីឡាវាយកូនបាល់នារីរុស្ស៊ីដណ្តើមបានមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិក ដោយយកឈ្នះក្រុមអេស្តូនីក្នុងការប្រកួតចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ដោយពិន្ទុ ៣៧:៣១។
អ្នកប្រដាល់រុស្សី Inna Deriglazova បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងការវាយសម្រុកដោយយកឈ្នះម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាលអ៊ីតាលី Elisa di Francisca នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
អ្នកជិះកង់ Olga Zabelinskaya បានឈ្នះមេដាយទី 13 សម្រាប់ក្រុមរុស្ស៊ីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ដោយឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងការសាកល្បងពេលវេលា។
ក្រុមកីឡាកាយសម្ព័ន្ធនារីរុស្ស៊ីមាន Angelina Melnikova, Daria Spiridonova, Aliya Mustafina, Maria Pasek និង Seda Tutkhalyan បានឈ្នះមេដាយប្រាក់លើក្រុមទាំងអស់។
Judoka Khasan Khalmurzaev ឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨១ គីឡូក្រាម។
កីឡាករហែលទឹកជនជាតិរុស្សី Yulia Efimova បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងវិញ្ញាសារត់ចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រនៅឯកីឡាអូឡាំពិកនៅប្រទេសប្រេស៊ីល។
Yana Yegoryan បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងការប្រកួតកីឡាវាយកូនបាល់ saber ដោយបានយកឈ្នះមិត្តរួមជាតិរបស់នាង Sofya Velikaya ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដែលបានឈ្នះមេដាយប្រាក់។
អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Denis Albyazin, David Belyavsky, Ivan Stretovich, Nikolai Kuksenkov និង Nikita Nagorny បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រជាក្រុមនៅឯព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅប្រទេសប្រេស៊ីល។
Vladimir Maslennikov បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងខ្យល់ 10 ម៉ែត្រ។
កីឡាករវាយកូនបាល់រុស្ស៊ី Timur Safin បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធដោយយកឈ្នះកីឡាករ Briton Richard Kruse ។
កីឡាយូដូការុស្ស៊ី Natalya Kuzyutina ឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងប្រភេទទម្ងន់៥២គីឡូក្រាម។
Vitalina Batsarashkina ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះមេដាយទីពីររបស់ក្រុមរុស្សីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro។ នាងបានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ ២ ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កាំភ្លើងខ្លីខ្យល់ ១០ ម៉ែត្រ។
ហើយក្រុមបាញ់ធ្នូនារីរុស្ស៊ីបានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងការប្រកួតជាក្រុម។
កីឡាកររុស្ស៊ីដែលលេងជាផ្នែកមួយនៃ Tuyana Dashidorzhieva, Ksenia Perova, Inna Stepanova បានចាញ់ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្រោមស្នាដៃក្រុមកូរ៉េខាងត្បូងដោយពិន្ទុ 1: 5 ។
Beslan Mudranov បានឈ្នះមេដាយមាសនៅអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 ។ គាត់បានឈ្នះក្នុងការប្រកួតជាមួយអ្នកតំណាងកាហ្សាក់ស្ថាន Yeldos Smetov។ មេដាយនេះជាលើកដំបូងសម្រាប់ក្រុមរុស្ស៊ីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកក្នុងទីក្រុង Rio។
ថ្ងៃមេដាយទី 15 នៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិក XXXI នៅទីក្រុង Rio de Janeiro គឺជាជោគជ័យបំផុតសម្រាប់ក្រុមរុស្ស៊ី ដែលធនាគារជ្រូករបស់គាត់ត្រូវបានបំពេញបន្ថែមដោយមេដាយមាសចំនួន 4 ក្នុងពេលតែមួយ។
សរុបរង្វាន់ចំនួន 30 ត្រូវបានលេងកាលពីថ្ងៃសៅរ៍លើវិញ្ញាសា អត្តពលកម្ម ប្រដាល់ វាយសី បាល់ទាត់ បាល់បោះ បាល់ទះ បាល់ទះ ប៉ូឡូទឹក ទ្រីយ៉ាត្លុង វាយកូនហ្គោល កាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់ ហែលទឹក ជិះទូក និងកាណូ ជិះកង់ភ្នំ ប៉េតង់ តេក្វាន់ដូ និងប្រយុទ្ធ។ . បន្ទាប់ពីថ្ងៃមេដាយទី 15 ក្រុមរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកបានទទួលជ័យជម្នះក្នុងការរាប់មេដាយក្រៅផ្លូវការដោយមានមេដាយចំនួន 116 ដែលជាកិត្តិយសរបស់ខ្លួនដែលក្នុងនោះ 43 ជាមាស។ ក្រុមរុស្ស៊ីបានឡើងទៅឈរនៅលេខរៀងទី៤ក្នុងតារាងនេះជាមួយនឹងមេដាយចំនួន៥៣ ក្នុងនោះមាស១៧ ប្រាក់១៧ និងសំរឹទ្ធ១៩។
គ្មានឱកាសសម្រាប់គូប្រជែង
Margarita Mamun ជនជាតិរុស្សីបានឈ្នះមេដាយមាសលើវិញ្ញាសាឯកត្តជន នាំមុខមិត្តរួមក្រុមរបស់នាង Yana Kudryavtseva ដែលបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកដាច់ខាតក្នុងរយៈពេលបីឆ្នាំជាប់ៗគ្នា។ Kudryavtseva មានកំហុសក្នុងការហាត់ប្រាណដោយទទួលបានការកាត់កងសម្រាប់ធាតុនេះហើយពិន្ទុបានរារាំងនាងពីការទទួលបានមេដាយមាសបន្ទាប់ពី Mamun បានបញ្ចប់ទម្រង់ទី 4 របស់នាង - ខ្សែបូ។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ម្ចាស់មេដាយប្រាក់ Kudryavtseva បានសង្កត់ធ្ងន់ថា នាងសប្បាយចិត្តដែលបានមេដាយ ព្រោះក្នុងជីវិតរបស់នាង ការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកប្រហែលជាមិនបានកើតឡើងទាល់តែសោះ។
"ខ្ញុំនឹងមិនគិតអំពីវានៅឡើយទេ (អំពីការចូលរួមនៅក្នុងកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2020) ។ ខ្ញុំស្រលាញ់ទីក្រុងតូក្យូ វាជាទីក្រុងមួយដែលខ្ញុំចូលចិត្តបំផុត យើងទៅទីនោះជារៀងរាល់ឆ្នាំដើម្បីប្រកួតប្រជែង។ ខ្ញុំប្រាកដថាពួកគេនឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកក្នុងកម្រិតខ្ពស់បំផុត។ ខ្ញុំមិនគិតទេ ប៉ុន្តែខ្ញុំចង់បាន” Mamun អាយុ 20 ឆ្នាំបាននិយាយបន្ទាប់ពីជ័យជម្នះ។
Kudryavtseva ក៏បានកត់សម្គាល់ផងដែរថានាងសង្ឃឹមថានឹងសម្តែងនៅឯ Tokyo Games ក្នុងរយៈពេល 4 ឆ្នាំ។
“ខ្ញុំរីករាយចំពោះប្រាក់ ខ្ញុំរីករាយដែលវាចប់។ យើងនឹងពេញចិត្តនូវអ្វីដែលយើងមាន ព្រោះអ្វីៗទាំងអស់នេះមិនអាចកើតឡើងបានទេ។ ប្រហែលជាមិនមានហ្គេមទេ។ ខ្ញុំបានយំបន្ទាប់ពីក្លឹប ប៉ុន្តែគ្រូបង្វឹក និងខ្ញុំបាននិយាយគ្នា។ នាងបាននិយាយថា៖ «ចូររំសាយអារម្មណ៍ទាំងអស់ទៅ»។ ហើយខ្ញុំបានចេញទៅក្រៅហើយសម្តែងដោយស្ងប់ស្ងាត់។ ឥឡូវនេះពីបាតបេះដូងរបស់ខ្ញុំ ខ្ញុំសប្បាយចិត្តយ៉ាងខ្លាំងជាមួយនឹងប្រាក់របស់ខ្ញុំ។ ខ្ញុំយំប្រហែលព្រោះវាអស់ហើយ។ ខណៈពេលដែលខ្ញុំកំពុងសម្រាក ព្រះជាម្ចាស់ហាមឃាត់ ខ្ញុំនឹងទៅដល់ទីក្រុងតូក្យូ ហើយខ្ញុំនឹងសម្តែងនៅទីនោះ ខ្ញុំមានអាយុត្រឹមតែ 19 ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ” Kudryavtseva បាននិយាយ។
នៅពេលព្រឹក ក្រុមកាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់រុស្ស៊ីក្នុងការធ្វើលំហាត់ប្រាណជាក្រុមមានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់ជាមួយនឹងលទ្ធផលទីពីរសម្រាប់ការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកដែលនឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃអាទិត្យ។ Anastasia Maksimova, Anastasia Bliznyuk, Anastasia Tatareva, Maria Tolkacheva និង Vera Biryukova ទទួលបាន 35.516 ពិន្ទុក្នុងផលបូកនៃលំហាត់ពីរ - ជាមួយនឹងខ្សែបូប្រាំ និងជាមួយ hoops ពីរ និង 6 maces ។ កន្លែងទីមួយត្រូវបានកាន់កាប់ដោយជនជាតិអេស្ប៉ាញ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 គឺបេឡារុស្ស។ ក្រុមរបស់អ៊ីតាលី ជប៉ុន អ៊ីស្រាអ៊ែល ប៊ុលហ្គារី និងអ៊ុយក្រែន ក៏បានឡើងទៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រដែរ។
ជោគជ័យជាប្រវត្តិសាស្ត្ររបស់អ្នកលេងបាល់ទះ
អ្នកលេងបាល់ទះរុស្ស៊ីកាលពីថ្ងៃសៅរ៍ជាលើកដំបូងបានឈ្នះមេដាយមាសនៃកីឡាអូឡាំពិក។ នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្រុម Evgeny Trefilov បានយកឈ្នះស្ត្រីបារាំង - 22:19 ។ ការប្រកួតទាំងមូលបានធ្វើឡើងដោយទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីក្រុមរុស្សី ត្រឹមតែក្នុងតង់ទី 2 គូប្រជែងអាចតាមស្មើបានមួយគ្រាប់ ប៉ុន្តែក្រុមរុស្សីបាននាំមុខម្តងទៀត ហើយនាំអោយបញ្ហាទទួលបានជ័យជំនះ។
សម្រាប់អ្នកលេងបាល់ដៃជនជាតិរុស្ស៊ីពីរនាក់ - Ekaterina Marennikova និង Irina Bliznova - មេដាយទាំងនេះគឺជាលើកទីពីរក្នុងអាជីពរបស់ពួកគេ។ ក្នុងឆ្នាំ ២០០៨ ពួកគេបានក្លាយជាម្ចាស់មេដាយប្រាក់នៃការប្រកួតកីឡាប៉េកាំងរួចទៅហើយ។ បន្ទាប់ពីជ័យជម្នះនៅទីក្រុង Rio ប្រធានក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី Bliznova បានប្រកាសចូលនិវត្តន៍។ កីឡាកររូបនេះបាននិយាយថា៖ «ខ្ញុំបានដាក់ចំណុចមាសក្នុងអាជីពរបស់ខ្ញុំ។
Trefilov បាននិយាយថាគាត់មិនទាន់មានគម្រោងចាកចេញពីក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ីនៅឡើយទេ។ “ខ្ញុំមានពានទាំងអស់ លើកលែងតែជើងឯកអឺរ៉ុប។ ដូច្នេះការប្រកួតលើកនេះនឹងសហការជាមួយក្រុមជម្រើសជាតិជាក់ជាមិនខាន។ តោះសាកល្បងធ្វើវដ្ដអូឡាំពិកមួយទៀត ម៉េចអត់? រឿងមួយទៀតគឺថាអ្វីគ្រប់យ៉ាងគឺអាចធ្វើទៅបានក្នុងជីវិត។” គ្រូបង្វឹកក្រុមម្ចាស់ជើងឯកបាននិយាយ។
Lesun ហែកគ្រប់គ្នា
ការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិច pentathlon ទំនើបបានបញ្ចប់ដោយជ័យជំនះរបស់កីឡាកររុស្ស៊ី Alexander Lesun ដែលបន្ទាប់ពីទទួលបានលទ្ធផលល្អក្នុងការហ៊ុមព័ទ្ធ បានស្ថិតក្នុងកម្រិតពេញចិត្តក្នុងការហែលទឹក និងបង្ហាញការលោត ទោះបីជាមានបញ្ហាជាមួយសេះ (3 ធ្លាក់) ប៉ុន្តែត្រូវបានគ្រប់គ្រង។ ដើម្បីចាប់ផ្តើមដំបូង និងមិនបោះបង់ទីតាំងណាមួយនៅបន្ទាត់បញ្ចប់។
យោងតាមលទ្ធផលនៃព្រឹត្តិការណ៍ចំនួន 4 ជនជាតិរុស្ស៊ីទទួលបាន 1479 ពិន្ទុដែលបង្កើតកំណត់ត្រាអូឡាំពិកថ្មីមួយ។ ប្រាក់បានទៅអ៊ុយក្រែន Pavel Timoshchenko (1472) ។ សំរិទ្ធនៅម៉ិកស៊ិក Marcelo Hernandez (1468) ។ “ខ្ញុំបានចេញទៅក្រៅ ហើយមានអារម្មណ៍ថា ខ្ញុំនឹងហែកគ្រប់គ្នានៅទីនេះ។ ខ្ញុំមានអារម្មណ៍ថាជាគ្រូម្នាក់នៅទីនេះ» ម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកបានចែករំលែកអារម្មណ៍របស់គាត់។
“Alexander គឺជាអត្តពលិកល្អបំផុតនៅក្នុងពិភពលោក គាត់បានបង្ហាញឱ្យឃើញពីរឿងនេះពេញមួយអាជីពរបស់គាត់។ មិនមែនដោយគ្មានហេតុផលទេ នៅក្នុងបទសម្ភាសន៍មួយ នៅពេលសួរអំពីគូប្រជែងសំខាន់ពិតប្រាកដ គាត់បាននិយាយថា "គូប្រជែងរបស់ខ្ញុំគឺ Alexander Lesun" ។ ជ័យជម្នះនេះគឺជាលើកទីមួយសម្រាប់លោកប្រធានាធិបតី Vladimir Vladimirovich Putin ពីព្រោះការយកចិត្តទុកដាក់ និងការគាំទ្រដែលគាត់ផ្តល់ដល់កីឡារបស់យើង មិនមានការគាំទ្របែបនេះនៅគ្រប់ទីកន្លែងក្នុងពិភពលោកនោះទេ” លោក Vyacheslav Aminov ប្រធានសហព័ន្ធកីឡា Pentathlon ទំនើបនៃប្រទេសរុស្ស៊ីបាននិយាយ។
Sadulaev មិនអាចចាញ់បានទេ។
កីឡាករចំបាប់សេរី Abdulrashid Sadulayev បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨៦ គីឡូក្រាមកាលពីថ្ងៃសៅរ៍។ ម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកពីរសម័យកាលបានឆ្លងកាត់ការប្រកួតទាំងមូលប្រកបដោយទំនុកចិត្ត ដោយបានយកឈ្នះម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកមកពីប្រទេស Azerbaijan Sharif Sharifov ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ ហើយនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រជាមួយ Zelimkhan Kartoev ដែលមានដើមកំណើតនៅ Ingushetia ដែលបច្ចុប្បន្នលេងឱ្យប្រទេសទួរគីក្រោមឈ្មោះ Selim Yasar ។
ម្ចាស់ជើងឯកបាននិយាយថា៖ «កីឡាអូឡាំពិកជាក្តីសុបិនរបស់ខ្ញុំតាំងពីក្មេងមកម្ល៉េះ ថ្ងៃនេះសុបិនបានក្លាយជាការពិត»។ - ខ្ញុំរីករាយណាស់ដែលខ្ញុំបង្ហាញក្តីសង្ឃឹមរបស់គ្រូបង្វឹក និងអ្នកគាំទ្រ។ នេះគឺជាជ័យជំនះទូទៅរបស់យើង។ ខ្ញុំមិនកំណត់គោលដៅ 10-0 ដើម្បីធ្វើនោះទេ។ ខ្ញុំចេញទៅលើកម្រាលព្រំ ហើយតើវាទៅយ៉ាងណា។ រាល់ពេលដែលវាកាន់តែពិបាក និងលំបាកក្នុងការប្រយុទ្ធជាមួយគូប្រជែង ដូច្នេះអ្នកត្រូវប្រយុទ្ធពីរដងច្រើនជាងមុនក្នុងការហ្វឹកហាត់។ យើងមិនបានមេដាយមាសទេកាលពីម្សិលមិញ ដូច្នេះខ្ញុំត្រូវតែឈ្នះយ៉ាងណាក៏ដោយ គ្មានវិធីផ្សេងទៀតទេ»។
ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2012 ដែលជាម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកបីសម័យកាល Bilyal Makhov (125) ធ្វើមិនបានជោគជ័យយ៉ាងខ្លាំង - ទម្ងន់ធ្ងន់បានចាញ់ការជួបគ្នាលើកដំបូងហើយបានធ្លាក់ចេញពីការប្រយុទ្ធដើម្បីមេដាយការប្រកួត។
ការប្រណាំងឧបសគ្គដោយម្រាមដៃខូច
អ្នកជិះកង់ជនជាតិរុស្ស៊ី Irina Kalentyeva ត្រូវបានចាកចេញដោយគ្មានមេដាយក្នុងការប្រកួតឆ្លងប្រទេសរបស់ស្ត្រី។ អ្នកដឹកនាំក្រុមជិះកង់ឡើងភ្នំជាតិរុស្ស៊ីបានមកដល់ទីបញ្ចប់ទី 17 ប៉ុន្តែដូចរាល់ដង ដោយមិនពត់ខ្លួន និងដោយអាកប្បកិរិយាវិជ្ជមាន។ មុនពេលកីឡាអូឡាំពិកនេះ Kalentyeva បានខកខានការប្រណាំងជាច្រើនដង ដូចជានៅដើមរដូវកាលនេះ នាងបានទទួលការវះកាត់រលាកខ្នែងពោះវៀន ហើយក្នុងការហ្វឹកហាត់មុនពេលការប្រកួតនៅទីក្រុង Rio នាងបានបាក់មេដៃរួចហើយ។
“ការវះកាត់រលាកខ្នែងពោះវៀនក៏ប៉ះពាល់ដែរ ហើយខ្ញុំបាក់ម្រាមដៃធំរបស់ខ្ញុំភ្លាមៗមុនពេលប្រណាំង ប៉ុន្តែខ្ញុំបានឆ្លងផុត។ ប្រហែលជានេះជាកីឡាអូឡាំពិកចុងក្រោយរបស់ខ្ញុំ យើងនឹងឃើញ។ ក្នុងពេលនេះ ខ្ញុំកំពុងត្រៀមខ្លួនសម្រាប់ដំណាក់កាល World Cup នៅ Andorra និងសម្រាប់រដូវកាលក្រោយ។ - Kalentyeva បានប្រាប់អ្នកយកព័ត៌មាន។ - ទីតាំងចាប់ផ្តើមគឺមិនល្អបំផុតទេ ហើយការហ្វឹកហាត់រយៈពេល 5 ខែដើម្បីឈានដល់កម្រិតខ្ពស់បន្ទាប់ពីការវះកាត់រលាកខ្នែងពោះវៀនគឺមិនគ្រប់គ្រាន់នោះទេ។ ប៉ុន្តែខ្ញុំបានទៅដល់ទីនោះ ទោះបីជានៅកណ្តាលក៏ដោយ។ ខ្ញុំគិតថា សូម្បីតែការចូលរួមក្នុងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកក៏អស្ចារ្យដែរ។ ខ្ញុំមិនទាន់ឈានដល់កម្រិតកំពូលនៃទម្រង់លេងរបស់ខ្ញុំនៅឡើយទេ ខ្ញុំមានបំណងចង់ទទួលបានវានៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ World Cup”។
មាសនៅក្នុងកម្មវិធីប្រភេទនេះត្រូវបានឈ្នះដោយជនជាតិស៊ុយអែត Jenny Rissveds (1:30.15), ទីពីរគឺតំណាងរបស់ប៉ូឡូញ Maya Wloszczowska (1:30.52), ទីបី - Katharin Pendrel មកពីប្រទេសកាណាដា (1: 31.41) ។
Minibaev បានបញ្ចប់ការរត់ប្រណាំងគ្មានមេដាយរបស់អ្នកលោត
ឥឡូវនេះយើងពិតជាអាចនិយាយបានថាអ្នកមុជទឹករុស្ស៊ីជាលើកដំបូងក្នុងរយៈពេល 28 ឆ្នាំចាកចេញពីកីឡាអូឡាំពិកដោយគ្មានមេដាយ។ ឱកាសចុងក្រោយសម្រាប់ពួកគេក្នុងការឈ្នះមេដាយនៅទីក្រុង Rio គឺជាការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងការមុជទឹកលើវេទិកាបុគ្គល ដែល Viktor Minibaev បានទៅ ប៉ុន្តែគាត់ក៏នៅក្រៅអ្នកឈ្នះរង្វាន់ផងដែរ (លទ្ធផលទី 8) ។
“មានការខកចិត្ត ប៉ុន្តែជីវិតមិននៅស្ងៀមទេ។ ខ្ញុំនឹងរៀបចំការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកនៅទីក្រុង Budapest និងអូឡាំពិកនៅទីក្រុងតូក្យូ។ ប៉ុន្តែខ្ញុំមិនពេញចិត្តនឹងគ្រូបង្វឹករបស់យើង (Oleg Zaitsev) ទាក់ទងនឹងការងាររបស់គាត់ទេ៖ គាត់នៅម្នាក់ឯង គាត់មិននិយាយអ្វីជាមួយអ្នកណាទេ អ្វីគ្រប់យ៉ាងគឺតែងតែនៅនាទីចុងក្រោយ។ វាហាក់ដូចជាខ្ញុំថា ក្នុងនាមជាគ្រូបង្វឹក គាត់គួរតែគាំទ្រពួកយើង ហើយរយៈពេលពីរសប្តាហ៍នៅទីក្រុង Rio គាត់មិនដែលមករកខ្ញុំ មិនបានសួរថាតើមានរឿងអីកើតឡើងនោះទេ។
អ្នកតំណាងដំបូងនៃការប្រកួតគឺ Nikita Shleikher ដែលបានឈប់នៅដំណាក់កាលមុននៃការប្រកួតនៅតែនៅខាងក្រៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ បន្ទាប់ពីលទ្ធផលនៃវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ Schleicher បានបញ្ឈប់ការប្រយុទ្ធហើយធ្វើវានៅក្នុងក្រុមហ៊ុនដ៏ល្អ - ម្ចាស់មេដាយនៃហ្គេមនិងជាតារាសំខាន់ម្នាក់នៃការមុជទឹក Thomas Daly (ចក្រភពអង់គ្លេស) ក៏មិនអាចចូលទៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដែរ។ Daly បានទទួលស្គាល់ថា៖ «ឥឡូវនេះ ខ្ញុំមានការលើកទឹកចិត្តច្រើនជាងមុននៅទីក្រុងតូក្យូ ខ្ញុំចង់ក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកក្នុងការមុជទឹកលើវេទិកាបុគ្គល»។
អញ្ចឹង កីឡាករចិន Chen Aisen ឈ្នះនៅថ្ងៃនោះ កីឡាករម៉ិកស៊ិក Herman Sanchez ឈ្នះមេដាយប្រាក់ កីឡាករអាមេរិក David Budaya ឈ្នះសំរឹទ្ធ។
Shtokalov ដោយគ្មានមេដាយទីពីរ
ក្រុមកីឡាទូកក្តោង និងទូកកាណូជាតិរបស់រុស្ស៊ី ត្រូវបានចាកចេញដោយគ្មានមេដាយនៅថ្ងៃចុងក្រោយនៃការប្រកួតនៅឯកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro។ ជនជាតិរុស្សី Ilya Shtokalov និង Ilya Pervukhin បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 5 ក្នុងការប្រកួត Canoe-deuce នៅចម្ងាយ 1000 ម៉ែត្រ។ អ្នកចែវទូកជនជាតិអាឡឺម៉ង់ Sebastian Brendel និង Jan Wandrei បានឈ្នះមេដាយមាស។ ក្នុងពេលជាមួយគ្នានេះក្នុងអំឡុងពេលហែលទឹកជនជាតិរុស្ស៊ីដែលហ្គេមបានក្លាយជាការប្រកួតដំបូងក្នុងក្រុមនាវិកម្នាក់បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទីពីរ។
នៅថ្ងៃនោះផងដែរ ក្រុមនាវិកនៃទូកកាយ៉ាក់-បួនរួមមាន Roman Anoshkin, Vasily Pogreban, Kirill Lyapunov និង Oleg Zhestkov ដែលមិនបានរំពឹងទុករហូតដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្របានបង្ហាញពីលទ្ធផលដំបូងក្នុងការប្រណាំងឡើងវិញ។ ក្រុមបុរសអាល្លឺម៉ង់បានអបអរជ័យជម្នះក្នុងការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដ៏សំខាន់នៃការប្រកួតទាំងនេះ។
Evgeny Lukantsov បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 6 ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ B ក្នុងការប្រកួតជិះទូកក្តោង 200 ម៉ែត្រដែលក្នុងនោះកីឡាករ Briton Liam Heath បានឈ្នះមេដាយមាស។ នាវិកនៃក្រុមនារីហុងគ្រីបានក្លាយជាអ្នកដំបូងគេក្នុងការប្រកួត kayak fours 500 ម៉ែត្រដែលធ្វើឱ្យ Donata Kozak ក្លាយជាជើងឯកអូឡាំពិកប្រាំសម័យកាល។
Verchenova បានបង្ហាញលទ្ធផលល្អបំផុត ប៉ុន្តែយឺតពេលហើយ។
ពានរង្វាន់លើកទីពីរត្រូវបានលេងក្នុងការប្រកួតវាយកូនហ្គោល កីឡាករ Pak Inbi កូរ៉េបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិក។ កីឡាករ Maria Verchenova របស់រុស្សីទទួលបានលទ្ធផលល្អបំផុតនៅថ្ងៃទីបួន ដោយបង្កើតកំណត់ត្រាលើទីលាន ហើយបានឡើងដល់លេខ 16 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់ចុងក្រោយ។ គួរកត់សម្គាល់ថានាងបានឆ្លងកាត់រន្ធមួយក្នុងការវាយតែម្តង។
ការប្រណាំងទ្រីយ៉ាត្លុងរបស់នារីបានបង្ហាញថាអាចទស្សន៍ទាយបានយ៉ាងស្អាតនៅទូទាំងក្រុមប្រឹក្សាភិបាល។ អ្នកឈ្នះគឺកីឡាករអាមេរិក Gwen Jorgensen ដែលបានគ្រប់គ្រងកីឡាក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំចុងក្រោយនេះ ហើយម្ចាស់មេដាយប្រាក់គឺជាជើងឯកនៃទីក្រុងឡុងដ៍ឆ្នាំ 2012 គឺលោក Nicola Spirig ស្វីស។ ជនជាតិរុស្សីក៏បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ខាងក្រោមដប់ទីពីរផងដែរ៖ ចំណាត់ថ្នាក់ទី 20 គឺ Alexandra Razarenov (lag +4.53), ទី 25 - Maria Shorets (+5.17), ទី 32 - Anastasia Abrosimova (+6.29) ។
Neymar បានដឹកនាំប្រេស៊ីលទទួលបានជ័យជម្នះ
ក្រុមបាល់ទាត់ជម្រើសជាតិប្រេស៊ីលបានយកឈ្នះក្រុមអាល្លឺម៉ង់ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកក្នុងផ្ទះ ដោយបានសងសឹកចំពោះការបរាជ័យដ៏អាម៉ាស់ក្នុងការប្រកួតបាល់ទាត់ពិភពលោកនៅផ្ទះ។ ពេលវេលាសំខាន់នៃការប្រកួតនៅកីឡដ្ឋាន Maracana បានបញ្ចប់ដោយលទ្ធផល 1:1 - អាល្លឺម៉ង់បានឆ្លើយតបគ្រាប់បាល់របស់ Neymar (នាទីទី 27) ដោយបាល់របស់ Max Mayer (59) ។ ក្នុងការស៊ុតបាល់ប៉េណាល់ទី ក្រុមម្ចាស់ផ្ទះបានយកឈ្នះក្នុងលទ្ធផល 5-4 ដោយ Neymar បានបំប៉ោងសំណាញ់ទី។ សំរឹទ្ធត្រូវបានឈ្នះដោយជនជាតិនីហ្សេរីយ៉ាដែលបានផ្តួលហុងឌូរ៉ាសក្នុងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 - 3: 2 ។
ទន្ទឹមនឹងនោះ កីឡាករបាល់បោះអាមេរិករំពឹងថាឈ្នះមេដាយមាស ដោយយកឈ្នះលើកីឡាករអេស្ប៉ាញដោយពិន្ទុ 101:72 នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ មេដាយសំរឹទ្ធពីមុនត្រូវបានឈ្នះដោយកីឡាករបាល់បោះរបស់ក្រុមជម្រើសជាតិស៊ែប៊ី ដែលបានយកឈ្នះបារាំង។ មាសបានទៅស៊ែបក្នុងវិញ្ញាសាប៉ូឡូទឹកបុរស នៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រដែលគេយកឈ្នះក្រូអាត ហើយអ៊ីតាលីបានក្លាយជាអ្នកទី៣។
ម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកផ្សេងទៀតកាលពីថ្ងៃសៅរ៍គឺអ្នកប្រដាល់ Arlen Lopez និង Robeisi Ramirez (ទាំងពីរគុយបា), ជនជាតិអង់គ្លេស Nicola Adams, កីឡាករវាយសីចិន Chen Long, អ្នកទាត់បាល់បោះអាល្លឺម៉ង់ Thomas Rehler និងកីឡាករលោតកម្ពស់ជនជាតិអេស្ប៉ាញ Ruth Beitia ។
រង្វាន់ចំនួន 5 ត្រូវបានលេងក្នុងពេលតែមួយក្នុងការរត់៖ កីឡាករអង់គ្លេស Mo Farah បានឈ្នះក្នុងចម្ងាយ 5000 ម៉ែត្រ កីឡាករអាមេរិក Matthew Tsentrowitz - 1500 ម៉ែត្រ កីឡាករ Caster Semenya អាហ្វ្រិកខាងត្បូង - 800 ម៉ែត្រ និងក្រុមនារី និងបុរសរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកក្នុងការបញ្ជូនត 4 x 400 ម៉ែត្រ។
ទីបំផុតថ្ងៃប្រកួតបានបញ្ចប់ដោយការប្រកួតបាល់ទះរវាងក្រុមនារីនៃប្រទេសចិន និងស៊ែប៊ី។ កីឡាករជម្រើសជាតិរុស្ស៊ីនៅវគ្គ ១/៤ ផ្តាច់ព្រ័ត្រ ក្រុមស៊ែប៊ីបានឈ្នះសិតដំបូងដោយទំនុកចិត្ត ២៥:១៩ ប៉ុន្តែក្រោយមកពួកគេមិនអាចវាយលុកយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរលើនារីចិន ហើយចុងក្រោយចាញ់ក្នុងបីប្រកួតបន្ទាប់ - ១៧:២៥, ២២៖ ២៥, ២៣:២៥ ។ ការប្រកួតដណ្តើមបានមេដាយសំរឹទ្ធបានប្រព្រឹត្តទៅមុននេះ អត្តពលិកអាមេរិកខ្លាំងជាងហូឡង់ដល់ទៅ ៤ សិត - ២៥:២៣, ២៥:២៧, ២៥:២២, ២៥:១៩។
ថ្ងៃទី 16 ខែសីហា 21, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីរក្សាបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៥ ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ ២០១៦ បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី ១៤ ។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ៤៨ មេដាយ៖ មាស ១៣ ប្រាក់ ១៦ និងសំរិទ្ធ ១៩ ។
នៅថ្ងៃទីដប់បួននៃការប្រកួតប្រជែងក្រុមរុស្ស៊ីបានឈ្នះពានរង្វាន់ចំនួនបួន។ មេដាយមាសត្រូវបានឈ្នះដោយអ្នកហែលទឹកសមកាលកម្មក្នុងក្រុម ប្រាក់បានទៅអ្នកចំបាប់សេរី Aniuar Geduev ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៧៤ គីឡូក្រាម អ្នកប្រដាល់ Vitaly Dunaytsev ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៤ គីឡូក្រាម និងក្រុមប៉ូឡូទឹកនារីទទួលបានមេដាយសំរឹទ្ធ។
ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស ៣៨ ប្រាក់ ៣៥ និងសំរឹទ្ធ ៣២)។ ក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (២៤-២២-១៤)។ ជនជាតិចិនបិទកំពូលទាំងបី (22-18-25)។
១៥:១៥ . បុរស។ ទូកក្តោង។ ១០០០ ម
ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកទីក្រុង Rio Ilya Shtokalov ដែលផ្គូផ្គងជាមួយ Ilya Pervukhin នឹងព្យាយាមប្រកួតប្រជែងដណ្តើមពានរង្វាន់នៅក្នុងការប្រកួតចុងក្រោយនៃទូកកាណូ-ពីរនៅចម្ងាយ 1000 ម៉ែត្រ។
16:00 ។ បុរស។ រហូតដល់ ៨៦ គីឡូក្រាម
អ្នកលេងចំបាប់គឺជាប្រពៃណីមួយក្នុងចំណោមសសរស្តម្ភនៃភាពជោគជ័យរបស់ក្រុមរុស្ស៊ីទាំងអស់នៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិក។ ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ទៅ ៨៦គីឡូក្រាម កីឡាកររុស្ស៊ី Abdulrashid Sadulaev ជាក្តីសង្ឃឹមដ៏សំខាន់សម្រាប់មេដាយមាសលើសង្វៀនចំបាប់។ ម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកពីរសម័យក៏នឹងដណ្តើមយកជ័យជម្នះនៅទីក្រុង Rio ផងដែរ។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងប្រភេទទម្ងន់នេះនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅម៉ោង 23:30 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។
16:00 ។ បុរស។ រហូតដល់ 125 គីឡូក្រាម
នៅថ្ងៃនេះផងដែរនៅក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 125 គីឡូក្រាម Bilyal Makhov តែមួយគត់របស់រុស្ស៊ីនឹងចូលក្នុងកំរាលព្រំ។ នៅឯការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ 2015 នៅទីក្រុង Las Vegas គាត់បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធចំនួនពីរក្នុងវិញ្ញាសាសេរី និងចំបាប់ Greco-Roman ។ នៅឯកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio, Bilal ដូចជានៅទីក្រុងឡុងដ៍កាលពីបួនឆ្នាំមុនបានជ្រើសរើសកីឡាចំបាប់សេរី។ នៅទីក្រុងឡុងដ៍ Makhov បានក្លាយជាអ្នកទីបី ហើយនៅទីក្រុង Rio គាត់នឹងព្យាយាមឡើងលើវេទិកាម្តងទៀត។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅម៉ោង 00:30 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។
២១:២០ . បុគ្គលគ្រប់ទិសទី
វិចិត្រករជនជាតិរុស្ស៊ី Margarita Mamun និង Yana Kudryavtseva បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 1 ក្នុងវគ្គជម្រុះ។ ឥឡូវនេះ ពួកគេត្រូវតែបង្ហាញពីភាពអស្ចារ្យរបស់ពួកគេក្នុងការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃបុគ្គលគ្រប់រូប។ គ្មានអ្វីសង្ស័យទេដែលជនជាតិរុស្ស៊ីទាំងពីរមានសមត្ថភាពឈ្នះមេដាយដែលមានស្តង់ដារខ្ពស់បំផុត។
២១:៣០ . ស្ត្រី។ បារាំង - រុស្ស៊ី
ជាលើកដំបូងចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2000 ក្រុមបាល់ទាត់ជម្រើសជាតិរុស្ស៊ីបានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតកីឡាបាល់ទះនារី ដោយធ្វើឱ្យអ្នកគាំទ្ររបស់ពួកគេមានការភ័យព្រួយ និងស្រាវីស្គីពណ៌ប្រផេះក្នុងការប្រកួតជាមួយន័រវេស។ Evgeny Trefilov និងវួដរបស់គាត់បានឆក់យកសំបុត្រទៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រពីដៃរបស់ Scandinavians ហើយបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចដើម្បីប្រយុទ្ធជាមួយស្ត្រីបារាំងដែលមិនមានគ្រោះថ្នាក់តិចជាងនេះ។
00:00. បុរស។ រត់ + បាញ់
ការប្រយុទ្ធដណ្តើមពានរង្វាន់ក្នុងការប្រកួតកីឡាប៉េតង់ទំនើបកំពុងឈានចូលមកដល់ទីបញ្ចប់ ដែលកីឡាកររុស្ស៊ី Alexander Lesun ដែលជាម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកពីរសម័យកាលក្នុងការប្រកួតឯកត្តជន មានឱកាសល្អសម្រាប់មេដាយ។ ឥឡូវនេះជនជាតិរុស្ស៊ីនាំមុខ 30 ពិន្ទុពីគូប្រកួតតាមគាត់ដោយបង្កើតកំណត់ត្រាអូឡាំពិកក្នុងការហ៊ុមព័ទ្ធតាមផ្លូវ។
២២:៣០ . បុរស។ អគារ 10 ម៉ែត្រ
ក្រុមអ្នកមុជទឹករុស្ស៊ីលើកនេះមិនពូកែទេ។ ចាប់តាំងពីសម័យដ៏អស្ចារ្យរបស់ Dmitry Sautin, Dmitry Dobroskok និង Gleb Galperin អ្នកលោតទឹករបស់រុស្ស៊ីទំនងជាមិនសូវមានលទ្ធភាពក្នុងការផ្តល់ការប្រយុទ្ធស្មើៗគ្នាដល់អ្នកតំណាងនៃប្រទេសចិននិងចក្រភពអង់គ្លេសទេ។ វានៅតែត្រូវបានសង្ឃឹមថាការសម្តែងដោយជោគជ័យរបស់ Viktor Minibaev និង Nikita Shleikher នឹងក្លាយជាជំហានឆ្ពោះទៅរកការរស់ឡើងវិញនៃប្រពៃណីនៅក្នុងទម្រង់នេះ។
ថ្ងៃទី 15 ខែសីហា 20, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីបានធ្លាក់មកលេខ៥ក្នុងតារាងមេដាយក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ២០១៦ បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី១៣។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី 44 មេដាយ - មាស 12 ប្រាក់ 15 និងសំរិទ្ធ 17 ។
នៅថ្ងៃទីដប់បីនៃការប្រកួតប្រជែងក្រុមរុស្ស៊ីបានឈ្នះពានរង្វាន់ចំនួនបី។ អ្នកប្រដាល់តេក្វាន់ដូ Alexei Denisenko ឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៨ គីឡូក្រាម។ ក្នុងការចំបាប់ស្ត្រី Ekaterina Bukina (ទម្ងន់រហូតដល់ 75 គីឡូក្រាម) ទទួលបានសំរឹទ្ធ មេដាយសំរឹទ្ធមួយទៀតបានទៅអ្នកប្រដាល់វ្ល៉ាឌីមៀ នីគីទីន (រហូតដល់ 56 គីឡូក្រាម) ដែលដោយសាររបួសមិនអាចឡើងដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស 35 ប្រាក់ 33 និងមេដាយសំរឹទ្ធ 32) ។ ក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (២២-២១-១៣)។ ចិនបិទកំពូលទាំងបី (20-16-22)។
ថ្ងៃទី 14, 19 ខែសីហា 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីបានរក្សាចំណាត់ថ្នាក់ទី 4 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រៅផ្លូវការនៃកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី 12 ។ អត្តពលិករុស្ស៊ីមានមេដាយចំនួន ៤១ គឺមាស ១២ ប្រាក់ ១៤ និងសំរឹទ្ធ ១៥ ។
នៅថ្ងៃទីដប់ពីរនៃការប្រកួតក្រុមរុស្ស៊ីបានឈ្នះពានរង្វាន់ចំនួនបី។ ក្នុងចំបាប់នារី រុស្ស៊ីទទួលបានមេដាយប្រាក់ពីរ។ ពួកគេបានទៅ Valeria Koblova (ប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 58 គីឡូក្រាម) និង Natalya Vorobyeva (រហូតដល់ 69 គីឡូក្រាម) ។ មេដាយសំរឹទ្ធបានទៅនាង Anastasia Belyakova ដែលបានចាញ់ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតប្រដាល់អូឡាំពិកក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 60 គីឡូក្រាម។
ក្រុមអាមេរិកបានរក្សាការដឹកនាំក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មាស ៣០ ប្រាក់ ៣២ និងសំរឹទ្ធ ៣១)។ ក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (១៩-១៩-១២)។ ជនជាតិចិនបិទកំពូលទាំងបី (19-15-20)។
មេដាយចំនួន 23 នឹងត្រូវប្រកួតនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី 13 នៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រត្រូវបានកំណត់សម្រាប់ប្រដាល់ ចំបាប់ វាយសី ជិះទូក និងទូកកាណូ អត្តពលកម្ម មុជទឹក ទូកក្តោង ហុកគីលើវាល ទ្រីយ៉ាត្លុង និងតេក្វាន់ដូ។ ការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័តនឹងធ្វើឡើងដោយក្រុមកីឡាបាល់ទះនារីរុស្ស៊ីទល់នឹងក្រុមកីឡាអូឡាំពិក និងជើងឯកពិភពលោកមកពីប្រទេសន័រវេស។
នៅថ្ងៃទី២ និងចុងក្រោយនៃការប្រកួតកីឡាចំបាប់នារី មេដាយនឹងត្រូវផ្តល់ជូនជាបីប្រភេទទម្ងន់ គឺរហូតដល់៥៣ ៦៣ និង៧៥គីឡូក្រាម។ ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់៦៣គីឡូក្រាម កីឡាការិនីរុស្សី Inna Trazhukova នឹងជួបប្រកួតដំបូងជាមួយកីឡាករហុងគ្រី Marianna Shashtin ខណៈក្នុងប្រភេទទម្ងន់ធ្ងន់ Ekaterina Bukina ត្រូវជួបជាមួយ Samar Khamza មកពីប្រទេសអ៊ីរ៉ង់។ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍នេះ ការប្រកួតចុងក្រោយរបស់អ្នកប្រដាល់ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨១ គីឡូក្រាមនឹងប្រព្រឹត្តទៅ គឺអ្នកប្រដាល់គុយបា Julio Cesar la Cruz និង Adilbek Niyazymbetov មកពីកាហ្សាក់ស្ថានជួបគ្នា។ នៅក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃប្រភេទទម្ងន់ 56 គីឡូក្រាម Vladimir Nikitin ត្រូវបានគេសន្មត់ថាត្រូវជួបជាមួយ Shakur Stevenson ជនជាតិអាមេរិក ប៉ុន្តែការប្រយុទ្ធនេះនឹងមិនកើតឡើងដោយសារតែរបួសលើកីឡាកររុស្ស៊ីដែលនឹងទទួលបានមេដាយសំរឹទ្ធ។
ក្នុងការជិះទូកកាយ៉ាក និងកាណូ ចាប់ផ្តើមពីម៉ោង 15:08 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រចំនួនបួននឹងត្រូវធ្វើឡើង។ បុរសនឹងប្រកួតប្រជែងដណ្តើមពានរង្វាន់លើទូកកាយ៉ាក់ពីរនៅចម្ងាយ 200 និង 1000 ម៉ែត្រក៏ដូចជាក្នុងចំណោមទូកកាណូទោល (200 ម៉ែត្រ) ខណៈដែលស្ត្រីនឹងកំណត់អ្នកខ្លាំងបំផុតក្នុងកាយ៉ាក់ទោលនៅចម្ងាយ 500 ម៉ែត្រនៅចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រ។ អ្នកជិះទូកក្តោងជនជាតិរុស្សី Andrey Kraytor នឹងសម្តែងនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ ខណៈដែលអ្នកជិះទូកក្តោង Elena Anyushina អាចឆ្លងផុតត្រឹមវគ្គ B ចុងក្រោយ ហើយនឹងមិនអាចប្រជែងយកមេដាយបានទេ។
នៅក្នុងកីឡាតេក្វាន់ដូមេដាយចំនួនពីរនឹងត្រូវប្រកួត។ ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2012 នៅទីក្រុងឡុងដ៍ Alexei Denisenko ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 68 គីឡូក្រាមចាប់ផ្តើមដោយការវាយលុកជាមួយ Edgar Contreras មកពីប្រទេស Venezuela ក្នុងប្រភេទស្ត្រីរហូតដល់ 57 គីឡូក្រាមស្ត្រីរុស្ស៊ីមិនត្រូវបានតំណាងទេ។ ការប្រកួតកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុងអូឡាំពិកចាប់ផ្តើម - នៅក្នុងការប្រកួតជើងឯកឯកត្តជនបុរសតំណាងបីនាក់នៃប្រទេសរុស្ស៊ី - Alexander Bryukhankov, Dmitry Polyansky និង Igor Polyansky - នឹងចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 17:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ នៅក្នុងការប្រណាំងទូកក្តោងការប្រណាំងមេដាយចុងក្រោយនឹងប្រព្រឹត្តទៅ - ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់ទី 49 ក្នុងចំណោមបុរសនិងស្ត្រី។ អត្តពលិករុស្ស៊ីមិនបានចាប់ផ្តើមនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ទាំងនេះទេ។
ប្រាំមួយបទនិងវាលចុងក្រោយ
នៅក្នុងអត្តពលកម្ម រង្វាន់ចំនួនប្រាំមួយនឹងត្រូវបានលេង។ កម្មវិធីប្រចាំថ្ងៃរួមមានវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃឧបសគ្គ ៤០០ ម៉ែត្រសម្រាប់បុរស (ម៉ោង ១៨ ៈ ០០ ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ) នៅពេលល្ងាចនឹងមានវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងការបោះចោលក្នុងចំនោមបុរស (ម៉ោង ២ ៈ ៣០ នាទីនៅទីក្រុងមូស្គូ) វិញ្ញាសាសម្រាប់ស្ត្រី និងវិញ្ញាសាសម្រេចចិត្តក្នុង វិញ្ញាសា decathlon ផ្នែកបុរស ក៏ដូចជាការប្រណាំងចុងក្រោយនៅចម្ងាយ ៤០០ ម៉ែត្រសម្រាប់ស្ត្រី និង ២០០ ម៉ែត្រសម្រាប់បុរស។ លើសពីនេះ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ នឹងមានការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសា 1500m និងកំដៅបឋមក្នុងវិញ្ញាសា 4x100m បុរស វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសារត់ 800m វគ្គជម្រុះក្នុងវិញ្ញាសាលោតខ្ពស់ និងកំដៅបឋមក្នុងវិញ្ញាសា 4x100m សម្រាប់នារី។
នៅម៉ោង 16:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រចាប់ផ្តើមហើយនៅម៉ោង 22:00 - វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងការមុជទឹក 10 ម៉ែត្ររបស់ស្ត្រីដែល Yekaterina Petukhova និង Yulia Timoshinina បានចូលវគ្គជម្រុះនៅថ្ងៃមុន។
នៅក្នុងកីឡាវាយសី នឹងមានការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ និងការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រលើវិញ្ញាសាវាយគូផ្នែកនារី និងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ ផ្នែកបុរស។ មេដាយសំរឹទ្ធនឹងប្រកួតដោយនារីជនជាតិចិន Tang Yuanting និង Yu Yang ព្រមទាំង Zhong Gyun Eun និង Sin Seung Chan មកពីកូរ៉េខាងត្បូង ខណៈការប្រកួតចុងក្រោយនៃវិញ្ញាសាវាយគូផ្នែកនារី Danes Kristinna Pedersen និង Camille Rutter Juhl នឹងប្រកួតជាមួយ Misaki Matsutomo និង Ayaki Takahashi មកពីប្រទេសជប៉ុន។ កីឡាករ Chai Biao និង Hong Wei របស់ចិន ក៏ដូចជា Marcus Ellis និង Chris Langridge មកពីចក្រភពអង់គ្លេស នឹងលេងក្នុងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ក្នុងចំណោមវិញ្ញាសាវាយគូបុរស។ លើសពីនេះ វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃវិញ្ញាសាឯកត្តជននារីត្រូវបានកំណត់ពេល ដែលកីឡាករជប៉ុន Nozomi Okuhara នឹងជួប Sindhu Pusarla មកពីប្រទេសឥណ្ឌា ហើយកីឡាការិនីអេស្ប៉ាញ Carolina Marin នឹងជួបជាមួយកីឡាករចិន Li Xuerui ។
នៅម៉ោង 04:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ គូស្វាមីភរិយារុស្ស៊ី Vyacheslav Krasilnikov / Konstantin Semenov នឹងចាប់ផ្តើមការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ក្នុងការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់ជាមួយ Alexander Brouwer និង Robert Meeuevsen មកពីប្រទេសហូឡង់ ហើយនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ (05:59) កីឡាករប្រេស៊ីល Alison និង Bruno Schmidt នឹងជួប ក៏ដូចជាកីឡាករអ៊ីតាលី Daniele Lupu និង Paolo Nicolai។ ពានរង្វាន់ដំបូងគេក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ជាក្រុមនៅអូឡាំពិកក្នុងទីក្រុង Rio de Janeiro នឹងត្រូវលេងក្នុងការវាយកូនគោលលើទីលាន។ នៅក្នុងការប្រកួតសម្រាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 នៃការប្រកួតបុរស (ចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 18:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ) ក្រុមនៃប្រទេសហូឡង់ និងអាល្លឺម៉ង់នឹងប្រកួត ក្រុមបែលហ្ស៊ិក និងអាហ្សង់ទីននឹងប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមេដាយមាស (23:00) ។
ក្រុមបាល់ទះនារីរុស្ស៊ីនៅម៉ោង 02:30 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូនឹងចាប់ផ្តើមវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រជាមួយនឹងគូប្រជែងមកពីប្រទេសន័រវេសដែលជាជើងឯកអូឡាំពិកឆ្នាំ 2008 និង 2012 ក៏ដូចជាជើងឯកពិភពលោកនៅឆ្នាំ 2015 ។ នៅក្នុងការប្រកួតមួយផ្សេងទៀតដែលចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 21:30 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ក្រុមនៃប្រទេសហូឡង់ និងបារាំងនឹងវាស់ស្ទង់កម្លាំងរបស់ពួកគេ។ ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតបាល់ទះនារីនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍នេះ ក្រុមបាល់ទាត់ជម្រើសជាតិស៊ែប៊ី និងសហរដ្ឋអាមេរិកនឹងជួបគ្នា (ម៉ោង 19:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ) ក៏ដូចជាប្រទេសចិន និងហូឡង់ (04:15) ។ នៅក្នុងការប្រកួតនៃក្រុមបាល់បោះនារី ក្រុមនៃប្រទេសអេស្ប៉ាញ និងស៊ែប៊ី (ម៉ោង 21:00 នាទីក្រុងម៉ូស្គូ) ក៏ដូចជាប្រទេសបារាំង និងសហរដ្ឋអាមេរិក (01:00) នឹងប្រកួតក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
នៅក្នុងការហែលទឹកដែលធ្វើសមកាលកម្ម ការប្រកួតប្រជែងជាក្រុមនឹងចាប់ផ្តើម ដែលកម្មវិធីបច្ចេកទេសនឹងប្រព្រឹត្តទៅ។ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ការប្រណាំងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រណាំងកង់ BMX ក្នុងចំនោមបុរសនឹងប្រព្រឹត្តទៅជាកន្លែងដែល Evgeny Komarov សំដែង ហើយការប្រកួតវាយកូនហ្គោលដោយមានការចូលរួមពី Maria Verchenova នឹងបន្ត។ នៅថ្ងៃដំបូងនៃការប្រកួត pentathlon ការប្រយុទ្ធគុនដាវនឹងប្រព្រឹត្តទៅ Alexander Lesun, Donata Rimshaite និង Gulnaz Gubaidulina ប្រកួតប្រជែងក្នុងទម្រង់នេះជាផ្នែកមួយនៃក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី។
ថ្ងៃទី 13, 18 ខែសីហា 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីបានរក្សាចំណាត់ថ្នាក់ទី 4 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី 11 ។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ៣៨ មេដាយ - មាស ១២ ប្រាក់ ១២ និងសំរិទ្ធ ១៤ ។
នៅថ្ងៃទី 11 នៃការប្រកួតប្រជែងធនាគារជ្រូករបស់ក្រុមរុស្ស៊ីត្រូវបានបំពេញបន្ថែមដោយពានរង្វាន់ចំនួនបី។ កីឡាករហែលទឹក Svetlana Romashina និង Natalya Ishchenko បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងការប្រកួត ក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកបួនសម័យកាល។ មេដាយសំរឹទ្ធត្រូវបានឈ្នះដោយអ្នកលេងកាយសម្ព័ន្ធ David Belyavsky ក្នុងការធ្វើលំហាត់ប្រាណនៅលើរបារស្របគ្នានិង kayaker Roman Anoshkin នៅចម្ងាយ 1000 ម៉ែត្រ។
ការនាំមុខនៅក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការត្រូវបានរក្សាដោយក្រុមអាមេរិក (មេដាយមាស 28 ប្រាក់ 28 និងមេដាយសំរឹទ្ធ 28) ។ ក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (១៩-១៩-១២)។ ចិនបិទកំពូលទាំងបី (17-15-19)។
មេដាយចំនួន 16 នឹងត្រូវលេងនៅថ្ងៃទី 12 នៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ វានឹងមានការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រលើវិញ្ញាសាប្រដាល់ វាយសី អត្តពលកម្ម ជិះសេះ ទូកក្តោង វាយកូនឃ្លីលើតុ តេក្វាន់ដូ និងចំបាប់។ ការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័តនឹងប្រកួតដោយក្រុមប៉ូឡូទឹកនារី ចំណែកកីឡាបាល់ទះត្រូវជួបគ្នាក្នុងវគ្គ 1/4 ចុងក្រោយ។
នៅថ្ងៃពុធនេះ ការប្រកួតកីឡាចំបាប់នារីនឹងចាប់ផ្ដើមក្នុងប្រភេទទម្ងន់ ៤៨, ៥៨ និង ៦៩ គីឡូក្រាម។ Milana Dadasheva (៤៨ គីឡូក្រាម) នឹងត្រូវជួបជាមួយ Kim Hyun-ken មកពីប្រទេសកូរ៉េខាងជើងក្នុងការប្រកួតដំបូង Valeria Koblova (៥៨ គីឡូក្រាម) នឹងជួបជាមួយអាល្លឺម៉ង់ Louise Nimesh ហើយ Elmira Syzdykova មកពីកាហ្សាក់ស្ថាននឹងប្រកួតជាមួយជើងឯកអូឡាំពិក Natalia Vorobyova (៦៩ គីឡូក្រាម) ។ ពានរង្វាន់ទីមួយនឹងត្រូវលេងក្នុងកីឡាតេក្វាន់ដូក្នុងប្រភេទបុរសដល់ទៅ៥៨គីឡូក្រាម និងផ្នែកនារីរហូតដល់៤៩គីឡូក្រាម។ ក្រុមរុស្ស៊ីក្នុងទម្ងន់ស្រាលបំផុតមិនត្រូវបានតំណាងទេ។
អ្នកប្រដាល់នឹងធ្វើការប្រកួតចុងក្រោយក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៩ គីឡូក្រាម ដែល Shakhram Giyasov មកពី Uzbekistan និង Daniyar Yeleussinov មកពីកាហ្សាក់ស្ថាននឹងត្រូវជួប។ ការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់៦០គីឡូក្រាមនឹងត្រូវប្រកួតដោយកីឡាករ Anastasia Belyakova ជាមួយនឹងកីឡាការិនីបារាំង Estelle Mosseli, Misha Aloyan ក្នុងប្រភេទទម្ងន់ដល់ទៅ៥២គីឡូក្រាម នឹងជួបជាមួយកីឡាការិនីកូឡុំប៊ី Seiber Avila។
នៅក្នុងអត្តពលកម្ម រង្វាន់ចំនួនបួននឹងត្រូវបានលេង រួមទាំងការលោតវែងសម្រាប់ស្ត្រី ដែល Daria Klishina សម្តែង - វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងទម្រង់នេះត្រូវបានកំណត់ពេល 03:15 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ នៅម៉ោង 17:15 នាទី ការប្រណាំងចុងក្រោយសម្រាប់ឧបសគ្គ 3000 ម៉ែត្រសម្រាប់បុរសនឹងចាប់ផ្តើម 04:30 សម្រាប់ការប្រណាំង 200 ម៉ែត្រស្ត្រី 04:55 សម្រាប់ឧបសគ្គ 100 ម៉ែត្រសម្រាប់ស្ត្រី។ លើសពីនេះ នៅថ្ងៃពុធ នឹងមានកំដៅបឋម 5000 ម៉ែត្រ និងគុណវុឌ្ឍិក្នុងវិញ្ញាសា javelin និង discus throw សម្រាប់បុរស ក៏ដូចជាកំដៅបឋម 800m សម្រាប់ស្ត្រី។
ក្នុងការប្រណាំងទូកនឹងមានការប្រណាំងមេដាយនៅក្នុងថ្នាក់ 470 - សម្រាប់បុរសនិងស្ត្រី (19:05 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ) ដែលជាកន្លែងដែលគ្មាននាវិក Pavel Sozykin និង Denis Gribanov ឬ Alisa Kirilyuk និង Lyudmila Dmitrieva បានគ្រប់គ្រងឆ្លងកាត់។ នៅក្នុងកីឡាជិះសេះ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃក្រុមជើងឯកក្នុងកម្មវិធីលោតត្រូវបានគ្រោងទុក។
វគ្គ១/៤ផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃក្រុមបាល់ទះ
នៅម៉ោង 16:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ការប្រកួតជម្រុះដំបូងនឹងធ្វើឡើងដោយក្រុមបាល់ទះរុស្ស៊ី - ក្រុមរបស់លោក Vladimir Alekno នឹងជួបជាមួយកាណាដាក្នុងវគ្គ 1/4 ផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ គូផ្សេងទៀតគឺជាក្រុមរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក និងប៉ូឡូញ អ៊ីតាលី និងអ៊ីរ៉ង់ ប្រេស៊ីល និងអាហ្សង់ទីន។ ក្រុមប៉ូឡូទឹកនៃប្រទេសរុស្ស៊ីក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងត្រូវជួបជាមួយគូប្រជែងមកពីប្រទេសអ៊ីតាលី (22:30) នៅម៉ោង 18:20 ការប្រកួតរវាងក្រុមជម្រើសជាតិហុងគ្រី និងសហរដ្ឋអាមេរិកនឹងប្រព្រឹត្តទៅ។
នៅថ្ងៃពុធនេះ ការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់នារីត្រូវបញ្ចប់។ នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅម៉ោង 05:59 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ គូស្វាមីភរិយាអាឡឺម៉ង់ Laura Ludwig / Kira Walkenhorst និង Agatha Bednarchuk / Barbara Seixas ជនជាតិប្រេស៊ីលនឹងសម្តែង មេដាយសំរឹទ្ធនឹងលេងដោយកីឡាករប្រេស៊ីល Larissa Franz / Talita Antunes និងជនជាតិអាមេរិក Kerry Walsh Jennings / ខែមេសា Ross ។
ការប្រកួតវាយកូនឃ្លីលើតុអូឡាំពិកនឹងបញ្ចប់ដោយការប្រយុទ្ធគ្នាក្នុងការប្រកួតជាក្រុមបុរស ដែលក្រុមកូរ៉េខាងត្បូង និងអាឡឺម៉ង់ត្រូវជួបគ្នាក្នុងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ នៅម៉ោង ១៧:០០ នាទីនៅទីក្រុងមូស្គូ ខណៈកីឡាករវាយកូនបាល់មកពីប្រទេសចិន និងជប៉ុននឹងវាស់ស្ទង់កម្លាំងរបស់ពួកគេក្នុង វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅម៉ោង 01:30 ។ នៅម៉ោង 17:50 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ការប្រកួតចុងក្រោយក្នុងវិញ្ញាសាវាយសីចម្រុះនឹងប្រព្រឹត្តទៅដែល Tontovi Ahmad និង Liliana Natsir មកពីប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ីនឹងត្រូវប្រកួតជាមួយ Chan Peng Sun និង Guo Liu Ying មកពីម៉ាឡេស៊ី។ លើសពីនេះ ការប្រកួតឯកត្តជនផ្នែកនារីនឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃពុធ។
នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នៃការប្រកួតបាល់បោះបុរស ក្រុមនៃប្រទេសអូស្ត្រាលី និងលីទុយអានី អេស្ប៉ាញ និងបារាំង សហរដ្ឋអាមេរិក និងអាហ្សង់ទីន ក្រូអាត និងស៊ែប៊ីជួបគ្នា។ វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងក្នុងការប្រកួតបាល់ទាត់បុរស - នៅម៉ោង 19:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ក្រុមប្រេស៊ីល និងហុងឌូរ៉ាសនឹងប្រកួតនៅ "ម៉ារ៉ាកាណា" ដ៏ល្បីល្បាញ ហើយនៅម៉ោង 22:00 នៅទីក្រុងសៅប៉ូឡូ នឹងមានជំនួបរវាងជម្រើសជាតិ។ ក្រុមនីហ្សេរីយ៉ា និងអាល្លឺម៉ង់។ ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតវាយកូនគោលលើដីផ្នែកនារី ក្រុមនៃប្រទេសហូឡង់ និងអាល្លឺម៉ង់ ក៏ដូចជានូវែលសេឡង់ និងចក្រភពអង់គ្លេសត្រូវជួប។ ក្រុមនៃប្រទេសប្រេស៊ីល និងបារាំង អាល្លឺម៉ង់ និងកាតា ដាណឺម៉ាក និងស្លូវេនី ក្រូអាត និងប៉ូឡូញ នឹងលេងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នៃការប្រកួតបាល់ដៃក្នុងចំណោមក្រុមបុរស។
នៅថ្ងៃពុធក៏នឹងមានការប្រកួតបឋមលើការជិះទូកកាយ៉ាក់ និងកាណូ ក៏ដូចជាការជិះកង់ BMX ផងដែរ។ ការប្រកួតវាយកូនហ្គោលរបស់ស្ត្រីចាប់ផ្តើមដោយមានការចូលរួមពីកីឡាការិនីរុស្ស៊ី Maria Verchenova ។ វានឹងមានគុណវុឌ្ឍិក្នុងការមុជទឹក 10 ម៉ែត្ររបស់ស្ត្រីដែល Ekaterina Petukhova និង Yulia Timoshinina នឹងធ្វើ។
ថ្ងៃទី 12 ខែសីហា 17, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
17:05 ជិះសេះ។ ជើងឯកក្រុម។ លោត។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
19:05 ជិះទូក។ 470. ស្ត្រី។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
20:00 ជិះទូក។ 470. បុរស។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
23:40 អត្តពលកម្ម។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
ក្រុមរុស្ស៊ីបានរក្សាចំណាត់ថ្នាក់លេខ 4 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយអូឡាំពិក 2016 ក្រៅផ្លូវការបន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទីដប់។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី 35 មេដាយ - មាស 11 ប្រាក់ 12 និងសំរិទ្ធ 12 ។
នៅថ្ងៃទីដប់នៃការប្រកួតប្រជែងធនាគារជ្រូករបស់ក្រុមរុស្ស៊ីត្រូវបានបំពេញបន្ថែមដោយពានរង្វាន់ចំនួនប្រាំ។ អ្នកប្រដាល់ Yevgeny Tishchenko ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៩១គីឡូក្រាម និងកីឡាករចំបាប់ក្រិក-រ៉ូម៉ាំង David Chakvetadze ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨៥គីឡូក្រាម បានឈ្នះមេដាយមាស។ អ្នកហាត់ប្រាណ Denis Ablyazin បាននាំយកប្រាក់នៅក្នុងតុដេក និងសំរិទ្ធជាចិញ្ចៀន។ អ្នកចំបាប់ក្រិក-រ៉ូម៉ាំង Sergei Semenov ក៏បានឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធផងដែរក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ១៣០ គីឡូក្រាម។
ការនាំមុខនៅក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការត្រូវបានរក្សាដោយក្រុមអាមេរិក (មេដាយមាស 26 ប្រាក់ 23 និងមេដាយសំរិទ្ធ 26) ។ ក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (១៦-១៧-៨)។ ចិនបិទកំពូលទាំងបី (15-14-17)។
រង្វាន់ចំនួន 25 នឹងត្រូវលេងនៅថ្ងៃទី 11 នៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ ដែលប្រារព្ធឡើងនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ ការប្រកួតចុងក្រោយក្នុងកីឡាប្រដាល់ ជិះកង់ កាយ៉ាក និងជិះទូកកានូ អត្តពលកម្ម ហែលទឹកបើកចំហ មុជទឹក កាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ ទូកក្តោង ហែលទឹក វាយកូនឃ្លីលើតុ លើកទម្ងន់ និងចំបាប់ នឹងត្រូវធ្វើឡើង បាល់ទះ និងបាល់ទះ។
នៅក្នុងកាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈចាប់ផ្តើមពីម៉ោង 20:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងនៅលើឧបករណ៍បុគ្គល - នៅលើរបារ និងរបារឈើឆ្កាងសម្រាប់បុរស នៅក្នុងលំហាត់ប្រាណជាន់សម្រាប់ស្ត្រី។ ល្ងាចនេះមានតែ David Belyavsky ទេដែលនឹងសម្តែងក្នុងចំណោមអ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធរុស្ស៊ីដែលបានបង្ហាញពីលទ្ធផលទីពីរក្នុងវគ្គជម្រុះរបារមិនស្មើគ្នាដោយចាញ់តែកីឡាករអ៊ុយក្រែន Oleg Vernyaev ។ នៅថ្ងៃអង្គារ ការប្រកួតនឹងធ្វើឡើងក្នុងពីរប្រភេទចុងក្រោយនៃកីឡាចំបាប់ក្រិក-រ៉ូម៉ាំង ទម្ងន់រហូតដល់ 66 និង 98 គីឡូក្រាម។ Islam-Beka Albiev (៦៦ គីឡូក្រាម) នឹងប្រកួតដំបូងជាមួយ Romanian Ion Panait ខណៈ Islam Magomedov (៩៨ គីឡូក្រាម) នឹងជួបជាមួយ Ardo Arusaar មកពី Estonia ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ។
នៅក្នុងការហែលទឹកសមកាលកម្ម កម្មវិធីឥតគិតថ្លៃមួយត្រូវបានគ្រោងទុកសម្រាប់ការច្រៀងរួមគ្នា បន្ទាប់ពីនោះលទ្ធផលនឹងត្រូវបានសង្ខេប។ បន្ទាប់ពីការប្រកួតប្រជែងអស់រយៈពេលពីរថ្ងៃ កីឡាករដែលពេញចិត្តនៃការប្រកួតគឺកីឡាកររុស្ស៊ី Natalya Ishchenko និង Svetlana Romashina នាំមុខ។
រង្វាន់ជាឈុតដំបូងនឹងត្រូវលេងក្នុងការជិះទូកកាយ៉ាក និងទូកកាណូ។ បុរសនឹងកំណត់អ្នកខ្លាំងបំផុតក្នុងវិញ្ញាសាកាណូ និងកាយ៉ាក់នៅចម្ងាយ 1000 ម៉ែត្រ ស្ត្រីនឹងមានការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងចំណោមទូកកាយ៉ាក់ទ្វេ និងទូកកាយ៉ាក់ទោល (200 ម៉ែត្រ)។ អ្នកជិះទូកក្តោង Ilya Shtokalov និង kayaker Roman Anoshkin ក៏ដូចជា Elena Anyushina និង Kira Stepanova បានគ្រប់គ្រងវាទៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងទូកកាយ៉ាក់ពីរដង។
ការប្រកួតហែលទឹកបើកចំហនឹងបញ្ចប់ដោយការហែលទឹកចម្ងាយ 10 គីឡូម៉ែត្រក្នុងចំណោមបុរសដែល Evgeny Dratsev នឹងចាប់ផ្តើម។ វានឹងមានវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ (16:00) និងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ (00:00) ក្នុងវិញ្ញាសាលោតទឹក 3 ម៉ែត្ររបស់បុរស ដែល Ilya Zakharov និង Evgeny Kuznetsov បានចាប់ផ្តើម។
ការចាប់ផ្តើមដំបូងនៃ Daria Klishina
រង្វាន់ធម្មតាចំនួន 5 នឹងត្រូវលេងក្នុងកីឡាអត្តពលកម្ម។ នៅម៉ោង 14:50 នាទីនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងការលោតបីដងរបស់បុរសចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 17:20 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ - នៅក្នុងការបោះឌីសរបស់ស្ត្រី។ វិញ្ញាសាលោតកម្ពស់បុរសចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 02:30 នាទី វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1500m ផ្នែកនារី នៅម៉ោង 04:30 និងពេលល្ងាចបញ្ចប់ដោយឧបសគ្គ 110m ផ្នែកបុរសវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ (04:45)។ នៅថ្ងៃអង្គារ វគ្គជម្រុះកីឡាលោតចម្ងាយនារីនឹងត្រូវធ្វើឡើង ដែលតំណាងតែមួយគត់របស់រុស្ស៊ីក្នុងការប្រកួតអត្តពលកម្មគឺ Daria Klishina នឹងធ្វើ។
ក្នុងការប្រណាំងទូកក្តោង នឹងមានការប្រណាំងមេដាយក្នុងថ្នាក់ហ្វាំងឡង់ (បុរស) និងថ្នាក់ចម្រុះ Nakra-17។ អត្តពលិករុស្ស៊ីមិនបានប្រកួតប្រជែងក្នុងវិញ្ញាសាទាំងនេះទេ។ ក្នុងការលើកទម្ងន់ការប្រកួតនឹងបញ្ចប់ដោយការចាប់យកមេដាយក្នុងប្រភេទបុរសលើសទម្ងន់១០៥គីឡូក្រាម។
ក្នុងការប្រណាំងកង់ ជើងឯកចុងក្រោយនៃការប្រកួតឆ្នាំ 2016 ក៏នឹងត្រូវបានកំណត់ផងដែរ។ បុរសនៅក្នុងកីឡា Keirin នឹងចាប់ផ្តើមពីការប្រណាំងបឋម ការប្រកួតដែលសម្រេចនឹងធ្វើឡើងក្នុងវិញ្ញាសារត់ប្រណាំងស្ត្រី ដោយចាប់ផ្តើមពីការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ដែលម្ចាស់ជើងឯករងនៃហ្គេមបច្ចុប្បន្ននៅក្នុងក្រុមរត់ប្រណាំង Anastasia Voinova បានគ្រប់គ្រងដើម្បីបំបែក។ វាក៏នឹងមានរង្វាន់នៅក្នុង omnium របស់ស្ត្រីផងដែរ។
អ្នកប្រដាល់ប្រេស៊ីល Robson Conceicao និងកីឡាករបារាំង Sofiane Umia មកពីប្រទេសបារាំងនឹងធ្វើការប្រកួតចុងក្រោយក្នុងប្រភេទទម្ងន់ ៦០ គីឡូក្រាម។ វ្ល៉ាឌីមៀ នីគីទីន ក្នុងប្រភេទទម្ងន់៥៦គីឡូក្រាម នឹងត្រូវជួបជាមួយម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោក Michael Conlan សញ្ជាតិអៀរឡង់ ខណៈ Vitaly Dunaytsev (៦៤គីឡូក្រាម) ត្រូវជួបប្រកួតជាមួយ Hu Qianxun មកពីប្រទេសចិន។
ការប្រកួតវាយកូនឃ្លីលើតុ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្រុមនារីនឹងធ្វើឡើងរវាងចិន និងអាល្លឺម៉ង់ ខណៈមេដាយសំរឹទ្ធនឹងត្រូវប្រកួតរវាងសិង្ហបុរី និងជប៉ុន។ នៅក្នុងកីឡាវាយសី ការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ក្នុងវិញ្ញាសាវាយគូចម្រុះត្រូវបានកំណត់ពេល ក៏ដូចជាការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតវាយគូបុរស និងនារី។
អ្នកលេងបាល់ទះ និងបាល់ទះចាប់ផ្តើមការប្រកួតជម្រុះ
ក្រុមបាល់ទះ និងបាល់ទះនារីរុស្ស៊ីចាប់ផ្តើមការប្រកួតជម្រុះនៅថ្ងៃអង្គារ។ អ្នកលេងបាល់ដៃរុស្ស៊ីនៅម៉ោង 02:30 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូនឹងប្រកួតជាមួយក្រុមអង់ហ្គោឡា គូដែលនៅសល់គឺក្រុមប្រេស៊ីល និងហូឡង់ អេស្ប៉ាញ និងបារាំង ន័រវេស និងស៊ុយអែត។ អ្នកលេងបាល់ទះនៅម៉ោង 00:00 នឹងប្រកួតជាមួយគូប្រជែងមកពីប្រទេសស៊ែប៊ី ក្រុមមកពីកូរ៉េខាងត្បូង និងហូឡង់ ជប៉ុន និងសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រេស៊ីល និងចិន នឹងប្រជែងយកសំបុត្របីបន្ថែមទៀតទៅកាន់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
ជនជាតិរុស្សី Konstantin Semenov និង Vyacheslav Krasilnikov បានឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់អូឡាំពិក ដែលជាកន្លែងដែលពួកគេនឹងជួបជាមួយជនជាតិអ៊ីតាលី Paolo Nicolai និង Daniele Lupo ដែលពីមុនបានផ្តួលគូស្វាមីភរិយារុស្ស៊ីម្នាក់ទៀត Nikita Lyamin / Dmitry Barsuk ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ។ នៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្សេងទៀត ក្រុមប្រេស៊ីល និងហូឡង់នឹងត្រូវប្រកួត។
ការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងក្នុងការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់ផ្នែកបុរស ខណៈដែលការប្រកួតនារីប្រេស៊ីល Larissa និង Talita នឹងប្រកួតជាមួយ Laura Ludwig និង Kira Walkenhorst មកពីប្រទេសអាឡឺម៉ង់ដើម្បីឈានទៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងក្នុងការប្រកួតបាល់ទាត់នារី - ក្រុមប្រេស៊ីល និងស៊ុយអែតនឹងលេងនៅកីឡដ្ឋាន Maracanã (ម៉ោង 19:00 នាទីក្រុងម៉ូស្គូ) ហើយកាណាដា និងអាល្លឺម៉ង់ (22:00) នឹងលេងនៅ Belo Horizonte ។ ក្រុមនៃប្រទេសបារាំង និងកាណាដា អូស្ត្រាលី និងស៊ែប៊ី អេស្បាញ និងទួរគី សហរដ្ឋអាមេរិក និងជប៉ុននឹងប្រកួតក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នៃការប្រកួតបាល់បោះនារីនៃកីឡាអូឡាំពិកនៅថ្ងៃអង្គារ។
នៅក្នុងកីឡាវាយកូនគោលលើទឹកកក វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រត្រូវបានគ្រោងទុកក្នុងការប្រកួតបុរស - ក្រុមមកពីបែលហ្ស៊ិក និងហូឡង់ ក៏ដូចជាអាហ្សង់ទីន និងអាល្លឺម៉ង់ជួបគ្នា។ នៅក្នុងការប្រកួតប៉ូឡូទឹកបុរស ក្រុមនៃប្រទេសហុងគ្រី និងម៉ុងតេណេហ្គ្រោ ក្រិក និងអ៊ីតាលី ប្រេស៊ីល និងក្រូអាត ស៊ែប៊ី និងអេស្ប៉ាញ នឹងលេងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ។
ថ្ងៃទី 11, 16 ខែសីហា 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
អ្នកចំបាប់ Roman Vlasov អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Aliya Mustafina និងកីឡាករវាយកូនបាល់ Elena Vesnina និង Ekaterina Makarova ទទួលបានលទ្ធផលបំបែកកំណត់ត្រាសម្រាប់ប្រទេសរុស្ស៊ីទាក់ទងនឹងមេដាយមាសដែលបានឈ្នះនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកបច្ចុប្បន្ននៅទីក្រុង Rio de Janeiro - ពានរង្វាន់ចំនួនបីនៅចុងបញ្ចប់នៃថ្ងៃប្រកួតប្រជែង។
ថ្ងៃអាទិត្យដែលបានហូរចូលយ៉ាងរលូនដល់ថ្ងៃច័ន្ទ ត្រូវបានគេចងចាំផងដែរថាជាជុំមួយទៀតក្នុងដំណើរការនីតិវិធីជាមួយអត្តពលិករុស្ស៊ី Daria Klishina ដែលត្រូវបានសមាគមអន្តរជាតិនៃសហព័ន្ធអត្តពលកម្ម (IAAF) មិនអនុញ្ញាតឱ្យចូលរួមក្នុងកីឡាអូឡាំពិកដោយសារតែរូបរាងរបស់នាងនៅក្នុងរបាយការណ៍។ នៃគណៈកម្មការឯករាជ្យនៃទីភ្នាក់ងារប្រឆាំងគ្រឿងញៀនពិភពលោក (WADA) ។
អាលីយ៉ា អត់ចេះសោះ
មាសរបស់ Mustafina នៅក្នុងការធ្វើលំហាត់ប្រាណមិនស្មើគ្នាដែលត្រូវបានគេចាត់ទុកថាជាទម្រង់នៃការគ្រងរាជ្យរបស់នាងបានក្លាយជាមានសារៈសំខាន់ខ្លាំងណាស់។ ស្ត្រីរុស្ស៊ីរូបនេះបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាល ដោយឈ្នះមេដាយមាសទី២ក្នុងវិញ្ញាសានេះជាប់ៗគ្នា បន្ទាប់ពីទីក្រុងឡុងដ៍ ឆ្នាំ២០១២។ វាមិនងាយស្រួលទេសម្រាប់នាងក្នុងការធ្វើបែបនេះដោយសារតែការពិតដែលថានៅក្នុងហ្គេមទាំងនេះនាងបានសម្តែងដោយឈឺខ្នងប៉ុន្តែទោះបីជាយ៉ាងណាក៏ដោយនាងក៏បានឈ្នះមេដាយប្រាក់នៅក្នុងការប្រកួតជាក្រុមនិងសំរឹទ្ធលើបុគ្គលទាំងអស់។
នៅលើរបារមិនស្មើគ្នា Mustafina បានឈ្នះជាមួយនឹងពិន្ទុ 15.900 នាំមុខកីឡាករអាមេរិក Madison Cochan (15.833) និង Sophie Scheder របស់អាល្លឺម៉ង់ (15.566) ។
មនុស្សជាច្រើនបានរំពឹងថា Mustafina អាចនឹងប្រកាសចូលនិវត្តន៍របស់នាង ប៉ុន្តែគ្រូបង្វឹកក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី Valentina Rodionenko បានប្រាប់ TASS ថាអត្តពលិកវ័យ 21 ឆ្នាំរូបនេះមានបំណងសម្រាករយៈពេល 2 ឆ្នាំ ហើយបន្ទាប់មកចាប់ផ្តើមរៀបចំសម្រាប់វដ្ដអូឡាំពិកមុនការប្រកួតកីឡា 2020 នៅក្នុង តូក្យូ។ អត្តពលិកខ្លួនឯងក្រោយមកបានបញ្ជាក់រឿងនេះ។
លើសពីនេះទៀត Maria Paseka ជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 2 នៅលើតុដេកដែលក្នុងនោះនាងគឺជាម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកដែលកំពុងសោយរាជ្យ។ កីឡាករអាមេរិក Simone Biles បានឈ្នះមេដាយមាសនៅទីក្រុង Rio de Janeiro រួចជាស្រេចក្នុងការប្រកួតជាក្រុម ហើយ Julia Steingruber ជនជាតិស្វីសបានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ។
រឿងព្រេងនិទាន Oksana Chusovitina អាយុ 41 ឆ្នាំដែលលេងឱ្យក្រុមជម្រើសជាតិនៃសហភាពសូវៀត United Team ប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ហើយឥឡូវនេះតំណាងឱ្យ Uzbekistan បានក្លាយជាអ្នកទី 7 ប៉ុន្តែក្នុងពេលតែមួយនាងបាននិយាយថានាងមិនមានចេតនាបញ្ចប់អាជីពរបស់នាងទេ។ ប៉ុន្តែចង់លេងនៅ World Championships ឆ្នាំក្រោយនៅកាណាដា។
កីឡាករ Briton Max Whitlock បានសម្តែងដោយជោគជ័យលើបុរស ដោយឈ្នះមេដាយមាសក្នុងលំហាត់ប្រាណជាន់ និងលើសេះ Pommel ។ ជនជាតិរុស្ស៊ីមិនបានប្រកួតប្រជែងក្នុងវិញ្ញាសាសេរីទេ ហើយនៅក្នុងលំហាត់ប្រាណលើខ្នងសេះ David Belyavsky និង Nikolai Kuksenkov ទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ៥ និងទី៦។
មាសកីឡាវាយកូនបាល់ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ
Ekaterina Makarova និង Elena Vesnina ជាលើកដំបូងក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រក្រុមរុស្ស៊ីបានឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកក្នុងវិញ្ញាសាវាយគូផ្នែកនារី។ ក្មេងស្រីនៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រអូឡាំពិកមិនបានទុកឱកាសឱ្យគូស្វាមីភរិយាជនជាតិស្វីស Martina Hingis/Timea Baczynski ដោយបានផ្តួលពួកគេដោយពិន្ទុ 6: 4, 6: 4 ។ គួរកត់សម្គាល់ថា ជនជាតិរុស្សីបានប្រថុយនឹងខកខានការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 ទាំងអស់គ្នា ដោយសារតែយន្តហោះធ្លាក់ និងអាកាសធាតុមិនល្អ ពួកគេមិនមានពេលសម្រាប់ជើងហោះហើរពីកាណាដា ហើយស្ទើរតែមិនអាចទៅដល់នៅមុនថ្ងៃចាប់ផ្តើមនៃការប្រកួតអូឡាំពិក។
បន្ទាប់ពីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ Hingis បានទទួលស្គាល់ភាពខ្លាំងរបស់ជនជាតិរុស្ស៊ី ហើយ Vesnina និង Makarova ខ្លួនឯងបាននិយាយថា កីឡាអូឡាំពិកគឺជាការប្រកួតអាទិភាពសម្រាប់ពួកគេនៅឆ្នាំនេះ ដែលពួកគេបានទទួលរងការសាកល្បងទាក់ទងនឹងការពន្យារពេលជើងហោះហើរ និងជីវភាពក្រីក្រនៅក្នុងហ្គេម។
ការប្រកួតកីឡាវាយកូនបាល់នៃកីឡាអូឡាំពិកបានបញ្ចប់ជាមួយនឹងការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្នែកបុរស ដែលក្នុងនោះជនជាតិអង់គ្លេស Andy Murray បានយកឈ្នះកីឡាករអាហ្សង់ទីន Juan Martin del Potro ក្នុងលទ្ធផល 7:5, 4:6, 6:2, 7:5។ កីឡាករជប៉ុន Kei Nishikori ឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធ បន្ទាប់ពីបានយកឈ្នះម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកឆ្នាំ ២០០៨ សញ្ជាតិអេស្ប៉ាញ Rafael Nadal។
Murray បានក្លាយជាកីឡាករវាយកូនបាល់ដំបូងគេក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រអូឡាំពិកដែលឈ្នះមេដាយមាសពីរក្នុងការប្រកួតឯកត្តជន។ កាលពីបួនឆ្នាំមុន គាត់បានឈ្នះការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2012 នៅទីក្រុងឡុងដ៍ ហើយក៏បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងវិញ្ញាសាចម្រុះផងដែរ។
ធ្វើម្តងទៀតនូវផ្លូវ Karelin
ក្នុងកម្មវិធីល្ងាចនេះ រុស្ស៊ីរំពឹងឈ្នះយ៉ាងត្រឹមត្រូវពីអ្នកចំបាប់ Greco-Roman ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៧៥ គីឡូក្រាម Roman Vlasov។ កីឡាកររុស្សីវ័យ 25 ឆ្នាំរូបនេះបានបង្ហាញពីក្តីសង្ឃឹមរបស់គាត់។
Vlasov មិនបានទុកឱកាសអោយគូប្រជែងណាមួយរបស់គាត់ទេ ហើយនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រគាត់បានយកឈ្នះ Dane Mark Madsen ដោយពិន្ទុ 5:1 ។ ជនជាតិរុស្ស៊ីមិនបានបញ្ឈប់វគ្គដែលមិនសប្បាយចិត្តសម្រាប់គាត់ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រដែលចៅក្រមបានអនុញ្ញាតឱ្យកីឡាករក្រូអាត Bozho Starcevic ច្របាច់កជនជាតិរុស្ស៊ីដោយសារតែគាត់បាត់បង់ស្មារតីប៉ុន្តែមិនយូរប៉ុន្មានគាត់បានដឹងខ្លួនហើយឈ្នះការប្រកួត។
ដូច្នេះហើយ Vlasov បានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាល ដោយបានឈ្នះកាលពីបួនឆ្នាំមុននៅទីក្រុងឡុងដ៍។ បួនឆ្នាំក្រោយមកនៅទីក្រុងតូក្យូ គាត់មានឱកាសម្តងទៀតនូវកំណត់ត្រារបស់ Alexander Karelin ដែលបានឈ្នះមេដាយមាសបីជាប់ៗគ្នា (1988, 1992, 1996)។ ម្ចាស់ជ័យលាភីពីរដងនៃហ្គេមខ្លួនឯងបាននិយាយថាវាមិនអាចទៅរួចទេក្នុងការបំបែកកំណត់ត្រារបស់ Karelin ។ "បុរសម្នាក់នេះ (Karelin ។ - TASS note) បានធ្វើអ្វីគ្រប់យ៉ាងនៅក្នុងកីឡា។ គាត់គឺជា colossus” Vlasov បាននិយាយ។
ប្រាក់ Kamensky និងសំរិទ្ធ Elfutina ក្នុងកីឡាវាយកូនបាល់
ថ្ងៃចុងក្រោយនៃការប្រកួតបាញ់ប្រហារអូឡាំពិកបានប្រែក្លាយទៅជាការវាយលុកយ៉ាងខ្លាំងដែលជនជាតិរុស្ស៊ីពីរនាក់បានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃវិន័យក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងពីចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រពីបីមុខតំណែង - Sergey Kamensky និង Fedor Vlasov ដែលបានក្លាយជាអ្នកទីមួយក្នុងវគ្គជម្រុះ។
មុនពេលការបាញ់ចុងក្រោយរបស់គាត់សម្រាប់កន្លែងដំបូង Kamensky បាននាំមុខកីឡាករអ៊ីតាលី Nicola Campriani ដែលបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិករួចទៅហើយក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងអាកាសពីចម្ងាយ 10 ម៉ែត្រ។ កីឡាករអ៊ីតាលីបានខកខានការស៊ុតចុងក្រោយ ប៉ុន្តែ Kamensky ស៊ុតកាន់តែអាក្រក់រហូតក្លាយជាជើងឯករង។
សំរឹទ្ធត្រូវបានឈ្នះដោយកីឡាករបារាំង Alexis Reynaud ។ Vlasov ដែលនាំមុខក្នុងអំឡុងពេលវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្របានក្លាយជាអ្នកទីប្រាំពីរ។
លទ្ធផលនៃការប្រកួតបាញ់ប្រហារបានក្លាយជាជោគជ័យសម្រាប់អ្នកតំណាងក្នុងស្រុកនៃការបាញ់គ្រាប់កាំភ្លើង ហើយមិនបានជោគជ័យសម្រាប់អ្នកតំណាងការបាញ់គ្រាប់ដី។ ក្នុងការបាញ់គ្រាប់កាំភ្លើង ជនជាតិរុស្ស៊ីដណ្តើមបានមេដាយចំនួន៤ គឺប្រាក់២ និងសំរឹទ្ធ២ ។ ទន្ទឹមនឹងនោះ ពួកគេមិនមានមួយនៅអូឡាំពិកទីក្រុងឡុងដ៍ទេ។ ក្នុងការបាញ់អន្ទាក់ គ្មានជនជាតិរុស្ស៊ីណាម្នាក់អាចយកឈ្នះការប្រកួតបានឡើយ។
Stefania Elfutina បានឈ្នះមេដាយអូឡាំពិចដំបូងគេក្នុងការជិះទូកក្តោងក្នុងស្រុកក្នុងចំណោមស្ត្រីដែលបានក្លាយជាអ្នកទីបីនៅក្នុងថ្នាក់ RS:X (Windsurfing) ។ កីឡាការិនីបារាំង Charlene Picon (64) ឈ្នះ, លេខ 2 គឺ Chen Payna ជនជាតិចិន (66) ។ លើកចុងក្រោយដែលជនជាតិរុស្ស៊ីឈ្នះមេដាយលើទូកក្តោងគឺកាលពី 20 ឆ្នាំមុននៅអាត្លង់តា: Georgy Shayduko, Igor Skalin និង Dmitry Shabanov បានឈ្នះមេដាយប្រាក់នៅក្នុងថ្នាក់ Soling ។
មេដាយសំរឹទ្ធនៅក្នុងការរត់ផ្ទាល់ខ្លួននៅក្នុងផ្លូវវដ្តត្រូវបានឈ្នះដោយ Denis Dmitriev ។ នៅក្នុងការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ រុស្សីទាំងពីរឡើងកម្ដៅខ្លាំងជាងកីឡាករអូស្ត្រាលី Matthew Gletzer។ ជនជាតិអង់គ្លេស Jason Kenny បានឈ្នះមេដាយមាស ដោយបានយកឈ្នះមិត្តរួមជាតិរបស់គាត់ Callum Skinner នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ ក្នុងវិញ្ញាសាប្រណាំងកង់ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាឆ្នាំ២០១៦ ក្រុមចក្រភពអង់គ្លេសដណ្តើមបានមេដាយចំនួន៦រួចហើយក្នុង៦វិញ្ញាសា (មាស៤ និងប្រាក់២)។ សម្រាប់ក្រុមរុស្ស៊ី មេដាយ Dmitriev ក្នុងវិញ្ញាសានេះនៅកីឡាអូឡាំពិកគឺជាការបង្ហាញខ្លួនលើកដំបូង៖ កាលពីលើកមុនអ្នកជិះកង់ក្នុងស្រុកបានឈ្នះមេដាយហ្គេមក្នុងវិញ្ញាសារត់ឯកត្តជនក្នុងវិញ្ញាសាជិះកង់ក្នុងឆ្នាំ 1988 នៅទីក្រុងសេអ៊ូល នៅពេលដែលអត្តពលិកសូវៀត Nikolai Kovsh បានក្លាយជាកីឡាករ។ ម្ចាស់មេដាយប្រាក់។
Anastasia Voinova ដែលជាម្ចាស់មេដាយប្រាក់នៃការប្រកួតក្នុងក្រុមរត់ប្រណាំង បន្តប្រយុទ្ធក្នុងវិញ្ញាសាជិះកង់ ដែលបានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ក្នុងវិញ្ញាសារត់ប្រណាំង។
WADA បានចោទប្រកាន់ Klishina ពីការលាក់សំណាក
ការបញ្ជាក់បានចេញពីសម្ដីរបស់មេធាវីរបស់ Klishina លោក Paul Green ដែលថាអត្តពលិកអាចបើកការធ្វើតេស្តសារធាតុញៀនដែលបានធ្វើឡើងក្នុងអំឡុងពេលការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ ២០១៣ នៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ យោងតាមអ្នកតំណាងគណៈកម្មាធិការអូឡាំពិកអន្តរជាតិ (IOC) លោក Mark Adams ក្នុងអំឡុងពេលសន្និសីទសង្ខេបនៃអង្គការនេះ អត្តពលិកនឹងមិននិយាយនៅឯការប្រកួតនោះទេ ប្រសិនបើឈ្មោះរបស់នាងត្រូវបានលើកឡើងនៅក្នុងរបាយការណ៍ McLaren។
Adams បាននិយាយថា "ស្ថានភាព Klishina គឺជាបញ្ហារបស់ IAAF (សមាគមអន្តរជាតិនៃសហព័ន្ធអត្តពលកម្ម)" ។ - យើងបាននិយាយរួចហើយថាសហព័ន្ធនីមួយៗធ្វើការសម្រេចចិត្តលើករណីបែបនេះ។ ចំពោះរបាយការណ៍របស់ McLaren នេះគឺជាសមាសធាតុសំខាន់មួយក្នុងចំណោមសមាសធាតុសំខាន់ៗទាំងបីដែលអនុញ្ញាតឱ្យអត្តពលិករុស្ស៊ីបង្ហាញភាពគ្មានកំហុសរបស់ពួកគេ។ WADA បានធ្វើឱ្យប្រាកដថាសហព័ន្ធទាំងអស់បានដឹងអំពីព័ត៌មាននេះ ហើយយើងគួរតែសួរទៅ IAAF អំពី Klishina ។
"ប្រសិនបើអ្នកត្រូវបានរងផលប៉ះពាល់ដោយរបាយការណ៍ McLaren នោះអ្នកចេញពីហ្គេម។ នេះជាលក្ខខណ្ឌសំខាន់មួយសម្រាប់ការចូលរួមឬមិនចូលរួមរបស់អត្តពលិករុស្ស៊ីក្នុងការប្រកួតនៅទីក្រុង Rio de Janeiro» Adams បានសង្កត់ធ្ងន់។
ដូចជាឆ្លើយតបនឹងបញ្ហានេះ ប្រធានគណៈកម្មាធិការអូឡាំពិករុស្ស៊ី Alexander Zhukov បាននិយាយថា ក្រុមរុស្ស៊ីបានឆ្លងកាត់ការធ្វើតេស្តសារធាតុញៀនប្រហែល ៣៦០ នៅទីក្រុង Tbilisi។
CAS បានអនុញ្ញាតឱ្យ Klishina ចូលរួមក្នុងហ្គេមឆ្នាំ 2016
នៅព្រឹកថ្ងៃច័ន្ទ វាត្រូវបានគេដឹងថា CAS បានផ្តល់ការអំពាវនាវរបស់អត្តពលិករុស្ស៊ី Daria Klishina ប្រឆាំងនឹងការសម្រេចចិត្តរបស់សមាគមអន្តរជាតិនៃសហព័ន្ធអត្តពលកម្ម (IAAF) ដើម្បីរារាំងនាងពីការចូលរួមក្នុងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro ។
រ៉យទ័របាននិយាយនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយថា "CAS បានផ្តល់ការអំពាវនាវរបស់ Klishina ទាក់ទងនឹងការសម្រេចចិត្តរបស់ IAAF ក្នុងការរារាំងនាងពីកីឡាអូឡាំពិក" ។
អត្តពលិករុស្ស៊ីត្រូវបានព្យួរពីការចូលរួមក្នុងកីឡាអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ដោយសារតែការដកសិទ្ធិរបស់សហព័ន្ធជាតិ មានតែ Klishina ដែលរស់នៅ និងហ្វឹកហាត់នៅបរទេសប៉ុណ្ណោះដែលត្រូវបានសន្មត់ថានឹងសម្តែងនៅកីឡា។ CAS នៅថ្ងៃទី 21 ខែកក្កដាបានសម្រេចជាឯកច្ឆ័ន្ទបដិសេធការទាមទាររបស់គណៈកម្មាធិការអូឡាំពិករុស្ស៊ី (ROC) និងអត្តពលិកក្នុងស្រុកទៅកាន់ IAAF សម្រាប់ការមិនចូលរួមការប្រកួត។
ជ័យជំនះទីប្រាំពីររបស់ Bolt និងការចាប់ផ្តើមធ្វើសមកាលកម្ម
ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់នៃការប្រកួតអត្តពលកម្មនៃកីឡាអូឡាំពិក ពិតណាស់គឺការប្រណាំងចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រដែលនៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដែលអ្នកតំណាងនៃប្រទេសហ្សាម៉ាអ៊ីក Usain Bolt និង Johan Blake ក៏ដូចជាជនជាតិអាមេរិក Justin Gatlin បានរំពឹងទុក។ វត្តមានរបស់គាត់មិនត្រូវបានគេកត់សម្គាល់ដោយអ្នកគាំទ្រនោះទេ - ការឈរបានស្រែកហ៊ោគាត់មុនពេលការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដោយហេតុថា Gatlin ត្រូវបានចាប់ខ្លួនពីរដងពីបទប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀនខុសច្បាប់។ ទាំងគាត់ និង Blake មិនអាចបញ្ឈប់ Bolt ដែលបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកបីសម័យកាលដំបូងគេក្នុងចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រនោះទេ។ ប្រាក់ត្រូវបានយកដោយ Gatlin, សំរឹទ្ធដោយជនជាតិកាណាដា Andre de Grasse ។
ការប្រកួតហែលទឹកដែលស៊ីសង្វាក់គ្នាបានចាប់ផ្តើមហើយ។ Svetlana Romashina និង Natalya Ishchenko បានឈ្នះការប្រកួតដោយឥតគិតថ្លៃជាមួយនឹងពិន្ទុ 98.0067 ។ ចំណាត់ថ្នាក់លេខពីរបានទៅលើស្ត្រីចិន Huang Xuechen និង Sun Wenyan (96.0067) ហើយចំណាត់ថ្នាក់លេខបីគឺស្ត្រីជប៉ុន Yukiko Inui និង Risako Mitsui (94.4000)។
ការប្រកួតកីឡាវាយកូនបាល់អូឡាំពិកបានបញ្ចប់។ ក្រុមអ្នកការពារជាតិបារាំងបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិក ដោយបានយកឈ្នះក្រុមអ៊ីតាលីនៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រដោយពិន្ទុ ៤៥:៣១។ មេដាយសំរឹទ្ធត្រូវបានឈ្នះដោយក្រុមហុងគ្រីដែលបានយកឈ្នះអ៊ុយក្រែន (39:37) ។ ក្នុងការប្រកួតកីឡាវាយកូនបាល់ក្រុមរុស្ស៊ីដណ្តើមបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ដោយមេដាយមាស៤ ប្រាក់១ និងសំរឹទ្ធ២។
សម្រាប់ក្រុមនារីរុស្ស៊ីចំនួនពីរក្នុងប្រភេទកីឡាជាក្រុម វគ្គចែកពូលបានបញ្ចប់ហើយ។ អ្នកលេងបាល់ទះបានផ្តួលក្រុមហូឡង់ 38:34 ហើយជាលើកដំបូងចាប់តាំងពីឆ្នាំ 1980 បានឈ្នះការប្រកួតទាំងប្រាំនៃដំណាក់កាលបឋមនៃហ្គេម។ កីឡាករបាល់ទះចាញ់ម្ចាស់ផ្ទះក្នុងការប្រកួតបីប្រកួត ហើយបានឡើងទៅវគ្គ Playoff ពីចំណាត់ថ្នាក់លេខពីរ។ គូប្រជែងរបស់ពួកគេក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នឹងក្លាយជាក្រុមស៊ែប៊ី។
គូនារីក្នុងស្រុកចុងក្រោយនៅក្នុងបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់បានបញ្ចប់ការប្រយុទ្ធ - Ekaterina Birlova និង Evgenia Ukolova បានចាញ់ម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោក Agata Bednarchuk និង Barbara Seixas មកពីប្រេស៊ីល។
ជើងឯកកីឡាវាយកូនហ្គោលអូឡាំពិកដំបូងតាំងពីឆ្នាំ 1904 ត្រូវបានកំណត់នៅទីក្រុង Rio ។ ជនជាតិអង់គ្លេស Justin Rose បានក្លាយជាអ្នកឈ្នះ។ ប្រាក់បានទៅស៊ុយអែត Henrik Stenson មេដាយសំរឹទ្ធបានទៅអ្នកតំណាងសហរដ្ឋអាមេរិក Matt Kuchar ។ កីឡាកររុស្ស៊ីមិនបានចូលរួមក្នុងការប្រកួតនេះទេ ដែលកីឡាករវាយកូនហ្គោលខ្លាំងៗមួយចំនួនបានបដិសេធមិនចូលរួមដោយសារតែមេរោគ Zika។
នៅចុងបញ្ចប់នៃថ្ងៃនៃកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងនៃហ្គេមនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្រុមរុស្ស៊ីបានឡើងដល់ចំណាត់ថ្នាក់ទី 4 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់ក្រៅផ្លូវការនៃកីឡាអូឡាំពិក។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ៣០ មេដាយ - មាស ៩ ប្រាក់ ១១ និងសំរិទ្ធ ១០ ។ ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស 26 ប្រាក់ 21 និងមេដាយសំរឹទ្ធ 22) ។ ចក្រភពអង់គ្លេសឡើងទៅចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ (១៥-១៦-៧) រុញចិនទៅលេខ៣ (១៥-១៣-១៧)។
រង្វាន់ចំនួន 17 ឈុតនឹងត្រូវលេងនៅថ្ងៃប្រកួតប្រជែងទីដប់នៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ ដែលប្រារព្ធឡើងនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ នឹងមានការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រលើវិញ្ញាសាប្រដាល់ ជិះកង់ អត្តពលកម្ម ហែលទឹកបើកចំហ ជិះសេះ កាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ ទូកក្តោង លើកទម្ងន់ និងចំបាប់ ហើយការប្រកួតបន្ទាប់នឹងប្រកួតដោយក្រុមបាល់ទះបុរសរុស្ស៊ី និងកីឡាករប៉ូឡូទឹក។
នៅក្នុងកាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅលើឧបករណ៍បុគ្គលនឹងបន្ត - នៅក្នុងតុដេក និងនៅលើសង្វៀនសម្រាប់បុរស ក៏ដូចជានៅលើធ្នឹមតុល្យភាពសម្រាប់ស្ត្រី (ចាប់ផ្តើម - ម៉ោង 20:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ)។ Denis Ablyazin និង Nikita Nagorny មានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់នៅក្នុងតុដេក មានតែ Ablyazin ទេដែលនឹងសម្តែងនៅលើសង្វៀនក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ ស្ត្រីរុស្ស៊ីមិនប្រកួតប្រជែងក្នុងលំហាត់លំនឹង។ អ្នកចំបាប់ Greco-Roman នឹងប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៨៥ និង ១៣០ គីឡូក្រាម ក្នុងទម្ងន់រហូតដល់ ៨៥ គីឡូក្រាម Davit Chakvetadze នឹងជួបជាមួយកីឡាករ Azerbaijani Saman Tahmasebi ខណៈគូប្រកួតដំបូងរបស់ Sergei Semenov នឹងជា Murat Ramonov មកពីប្រទេសកៀហ្ស៊ីស៊ីស្ថាន។
ឈុតធម្មតាចំនួនប្រាំកំពុងរង់ចាំម្ចាស់នៅក្នុងអត្តពលកម្ម។ នៅម៉ោង 16:40 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាវាយញញួរនារីចាប់ផ្តើម 17:15 - ការប្រណាំងចម្ងាយ 3000 ម៉ែត្ររបស់ស្ត្រី (ការបរបាញ់) 02:35 ការប្រកួតបង្គោលភ្លើង (បុរស), 04:35 - វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុង 800 ។ រត់ m សម្រាប់បុរស និងនៅម៉ោង 04:45 - 400 ម៉ែត្រសម្រាប់ស្ត្រី។ លើសពីនេះ ឧបសគ្គ 110 ម៉ែត្រ និង 400 ម៉ែត្រ និងឧបសគ្គ 3000 ម៉ែត្រ កំដៅបឋម ក៏ដូចជាវិញ្ញាសាលោតបីដងបុរស ឧបសគ្គ 200 ម៉ែត្រ និង 400 ម៉ែត្របឋមកំដៅ និងវិញ្ញាសាបោះចោលឌីសនារីនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃច័ន្ទ។
ក្នុងការប្រណាំងទូកក្តោងនឹងមានការប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងថ្នាក់ Laser សម្រាប់បុរស និងស្ត្រី។ លោក Sergei Komissarov បានចាប់ផ្តើមនៅក្នុងវិញ្ញាសានេះ ប៉ុន្តែគាត់នឹងមិនចូលរួមក្នុងការប្រណាំងដែលសម្រេចចិត្តនោះទេ ដោយទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ 15 ប៉ុណ្ណោះ។ នៅក្នុងការជិះកង់នៅលើផ្លូវដែកនឹងមានការប្រកួតប្រជែងនៅក្នុង omnium សម្រាប់បុរសដែលមិនមានតំណាងនៃប្រទេសរុស្ស៊ី។ លើសពីនេះ ការប្រកួតក្នុងវិញ្ញាសារត់ប្រណាំងស្ត្រីចាប់ផ្តើមពីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ដែលជាកន្លែងដែលជើងឯករងនៃហ្គេមនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្នុងក្រុមរត់ប្រណាំង Anastasia Voinova និង Daria Shmeleva នឹងសម្តែង។
នៅម៉ោង 01:15 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ការប្រកួតចុងក្រោយនៃការប្រកួតប្រដាល់ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 91 គីឡូក្រាមចាប់ផ្តើមដែល Evgeny Tishchenko នឹងជួបជាមួយ Vasily Levit មកពីកាហ្សាក់ស្ថាន។ ការប្រកួតលើកដំបូងក្នុងការប្រកួតនឹងធ្វើឡើងដោយកីឡាករ Misha Aloyan ក្នុងការប្រកួតវគ្គ១/៨ក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់៥២គីឡូក្រាម ម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោក២សម័យនឹងជួបជាមួយកីឡាករបារាំង Ellie Konki។ ចំណែកឯ Anastasia Belyakova (ទម្ងន់រហូតដល់ 60 គីឡូក្រាម) នឹងធ្វើការប្រកួតវគ្គ 1/4 ផ្តាច់ព្រ័ត្រជាមួយកីឡាករអាមេរិក Mikaela Mayer ។
នៅម៉ោង 15:00 ការប្រកួតដំបូងនៃហ្គេមហែលទឹកបើកចំហ - ក្នុងចំណោមស្ត្រី (10 គីឡូម៉ែត្រ) នឹងចាប់ផ្តើម។ ជនជាតិរុស្ស៊ីបានបរាជ័យក្នុងការចូលទៅក្នុងកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 ក្នុងទម្រង់នេះ។ នៅក្នុងកីឡាជិះសេះ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងធ្វើឡើងក្នុងសម្លៀកបំពាក់ផ្ទាល់ខ្លួន ដែល Marina Aframeeva និង Inessa Merkulova បរាជ័យក្នុងការទម្លាយ។ ក្នុងការលើកទម្ងន់មេដាយនឹងត្រូវលេងក្នុងប្រភេទទម្ងន់១០៥គីឡូក្រាមសម្រាប់បុរស។
អ្នកលេងបាល់ទះបញ្ចប់វគ្គចែកពូល
ក្រុមបាល់ទះបុរសរុស្ស៊ីនឹងប្រកួតចុងក្រោយនៃវគ្គចែកពូលជាមួយក្រុមអ៊ីរ៉ង់ (21:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ)។ Wards of Vladimir Alekno បានធានាខ្លួនឯងរួចទៅហើយក្នុងការចូលទៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ 1/4 បើយោងតាមលទ្ធផលនៃការប្រកួតកាលពីថ្ងៃចន្ទ គូប្រកួតរបស់រុស្ស៊ីក្នុងការជួបគ្នាដំបូងនៃវគ្គ Playoff នឹងត្រូវកំណត់។ ក្រុមប៉ូឡូទឹកនារីរុស្ស៊ីនឹងប្រកួតក្នុងវគ្គ 1/4 ផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅថ្ងៃច័ន្ទទល់នឹងក្រុមអេស្ប៉ាញ (01:40)។
នៅម៉ោង 21:15 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ វគ្គជម្រុះក្នុងការជ្រមុជទឹកពីក្តារស្ប៉ាបីម៉ែត្រសម្រាប់បុរសនឹងចាប់ផ្តើមដែល Ilya Zakharov និង Evgeny Kuznetsov នឹងសម្តែង។ ក្នុងការប្រកួតហែលទឹកសមកាលកម្មនឹងមានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់ក្នុងកម្មវិធីបច្ចេកទេស។ ក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ីក្នុងទម្រង់នេះត្រូវបានតំណាងដោយម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកបីសម័យកាល និងម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោកជាច្រើន Natalya Ishchenko និង Svetlana Romashina ដែលបានបង្ហាញលទ្ធផលល្អបំផុតនៅក្នុងកម្មវិធីឥតគិតថ្លៃកាលពីថ្ងៃមុន។
កីឡាករវាយសីរុស្ស៊ី Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov នឹងប្រកួតវគ្គ៨ក្រុមចុងក្រោយ ដែលត្រូវបានពន្យារពេលពីថ្ងៃអាទិត្យ ដោយសារការផ្លាស់ប្តូរកាលវិភាគ។ គូប្រជែងនឹងមាន Chai Biao និង Hong Wei មកពីប្រទេសចិន។ នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នៃការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់ Dmitry Barsuk និង Nikita Lyamin នឹងជួបជាមួយកីឡាករអ៊ីតាលី Daniele Lupo និង Paolo Nicolai (ម៉ោង 05:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ)។
ថ្ងៃទី 10 ខែសីហា 15, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីបានឡើងពីចំណាត់ថ្នាក់លេខ៧ទៅលេខ៦ក្នុងតារាងមេដាយក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ២០១៦ បន្ទាប់ពីការប្រកួតបានប្រាំបីថ្ងៃ។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ២៣ មេដាយ - មាស ៦ ប្រាក់ ៩ និងសំរិទ្ធ ៨ ។
នៅថ្ងៃទីប្រាំបីនៃការប្រកួតប្រជែងជនជាតិរុស្ស៊ីឈ្នះមេដាយមួយ។ អ្នកការពារ saber រុស្ស៊ី Sofya Velikaya, Yana Egoryan, Yulia Gavrilova និង Ekaterina Dyachenko បានឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកក្នុងការប្រកួតជាក្រុម។ នៅវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ក្រុមរុស្ស៊ីបានយកឈ្នះក្រុមអ៊ុយក្រែនដោយពិន្ទុ ៤៥:៣០។
ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស 24 ប្រាក់ 18 និងសំរឹទ្ធ 19) ។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ ២ គឺក្រុមចិន (១៣-១១-១៧)។ អង់គ្លេសបិទកំពូលទាំងបី (10-13-7)។
ថ្ងៃទី 9 ខែសីហា 14, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
18:00 កីឡាវាយកូនបាល់។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
18:55 ការបាញ់ប្រហារ។ បុរស។ កាំភ្លើងបីទីតាំង។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
19:55 កាយសម្ព័ន្ធ។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងប្រភេទដាច់ដោយឡែក។
20:35 បាល់ទះ។ ស្ត្រី។ រុស្ស៊ី - ហូឡង់
22:10 មុជទឹក។ ស្ត្រី។ Springboard ។ 3m ចុងក្រោយ។
នៅថ្ងៃទីប្រាំពីរនៃការប្រកួតប្រជែងជនជាតិរុស្ស៊ីឈ្នះមេដាយចំនួនបី។ ក្រុមហ៊ុមព័ទ្ធដែករបស់រុស្ស៊ីមាន Timur Safin, Aleksey Cheremisinov និង Artur Akhmatkhuzin បានឈ្នះមេដាយមាស ដោយយកឈ្នះក្រុមបារាំងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដោយពិន្ទុ ៤៥:៤១។ ជ័យជម្នះនេះជាលើកទីមួយសម្រាប់កីឡាកររុស្សីក្នុងការប្រកួតជើងឯកក្រុមចាប់តាំងពីការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 1996 នៅអាត្លង់តា។
អ្នកជិះកង់ជនជាតិរុស្សី Anastasia Voinova និង Daria Shmeleva បានឈ្នះមេដាយប្រាក់ក្នុងក្រុមរត់លើផ្លូវ ហើយ Kirill Grigoryan បាននាំយកមេដាយសំរឹទ្ធដល់ក្រុមជម្រើសជាតិរុស្សីក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងពីកាំភ្លើងខ្លីពីចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រពីទីតាំងងាយ។
ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស 20 ប្រាក់ 13 និងមេដាយសំរឹទ្ធ 17) ។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ ២ គឺក្រុមចិន (១៣-១០-១៤)។ អង់គ្លេសបិទកំពូលទាំងបី (7-9-6)។
មេដាយចំនួន 21 នឹងត្រូវលេងនៅថ្ងៃប្រកួតប្រជែងទីប្រាំបីនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ ដែលធ្វើឡើងនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ ការប្រកួតនឹងប្រព្រឹត្តទៅលើវិញ្ញាសាចែវទូក ជិះកង់ អត្តពលកម្ម បាញ់ប្រហារ ហ៊ុមព័ទ្ធ រត់ជាន់ជើង លើកទម្ងន់ វាយកូនបាល់ និងហែលទឹក ហើយការប្រកួតបន្ទាប់នឹងត្រូវប្រកួតដោយក្រុមបាល់ទះបុរសរុស្ស៊ី និងកីឡាករប៉ូឡូទឹក។
នៅម៉ោង 15:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ វគ្គជម្រុះក្នុងវិញ្ញាសាបាញ់កាំភ្លើងខ្លីល្បឿន 25m បុរសនឹងចាប់ផ្តើមដែល Alexei Klimov អាយុ 40 ឆ្នាំជាម្ចាស់កំណត់ត្រាពិភពលោកដែលគាត់បានកំណត់ក្នុងខែមេសាក្នុងការប្រកួតនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រកួតប្រជែង។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសានេះត្រូវបានកំណត់ពេល 18:30 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ នៅម៉ោង 21:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាបុរសចាប់ផ្តើម បន្ទាប់ពីវគ្គជម្រុះដំបូងនៅថ្ងៃសុក្រ Anton Astakhov ទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ 20 ប៉ុណ្ណោះ។
ក្នុងការវាយលុក ការប្រកួតហ៊ុមព័ទ្ធក្រុម saber នឹងត្រូវធ្វើឡើង ដែលក្រុមរុស្ស៊ីមានសិទ្ធិពឹងផ្អែកលើភាពជោគជ័យ ដោយហេតុថា Yana Yegoryan និង Sofia Velikaya បានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯក និងម្ចាស់មេដាយប្រាក់នៃហ្គេមក្នុងការប្រកួតជើងឯកឯកត្តជន។ ក្រុមនេះក៏រួមបញ្ចូលទាំង Ekaterina Dyachenko ដែលជាក្រុមរុស្ស៊ីនឹងប្រកួតដំបូងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ទល់នឹងគូប្រជែងមកពីម៉ិកស៊ិក។ ក្រុមរុស្ស៊ីគឺជាជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ 2015 ក្នុងការប្រកួតក្រុម saber ផ្នែកនារី ហើយគូប្រជែងដ៏សំខាន់ម្តងទៀតគឺក្រុមអ៊ុយក្រែនដែលដឹកនាំដោយម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកឆ្នាំ 2008 នៅក្នុងក្រុម Olga Kharlan ។
ក្នុងការជិះកង់លើផ្លូវដែកនៅថ្ងៃសៅរ៍ មេដាយនឹងត្រូវលេងក្នុងវិញ្ញាសាដេញតាមក្រុមនារី (ម៉ោង 23:14 នាទីក្រុងម៉ូស្គូ) ដែលក្រុមរុស្ស៊ីមិនចូលរួម ហើយកីឡាការិនី keirin (23:33)។ Anastasia Voinova និង Daria Shmeleva នឹងចាប់ផ្តើមជុំទីមួយនៅ keirin (16:00) ។
ពានរង្វាន់ចំនួន 5 នឹងត្រូវលេងក្នុងកីឡាអត្តពលកម្ម។ វេលាម៉ោង ១៦:៥០ វិញ្ញាសាវាយគូបុរសចាប់ផ្តើម ០២:៥៣ - វិញ្ញាសាលោតវែងបុរស ០៣:២៧ - វិញ្ញាសា 10,000 ម៉ែត្រផ្នែកបុរស 04:37 - វិញ្ញាសារត់ចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រផ្នែកនារី នឹងមានព្រឹត្តិការណ៍កាត់សេចក្តីផងដែរក្នុងវិញ្ញាសាហែតថននារី . លើសពីនេះ នៅថ្ងៃសៅរ៍នឹងមានការប្រកួតបឋមក្នុងវិញ្ញាសារត់ចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រ និងប៉ូលបុរស វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃវិញ្ញាសារត់ចម្ងាយ 400 ម៉ែត្រ និង 800 ម៉ែត្របុរស ក៏ដូចជាវិញ្ញាសាក្នុងវិញ្ញាសា 400 ម៉ែត្រ និង 3000 ម៉ែត្រ (ការដេញតាមជណ្តើរ) និងក្នុងការលោតបីដង - ក្នុងចំណោមស្ត្រី។ .
ថ្ងៃចុងក្រោយនៃការជិះទូក
នៅថ្ងៃប្រកួតទីប្រាំបីនៃការប្រកួត ការប្រកួតហែលទឹកអូឡាំពិកនៅក្នុងអាងទឹកនឹងបញ្ចប់ ដែលការប្រកួតចុងក្រោយនៃពានរង្វាន់ចំនួនបួននឹងត្រូវលេង។ នៅចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រដោយសេរី Rozalia Nasretdinova និង Natalya Lovtsova បានចូលដល់ការចាប់ផ្តើមនៃកំដៅបឋមដែលមិនបានឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ បុរសនឹងហែលទឹក 1500 ម៉ែត្រដោយសេរីដែល Ilya Druzhinin និង Yaroslav Potapov បានចាប់ផ្តើមប៉ុន្តែមិនបានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
ព្រឹត្តិការណ៍ចុងក្រោយនឹងជាការប្រណាំងបញ្ជូនត 4x100 ម៉ែត្របុរស និងស្ត្រី។ ក្រុមនារីរុស្ស៊ី (Anastasia Fesikova, Yulia Efimova, Svetlana Chimrova, Veronika Popova) បានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រជាមួយនឹងលើកទី 4 ដែលជាផ្នែកបុរស (Grigory Tarasevich, Anton Chupkov, Evgeny Koptelov និង Alexander Sukhorukov) - ជាមួយទីប្រាំមួយ។
នៅម៉ោង 20:03 វគ្គជម្រុះនៃការប្រកួត trampoline ផ្នែកបុរសចាប់ផ្តើម ដែលម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ 2015 Dmitry Ushakov និង Andrey Yudin នឹងធ្វើ (វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 21:42)។ ការប្រកួតប្រណាំងទូកនឹងបញ្ចប់ដោយការប្រណាំងចុងក្រោយនៃវិញ្ញាសាឯកត្តជន និងវិញ្ញាសាចំនួនប្រាំបីសម្រាប់បុរស និងស្ត្រី។ ក្នុងប្រភេទទម្ងន់បុរសនឹងប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងប្រភេទទម្ងន់ ៩៤ គីឡូក្រាម។
ក្រុមបាល់ទះបុរសរុស្ស៊ីនៅម៉ោង 21:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូនឹងប្រកួតជាក្រុមជាមួយក្រុមជើងឯកពិភពលោកមកពីប្រទេសប៉ូឡូញដែលមិនទាន់ចាញ់ក្នុងការប្រកួតនេះ ហើយបានធានាខ្លួនឯងនូវសំបុត្រទៅកាន់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ។ ក្រុមប៉ូឡូទឹកនារីនៅម៉ោង 16:20 នឹងប្រកួតចុងក្រោយនៃវគ្គបឋមជាមួយក្រុមអ៊ីតាលី។ នៅក្នុងទម្រង់នេះ ក្រុមទាំងអស់ឈានដល់វគ្គ 1/4 ផ្តាច់ព្រ័ត្រ ហើយក្នុងវគ្គចែកពូលមានការតស៊ូដើម្បីរកគ្រាប់ល្អបំផុតក្នុងវគ្គ Playoff ។
ក្នុងការប្រកួតកីឡាវាយសី កីឡាកររុស្ស៊ី Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov នឹងប្រកួតជាលើកទីបីក្នុងពូលជាមួយ Lee Yong-dae និង Ye Yong-Song មកពីកូរ៉េខាងត្បូង។ ការប្រកួតដំបូងក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ Games នឹងត្រូវធ្វើឡើងដោយ Natalia Perminova ដែលត្រូវជួបជាមួយ Elisabeth Baldauf មកពីប្រទេសអូទ្រីស។ គូបាល់ទះលើឆ្នេររបស់រុស្សី Nikita Lyamin និង Dmitry Barsuk នឹងត្រូវប៉ះជាមួយកីឡាករប្រេស៊ីល Evandro និង Pedro Solberg ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8។
វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ Tishchenko
អ្នកប្រដាល់នឹងធ្វើការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 91 គីឡូក្រាមដែល Evgeny Tishchenko នៅម៉ោង 18:45 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូនឹងត្រូវជួបជាមួយ Rustam Tulaganov មកពី Uzbekistan ។ គូទីពីរគឺ Vasily Levit មកពីកាហ្សាក់ស្ថាន និងគុយបា Erislandy Savon ។ នៅម៉ោង 22:00 ការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងការហែលទឹក 3 ម៉ែត្ររបស់ស្ត្រីបានចាប់ផ្តើមដែល Kristina Ilyinykh បានឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រខណៈ Nadezhda Bazhina ធ្វើមិនបានសម្រេច។
វាជាពេលវេលាសម្រាប់ការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងកីឡាវាយកូនបាល់ ដែលការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃវិញ្ញាសាបុរស ឯកត្តជននារី ក៏ដូចជាការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ក្នុងវិញ្ញាសាវាយកូនបាល់នារី និង ពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ វាយកូនបាល់ចម្រុះ។ នៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ វិញ្ញាសាឯកត្តជនបុរស Briton Andy Murray នឹងប្រកួតជាមួយកីឡាករជប៉ុន Kei Nishikori ហើយក្នុងមួយផ្សេងទៀត - កីឡាករអាហ្សង់ទីន Juan Martin del Potro នឹងប៉ះជាមួយកីឡាករអេស្ប៉ាញ Rafael Nadal ។ វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្នែកនារីមានដូចខាងក្រោម៖ Petra Kvitova (សាធារណរដ្ឋឆេក) - Madison Keys (សហរដ្ឋអាមេរិក); Monica Puig (ព័រតូរីកូ) - Angelique Kerber (អាល្លឺម៉ង់) ។ គូជនជាតិឆេកពីរនាក់នឹងប្រជែងគ្នាដណ្តើមមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងវិញ្ញាសាវាយគូនារី - Lucia Shafarova/Barbora Strycova និង Andrea Hlavachkova/Lucia Hradecka។
ការប្រកួតវគ្គ ១/៤ ផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតបាល់ទាត់បុរសក៏នឹងធ្វើឡើងផងដែរ ដែលក្រុមព័រទុយហ្គាល់ និងអាល្លឺម៉ង់ នីហ្សេរីយ៉ា និងដាណឺម៉ាក កូរ៉េខាងត្បូង និងហុងឌូរ៉ាស ប្រេស៊ីល និងកូឡុំប៊ី នឹងប្រកួត។
ថ្ងៃទី 8 ខែសីហា 13, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីបានធ្លាក់ពីចំណាត់ថ្នាក់លេខ 6 មកលេខ 7 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រុមក្រៅផ្លូវការនៃកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទីប្រាំមួយ។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ១៩ មេដាយ - មាស ៤ ប្រាក់ ៨ និងសំរិទ្ធ ៧ ។
នៅថ្ងៃទីប្រាំមួយនៃការប្រកួត ជនជាតិរុស្ស៊ីឈ្នះមេដាយចំនួនបួន។ Yulia Efimova បានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯករងក្នុងការវាយកូនបាល់ចម្ងាយ ២០០ ម៉ែត្រ។ វិញ្ញាសាវាយកូនបាល់នារីដណ្តើមបានមេដាយសំរឹទ្ធក្នុងការប្រកួតជាក្រុម។ កីឡាករហែលទឹក Yevgeny Rylov បានបន្ថែមមេដាយសំរឹទ្ធដល់រតនាគាររបស់ក្រុមក្នុងវិញ្ញាសារត់ 200 ម៉ែត្រ ហើយអ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Aliya Mustafina បាននាំយកមេដាយដែលមានតម្លៃដូចគ្នាក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជន។
ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស ១៦ ប្រាក់ ១២ និងសំរឹទ្ធ ១០)។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ ២ គឺក្រុមចិន (១១-៨-១១)។ ជប៉ុនបិទកំពូលទាំងបី (7-2-13)។
ថ្ងៃទី 7, 12 ខែសីហា 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
នៅថ្ងៃទីប្រាំនៃការប្រកួត ក្រុមកីឡាអូឡាំពិករុស្ស៊ីដណ្តើមបានមេដាយមាសមួយ ប្រាក់មួយ និងមេដាយសំរឹទ្ធមួយក្នុងកីឡាចំនួនបី។ ប្រាក់របស់អ្នកជិះកង់អាយុ 36 ឆ្នាំ Olga Zabelinskaya ក្នុងការប្រណាំងផ្លូវបុគ្គលនិងសំរឹទ្ធរបស់អ្នកហែលទឹក Anton Chupkov គឺជាការភ្ញាក់ផ្អើលពិតប្រាកដសម្រាប់អ្នកគាំទ្ររុស្ស៊ី។
ប្រាក់
Olga Zabelinskaya ដែលជាអ្នកឈ្នះមេដាយសំរឹទ្ធចំនួនពីរនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2012 បាននាំយកមេដាយដំបូងដល់ក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី។ អត្តពលិកដែលទទួលបានការអនុញ្ញាតឱ្យចូលរួមប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកក្នុងទីក្រុង Rio de Janeiro ប៉ុន្មានថ្ងៃមុនការចាប់ផ្ដើមក្នុងការប្រណាំងឯកត្តជនដែលបានធ្វើឡើងស្របពេលភ្លៀងនោះ បានចាញ់តែកីឡាករអាមេរិក Christine Armstrong ដែលនាំមុខរុស្ស៊ី។ ស្ត្រីតិចជាងប្រាំមួយវិនាទី។
Zabelinskaya បាននិយាយភ្លាមៗបន្ទាប់ពីការបញ្ចប់ថា "ខ្ញុំមានអារម្មណ៍ចម្រុះ" ។ - បាទ ខ្ញុំបានក្លាយជាម្ចាស់មេដាយប្រាក់អូឡាំពិក ហើយក្នុងស្ថានភាពដែលខ្ញុំបានរកឃើញខ្លួនឯង នេះគឺជាលទ្ធផលដ៏ល្អមួយ។ ម្យ៉ាងវិញទៀត ខ្ញុំអាចក្លាយជាជើងឯក។ Armstrong បានផ្តួលខ្ញុំត្រឹមតែ 5 វិនាទី វាជាការអាម៉ាស់ក្នុងការបាត់បង់តិចតួចបំផុតនៅក្នុងវគ្គចុងក្រោយ។
“Olga ពិតជាមានសមត្ថភាពទប់ទល់នឹងវដ្តអូឡាំពិកមួយផ្សេងទៀត និងរៀបចំបានល្អសម្រាប់ការប្រកួតឆ្នាំ 2020 នៅទីក្រុងតូក្យូ។ ខ្ញុំគិតគូរពីអាកប្បកិរិយារបស់នាងចំពោះកីឡា ហើយសុខភាពរបស់នាងនៅតែអនុញ្ញាតឱ្យនាងបង្ហាញលទ្ធផលល្អ” នេះជាការលើកឡើងរបស់ Alexander Gusyatnikov ទីប្រឹក្សាប្រធានសហព័ន្ធជិះកង់រុស្ស៊ីទៅកាន់ TASS ។
Zabelinskaya ខ្លួននាងផ្ទាល់បន្ទាប់ពីត្រលប់ទៅអ្នកសារព័ត៌មានវិញបន្ទាប់ពីពិធីប្រគល់រង្វាន់បានប្រកាសថានាងមានបំណងបន្តការហ្វឹកហាត់រហូតដល់អូឡាំពិកឆ្នាំ 2020 នៅទីក្រុងតូក្យូដែលនាងសង្ឃឹមថានឹងឈ្នះមេដាយមាស។
មាស
រុស្ស៊ីបានកៅអីមួយក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្នែកឯកត្តជនផ្នែកនារី សូម្បីតែមុនការប្រកួតវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក៏ដោយ។ កីឡាវាយកូនបាល់រុស្ស៊ីមានឱកាសមួយទៀតដើម្បីឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro (មេដាយដំបូងដែលមានតម្លៃខ្ពស់បំផុតត្រូវបានឈ្នះដោយ Yana Yegoryan ក្នុង saber) ។
តាមការចាប់ឆ្នោតនៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ កីឡាកររុស្ស៊ីពីររូបបានជួបគ្នាគឺ Aida Shanaeva និង Inna Deriglazova។ នៅក្នុងការប្រឈមមុខគ្នានេះ Deriglazova បានអបអរសាទរភាពជោគជ័យបន្ទាប់ពីនោះនាងបានទទួលសិទ្ធិនិយាយនៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដែល Inna បានបញ្ចប់ភារកិច្ចរបស់នាងទាំងស្រុងហើយផ្ទុយទៅវិញ Shanaeva ត្រូវបានចាញ់ក្នុងការប្រកួតសម្រាប់ចំណាត់ថ្នាក់ទី 3 ហើយត្រូវបានចាកចេញដោយគ្មានមេដាយ។
Deriglazova បានសារភាពថា "ខ្ញុំជឿជាក់លើខ្លួនឯងដល់ទីបញ្ចប់ ជឿលើជ័យជំនះរបស់ខ្ញុំ" ។ “អរគុណចំពោះគ្រូបង្វឹករបស់ខ្ញុំ ដែលបានដាស់តឿន និងផ្តល់ដំបូន្មានដល់ខ្ញុំ”។
នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ ស្ត្រីជនជាតិរុស្សីត្រូវបានជនជាតិអ៊ីតាលី Elisa di Francisca ជំទាស់។ “ជាការពិតណាស់ បើនិយាយពីពានរង្វាន់ កីឡាករអ៊ីតាលីខ្លាំងជាង ប៉ុន្តែ Inna បានយកឈ្នះនាងក្នុងវ័យកុមារភាព និងបំណងប្រាថ្នាចង់ឈ្នះ។ លោក Ilgar Mammadov គ្រូបង្វឹកក្រុមហ៊ុមព័ទ្ធរុស្ស៊ីបាននិយាយថា យុវជនបានឈ្នះលើបទពិសោធន៍។
សំរិទ្ធ
ចំណាត់ថ្នាក់ទី 3 ដែលត្រូវបានចាប់យកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ដោយអ្នកហែលទឹកជនជាតិរុស្ស៊ីវ័យក្មេងបំផុតម្នាក់គឺ Anton Chupkov ក៏ជាការភ្ញាក់ផ្អើលដ៏រីករាយសម្រាប់អ្នកគាំទ្ររុស្ស៊ីទាំងអស់។
សំរិទ្ធនៃហ្គេមឆ្នាំ 2016 គឺជាសមិទ្ធិផលដ៏ធំបំផុតនៅក្នុងអាជីពរបស់អ្នកហែលទឹក។ អ្នកហែលទឹករុស្ស៊ីមិនបានឈ្នះមេដាយក្នុងវិញ្ញាសា 200m breaststroke ចាប់តាំងពីព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកឆ្នាំ 1996 អាត្លង់តា។ បន្ទាប់មក Andrey Korneev បានបញ្ចប់ការហែលទឹកជាមួយនឹងលទ្ធផលទីបី។
កីឡាកររូបនេះបានសង្កត់ធ្ងន់ថា៖ «សំរឹទ្ធនេះគឺសម្រាប់ខ្ញុំជាមួយនឹងមាសមួយដុំព្រោះនេះជាការប្រកួតដំបូងរបស់ខ្ញុំ»។ - ខ្ញុំពេញចិត្តនឹងខ្លួនឯង៖ ខ្ញុំបានបញ្ចប់ភារកិច្ចអតិបរមាឈ្នះមេដាយមួយ។ វាត្រជាក់"។
ក្រុមរុស្ស៊ីធ្លាក់មកលេខ៦
ក្រុមរុស្ស៊ីបានធ្លាក់ពីចំណាត់ថ្នាក់លេខ៥មកលេខ៦ ក្នុងតារាងមេដាយក្រុមអូឡាំពិកឆ្នាំ២០១៦ក្រៅផ្លូវការបន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី៥។ ដោយគិតពីអត្តពលិករុស្ស៊ី 15 មេដាយ - មាស 4 ប្រាក់ប្រាំពីរនិងសំរិទ្ធបួន។ ក្រុមអាមេរិករក្សាការនាំមុខក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការ (មេដាយមាស ១១ ប្រាក់ ១១ និងសំរឹទ្ធ ១០)។ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ គឺក្រុមចិន (១០-៥-៨)។ ជប៉ុនបិទកំពូលទាំងបី (6-1-11)។
មេដាយចំនួន 21 នឹងត្រូវប្រកួតនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍នៅថ្ងៃទី 6 នៃព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ ដែលប្រារព្ធឡើងនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ នឹងមានការប្រកួតក្នុងវិញ្ញាសាចែវទូក បាញ់ធ្នូ ជិះកង់ ជិះស្គី បាញ់កាំភ្លើង កាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ យូដូ ហ៊ុមព័ទ្ធ បាល់ឱប ៧ វាយកូនឃ្លីលើតុ និងហែលទឹក ហើយការប្រកួតបន្ទាប់នឹងធ្វើឡើងដោយក្រុមបាល់ទះបុរស និងកីឡាករប៉ូឡូទឹករបស់រុស្ស៊ី។
ថ្ងៃទីប្រាំមួយ ថ្ងៃទី 11 ខែសីហា
នៅម៉ោង 15:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ ការប្រកួតបឋមក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងខ្យល់ពីចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រពីមុខតំណែងចំនួន 3 សម្រាប់ស្ត្រីនឹងចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 18:00 វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងចាប់ផ្តើមនៅទីនេះ។ Daria Vdovina ដែលបានប្រកួតរួចហើយក្នុងការបាញ់កាំភ្លើង 10 ម៉ែត្រដែលនាងទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់ទី 5 ត្រូវបានប្រកាសនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ។
កីឡាយូដូនឹងប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់១០០គីឡូក្រាម (បុរស) និង ៧៨គីឡូក្រាម (នារី)។ Tagir Khaibulaev ម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកទីក្រុងឡុងដ៍ឆ្នាំ 2012 ជាសមាជិកនៃក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ីដែលនឹងជួបជាមួយ Azerbaijani Elmar Gasimov ដែលជាម្ចាស់ជើងឯកទ្វីបអឺរ៉ុបពីរដងក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/16 ។ ស្ត្រីរុស្ស៊ីក្នុងប្រភេទទម្ងន់ធ្ងន់ស្រាលមិនត្រូវបានតំណាងទេ។
នៅក្នុងការហ៊ុមព័ទ្ធការប្រកួតជាក្រុមនៃអ្នកការពារ epee នឹងត្រូវបានធ្វើឡើងដែលក្រុមរុស្ស៊ី (Lyubov Shutova, Violetta Kolobova និង Tatiana Logunova) ចាប់ផ្តើមពីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ដែលជាការប្រកួតជាមួយបារាំង។ ក្រុមបារាំងបានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 4 នៅ World Cup 2015 នៅទីក្រុងមូស្គូ ជាកន្លែងដែលក្រុមរុស្ស៊ីចាញ់ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ។ Shutova, Kolobova និង Logunova បានប្រកួតនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្នុងការប្រកួត epee ឯកត្តជន ដោយចាញ់ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/16 ហើយ Emese Sas ហុងគ្រីបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិក។
នៅក្នុងកីឡាកាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជននារីនឹងធ្វើឡើង ដែល Seda Tutkhalyan និង Aliya Mustafina នឹងសម្តែង ដែលទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ 4 និងទី 5 រៀងគ្នា នេះបើយោងតាមលទ្ធផលនៃការប្រកួត។ ពីរកន្លែងដំបូងបានទៅជនជាតិអាមេរិក Simone Biles និង Eli Reisman កន្លែងទីបីគឺ Rebecca Andrade មកពីប្រេស៊ីល។ នៅម៉ោង 14:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ដំណាក់កាលសម្រេចចិត្តនៃការប្រកួតកីឡាបាញ់ធ្នូរបស់ស្ត្រីចាប់ផ្តើម ដែលមានតែ Inna Stepanova ប៉ុណ្ណោះដែលអាចចូលទៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ។
វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រទីពីររបស់ Efimova
ក្នុងការហែលទឹក មេដាយធម្មតាចំនួនបួននឹងត្រូវលេង។ ការប៉ុនប៉ងលើកទី 2 ដើម្បីឈ្នះមេដាយមាសអូឡាំពិកនៅទីក្រុង Rio de Janeiro នឹងក្លាយជា Yulia Efimova ដែលជាការប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្រ 200m ស្ត្រីត្រូវបានគ្រោងទុកសម្រាប់ម៉ោង 04:17 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ នៅម៉ោង 04:26 ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការវាយបកចម្ងាយ 200 ម៉ែត្ររបស់បុរសចាប់ផ្តើមដែល Evgeny Rylov បានចេញមកជាមួយនឹងលទ្ធផលល្អបំផុត។ នៅម៉ោង 05:01 ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃវិញ្ញាសាវិញ្ញាសាឯកត្តជនចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រត្រូវបានគ្រោងទុក ដែល Semyon Makovich មិនបានសម្រេចសូម្បីតែឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ នៅក្នុងទម្រង់នេះ កីឡាករអាមេរិក Michael Phelps ដែលជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិក 21 សម័យកាល សម្តែង ហើយគូប្រជែងសំខាន់របស់គាត់គឺមិត្តរួមជាតិ Ryan Lochte ដែលបានឈ្នះកីឡាអូឡាំពិក 6 ដង។
នៅទីបំផុតនៅម៉ោង 05:18 ស្ត្រីនឹងប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមេដាយក្នុងវិញ្ញាសាហែលសេរីចម្ងាយ 100 ម៉ែត្រដែល Veronika Popova និង Natalya Lovtsova បរាជ័យក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ កម្មវិធីអូឡាំពិកក្នុងការចែវទូកស្លុតត្រូវបញ្ចប់។ នៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ (ម៉ោង 18:30 នាទីនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ) Mikhail Kuznetsov និង Dmitry Larionov ដែលបានក្លាយជាម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃហ្គេមឆ្នាំ 2008 នៅទីក្រុងប៉េកាំងនឹងសម្តែងក្នុងចំណោមទូកកាណូពីរ។ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅទីនេះត្រូវបានគេគ្រោងធ្វើនៅម៉ោង 20:15 ។ នៅម៉ោង 19:15 ការប្រកួតពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាកាយ៉ាកនារីទោលចាប់ផ្តើមដែល Marta Kharitonova នឹងសំដែង (ការប្រណាំងដែលសម្រេចបានត្រូវបានកំណត់ពេល 21:00)។ អ្នកឈ្នះនឹងត្រូវបានកំណត់នៅក្នុងការប្រកួតបាល់ឱបបុរស 7 ដែលដំណាក់កាល Play-off នឹងត្រូវធ្វើឡើងដោយចាប់ផ្តើមពីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 ។
ការប្រកួតលើវិញ្ញាសាប្រណាំងបើកជាមួយក្រុមបុរស ដែលការប្រកួតជម្រុះនឹងចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 22:00 ហើយការប្រណាំងនឹងធ្វើឡើងនៅម៉ោង 00:25 ។ ក្រុមរុស្ស៊ីនៅក្នុងទម្រង់នេះមិនត្រូវបានជ្រើសរើសសម្រាប់ហ្គេមទេ។ លើសពីនេះ ការប្រណាំងបឋមក្នុងវិញ្ញាសាស្វែងរកក្រុមបុរស និងនារី នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍។
រង្វាន់ចំនួនប្រាំមួយនឹងត្រូវបានលេងនៅក្នុងការចែវទូក - វានឹងមានវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាវាយកូនបាល់បួននាក់បុរស និងនារី វិញ្ញាសាវាយគូបុរស វាយគូបុរស និងនារី និង បួននាក់ទម្ងន់ស្រាលបុរស។ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ sculls quad ត្រូវបានកំណត់ឡើងវិញពីថ្ងៃពុធ ដោយសារអាកាសធាតុអាក្រក់។ នាវិករុស្ស៊ីមិនបានសម្តែងនៅក្នុងប្រភេទនៃកម្មវិធីទាំងនេះទេ។ ការប្រកួតបឋមក្នុងកីឡាវាយសី និងវាយកូនហ្គោលនឹងចាប់ផ្តើម ការប្រកួតកីឡាជិះទូកក្តោង និងជិះសេះនឹងបន្ត។
ក្នុងវាយកូនឃ្លីលើតុ ការប្រកួតវាយកូនបាល់បុរសនឹងប្រព្រឹត្តទៅ។ ក្នុងវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រដំបូង ម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកឆ្នាំ 2012 និងជើងឯកពិភពលោក 8 សម័យ Ma Lun មកពីប្រទេសចិន និង Jun Mizutani មកពីប្រទេសជប៉ុននឹងលេងក្នុងក្រុម។ គូទីពីរមានកីឡាករវាយកូនបាល់ខ្លាំងជាងគេនៅអឺរ៉ុបម្នាក់អាយុ 40 ឆ្នាំ Vladimir Samsonov មកពីប្រទេសបេឡារុស្ស និងម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាល ជើងឯកពិភពលោកប្រាំពីរសម័យ Zhang Jike មកពីប្រទេសចិន។
ការសងសឹកអ្នកលេងបាល់ទះ
នៅម៉ោង 15:00 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងមូស្គូ ក្រុមប៉ូឡូទឹកនារីរបស់រុស្ស៊ីនឹងប្រកួតជុំទីពីរនៃពូលជាមួយគូប្រជែងមកពីប្រេស៊ីល។ អ្នកលេងបាល់ទះក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក Vladimir Alekno នៅម៉ោង 17:35 នឹងប្រកួតជាមួយក្រុមអេហ្ស៊ីប - ក្រុមរុស្ស៊ីត្រូវការស្តារឡើងវិញសម្រាប់ការបរាជ័យពីក្រុមអាហ្សង់ទីននៅថ្ងៃចន្ទ។
នៅម៉ោង 19:00 ការប្រកួតលើកទី 3 នៃដំណាក់កាលបឋមនឹងធ្វើឡើងដោយក្រុមបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់រុស្ស៊ី Vyacheslav Krasilnikov / Konstantin Semenov ។ ដោយបានធានាខ្លួនឯងនូវកន្លែងមួយក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ជនជាតិរុស្សីនឹងលេងគ្រាប់ពូជល្អបំផុតជាមួយ Reinder Nummerdor និង Christian Warenhorst មកពីហូឡង់។ ចំណែកឯ Ekaterina Birlova និង Evgenia Ukolova នៅម៉ោង 21:30 នឹងលេងជាមួយកីឡាករអាមេរិក Lauren Fendrick និង Brooke Sweet សម្រាប់ឱកាសដើម្បីឈានទៅប្រកួតវគ្គ Playoff ពីចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ។
ការប្រកួតកីឡាវាយកូនបាល់នឹងត្រូវពន្យារពេលពីថ្ងៃពុធ ដោយសារភ្លៀងធ្លាក់។ នៅក្នុងវគ្គ 1/4 ផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្នែកនារី Daria Kasatkina នឹងប្រឈមមុខនឹង American Madison Case ហើយ Evgeny Donskoy នឹងលេងជាមួយ Steve Johnson មកពីសហរដ្ឋអាមេរិកក្នុងវគ្គ 1/8 នៃការប្រកួតផ្នែកបុរស។ នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 នៃវិញ្ញាសាវាយគូផ្នែកនារី Kasatkina និង Svetlana Kuznetsova នឹងជួបជាមួយជនជាតិឆេក Andrea Glachkova និង Lucie Gradetskaya ហើយ Ekaterina Makarova និង Elena Vesnina នឹងជួបជាមួយ Garbiñe Mugurusa និង Carla Suarez Navarro មកពីប្រទេសអេស្ប៉ាញ។
បាល់ទះលើឆ្នេរខ្សាច់។ ស្ត្រី។ រុស្ស៊ី - សហរដ្ឋអាមេរិក
ក្រុមរុស្ស៊ីទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខប្រាំក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រុមក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 បន្ទាប់ពីថ្ងៃទី 4 នៃការប្រកួត។ ដោយគិតពីអត្តពលិករុស្ស៊ី 12 មេដាយ - មាសបីប្រាក់ប្រាំមួយនិងសំរិទ្ធបី។
រង្វាន់ចំនួន 20 នឹងត្រូវលេងនៅថ្ងៃពុធ ដែលជាថ្ងៃទីប្រាំនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ ដែលប្រារព្ធឡើងនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីល។ នឹងមានការប្រកួតក្នុងវិញ្ញាសា ជិះកង់ ជិះកង់ ជិះស្គី បាញ់កាំភ្លើង កាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ យូដូ មុជទឹក ហ៊ុមព័ទ្ធ លើកទម្ងន់ វាយកូនឃ្លីលើតុ និងហែលទឹក ដែលការប្រកួតបន្ទាប់នឹងធ្វើឡើងដោយក្រុមបាល់ទះ និងបាល់ទះនារីរុស្ស៊ី។
នៅម៉ោង 14:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ វគ្គជម្រុះក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងពីចម្ងាយ 50 ម៉ែត្រចាប់ផ្តើមដែល Vladimir Goncharov និង Denis Kulakov ប្រកួតហើយវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រត្រូវបានកំណត់នៅម៉ោង 18:00 ។ Goncharov នៅក្នុងទម្រង់នេះគឺជាម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ 2002 ហើយនៅក្នុងហ្គេមបច្ចុប្បន្នគាត់បានក្លាយជាអ្នកបាញ់កាំភ្លើងខ្យល់ទី 8 ពីចម្ងាយ 10 ម៉ែត្រ។
វាក៏នឹងមានការប្រកួតប្រជែងនៅក្នុងអន្ទាក់ទ្វេ ដែលវគ្គជម្រុះចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 15:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅម៉ោង 21:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ និងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅម៉ោង 21:25 ។ Vasily Mosin និង Vitaly Fokeev នឹងសម្តែងក្នុងក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី។ Mosin កាលពីបួនឆ្នាំមុននៅទីក្រុងឡុងដ៍បានឈ្នះមេដាយបាញ់ប្រហារតែមួយគត់សម្រាប់ក្រុម - សំរឹទ្ធក្នុងអន្ទាក់ពីរដងហើយនៅឆ្នាំ 2013 គាត់បានក្លាយជាជើងឯករងពិភពលោក។
នៅក្នុងកីឡាកាយសម្ព័ន្ធសិល្បៈ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជនទាំងអស់នឹងប្រព្រឹត្តទៅ ដែល David Belyavsky និង Nikolai Kuksenkov បានធ្វើដំណើរទៅកាន់ចំនួនអ្នកចូលរួម 24 នាក់។ លទ្ធផលល្អបំផុតក្នុងវគ្គជម្រុះត្រូវបានបង្ហាញដោយកីឡាករអ៊ុយក្រែន Oleg Vernyaev ដែលជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកទីក្រុងឡុងដ៍ក្នុងលក្ខណៈបុគ្គល និងម្ចាស់ជើងឯកហ្គេមនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្នុងការប្រកួតជើងឯកក្រុម Kohei Utimura បានក្លាយជាលើកទីពីរ។
នៅក្នុងការជិះកង់នៅលើផ្លូវ រង្វាន់នឹងត្រូវបានលេងនៅក្នុងការប្រណាំងបុគ្គលជាមួយនឹងការចាប់ផ្តើមដាច់ដោយឡែកសម្រាប់បុរស និងស្ត្រី ដែល Sergey Chernetsky និង Olga Zabelinskaya ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃហ្គេមនៅទីក្រុងឡុងដ៍នឹងចាប់ផ្តើម។ នៅក្នុងការប្រណាំងផ្លូវជាក្រុមនៅឯហ្គេមបច្ចុប្បន្ន Chernetsky បានក្លាយជាទី 31 ហើយ Zabelinskaya បានបង្ហាញលទ្ធផលទី 16 ។
កីឡាយូដូនឹងប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៩០ គីឡូក្រាមសម្រាប់បុរស និង ៧០ គីឡូក្រាមសម្រាប់ស្ត្រី។ នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/16 ដែលជាអ្នកឈ្នះម្តងហើយម្តងទៀតនៃជើងឯកពិភពលោកនិងម្ចាស់ជើងឯកអឺរ៉ុបក្នុងឆ្នាំ 2015 កីឡាកររុស្ស៊ី Kirill Denisov នឹងជួប Mammadali Mehdiyev មកពី Azerbaijan ខណៈពេលដែលមិនមានតំណាងរបស់រុស្ស៊ីនៅក្នុងផ្នែកទម្ងន់មធ្យមរបស់ស្ត្រី។
សង្ឃឹមខ្ពស់លើការហ៊ុមព័ទ្ធ
ក្នុងការហ៊ុមព័ទ្ធ ជើងឯកអូឡាំពិកក្នុងវិញ្ញាសាបុរស និងនារីនឹងត្រូវបានកំណត់។ ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃហ្គេមឆ្នាំ 2012 និងម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោក 4 សម័យកាលរបស់រុស្ស៊ី saber fencer Nikolai Kovalev នឹងជួបជាមួយហុងគ្រី Tamas Deci ក្នុងជុំទី 1 ម្ចាស់មេដាយសំរឹទ្ធនៃហ្គេមនៅទីក្រុងអាថែននិងជើងឯកពិភពលោកប្រាំបីសម័យកាល Alexei Yakimenko នឹងជួបជាមួយប៊ុលហ្គារី Pancho Paskov ។ Yakymenko គឺជាជើងឯកពិភពលោកបច្ចុប្បន្ននៅក្នុងវិញ្ញាសានេះ ហើយកីឡាករហុងគ្រី Aron Siladi នឹងការពារជើងឯកអូឡាំពិក។
នៅក្នុង foil ស្ត្រីនៅឯការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកឆ្នាំ 2015 នៅទីក្រុងមូស្គូមានវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្ររបស់រុស្ស៊ី - Irina Deriglazova បានផ្តួល Aida Shanaeva ដែលអាចធ្វើម្តងទៀតនូវលទ្ធផលនេះបានផ្តល់ឱ្យថាពួកគេត្រូវបានបែងចែកទៅជាពាក់កណ្តាលផ្សេងគ្នានៃក្រឡាចត្រង្គ។ អត្តពលិករុស្ស៊ីទាំងពីរនឹងមានការប្រយុទ្ធលើកដំបូងរបស់ពួកគេនៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/16 ដែលគូប្រជែងរបស់ពួកគេនឹងត្រូវបានកំណត់បន្ទាប់ពីការប្រយុទ្ធបឋម។
រង្វាន់បន្ទាប់ចំនួនបួននឹងត្រូវបានលេងដោយកីឡាករហែលទឹក។ ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់នៃថ្ងៃនេះគឺវិញ្ញាសាហែលសេរីចម្ងាយ 100 ម៉ែត្ររបស់បុរស ដែលការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រដែលអ្នកហែលទឹករុស្ស៊ី Vladimir Morozov និង Andrey Grechin មិនអាចមានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់បានត្រូវកំណត់នៅម៉ោង 05:03 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។
នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ វិញ្ញាសា 200m breaststroke ប្រទេសរុស្ស៊ីនឹងត្រូវបានតំណាងដោយកីឡាករ Anton Chupkov អាយុ 19 ឆ្នាំ ដែលជាអ្នកឈ្នះពានរង្វាន់ទ្វីបអឺរ៉ុបចំនួន 4 ដង។ យោងតាមលទ្ធផលនៃវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រគាត់បានបង្ហាញពីលទ្ធផលទី 6 ។
នៅចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រមេអំបៅសម្រាប់ស្ត្រីរុស្ស៊ីមិនបានចាប់ផ្តើមទេប៉ុន្តែក្រុមរុស្ស៊ីនឹងចូលរួមក្នុងកំដៅបឋមនៃការបញ្ជូនតសេរី 4x200 ម៉ែត្រដែលវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅម៉ោង 05:55 ។
Kuznetsov ជាមួយ Zakharov ទល់នឹងម្ចាស់ជើងឯកចិន
នៅថ្ងៃពុធ មេដាយនឹងត្រូវបានលេងនៅក្នុងការមុជទឹកសមកាលកម្មពីក្តារស្គីប្រវែង 3 ម៉ែត្រ (ចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 22:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ) ដែលជាកន្លែងដែល Evgeny Kuznetsov និង Ilya Zakharov ដែលបានក្លាយជាជើងឯករងពិភពលោកកាលពីមួយឆ្នាំមុននៅទីក្រុង Kazan នឹងសំដែង។ គូរុស្ស៊ីបានចាញ់អ្នកតំណាងរបស់ប្រទេសចិនក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាឆ្នាំ 2012 នៅទីក្រុងឡុងដ៍ ជាកន្លែងដែល Zakharov បានឈ្នះក្នុងការលោតស្គី។ លើកនេះ គូប្រជែងសំខាន់របស់រុស្ស៊ីនឹងក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកក្នុងការមុជទឹកស៊ីសង្វាក់ Cao Yuan និងម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរដងក្នុងការមុជទឹកសមកាលកម្ម Qin Kai មកពីប្រទេសចិន។
នៅក្នុងការប្រកួត rowing slalom នឹងត្រូវធ្វើឡើងនៅក្នុង kayak ទោលបុរស ដែល Pavel Eigel បានឈានដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ ដែលចាប់ផ្តើមនៅម៉ោង 19:57 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ មេដាយដំបូងនៃហ្គេមនៅទីក្រុង Rio de Janeiro នឹងត្រូវបានលេងនៅក្នុងជួរដែលការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងវិញ្ញាសាវាយកូនបាល់បួននាក់សម្រាប់បុរស និងស្ត្រីនឹងធ្វើឡើង (ម៉ោង 16:22 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ)។ ទូករុស្ស៊ីមិនបានចាប់ផ្តើមនៅក្នុងប្រភេទទាំងនេះទេ។
អ្នកលើកទម្ងន់នឹងប្រកួតដណ្តើមមេដាយក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៧៧ គីឡូក្រាម (បុរស) និង ៦៩ គីឡូក្រាម (ស្ត្រី)។ កីឡាវាយកូនឃ្លីលើតុ នឹងមានវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ ការប្រកួតដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ និងផ្តាច់ព្រ័ត្រផ្នែកនារី។ ម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកពីរសម័យកាល Li Xiaoxia មកពីប្រទេសចិន និងកីឡាករជប៉ុន Ai Fukuhara ឡើងដល់វគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រមួយគូ ក្នុងការប្រកួតផ្សេងទៀត Kim Sun-I មកពីកូរ៉េខាងជើង និងជើងឯកពិភពលោកប្រាំសម័យកាល ជើងឯកអូឡាំពិកក្នុងការប្រកួតជាក្រុម និងជើងឯករង។ ហ្គេមឆ្នាំ 2012 លើវិញ្ញាសាឯកត្តជន រ៉ាកែតទីមួយរបស់ពិភពលោកនឹងជួបកីឡាករចិន Ding Ning ។
ក្រុមបាល់ទះនារីរុស្ស៊ីនឹងប្រកួតជុំទី 3 នៃវគ្គចែកពូល - នៅម៉ោង 23:05 នាទីនៅទីក្រុងមូស្គូ វួដរបស់ Yuri Marichev នឹងជួបជាមួយគូប្រជែងមកពីកាមេរូន ដែលបានចាញ់ពីរប្រកួតនៅទីនេះ។ កីឡាករបាល់ទះរបស់ក្រុមជម្រើសជាតិរុស្ស៊ី ដឹកនាំដោយ Evgeny Trefilov នៅម៉ោង 20:20 នាទីម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ នឹងប្រកួតជាមួយក្រុមស៊ុយអែត។ ក្រុមស៊ុយអែត និងរុស្ស៊ីឈរនៅកំពូលក្នុងពូល B ដោយទទួលបានជ័យជម្នះរៀងខ្លួនចំនួនពីរ។
ការប្រកួតអ្នកបាញ់ព្រួញប្រាក់
នៅថ្ងៃពុធ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/16 នៃការប្រកួតកីឡាបាញ់ធ្នូឯកត្តជននឹងប្រព្រឹត្តទៅ ដែលម្ចាស់មេដាយប្រាក់ចំនួនបីនៃការប្រកួតឆ្នាំ 2016 ក្នុងក្រុមនឹងធ្វើ។ Inna Stepanova និង Ksenia Perova នឹងត្រូវប៉ះគ្នា ខណៈ Tuyana Dashidorzhiyeva ត្រូវប៉ះ Cao Hui របស់ចិន។ នៅក្នុងការប្រកួតបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់ ការប្រកួតលើកទី៣ នៃវគ្គបឋមនឹងត្រូវធ្វើឡើងដោយកីឡាកររុស្ស៊ី Nikita Lyamin / Dmitry Barsku ដែលនៅម៉ោង 05:00 ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ នឹងជួបជាមួយកីឡាករអាល្លឺម៉ង់ Markus Bockermann និង Lars Fluggen ។ ជ័យជម្នះធានាឱ្យជនជាតិរុស្ស៊ីចូលទៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ។
ការប្រកួតលើកដំបូងក្នុងការប្រកួតនឹងត្រូវធ្វើឡើងដោយអ្នកប្រដាល់រុស្ស៊ី Vladimir Nikitin (ប្រភេទទម្ងន់ដល់ទៅ៥៦គីឡូក្រាម) ដែលនឹងត្រូវជួបជាមួយនឹង Lionel Varavara មកពីប្រទេស Vanuatu ក្នុងការប្រកួតវគ្គ ១/១៦ ផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅម៉ោង ១៨:០០ ម៉ោងនៅទីក្រុង Moscow។ Evgeny Tishchenko (៩១ គីឡូក្រាម) បានឈានដល់វគ្គ ១/៤ ផ្តាច់ព្រ័ត្ររួចហើយ ដែលគូប្រកួតរបស់គាត់នឹងក្លាយជាម្ចាស់មេដាយប្រាក់អូឡាំពិក ២ សម័យកាល និងម្ចាស់ជើងឯកពិភពលោក ២ សម័យកាលគឺ Clemente Russo ជនជាតិអ៊ីតាលីអាយុ ៣៤ ឆ្នាំ (ចាប់ផ្តើមការប្រកួត - ១៩:៣០ ម៉ោងនៅទីក្រុងម៉ូស្គូ។ )
Evgeny Donskoy ក្នុងការប្រកួតវាយកូនបាល់បុរសឯកត្តជននឹងប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/8 ជាមួយ Steve Johnson មកពីសហរដ្ឋអាមេរិក។ ក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជននារី វាជាពេលវេលាសម្រាប់វគ្គ ១/៤ ផ្តាច់ព្រ័ត្រ ដែល Daria Kasatkina នឹងជួបជាមួយ American Madison Case (រ៉ាកែតទី ៧ នៃការប្រកួត)។ នៅក្នុងវិញ្ញាសាវាយគូផ្នែកនារី ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ 1/4 Kasatkina និង Svetlana Kuznetsova នឹងត្រូវប៉ះជាមួយជនជាតិឆេក Andrea Glachkova និង Lucy Gradetskaya ខណៈដែល Ekaterina Makarova និង Elena Vesnina នឹងប្រកួតជាមួយគូអេស្ប៉ាញ Carla Suarez Navarro / Garbiñe Muguruza ។
ថ្ងៃទី 5 ខែសីហា 10, 2016, ការចាក់ផ្សាយ watch online:
ក្រុមរុស្ស៊ីទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៧ ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយក្រុមក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ ២០១៦ បន្ទាប់ពីការប្រកួតថ្ងៃទី ៣ ។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ី ១០ មេដាយ - មាស ២ ប្រាក់ ៥ និងសំរឹទ្ធ ៣ ។
បន្ទាប់ពីថ្ងៃទីបី៖ក្រុមរុស្ស៊ីឈ្នះមេដាយចំនួនប្រាំ។ មេដាយទីមួយនៃថ្ងៃប្រកួតត្រូវបានឈ្នះដោយកីឡាករ Vladimir Maslennikov - សំរឹទ្ធក្នុងការបាញ់កាំភ្លើងខ្យល់ 10 ម៉ែត្រ។ អ្នកការពារ Saber Yana Yegoryan បានឈ្នះមេដាយមាសដោយយកឈ្នះមិត្តរួមជាតិរបស់នាង Sofia Velikaya ក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ ប្រាក់ក៏ត្រូវបានឈ្នះដោយអ្នកហែលទឹក Yulia Efimova ក្នុងវិញ្ញាសា 100 ម៉ែត្រ និងអ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធ Ivan Stretovich, Nikolai Kuksenkov, David Belyavsky, Denis Ablyazin និង Nikita Nagorny ក្នុងក្រុមទាំងមូល។
ភាពជាអ្នកដឹកនាំក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់ក្រុមក្រៅផ្លូវការត្រូវបានរក្សាដោយក្រុមអាមេរិក (មេដាយមាស 5 ប្រាក់ 7 និងសំរឹទ្ធ 7) ។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ ២ គឺក្រុមចិន (៥-៣-៥)។ អូស្ត្រាលីបិទកំពូលទាំងបី (4-0-3)។
ថ្ងៃទី 09 ខែសីហា ឆ្នាំ 2016 ម៉ោង 04:00 ព្រឹក , ផ្សាយផ្ទាល់ watch online :
ក្រុមរុស្ស៊ីទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ ៧ ក្នុងតារាងមេដាយក្រុមក្រៅផ្លូវការនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ ២០១៦ បន្ទាប់ពីថ្ងៃទី ២ នៃការប្រកួត។ យោងតាមអត្តពលិករុស្ស៊ីមេដាយចំនួនប្រាំ - មាសមួយប្រាក់ពីរនិងសំរិទ្ធ។
កីឡាការិនី Vitalina Batsarashkina ឈ្នះមេដាយប្រាក់ លើការបាញ់កាំភ្លើងខ្យល់ ១០ម៉ែត្រ ក្រុមនារី ទទួលបានមេដាយប្រាក់ លើកីឡាបាញ់ធ្នូ។ នៅថ្ងៃទីពីរនៃការប្រកួត ទ្រព្យសម្បត្តិមេដាយរបស់ក្រុមរុស្ស៊ីក៏ត្រូវបានបំពេញបន្ថែមដោយមេដាយសំរឹទ្ធសម្រាប់កីឡាករវាយកូនបាល់ Timur Safin និង Judoka Natalya Kuzyutina (ប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ 52 គីឡូក្រាម) ។ មេដាយមាសតែមួយគត់នៅលើគណនីរបស់កីឡាករយូដូ Beslan Mudranov (រហូតដល់ 60 គីឡូក្រាម) ដែលបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកនៃហ្គេមឆ្នាំ 2016 កាលពីថ្ងៃសៅរ៍។
ទិវាមេដាយទីពីរនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ។ នៅថ្ងៃនេះ រង្វាន់ចំនួន 14 ឈុតត្រូវបានលេងក្នុងកាំភ្លើងខ្លី និងបាញ់ធ្នូ ហ៊ុមព័ទ្ធ យូដូ ជិះកង់ លើកទម្ងន់ ហែលទឹក និងមុជទឹក។
ថ្ងៃទី 7 ខែ សីហា ឆ្នាំ 2016 ថ្ងៃទី 2 ការចាក់ផ្សាយ watch online:
21:00 ការបាញ់ប្រហារ / ស្ត្រី។ ជណ្ដើរ។ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ
ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិករដូវក្តៅ XXXI បានចាប់ផ្តើមនៅទីក្រុង Rio de Janeiro ប្រទេសប្រេស៊ីលកាលពីយប់ថ្ងៃសៅរ៍។ មេដាយចំនួន ៣០៦ នឹងត្រូវលេងលើពួកគេ។ អត្តពលិកមកពី 203 ប្រទេសនៃពិភពលោកនឹងប្រកួតប្រជែងសម្រាប់ពួកគេ។ លើសពីនេះទៀតអត្តពលិកមកពីក្រុមជនភៀសខ្លួននឹងសម្តែងនៅក្រោមទង់ជាតិអូឡាំពិក។
ចំណាំថារមណីយដ្ឋានប្រេស៊ីលត្រូវការប្រាក់ច្រើនដើម្បីធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះការប្រកួតកីឡាឆ្នាំ 2016 ។ ជាង 9 ពាន់លានដុល្លារត្រូវបានចំណាយលើការសាងសង់កន្លែងអូឡាំពិក និងការកសាងឡើងវិញនូវប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនតែម្នាក់ឯង។ ចំណែកនៃអ្នកវិនិយោគរដ្ឋ និងឯកជនក្នុងចំនួនទឹកប្រាក់នេះត្រូវបានបែងចែកប្រហែល 50/50 ។
នៅឯកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio មេដាយរង្វាន់នឹងត្រូវបានផ្តល់ជូនក្នុងប្រភេទកីឡាដូចខាងក្រោម៖
- កីឡាវាយសី;
- ជិះកង់;
- បាល់ទះ;
- បាល់បោះ;
- ប្រដាល់;
- យូដូ;
- ចែវទូក slalom;
- បាល់ទះលើឆ្នេរខ្សាច់;
- ជិះសេះ;
- បាល់ទះ;
- អត្តពលកម្ម;
- បាល់ឱប 7;
- ចែវទូកនិងកាណូត;
- បាល់ទាត់ និងកីឡាវាយកូនគោលលើដី;
- ការលើកទម្ងន់;
- pentathlon ទំនើប;
- វាយកូនបាល់លើតុ;
- ប៉ូឡូទឹក;
- ចែវទូក;
- កីឡាវាយកូនហ្គោល;
- ជិះទូកក្តោង;
- ហែលទឹក;
- មុជទឹក;
- ទ្រីយ៉ាត្លុង;
- ហ៊ុមព័ទ្ធ;
- ហែលទឹកសមកាលកម្ម;
- ការបាញ់ប្រហារ;
- បាញ់ធ្នូ;
- កីឡានិងកាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់;
- trampolining;
- កីឡាវាយកូនបាល់;
- តេក្វាន់ដូ។
គួរកត់សម្គាល់ថាកីឡាថ្មីចំនួនពីរត្រូវបានបញ្ចូលក្នុងកីឡាអូឡាំពិក៖ កីឡាវាយកូនហ្គោល និងបាល់ឱប 7។
កន្លែងអូឡាំពិកសំខាន់ៗចំនួនបួន
ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាដ៏សំខាន់បំផុតនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅឧទ្យាន Barra Tijuca ក្បែរបឹង Jacarepagua ។ កន្លែងនេះមានបី "សង្វៀន Carioca". ពួកគេនឹងរៀបចំការប្រកួតក្នុងប្រភេទកីឡាដូចជា៖
- យូដូ;
- ប្រយុទ្ធ;
- បាល់បោះ;
- តេក្វាន់ដូ;
- ហ៊ុមព័ទ្ធ។
ក៏មានកីឡដ្ឋានទឹក មជ្ឈមណ្ឌលកីឡាវាយកូនបាល់អូឡាំពិក មជ្ឈមណ្ឌលកីឡាក្នុងទឹកដែលដាក់ឈ្មោះតាម Maria Lenk ទីលានបាល់បោះ Future Arena ពន្លា Riocentro ចំនួនបី (វាយកូនឃ្លីលើតុ ប្រដាល់ និងវាយសី) ទីលានវាយកូនហ្គោល សង្វៀនកាយសម្ព័ន្ធ ទីលានវាយកូនហ្គោល និងទីលានវាយកូនហ្គោល កីឡដ្ឋានទឹក។
ចំពោះក្រុមបីផ្សេងទៀត៖ Maracana, Deodoro និង Copacabanaបន្ទាប់មកការប្រកួតនៅក្នុងកីឡាផ្សេងទៀតគួរតែត្រូវបានធ្វើឡើងនៅលើទឹកដីរបស់ពួកគេ។
វាជាការសំខាន់ណាស់ដែលត្រូវបញ្ជាក់ថាពិធីបើកត្រូវបានធ្វើឡើងនៅម៉ារ៉ាកាណាហើយពិធីបិទការប្រកួតកីឡាឆ្នាំ 2016 គួរតែប្រព្រឹត្តទៅ។
មានតែប្រទេសទាំងនោះដែលគណៈកម្មាធិការអូឡាំពិកជាសមាជិកនៃ IOC ប៉ុណ្ណោះដែលមានសិទ្ធិចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកទីក្រុង Rio ។ ទាំងនេះគឺជាប្រទេសចំនួន 206 ។ ជាលើកដំបូងដែលមិនធ្លាប់មាន "ក្រុមជនភៀសខ្លួន" (ស៊ូដង់ខាងត្បូង កូសូវ៉ូ) នឹងប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមេដាយអូឡាំពិក។
ដោយវិធីនេះសហរដ្ឋអាមេរិកនឹងមានតំណាងធំបំផុត។ អត្តពលិក ៥៥៤នាក់។ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ២គឺអត្តពលិកប្រេស៊ីលដែលមាន៤៦៥នាក់។ ប្រទេសរុស្ស៊ីនឹងត្រូវបានតំណាងនៅឯ Rio Games ជាមួយនឹងអត្តពលិកចំនួន 271 ។ លេខនេះត្រូវបានអនុម័តដោយ IOC ។ ដំបូងឡើយ មានការដាក់ពាក្យសុំអត្តពលិកចំនួន ៣៨៩នាក់ ប៉ុន្តែអត្តពលិកមួយចំនួនមិនបានឆ្លងកាត់ការអត់ឱនទៅតាមលក្ខណៈវិនិច្ឆ័យជាក់លាក់នោះទេ។
នៅលើលក្ខណៈវិនិច្ឆ័យសម្រាប់ការជ្រើសរើសអត្តពលិករុស្ស៊ី
បន្ទាប់ពីដំណើរការយ៉ាងយូរនៅក្នុងរឿងអាស្រូវប្រឆាំងសារធាតុញៀនដ៏ល្បីនោះ ដំបូងឡើយ វាត្រូវបានសម្រេចចិត្តមិនអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមជម្រើសជាតិរុស្សីពេញកម្លាំងទៅប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នោះទេ។ សកម្មភាពនេះត្រូវបានអនុវត្តសូម្បីតែចំពោះអត្តពលិកដែលមិនធ្លាប់ប្រើប្រាស់សារធាតុញៀនក៏ដោយ។ ប៉ុន្តែបន្ទាប់ពីពេលខ្លះវាត្រូវបានគេសម្រេចចិត្តជ្រើសរើសអត្តពលិករុស្ស៊ីយោងទៅតាមលក្ខណៈវិនិច្ឆ័យសំខាន់និងតែមួយគត់ - អវត្ដមាននៃការរំលោភបំពានច្បាប់ប្រឆាំងនឹងសារធាតុញៀន។
ការសម្រេចចិត្តចុងក្រោយលើការទទួលយកក្រុមរុស្ស៊ីបានសម្រាកជាមួយមនុស្សបីនាក់មកពី IOC:
- ប្រធានគណៈកម្មការអត្តពលិក Claudia Bokel (អាឡឺម៉ង់) ។
- ប្រធានគណៈកម្មការវេជ្ជសាស្ត្រ Ugur Erdener (Turk) ។
- សមាជិកគណៈកម្មាធិការប្រតិបត្តិ Juan Antonio Samaranch (អេស្ប៉ាញ)។
បុរសទាំងបីនាក់នេះបានលុបចោលក្រុមជិះទូករបស់រុស្ស៊ី ព្រមទាំងក្រុមលើកទម្ងន់ផងដែរ ។ យោងតាមពួកគេ ករណីរំលោភលើកម្មវិធីប្រឆាំងសារធាតុញៀនចំនួនច្រើនបំផុតត្រូវបានបង្ហាញនៅទីនោះ។
RFមេដាយនៃកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro
រូបថត៖ AP Photo/David J. Phillip
Rio de Janeiro / site នៅថ្ងៃប្រកួតប្រជែងដំបូងនៃការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro ក្រុមអូឡាំពិករុស្ស៊ីបានទទួលលទ្ធផលវិជ្ជមានជាលើកដំបូង។
ជោគជ័យដំបូងរបស់ក្រុមអូឡាំពិករុស្ស៊ីក្នុងព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកឆ្នាំ២០១៦
គាត់បាននាំយកមេដាយមាសដំបូងសម្រាប់ក្រុមអូឡាំពិករុស្ស៊ីយូដូកា Beslan Mudranov ។ គាត់ឈ្នះពានរង្វាន់ខ្ពស់បំផុត និងបានក្លាយជាម្ចាស់ជើងឯកអូឡាំពិកដំបូងគេនៃព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកឆ្នាំ ២០១៦.
ក្រុមកីឡាបាល់ទះនារីនៃប្រទេសរុស្ស៊ីក៏បានបង្ហាញពីលទ្ធផលដ៏ល្អផងដែរនៅថ្ងៃដំបូងនៃការប្រកួត។ អត្តពលិករុស្ស៊ីបានបង្ហាញ តួអក្សរនៅក្នុងការប្រកួតបើកឆាកនៃការប្រកួតនិងបានបង្ហាញពីការប្រកួតដ៏ល្អជាមួយក្រុមកីឡាបាល់ទះរបស់កូរ៉េខាងត្បូង។
ជនជាតិរុស្សីទទួលបានជ័យជំនះដោយឆន្ទៈខ្លាំងជាមួយនឹងពិន្ទុ 30:25 បើទោះបីជាការពិតដែលថារុស្ស៊ីនៅពាក់កណ្តាលតង់ទីពីរបានចាញ់ជាមួយនឹងភាពខុសគ្នានៃ "-7" ក៏ដោយ។ វួដរបស់ Evgeny Trefilov នឹងប្រកួតបន្ទាប់នៅថ្ងៃទី 8 ខែសីហា ទល់នឹងក្រុមបារាំង។
អូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 ។ ចំណាត់ថ្នាក់មេដាយសរុប
យោងតាមលទ្ធផលនៃការប្រកួតថ្ងៃដំបូង ក្រុមរុស្ស៊ីទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ៦ ក្នុងតារាងមេដាយក្រុមក្រៅផ្លូវការជាមួយក្រុមអូឡាំពិកវៀតណាម អាហ្សង់ទីន ថៃ និងបែលហ្ស៊ិក ដែលដណ្តើមបានមេដាយមាសមួយផងដែរ ។
ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ត្រូវបានក្រុមអូស្ត្រាលីទទួលបានមេដាយមាស២ និងមេដាយសំរឹទ្ធ១ក្នុងថ្ងៃដំបូង។ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ២បានទៅលើក្រុមហុងគ្រីដែលមានមេដាយមាស៣។ ចំណែកចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ គឺក្រុមអូឡាំពិកអាមេរិកដែលឈ្នះមេដាយមាស១ និងប្រាក់៤។
ជាអកុសលថ្ងៃប្រកួតប្រជែងដំបូងបាននាំមកនូវរបួសដំបូង។ អ្នកហាត់កាយសម្ព័ន្ធជនជាតិបារាំង Samir Ait Said បានរងរបួសបាក់ឆ្អឹង និងឆ្អឹងកងអំឡុងពេលចុះចត។ គាត់បានប្រកួតប្រជែងក្នុងវគ្គជម្រុះសម្រាប់ការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro ។ របួសធ្ងន់ធ្ងរពេក ទើបកីឡាកររូបនេះត្រូវសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យជាបន្ទាន់។
តារាងមេដាយនៃកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro
នៅឯកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 នៅទីក្រុង Rio de Janeiro មេដាយសរុបចំនួន 306 ក្នុង 28 ប្រភេទត្រូវបានលេង។
ពិន្ទុត្រូវបានប្រគល់ជូនក្រុមតាមគោលការណ៍ដូចខាងក្រោមៈ មាស - 3 ពិន្ទុ ប្រាក់ - 2 ពិន្ទុ សំរិទ្ធ - 1 ពិន្ទុ។
នៅសល់រយៈពេល 4 ថ្ងៃទៀតរហូតដល់ចប់ការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិក ពានរង្វាន់ចំនួន 89 ទៀតក្នុង 23 ប្រភេទកីឡាមិនត្រូវបានលេងទេ។ ការប្រកួតភាគច្រើនបានកន្លងផុតទៅជាយូរមកហើយ មានតែការចងចាំ និងលេខនៅក្នុងតារាងមេដាយប៉ុណ្ណោះដែលនៅសេសសល់ពីពួកគេ។ អ្នកគាំទ្រឆ្ងល់ថាតើទម្រង់ចុងក្រោយនឹងទៅជាយ៉ាងណា? តើក្រុមណានឹងទទួលបានជ័យជម្នះមួយក្រុម នរណានឹងបរាជ័យទល់នឹងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកមុនៗ ហើយអ្នកណានឹងបង្ហាញពីការរីកចម្រើន? តើប្រទេសណាខ្លះនឹងក្លាយជាអ្នកដឹកនាំពិភពលោកក្នុងកីឡារដូវក្តៅក្នុងរយៈពេល 4 ឆ្នាំខាងមុខ?
យើងនឹងពិចារណាប្រទេសនីមួយៗដែលបច្ចុប្បន្នស្ថិតក្នុងលំដាប់កំពូលទាំងដប់ ហើយផ្តល់ការព្យាករណ៍សម្រាប់លទ្ធផលចុងក្រោយរបស់ខ្លួន ដោយប្រៀបធៀបក្នុងពេលតែមួយជាមួយនឹងលទ្ធផលបច្ចុប្បន្នជាមួយនឹងលទ្ធផលនៃកីឡាអូឡាំពិកកន្លងមក។
សហរដ្ឋអាមេរិក
ជនជាតិអាមេរិកបានបញ្ចប់ថ្ងៃមេដាយទី 12 ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ 1 ។ ពួកគេមានមេដាយមាសចំនួន 30 ប្រាក់ចំនួន 32 និងសំរឹទ្ធចំនួន 30 ។ ឥឡូវនេះយើងអាចនិយាយដោយទំនុកចិត្តថាពួកគេបានឈ្នះមេដាយសរុបម្តងទៀត។
ពិការភាពរបស់ពួកគេទាក់ទងនឹងចក្រភពអង់គ្លេស និងចិនគឺមានទំហំធំរួចទៅហើយ ដូច្នេះនៅតែមានការប្រកួតប្រជែងជាច្រើននៅក្នុងកម្មវិធី ដែល "តារា និងឆ្នូត" ស្ទើរតែត្រូវបានធានាមាស។
ទាំងនេះជាការប្រកួតកីឡាបាល់បោះ ការបោះបាល់បុរស និង decathlon ឧបសគ្គ ៤០០ ម៉ែត្រនារី និងវិញ្ញាសាបញ្ជូនត 4x400m ផ្នែកនារី។ នៅទីក្រុង Rio ក្រុមបាល់ទះនារី និងប៉ូឡូទឹករបស់អាមេរិកមើលទៅល្អណាស់។ អ្នកចំបាប់ Jordan Burrows (រហូតដល់ 74 គីឡូក្រាម) និង Adeline Gray (រហូតដល់ 75 គីឡូក្រាម) ក៏កំពុងពឹងផ្អែកលើមាសយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរផងដែរ ដូច្នេះនៅទីបញ្ចប់ ក្រុមអាមេរិចនឹងមានយ៉ាងហោចណាស់ 40 រង្វាន់នៃស្តង់ដារខ្ពស់បំផុត។
លើសពីនេះ ជនជាតិអាមេរិកមានឱកាសឈ្នះលើវិញ្ញាសា៥ប្រភេទទៀត (វិញ្ញាសា ៤០០ ម៉ែត្របុរស និង ៤០០ ម៉ែត បញ្ជូនតនារី និង បង្គោលម៉ែត្រ និង លោតខ្ពស់) អ្នកប្រដាល់ ២ នាក់នៅតែមិនស្គាល់ចាញ់ (ទម្ងន់ ៥៦ គីឡូក្រាមសម្រាប់បុរស និងរហូតដល់ ៧៥គីឡូក្រាមសម្រាប់ស្ត្រី) មានសង្ឃឹមឈ្នះមេដាយមាស៣ក្នុងការប្រណាំងកង់ (ជិះកង់ឡើងភ្នំនារី និងក្នុងវិញ្ញាសា BMX)។
គូប្រកួត Kent Farrington អាចឈ្នះមេដាយមាសក្នុងវិញ្ញាសាឯកត្តជន តេក្វាន់ដូ Jackie Galloway ដែលមានទម្ងន់ 67 គីឡូក្រាម កីឡាករ triathletes Gwen Jorgensen និង Sarah True មានទស្សនវិស័យល្អ កីឡាករចំបាប់សេរី Kyle Snyder ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាកីឡាករដែលចូលចិត្តបំផុតក្នុងទម្ងន់ 97 គីឡូក្រាម។
តាមគ្រប់គណនីទាំងអស់ វាបង្ហាញថាជនជាតិអាមេរិកអាចវ៉ាដាច់តួលេខទីក្រុងឡុងដ៍ និងឈ្នះមេដាយមាសច្រើនជាង ៤៦។ នេះនឹងក្លាយជាលទ្ធផលលើកទីបីរបស់ពួកគេក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រ និងល្អបំផុតចាប់តាំងពីការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ ១៩៨៤ ដែលត្រូវបានធ្វើពហិការដោយអត្តពលិកសូវៀត។ វាគ្មានន័យទេក្នុងការបន្ថែមថា រដ្ឋនឹងមិនផ្តល់កន្លែងដំបូងដល់នរណាម្នាក់ឡើយ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 47 និងកន្លែងដំបូង។
ចក្រភពអង់គ្លេស
បច្ចុប្បន្នក្រុមអង់គ្លេសស្ថិតនៅលេខ២ក្នុងតារាងមេដាយដោយមានមាស១៩ ប្រាក់១៩ និងសំរឹទ្ធ១១។ ហើយតួលេខទាំងនេះបានក្លាយជាលើកទី៣ក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្ររបស់ប្រទេសនេះរួចទៅហើយ ដែលជាលើកទី២បន្ទាប់ពីព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកក្នុងស្រុកចំនួនពីរគឺឆ្នាំ១៩០៨ និងឆ្នាំ២០១២ ។
នៅក្នុងតារាងមេដាយ អត្តពលិកអង់គ្លេសកំពុងឆ្ពោះទៅមុខ ដោយពួកគេឈរនៅលេខរៀងទីបួននៅទីក្រុងប៉េកាំង ទីបីនៅទីក្រុងឡុងដ៍ ហើយឥឡូវនេះឈរនៅលំដាប់ទីពីរបន្ទាប់ពីសហរដ្ឋអាមេរិក។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ វានឹងនៅតែមានភាពប្រាកដប្រជាក្នុងការសន្មត់ថាពួកគេបានបិទកំពូលទាំងបីម្តងទៀត ដូចនៅក្នុងហ្គេមមុនៗដែរ។
មាស "ធានា" សម្រាប់អ្នកកោះអាចមានតែនៅក្នុងថ្នាក់ជិះទូកក្តោងរបស់ស្ត្រី 470 ប៉ុណ្ណោះ។ នោះគឺជនជាតិអង់គ្លេសនឹងទទួលបានរង្វាន់មាសចំនួន 20 ដ៏ស្រស់ស្អាត។ ទន្ទឹមនឹងនោះដែរ មានវិញ្ញាសាមួយចំនួនដែលឱកាសជោគជ័យមានច្រើនណាស់។
កីឡាកររត់ប្រណាំង Mo Farah បានឈ្នះការប្រណាំង 10,000 ម៉ែត្ររួចហើយ ប៉ុន្តែនៅពាក់កណ្តាលចម្ងាយ គាត់នឹងត្រូវស៊ូទ្រាំនឹងសម្ពាធដ៏ធ្ងន់ធ្ងរពីជនជាតិអេត្យូពី។ មានឱកាសតិចតួចសម្រាប់ការប្រកួតកីឡារត់ប្រណាំងចម្ងាយ 4x400 ម៉ែត្ររបស់ស្ត្រី ប្រសិនបើជនជាតិអាមេរិកទម្លាក់ដំបង។ អ្នកលេងវាយកូនគោលលើទឹកកកបានឈានដល់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃការប្រកួតស្ត្រី ប៉ុន្តែពួកគេនឹងប្រឈមមុខនឹងស្ត្រីហូឡង់ដែលមិនគួរឱ្យជឿនៅទីនោះ។
អ្នកគាំទ្រអង់គ្លេសមិនអស់សង្ឃឹមដណ្តើមមេដាយមាសក្នុងការប្រកួតកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុងទេ ទាំងក្រុមបុរស និងក្រុមនារីខ្លាំង។ ការប្រកួតកីឡាតេក្វាន់ដូដែលទើបនឹងចាប់ផ្តើមអាចធ្វើអោយក្រុមនៅក្នុងតារាងចំណាត់ថ្នាក់មានភាពប្រសើរឡើង ដូចជាក្នុងបីប្រភេទក្នុងពេលតែមួយ (បុរសរហូតដល់ 80 គីឡូក្រាម និងស្ត្រីរហូតដល់ 57 គីឡូក្រាម និងលើសពី 67 គីឡូក្រាម) ជនជាតិអង់គ្លេសត្រូវបានជាប់ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់កំពូលទាំងប្រាំ។ ប្រភេទប្រដាល់ចំនួនពីរនៅតែដំណើរការ (បុរសលើសពី៩១គីឡូក្រាម និងស្ត្រីរហូតដល់៧៥គីឡូក្រាម)។ ជាចុងក្រោយ ប្រសិនបើសំណាងមិនទាន់ធុញទ្រាន់នឹងការញញឹមចំពោះមុខវិជ្ជារបស់ Elizabeth II នោះ ពួកគេអាចបង្ហាញខ្លួនឯងក្នុងការចែវទូកក្នុងទូកកាយ៉ាក់ពីរដងនៅចម្ងាយ 200 ម៉ែត្រ និងនៅក្នុង pentathlon ទំនើបរបស់ស្ត្រី។
ចំពោះមេដាយមាសទាំង 20 ដែលអាចត្រូវបានគេហៅថាធានារួចហើយ សូមបន្ថែមប្រាំបន្ថែមទៀតពីប្រភេទ 50 ដល់ 50។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ នេះទំនងជាមិនអាចជួយអង់គ្លេសរក្សាចំណាត់ថ្នាក់ទីពីរបានទេ។ ហេតុអ្វីបានជាចម្លើយនៅក្នុងកថាខណ្ឌបន្ទាប់។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 25 និងចំណាត់ថ្នាក់ទីបី។
ចិន
ចិនមានប្រៀបជាមួយចក្រភពអង់គ្លេសក្នុងការឈ្នះមេដាយមាស ប៉ុន្តែអន់ជាងនៅសល់លោហៈដ៏មានតម្លៃ - ១៩-១៥-២០។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ អត្តពលិកមកពីចក្រភពសេឡេស្ទាល មានសន្លឹកបៀរជាច្រើនដែលពួកគេអាចប្រើដើម្បីបំបែក និងវ៉ាដាច់អឺរ៉ុប។
ជនជាតិចិនអាចទទួលបានមេដាយមាសចំនួនពីរដែលនៅសេសសល់ក្នុងកីឡាហែលទឹក ដែលជាជ័យជម្នះក្នុងការដើរចម្ងាយ 20 គីឡូម៉ែត្ររបស់ស្ត្រី យ៉ាងហោចណាស់ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់ស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតក្នុងកីឡាវាយសីចំនួន 2 ឬ 3 ផងដែរ ចាប់តាំងពីការប្រកួតចុងក្រោយនេះ អត្តពលិកចិនបានប្រែក្លាយពីដែកទៅជាទីតានីញ៉ូម។ .
ជនជាតិអាស៊ីបានរក្សាភាពជាតំណាងដ៏ល្អនៅក្នុងកីឡាប្រដាល់ ហើយនៅក្នុងវិញ្ញាសាទាំងនោះដែលពួកគេមានលក្ខណៈជាប្រពៃណី - ទម្ងន់ស្រាលចំពោះបុរស និងក្នុងប្រភេទស្ត្រីទាំងបី។ ជនជាតិចិនមិនទាន់ហត់នឿយក្នុងវិញ្ញាសាអត្តពលកម្មជាច្រើននៅឡើយ ពោលគឺមានសង្ឃឹមឈ្នះមេដាយក្នុងវិញ្ញាសា ៥០ គីឡូម៉ែត្របុរស ប៉េតង់ទំនើបនារី ប្រភេទទម្ងន់ធ្ងន់បំផុតក្នុងកីឡាចំបាប់ និងតេក្វាន់ដូ ក៏ដូចជាបាល់ទះនារី។ ជនជាតិចិនអាចដណ្តើមយកមេដាយមាសពីរបីពីអ្វីៗទាំងអស់ដែលមានក្នុងកថាខណ្ឌនេះ។
សរុបមក ចិននឹងលើសពីដែនកំណត់របស់អង់គ្លេស 25 មាសដោយ 2 ឬ 3 ពិន្ទុ ហើយបន្ទាប់មកក្លាយជាលេខ 2 ក្នុងតារាងមេដាយ ដូចកាលពីបួនឆ្នាំមុននៅទីក្រុងឡុងដ៍។
ប៉ុន្តែបើនិយាយពីចំនួនជ័យជម្នះវិញ ចក្រភពសេឡេស្ទាលកំពុងធ្លាក់ចុះយ៉ាងឆាប់រហ័ស ព្រោះនៅទីក្រុងប៉េកាំងមានមេដាយមាសចំនួន ៥១ ហើយនៅក្នុងរដ្ឋធានីរបស់ចក្រភពអង់គ្លេស ៣៨។ ជនជាតិចិនអាចចាញ់ខ្លួនឯងក្នុងម៉ូដែលឆ្នាំ ២០០០ ដែលកាលនោះគេទទួលបានមេដាយមាស ២៨។ មេដាយ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 27 និងចំណាត់ថ្នាក់ទីពីរ។
ប្រទេសរុស្ស៊ី
វាគួរតែត្រូវបានទទួលស្គាល់ថាជាការពិត៖ បើគ្មានអត្តពលិកផ្លូវ និងវាលទេ រុស្ស៊ីនឹងបង្ហាញលទ្ធផលដ៏អាក្រក់បំផុតរបស់ខ្លួនចាប់តាំងពីឆ្នាំ 1952។ មិនមានវិធីដើម្បីទទួលបានមាសលើសពី 20 ទេ។ ជាការពិតណាស់ ក្តីសង្ឃឹមស្លាប់ចុងក្រោយ ហើយយើងនៅតែមានវិញ្ញាសាមួយចំនួនដែលធានាសន្យាថានឹងមាស ប៉ុន្តែនៅតែមិនគ្រប់គ្រាន់។
បន្ថែមពីលើមេដាយមាស 12 ប្រាក់ 12 និងសំរឹទ្ធ 14 ដែលយើងមានរួចហើយនោះ យើងអាចបន្ថែមរង្វាន់ចំនួនពីរនៃស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតក្នុងកីឡាកាយសម្ព័ន្ធចង្វាក់ មួយគឺហែលទឹកសមកាលកម្ម ប្រដាល់សេរី និងមួយទៀតនៅក្នុងចំបាប់សេរី។ សរុបមានមេដាយមាស១៧គ្រឿង។
ប្រសិនបើយើងធ្វើតាមការព្យាករណ៍សុទិដ្ឋិនិយម នោះជនជាតិរុស្សីអាចឈ្នះបានពីរលើកក្នុងកីឡាប្រដាល់ជំនួសឱ្យមួយ សង្ឃឹមសម្រាប់ភាពជោគជ័យរបស់ Andrey Kreitor ក្នុងទូកក្តោងទោល ជឿជាក់លើក្រុមបាល់ទះនារី និងបាល់ទះបុរស នៅក្នុង pentathlete Alexander Lesun ទាមទារមេដាយមាសដំបូងក្នុងកីឡាតេក្វាន់ដូ និងរង្វាន់បន្ថែមទៀតនូវសេចក្តីថ្លៃថ្នូរខ្ពស់បំផុតក្នុងកីឡាចំបាប់សេរី។
ប៉ុន្តែតើជនជាតិរុស្សីអាចឈ្នះបានញឹកញាប់ប៉ុណ្ណានៅពេលដែលមិនមានស្ថានភាពនៃការពេញចិត្តដោយគ្មានលក្ខខណ្ឌដែលត្រូវបានបញ្ជាក់ដោយឆ្នាំជ័យជំនះដ៏យូរ? កម្រណាស់ ហើយនៅទីក្រុង Rio ផងដែរ។ ប្រទេសរុស្ស៊ីមានមេដាយមាសដែលមិនបានគ្រោងទុកតិចតួចបំផុត ដូច្នេះហើយ វាពិតជាមានតម្លៃក្នុងការប្រុងប្រយ័ត្នបន្ថែមទៀតជាមួយនឹងការរំពឹងទុក។
សូមឱ្យមេដាយមាសអូឡាំពិកប្រេស៊ីលចំនួន 18 ជាគោលដៅរបស់យើងសម្រាប់រយៈពេល 4 ថ្ងៃដែលនៅសល់។ ពីតំណែងមួយនៅក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយ វានៅតែអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់ទី 4 ដែលក៏នៅទីក្រុងឡុងដ៍ផងដែរ។ Alas ប៉ុន្តែតាមមើលទៅខ្សែទីបួន "ឈើ" នៅអូឡាំពិករដូវក្តៅគឺជាជោគវាសនារបស់រុស្ស៊ីអស់រយៈពេលជាច្រើនឆ្នាំ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 18 និងចំណាត់ថ្នាក់ទី 4 ។
អាល្លឺម៉ង់
រុស្សីកំពុងឈរលើជើងខ្លាំងរបស់អាល្លឺម៉ង់ដែលបានរង់ចាំអស់រយៈពេល 20 ឆ្នាំដើម្បីឡើងទៅក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយកំពូលទាំងបួន។ ចូរយើងសង្ឃឹមថាជនជាតិអាល្លឺម៉ង់នឹងត្រូវរង់ចាំយ៉ាងហោចណាស់វដ្តអូឡាំពិកមួយបន្ថែមទៀត។ ពួកគេមិនដូចយើងទេ នៅសល់ប្រភេទមេដាយមិនច្រើនប៉ុន្មានទេ។
អាឡឺម៉ង់មិនគួរខកខានមេដាយមាសក្នុងកីឡាបាល់ទាត់ស្ត្រីទេ - ក្នុងបាល់ទាត់បុរសប្រេស៊ីលនឹងមិនអនុញ្ញាតឱ្យវាក្លាយជាជើងឯកទេ។ ជនជាតិអាឡឺម៉ង់មានភាពរឹងមាំជាប្រពៃណីក្នុងការចែវទូក ដូច្នេះហើយយើងក៏នឹងសន្មតថាជាមាសមួយសម្រាប់ពួកគេផងដែរ - នៅក្នុងទូកកាយ៉ាក់របស់ស្ត្រីចំនួនបួន ឬទូកកាយ៉ាក់របស់បុរសស្នាក់នៅ - ពីរ។ បន្ទាប់ពីការបរាជ័យក្នុងក្រុមបង្ហាញការលោតនេះ Bundesteam នឹងសងសឹកក្នុងការប្រកួតជើងឯកឯកត្តជន។ ទីបំផុតនៅក្នុងអត្តពលកម្ម ជនជាតិអាល្លឺម៉ង់មិនអាចទុកចោលដោយគ្មានមេដាយមាសនៅក្នុងវិញ្ញាសាបុរស ឬនារីឡើយ។
បាល់ទះបុរស និងកីឡាប៉េតង់ទំនើបរបស់ស្ត្រីក៏អាចផ្តល់អារម្មណ៍វិជ្ជមានដល់អ្នកគាំទ្រមកពីប្រទេសអាឡឺម៉ង់ផងដែរ។ អ្នកប្រដាល់ Artem Kharutyunyan នៅតែស្ថិតក្នុងជួរ ប៉ុន្តែវានឹងពិបាកសម្រាប់គាត់ក្នុងការដណ្តើមយកមេដាយមាសពីកីឡាកររុស្ស៊ី Vitaly Dunaytsev ។
ប្រសិនបើភ្លាមៗនោះ អាឡឺម៉ង់ធ្វើការប្រកួតចុងក្រោយ ហើយដណ្ដើមបានមេដាយមាសនៅកន្លែងណាដែលពួកគេមានឱកាសជាមធ្យម នោះពួកគេនឹងឡើងដល់ចំណាត់ថ្នាក់ទីបួន។ ប្រសិនបើកីឡាអូឡាំពិកត្រូវបានគេប្រារព្ធធ្វើនៅក្នុងប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ នោះយើងនឹងប្រាកដក្នុងរឿងនេះ។ ប៉ុន្តែនៅប្រទេសប្រេស៊ីល អ្នកគាំទ្រជាច្រើនមកពីប្រទេសអាឡឺម៉ង់មានអារម្មណ៍មិនស្រួល ហើយពួកគេមានអារម្មណ៍ថាខ្វះពានរង្វាន់។ ការចាញ់រុស្ស៊ីក្នុងជម្លោះដណ្តើមចំណាត់ថ្នាក់លេខ៤នៅតែទំនងជាខ្លាំង។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 16 និងចំណាត់ថ្នាក់ទី 5 ។
ជប៉ុន
ចំបាប់នារីបានប្រគល់ឱ្យជនជាតិជប៉ុនទទួលបានតំណែងខ្ពស់ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់មេដាយ។ ទឹកដីនៃព្រះអាទិត្យរះនាពេលនេះ មានមាស ១០ ប្រាក់ ៥ និងសំរឹទ្ធ ១៨ ។ មុនពេលរុស្ស៊ី និងអាល្លឺម៉ង់ នាងនៅសល់តិចតួចណាស់។
មានតែពេលនេះទេដែលមានប្រភេទសត្វជប៉ុនតិចតួចណាស់នៅក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែង។ ទាំងនេះគឺជាប្រភេទកីឡានារីចំនួនពីរក្នុងចំបាប់សេរី (ទម្ងន់រហូតដល់ 53 និង 63 គីឡូក្រាម) និងប្រភេទកីឡាតេក្វាន់ដូ (រហូតដល់ 57 គីឡូក្រាម) ។ រង្វាន់ផ្សេងទៀតនឹងក្លាយជាអារម្មណ៍ដ៏ធំមួយ។
អ្នកកោះមិនគួរខឹងឡើយ។ ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអូឡាំពិកទីក្រុង Rio បានទទួលជោគជ័យយ៉ាងខ្លាំងសម្រាប់ពួកគេ។ ក្នុងរយៈពេល 30 ឆ្នាំកន្លងមកនេះ ពួកគេបានប្រមូលបានរង្វាន់មាសច្រើនជាងដប់ដងប៉ុណ្ណោះ ដែលវាគឺនៅទីក្រុងអាថែន។ ការស្ថិតក្នុងលំដាប់កំពូលទាំងដប់គួរតែជាសុភមង្គលសម្រាប់ជនជាតិជប៉ុនរួចហើយ ហើយនៅទីក្រុង Rio ពួកគេប្រាកដជាមិនធ្លាក់ចេញពីវាឡើយ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 12 និងចំណាត់ថ្នាក់ទី 7 ។
ប្រទេសបារាំង
ហេតុអ្វីបានជប៉ុនជាប់លេខ៧ ហើយមិនជាប់លេខ៦? បាទ ដោយសារពួកគេមានមេដាយប្រាក់តិចតួចណាស់ ហើយសារៈសំខាន់របស់ពួកគេគឺខ្ពស់ណាស់សម្រាប់ប្រទេសដែលស្ថិតនៅក្រោមចំណាត់ថ្នាក់ទីប្រាំ។ ក្នុងន័យនេះ ជំហររបស់បារាំងមានគុណសម្បត្តិច្រើន ដែលបើស្មើនឹងមាសនឹងវ៉ាជាងអាស៊ី។
ជម្រើសនេះគឺពិតប្រាកដណាស់ សូម្បីតែគិតពីការពិតដែលថាឥឡូវនេះសាធារណរដ្ឋទីប្រាំមានតែមាសប្រាំបី ប្រាក់ 11 និងសំរិទ្ធចំនួន 10 ប៉ុណ្ណោះ។ ប៉ុន្តែជនជាតិបារាំងមានឱកាសមេដាយច្រើនជាងជនជាតិជប៉ុន។
ទីមួយមានបាល់ទះ - ក្រុមបុរស និងក្រុមនារីបន្តប្រយុទ្ធ។ ទី២ មានអ្នកប្រដាល់មិនស្គាល់ចាញ់ចំនួន៣នាក់។ ទីបី អ្នកជិះទូកកាយ៉ាក់ និងទូកកាណូលឿនណាស់។ ការរំពឹងទុកមេដាយក្នុងកីឡាប៉េតង់ទំនើប ការដើរ 50 គីឡូម៉ែត្របុរស តេក្វាន់ដូ ជិះកង់-BMX ... វានៅឆ្ងាយពីការពិតដែលថាវិញ្ញាសាទាំងអស់នេះនឹងក្លាយជាមេដាយមាសសម្រាប់ប្រទេសបារាំង។ ប៉ុន្តែវាប្រសើរជាងការពឹងលើអត្តពលិកតែបីនាក់ប៉ុណ្ណោះ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួន 12 និងចំណាត់ថ្នាក់ទី 6 ដោយសារមេដាយប្រាក់។
ប្រទេសអ៊ីតាលី
អ៊ីតាលីមានប្រៀបជាមួយបារាំង ដោយចាញ់តែប្រាក់ និងសំរឹទ្ធ។ ប៉ុន្តែតើធ្វើដូចម្តេចដើម្បីយកឈ្នះពួកគេនៅពេលដែលឱកាសនៃមាសមានតិចជារៀងរាល់ថ្ងៃ? ក្នុងចំណោមជម្រើសដាច់ខាត មានបាល់ទះបុរស និងអ្នកចំបាប់ Frank Chamiso ដែលប្រកួតក្នុងប្រភេទទម្ងន់រហូតដល់ ៦៥ គីឡូក្រាម។
ក្នុងការប្រកួតប៉ូឡូទឹក និងបាល់ទះឆ្នេរខ្សាច់ ជនជាតិអ៊ីតាលីក៏ជិតទទួលបានពានរង្វាន់ដែរ ប៉ុន្តែវាពិបាកក្នុងការជឿថា បាល់កង់ អាមេរិក និងប្រេស៊ីលនឹងបាត់បង់មេដាយមាសនៅក្នុងវិញ្ញាសារបស់ពួកគេ។ ក្រុមអ៊ីតាលីដែលឈ្នះមេដាយមាសចំនួនប្រាំបីក្នុងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកបីលើកចុងក្រោយនោះ ទីបំផុតអាចយកឈ្នះការប្រកួតពីរខ្ទង់ហើយឈប់នៅទីនោះ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួនដប់និងចំណាត់ថ្នាក់ទីប្រាំបី។
ហូឡង់
ជនជាតិហូឡង់នឹងរំលឹកដល់ទីក្រុង Rio ជាយូរមកហើយជាមួយនឹងការចងចាំដ៏ល្អ - ពួកគេមិនបានសម្តែងក៏ដូចជានៅទីនេះអស់រយៈពេល 16 ឆ្នាំមកហើយ។ ទឹកកកនៅលើនំខេកអាចជាជ័យជម្នះលើកីឡាវាយកូនគោលលើទឹកកកផ្នែកនារី - ក្រុមហូឡង់កំពុងពេញទំហឹងដើម្បីឈ្នះមេដាយមាសទីប្រាំបួន និងចុងក្រោយរបស់ Rio នៅក្នុងវា។
ប្រទេសនៃ tulips មិនមានគោលបំណងសម្រាប់មេដាយនៅក្នុងវិញ្ញាសាផ្សេងទៀតទេ។ ប៉ុន្តែពួកគេស្ទើរតែបានទុកកន្លែងមួយក្នុងចំណាត់ថ្នាក់កំពូលទាំងដប់សម្រាប់ខ្លួនគេ។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួនប្រាំបួននិងចំណាត់ថ្នាក់ទីដប់។
អូស្ត្រាលី
ប្រជាជនអូស្ត្រាលីគួរតែផ្លាស់ទីជនជាតិហូឡង់ ហើយឡើងទៅកាន់បន្ទាត់ទីប្រាំបួន។ អ្នកដើរ Jarred Talent គឺជាអ្នកចូលចិត្តដ៏សំខាន់ក្នុងការដើរចម្ងាយ 50 គីឡូម៉ែត្រ ទូកកាយ៉ាក់ទ្វេរដងរបស់បុរសអាចតទល់នឹងជនជាតិអាល្លឺម៉ង់នៅចម្ងាយ 1000 ម៉ែត្រ អ្នកជិះអូស្ត្រាលីខ្លាំងក្នុង BMX ។
កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ពួកគេអាចគ្រប់គ្រាន់ដើម្បីដាក់ចំណាត់ថ្នាក់លេខប្រាំបួនក្នុងតារាងមេដាយ ដែលជាជំហានថយក្រោយសម្រាប់ប្រទេសកង់ហ្គូរូ - ទ្វីបបៃតងបានធ្លាក់ចុះទាប និងទាបជាងចាប់តាំងពីព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិកស៊ីដនី។ មិនមានតម្រូវការជាមុនគ្រប់គ្រាន់ដើម្បីចាប់ផ្តើមឡើង។
ការព្យាករណ៍ "Gazeta.Ru": មេដាយមាសចំនួនដប់និងចំណាត់ថ្នាក់ទីប្រាំបួន។
អ្នកអាចស្គាល់ព័ត៌មាន សម្ភារៈ និងស្ថិតិផ្សេងទៀតនៅ Rio 2016 ក៏ដូចជានៅក្នុងក្រុមនៃនាយកដ្ឋានកីឡានៅលើបណ្តាញសង្គម។
ការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ 2016 បន្តនៅទីក្រុង Rio de Janeiro នៅថ្ងៃសុក្រ ទី 12 ខែសីហា អត្តពលិករុស្ស៊ីដណ្តើមបានមេដាយមាសមួយ ប្រាក់មួយ និងសំរឹទ្ធមួយ។
មេដាយនៃស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតត្រូវបានឈ្នះដោយ foil fencers ក្នុងក្រុមជើងឯក។ ក្រុមហ៊ុមព័ទ្ធរុស្ស៊ីដែលរួមមាន Timur Safin, Alexei Cheremisinov និង Artur Akhmatkhuzin បានយកឈ្នះគូប្រជែងមកពីប្រទេសបារាំងដោយពិន្ទុ 45:41 នៅវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ។ ក្នុងពេលជាមួយគ្នានេះគូប្រជែងរបស់ជនជាតិរុស្ស៊ីបានដឹកនាំការប្រយុទ្ធស្ទើរតែទាំងស្រុងនៅក្នុងគណនីភាពខុសគ្នាឈានដល់ការចាក់ចំនួនប្រាំបួននៅក្នុងការពេញចិត្តនៃជនជាតិបារាំង។ ជាលើកដំបូងក្នុងរយៈពេល 20 ឆ្នាំចាប់តាំងពីការប្រកួតនៅអាត្លង់តាក្នុងឆ្នាំ 1996 អ្នកការពារ foil មកពីសហព័ន្ធរុស្ស៊ីទទួលបានមេដាយមាសនៃកីឡាអូឡាំពិកក្នុងក្រុមជើងឯក។
មេដាយប្រាក់ត្រូវបានឈ្នះដោយអ្នកជិះកង់ Anastasia Voinova និង Daria Shmeleva ។ នៅក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៃក្រុមរត់លើផ្លូវនេះ ជនជាតិរុស្ស៊ីបានចាញ់កីឡាករចិន Gong Jinjie និង Zhong Tianshi។
លើសពីនេះ Kirill Grigoryan បានជាប់ចំណាត់ថ្នាក់លេខ 3 ក្នុងចំងាយ 50 ម៉ែត្រ។ ទោះបីជាក្នុងអំឡុងពេលជម្រុះក៏ដោយ ជនជាតិរុស្ស៊ីបានបង្ហាញលទ្ធផលទីពីរ (628.9 ពិន្ទុ) បំបែកកំណត់ត្រាអូឡាំពិក។
តើរុស្ស៊ីមានមេដាយប៉ុន្មាននៅរីយ៉ូ
សរុបមកក្រុមរុស្សីក្នុងការប្រកួតកីឡាអូឡាំពិកឆ្នាំ២០១៦នេះមាន២២មេដាយគឺមាស៥ ប្រាក់៩ និងសំរឹទ្ធ៨។