Namai Gėlės Kaip prižiūrėti draceną namuose dauginimasis ir dracenų nuotraukų rūšių ligos. Tinkamo puodo pasirinkimas

Kaip prižiūrėti draceną namuose dauginimasis ir dracenų nuotraukų rūšių ligos. Tinkamo puodo pasirinkimas

PROJEKTAS

Apie „Knygų – kūdikių“ kūrimą

Jaunesnio ikimokyklinio amžiaus vaikams

Užbaigta

Auklėtojas

MBOU DS Nr. 479

Grigorjeva Jelena Vasiljevna

Čeliabinskas 2016 m

Kūdikių knygų projekto etapai

I. Parengiamasis etapas

Tikslas – apibrėžti užduotis, nustatyti grupės literatūrinio kampelio turinį.

Darbo pradžioje MBDOU DS Nr.479 jaunesniosios grupės komanda (vaikai, auklėtojai, tėvai) nustatė projekto temą, parinko medžiagą, parinko vietą stažuotei.

Apima:

¾ profesinės kompetencijos lygio didinimas;

¾ medžiagos, kuri bus skirta vaikams, kiekio nustatymas.

Įgyvendinimas:

Mokytojo veikla:

¾ Bukleto „Knyga kūdikiams“ kūrimas

¾ Įvadas į problemą, tikslų ir uždavinių nustatymas.

¾ Informacijos šiuo klausimu rinkimas ir analizė.

¾ Specializuotos literatūros studijos.

¾ Vaikų individualių savybių ir poreikių tyrimas.

¾ Konsultacijų mokytojams ir tėvams vedimas.

Vaikų užsiėmimai:

¾ Suvokti ir asmeniškai suvokti problemą.

¾ Priimti projekto užduotis.

Tėvelių veikla:

¾ Meno kūrinių skaitymas.

¾ Mėgstamiausių knygų paroda.

¾ Knygų taisymas namuose.

Knygos kampelis vaidina svarbų vaidmenį formuojant ikimokyklinio amžiaus vaikų domėjimąsi grožine literatūra ir meile. Specialiai skirta ir dekoruota vieta grupėje, kur vaikas gali savarankiškai, pagal savo skonį, išsirinkti knygelę ir ramiai svarstyti. Čia vaikas knygą pamato ne mokytojo rankose, o lieka su ja vienas. Atidžiai ir susikaupę nagrinėja iliustracijas, vaikas susipažįsta su vaizduojamuoju menu, mokosi įžvelgti ir suprasti grafinius literatūrinio turinio perteikimo būdus. Tik knygos kampelyje mokytojas turi galimybę įskiepyti vaikams bendravimo kultūros ir bendravimo su knyga įgūdžius. Meilingas, pagarbus požiūris į knygą yra viena iš svarbių skaitymo kultūros savybių, be kurios neįsivaizduojamas tikras skaitytojas ir kuri sėkmingiausiai formuojasi kartu, atidedama skaitymui.

II. Praktinis etapas (arba projekto įgyvendinimo etapas)

Tikslas – supažindinimas su literatūros kūriniais; vaikų gebėjimas laisvai derinti literatūros kūrinio siužeto elementus neįprastoje ir netikėtoje situacijoje.

¾ Skatinti vaiko pažintinę veiklą, kūrybiškumo ugdymą, tyrinėjimą ir eksperimentavimą.



¾ Smulkiosios ir stambiosios motorikos, jutiminio suvokimo ugdymas.

¾ Skatinti socialinį ir emocinį vystymąsi, idėjas apie supantį pasaulį.

¾ Skatinti meninį ir estetinį vystymąsi.

Apima:

¾ medžiagos grupavimas,

¾ plano sudarymas,

¾ kūdikių knygų dizainas.

Įgyvendinimas:

Mokytojo veikla:

1. Ilgalaikis bendros ir savarankiškos veiklos planavimas.

2. Pažintinių, meninių ir estetinių užsiėmimų vedimas, grožinės literatūros skaitymas, vaidmenų ir didaktinių žaidimų vedimas, poezijos ir eilėraščių naudojimas režimo akimirkomis.

Vaikų užsiėmimai:

¾ Atlikite reikiamas užduotis ir veiksmus.

Tėvelių veikla:

¾ Kūdikių knygelių kūrimas kartu su vaiku.

Ilgalaikis bendros ir savarankiškos veiklos su vaikais ir tėvais planavimas projekto metu

Užduotys Veikla Medžiaga
Išlaikyti didelį susidomėjimą pažįstamomis pasakomis, eilėraščiais; išmokyti įsijausti į kūrinio herojus. Ugdyti pomėgį skaityti, ugdyti atidaus elgesio su knygomis įgūdžius. Pokalbis su vaikais apie vaikišką knygą susipažinimo su grožine literatūra pamokoje Santrauka (taikymas)
Ugdyti domėjimąsi grožine literatūra, ugdyti gebėjimą visapusiškai suvokti skirtingų žanrų kūrinius, užtikrinti kūrinių turinio įsisavinimą ir emocinį reagavimą į jį. Vaikų pasakų, pasakojimų, eilėraščių skaitymas grupėje ir namuose Meno kūrinių sąrašas pagal programas (priedas)
Formuoti teigiamą požiūrį į poeziją. Skatinkite norą išraiškingai deklamuoti pažįstamus eilėraščius GCD su pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikais „Pažintis su Agnios Barto eilėraščiais iš ciklo“ Žaislai“ Santrauka (taikymas)
Ugdykite vaikų gebėjimą kurti elementarią kompoziciją. Sužadinkite vaikų susidomėjimą piešimu pagal pasaką „Kolobok“ GCD meniniam ir estetiniam vystymuisi „Mėgstamiausių pasakų herojų piešimas“ Santrauka (taikymas)
Ugdykite vaikų žinias apie pasakas Pristatymo „Mėgstamiausių rusų liaudies pasakų mįslės“ peržiūra Pristatymas vaikams
Sulaukti teigiamo emocinio atsako bendraujant su knyga; didinti vaikų savigarbą, pasididžiavimą savo darbu, vaikų kalbos raidą kuriant knygą Knygelių kūrimas namuose kūdikiams pagal jų mėgstamas pasakas Pagalbos tėvams brošiūra (priedas)
Didinti susidomėjimą grožine literatūra; suprasti knygų svarbą žmogaus gyvenime Grupės literatūrinio kampelio papildymas, paroda „Mėgstamiausia vaikų knyga“ Parodos fotografinė medžiaga
Skatinti tėvus ugdyti vaikų domėjimąsi knygomis ir grožinės literatūros skaitymu. Informacija mokytojams „Rekomendacijos meilės ir domėjimosi knyga ugdymui“. Konsultacija tėvams: „Vaikas ir knyga“ Metodinė medžiaga (priedas) Konsultacija (priedas)
Stiprinti ir ugdyti nuolatinį domėjimąsi knyga, ugdyti meilę meniniam žodžiui. Linksmybės su vaikais ir tėveliais „Knygėlė“ Santrauka (taikymas)


Metodinė pagalba

1. Dalyko ugdymo aplinkos (literatūrinio kampelio), susijusios su vaikų menine ir estetine raida, organizavimas įgyvendinant projektą.

2. Knygelių – kūdikių įvairiomis temomis kūrimas.

3. Konsultacinė medžiaga tėvams.

4. Sukauptos medžiagos apibendrinimas ir platinimas MBDOU svetainėse ir tinklaraštyje.

III. Apibendrinimo etapas

Tikslas – apibendrinti, nustatyti perspektyvas.

Įgyvendinant bendrą projektą „Knygeliukai“ buvo pasiekti tam tikri rezultatai:

1. Susidomėjimo grožine literatūra ugdymas; suprasti knygų reikšmę žmogaus gyvenime; gauti teigiamą emocinį atsaką bendraujant su knyga; didinti vaikų savigarbą, pasididžiavimą savo darbu, lavinti vaikų kalbą, kuriant knygą.

2. Sukūrė "Knygeliukų" parodą tema "Mėgstamiausia vaikų knyga"

3. Grupės literatūrinio kampelio papildymas.

4. Sukurtos konsultacijos mokytojams ir tėvams.

5. Linksmybės su vaikais ir tėveliais „Knyga kūdikiams“

Projekto įgyvendinimo sąlygos:

¾ vaikų ir tėvų susidomėjimas kuriant „Knygas kūdikiams“;

¾ materialinė projekto parama (spalvotas popierius, kartonas, klijai, žurnalų iškarpos ir kt.);

¾ metodinės plėtros;

¾ bendravimas su grupės vaikų tėvais (teisėtais atstovais).

Projekto platinimas: projektas gali būti naudojamas bet kurioje vaikų darželio amžiaus grupėje (pagal OOP DO kalbos raidos užduotis), būrelyje, trumpalaikių vaikų grupių vaikams.

Vykdydami projektą priėjome prie išvados, kad tokia veikla, žaidimai, produktyvi veikla suvienija vaikus bendrais įspūdžiais, išgyvenimais, emocijomis, prisideda prie kolektyvinių santykių formavimo. Labai tikimės, kad mūsų atliekami darbai padės vaikams pamilti knygą, įskiepys vaikams norą skaityti ir patiems kurti knygas, rašyti istorijas.

Kuo „gera“ naminė knyga?

1. Savarankiška knyga – vaiko kūrybinių pastangų produktas, skirtas ugdyti pagarbą savo ir kitų žmonių kūrybiškumui.

2. Savarankiška knyga – puiki proga vaikams ir suaugusiems pabendrauti, kartu sukurti ką nors protingo, gražaus ir naudingo.

3. Knygelės kūrimo procese vystosi vaiko kalba, kūrybinis mąstymas, smulkioji rankų motorika.

Vykdant projektą mūsų grupėje knygų kampelis buvo padalintas į kelias zonas: A.L. Barto; mano mėgstamiausios pasakos; knygas, kurias galite skaityti laisvalaikiu. Su vaikais sukūrėme kolektyvinę aplikaciją „Mano mėgstamiausi žaislai“ (pagal AL Barto knygą „Žaislai“) ir knygelę kūdikiams pagal tą pačią knygą. Taip pat atskirame stende buvo pristatytos knygelės – kartu su tėvais namuose pagaminti kūdikiai, vaizdinė medžiaga apie vaikų rašytojus ir dailininkus – iliustratorius, metodinė literatūra užsiėmimams, didaktiniai žaidimai.

Darbas knygų kampelyje vyko sistemingai: skaitė grožinę literatūrą, žiūrėjo atvirukus, mėgstamų knygų iliustracijas, pasakas.
Visi užsiėmimai vyko savaitės tema. Atliktų darbų dėka vaikai susipažino su vaikų rašytojų kūryba; išmoko taisyti knygas; Pagal perskaitytas knygas buvo sukurtos „Knygelės“; vaikai žiūrėjo lėlių spektaklį ir kartu su tėveliais kūrė kūdikių knygeles; tėvai susipažino su informacija apie meilės skaitymui ugdymą. Visiems patiko susitikti su gražuole.

Bibliografija

1. OOP DOW

2. Verbenets AM Metodinis programos „Vaikystė“ paketas. Edukacinė sritis „Meninė kūryba“. M.: Kūrybos centras SFERA, 2012 m.

3. Dergunskaya V. A. Integracinė jaunesnių ikimokyklinukų pažintinė veikla. M.: Pedagoginio ugdymo centras, 2013 m.

4. Komarova TS Meninė kūryba. Darbo sistema darželio antroje jaunesniojoje grupėje. M.: MOSAIKA-SYNTEZ, 2012 m.

5. Lykova IA Vaizdinė veikla darželyje. Jaunesnė grupė. M.: Kūrybos centras SFERA, 2009 m.

6. Atspėk mūsų pavadinimą: Žaidimai ir pratimai ikimokyklinio amžiaus vaikų protiniams gebėjimams lavinti. amžius: knyga. pedagogams vaikams. sodas ir tėvai / L.N. Wengeris, O.M. Dyachenko, R.I. Bardinas, L.I. Tsekhanskaya; Parengė L.A. Wengeris, O.M. Djačenka. - 2 leidimas. - M .: Išsilavinimas, 1994 .-- 96p.

7. Ušakova O.S. Ikimokyklinukų supažindinimas su literatūra ir kalbos ugdymas: Metodinis vadovas. - M .: TC sfera, 2013 .-- 288psl.

Taikymas

Pokalbio santrauka

Mažiems vaikams

Programinės įrangos turinys:

1. Išlaikyti didelį susidomėjimą pažįstamomis pasakomis, eilėraščiais; išmokyti įsijausti į kūrinio herojus.

2. Išmokite įminti mįsles. Toliau plėsti ir gaivinti vaikų žodyną.

3. Sužadinti susidomėjimą teatralizuota ir žaisminga veikla.

4. Ugdyti pomėgį skaityti, ugdyti atidaus elgesio su knygomis įgūdžius.

Preliminarus darbas:

Pasakų pasakojimas. Pasakų iliustracijų rodymas, peržiūra knygose. A. Barto eilėraščių mokymasis. Medžiagos ruošimas pasakai-dramatizacijai rodyti (kepurių gamyba). Fotografuoti vaikus skaitant knygas, žaidžiant žaidimus teatro kampelyje ir pan.

Mokytojas užsideda ant pečių nosinę ir „pasiverčia“ močiute-pasakotoja:

Sėdėkime šalia, gerai pažaiskime

Paruoškime ausis, akis

Mes pradedame savo pasaką...

O ir kas pas mus atėjo? (mokytojos rankose pasirodo meduolis).

Imbierinis žmogus!

Vaikinai, koks meduolių žmogelis jūsų nuotaikos?

Jis liūdnas.

Kodėl? Paklauskime jo.

Riedėjau taku, riedėjau ir pasiklydau.

Ką daryti? Vaikinai, kur gyvena Kolobok?

Pasakoje.

Kur gyvena pasakos?

Knygose.

Gal galime padėti Kolobokui surasti jo pasaką?

Mes jums padėsime!

Tada einame į knygų karalystę, pasakų būseną, ir pasiimsime Saulę sau padėti.

Fizinė minutė:

Saulė pakilo ryte (ištempiame)

Ir išėjo pasivaikščioti (vaikščioti vietoje)

Ir mūsų gatvėje

Jam patiko viskas (galva pakreipta į kairę ir į dešinę)

Saulė bėgo

Auksinis takelis (bėgimas ratu)

Ir siaubinga saulė

Tiesiai prie mūsų lango (kišame rankas į „langą“)

Eisime kartu

Su saule ilgoje kelionėje (vaikščiojimas ratu)

Glamonėja saulę

Visi aplinkui vienu metu (glosto vienas kitam galvą)

Vaikinai, žiūrėk, kur mes esame?

Knygos būklėje.

Ku-ka-re-ku! (mokytojas užsideda šukas-kepurę ir „paverčia“ Gaidžiu). Sveiki, vaikinai, kodėl atėjote į mūsų pasakų karalystę, knyginę valstybę?

Surask pasaką Kolobok, jis pasiklydo.

Tai geras dalykas, bet aš tiesiog negaliu tavęs įsileisti, tu turi atlikti mano užduotis, ar tu susitvarkysi? (vaikų atsakymai)

Ar pats žinai pasakas? (vaikai vadina pažįstamas pasakas)

Ar galite atspėti pasakas iš paveikslėlių?

Žaidimas „Atspėk pasaką pagal paveikslėlį“

Dabar, mano vaikinai, atspėk mįsles!

Miško pakraštyje

Matosi nudažytas namas

Jis nėra Belkinas, jis nėra Miškinas

Šis namas yra Zaychishka namas.

Čia pastatytas naujas namas

Jame apsigyveno žvėrys

Raižytos langinės

Langai dažyti!

Sumaišyti su grietine,

Šalta ant lango

Apvali pusė, rausva pusė

Susukta (bandelė)

Netoli miško, pakraštyje

Trys iš jų gyvena trobelėje

Yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovytės, trys pagalvės.

Atspėk be supratimo

Kas yra šios pasakos herojai?

Gydo mažus vaikus

Gydo paukščius ir gyvūnus

Žiūrėdamas pro akinius

Malonus gydytojas (Aibolit)

Ir žinote, kad knygų karalystėje gyvena ne tik pasakos, bet ir poezija. Pažiūrėk, kokį gražų krepšį turiu. Jame gyvena žaislai iš A. Barto eilėraščių

Žaidimas „Nuostabus krepšys“

Vaikai išsiima žaislą ir skaito apie jį eilėraštį (meška, rutulys, arklys, valtis ir kt.)

Šauniai padirbėta! Galite būti įleisti į mūsų pasakų karalystę, knyginę būseną, užeik!

Fizinė minutė:

Eisime taku

Mes pateksime tiesiai į pasaką

Per skylę šuolis-šuolis

Per guzą skok-skok

Boo, krito, kur mes atsidūrėme?

Vaikinai žiūri

Proskynoje yra namas

Bet ir kelias į namus uždarytas ...

Atidarome vartus

Kviečiame visus apsilankyti!

Stalas stovi ant storos kojos

Netoliese yra kėdė prie lango,

Dvi statinės po stalu...

Taip matome namą.

Vaikinai, kas gyvena name?

Senelis ir močiutė!

Kolobokas: „Tai mano namai! Štai mano pasaka! Vaikinai, ačiū! “

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia nuotaika tapo Kolobok?

Laimingas!

Mokytojas apžiūri knygą:

O, aš supratau, kodėl Kolobokas pasiklydo. Knyga, kurioje jis gyveno, buvo suplėšyta. Ką daryti?

Pataisykite, klijuokite! (priklijuokite knygą)

Na, dabar viskas tvarkoje, Kolobokas nepasiklys, kokie mes puikūs bičiuliai! Bet jei jūs ir aš esame knygnešiai, ar galime parodyti jums pasaką?

Pasakos „Kolobok“ dramatizacija

Vaikinai, ar tikrai norite, kad Lisa suvalgytų Koloboką?

Taigi išmeskime jį:

Mes užtvindome kojomis

Užspaudžiame rankenas

Hee hee, ha ha ha

Koks grožis!

Na, laikas tau ir man grįžti į darželį.

Vienas, du, trys, pasaka, sugrąžinkite mus į darželį!

Prisiminkime, kur buvome, ką veikėme? (pokalbis)

Tada mokytojas eksponuoja vaikų nuotraukas ("vaikai skaito", "rodykite pasakas" ir kt.)

Pažvelkime į šias nuotraukas... Ką su jomis darai?

Ar turi mėgstamiausių knygų?

Ar gerai rūpinatės savo knygomis?

Pokalbio pabaigoje mokytojas duoda vaikams jų nuotraukas.

Taikymas

Pamokos eiga.

Pedagogas: - Sveiki, vaikinai! Šiandien noriu su jumis prisiminti eilėraščius, kuriuos Agnia Barto parašė savo vaikams.

Mokytoja rodo A. Barto portretą.

Pedagogas: - Bet pirmiausia noriu su tavimi pažaisti.

Žaidimas "Koks žaislas?"

Žaidimas vaizduotei lavinti.

Pedagogas: - Aš parodysiu paveikslėlius, o jūs turite sugalvoti, kaip žaislai atrodo ta ar kita nuotrauka. (paraiška)

Pedagogas: – O dabar papasakosiu eilėraštį apie žaislą, su kuriuo vaikai nežaidė labai atsargiai.

Numetė mešką ant grindų

Jie nuplėšė meškos leteną.

Aš vis tiek jo nepaliksiu...

Nes jis geras.

Pedagogas: - Žiūrėk, meška įsižeidė, verkia. Sakykime jam gerus žodžius. Kuris lokys?

Vaikų atsakymai malonūs, juokingi, gražūs, plaukuoti, švelnūs ir pan.

Pedagogas: – Štai mūsų meškiukas pralinksmino, tegul kartu su mumis pasiklauso poezijos.

Pedagogas: – Dabar klausykite eilėraščio apie jautį.

Jautis vaikšto, siūbuoja,

Atsidūsta kelyje:

Oi, lenta baigiasi

Aš dabar krisiu!

Pedagogas: - Pabandykime vaikščioti palei lentą ir stenkimės nenukristi.

Mokytojas pasiūlo 1-2 kartus pasivaikščioti palei suolą. Turime stengtis nenukristi ir, atlikdami užduotį, ištarti eilėraščio žodžius. Žodžiais "dabar aš nukrisiu!" vaikas turi nušokti nuo suolo. Mokytojas tikrai padės nepasitikintiems vaikams.

Pedagogas: - Puiku, vaikinai, jūs visi tokie gudrūs. Gobis taip pat norėjo pabūti su mumis ir klausytis poezijos. Jis pažadėjo netriukšmauti. Kitas eilėraštis bus apie merginą, kuri žaidė kamuolį ir numetė jį į upę. Kas žino, padėk man.

Mūsų Tanya garsiai verkia:

Į upę įmetė kamuolį.

Tylėk, Tanya neverk:

Kamuolys neįskandins upėje.

Mokytojas siūlo atlikti eksperimentą „Nuskęsta – neskęsta“.

Pedagogas: – Kaip manai, kodėl kamuolys nenuskendo?

Vaikų atsakymai.

Mokytojas apibendrina atsakymus ir daro išvadą: - Kamuolio viduje yra oro, kuris neleidžia jam nuskęsti. Pažiūrėkime, kurie daiktai dar neskęsta.

Pedagogas: – Ant stalo turiu didelį indą su vandeniu, tinklelį daiktams išimti. Lėkštės, jose daiktai (mediena, polistirenas, stiklo rutulys, akmenys, popierius, metalinis daiktas, plastikas), reikalingi mūsų eksperimentui.

Mokytojas atlieka eksperimentą, su vaikais pažymi rezultatus. Ir daro išvadą: sunkūs daiktai skęsta, lengvi – ne.

Pedagogas: – Štai dar vienas eilėraštis apie žaislą, kurį šeimininkė pamiršo gatvėje.

Šeimininkė metė zuikį -

Per lietų buvo zuikis.

Negalėjau pakilti nuo suolo,

Visas šlapias iki siūlų.

Pedagogas: – Sakyk vaikinams, kai lauke lyja, ką dėvime ar išsinešame į lauką?

Vaikai: - Guminiai batai, lietpaltis, skėtis,….

Pedagogas: - Gerai padaryta, vaikinai. Ir man labai patinka dar vienas eilėraštis. Klausyk.

Laikas miegoti! Gobis užmigo

Gulėjo dėžutėje ant šono.

Mieguistas lokys nuėjo miegoti

Tik dramblys nenori miegoti:

Dramblys linkteli galva,

Jis siunčia lanką drambliui.

Pedagogas: – Pažiūrėkite, kiek žaislų atėjo pas mus. Jie turi būti labai pavargę ir norėti miegoti. Pastatykime jiems loveles iš plytų ir plytų. Aš jums parodysiu, kaip tai padaryti dabar.

Mokytojas parodo, kaip pastatyti lovą. Suskirsto vaikus į grupes ir jie stato pagal žaislų lovelių modelį.

Pastačius loveles, mokytojas klausia vaikų, apie ką jiems labiausiai patiko eilėraštis. Keli vaikai perpasakoja perskaitytus eilėraščius. Padėkite žaislus miegoti. Pamoka sklandžiai įsilieja į žaidimą.

Taikymas

GCD santrauka su jaunesnės grupės vaikais piešimo tema:

"Nupieškite savo mėgstamos pasakos herojus"

KNYGOS PAVYZDYS - KŪDIKLIS "POTESHKI"

Įranga: spalvotas kartonas, klijų pagaliukas, trafaretas, paprastas pieštukas, atlasinė juostelė, žirklės, A4 popieriaus lapas, eilėraščiai, eilėraščiai pagal temą, turime kultūrinius ir higieninius įgūdžius, teminius lipdukus, karpinius, nuotraukas.

Progresas:

Paimame A4 spalvoto popieriaus lapus, perlenkiame per pusę, nupiešiame nepilną apskritimą, paprastu pieštuku apbraukiame ir iškerpame.

Knygai (priklausomai nuo jos turinio) imamas bet koks kiekis bet kokios spalvos popieriaus. Mes iš karto apibrėžiame juos visus ir išpjauname.

- skylučių perforatoriumi padarome skylutę atlasinei juostelei

Pirmame puslapyje iškerpame laisvos formos teminį paveikslėlį ir suklijuojame - pasirašome knygos pavadinimą. Viršelis pasirodė.

Kituose puslapiuose klijuojame paveikslėlius ta tema, pasirašome arba įklijuojame tekstą tema.

- "Knyga - kūdikis:" Vaikiški eilėraščiai "yra paruošta!

LAUKIAME JŪSŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ!!!

Taikymas

Abstraktus

Tema: „Knyga – kūdikis“

Tikslas: Stiprinti ir ugdyti nuolatinį domėjimąsi knyga, ugdyti meilę meniniam žodžiui.

Užduotys:

¾ Ugdyti norą dalyvauti bendroje kolektyvinėje veikloje, skatinti vaikų kalbos kūrybiškumą.

¾ Suvienyti vaikus ir jų tėvelius bendra patirtimi, emocine nuotaika.

¾ Atkreipti tėvų dėmesį į sistemingo vaikų skaitymo poreikį.

Medžiaga:

Skrynia su „Ropės“ pasakos herojų kaukėmis, su pirštų lėlėmis – rusų liaudies pasakos „Kolobokas“ herojai.

Dovanos vaikams – spalvinimo puslapiai.

Pramogų eiga

Pedagogas:

Vaikinai, tėveliai, šiandien pas mus atkeliavo Knygelė.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia ji graži ir kiek čia pasakų!

Knygelė, tikriausiai nori žaisti su mumis?

Viktorina „Atspėk pasaką“

Tikslas: išlaikyti susidomėjimą pažįstamais kūriniais.

Puiku vaikinai, jūs žinote daug pasakų!

Žiūrėk, Kūdikių knyga pas mus atėjo ne tuščiomis

(mokytojas parodo krūtinę).

Pažiūrėkime, kas jame yra? (pasakos „Ropė“ herojų kaukės)

Vaikinai, kokią pasaką galime žaisti su jumis? "Ropė"

Vaikų pastatyta pasaka „Ropė“

Tikslas: Ugdyti meninius gebėjimus, pagrįstus įgytų žinių, kalbos įgūdžių ir gebėjimų taikymu.

Kokie jūs geri bičiuliai! Atsisėskite ant kėdžių.

Kūdikių knygelė jums paruošė mįsles.

Viktorina „Klausyk ir atspėk“

Tikslas: Lavinti klausomąją, regimąją atmintį, ugdyti vaizduotę – gebėjimą mintyse įsivaizduoti įvykį ir literatūros kūrinių herojus.

Vaikinai, krūtinėje yra kažkas kito (pirštų lėlės)

Ar žinote, iš kokios pasakos šios lėlės? "Kolobok"

Vaikai, pailsėkite, paruoškite ausis, atverkite akis plačiau, mūsų tėvai dabar parodys mums pasaką „Kolobok“.

Lėlių teatras „Kolobok“ (rodo tėvai)

(Kol vaikinai žiūri spektaklį, knygelė slepiasi)

Vaikinai, kur mūsų svečias? Kur yra Kūdikių knyga?

Maža knygelė

Atsakyk, kur tu?

Vaikinai, ieškokime jos. Man atrodo, kad jai atsitiko bėda! (Vaikai vaikšto grupėje ir ieško Kūdikių knygos)

Vaikų dramatizuotas eilėraščio „Knygelė“ ištrauka.

Tikslas: ugdyti bendravimo ir knygos tvarkymo kultūros įgūdžius.

Vaikinai, sėskite, Vova nori mums kai ką pasakyti.

Atsiprašau, vyrukai

Suplėšiau knygą...

Puslapiai suplyšę

Nėra plutos.

Atleisk man,

Jos nebėra.

Mes išgydysime knygą!

Atveskite pacientą pas mus

Blogas berniukas!

Mokytoja ir vaikai kartu klijuoja knygelę.

Knygelė: Ačiū, vaikinai, jūs mane išgelbėjote!

Katya paima Vovą už rankos ir kalbasi su tėvais bei vaikais

Gėda, Vova, draskyti knygas,

Knygas reikia gerbti!

Knygos mus moko gero

Pamatyk grožį kiekviename.

Knyga yra visų amatų šaka

Ir tai visada išgelbės jus nuo nuobodulio!

Pedagogas: Vaikinai, koks jūs protingas vaikinas! Žiūrėkite, Kūdikių knyga atnešė jums dovanų spalvinimo puslapius. (Mokytoja išima iš skrynios spalvinimo knygeles ir duoda vaikams).

Knygelė dėkoja vaikams. Jis atsisveikina su jais ir išeina.

Mūsų pramogos baigėsi. Ačiū, tėveliai, kad atėjote pas mus.

Taikymas

NUOTRAUKŲ ALBUMAS

PROJEKTAS

apie „Knygų – kūdikių“ kūrimą

Atmintinė pedagogams“ KNYGŲ KAMPAS JAUNESNIOJOJE DOW GRUPĖJE “

Pagrindinis knygų kampelio organizavimo principas yraReikiair sąsaja su ugdomojo darbo grupėje tema.Knygų keitimo dažnumas taip pat priklauso nuo konkrečių užduočių, kaip išmokyti vaikus skaityti. Knygos kampelio kompozicija gali nesikeisti savaitę ar net dvi, kai reikia nuolatos remtis ir auklėtojai, ir vaikais.Vidutiniškai knygos buvimas knygų kampelyje yra 2–2,5 savaitės. Tačiau būtina laikytis pagrindiniųtaisyklė: knyga lieka kampe tol, kol vaikai ja domisi . Tačiau, jei įvyko knygų pakeitimas, reikia atkreipti vaikų dėmesį arba paprašyti tai pastebėti, suteikti galimybę pažiūrėti naujas knygas, paklausti, kas sustabdė jų dėmesį, kurią knygą jie norėjo perskaityti būtent ten.

Dizaino estetika – knygos kampas turi būti jaukus, patrauklus, su kiek kitokiais baldais. Liaudies taikomosios dailės objektai gali būti puošmenos. Ant sienos galite pakabinti miniatiūrinių paveikslų reprodukcijas, iliustruojančias darželinius eilėraščius, dainas, pasakas.

Kampe turėtų būti lentynos ar vitrinos, ant kurių puikuojasi knygos, garsių iliustratorių paveikslų reprodukcijos. Šalia gerai turėti spintą knygoms, albumams, knygoms taisyti skirtoms medžiagoms susidėti. Jame galima laikyti šešėlių teatro, flanegrafo personažus ir dekoracijas. Kuriant knygos kampelį, kiekvienas mokytojas gali parodyti savo individualų skonį ir kūrybiškumą. Tačiau pagrindinė sąlyga – patogumas ir tikslingumas, knygos kampelis turi būti jaukus, patrauklus, nuteikiantis vaiką neskubančiam, kryptingam bendravimui su knyga, knygos kampelyje organizuojamas literatūros pasirinkimas ir pedagoginis darbas turi atitikti vaikų amžiaus ypatybės ir poreikiai.

Kas turėtų būti jaunių grupės knygų kampelyje?

Knygelės kampe turi būti 3-4 knygos, tinkamos vaikams, bet visada keli egzemplioriai to paties pavadinimo. Knygos kampe, kaip taisyklė, dedami vaikams jau žinomi leidiniai, be knygų gali būti ir atskiri paveikslėliai, klijuoti ant storo popieriaus.

Knygos turėtų būti su nedideliu teksto kiekiu, su didelėmis spalvingomis iliustracijomis.

    Tankios knygos pagal pažįstamas programines pasakas, eilėraščius (ne daugiau kaip 5 lapai)

    Knygos su dinaminiais elementais (judančios akys, atidaromi ir uždaromi langai ir kt.)

    Įvairių formatų knygos: knygos - puselės (pusė albumo lapo), knygos - ketvirčiai, knygos - kūdikiai

    Panoraminės knygos (su išskleidžiamomis dekoracijomis, judančiomis figūrėlėmis)

    Lankstomos knygos, įskaitant pagamintas rankomis

    Subjektiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojami artimiausios aplinkos objektai (baldai, drabužiai, indai, gyvūnai), siužetinės nuotraukos su paprasčiausiais siužetais (gali būti kartotekos pavidalu)

    Teminiai albumai, skirti peržiūrėti vaikams artimomis temomis ("Žaislai", "Pasakos", "Gyvūnėliai" ir kt.)

    Kalbos žaidimai „Vardas vienu žodžiu“, „Kas kaip rėkia?“, „Pavadink gyvūnėlio jauniklį“ ir kt.

Daug medžiagos nepateikiama, tai veda prie vaikų elgesio dezorganizacijos. Mokytojas moko vaikus savarankiškai bendrauti su knyga, nagrinėja su jomis iliustracijas, skaito tekstą, pasakoja apie naudojimo taisykles(knygoje nebraižykite, neplėškite, imkite švariomis rankomis, neglamžykite, nenaudokite žaidimams; pažiūrėję visada padėkite knygą į vietą ir pan. .).

Atmintinė pedagogams „KNYGŲ KAMPAS VIDURIOJOJE GRUPĖJE“

Formuojant ikimokyklinukų susidomėjimą grožine literatūra ir ugdant pagarbų požiūrį į knygą, svarbus vaidmuo tenka knygos kampeliui. Tai ypatinga, rami, patogi, estetiškai suprojektuota, specialiai tam skirta vieta, kur vaikas gali savarankiškai, pagal savo skonį išsirinkti knygelę ir ramiai ją apžiūrėti, „perskaityti“. Čia vyksta intymus, asmeniškas vaiko bendravimas su meno kūriniu - knyga ir iliustracijomis, čia jis gali pasižiūrėti žurnalus, albumus.

tenkinant įvairius literatūrinius vaikų pomėgius.Reikiaperiodiškai keičiasi medžiaga (literatūra, paveikslai, portretai)ir sąsaja su ugdomojo darbo grupėje tema. Knygos buvimo kampe trukmę lemia vaikų susidomėjimas šia knyga. Vidutiniškai jos buvimo joje trukmė yra 2–2,5 savaitės. Jei susidomėjimas knyga prarandamas, galite ją išimti iš lentynos nelaukdami numatytos datos.

Kampo įrenginiui keliami keli reikalavimai:

Patogi vieta – rami vieta toliau nuo durų, kad būtų išvengta vaikščiojimo ir triukšmo;

Geras apšvietimas dieną ir vakare, arti šviesos šaltinio (netoli lango, vakare yra lempa), kad vaikai nesugadintų regėjimo;

Dizaino estetika – knygos kampas turi būti jaukus, patrauklus, su kiek kitokiais baldais. Liaudies taikomosios dailės objektai gali būti puošmenos. Ant sienos galite pakabinti miniatiūrinių paveikslų reprodukcijas.

Kampe turėtų būti lentynos ar vitrinos, ant kurių eksponuojamos knygos, žinomų menininkų paveikslų reprodukcijos. Šalia gerai turėti spintą knygoms, albumams, remontui reikalingoms medžiagoms susidėti. Jame galima laikyti šešėlių teatro, flanegrafo personažus ir dekoracijas.

Registracijos sąlygos kampelis - patogumas ir tikslingumas, be to, knygos kampelis turi būti jaukus, patrauklus, nuteikiantis vaiką neskubant, kryptingam bendravimui su knyga, literatūros parinkimas turi atitikti amžiaus ypatybes ir vaikų poreikius.

Kas turėtų būti vidurinės grupės knygų kampe?

Knygų kampelyje reikėtų patalpinti pažįstamas pasakas, pasakojimus apie gamtą, gyvūnus ir pan. (4-6 knygos, likusios yra spintoje).

        • Pasakos, eilėraščiai, pasakojimai, tautosakos kūriniai(žr. programos medžiagą)

  • Knygos su tuo pačiu kūriniu, bet iliustruotos skirtingų menininkų (dailininkų Y. Vasnecovo ir V. Dechterevo iliustruota pasaka „Ropė“);

    Teminiai albumai: „Rusijos armija“, „Suaugusiųjų darbas“, „Gėlės“, „Metų laikai“ ir kt .;

    Atvirukai, iliustracijos peržiūrai pagal meno turinį. darbai;

    Subjektiniai paveikslai, kuriuose vaizduojami artimiausios aplinkos objektai, siužetinės nuotraukos (gali būti išduodamos kartotekos forma)

    Rašytojų portretai: S. Maršakas, V. Majakovskis, A. Puškinas;

    Teminės knygų parodos: „Pasakos“, „Metų laikai“, „Pasakos apie gyvūnų draugystę“, „A. Barto eilėraščiai“ ir kitos (kartą per ketvirtį);

    Kalbos žaidimai: „Atspėk pasaką“, „Atspėk pasakos herojų“, „Kas pirma, kas paskui“ ir kt.

    Knygų remonto medžiaga

Mokytojas ir toliau moko vaikus žiūrėti į knygas, iliustracijas, atkreipdamas jų dėmesį į siužetą, įvykių seką. Vyksta pokalbiai apie knygas, išsiaiškinama, ar vaikai žino jų turinį, ar supranta iliustracijų prasmę; kalbama apie namuose vaikams skaitomus literatūros kūrinius.

Jie ir toliau vaikus supažindina su elementariomis taisyklėmis (knygas svarstykite tik prie stalo, nelankstykite paklodžių, nelankstykite viršelio ir pan.).Penkerių metų vaikai gali būti įtraukti į paprastą įrišimo klijavimą, albumo su paveikslėliais gamybą, stalo teatro personažų amatus.

Atmintinė pedagogams „KNYGŲ KAMPAS VYRESNIUOSE IR PARENGIANTIS MOKYKLOS DOW GRUPEI“

Formuojant ikimokyklinukų susidomėjimą grožine literatūra ir ugdant pagarbų požiūrį į knygą, svarbus vaidmuo tenka knygos kampeliui. Tai ypatinga, rami, patogi, estetiškai suprojektuota, specialiai tam skirta vieta, kur vaikas gali savarankiškai, pagal savo skonį išsirinkti knygelę ir ramiai ją apžiūrėti, „perskaityti“. Čia vyksta intymus, asmeniškas vaiko bendravimas su meno kūriniu - knyga ir iliustracijomis, čia jis gali pasižiūrėti žurnalus, albumus.

Pagrindinis knygų kampelio organizavimo principas yratenkinant įvairius literatūrinius vaikų pomėgius.Reikiaperiodiškai keičiasi medžiaga (literatūra, paveikslai, portretai)ir ryšys su vaikų nagrinėjama savaitės tema.

Kampo įrenginiui keliami keli reikalavimai:

Patogi vieta – rami vieta toliau nuo durų, kad būtų išvengta vaikščiojimo ir triukšmo

Geras apšvietimas dieną ir vakare, arti šviesos šaltinio (netoli nuo lango, vakare yra lempa), kad vaikai nesugadintų regėjimo

Dizaino estetika – knygos kampas turi būti jaukus ir patrauklus. Liaudies taikomosios dailės objektai gali būti puošmenos. Ant sienos ar stovo galite pakabinti (padėti) paveikslų reprodukcijas, rašytojų, iliustratorių portretus

Patogumas ir tikslingumas

Tinkamas pagal amžių ir patogus vaikams

Knygos kampelio turinysvyresniųjų ir parengiamųjų grupių darželis ir pedagoginį darbą juose lemia vaikų literatūrinės raidos pokyčiai: vyresniam ikimokyklinukui skaitymas tampa svarbia dvasinio gyvenimo dalimi, jis turi literatūrinių pomėgių, išreikštų individualių interesų.

Kas turėtų būti knygų kampelyje?

Knygos kampelio turinys tampa vis įvairesnis dėl žanrinės ir teminės įvairovės. Knygų skaičius knygų spintojegalima padidinti iki 8-10 ir 10-12 skirtingų knygų:

    atsižvelgiant į ypatingą, nuolatinį, vyraujantį visų ikimokyklinukų susidomėjimą pasakomis, jos turi būti dedamos į knygos kampą2-3 pasakiški darbai;

    knygos kampe visada turi būtieilėraščiai, pasakojimai, skirti ugdyti pilietines vaiko asmenybės savybesa supažindindamas jį su mūsų tėvynės istorija, jos gyvenimu šiandien;

    knygos, atspindinčios savaitės temą;

    2-3 knygos apie gamtos, gyvūnų, augalų gyvenimą. Nagrinėdamas gamtos istorijos knygų iliustracijas, vaikas

    meno kūriniai, su kuriais šiuo metu vaikai supažindinami klasėje (žiūrėdamas į knygelę vaikas turi galimybę iš naujo išgyventi tai, ką perskaitė, pagilinti pradines idėjas);

    humoristiniai žurnalai ir knygos (S. Maršakas, S. Mikhalkovas, N. Nosovas, V. Dragunskis, E. Uspenskis). Bendravimas su šiais kūriniais ugdo žmogui reikalingą gebėjimą – jausti ir suprasti humorą, gebėjimą įžvelgti juokingus gyvenimo ir literatūros dalykus;

    enciklopedijos, mokslo populiarinimo žurnalų rinkiniai

    įdomių, gerai iliustruotų knygų, kurias vaikai atsineša iš namų, ir„Storos“ knygos

    pačių sukurtos knygos, sudarytos iš vaikų pasakojimų ir piešinių, įrašytų suaugusiųjų

    teminiai albumai („Metų laikai“, „Suaugusiųjų profesijos“ ir kt.

    teminės parodos ( N. Charušino „Skirtingi gyvūnai“, A. Pakhomovo „Mūsų vaikai“,„A.S.Puškino pasakos“, „Vaikai A.Barto eilėraščiuose“, „Knygelės“, „Metų laikai poezijoje“,siejamas su rašytojo jubiliejumi, su „knygų savaite“, su literatūrine matineir tt); tikslas – pagilinti vaikų literatūrinius pomėgius, tam tikrą literatūrinę ar socialiai svarbią temą paversti ypač reikšminga ir aktualiu ikimokyklinukui.

    kalbos žaidimai

    temų ir siužetinių paveikslėlių rinkiniai

Knygos buvimo kampe trukmę lemia vaikų susidomėjimas šia knyga. Vidutiniškai jos buvimo joje trukmė yra 2–2,5 savaitės. Jei susidomėjimas knyga prarandamas, galite ją išimti iš lentynos nelaukdami numatytos datos.

5-7 metų vaikamsgalima organizuotipareigaknygos kampeliuose išduoda knygas, už jas atsako, knygas gauna. Penkerių metų vaikai gali būti įtraukti į paprastą įrišimo klijavimą, albumo su paveikslėliais gamybą, šešėlių teatro personažų rankdarbius.

Be skaitymo ir pasakojimo mokytojui, vyresnių vaikų atžvilgiu naudojamos tokios darbo formos kaippokalbiai apie knygas, knygų parodų rengimas, pokalbiai apie rašytojus ir menininkus, literatūrinės matinės.

Turinyspokalbis apie knygą gali būti pokalbis apie jos išvaizdą (viršelis su pavadinimu, autoriaus ir dailininko pavarde; lapai ir puslapiai, jų numeracija; pradžia ir pabaiga); knygas rašo rašytojai ir poetai; jie spausdinami spaustuvėje; juose spausdinamos pasakos, mįslės, pasakojimai, eilėraščiai.

Probleminis klausimas yra aktualus: „Kodėl sakoma, kad knyga yra žmogaus draugas? Turiu pasakyti vaikams, kad knygas kuria skirtingi menininkai, apsvarstykite keletą knygų. Pokalbio pabaigoje galite paklausti, kokias naudojimosi knyga taisykles žino vaikai. Pokalbis baigiasi emocingai: perskaitoma juokinga istorija ar poezija. Šio pokalbio tęsinys gali būti pasakojimas apie tai, kaip kuriamos knygos.

Gali būti įdomupokalbis apie rašytojusirjų knygos.Tikslas – sužadinti vaikams domėjimąsi konkretaus rašytojo asmenybe, norą geriau pažinti jo kūrybą, didinti vaiko skaitymo kultūrą.

Pedagogo pasakojimas turi atitikti šiuos reikalavimus:

Ø faktai iš rašytojo gyvenimo turi būti tikslūs ir moksliški;

Ø pristatymas turi būti vaizdingas, įdomus;

Ø pasakojimas turi būti prieinamas ikimokyklinukui, neturi būti nurodytos datos (chronologija vaikams neaiški); galite naudoti perifrazes, pvz.:

Ø Pasakojimas turėtų būti artimas vaikų pomėgiams, tai yra, papasakoti apie rašytojo vaikystę. Tačiau apsigyventi tik apie rašytojo vaikystę ir paauglystę reiškia vaiko galvoje nekurti pilno vaizdo;

Ø istorija turi būti aprūpinta turtinga vaizdine medžiaga;

Ø į pasakojimą būtina įtraukti klausimus vaikams, atskleidžiančius vaikų žinias apie rašytojo kūrybą, patirtį lankantis įsimintinose vietose, muziejuose, žiūrint kino juostas;

Ø Ypač svarbu, kad pasakojime skambėjo asmeninis mokytojo požiūris į rašytojo kūrybą.

Pokalbio metu paaiškėja, kaip vadinami pasakojimus ir eilėraščius rašantys žmonės; ką rašytojai ir poetai vaikai žino ir kokias knygas parašė, apie ką pasakoja. Galite kartu su vaikais apsvarstyti jų mėgstamiausias knygas. Pokalbio pabaigoje galite susitarti surengti vieno rašytojo ar kelių mėgstamų rašytojų knygų parodą.

Darbas vyksta su vyresniais ikimokyklinukaisapie pažintį su menininkais – vaikiškų knygų iliustratoriais. Dėl to vaikai ugdo meninį skonį, plečia akiratį, gilina literatūros kūrinio suvokimą, lavina kūrybinius gebėjimus. Mokytojas, pasakodamas pasaką ar skaitydamas istoriją, susieja tekstą su iliustracija, įvardija dailininką. Pokalbių metu jis supažindina vaikus su įdomiais ir prieinamais savo biografijos faktais, su kūryba, atlikimo maniera. Lyginamos skirtingų menininkų vieno kūrinio iliustracijos. Vyksta viktorinos ir parodos.

Savivaldybės autonominė Novosibirsko miesto ikimokyklinė ugdymo įstaiga "Darželis Nr. 373 kombinuoto tipo" Skvoruškos "PROJEKTAS" KNIŽKINOS SAVAITĖ "Nr. 16 grupės auklėtojai" Braškės "Trudolyubova Oksana Viktorovna aukščiausia kvalifikacinė kategorija Akimova Larisa Anatolyevna pirmoji kvalifikacinė kategorija" Vaikai knyga savo rankomis „Projektas: ilgalaikis Projekto tipas: pažintinis, kūrybinis. Trukmė: 6 mėn. Projekto dalyviai: vidurinės grupės vaikai, tėvai, auklėtojos. Edukacinės sritys: „Grožinės literatūros skaitymas“, „Bendravimas“, „Pažinimas“, „Meninė kūryba“. TEMA: KNYGŲ SAVAITĖ Tikslas: Sudaryti sąlygas laisvai kūrybingai vaiko asmenybei vystytis, panaudojant vaikų ir suaugusiųjų bendrą kūrybą. Meilės ir pagarbos knygai puoselėjimas. Tikslai:  Supažindinti vaikus su įvairių tipų knygomis, knygos sandara, rašytojo ir dailininko veikla kuriant knygą.  Motyvuoti vaikus kurti savadarbes knygas.  Ugdykite vaikų idėją apie naminių knygų kūrimo būdus.  Palaikykite vaikų ir tėvų norą būti originaliems ir kūrybiškiems.  Ugdykite vaikų gebėjimą kurti istorijas, pasakas, eilėraščius.  Lavinti vizualinius įgūdžius knygos dizaino procese.  Supažindinti vaikus su projektinės veiklos etapais. Projekto aktualumas: Bendravimas, nes vaiko kalbos turtingumas labai priklauso nuo skaitymo. Vaikų skaitymo problemas sukelia tos pačios priežastys kaip ir bendravimo problemas. Tačiau ne tik. Pasikeitė ir mūsų visuomenė, kurią kažkada vadinome skaitančia pasaulyje. Tėvai mažiau skaito (dėl įvairių priežasčių) – mažiau skaito ir vaikai. Svarbiausia, kad daugelis vaikų neturi pomėgio skaityti, o tėvai turi juos „priversti“ skaityti, o tai, žinoma, neprisideda prie vaiko domėjimosi knygomis. Grožinė literatūra vaidino didelį vaidmenį ikimokyklinio amžiaus vaikų raidoje. Literatūros įtaka psichinei ir estetinei vaiko raidai yra gerai žinoma. Grožinė literatūra atskleidžia ir paaiškina vaikams visuomenės ir gamtos gyvenimą, žmonių jausmų ir santykių pasaulį. Tai lavina vaiko mąstymą ir vaizduotę, praturtina jo emocijas, pateikia puikių gimtosios kalbos pavyzdžių. TEMOS PASIRINKIMAS Ką mes žinome Ką norime žinoti Kaip galime sužinoti 1. Knygos yra storos ir plonos. 2. Knygose daug ryškių paveikslėlių. 3. Knygas kuria rašytojai. 4. Knygas mums skaito suaugusieji. 5. Jie skirtingi. 6. Knyga susideda iš puslapių. 7. Knygas reikia saugoti. 8. Knygos parduodamos specializuotose parduotuvėse. 9. Bibliotekoje yra daug knygų. 1. Kas kuria knygas? 2. Kas juose piešia? 3. Kas kuria įvairias pasakas, eilėraščius, istorijas? 4. Ką daryti, jei knyga suplyšta? 5. Kodėl visos knygos skiriasi? 1. Mama man skaito daug knygų. 2. Einame su mama į parduotuvę, kur daug knygų. 3. Darželyje žaidžiame bibliotekoje. 4. Darželyje su auklėtoja taisome knygas. 5. Darželyje gaminame eskizų sąsiuvinius. 6. Su mamomis ir tėčiais savo rankomis kūrėme knygas. 7. Močiutė man skaito pasakas prieš miegą. Informacijos rinkimas Pokalbiai: „Pirmosios knygos“, „Kodėl mes mylime knygas“, „Kas dalyvauja kuriant knygą“, „Kas yra literatūros žanras“ Įvairių tipų knygų nagrinėjimas ir aptarimas. Ekskursija į vaikų biblioteką Iliustratorių darbų apžiūra (V. Sutejevas, Y. Vasnecovas, E. Račevas) Vaidmenų žaidimai „Biblioteka“ „Knygynas“. Paroda „Mano mėgstamiausia knyga“ Žiūrėti filmuką „Knygos gimimas“ Konsultacijos tėvams „Pasidaryti knygelę“ „Knyga iš įvairių medžiagų“ Projekto žiniatinklis Konsultacijos tėvams Naminės knygos „Mano mėgstamiausia pasaka“ ( įvairios gamybos technikos) Plėtojamos aplinkos kūrimas "Literatūros ir kūrybos ugdymo centras "Albumo kūrimas" Kas nepatinka knygoms? Žaidimai literatūros centre Knizhkina savaitė Knygų taisymo diena A.L. Barto Eskizavimas kūdikių knygelėse Kūdikio knygelės kūrimas pažiūrėjus pasaką teatre Namų knygų pristatymas tėveliams "Teatras su tėvais" Projekto veiklos produktas: Namų sukurtos knygelės Tėvų veikla įgyvendinant projektą: Pagalba pedagogams renkantis įdomią informaciją. Pokalbiai su vaikais Mokslinės ir grožinės literatūros skaitymas. Nagrinėjant iliustracijas. Naminių knygų kūrimas kartu su vaikais. Auklėtojos veikla įgyvendinant projektą: Pokalbių vedimas, literatūros parinkimas, ekskursijų organizavimas. Pristatymų kūrimas, naminių knygų gamybos būdų rodymas Namų darbų vaikams ir tėvams rengimas. Konsultacijų tėvams rengimas Dalyko ugdymo aplinkos praturtinimas projekto idėjai: Knygų kampelio papildymas įvairia literatūra ir albumais Medžiagos naminių knygų gamybai ir dekoravimui įsigijimas. Numatomas rezultatas Vaikai susipažins su įvairių tipų knygomis, knygos sandara, susipažins su naminių knygų gamybos būdais, išmoks iš įvairiausių medžiagų sukurti savo mėgstamų pasakų knygeles. Jie įvaldys gebėjimą papasakoti savo mėgstamą pasaką. Kartu su tėvais mokysis kūrybiškai mąstyti ir panaudoti įvairias medžiagas kuriant knygas. Tėvų požiūris į šią problemą turi pasikeisti. Tėvų veikla įgyvendinant projektą Pagalba pedagogams renkantis įdomią informaciją. Pokalbiai su vaikais. Grožinės literatūros skaitymas. Mėgstamiausios pasakos iliustracijų svarstymas. Kūdikių knygelės kūrimas pagal mėgstamą pasaką kartu su vaikais. Projekto įgyvendinimo metodai Vizualinis: stebėjimas, eksperimentas. Žodinis: grožinės ir mokslo populiarinimo literatūros skaitymas, žodžių žaidimai, pokalbiai, probleminių situacijų analizė, teminiai vakarai, viktorinos. Praktika: žaidimai, pratimai, dramatizacijos, eksperimentai, didaktinės ir vaizdinės medžiagos kūrimas. Pedagogų veikla įgyvendinant projektą Interviu vedimas, literatūros parinkimas. Pristatymo kūrimas, parodantis kūdikių knygelės gamybos būdus. Namų darbai vaikams ir tėvams. Konsultacijų tėvams rengimas tema „Knygelio kūdikių gamyba savo rankomis“. Dalyko ugdymo aplinkos praturtinimas projekto idėjai: Įvairios literatūros knygų kampelio papildymas. Medžiagos naminių knygų gamybai ir dekoravimui pirkimas. Sėkmingam projekto įgyvendinimui būtina: - užmegzti partnerystę su kiekvieno mokinio šeima; - suvienyti pastangas vaikų vystymuisi ir ugdymui; - sukurti savitarpio supratimo, interesų bendruomenės, emocinės abipusės paramos atmosferą; - aktyvinti ir turtinti tėvų ugdymosi įgūdžius; - išlaikyti pasitikėjimą savo pedagoginiais gebėjimais. Įranga ir medžiagos: 1. Nešiojamasis kompiuteris 2. Fotoaparatas 3. Vaizdo kamera 4. Medžiaga knygelių kūdikiams gamybai: Kartonas, raištelių popierius, žirklės, klijai, raišteliai, plastilinas, iškarpos iš žurnalų Projekto įgyvendinimo planas: 1 etapas - parengiamasis Veiklų planavimas projekto įgyvendinimui 2 etapas - praktinis Kūrybinio mąstymo ugdymas (pasakų piešimas) Vaizdinių įgūdžių ugdymas. 3 etapas - baigiamasis Tėvų konsultavimas „Knyga iš įvairių medžiagų“ Vaikų savarankiška knygos gamyba (mokytojo pagalba) Pasirengimas projekto pristatymui Pristatymas Padėkos raštų įteikimas. Projekto įgyvendinimo ataskaita. Literatūra: Kalbos ugdymo užsiėmimai darželyje. Programa ir užrašai. Knyga darželio auklėtojams / O.S. Ušakova, A.G. Arušanova, A.I. Maksakova ir kt. , Red. O.S. Ušakova - Maskva: Tobulumo leidykla, 2001. - 308 p. Kūrybinis pasakojimas: 5 - 7 metų vaikų mokymas / autorė-komp. L.M. Skroblas. - Red. 2-oji - Volgogradas: Mokytojas, 2012 .-- 136 p. Grožinė literatūra ugdant vyresnio amžiaus ikimokyklinukų kūrybinius gebėjimus. - Maskva: Scriptorium Publishing House 2003, 2006, - 232 p. Kuriamoji aplinka Savadarbės knygos "Mano mėgstamiausia pasaka" (foto ir video medžiaga). Teatras su tėvais. Dimo Dolganovo šeima Pasaka „KOLBOK“ Alisos Gogolevos šeima Pasaka „Raudonkepuraitė“ Michailo Zatsepino šeima Pasaka „Mama mamutei“ Polinos Baikalovos šeima Pasaka „Burbulas, šiaudai ir batai“ Šeima Diana Kazakova Pasaka „Raudonkepuraitė“ Likos Boretų šeima Pasaka „Repka“ Dimo ​​Kaljadzino šeima Pasaka „Teremok“ Leros Peršukovos šeima Pasaka „Raudonkepuraitė“ Marijos Trudolyubovos šeima Pasaka „Teremok“ šeima Vlado Sapyaniko pasaka "Dėdė Stiopa" Katios Laletinos šeima Pasaka "Obuolių maišas" Valerijos Chvaschevskajos šeima Pasaka "Po grybu" Pasaka "Terem-teremok" Slavos Gorbatenko šeima Pasaka "Krokodilas Gena" Šeima Timofėjus Miteriovas Pasaka „Zajuškino trobelė“ Romo Kružkovo šeima Pasaka „Cokotukha musė“ Vikos Kuznecovos šeima Pasaka „Nykštukas“ Milano Slabko šeima Varlių šeima Pasaka „Cokotukha“ Trys lokiai „Alys“ Gorbachleva šeima trys meškiukai „Teatras su tėvais“ REPKA „http://www.youtube.com/watch?v=pRTUaMFiZlg&list=UUJnnQ8CB8Xy3dtITjFLM-g Teatras p su tėvais „KOLOBOK“ http://www.youtube.com/watch?v=irEv6sXGX2c&list=UUJ-nnQ8CB8Xy3dtITjFLM-g Teatras su tėvais „TEREMOK“ http://www.youtube.com/watch?v=irEv6sXGX2c&list =UUJ -nnQ8CB8Xy3dtITjFLM-g Kūdikių knygelės kūrimas po spektaklių žiūrėjimo Eskizai kūdikių knygelėse Agnijos Barto diena Knygų taisymas Kuriame albumą "Ko knygos nemėgsta" DRAUGAUKIME SU KNYGA Bibliotekoje vaikams Knygos eilėje lentynos. Imk, skaityk ir sužinok daug, bet neįžeisk knygos. Tai atvers didelį pasaulį, O jei padarysi sergančią knygą, amžinai Puslapiai tylės tada. T. Blažnova Literatūrinio kūrybiškumo žaidimų ugdymo centras Literatūros centre Konsultacija tėvams Pasiūlymai dėl galimos projekto sklaidos: Projektas gali būti naudojamas bet kurioje vyresnėje darželio grupėje, būrelio darbe, vaikams trumpalaikių grupių vaikų buvimas išplėstinėse pradinės mokyklos grupėse. Vykdydami projektą priėjome prie išvados, kad tokia veikla, žaidimai, produktyvi veikla suvienija vaikus bendrais įspūdžiais, išgyvenimais, emocijomis, prisideda prie kolektyvinių santykių formavimo. Labai tikimės, kad mūsų atliekami darbai padės vaikams pamilti knygą, įskiepys vaikams norą skaityti ir patiems kurti knygas, rašyti istorijas. Kuo „gera“ naminė knyga? 1. Savarankiška knyga – vaiko kūrybinių pastangų produktas, skirtas ugdyti pagarbą savo ir kitų žmonių kūrybiškumui. 2. Savarankiška knyga – puiki proga vaikams ir suaugusiems pabendrauti, kartu sukurti ką nors protingo, gražaus ir naudingo. 3. Knygelės kūrimo procese vystosi vaiko kalba, kūrybinis mąstymas, smulkioji rankų motorika.

Naujiena svetainėje

>

Populiariausias