Namai Gėlės Vėlyvą rudenį vidurinės grupės užsiėmimų suvestinė. Pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Vėlyvas ruduo. Naudotos literatūros sąrašas

Vėlyvą rudenį vidurinės grupės užsiėmimų suvestinė. Pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Vėlyvas ruduo. Naudotos literatūros sąrašas

Tema: „Vėlyvas ruduo“

Tikslai ir tikslai:

Stiprinti gebėjimą įvardyti vėlyvo rudens požymius;

Lavinti nuoseklios kalbos įgūdžius, įvedant būdvardžius į aktyvųjį žodyną; mokyti vaikus pagal paveikslą sukurti apysaką;

Toliau ugdyti emocinio literatūrinio teksto ir klausomos muzikos vertinimo įgūdžius;

Pagerinkite vaikų meninius įgūdžius:

Palaikyti ir stiprinti vaikų fizinę ir psichinę būklę;

Ugdymo sričių integravimas: pažinimas, bendravimas, grožinės literatūros skaitymas, muzika, meninė kūryba, sveikata.

Įranga: Meškiuko žaislas, P. P. Čaikovskio „Metų laikai“ garso įrašas, paveikslas „Vėlyvas ruduo“.

I. Įvadinė dalis - 2 min.

II. Pagrindinė dalis -15 min.

III. Paskutinė dalis – 3 min.

Pamokos analizė.

GCD judėjimas:

I. Org. momentas. Vaikinai, šiandien eisime pasivaikščioti į mišką ir pažiūrėsime, kokie pokyčiai įvyko gamtoje, o tuo pačiu pamatysime ir meškiuką, kuris tuoj eis miegoti ir miegos visą žiemą. O norėdami patekti į mišką, turime uždaryti skyrių ir ratą.

II. Skamba muzika (PI Čaikovskis „Keturi metų laikai“, pjesė Lapkritis (trojkoje). Vaikinai, ar girdi, kokia nuostabi muzika skamba miške? Sakykite, kokius jausmus išgyvenate jos klausydami?

D: Liūdesys, liūdesys, ilgesys.

K: Kodėl manote, kad muzika liūdna, liūdna?

D: Gamta liūdi, kad vasara baigėsi ir tuoj ateis žiema.

Klausimas: pasakykite man, kokie pokyčiai įvyko gamtoje?

(nuotraukoje matosi rudenį)

D: Medžiai numetė lapiją, iškrito sniegas, dangus buvo pilkas, saulė nustojo šildyti, paukščiai išskrido į šiltus kraštus, vabzdžiai ir lokys užmigo žiemos miegu.

Vaikinai, dabar papasakokime lokiui apie rudenį. (Istorijos sudarymas pagal Vorobievos schemą)

Pasakoja keli vaikai (Rudens pabaiga. Medžiai numetė lapiją, iškrito sniegas, dangus pilkas, saulė šiek tiek šildo, paukščiai išskrido į šiltus kraštus, vabzdžiai ir lokys užmigo žiemos miegu)

Klausimas: Gerai padaryta, vaikinai! O dabar meškiukas kviečia šiek tiek pažaisti, ar nori?

Žaidimas „Lapai“.

Mes esame rudens lapai

Sėdame ant šakų. (Pritūpęs)

Vėjas pūtė – skrido. (bėgo ratu)

Mes skridome, skridome

Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės. (Atsisėdo)

Vėl pabėgo vėjas

Ir jis pakėlė visus lapus. (Atsikėlė)

Suko, skrido. (Sukasi, bėgo)

Ir jie vėl atsisėdo ant žemės. (Atsisėdo)

Klausimas: Meška mums siūlo dar vieną žaidimą, jis vadinasi „Surask klaidą“ (vaikai taiso klaidas pareiškimuose).

Lapkričio mėnesį žmonės dėvi lengvus drabužius.

Lapkričio mėnesį žydi gėlės ir lapai.

Lapkričio mėnesį saulė šildo labiau.

Lapkričio mėnesį iškrenta pirmasis sniegas.

Lapkričio mėnesį paukščiai grįžta iš šiltųjų kraštų.

Klausimas: O darykime Mishka dovanas, kad žiemą jis sapnuotų tik malonius sapnus?

Nupieškime saulę. Žiūrėkite, vaikinai, saulė yra ant mūsų stalo, bet kažko trūksta. (be spindulio)

Nupieškime savo saulei spindulius.

Dažykite, kokia spalva nudažysime saulę.

Vaikai:

Geltona

Pedagogas:

O kokia saulės forma?

(Apvalus)

Kaip atrodo spinduliai?

(Ant pagaliukų)

Ir piešime su jumis ne kaip įprasta teptuku, o delnais. Pažiūrėk, kaip aš piešiu.

Pedagogas:

Klausimas: Mishka labai patiko jūsų dovanos ir ačiū! (Vaikinams krepšelyje yra skanėstas). Atsisveikinkime su meškiuku ir palinkėkime jam gražių sapnų! Ir mums laikas grįžti į grupę!

(Užsimerkiu ir suku).

III. Atspindys.

K: Kur mes su tavimi buvome šiandien?

D: Rudeniniame miške!

K: Kokie pokyčiai įvyko gamtoje? (Paveikslo „Ruduo“ svarstymas ir apysakos sudarymas pagal schemą).

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis numeris 89 Frunzensky rajonas Sankt Peterburge

Vidurinės grupės užsiėmimų tema „Ruduo“ santrauka

Atlikta: Danilova Olesya Viktorovna

Padėtis: auklėtojas

Sankt Peterburgas 2013 m

Tikslas: plėsti vaikų mintis apie būdingus rudeniui būdingus bruožus, mokyti savarankiškai, juos surasti: patikslinti vaikų mintis apie rudenį vykstančius matavimus augalų gyvenime, toliau mokyti atskirti kai kuriuos lapuočius medžius; ugdyti pagarbų požiūrį į gamtą, gebėjimą grožėtis jos grožiu.

Įranga: paveikslas, vaizduojantis rudenį, laiškas, paveikslėliai, vaizduojantys gyvūnus, rudens lapai.

Pamokos eiga:

1. Pokalbis tema:

Vaikinai, pažiūrėkime pro langą. Koks dabar metų laikas? (ruduo). Šiandien kalbėsime apie rudenį.

Po kurio metų laiko ateina ruduo?

Įvardykite rudens mėnesius.

Ankstyvas ar vėlyvas ruduo?

Kas nutinka rudenį gamtoje, gyvūnų ir paukščių gyvenime?

Kokius drabužius ir avalynę jie dėvi rudenį? Kodėl?

Koks oras būna rudenį, jei lyja - lyja, pučia vėjas, vėjuota, lauke šalta-šalta, debesuota-debesuota, drėgna, saulėta, giedra?

Kokie medžiai auga miške? (ąžuolai, beržai, drebulės, klevai)

2. Žaidimas „Ištaisyk klaidas“ (staigmenos akimirka, ateina kiškis, užduoda klausimus)

Rudens mėnesiai – vasaris, birželis, kovas? (Ne)

Rudens mėnesiai – rugsėjis, spalis, lapkritis? (Taip)

Ar rudenį oras giedras, saulėtas, šiltas? (Taip)

Kada būna toks oras: rudens pradžioje ar pabaigoje? (pradžioje)

Dabar pasakykite, kuris iš dviejų sakinių yra teisingas: „Rudenį vaikai dėvi panamos kepures, marškinėlius, šortus ir basutes“ arba „Rudenį vaikai dėvi lietpalčius, striukes ir batus“.

Kas nutiktų, jei išeitumėte su panamos skrybėlėmis, marškinėliais, šortais ir sandalais?

Kiškutis pagiria vaikus ir parodo laišką.

3. Didaktinis žaidimas.

Pažiūrėk ką turiu. Šis laiškas. Miško gyventojai vakar man jį atsiuntė iš miško. Pažiūrėk kas? Atplėšia voką ir išima nuotraukas. Pavadinkite juos (voverė, ežiukas, lokys ir pelė).

Kaip šie gyvūnai ruošiasi žiemai rudenį?

Kokiomis akcijomis jie užsiima? (voverė deda į įdubą spurgus, riešutus, uogas ir grybus; ežiukas slepia grybus; meška kasa duobę; pelė tempia į duobutę smaigalius).

Kodėl gyvūnai gamina reikmenis žiemai?

Kokios spalvos yra žolė ir lapai rudenį? (geltona, raudona, žalia, ruda, oranžinė).

Zuikis pagiria vaikus ir išeina.

4. Kūno kultūra.

LAPAI.

Mes esame rudens lapai

Sėdame ant šakų. (Pritūpęs)

Vėjas pūtė – skrido. (bėgo ratu)

Mes skridome, skridome

Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės. (atsisėdo)

Vėl pabėgo vėjas

Ir jis pakėlė visus lapus. (atsikėlė)

Suko, skrido. (apskriejo, bėgo)

Ir jie vėl atsisėdo ant žemės. (atsisėdo)

5. Didaktinis žaidimas.

Vaikinai, aš atnešiau jums lapų

Nuo kokių medžių vėjas juos nuskynė? (iš kalnų pelenų, klevo, ąžuolo, beržo)

Jei ąžuolas turi ąžuolo lapus, tai ką turi klevas? (prie šermukšnių, beržų, tuopų, gluosnių, drebulių).

6. Pamokos rezultatas.

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Ką sužinojote apie rudenį?

Kas atėjo mūsų aplankyti?

Ką šiandien žaidėte?

Tatjana Gilyazova

Vidurinės grupės klasių suvestinė"Vėlyvas ruduo Sudarė ir vedė mokytoja Gilyazova Tatjana Aleksandrovna.

Programos turinio įgyvendinimas edukacijoje srityse:

"Kognityvinė raida", "Meninis - estetinis", "Kalbos raida".

Vaikų veiklos rūšys: žaidimas, bendravimas, pažintinis tyrimas, grožinės literatūros ir tautosakos suvokimas, gamybinė veikla.

Mokytojo tikslai: išmok įvardyti ženklus vėlyvą rudenį, palyginkite vasaros ir ruduo, įvardykite skiriamuosius bruožus vėlyvą rudenį nuo"auksas", išmokite teisingai išdėstyti aplikacijos detales; ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus įprastais sakiniais; ugdyti nuoseklią vaikų kalbą; ugdyti meilę ir pagarbą gamtai.

Planuojami ugdymo turinio kūrimo rezultatai programas: moka palaikyti pokalbį, išsako savo požiūrį; išreiškia teigiamas emocijas (susidomėjimas, džiaugsmas, susižavėjimas) mokantis mintinai eilėraštį; turi savitarnos įgūdžių, domisi produktyvia vaikų veikla (taikymas « Rudeninis kilimas» ); aktyviai ir maloniai bendrauja su mokytoju ir bendraamžiais spręsdami žaidimo ir pažinimo užduotis.

Medžiagos ir įranga: muzikinis palyda: P.I.Čaikovskis, ciklas "Metų laikai", siužetinė nuotrauka « Vėlyvas ruduo» , iliustracijos šia tema "Auksas ruduo» ir « Vėlyvas ruduo» .

P.I.Čaikovskio muzika iš ciklo "METAIS"... Yra išsibarstę ant kilimo rudens lapai... Vaikai įeina grupė ir stovi puslankiu.

1. Organizacinis momentas.

Auklėtojas: Vaikinai, eime su jumis pasisveikinkime!

Labas rytas

Labas rytas! – pradėjo giedoti paukščiai.

Malonūs žmonės, kelkitės iš lovos;

Visa tamsa slepiasi kampuose

Saulė pakilo ir dirba.

A. Kondratjevas

Mokytojas skaito eilėraštį - mįslė:

Jei medžių lapai pagelsta,

Jei paukščiai skristų į tolimą šalį,

Jei dangus niūrus, jei lyja,

Šis metų laikas ... vadinamas (rudenį) .

Vaikų atsakymai: Ruduo.

Auklėtojas: Skaitykime eilėraščius apie ruduo.

Kolia:

Ruduo yra auksinis paukštis,

Atskrido paukščių pulkas

Apsirengiame megztinius

Pats laikas pasiimti skėtį.

Maša:

Lapė praėjo po krūmu

Ir sudegino lapiją uodega.

Ugnis ant šakų užlipo

Ir sudegino rudens miškas.

Paukščių namelis tuščias, paukščiai išskrido,

Lapai ant medžių taip pat nesėdi.

Šiandien visą dieną visi skraido, skraido...

Matyt, jie irgi nori skristi į Afriką.

Alisa:

Geltonieji lapai šoka

Jie tarnauja iš šakų, skrenda.

Ši pasaka yra auksinė

Yra vadinami "Lapų kritimas".

Vika:

Lapų kritimas, lapų kritimas,

Skrenda geltoni lapai.

Jie ošia po koja

Greitai sodas bus nuogas.

Liza:

Už lango smagiai pučia vėjelis:

Jis pašoks, o tada pasislėps.

Ir lapai bėga keliu

Kaip geltonos pelės ir katės.

Nastya:

Nuo drebulių krenta lapai

Danguje veržiasi aštrus pleištas.

Jis nori skristi tiesiai

Jis nori pakibti ore.

Krinta kaip akmuo iš aukštybių

Ir dainuoja laukuose, dainuoja.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Jie minė mįslę, skaitė eilėraščius. Dabar surinkime nukritusius lapus, sumeskime į krepšį ir atsisėskime ant kėdžių.

Rugsėjis Spalis Lapkritis

Su lietumi ir krentančiais lapais,

Ir paukščiai išskrenda

Ir vaikai turi eiti į darželį.

2. Pokalbis klausimais.

Kaip vadinasi pirmasis rudens mėnuo?

Ir antra?

Dabar jau trečias mėnuo ruduo... kaip tai vadinasi?

Lauke šilta ar šalta?

Ar dažnai šviečia saulė?

Ar dažnai lyja?

Lietus lyja šalta ar šilta?

Ar žolė auga ar išdžiūsta?

Kas atsitiks su lapais ant medžių?

Kokius drabužius dėvi žmonės?

3. Palyginimas.

Pratimas:

a) Užbaikite sakinius:

Spalį šilta, bet dabar –... (šalta).

Spalį pradeda kristi lapai, o dabar - ... (iškrito).

Spalį paukščiai pradėjo skraidyti, o dabar - ... (visi išskrido).

Spalį saulė šiek tiek šildė, bet dabar - ... (ne šilta).

Spalį retai lijo, bet dabar - ... (dažnai).

Spalį sniego nėra, o lapkritį iškrenta - ... (pirmasis sniegas).

b) Palyginkite ruduo su vasara... Pasakyk priešingai:

Vasarą saulė šviečia ryškiai ir rudenį - ...(nuobodus).

Vasarą dangus šviesus, ir rudenį - ...(pilka).

Vasarą diena ilga, ir rudenį - ...(trumpas).

Vasarą medžiai žaliuoja, ir rudenį - ...(geltona).

Vasarą žmonės rengiasi lengvai, bet rudenį - ...(šiltai).

Vasarą kolūkiečiai augina javus, ir rudenį - ...(pašalinta).

c) Raskite klaidas:

Lapkričio mėnesį vaikai dėvi šviesius drabužius.

Lapkričio mėnesį išbrinksta pumpurai, žydi lapai.

Lapkričio mėnesį saulė labai kaitina.

Lapkričio mėnesį būna šalnų ir sninga.

Lapkričio mėnesį paukščiai atkeliauja iš šiltų kraštų.

4. Kūno kultūra.

Mes lapai, mes lapai,

Mes - rudens lapai.

Sėdėjome ant šakų

Vėjas pūtė – skrido.

b) lapų kritimas

(E. Avdienko)

Danguje sukasi debesys. Vaikai siūbuoja nuo pėdos ant kojos.

Kiekvienas žingsnis yra bala. Vaikščiokite vietoje, aukštai pakelkite kelius.

Diena rudeniškai susiraukęs, Rankos ant diržo - sukasi į kairę ir į dešinę,

Lapų kritimas gatvėje. Sukasi vietoje.

Jis plinta palei kelią.Lengva bėgti ratu.

Geltona pūga.

Auklėtojas: Apie rudenį yra eilėraščių parašyti poetai, yra kompozitorių parašytų muzikos kūrinių, yra dailininkų parašytų paveikslų. Pažvelkite į šias nuotraukas. Ateik prie paveikslo, kur anksti ruduo... Kokiomis spalvomis dailininkas nutapė šį paveikslą? Teisingai. Anksti rudenį vyrauja žalios spalvos ir šiek tiek geltona. Dabar, vaikinai, eikite į paveikslą, kuriame pavaizdavo menininkas vėlyvą rudenį... Kokiomis spalvomis nutapytas šis paveikslas? Teisingai. Vėlyvas ruduo vyrauja pilkos spalvos.

5. Aprašymas vėlyvą rudenį.

Auklėtojas: Vėlyvą rudenį atšąla... Saulė šviečia retai ir nešildo. Dangus pilkas ir niūrus. Dažnas šaltas lietus. Medžiai meta paskutinius lapus. Nuvyta žolė, nuvyto gėlės. Paskutiniai paukščiai skrenda į pietus. Gyvūnai ruošiasi žiemai. Žmonės apsirengia šiltais drabužiais.

Vaikai modeliuojami ruduo.

Mokytojas skaito eilėraštį:

Nuobodus vaizdas! Begaliniai debesys

Lietus pliaupia, prie verandos telkšo balos.

Pasigirsta beldimas į duris. Mokytoja atneša laišką nuo kiškio ir skaito: "Sveiki bičiuliai! Liūdna, pasiilgau miško, bet ypač sausų geltonų lapų. Tiek daug jų buvo miško proskynoje, kur aš gyvenau. Jie taip gražiai sukosi ore ir nukrito ant žemės. Ruduo... Šalta, visi lapai apskriejo, žolė išdžiūvo, danguje plaukioja debesys, lyja. O mano pievoje lapų nėra ir tokio grožio niekur kitur nerasiu. Vaikinai, padarykite man lapų kilimą.

Tai mūsų prašymas zuikis. Padėkime jam ir padarykime rudens lapų kilimas.

Vaikai atlieka aplikaciją « Rudeninis kilimas zuikiui»

Štai, zuikiai, pažiūrėk, kokį nuostabų kilimą vaikinai tau padarė!

Rezultatas klases.

Auklėtojas: Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Apie ką sužinojote ruduo?

Kas atėjo mūsų aplankyti?

Ką šiandien žaidėte?

O dabar, zuikiai, mūsų vaikinai šoks. Ir šis šokis vadinamas "Lapas, lapų kritimo lapas"... Tikimės, kad jums patiks šis šokis ir jums bus smagiau.



Valstybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis numeris 89 Frunzensky rajonas Sankt Peterburge

Vidurinės grupės užsiėmimų tema „Ruduo“ santrauka

Atlikta: Danilova Olesya Viktorovna

Padėtis: auklėtojas

Sankt Peterburgas 2013 m

Tikslas: plėsti vaikų mintis apie būdingus rudeniui būdingus bruožus, mokyti savarankiškai, juos surasti: patikslinti vaikų mintis apie rudenį vykstančius matavimus augalų gyvenime, toliau mokyti atskirti kai kuriuos lapuočius medžius; ugdyti pagarbų požiūrį į gamtą, gebėjimą grožėtis jos grožiu.
Įranga: paveikslas, vaizduojantis rudenį, laiškas, paveikslėliai, vaizduojantys gyvūnus, rudens lapai.
Pamokos eiga:
1. Pokalbis tema:
Vaikinai, pažiūrėkime pro langą. Koks dabar metų laikas? (ruduo). Šiandien kalbėsime apie rudenį.- Po kurio metų laiko ateina ruduo?- Įvardykite rudens mėnesius.- Ankstyvas ar vėlyvas ruduo?- Kas nutinka rudenį gamtoje, gyvūnų ir paukščių gyvenime?- Kokius drabužius ir avalynę jie dėvi rudenį? Kodėl?- Koks oras būna rudenį, jei lyja - lyja, pučia vėjas, vėjuota, lauke šalta-šalta, debesuota-debesuota, drėgna, saulėta, giedra?- Kokie medžiai auga miške? (ąžuolai, beržai, drebulės, klevai)
2. Žaidimas „Ištaisyk klaidas“ (staigmenos akimirka, ateina kiškis, užduoda klausimus)- Rudens mėnesiai – vasaris, birželis, kovas? (Ne)- Rudens mėnesiai – rugsėjis, spalis, lapkritis? (Taip)- Ar rudenį oras giedras, saulėtas, šiltas? (Taip)- Kada būna toks oras: rudens pradžioje ar pabaigoje? (pradžioje)- Dabar pasakykite, kuris iš dviejų sakinių yra teisingas: „Rudenį vaikai dėvi panamos kepures, marškinėlius, šortus ir basutes“ arba „Rudenį vaikai dėvi lietpalčius, striukes ir batus“.- Kas nutiktų, jei išeitumėte su panamos skrybėlėmis, marškinėliais, šortais ir sandalais?
Kiškutis pagiria vaikus ir parodo laišką.
3. Didaktinis žaidimas.
Pažiūrėk ką turiu. Šis laiškas. Miško gyventojai vakar man jį atsiuntė iš miško. Pažiūrėk kas? Atplėšia voką ir išima nuotraukas. Pavadinkite juos (voverė, ežiukas, lokys ir pelė).- Kaip šie gyvūnai ruošiasi žiemai rudenį?- Kokiomis akcijomis jie užsiima? (voverė deda į įdubą spurgus, riešutus, uogas ir grybus; ežiukas slepia grybus; meška kasa duobę; pelė tempia į duobutę smaigalius).- Kodėl gyvūnai gamina reikmenis žiemai?- Kokios spalvos yra žolė ir lapai rudenį? (geltona, raudona, žalia, ruda, oranžinė).
Zuikis pagiria vaikus ir išeina.
4. Kūno kultūra.
LAPAI.
Mes esame rudens lapai
Sėdame ant šakų. (Pritūpęs)
Vėjas pūtė – skrido. (bėgo ratu)
Mes skridome, skridome
Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės. (atsisėdo)
Vėl pabėgo vėjas
Ir jis pakėlė visus lapus. (atsikėlė)
Suko, skrido. (apskriejo, bėgo)
Ir jie vėl atsisėdo ant žemės. (atsisėdo)
5. Didaktinis žaidimas.
Vaikinai, aš atnešiau jums lapų- Nuo kokių medžių vėjas juos nuskynė? (iš kalnų pelenų, klevo, ąžuolo, beržo)- Jei ąžuolas turi ąžuolo lapus, tai ką turi klevas? (prie šermukšnių, beržų, tuopų, gluosnių, drebulių).
6. Pamokos rezultatas. - Apie ką mes šiandien kalbėjome?- Ką sužinojote apie rudenį?- Kas atėjo mūsų aplankyti?- Ką šiandien žaidėte?

Tatarstano Respublikos Aleksejevskio savivaldybės rajono savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Aleksejevskio darželis Nr. 6“ Pchelka“

Tiesioginės švietėjiškos veiklos santrauka

apie holistinio pasaulio vaizdo formavimąsi

vidurinėje grupėje tema:

"Vėlyvas ruduo"

Pedagogas,

Olga Bogatova

Data: 2016-11-07

smt. Aleksejevskė

2016

Edukacinė sritis „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

TEMA: VĖLYVUS RUDENS.

Tikslas: Formos rodiniaiapie lapkričio mėnesio pokyčius gamtoje.

Užduotys:

Švietimo: Išmokti įvardyti vėlyvo rudens požymius, lyginti vasarą ir rudenį, įvardinti išskirtinius vėlyvo rudens bruožus iš „auksinio“;įtvirtinti žinias apie rudens mėnesius.Išmokykite vaikus pagrįsti savo mintis, atsakykite į klausimus sakiniais.

Kuriama: Ugdyti nuoseklios kalbos, stebėjimo, protinės veiklos įgūdžius, įgūdžius išreikšti savo nuomones. Ugdykite dėmesį, ištvermę.

Švietimas: ugdyti meilė gamtai ir jos grožiui.

Švietimo sričių integracija:„Kalbos raida“, „Kognityvinis vystymasis“.

Žodyno darbas:vėlyvas ruduo, pilkas dangus, šaltas vėjas, pliki medžiai šalta, šlapdriba, pliaupiantis lietus, šaltis.

Preliminarus darbas:Stebėti rudens pokyčius gamtoje ir žmogaus gyvenime. Mokėti mintinai eilėraštį apie rudenį. Žiūrime vaizdo įrašą „Ruduo“.

Medžiagos ir įranga:siužeto paveikslas tema „Vėlyvas ruduo“.

1. Organizacinis momentas.

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien eisime pasivaikščioti į mišką ir pažiūrėsime, kokie pokyčiai įvyko gamtoje. O norėdami patekti į mišką, turime uždaryti skyrių ir ratą.

2. Pokalbis apie rudenį.

Skamba muzika (PI Čaikovskis „Keturi metų laikai“, pjesė Lapkritis (trojkoje).

Auklėtojas. Vaikinai, ar girdi, kokia nuostabi muzika skamba miške? Pasakyk man, kaip jautiesi jos klausydamas?

Vaikai ... Liūdesys, liūdesys, sielvartas.

Auklėtojas. Kodėl manote, kad muzika liūdna, liūdna?

Vaikai. Gamta liūdi, kad vasara baigėsi ir tuoj ateis žiema.

Auklėtojas. Kaip vadinasi pirmasis rudens mėnuo?

Vaikai. rugsėjis.

Auklėtojas. Ir antra?

Vaikai. Spalio mėn.

Auklėtojas. Dabar jau trečias rudens mėnuo. kaip tai vadinasi?

Vaikai. lapkritis.

Auklėtojas. Teisingai, lapkritis.Pasakyk man, kokie pokyčiai įvyko gamtoje?Pažiūrėk į ekraną.

Rudens svarstymas nuotraukose - skaidrės (Jie sėdi ant rūmų)

Auklėtojas. Lauke šilta ar šalta?

Vaikai. Lauke šalta.

Auklėtojas. Ar dažnai šviečia saulė?

Vaikai. Saulė šviečia retai ir nešildo.

Auklėtojas. Ar lapkritį žolė auga ar išdžiūsta?

Vaikai. Žolė išdžiūsta.

Auklėtojas. Kas atsitiks su lapais ant medžių?

Vaikai. Kai kurie medžiai nebeturi lapų, nukrito.

Auklėtojas. Kokius drabužius dėvi žmonės?

Vaikai. Žmonės pradėjo rengtis šilčiau.

Auklėtojas. Vaikinai, ką dar įdomaus matėte gatvėje?

Vaikai. Kartais sninga ir lyja, užšąla balos.

Auklėtojas. Vaikinai, teisingai. Gatvėje yra sniego, bet, kaip pastebėjote, jis vis tiek karts nuo karto tirpsta. Šis ruduo kovoja su žiema. Žiema pas mus nori ateiti anksčiau, bet ruduo dar niekuo nenusileidžia žiemai, o dabar dar rudens „lapkritis“.

Fizinės minutės „Lakšteliai“.

Auklėtojas. Vaikinai, dabar pavirsime rudens lapais. Paimkite popieriaus lapą į kiekvieną ranką.

Mes esame rudens lapai

Sėdame ant šakų.(Pritūpęs)

Vėjas pūtė – skrido.(bėgo ratu)

Mes skridome, skridome

Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės.(Atsisėdo)

Vėl pabėgo vėjas

Ir jis pakėlė visus lapus.(Atsikėlė)

Suko, skrido. (Suko, bėgo)

Ir jie vėl atsisėdo ant žemės.(Atsisėdo)

3. Palyginimas.

Auklėtojas. Siūlau pažaistikamuoliukų žaidimas „Baigti sakinius“.

(Mes visi stovime ratu)

Spalį buvo šilta, bet dabar –...(šalta).

Spalį pradeda kristi lapai, o dabar - ...(nukrito).

Spalį paukščiai pradėjo skraidyti, o dabar - ...(visi išskrido).

Spalį saulė šiek tiek šildė, bet dabar - ...(ne šilta).

Spalį retai lijo, bet dabar - ...(dažnai).

Spalį sniego nėra, o lapkritį iškrenta...(pirmasis sniegas).

Žaidimas „Pasakyk priešingai“

Vasarą šviečia saulė, o rudenį ...

Vasarą dangus šviesus, bet...

Vasarą diena ilga, bet...

Vasarą medžiai žali, o...

Vasarą žmonės rengiasi lengvai, bet...

Vasarą kolūkiečiai augina derlių, o ...

Raskite žaidimą „Klaidos“.

Auklėtojas. Vaikinai, dabar aš jums pasakysiu pasiūlymą, ir jūs turite rasti klaidą.

Lapkričio mėnesį vaikai dėvi šviesius drabužius.

Lapkričio mėnesį išbrinksta pumpurai, žydi lapai.

Lapkričio mėnesį saulė labai kaitina.

Lapkričio mėnesį būna šalnų ir sninga.

Lapkričio mėnesį paukščiai atkeliauja iš šiltų kraštų.

4. Vėlyvo rudens aprašymas.

Auklėtojas. Vėlyvą rudenį atšąla. Saulė šviečia retai ir nešildo. Dangus pilkas ir niūrus. Dažnas šaltas lietus. Medžiai meta paskutinius lapus. Nuvyta žolė, nuvyto gėlės. Paskutiniai paukščiai skrenda į pietus. Gyvūnai ruošiasi žiemai. Žmonės apsirengia šiltais drabužiais.

Vaikai rudeniui apibūdinti naudoja modelį.

5. Eilėraščio išmokimas mintinai.

Auklėtojas. Ką naujo išmokote? Kokie yra vasaros ir rudens požymiai?


Naujiena svetainėje

>

Populiariausias