У дома Торове Планове за август в 1 младша група. Тематична седмица „Консолидиране на материала”. Гледане на бор и трепетлика

Планове за август в 1 младша група. Тематична седмица „Консолидиране на материала”. Гледане на бор и трепетлика

задачи:

Развийте способността да се движите организирано в определена посока с ускоряване и забавяне на темпото, усъвършенствайте дългия скок от място на два крака, упражнявайте пълзене на четири крака, прекрачвайте кубчетата, пълзете под дъга, ходете на ограничена повърхност, упражняване на ходене, поддържане на равновесие. Да развиете способността да изпитвате радостта от движението и удоволствието да бъдете заедно.

Игрова задача:Учителката под формата на клоун пита децата дали иска да отиде при зайчето и да си поиграе с него и да тръгне на път.

Оборудване:Оребрена дъска, въже, гимнастическа дъска широчина 25 см, детски столчета, гимнастическа пейка, дъга, играчки мече и зайче, по две дрънкалки за всяко дете, кубчета, гумени подутини.

Ход на урока:

"Здравейте момчета! Дойдох да играя с теб.

Отгатнете гатанката:

Подскачайки сръчно, той гризе морков. Кой е това? Правилният отговор е зайче.

Искате ли да играете със зайчето? Но за да стигнете до него, трябва да отидете с влак. „Аз ще бъда влак“, казва Петрушка. „Качете се в колите, застанете една след друга. Кой е в първата карета? А във втория? Годок. Да вървим напред." „Локомотивът бръмчеше и караше ремаркетата. Чах-ча, гу-гу-гу, ще те разлюля далеч."

Влакът се движи отначало бавно, след това все по-бързо и по-бързо. гара. Да забавим: гу-гу-гу. Дотогава ще играя с теб.

1. „Децата взеха дрънкалките и си поиграха бързо с тях“.

2. "Започнаха да тичат и скачат, да играят на дрънкалки"

3. "Сега трябва да застанем в кръг, да покажем дрънкалките"

4. „Повдигнете дрънкалките и след това ги спуснете. Повдигайте и спускайте, повдигайте и спускайте."

5. „Децата започнаха да клякат, да чукат с дрънкалки. Чукайте и направо, кучки и направо!

6. "И сега всички бягаме, дрънкайки дрънкалки"

7. "Тихо, ще отидем, ще махнем дрънкалките"

Браво, момчета, направихте упражненията, станах още по-силен, но за да стигнете до зайчето, трябва да прескочите потока, без да намокрите краката си. През поляната, една след друга, като змия между дърветата. Сега преминаваме през неравностите. Сега се качваме на хълмовете и скачаме. И тук живее магьосникът Зоя, ще се скрием зад един хълм, за да не ни видят и да пълзят напред, за да не може никой да ни забележи. Надолу, по-ниско, наведете се, бъдете внимателни. Вижте колко тясна е пътеката. Трябва да вървите по него спокойно, тогава ще стигнем до зайчето. Зайче много се радва, че такъв

добри момчета и той наистина иска да играе с вас.

А сега, момчета, да вземем зайчето вкъщи, майка му го чака от доста време.

Резюме на часовете по физическо възпитание

за 2016-2017г

В първа младша група "Гноми"

ЦЕЛ: Укрепване на физическото и психологическо здраве, разширяване на функционалните възможности на развиващия се организъм.

Целеви ориентири:

Детето има развити груби двигателни умения;

Детето усвои движенията – бягане, пълзене, катерене, стъпване.

септември (1-2 седмици)

септември (1-2 седмици)

"На гости на децата!"

задачи: Упражнявайте ходене в посока напред, развивайте чувство за баланс; предизвикват положителни емоции.

Материал: кукла Катя, дървена тухла, дрънкалка.

Ход на урока:

Куклата Катя дойде на гости на децата и донесе дрънкалки.

    "Вземете дрънкалка от Катя"

Ходене в посока напред към обекта (3-4м). Повторете 2-3 пъти.

2 . — Да покажем на Катя дръжките.

3 ... — Да покажем на Катя краката.

Учителят помага на децата да седнат на килима. Учителят сяда с лице към децата и заедно с тях изпълнява упражнението, като казва: „Да покажем на Катя краката; повдигна единия крак и спусна, след това другия крак." Повторете 4 пъти.

4 ... "Направи като Катя"

Стъпете върху тухлата и слезте от нея. Повторете 2-3 пъти. При необходимост учителят дава ръка на децата, за да им помогне да изпълнят задачата.

Играта "Намери дрънкалата"

Учителят стои с децата, а помощник учителката с куклата Катя звъни на дрънкалка: "Къде е дрънкалката?" Деца тичат към Катя при звука на дрънкалка и казват думите: „Ето дрънкалка“.

септември (3 седмици)

„Едно, две, три, четири, пет – слънцето излезе на разходка!

Задачи : Засилване на уменията на децата в ходене и бягане на ято след учителя

без да се блъскат един в друг.Накарайте децата да искат да практикуват и

правете упражненията с всички. Развийте сръчност, внимание,

координация на движенията, издръжливост.

Материал : парцел картини с изображението на слънцето, птици.

Ход на урока:

Учителят кани децата да играят на поляната, където слънцето грее ярко.

1. "Малки крака вървят по пътеката, големи крака тичат по пътеката"

Ходене в стадо, следвайки учителя. Изпълнете 30-40 секунди. След това екзекутиран

тичам след учителя. Продължителност 20-30 сек.

2. "Да стоплим дланите си"

Началната позиция е свободна. Вдигнете ръцете си нагоре, протегнете се

слънцето. Върнете се в изходна позиция. Повторете 4-5 пъти.

3. "Къде са ни коленете?"

Началната позиция е изправена, краката леко раздалечени, ръцете зад гърба.

Извършваме навеждане напред, докосваме коленете, казваме "Тук".

Връщаме се в изходна позиция. Повторете 4-5 пъти.

4. Игра "Птиците летят"

Да развият у децата способността да бягат разпръснато, без да се блъскат един в друг, бързо да реагират на сигнал. Дайте на децата емоционален заряд, предизвикайте физическа активност.

септември (4 седмици)

— Краката ни вървят по пътеката!

Задачи : Упражнявайте се при ходене по ограничена повърхност, въвеждайте хвърляне на топка, развивайте вниманието и способността да отговаряте на дума.

Материал: обръч, топка (25-30 см в диаметър), дървено кубче.

Ход на урока:

Учителят кани децата на разходка.

    "Да вървим по пътеката"

Ходене по пътеката (3-4м) до обекта (куб). Повторете 2-3 пъти. Децата следват едно друго.

    "Ето колко сме големи"

Начална позиция: краката заедно, седнете и се изправете. Повторете 4-5 пъти. Учителят заедно с децата изпълнява клекове, като казва: „Ето колко големи станахме, ама бяхме малки!“

    "Влез в обръча"

Учителят държи обръча, децата едно след друго пълзят през обръча. Те сядат на пейката. Повторете 2-3 пъти.

    "Моята весела, звънтяща топка"

Научете се да хвърляте топката напред с две ръце. Повторете 3-4 пъти. Учителят показва как се хвърля топката, предлага да повтори тази задача след него. За тези, които не могат да хвърлят топката, учителят помага.

Игра на открито "Ела при мен"

Учителят застава на разстояние 3-4 метра от децата и предлага (ако е необходимо помага) да занесе топката на детето и му вика "Донеси ми топката!" Детето носи топката, дава я на учителя. Така че всичко е на свой ред.

октомври (1 седмица)

"НА ​​СЛЪНЧЕВ ПОЛЮС"

задачи: Укрепване на мускулите на ръцете, краката, багажника; научи се да пълзи на четири крака,

Да развива физическа активност, сръчност, координация на движенията.

Материал: парцел картини с образа на слънцето, огледало.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес е много слънчево и топло

ден. Предлага да "играе" със слънцето.

1. "Скрий се от слънцето"

Начална позиция изправена. Краката леко раздалечени, ръцете на колана.

Седнете, блокирайки лицето си с ръце. Върнете се в изходна позиция.

Повторете 3-4 пъти. Учителят изпълнява упражнението с децата.

2. "Зайчетата ни дойдоха на гости" Начална позиция изправена, крака

заедно. Подскачане на два крака. Правете упражнението за 20-30 секунди.

Учителят изпълнява упражнението с децата.

3. „Да пълзим като мечки! "

Началната позиция е на четири крака. По сигнал на учителя

изпълнява се упражнение - пълзене на четири крака. Упражнение

40 сек. Учителят изпълнява упражнението с децата.

4. Играта "Слънчеви зайчета"

Развийте сръчност, внимание, координация на движенията. Предизвиква емоционална реакция у децата по време на физическа активност.

Слънчевите лъчи играят на стената

Удари ги с пръст, остави ги да тичат към теб.

Ето го светъл кръг,

Тук, тук, тук - наляво, наляво!

Избягал до тавана...

октомври (2 седмици)

"На посещение при баба"

задачи: Упражнение за търкаляне на топката, ходене по оребрена дъска, повторете пълзене и катерене над гимнастическа пейка, възпитавайте смелост и независимост.

Материал: оребрена дъска, гимнастическа пейка, обръчи, топки.

Ход на урока :

Добре, добре, къде беше? От баба.

    — Посетете баба! Ходете по оребрена дъска, повторете 2-3 пъти. Децата ходят едно след друго по оребрена дъска.

    — Ето как можем! Началната позиция е легнала по гръб. Седнете, след това легнете. Повторете 3-4 пъти.

    — Колко сме умни! ... Пълзене и катерене над гимнастическата пейка. Повторете 2-3 пъти. Първо децата свободно пълзят по килима едно след друго, след което се изкачват над гимнастическата пейка.

    Играта "Зайчетата скачат" - скачане на два крака.

« Мишките идват "- спокойно ходене. По време на скоковете децата държат ръцете си свободно. След няколко скока те спокойно вървят на място. Учителят обръща внимание на факта, че трябва да скачате лесно и сам показва как да го направите. Децата скачат за 10-15 секунди, последвани от ходене.

октомври (3 седмици)

— Краката ни вървят по равна пътека.

задачи: повторете пълзенето и пълзенето под дъгата, консолидирайте способността да хвърляте топката с две ръце, култивирайте независимостта, развивайте способността за навигация в пространството.

Материал: дъга, топки, кукли.

Ход на урока:

Учителят кани децата да посетят куклите.

    — Краката ни ще вървят по равна пътека. Ходене по пътека, маркирана с въже. Дължина на коловоза 2-3 м, ширина 30-35 см. Повторете 3-4 пъти. Децата изпълняват упражненията самостоятелно, като вървят по пътеката едно след друго. Учителят с куклите застава в края на пътеката, вика децата при себе си, след което всички следват учителя с куклите обратно.

    — Да отидем при куклата. Пълзи и пълзи под дъгата. В края на килима учителят поставя дъга, децата пълзят на четири крака, пълзят под дъгата, след което се изправят. Повторете 2-3 пъти.

    "Да покажем на куклите топката!" Начална позиция: докато седите, дръжте топката с две ръце. Повдигнете топката нагоре и я спуснете до коленете си. Повторете 4-5 пъти. Децата седят на килима пред тях, учител с кукла, той показва как се изпълнява упражнението. Децата изпълняват упражнението с учителя.

    Игра "Посетете куклите". Ходене с куклата в различни посоки. Повторете 2-3 пъти.

октомври (4 седмици)

"Пилето излезе на разходка"

задачи: Упражнение в ходене по ограничена повърхност, пълзене и пълзене под дъга, упражнения в хвърляне на топка, развивайте ориентация в пространството и развивайте комуникативни умения.

Материал : играчка пиле, дъги, топки.

Ход на урока:

Пилето кани децата на разходка.

Пилето излезе на разходка

Ощипайте прясна трева.

И след нея момчетата

Жълти пилета.

1. "Кокошките отиват при пилето." Ходене по пътека с ширина 40 см и дължина 4 м. Повторете 2-3 пъти. Децата следват едно друго.

2. „Пълзене и пълзене под дъгата“. Децата пълзят и пълзят под дъгата. Повторете 2-3 пъти. В края на килима учителят поставя дъга, децата пълзят на четири крака, пълзят под дъгата, след което стават и отиват при пилето, което стои зад дъгата.

Ко-ко-ко, ко-ко-ко,

Не отивайте далече.

Гребете с лапите си

Потърсете зърната.

3. "Пилетата играят" - хвърлете топката напред с две ръце. Повторете 3-4 пъти.

4. Играйте упражнение "Майка пиле" Ходене и тичане след учителя с пилето.

Мама кокошката вика

Той взима всички под крилото си!

ноември (1 седмица)

"Отиваме в гората с кола"

задачи: Научете децата да се движат ритмично при ходене, без да се блъскат едно в друго с преминаването към бягане; научете се да ходите по ограничена повърхност; упражнявайте децата в търкаляне на топката с две ръце; предизвикват емоционална реакция у децата по време на физическа активност.

Материал: кубчета (меки модули за маркиране на пистата), топки.

Ход на урока:

Учителят кани децата да се разходят в гората с кола.

    "Тръгваме с кола" Ритмично ходене с преминаване към бягане. Децата следват учителя, имитират движенията на шофьора, управляващ кола. Повторете 2 пъти.

    "Вървим по горската пътека" Ходене по ограничени повърхности. Децата вървят по пътека, маркирана с меки кубчета. Пистата е дълга 3 метра, широка 50 см. Повторете 2-3 пъти.

    — Да покажем на горските жители колко сме умни! Превъртане на топката с две ръце. Повторете 4-5 пъти. Учителят поставя децата по двойки – едно срещу друго. Раздалечени крака. Учителят показва как да търкаляме топката един на друг, предлага да повтори тази задача след него. Учителят помага на тези, които не могат да търкалят топката.

    Игра "Ние сме жители на гората"

Симулирайте движенията на диви животни. Учителят показва, децата повтарят. Предизвиква емоционална реакция у децата по време на физическа активност.

ноември (2 седмици)

"На посещение в колобок"

задачи: Упражнявайте децата в ходене и бягане в произволни посоки, в скачане за подобряване на ориентацията в пространството, способността да се движат в дадена посока; консолидирайте уменията с напредване; възпитават смелост и независимост. Да предизвикат у децата добър емоционален отговор на игровата дейност и желание да участват в нея.

Материал: голяма топка, малки топки.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес ни дойде на гости една кифла.

1. „Баба изпече кифличка“.

Нека покажем как баба е изпекла кифличка. Прехвърляне на малка топка от длан на длан. Учителят изпълнява упражнението, децата повтарят. Повторете 5-6 пъти.

    « Скок-скок - кифличката скача." Децата изпълняват скачане на два крака. Учителят изпълнява упражнението с децата. Упражнението продължава 10-15 секунди.

    "Да покажем на колобок колко сме големи!" Начална позиция: краката на ширината на раменете, повдигнете ръцете нагоре и надолу. Повторете 4-6 пъти.

    — Хванете кифличката.

Упражнявайте децата в ходене и бягане на случаен принцип, подобрявайте ориентацията в пространството, способността да се движат в дадена посока.

„Джинджифилов човечец – румена страна

Претъркулна под пътеката.

Искаше да избяга

Трябва да го настигнем.

ноември (3 седмици)

"Ние сме коне"

задачи: Упражнявайте децата в ходене и бягане на случаен принцип, подобрявайте ориентацията в пространството, способността да се движат в дадена посока; скачане на място и движение напред; развиват координацията на движенията.

Материал: играчка за кон, панделки (за сбруя).

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес ще бъдем коне, така че ще изпълняваме всички упражнения като коне.

1. "Аз съм бърз кон!" Упражнявайте децата в ходене и бягане на случаен принцип, подобрявайте ориентацията в пространството, способността да се движат в дадена посока. Упражнението продължава 30 секунди.

2. "Жребче"

3. „Вървим като коне“ Начална позиция изправена. Краката заедно. Последователно повдигайте високо десния крак, ходете, след това левия. Повторете упражнението 3-4 пъти. Учителят изпълнява упражнението с децата.

4. Игра "Да яздим кон"

Научете се да бягате в една посока, действайте по сигнал, предизвиквайте удоволствие от съвместни действия.

ноември (4 седмици)

"пъргави котенца".

задачи:

гимнастическа пейка, въведете хвърлянето отзад на главата

с две ръце, за развиване на внимание, ориентация в пространството,

възпитават ловкост.

Материал:

Ход на урока:

1. „Хайде като котка! "

2. "Плази като котка"

декември (1 седмица)

"Теремок"

задачи: Подобряване на основните движения; предизвикват желание

имитират животни; извършват действия според думата на възрастен,

упражнение в скачане.

Материал : приказка "Теремок", обръч, тамбура.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че героите от приказката "Теремок" са дошли да ги посетят днес.

    "мишки"

Учителят, заедно с децата, извършва малко ходене в кръг

малки стъпки. Направете упражнението (30-40 сек.)

    "Скачаме като жаби"

Начална позиция изправена. Краката заедно, ръцете на колана. Децата изпълняват скокове на два крака (20-30 сек.). Учителят изпълнява упражнението

заедно с деца.

    "Изкачи лисичката през обръча"

Учителят държи обръча, децата едно след друго пълзят през обръча, сядат на столове. Повторете 2-3 пъти.

    Игра "Тамбура"

Учителят стои с децата, а помощник-учителят чука на тамбура. — Къде е тамбурата? Децата тичат при звука на тамбура и казват думите: "Ето го!"

декември (2 седмици)

"снежен човек"

задачи: Да се ​​научите да бягате в една посока, да действате според думите на възрастен, да научите да хвърляте към целта, да поддържате посоката на хвърляне,

укрепване на мускулите на ръцете и краката, прекрачване на предмети; предизвикват чувство на радост от съвместни действия, снежинки.

Материал: сюжетни картини с образа на снежен човек, малки топки, меки кубчета.

Ход на урока:

Снежен човек дойде да посети децата.

    "Нека покажем на снежния човек как можем да бягаме"

Ходене и тичане след учителя на стадо в същата посока. Бягане (40 сек.)

    "Влез в кошницата"

Научете се да хвърляте топки (малки) в коша, поддържайте посоката на хвърляне, укрепвайте мускулите на ръцете. Учителят показва на децата как да правят упражнението, след което децата го правят. При необходимост учителят оказва помощ.

    "Прекрачи снежните преспи"

Изходна позиция изправена, ръце на колана. Върху килима са разположени меки кубчета (модули). Детето върви по пътеката, вдигайки високо краката си, прекрачвайки кубчетата. Учителят ви показва как да направите упражнението. След това децата го правят.

    Музикална игра "Снежинки"

Танцово упражнение със снежинки на музика. Събудете чувство на радост от съвместни действия.

декември (3 седмици)

"Гората вдигна коледно дърво"

задачи: Подобряване на основните движения; предизвикват желание за имитиране на животни; ходене по оребрена дъска; предизвикват чувство на радост от съвместни действия.

Материал : елхи, оребрена дъска, маска на лисица.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес ще отидем в гората, на гости

на горските обитатели.

    — Да отидем в гората с влак!

Учителят помага на децата да се подредят едно след друго. Изпълнено

ходене в кръг, без да се блъскате един в друг (40 сек.)

    „Зайче му е студено да седи, трябва да затопли лапите си“

Начална позиция изправена. Краката заедно, ръцете на колана. Изпълняват се скокове на два крака (20-30 сек.). Пляскаме с ръце (20-30 секунди).

    "Промини като сив вълк."

Ходене в посока напред (2-3м) и ходене по оребрена дъска.

Повторете 2-3 пъти. Децата минават през дъската до отсрещния

отстрани на стаята и седнете на столове.

    Игра "Хвани лисицата"

Учителят носи маска от лисички. При изпълнение на задача

учителят непрекъснато сменя посоката на бягане, децата го настигат.

декември (4 седмици)

"Мечка буталонога"

задачи: Научете се да ходите на стадо, да бягате, да упражнявате пълзене на гимнастическа пейка, да развивате баланс.

Материал: играчка мече, гимнастическа пейка, наклонена дъска.

Ход на урока:

На гости на децата дойде мечка.

    — Къде живее мечката?

Ходене нагоре и надолу по наклона. Повторете 2-3 пъти. деца
изпълнявайте упражнения едно след друго. Учителят, ако е необходимо, дава ръка на детето, като му помага нагоре и надолу

    "Нека покажем на мечката как можем"

Пълзене на четири крака на гимнастическа пейка.
Повторете 2-3 пъти. Учителят обяснява, че когато пълзиш по пейката, трябва да се държиш за краищата й с ръце. Децата изпълняват упражнения едно по едно. Учителят върви успоредно и, ако е необходимо, държи детето за торса.

    « Колко сме големи!"

Вдигнете ръцете си нагоре, опънете и спуснете надолу. Повторете 3-4 пъти.

    Игра "Хвани мечката"

Ходене след учителя на стадо, превръщайки се в бягане (30-40 секунди).

януари (2 седмици)

— Едно куче дойде при нас!

Задачи

Материал:

Ход на урока:

    "Хайде да вземем кучето"

    "Хайде да намерим куче"

    — Хайде да играем на топка!

    Игра "Хвани кучето"

При нас дойде куче,

Умно куче.

Той играе с децата

Лае много силно

Ав-ав-ав!

Бяга от деца.

януари (3 седмици)

"Малко сиво зайче седи"

задачи:

Материал

Ход на урока:

1. "Кажи здравей на зайчето"

2 ... "Сръчно зайче"

3.

4

януари (4 седмици)

"МЕЧКАТА ХОДИ В ГОРАТА"

ЗАДАЧИ: УПРАЖНЯВАЙТЕ ХОДЕНЕ С ВИСОКО ВДИГАНЕ НА КРАКАТА, РАЗПОЗНАВАЙТЕ ТЪРКАНЕТО НА ТОПКАТА, ПОВТОРЕТЕ ПЪЛЗЕНЕТО И КАТЕРЕНЕТО ПРЕЗ ЛЕЖКАТА РАЗВИВАЙТЕ ВНИМАНИЕ И ОРИЕНТАЦИЯ В ПРОСТРАНСТВОТО, РЕГУЛИРАЙТЕ ДВИГАТЕЛЯ.

Материал: ИГРАЧКА МЕЧОК, дървени кубчета, ГИМНАСТИЧЕСКА ЛЕЖКА, ТОПКИ НА БРОЙ ДЕЦА.

ПРОЦЕС НА УРОКА

ТЕДИ ИДВА ДА ПОСЕТИ ДЕЦАТА И КАНИ ВСИЧКИ ДА СЕ РАЗХОДЯТ В ГОРата

1. "ВИСОКО ПОДИГАНЕ НА КРАКАТА"
ХОДЕТЕ С ВИСОКИ КРАКА.

ПрекрачванеПРЕЗ кубчета , ПОЛОЖИТЕЛЕННА ЕТАЖ, НА РАЗСТОЯНИЕ 1.5-2М... един от друг.ПОВТОРИТЕ 2-3 ПЪТИ. ТРЕНЬОРЪТ С ТЕДИ ПОКАЗВА КАК ДА СЕ върви, ВИСОКО КАТО ВДИГА КРАКАТА, БЕЗ ДА НАСТЪПВАкубчета ..

2. "ПРАВЕТЕ КАТО ОБЪР"

ПЪЛЗЕНЕ И ПЪЛЗЕНЕ ПРЕЗ ГИМНАСТИЧЕСКАТА ЛЕЖКА. Повторете 2-3 пъти. ДЕЦА СЕДЯТ ПРЕД ГИМНАСТИЧЕСКАТА ПЕЙКА, ПРЕДИ НЕЯ, НА КЪСКО РАЗСТОЛ, НА КОЙТО Е ТЕДИ. ТРЕНЬОРЪТ НАПОМНЯ НА ДЕЦАТА, ЧЕ ПО ВРЕМЕ НА ПЛАЗАНЕТООЧАКАЙТЕ С НЕДПАРЕНИЕ ПЕЙКАТА.

3 "пъргава мечка"

Начална позиция: застанете свободно, с лице в посока на хвърлянето. Хвърлете топката в далечината 2-3 пъти с дясната и лявата ръка. Учителят показва на децата, че трябва да вдигнат ръката си и да хвърлят топката надалеч.

4. Игра „Плюшено мече учи децата да настигат топката“.

ТРЕНЕРЪТ ПОКАЗВА КАК ТЕДИ ТЪКВА ТОПКАТА, БУТА ГО С ДВЕ РЪЦЕ, СЛЕД ИЗПЪЛНЯВАНЕ НА УПРАЖНЕНИЕТО ЗАЕДНО С ДЕЦАТА, А ТЕДИ ГЛЕДА.

февруари (1 седмица)

"Ние сме сладури, куклите са чаши!"

задачи: Упражнение ходене на гимнастическа пейка, повторете

пълзящи в обръча, практикувайте хвърляне на топката с една ръка, развивайте се

внимание и чувство за баланс.

Материал : кукла - чаша, гимнастическа пейка, обръч (диаметър 50-

60 см.)

Ход на урока:

На гости ни дойде една кукла.

1. "Да покажем на куклите как ходим!" Ходене на гимнастическа пейка с помощта на възрастен. Повторете 2-3 пъти.

2. "Нека да кажем здравей на куклата с чаша!" Пълзене в обръча. Повторете 2-3 пъти. Учителят държи обръча и кани децата да пълзят в него, да се качат, да поздравят куклата, която седи на стол на разстояние 1-2 метра от обръча.

3. "Ние сме като птици!" Изходна позиция изправена, ръце по тялото,

крака заедно. Вдигаме ръце нагоре, разтягаме се. Връщаме се към оригинала

позиция. Повторете 2-3 пъти.

4. Игрово упражнение „Намерете къде е скрита куклата с чаша“. Повторете 2 пъти. Учителят скрива играчката, за да могат децата да видят къде я поставя. Тогава всички отиват да я търсят, намират и играят с нея

Ние сме сладури

Куклите са чаши,

Ярки ризи,

Нито спим, нито седим

И не искаме да си лягаме.

февруари (седмица 2)

— Катерици на клонки!

задачи: Упражнявайте ходене по наклонена дъска, повторете пълзенето

г на гимнастическата пейка, хвърляне на топката с две ръце, култивиране на смелост и

независимост.

Материал: играчка - катерица, гимнастическа дъска, пейка, топки.

Ход на урока:

Една катерица дойде на гости и извика децата в гората.

1. „Вървете по пътеката ». Ходене по наклонена дъска, повдигната с 10-20 см. Повторете 2-3 пъти. Децата изпълняват упражнението самостоятелно, като ходят по дъската едно след друго.

2. "Хайде да намерим катерица!" Пълзене на гимнастическа пейка и катерене над нея. Повторете 2-3 пъти. Децата изпълняват упражнението едно след друго или две наведнъж.

3. „Хвърли удара Хвърлете топката в далечината зад главата с две ръце и бягайте след нея. Повторете 2-3 пъти. Учителят показва упражнението и го изпълнява с децата.

4. Упражнение „Бягай към катерицата“ и спокойно ходене зад учителя. Повторете 2-3 пъти.

Червенокоси катерици скачат по клоните

Тук-там трептят пухкави опашки.

Кракът удря крака, катериците бързо бягат.

февруари (3 седмици)

— Едно куче дойде при нас!

Задачи : Повторете ходене по оребрена дъска, упражнение в хвърляне на топка

в обръча, повторете пълзенето, развийте око и баланс.

Материал: играчка-куче, оребрена дъска, обръч, топки, дъга.

Ход на урока:

Едно куче дойде да ни посети и предложи да играе.

    "Хайде да вземем кучето"

Ходете по оребрена дъска. Повторете 2-3 пъти. Ако децата изпълняват упражнението уверено, тогава от тях се изисква да следват едно друго.

    "Хайде да намерим куче"

Пълзи и пълзи под дъгата. Повторете 2-3 пъти. Децата пълзят едно след друго по килима до дъгата, пълзят под дъгата, след това сядат на столовете.

    — Хайде да играем на топка!

Хвърлете топката в обръча. Повторете 2-3 пъти. Учителят кани децата да вземат топката. След това обяснява и показва как се хвърля топката, за да удари обръча. Учителят държи обръча - децата правят упражнението.

    Игра "Хвани кучето"

Ходене и тичане след учител, който държи куче. Събудете чувство на радост от съвместни действия.

При нас дойде куче,

Умно куче.

Той играе с децата

Лае много силно

Ав-ав-ав!

Бяга от деца.

февруари (4 седмици)

— Ние сме магданоз!

задачи: Повторете ходенето по дъската, насърчавайте хвърлянето на топката с една ръка,

култивирайте независимост.

Материал: Играчка магданоз, гимнастическа дъска, топки и кегли.

Ход на урока:

Петрушка дойде да посети децата и предложи да играе.

    „Вървим като Петрушка "- ходене по дъската (независимо).

Повторете 2-3 пъти.

2. „Покажи играчка на магданоз“ ... Детето ходи по гимнастическа дъска, в края на която има щифт, навежда се, взема щифта, показва Петрушка. Той поставя играчката на място, връща се в първоначалното си положение.

3. — Да покажем на Петрушка как можем! Хвърлете топката в далечината зад главата с две ръце 4-5 пъти. Учителят показва как се хвърля топката и изпълнява упражнението отново с децата.

4. Игрово упражнение „Хвани магданоз „И спокойно играй с него. При изпълнение на задачата учителят, който държи Петрушка, променя посоката на бягане през цялото време.

март (1 седмица)

"Моят весел, звучен бал!"

Задачи : Научете се да ходите по ограничена повърхност, да пълзите и да се изкачвате в обръч, да се огъвате с топка. Развийте способността да действате по сигнал.

Материал: Обръч, въжета за скачане, топки, кола.

Ход на урока:

Един камион дойде да ни посети и донесе топките.

    "Да вървим по пътеката към колата"

Ходене по криволичеща пътека, маркирана с въжета за скачане. Учителят показва на децата пътеката, обяснява, че трябва да вървят по пътеката, за да не прекрачат линиите и да не ги стъпят. Децата следват едно друго.

    "Вземи топката"

Пълзене и пълзене в обръча. Повторете 2-3 пъти. Децата пълзят

на четири крака до обръча 2-3 метра, учителят държи обръча. Малки деца

пълзете в обръча, вземете топката и седнете на стол.

    "Да скрием топката"

    Игра "Хвани топката"

март (2 седмици)

"Весели скачания"

задачи: Увеличете физическата активност, научете се да скачате от ниска височина, допринесете за появата на положителни емоции.

Материал: играчка-жаба, гимнастическа пейка,

Ход на урока:

Една жаба дойде да ни посети.

    "жаба - жаба"

Начална позиция изправена. Ръцете на колана. Децата изпълняват скокове на два крака (20-30 сек.). Учителят изпълнява упражнението с децата.

    — Да покажем как можем!

Начална позиция: краката заедно, седнете и се изправете. Повторете 4-5 пъти. Учителят заедно с децата изпълнява клекове, казвайки: "Така можем!"

    "Скачаме като жаби"

    Игра за скачане

Децата тичат и скачат на два крака. Развивайте физическа активност, предизвиквайте чувство на радост от съвместни действия.

март (3 седмици)

"Силни и пъргави"

Задачи : Ходене и бягане в кръг, навеждане напред, скачане на два крака с движение напред,дайте на децата емоционален тласък.

Материал : кукла Маша.

Ход на урока:

Днес ни дойде на гости куклата Маша. Нека й покажем колко сме силни и пъргави.

    « Нека покажем на Маша как можем!"

Ходене и тичане след учителя в кръг, в същата посока. Бягане (60 сек.)

    "Вземи краката"

Изходна позиция, седене, крака прави. Наклонете се към краката, след което се върнете в изходна позиция. Повторете (3-4 пъти). Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което го изпълнява с децата.

    — Ние сме умни!

Скоковете се извършват на два крака на място, като се движат напред. Изпълнете 20-30 секунди. Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което го изпълнява с децата.

    Игра "Птиците летят"

Да развият у децата способността да се разпръскват, без да се блъскат едно в друго

При приятел реагирайте бързо на сигнал. Дайте на децата емоционалност

зареждат, предизвикват физическа активност.

март (4 седмици)

"Весел обръч"

Задачи : Засилване на уменията за ходене, бягане; укрепване на мускулите на краката и багажника; развиват точност и око.

Материал : 2 кукли, обръч.

Ход на урока:

Днес ни дойдоха кукли, нека ги научим да играят с обръч.

    "Вървим весело"

повдигане на крака; ходенето се превръща в бягане. Бягане (60 сек.)

    "Ще научим куклите да пълзят в обръч"

Пълзене в обръча. Начална позиция изправена. Децата вървят по килима до обръча 2-3 метра, обръчът се държи от учителя. Децата пълзят в обръча, след което се връщат на работа. Повторете

2-3 пъти.

    „Да покажем на куклите колко сме точни!

Началната позиция е изправена на килима. Хвърлете топката в обръча. Повторете 2-3 пъти. Учителят кани децата да вземат топката. След това обяснява и показва как се хвърля топката, за да удари обръча. Учителят държи обръча - децата правят упражнението.

    Игра "Хвани ме"

Развийте физическа активност, умеете да се ориентирате в пространството. Децата настигат учителя, който държи куклата.

април (1 седмица)

"Полъх"

задачи: Подобрете бягането, ориентацията в пространството; укрепване на мускулите на багажника и крайниците, извършване на завои надолу и странично;

Изпълнете упражнение за развитие на дишането.

Материал: султани.

Ход на урока:

Днес навън имаме ветровито време. Нека покажем какво се случва, когато духа вятър.

    "Бърз бриз"

Тичане в кръг в различни посоки. Изпълнение (60 сек.)

    "Дървото се наведе"

Изходна позиция изправена, краката заедно, ръцете на колана. Накланяме се към краката, докосваме пода с ръце, след което се връщаме в изходна позиция. Повторете (3-4 пъти). Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което го изпълнява с децата.

    "Вятърът духа, дърветата се люлеят"

Началната позиция е изправена, краката са на ширината на раменете, ръцете са повдигнати нагоре. Наклоните се извършват наляво, след това надясно. Повторете (3-4 пъти). Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което децата го правят сами.

    Игра "Весел бриз"

Прави се упражнение за развитие на дишането. Учителят раздава

деца султани. Деца духат на султаните.

април (2 седмици)

"Ние летим под облаците"

задачи: Подобрете бягането и ходенето в една и съща посока; ходене на гимнастическа пейка; изпълнявайте скачане на място и движение напред; увеличаване на физическата активност.

Материал : сюжетна картина (самолет), гимнастическа пейка.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес тръгваме на полет.

    "Ние летим под облаците"

Ходене с отскачания и бягане в кръг една след друга, разперени встрани ръце. Изпълнение (40 сек.)

    "пилоти"

Ходене на гимнастическа пейка с разперени встрани ръце. Повторете 2-3 пъти. Децата правят упражнението сами, ако е необходимо, учителят помага.

    "Весели скачания"

Скоковете се извършват на два крака на място, като се движат напред. Изпълнете 20-30 секунди. Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което го изпълнява с децата.

    Игра със самолети

Развийте физическата активност, учете децата да не тичат

блъскащи се един в друг.

април (3 седмици)

"балон"

задачи: Повторете ходене и бягане в кръг, като учите децата да скачат, развивайки координацията на движенията, навеждане напред.

Материал : балони, топка.

Ход на урока:

Днес до нас долетя балон.

    "Ето как можем"

Ходене в кръг в една посока на малки стъпки; Високо

повдигане на крака; навлизане в бягане. Бягане (60 сек.)

    "Ние летим високо"

Изходна позиция изправена, краката заедно, ръцете на колана. Учителят учи децата да скачат, след това децата го правят сами. Изпълнение (40 сек.)

    "Цветни топки"

Начална позиция изправена. Детето държи топката в ръцете си. Наведете се напред и поставете топката на пода, изправете се и покажете ръцете си. Учителят показва как се прави упражнението, след което децата го правят. Повторете 2 пъти.

    Играта "Вземи топката"

Играйте с балони, засилвайте движението, сръчността, развивайте координацията на движенията.

април (4 седмици)

"Зоологическа градина"

задачи: Повторете ходене по оребрена повърхност, пълзене и пълзене под дъга, скачане на място и движение напред, развивайте сръчност, способност да действате по сигнал.

Материал: оребрена дъска, дъга, топка.

Ход на урока:

Днес отиваме в зоологическата градина.

    — Ходим като маймуни!

Ходете по оребрена дъска. Повторете 2-3 пъти. Ако децата са уверени

изпълнете упражнението, след което те са помолени да следват един друг.

    "Ние сме диви котки"

Пълзи и пълзи под дъгата. Повторете 2-3 пъти. Децата пълзят едно след друго по килима до дъгата, пълзят под дъгата, след това сядат на столовете.

    "Скачаме като кенгуру"

Скоковете се извършват на два крака на място, като се движат напред. Изпълнете 20-30 секунди. Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което го изпълнява с децата.

    Играта "Хвани топката"

Хвърлете топката с две ръце. Учителят хвърля топката на детето, хлапето хваща топката и я връща на учителя. Развийте способността да действате по сигнал.

май (1 седмица)

"Малко сиво зайче седи"

задачи: Запознаване на децата с хвърлянето на топка в далечината с дясната ръка (лявата), упражняване на ходене на гимнастическа дъска, развиване на чувство за баланс, способност за навигация в пространството и насърчаване на физическата активност.

Материал : играчка - зайче, обръч, гимнастическа дъска (широчина 25-30 см), малки топчета.

Ход на урока:

Едно зайче дойде да посети момчетата.

1. "Кажи здравей на зайчето"

Ходене по дъската, положена на пода. Повторете 2-3 пъти. Децата седят на пейката. Пред тях има дъска със зайче в единия край. Учителят показва как се върви по дъската, децата се следват един след друг, качвайки се до зайчето, казват: „Здравей, зайче“ (ако е възможно).

2 ... "Сръчно зайче"

Начална позиция: застанете свободно, с лице в посока на хвърлянето. Хвърлете топката в далечината 2-3 пъти с дясната и лявата ръка. Учителят показва на децата, че трябва да вдигнат ръката си и да хвърлят топката надалеч.

3. „Зайците се втурнаха в кръга. Те седнаха заедно, станаха заедно "

Начална позиция изправена. Седнете и се изправете. Повторете 4-6 пъти. Учителят изпълнява упражнението с децата.

4 ... Игра на открито "Хвани зайчето".

Бягане и ходене (25-30 сек.). Учителят предлага да играе със зайчето - да го настигне. Децата настигат зайчето.

май (2 седмици)

"пилета"

задачи: Развийте координацията на движенията, затвърдете ходенето и бягането в кръг, повторете ходенето на гимнастическа пейка. Да научим децата да действат бързо по сигнал на учителя, да си помагат взаимно.

Материал : Тематична картина "Птичи двор", гимнастическа пейка.

Ход на урока:

Учителят казва на децата, че днес ще посетим домашния двор.

    "Бързи пилета"

Ходене и бягане в кръгове в различни посоки. Изпълнение (60 сек.)

    "Смели пилета"

Ходене на гимнастическа пейка, скачане от нея на двата крака. Повторете 2-3 пъти. Децата правят упражнението сами, ако е необходимо, учителят помага.

    "Пилетата играят"

Научете се да хвърляте топката напред с две ръце. Повторете 3-4 пъти.

Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което децата го правят сами.

    Игра "Птиците седят в гнездата си"

Научете децата да ходят и бягат разпръснати, без да се блъскат едно в друго. Да научим децата да действат бързо по сигнал на учителя, да си помагат взаимно.

май (3 седмици)

"пъргави котенца".

задачи: Упражнение ходене на оребрена дъска, пълзене

гимнастическа пейка, за въвеждане на хвърляне зад главата с две ръце, за развитие на вниманието, ориентация в пространството,

възпитават ловкост.

Материал: оребрена дъска, пейка, топки, играчка - малко коте.

Ход на урока:

Едно коте е дошло на гости на децата и ги кани да играят.

1. „Хайде като котка! " Ходене в посока напред (2-3м) и ходене по оребрена дъска. Повторете 2-3 пъти. Всички следват котката на дъската до противоположната страна на стаята и сядат на столове. След това вървят обратно.

2. "Плази като котка" - пълзене на гимнастическа пейка. Повторете 2-3 пъти. Децата правят упражнението сами, ако е необходимо, учителят помага.

3. "Да покажем на котката как сме пораснали!" Начална позиция изправена. Децата трябва да седнат и да се изправят. Учителят показва как се изпълнява упражнението, след което изпълнява упражнението с децата.

4. Игра "Да поиграем на топка с котката!" - хвърлете топката зад главата с две ръце, бягайте след топката. Повторете 2-3 пъти. Учителят показва как се хвърля топката, предлага да повтори тази задача след него. За тези, които не могат да хвърлят топката, учителят помага. Самите деца тичат след топката и повтарят хвърлянето.

май (4 седмици)

"Рибки"

задачи: Научете се да бягате в определена посока, да се ориентирате в пространството, да подобрявате ходенето с препятствия, да развивате сръчност, координация на движенията.

Материал: играчки - рибки, меки модули (кубчета), дъга, комплект "Риболов".

Ход на урока:

Днес ни дойде на гости риба.

    „Нека покажем на рибите как можем да бягаме“

Ходене и бягане в кръгове в една и съща посока. Бягане (60 сек.)

    "Прекрачи препятствието"

Изходна позиция изправена, ръце на колана. На килима

меки кубчета (модули) са изложени. Дете върви по пътеката

повдигане на краката си високо, прекрачвайки кубчетата. Учителят показва как

направи упражнението. След това децата го правят.

    "Рибите плуват под моста"

Пълзи и пълзи под дъгата. Повторете 2-3 пъти. Децата пълзят едно след друго по килима до дъгата, пълзят под дъгата, след това сядат на столовете.

    Игра за риболов

Деца с въдица "хващат" магнитни риби от леген. Развийте сръчност, око, координация на движенията.

Албина Маринченко
Реферат по физическо възпитание в първа младша група

ОБЩИНСКА АВТОНОМНА ПРЕДУЧИЛИЩНА ОБРАЗОВАТЕЛНА

СЪЗДАВАНЕ НА ЦЕНТЪР ЗА РАЗВИТИЕ НА ДЕТЕ-

ДЕТСКА ГРАДИНА "ДЪГА"

Реферат по физическо възпитание в първа младша група

инструктор

физическа култура:

А. С. Маринченко

Тарко-Сале

Цел: формиране на способност за търкаляне на топката в целта, подобряване на умението за скачане на два крака.

Цели на урока: научете набор от упражнения с топка; развиват фини двигателни умения, насърчават желание да се занимават с физическо възпитание.

Оборудване за физическа култура: комплект топки (по една за всяко дете, комплект щифтове, маска на мече.

Ход на урока

Уводна част

Упражнение "Големи крака - малки крака."

1. Ходене в кръг един след друг с широки крачки - Големи крака вървяха по пътя. (2 кръга).

2. Бягане в кръг едно след друго - Малките крачета тичаха по кръга на пистата 1.

Повторете задачите 3 пъти.

Главна част

Напомнете на децата кои топки „живеят“ в коша – гладки, подскачащи топки. И за да не избягат никъде, топките трябва да се държат здраво (разперете пръстите си и ги притиснете към топката)

За разпределяне на топки формацията е произволна, децата са с лице към инструктора.

Общоразвиващи упражнения с топка

1. „Скрий топката“.

I. п. Широка стойка, топката пред гърдите в прави ръце; 1 - скрийте топката зад главата, 2 - и. стр. - "тук" - 4 пъти.

2. "Тамблър".

I. п. Широка стойка, поставете топката на главата и я задръжте здраво; 1 - завийте надясно, 2 - и. стр., 3 - завийте наляво, 4 - и. стр. - 4 пъти.

3. "Гледник".

I. п. Широка стойка, топката е притисната към гърдите, лактите са разтворени; 1 - наклон към страната на „кърлежите“, 2 - и. стр. "така" - 4 пъти.

4. „Да пояздим“.

I. п. Седейки на колене, топка на пода пред него; карайте веднъж около вас в едната посока, след това в другата - 2 пъти.

Основни видове движения

1. Скачане на два крака близо до топката „скачай като топка”.

2. Търкаляне на топки към целта - кегли.

Игра на открито „При мечка в гората”.

Избор на водещ (бебе)- мечка.

Взимам плодове от мечката в гората,

И мечката не спи, всичко ни гледа.

И тогава как ще ръмжи! И ще тича след нас.

Децата обикалят мечката, имитират бране на гъби и горски плодове, след което бягат "Мечка"- 3 пъти.

Заключителна част

Игра за дишане "Нека вдигнем шум като вятъра"- вдишваме с носа, издишваме издаваме звук "Оооооооооо", повторете 2 пъти.

Дихателна игра „Надуйте топката“ - свържете пръстите, духнете в дупката, след това вземете „топката“ за връвта и я занесете в съблекалнята.

Свързани публикации:

Интегриран урок по музика и физическо възпитание във втора младша групаИнтегриран урок във 2-ра младша група Разработен от: L. A. Solovyova - музикален ръководител E. A. Makhmutova - инструктор по физическо възпитание.

Резюме на непрекъснати образователни дейности по физическо възпитание в първа младша група "На посещение при Степашка"Резюме на непрекъснати образователни дейности 1мл група. Отворено събитие за родители. „На посещение в Степашка“. Задачи: 1. Подобряване.

Резюме на GCD за рисуване в първа младша група (втора младша група) "Снежна улица"Първа младша група Втора младша група Рисуване "Снежна улица" Цел: създаване на условия за формиране на интерес и позитив.

Реферат от открит урок по физическо възпитание във втора младша групаТема: Зайчетата живеят в гората Автор: Инструктор по физическо възпитание MBDOU d/s "Solnyshko" T. N. Grekova Цел: - Формиране на способност за запазване.

Резюме на сюжетен урок по физическо възпитание за деца от втора младша група "Колобок"Задачи: 1. Научете се да скачате в посока напред с топката, притисната между краката. 2. Развийте чувство за баланс. 3. Подобрете ориентацията.

Резюме на часовете по физическо възпитание в по-младата група "Денят на Синичкин"Урок по физическо възпитание "12 ноември - ден на Синичкин" (за деца 3-4 години). Изготвил: инструктор по физическо възпитание МАДОУ „Детска градина.

Резюме на часовете по физическо възпитание във втора младша група "Помогнете на слънчевите лъчи"МДОУ "Детска градина № 103" Саранск "Да помогнем на слънчевите лъчи" 2-ра младша група Цели: упражнение във формирането в колона един по един.

ОД във втора младша група по физическо възпитаниеУчебна дейност във втора младша група. — Бързаме да помогнем! (Л. И. Пензулаева. Физическо възпитание в детската градина. декември.

КОНСПЕКТ № 1

клас "НА ​​ГОСТ ДА НОСИ"

Цел: учете децата да изпълняват основни движения (пълзене на четири крака в права линия, редуващи се движения на ръцете и краката; търкаляне на топката напред, енергично я отблъскване от вас) заедно с учителя по игрив начин.

Упражнявайте децата в разпръскване и бягане на ято след учителя.

Събудете емоционална реакция у децата и желание за участие в игрова дейност.

Ползи: играчка - Плюшено мече, топки.

ПРОЦЕС НА УРОКА:

аз Учителят кани децата да отидат при Мишка, да видят какво прави в гората си.

Ходене в стадо за учителя ("Краката вървяха топ-топ-горе. Топ-топ-горе по горската пътека...")

Тичане в стадо след учителя (п / и "Слънцето и дъждът")

Воскоп .: - Избягахме от дъжда и хукнахме към бърлогата.

II OSU (без артикули)

  1. "Мечката се събуди"

I. p. Безплатно

Vop .: - Вдигнете ръцете си нагоре, протегнете се. I. p.

  1. "Мечката си измива лицето"

I. p. краката настрани, ръцете на колана.

Повторение: - Наклонете надолу, спуснете ръцете си, за да „загребете малко вода“. I. p.

  1. "Мишка отиде на колело за горски плодове"

I. p. легнете по гръб, опирайте се на предмишницата.

Vop .: - "Велосипед".

4. "Мечката гледа къде са узрели плодовете"

I. p. седнал на пода, с ръце на колана.

Vp .: - Обръща се настрани. I. p.

5. "Пчелите пристигнаха"

Вос .: - Бягам

6. "Мечката се отдръпва от пчелите"

I. p. Безплатно

Vyp .: - Ръцете напред, разклащайки четките нагоре и надолу. I. p.

ATS

"Миша е уморен, пълзеше на четири крака"

Пълзене на четири крака по права линия (разстояние 3-4 м)

"Плази до малините и гледа къде са плодовете"

Упражнения за изправяне

"Ядох малини и започнах да играя с момчетата"

I / y "Хвърли топката"

P / и "Хвани Мишка"

III „Играхме с Мишутка, време е да ходим на детска градина.

Спокойно ходене зад учителя

Визуализация:

КОНСПЕКТ No2

клас "НА ​​СЛЪНЧЕВ ПОЛЮС"

Цел: научете децата да търкалят топката с две ръце към учителя.

Упражнявайте децата в пълзене на четири крака в права линия (на разстояние 4 м).

Укрепване на уменията на децата в ходене и бягане на стадо след учителя, без да се блъскат едно в друго.

Насърчете децата да искат да практикуват и да правят упражненията с всички.

Развийте сръчност, внимание, издръжливост.

Предимства: топки.

ПРОЦЕС НА УРОКА:

аз Учителят кани децата да играят на поляната, където слънцето грее ярко.

Ходене в стадо, за учител

Тичане след учителя (I / y "Малки крака вървят по пътеката, големи крака бягат по пътеката")

II Бягаха, хукваха към слънчевата поляна, бягаха.

OSU (няма артикули)

  1. "Да затоплим дланите си"

I. p. Безплатно.

Vp .: - Вдигнете ръцете си нагоре. I. p.

  1. — Къде са ти коленете?

I. p. краката леко раздалечени, ръцете зад гърба

Речник: - Наведете се напред, докоснете коленете, кажете "Ето". I. p.

  1. "Да се ​​скрием от слънцето"

I. p. краката леко раздалечени, ръцете на колана.

Воскоп .: - Седнете, блокирайки лицето си с ръце. I. p.

  1. "Да се ​​попечем на слънчева поляна"

I. p. легнал по гръб

Vp .: - Обръща се по корем и гръб.

  1. "Зайчета препускаха до нашата поляна"

Повторение: - Подскачане на два крака.

  1. Повторение на 1-во упражнение.

ATS

I / y "Хвърляне на топката" (търкаляне на топката с двете ръце към учителя)

И / y "Като мечка" (пълзи на четири крака)

P / и "Птиците летят"

III Игра с ниска подвижност "Кой е по-тих"


Софтуерно съдържание

Преглед на съдържанието на документа
"Резюме на часовете по физическо възпитание в първа младша група"

Обобщение на часовете по физическо възпитание в първа младша група.

Тема: „На посещение при Зайчето“.

Софтуерно съдържание: обучават децата в изграждане на стадо, ходене в ято зад учител между щифтове, прекрачване на предмети, скачане на два крака с движение напред; научете се да скачате, пляскате, бягате в съответствие с думите на детската стишка; да развива двигателната активност на децата, интереса към двигателната активност.

Складова наличност:играчка "заек", кегли, хартиени "подутини", дунапренени ролки за стъпване.

Ход на урока:

възпитател: "Момчета, днес ще отидем на гости на Бъни. Къде живеят зайците? (отговори на децата). Точно така, Зайчето живее в гората. И има много дървета, между които трябва да вървите внимателно, за да не се блъснете в тях."

Децата следват учителя в ято между поставените на пода кегли.

възпитател:„Минахме през гъста гора, а сега имаме паднали дървета пред нас, през които трябва да прекрачим, за да не паднем.“

Децата, следвайки учителя, прекрачват "падналите дървета" (пяна ролки).

възпитател: „Момчета, вижте колко сняг има в гората. За да не паднем в снега, трябва да прескачаме неравности."

Децата, следвайки учителя, скачат "над неравности" - хартиени кръгове на пода.

възпитател:„Браво момчета! Най-накрая намерихме къща в гората, където живее Бъни. (Изважда картонена къщичка с играчка заек от скривалището.)

Учителят произнася текста на детското стихотворение:

„Малкото бяло зайче седи и мърда уши.

Ето как, ето как той мърда ушите си"

(Децата движат ръцете си, повдигайки ги към главата).

„На зайчето му е студено да седи, трябва да затопли лапите си.

Пляскайте, пляскайте, пляскайте, трябва да затоплите лапите си."

(От думата „пляскане“ до края на фразите децата пляскат с ръце).

„Зайчето е студено да стои, зайчето трябва да скача,

Скок-скок, скок-скок, зайчето трябва да скочи."

(От думите „скок-скок“ и до края на фразата децата подскачат на двата крака на място).

"Мечката изплаши Бъни, Бъни скочи... и препусна в галоп."

Учителят показва на играчката мече, а децата бягат по местата си.

Децата играят на догонване със зайчето.

възпитател:„Браво, момчета, стигнахме безопасно до Бъни, играхме добре с него. Сега нека се сбогуваме с него."

Децата се сбогуват с Бъни, отидете в групата.

Ново в сайта

>

Най - известен