Namai Ligos ir kenkėjai Logopedinės pamokos tema – žiema. Logopedinės pamokos apie leksinių ir gramatinių kategorijų bei grafomotorinių įgūdžių formavimąsi šeštų gyvenimo metų vaikams, kurių kalba yra neišsivysčiusi ir sutrikusi raumenų ir kaulų sistema, santrauka Leksikos tema: "

Logopedinės pamokos tema – žiema. Logopedinės pamokos apie leksinių ir gramatinių kategorijų bei grafomotorinių įgūdžių formavimąsi šeštų gyvenimo metų vaikams, kurių kalba yra neišsivysčiusi ir sutrikusi raumenų ir kaulų sistema, santrauka Leksikos tema: "

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos 1 kombinuoto tipo Urazovo kaimo darželis, Valusky rajonas, Belgorodo sritis

Tema: Garso tarimo automatizavimas (C), skiemenimis, žodžiais ir sakiniais.

Leksinė tema: „Žiema“.

Mokytoja logopedė:

Komaristpya N.V.

2016

Kompensacinė orientacinė grupė

Vyresnioji grupė

Tikslas: Teisingo garso (C) tarimo tvirtinimas skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose.

Kuriama: Ugdykite vaikų kalbą, mąstymą, praturtinkite aktyvumą

žodyną, plėtoti nuoseklią dialoginę ir monologinę kalbą, formuoti garsinę analizę kaip būtiną raštingumo mokymo sąlygą. Formuoti ir ugdyti gebėjimą dalyvauti bendrame žaidime, kalbėti kaip bendravimo ir kultūros priemonę.

Švietimas:Įtvirtinti žinias apie garsų susidarymo mechanizmą, jo akustines ypatybes, formuoti gebėjimą nuosekliai statyti teiginį analizuojant garsą, įtvirtinti žodyną tema „Žiema“, formuoti daiktavardžių galūnes netiesioginiais atvejais.

Švietimas: Ugdyti vaikų gebėjimą bendrauti tarpusavyje žaidime, ugdyti kūrybinę veiklą.

Švietimo sričių papildymas:Socialinis – komunikacinis tobulėjimas; Kognityvinė raida; kalbos raida; meninis ir estetinis vystymasis; fizinis vystymasis.

Kultūros praktika:bendras žaidimas, vaiko bendravimas ir bendravimas su suaugusiaisiais ir bendraamžiais.

Metodiniai metodai:demonstravimas, klausimai, palyginimai, kalbos ir didaktiniai žaidimai, meninis žodis, padrąsinimas.

Preliminarus darbas:Artikuliacinė gimnastika garso kūrimui (C). Garso (C) tarimo pratimai skiemenų, žodžių, frazių, sakinių, grynai - patarlių, eilėraščių, mįslių.

Įranga: Individualūs veidrodžiai; Demonstracinės kortelės raidė (C); laiškų kasos aparatas; Užrašų knygelės; spalvoti pieštukai; garsiniai simboliai (lustai); temos nuotraukos (Sniegas, snaigė, varveklis, rogės, sniegas, sniego motociklas, motoroleris, lėktuvas, dulkių siurblys, mėsmalė, sulčiaspaudė); siužeto paveikslas „Žiema, sniego senelis, Kalėdų senelis, Snegurochka); vokai su sniego seneliais; logopediniai čiužiniai, rutuliai (plastikiniai), medis, arkos, namas.

Bibliografija:„Linksmoji artikuliacinė gimnastika“. N.V. Nishchev, „Vaikystės spauda“. „Ikimokyklinio amžiaus vaikų garsinės kalbos kultūros ugdymas“ O.A. Novikovskaja Sankt Peterburgas "Vaikystė-spauda" 2002. "Kalbos ugdymo pratimai". L.G. Paramonova, Delta Sankt Peterburgas 1999. Garso tarimo formavimas ikimokyklinio amžiaus vaikams. T.B. Filičeva, T.V. Tumanova "S" 1993. "Garso raidžių analizės raida 5-6 metų vaikams". E.V. Kolesnikova Maskva 2000. „Žingsniai į mokyklą“ Raštingumo mokymas vaikams, turintiems kalbos sutrikimų. E.V. Kuznecova. I.A. Tikhonova Maskva 1999 m.

„Smulkiosios rankų motorikos formavimas, žaidimai ir pratimai“. S.E. Bolšakova Maskva 2005. „Žaidimai logopediniame darbe su vaikais“ (logopedų vadovas). Į IR. Seleverstova Maskvos "Apšvietos" 1979. "Išmokykite vaikus atspėti mįsles". PIETUS. Illarionov Maskvos „Apšvietos“ 1985 m.

„Skaitymas vaikams“ Z G. Sakhipova, A.Sh. Asadulinas, S.G. Suleimanova Leningrado „Apšvietos“ Leningrado skyrius 1987. „Didysis pradžiamokslis“ (žaidimuose, pasakose, eilėraščiuose, mįslėse). L.P. Savina, T.V. Krylova Maskva 1999. „Mokykis žaisdamas“. (Žaidimai ir pratimai su skambiu žodžiu). A.I. Maksakovas, G.A. Tumakova Maskvos „Apšvietimas“ 1983 m.

Interneto svetainių kūrimas.

1. organizacinis momentas.

Artikuliacinė gimnastika:

Jei iš visos širdies tiki pasaka,

Durys į magišką pasaulį atsivers!(atvira burna "Chick")

Galite lengvai ten patekti(laikykite plačią, atsipalaidavusią liežuvį

Ant stebuklingo kilimo - lėktuvas,apatinė lūpa, skaičiuojama nuo 1 iki 10 "kaukolė")

Skraidančiame dideliame laive(pakelkite šoninius kraštus ir liežuvio galiuką

"Taurė")

Arba su Baba Yaga ant šluotos,(siauro liežuvio galas juda ritmingai

Dešinė – kairė „Žiūrėti“)

Ant plausto pieno upe,(platus atsipalaidavęs liežuvis „Kastuvas“)

Ir jojimas ant žirgo - kuprotas arklys,(spustelėkite liežuvį "Arklys")

Ant ugnies paukščio galite skristi į pasaką,(platus liežuvis juda aukštyn ir žemyn

"Sūpynės")

Galite riedėti ant Kolobok,(sukamaisiais judesiais liežuvio galiuku išilgai

lūpos "Skanus uogienė")

Galite vairuoti kaip dramblys ant ežio(kramtykite liežuvį, šiek tiek įkandę)

Oi! Atrodo, kad mes jau pasakoje....

Paraiška Nr.1

Logopedas: – Taip patekome į „Baltąją pasaką“. Čia viskas magiška. Stebuklingas baltas sniegas, visai nešaltas, bet staiga visoje šitoje magijoje pajutome, kad esame sustingę ir susiraukšlėję.(susitraukti).

Sušilkime ir pastatykime sniego senį.

2. Sniego senis. (Išsilavinimas, žodžių derinimas su judesiu, sklandus, melodingas kalbėjimas).

Šiandien nuo sniego šlapio - koma (eiti ratu, pasilenkęs: riedėti priešais

įsivaizduojamas komikas)

Netoli namo nulipdėme Sniego senį(padėkite įsivaizduojamą gumulą vieną ant kito)

Ši Baba stovi prie pačių vartų,(išlygina sniegą ant moters rankomis)

Niekas nepraeina! Niekas nepraeina!(grasinama dešinės rankos pirštu, tada kaire)

Ji jau pažįstama visiems vaikams, ir

Blakė vis loja: „Kažkas kieme“.(„Kastuvas“)

Paraiška №2

3. Pranešimas apie pamokos temą.

Logopedas: Sužinosite, kokius garsus tyrinėsime, jei įminsite šias mįsles. Šie garsai yra atsakymuose:

Balta antklodė pagaminta ne rankomis.

Neausti ir nekarpyti,

Nukrito iš dangaus į žemę?(Sniegas)

Iš dangaus į laukus krenta žvaigždės,

Tegul juoda žemė slepiasi po juo,

Daug, daug žvaigždžių, plonų kaip stiklas,

Žvaigždės šaltos, o žemė šilta?(Snaigės)

Balta morka auga žiemą

Ji auga aukštyn kojom

Auga ne vasarą, o žiemą,

Bet saulė ją kepins

Ar ji verks ir mirs?(Varveklis)

Kas nusileis pas mus be juoko,

Bala pagaminta iš sniego.

Su Kalėdų Seneliu Naujaisiais metais,

Veda apvalų šokį?

(Snieguolė)

Logopedas ant skydelio deda vaikų atspėtų mįslių paveikslėlius.

Paraiška №3

Logopedas: Koks garsas girdimas žodžio pradžioje spėliojant?

Vaikų atsakymai.

4. Tema: Garsas (S). Raidė C. „Žiema“.

Garso charakteristika (C) pagal artikuliacinius ir akustinius požymius.

* nedainuojama – priebalsė

* lūpos šypsosi, matosi dantys, dantys ne iki galo užsimerkę, lieka tarpelis

* liežuvis platus, ramiai guli žemiau apatinių dantų.

Logopedas ant lentos padeda demonstracinę kortelę su raide C.

5. Garso (C) tarimas skiemenyse, žodžiuose.

Garso padėties nustatymas (C). Spalvoto garso simbolio įdėjimas į norimą garso namų langą.

Logopedas: Rogės, snaigės, sniego pusnys, lapė, ausis, pompa, dulkių siurblys.

a) Koks garsas girdimas šiuose žodžiuose? (ištisinis priebalsis (C).

b) Raidės (C) spausdinimas ant lentos, sąsiuviniuose. Piešimas ore.

c) Darbas su laiškų kasa.

d) SA skiemenų spausdinimas; CO; SU; SY.

e) Žodžių spausdinimas: sodas, sultys, šakelė, sūris.

e) Kuris garsas skaičiuojamas (1, 2 ar ką?)

g) Suskirstykite žodžius į skiemenis (driftai, lapė, rogės, siurblys, dulkių siurblys).

h) Kuriame žodyje yra garsas?

Prašymas Nr.4

Žaidimas: „Pagauk garsą» (Vaikai ploja garsą (C)).

Žaidimas: „Priešingai“AC-CA; OS-CO; US-SU; YC-SY; ES-SE.

Aš tau „metu“ garsus, o tu man „grąžini“ skiemenis. C - A - CA; SU-

O-CO; S - U - SU; C – Y – SY; S - E - SE.

Žaidimas: „Prisimink, kartok“

Šamas, kaukė, lapė, drugelis(pakeisti žodžių tvarką).

Žaidimas: „Pavadink tai meiliai“

Rogės – rogės.

Snieguolės – sniego pusnys.

Sniegas - sniegas, sniego gniūžtė.

Snaigė - snaigė.

Pušis – pušis.

Bulkas – sniego senis.

Varveklis – varveklis.

6. Susijusių žodžių pasirinkimas (žodžių daryba)

Logopedas: Pavadinkite žodžius, panašius į žodį SNIEGAS

Vaikų atsakymai (buliukai, sniego gniūžtė, snaigės, sniego gniūžtės, sniego senis).

Logopedas: (logopedas deda paveikslėlius ant skydelio)

Aš tau pasakysiu du žodžius, o tu iš jų padarysi vieną žodį.

Sninga – sninga;

Pasivaikščiojimai sniege – sniego motociklas;

Jis pats rieda – paspirtukas;

Pats skrenda – lėktuvas;

Dulkių siurblys - dulkių siurblys;

Mėsos gabalai - mėsmalė;

Sulčių virėjai – sulčiaspaudė.

Prašymas Nr.5

7. Kūno kultūra.

Logopedas: – Ar nori aplankyti Kalėdų Senelį?

Ir štai jis tikrai nori žaisti su tavimi:

Tėvas Šaltis:

Pramušk pūgą

Lenkis po pušimi, egle,

Viskas, kas yra mano miške

Užmigsiu, viską atnešiu.

Mes jam atsakėme:

Mes nebijome miltelių,

Mes mėgstame sniegą - ploji rankomis,

Rankos į šonus, prie siūlių,

Užteks sniego mums ir jums!

Dabar mes esame metikai – pataikėme į priešą!

Pasukite ranką - meskite!

Sniego gniūžtė lekia tiesiai į taikinį(mėtyti kamuoliukus į taikinį. "medis")

Prašymas Nr.6

8. Apsilankymas pas Snow Maiden. Mąstymo, regėjimo dėmesio, smulkiosios motorikos ugdymas.

Eikite taku (rankomis - kojomis - lankais) į namus, namuose raskite kitą Snieguolės paruoštą užduotį.

Prašymas Nr.7

Vaikai randa namuose - vokus, kuriuose yra iškirptos iš popieriaus detalės: 3 balti apskritimai; raudona morka; geltonas kibiras; ruda šluota; 2 juodi apskritimai (akys).

Ir dabar kiekvienas iš jūsų apakinate savo mažą moterį. Surengsime konkursą "Kas greitesnis?" Šauniai padirbėta!!! Greitai susitvarkėme su užduotimi, greičiausia šiandien buvo....

9. Mokymas atskirti baltą nuo kitų spalvų, derinti būdvardžius su daiktavardžiais lytimi, skaičiumi, didžiąja raide.

Snieguolė : - Kokios spalvos tavo sniego seneliai?

Vaikai: – Sniego seneliai balti.

Snieguolė: – Kokius kibirus jie turi ant galvų?

Vaikai: - Geltoni kibirai.

Snieguolė : - Kokia sniego moters nosis?

Vaikai: - Raudonos nosytės.

Snieguolė : Kokios jų akys?

Vaikai: - Juodos akys

Snieguolė : - Kokią šluotą jie turi?

Vaikai: - Geltona.

Snieguolė: – Jūs, vaikinai, padarėte gerą darbą, padarėte sniego senelius, papasakojote apie juos, o dabar šiek tiek pailsėkime.

Prašymas Nr.8

10. Raumenų tonuso reguliavimas. Atsipalaidavimas.

Snieguolė: Sniegas mūsų pasakoje nėra šaltas, todėl galime gulėti ant jo, kaip ir antplunksnų lova. Atsigulkite ant nugaros, laisvai ištieskite rankas išilgai kūno delnais aukštyn, atpalaiduokite kojas, užmerkite akis ir klausykite stebuklingo eilėraščio.

Ryte katė užsidėjo ant letenų,

Baltas sniegas, baltas sniegas.

Sukasi, lengvas naujas

Vaikinai virš galvų

Jis spėjo ant grindinio ištiesti pūkuotą nosinę.

Jis atsigulė palei tvorą,

tupėjo ant žibinto,

Taip greitai, labai greitai

Iš kalnų skris rogės;

Tai reiškia, kad kieme vėl bus galima statyti tvirtovę.

11. Pamokos rezultatas. Vaikų skatinimas.


Pamokos ta tema santrauka:

"Žiema. C garsas uždarais skiemenimis ir žodžio pabaigoje.

Pogrupio integruota logopedinė pamoka

(garso tarimo taisymas ir kalbos raida)

vyresniems ikimokyklinukams.

Tikslai:

  • automatizuoti C garsą uždaruose skiemenyse ir žodžio pabaigoje.
  • formuoti gebėjimą sudaryti sudėtinius sakinius su priešpriešiniu jungtuku A.

Užduotys:

korekcinis ir vystomasis:

  • teisingas tarimas;
  • taisyti ir ugdyti rišlią kalbą, gebėjimą sudaryti sudėtinius sakinius su prieštaraujančia jungtimi A;
  • taisyti ir plėtoti dialoginę kalbą formuojant atsakymą visu sakiniu;
  • koreguoti ir ugdyti klausos suvokimą;
  • teisingas kalbinis kvėpavimas;
  • koreguoti ir lavinti smulkiąją rankų motoriką;
  • lavinti bendrąją motoriką, gebėjimą derinti kalbą su judesiu;
  • lavinti dėmesį, atmintį, loginį mąstymą;
  • koreguoti ir ugdyti asmenines savybes, emocinę-valinę sferą (susivaldymo įgūdžius, atkaklumą).

edukacinis:

  • patikslinti ir išplėsti žodyną tema „Žiema“;
  • sisteminti ir apibendrinti žinias tema „Žiema“;
  • įvesti raidę C, koreliuoti garsą "c" su raide;
  • ugdyti pagrindinius skaitymo įgūdžius.

edukacinis:

  • ugdyti susidomėjimą užsiėmimais;
  • ugdyti nepriklausomybę;
  • ugdyti moralines savybes (atsargus požiūris į naudą,

darbštumas).

tausojanti sveikatą:

  • suplanuoti medžiagos kiekį, atsižvelgiant į padidėjusį vaikų nuovargį;
  • stebėti teisingą vaikų nusileidimą;
  • prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo;
  • laikytis akių apsaugos režimo;
  • kaitaliokite statines ir dinamines užduotis.

Įranga:

Dalyko ir dalyko paveikslėliai artikuliacinei gimnastikai, dalykinės nuotraukos „Žiema miške“ ir „Vasara miške“, dalykinės nuotraukos „Mūsų miško laukiniai gyvūnai“, temos paveikslėliai tema: „Žiemos pramogos vaikams“, medvilnė sniego gniūžtės, paveikslėliai „kiškis“ ir „voverė“, rodyklė, vizualinės gimnastikos stalas, mediniai karoliukai, temos paveikslėliai iš G. A. Kašės vadovo, kasetė su P. I. Čaikovskio muzika „Metų laikai“, magnetofonas, snaigės iš sidabrinio popieriaus .

Kurso eiga.

Etapai

klases

Darbo rūšys scenoje

Mokytojo veikla

vaiko veikla

Kokios užduotys buvo sprendžiamos vykdant užduotis

Organizacinis momentas.

Mokytojas mįsles apie žiemą.

Vaikai spėja.

Organizuokite vaikus

paruoštas darbui. Prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo.

ll.1

Namų darbų tikrinimas.

Mokytojas tikrina namų darbus tema: „Garso C automatizavimas žodžio gale“. Prašo vaikų atpažinti žodžius su garsu C žodžio gale. Už kiekvieną taisyklingai ištartą žodį logopedas į sąsiuvinį įdeda mini atspaudą atsakančiam vaikui.

Vaikai taria žodžius.

Sužinokite, kaip pakoreguotas garso C tarimas žodžių gale

ll.2

Žinių atnaujinimas.

D / ir „Pasakyk priešingai“.

Žaidimas „Atspėk, kur mes šiandien būsime?“.

Naudojamas P.I.Čaikovskio „Žiema“ įrašas.

Logopedė kviečia vaikus žaisti žaidimą – įvardyti priešingos reikšmės žodžius.

Mokytoja kviečia vaikus pasivaikščioti po žiemos mišką. Jis pasakoja, kad pasivaikščiojimas bus mūsų vaizduotėje, sužino savo įspūdžius apie muziką.

Vaikai pasirenka žodžius-antonimus.

Karšta šalta;

purus - lygus;

žiema - vasara ir kt.

Vaikai klausosi kūrinio.

Jie sako, ką pristatė.

Atnaujinti žinias,

pasiruošti naujos medžiagos suvokimui.

Atnaujinkite savo žinias šia tema.

ll.3

Naujos medžiagos mokymasis.

Pamokos temos žinutė.

Kvėpavimo

Pratimas: Sniegas.

D / ir „Rasti skirtumus“.

D / ir „Žiema

linksma."

Mokytoja informuoja vaikus, kad šiandien pamokoje jie eis pasivaikščioti į žiemos mišką, kur toliau mokysis taisyklingai tarti C garsą ir gražiai kalbėti. Klausia, ar vaikai prisimena pagrindinius žiemos požymius.

Vadovaujančių klausimų pagalba išsiaiškina, ką jiems priminė muzika.Prašo atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Mokytojas siūlo pavaizduoti „sniegą“ - pūsti snaigę iš delno, kontroliuoti teisingą iškvėpimą.

Logopedas kviečia vaikus pažvelgti į gyvūnų paveikslėlius (deda juos ant lentos poromis), surasti skirtumus ir papasakoti apie juos visu sakiniu, naudojant mažą žodį A.

Logopedė kviečia vaikus iš stebuklingos dėžutės ištraukti du paveikslėlius ir vienu sakiniu mažu žodžiu A pasakyti, ką vaikai daro.

Vaikai parodo, kaip taisyklingai ištaria garsą S.

Vaikai prisimena pagrindinius žiemos požymius.

Vaikai atsako, kad klausoma muzika padėjo prisiminti (sniego kritimas, pūga, pūga ir kt.).

Vaikai daro mankštą.

Vaikai sudaro sakinius pagal paveikslėlius.

Meškiukas didelis, o pelė maža.

Kiškis turi ilgas ausis, o lokys - trumpas.

Voverė šokinėja ant medžių, o zuikis šoka ant žemės.

Kiškis baltas, o vilkas pilkas ir t.t.

Vaikai kalbasi.

Mergina čiuožia, o berniukas kuria sniego senį. Ir taip toliau.

Nustatykite vaikų supratimo apie teisingą garso S tarimą lygį.

Suformuoti įgūdį atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Suformuokite teisingą iškvėpimą.

Suformuoti gebėjimą kurti sakinius su priešpriešiniu jungtuku A.

Suformuoti gebėjimą kurti sakinius su priešpriešiniu jungtuku A

ll.4

Studijuotos medžiagos konsolidavimas.

D / ir „Kaip kiškis ir voverė ruošėsi žiemai“.

Dinaminė pauzė.

Pirštų gimnastika „zuikis“.

Dinaminė pauzė „Žaiskime su vovere“.

Kalbos-motorinis ritmas.

Garso C tarimo automatizavimas žodžio gale.

Pažintis su raide C. Atbulinių skiemenų skaitymas.

Vizualinė gimnastika

"Sniego gniūžtė".

Logopedė praneša, kad miške po eglute pasislėpė kiškis ir parodo paveikslėlį. Prašo vaikų papasakoti, kaip kiškis ruošiasi žiemai.

Mokytoja pasakoja, kad ant eglutės slepiasi voveraitė.

Prašo vaikų papasakoti, kaip voverė ruošėsi žiemai.

Logopedė kviečia vaikus atlikti pirštų gimnastikos pratimą.

Logopedė kviečia vaikus atlikti judesius garsais ir skiemenimis. Atliekamas izoliuotas garsų A, O, U, Y, C tarimas; skiemenys AC, OS, US, YS.

Logopedė siūlo padėti voveraitei ant virvelės suverti grybus. Taisyklingai ištarkite žodį su garsu C- ir suverkite grybą.

Logopedė rodo vaikams lėlę Snow Maiden ir sako, kad jos vardas prasideda raide,

kuri žymi pamokos garsą. Tai raidė C.

Tada jis kviečia vaikus ištarti skiemenis su šia raide, įrašyta snaigėmis (lentoje).

Logopedė prašo vaikų akimis sekti rodyklę – „skrenda sniego gniūžtė“.

Vaikai prisimena, kaip kiškis ruošėsi žiemai. Pilką paltą pakeitė į baltą.

Vasarą zuikis turi pilką kailinį, o žiemą baltas.

Vaikai prisimena, kaip voverė ruošėsi žiemai.Ruošė reikmenis, kailį pakeitė į pilką.

Vaikai daro mankštą.

Vaikai atlieka pratimus kartu su mokytoju.

Vaikai kartoja žodžius po logopedo (nosis, ananasas, dulkių siurblys, pelerina, gira..) ir suverdami medinius „grybų“ karoliukus ant virvelės.

Vaikai susipažįsta su raide C, tada skaito skiemenis AC, OS, US, YS.

Vaikai seka logopedo rodyklę, akimis apibūdindami įvairias figūras.

Praturtinkite žodyną pamokos tema.

Sustiprinkite gebėjimą atsakyti visu sakiniu.

Lavinti smulkiąją motoriką.

Pataisykite teisingą garso C tarimą atvirkštiniais skiemenimis.

Lavinti foneminį suvokimą, bendrąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu.

Pataisykite teisingą garso C tarimą žodžio gale esančioje pozicijoje.

Lavinti smulkiąją motoriką.

Išmokite susieti garsus su raidėmis. Ugdykite skaitymo įpročius.

Pataisykite teisingą garso tarimą

skaitymo procesas.

Palaikykite akių apsaugą.

D / ir „Baik sakinį“.

Logopedas pakviečia vaikus užbaigti išgirstą sakinį, o tada jį iki galo pakartoti.

(Žiemą sninga, o rudenį ...

Žiemą iškrenta sniegas, o pavasarį..

Žiemą miškas miega, o pavasarį ...

Žiemą šalta, o vasarą...

Žiemą medžiai balti, o rudenį...

Žiemą zuikis baltas, ir

vasarą pilka. Ir taip toliau.).

Vaikai užbaigia sakinį ir pakartoja jį iki galo.

Įtvirtinti įgūdžius sudaryti sudėtingą sakinį, turintį opozicijos reikšmę.

ll.5

Žinių ir įgūdžių kontrolė.

D / ir "Pasirinkite paveikslėlį".

D / ir „Žiema-vasara“.

Mokytojas prašo vaikų padėti Snieguolei surasti paveikslėlius su žodžiais, kurių varduose yra garsas C, ir teisingai juos pavadinti.

Logopedė kviečia vaikus atrasti gyvūnų prigimties, elgsenos ir spalvos skirtumus, vaikų žaidimus, žiemą ir vasarą, pasitelkdama paveikslėlius „Miške žiemą“ ir „Vasarą miške“ ir apie tai papasakoti pilnas sakinys.

Vaikai pasirenka paveikslėlius, kurių pavadinimuose yra garsas C, ir pavadina juos.

Vaikai grandinėje sugalvoja sakinius pagal paveikslėlius, naudodamiesi

opozicinė sąjunga a.

Žiemą ant žemės guli sniegas, o vasarą auga žolė.

Žiemą šalta, o vasarą karšta.

Žiemą vaikai važinėja pačiūžomis, o vasarą – riedučiais. Ir taip toliau.

Žodžio pabaigos pozicijoje patikrinkite taisyklingo garso C tarimo įgūdžius.

Patikrinkite gebėjimą sudaryti sudėtinį sakinį su priešpriešiniu jungtuku A.

lll.1

Pamokos santrauka.

Vaikų veiklos vertinimas.

Mokytoja kviečia vaikus prisiminti, kur juos perkėlė klausoma muzika, kokios užduotys padėjo atlikti?

Kokį garsą jie išmoko leisti šiandien?

Mokytojas įvertina vaikų darbą ir kiekvienam įteikia po snaigę.

Vaikai dalijasi muzikiniais įspūdžiais iš klausytos muzikos.

Pakartokite žiemos požymius.

Įvardykite garsą, paaiškinkite teisingą artikuliaciją.

Apibendrinkite pamokos temą; lavinti dėmesį, atmintį.

lll/2

Namų darbai.

Mokytojas duoda vaikams namų darbus nagrinėjama tema.

Vaikai gauna namų darbus.

Namų darbų metu sustiprinkite nagrinėjamą temą.


NEVALSTYBINĖ INSTITUCIJA

PAPILDOMAS PROFESINIS IŠSIlavinimas
SIBYRO PRAKTINĖS PSICHOLOGIJOS INSTITUTAS,
PEDAGOGIJA IR SOCIALINIS DARBAS
VALSTYBĖS BENDROJO UGDYMO

IRKUTSK REGIONO VALSTYBINĖ ĮSTAIGA

SPECIALIOJI (PASTATYMO) INTERNATAINĖ MOKYKLA
STUDENTAMS TURIANT KLAUSOS TRŪKĄ, ČEREMHOVO“

Individuali pamoka šia tema

"Tekstas" Žiema "(2 pamoka).

Garso [С] automatizavimas skiemenyse,

žodžiai, sakiniai.

Atlikta:

O. Kh. Akbulatova

klausos mokytojas

GOKU "SKSHI Cheremkhovo"

Mokymosi forma – nuotolinė

Mokslinis patarėjas:

Docentas O. Yu. Piskun

Individuali pamoka tema „Tekstas“ Žiema“ (2 pamoka). Garso [C] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose.

Tema : Tekstas „Žiema“ (2 pamoka). Garso automatika [S]

Mokinys : Julija Popova, 7 metai, CI, 5 metai.

Užduotys : mokyti atskirti ir atpažinti kalbinę medžiagą tema „Žiema“, žodžius, frazes ir sakinius iš teksto; formuoti tarimo įgūdžius ir gebėjimus; tęsti darbą su kalbiniu kvėpavimu, kalbos suliejimu ir sklandumu; formuoti gebėjimą žodžiais išryškinti kirčiavimą, laikytis ortopedijos normų; išmokti atsakyti į klausimus apie pasakojimo turinį; ugdyti gebėjimą suprasti šnekamąją kalbą; praturtinti žodyną; formuoti kalbos savikontrolę; ugdyti susidomėjimą mokymusi.

Įranga : pristatymas, laisvas tekstas, planšetės, temos ir siužetinės nuotraukos, kalbos kvėpavimo gimnastikos kompleksas, artikuliacinės gimnastikos kompleksas

INSTRUKCIJA:

Org. momentas

Mokytojas : Štai ir saulė

Mūsų Julija nusišypsojo.

Kokia tavo nuotaika?

Vaikas : Esu geros nuotaikos.

Mokytojas : Sveiki, Julija.

Vaikas : Laba diena.

Mokytojas : Kaip tu mane girdi?

Vaikas : Gerai girdžiu.

Mokytojas : Darom?

Vaikas : Taip, mes.

Mokytojas : Atspėk mįslę.

Pučia vėjas, sninga

Artėja Naujieji metai.

Vaikas : Tai žiema.

Mokytojas : Koks oras žiemą?

Vaikas : Žiemą šalta, pučia vėjas, sninga.

II Gimnastika

Mokytojas : Užsiimkime gimnastika.

1. Kalbinio kvėpavimo gimnastika.

„Veterok“ Lauke šalta

Pūtė stiprus vėjas.

„Sniego kritimas“ Iškrito stiprus sniegas,

Ore sūkuriavo snaigės.

„Drąsus slidininkas“ Berniukas nuėjo slidinėti.

„Snieguolė“ Snieguolė atėjo aplankyti vaikų,

Snieguolė dainuoja dainas:

A_______, O_______, Y_________, E_______, I_______.

2. Artikuliacinė gimnastika.

"Langas" Išlindo saulė.

"Tvora" Pūtė šaltas vėjas,

Pasidarė šalta.

"Sūpynės" Pradėjo snigti,

Vaikai bėgo žaisti sniego gniūžtėmis.

„Išsivalome dantis“ Prižiūrėtojai nuima sniegą.

"Slide" Vaikai važiuoja ant kalno.

„Adata“ Vėl išlindo saulė,

Ant stogų atsirado varvekliai.

III Darbas su tarimu.

Mokytojas : Tarkime, kad garsas C teisingai,

Padėkite snaigėms skristi pas Snow Maiden

SU_______________.

1. Darbas su kortele.

Mokytojas : Kas čia? (varveklis)

CO CO varveklis

su su varveklis

si si kabo

Mokytojas : Klausyk ir kartok: Ant stogo kabo varveklis.

2. Žaidimas „Atspėk“.

Mokytojas : Kas čia? (snaigė, sniego gniūžtės, sniego senis)

3. Žaidimas „Kas tai?“.

Mokytojas : Žodžius ir sakinius vadinsiu garsu C. Turite rasti paveikslėlį ir pakartoti tai, ką sakiau

Sniegas

Rogės

Varveklis

Sniego gniūžtės

Snaigė

Sniego senis

Vaikai žaidžia sniege.

Vaikai gamina sniego senį.

Merginos važinėja rogutėmis.

Ant stogo kabo varveklis.

4 Žaidimas „Dainos“

Mokytojas : Klausyk ir kartok paskui mane:

A A _____________ a __________

y __________ y_______ m

C С__________________

SASASASASA SA ____________

sa__________ sasasa

CACASA CACACA CASASA

Fizminutka

Žiema atėjo,

Atnešė šalnų.

Žiema atėjo,

Nosis užšąla.

Sniegas.

Sniego pusnys.

Ledas.

Visi gatvėje – pirmyn.

Apsivilkite šiltas kelnes

Skrybėlė, paltas, batai.

Šiltos rankos kumštinėse

Ir užsirišti šalikus.

IV Klausos suvokimo ugdymas

1. Žaidimas "Menininkai"

Mokytojas: Surinkite paveikslėlį.

Koks sezonas?

Vaikas: Nuotraukoje žiema.

Mokytojas: Pavadinkite žiemos mėnesius.

Vaikas: Gruodis, sausis, vasaris yra žiemos mėnesiai.

Mokytojas: Pridėti: žiema (kas?) …….

Vaikas: Šalta, snieguota, šalta, vėjuota, gražu.

Mokytojas: Pakartokite: atėjo šalta snieguota žiema.

2 Užbaikite sakinius.

Mokytojas: Pabaik sakinius su:

Berniukas važiuoja ... .. (rogėse.)

Vaikinai žaidžia ...... .. (sniego gniūžtėmis.)

Vaikai lipdo ... ... ... (sniego senį.)

Merginos čiuožia ...... (čiuožia.)

3. Darbas sąsiuvinyje.

Mokytojas: Apibraukite taškus. Kas nutiko?

Vaikas: Tai sniego senis.

4. Darbas su istorija "Žiema". (Atėjo šalta žiema. Krinta purus sniegas, pučia vėjas. Berniukai pasiėmė roges. Leidžiasi rogutėmis nuo kalno. Vyresni vaikinai gamina sniego senį. Merginos čiuožia. Vaikai linksminasi.)

Mokytojas: Kokią istoriją skaitysime?

Vaikas: Paskaitykime istoriją „Žiema“.

Mokytojas: Sukurkite istoriją iš lentų.

Vaikas: Sukūriau istoriją.

Mokytojas: Atsakysime į klausimus:

Klausimai:

1 Koks dabar sezonas?

2 Apibūdinkite, koks oras yra žiemą.

3 Ką berniukai veikia gatvėje?

4 Kas daro sniego senį?

6 Ką veikia merginos?

7 Ką mėgsti veikti lauke žiemą?

5. Žaidimas „Surask klaidą“.

Mokytojas: Pateiksiu pasiūlymus. Šiuose sakiniuose turite rasti klaidą.

Atėjo šalta lietinga žiema.

Žiemą iškrenta purus sniegas, pučia šaltas vėjas.

Vasarą vaikai važinėja rogutėmis, čiuožia ir slidinėja.

Rudenį vaikai gamina sniego senį.

V Pamokos santrauka

Vaiko veiklos įvertinimas.

Logopedinės pamokos tema „Žiemos žiema“ konspektas.

Tikslas: kalbos leksinių ir gramatinių priemonių formavimas.

Korekcinė ir auklėjamoji užduotis:idėjų apie žiemą ir jos požymius įtvirtinimas. Žodyno tema „Žiema“ tobulinimas, išplėtimas ir aktyvinimas(žiema, sniegas, snaigė, dribsniai, grūdai, pūga, pūga, pučiantis sniegas, sniego kritimas, ledas, sniego pusnys, raštas; šalta, balta, pūkuota, apsnigta, šalta, stiprus, alkanas, „užšalti, uždengti, iškristi, kaukti, šluoti, pamaitinti, pabarstyti).Įtvirtinti galimybę pasirinkti vienarūšius apibrėžimus, gramatiškai taisyklingai sudaryti sakinius, sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis vienaskaitoje.

Koregavimo ir vystymo užduotis:klausos ir regos dėmesio, mąstymo, kalbinio kvėpavimo, smulkiosios ir bendrosios motorikos, kūrybinės vaizduotės, kalbos derinimo su judesiu, dialoginio kalbėjimo ugdymas.

Korekcinė ir auklėjamoji užduotis:bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo įgūdžių formavimas. Meilės ir pagarbos gamtai ugdymas.

Įranga. Sniego senelio žaislas, laiškas, siužetinės nuotraukos tema „Žiema“, magnetofonas, kasetė su P. I. Čaikovskio pjesės „Žiemos rytas“ įrašu, individualūs spalvoti lapai, baltas guašas, dažai, eglutė, popierinės snaigės.

parengiamieji darbai. Pasivaikščiokite parke, stebėkite žiemos pokyčius gamtoje. Mokytis eilėraščių apie žiemą. Vaikų supažindinimas su patarlėmis ir priežodžiais apie žiemą. Sniego senio modeliavimas ir dekoravimas svetainėje.

ugdyti meilę poetiniam žodžiui, gamtai.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas. Skamba garso įrašas „Žiemos rytas“. Sniego senelis ateina į svečius ir atneša laišką.

Logopedas: Vaikinai, atidarykime laišką ir perskaitykime. Mįslės laiške.

Tas, kuris atspės mano mįsles, atsisės:

Keista žvaigždutė Koks juokingas žmogus

Nukrito iš dangaus Įsisuko į XXI amžių?

Ant delno Morka - nosis, rankoje - šluota,

Ji atsigulė ir dingo. Bijo saulės ir karščio.

(snaigė) (sniego senis)

Nematomas menininkas skaidrus kaip stiklas,

Jis eina aplink miestą: Taip, tu negali jo įdėti į langą.

Visi skruostai parausta, (ledas)

Visiems bus užspausta nosis.

(užšalimas)

Atėjo šaltis, jis skrenda baltu kaimeniu,

Vanduo pavirto ledu, Ir skraidydama spindi.

Ilgaausis kiškis pilkas Jis tirpsta kaip šalta žvaigždė

Pavirto baltu zuikučiu. Ant delno ir burnoje.

Meška nustojo riaumoti - (sniegas)

Meška miške užmigo žiemos miegu.

Kas pasakys, kas žino

Kada tai įvyksta?

(žiema)

Logopedas. Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Vaikai. Žiema.

2. Pranešimas apie pamokos temą.

Logopedas . Ką jūs, vaikinai, manote, apie ką kalbėsime klasėje?

Vaikai. Šiandien klasėje kalbėsime apie žiemą.

Logopedas. Kas slypi aplinkui?

Vaikai. Aplinkui sniegas.

Logopedas. Kas yra upėje?

Vaikai. Ledas ant upės.

Logopedas. Kas yra gatvėje? Kodėl šalta?

Vaikai. Lauke šalta.

3. Mimikos pratimai

Siekdami išreikšti savo būseną ir nuotaiką įvairiu žiemos metu, džiaugiamės pirmuoju sniegu, drebame nuo šalto vėjo, drebame iki kaulų smegenų šaltu, lediniu oru. Perteikti piktą Kalėdų Senelio intonaciją.

Kalėdų Senelis miegojo lovoje

Atsikėliau varvekliams skambant: -

Kur jūs, pūgos ir pūgos?

Kodėl tu manęs nepažadini?

Išreikškite žiemos nuotaiką ir veiksmus veido išraiškomis, gestais ir judesiais.

Čia Žiema burtininkė aprengė medžius ir krūmus baltais drabužiais, žemę nubarstė blizgučiais ir sidabru.

Bet supykusi Žiema, senutė, užšaldė paukščius, žmones ir gyvulius, surišo upes ledu ir t.t.

Pratimai skruostams ir lūpoms

Sniego seniai džiaugiasi sniegu ir šalčiu.Išpūsk skruostus. Linksma akių išraiška.

Liūdni sniego seneliai pavasarį.Nuleiskite lūpų kampučius žemyn. Perteikti liūdną žvilgsnį.

Kalbos pratimai

Varveklis. Ištieskite „aštrią“ liežuvį kuo toliau nuo burnos ir laikykite šioje pozicijoje (skaičiuokite iki „šešių – aštuonių“).

Ledo rogutės. Padarykite liežuvį „puodelį“.

Kalnas nusileidimui.Atidarykite burną, nuleiskite liežuvį už apatinių dantų, užpakalinę liežuvio dalį sulenkite „kalva“.

Sanochki. Burna atvira, lūpos šypsosi. Šoninius liežuvio kraštus stipriai prispauskite prie viršutinių krūminių dantų, nugarą lenkite žemyn, galiukas laisvas. Judėjimas pirmyn ir atgal, šoniniai liežuvio kraštai turi slysti per krūminius dantis. Įsitikinkite, kad apatinis žandikaulis nejuda, lūpos neliečia dantų.

Uragano vėjas atidaro ir uždaro langą.Uždengta burna. Liežuvis išlindęs iš burnos. Pakelkite ir nuleiskite liežuvio galiuką.

Sniego audra. Senas, žilaplaukis, su ledo lazda, pūga klimpsta Baba Yaga. Pūga kaukia: „Z-z-z-z-z-z“. (Su padidintu garsu.) Miškas aimanavo nuo pūgos: „M-m-m-m-m-m“. (Tyliai, aukštu balsu.) Ąžuolai smarkiai dejuoja: „M-m-m-m-m-m“. (Garsiai, pusbalsiu.) Beržai dejuoja „M-m-m-m-m-m“. (Tyliai, aukštu balsu.) Eglės triukšmingos: „Ššš: sh-hi-hi". Pūga nurimsta: „S-s-s-s-s-s“.

5. Didaktinis žaidimas „Įvardink kuo daugiau gražių žodžių“.

Vaikai atsako į klausimus: kas, kas, kas?

Koks oras? - snieguota, šalta, šalta.

koks sniegas? - purus, baltas, lengvas, minkštas, sidabrinis, lipnus.

Kas yra dangus? - debesuota, pilka, mėlyna.

Kokia diena? - šalta, trumpa, žieminė, šalta.

Koks vėjas? - stiprus, šaltas, dygliuotas.

6. Pirštų gimnastika „Išėjome pasivaikščioti į kiemą“.

Vienas, du, trys, keturi, penki, sulenkite pirštus po vieną.

Išėjome pasivaikščioti į kiemą. Jie eina prie stalo. ir vid. pirštu

Jie nulipdė sniego moterį, „Skulptavo“ gumulą dviem delnais.

Paukščius lesino trupiniais, visais pirštais „Crumble“ duona.

Tada riedėjome nuo kalno, vadovaudamiesi dekretu. pirštas ant delno.

Ir jie voliojosi sniege. Delnai dedami ant vienos ir kitos pusės stalo.

Visi grįžo namo per sniegą. Nukratykite delnus.

Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti. „Valgyk su šaukštu“ sriuba.

7. Didaktinis žaidimas "Kuo skiriasi sniego seniai?"

Logopedas. Ką galima lipdyti iš sniego?

Vaikai. Sniego senis, sniego senis.

Logopedas. Ant lentos yra paveikslėliai, kuriuose nupiešti du sniego seniai.

Kuo šie sniego seneliai skiriasi?

Vaikai įvardija skirtumus.

8. Didaktinis pratimas „Baik sakinį“.

Nusprendėme pastatyti sniego senį.

Prie savo (sniego senio) pritvirtinome morkų nosį.

Aprodėme savo (sniego senį) kaimynams.

Mes žaidėme su (sniego seneliu).

Mes kalbėjome apie (sniego senį).

9. Žaidimas „Pavadink meiliai“ su sniegu.

Atėjo laikas žaisti sniego gniūžtes. Aš pavadinsiu žodį, o jūs apie tai kalbėsite meiliai.

Sniego gniūžtė Varveklis - varveklis

Šerkšnas - šerkšnas Medis - medis

Vėjas – vėjelis Kalva – kalva

Ledas-ledas, ledo rogės

Šalta-šalta

Žiema – žiema

10. Fizinės minutės (su kalbos palydėjimas judesiais).

"Kaip sniegas ant kalvos, sniegas"

(Pakelkite rankas aukštyn iki žodžių „sniegas“, „sniegas“)

O po kalva - sniegas, sniegas,

(Nuleiskite rankas.)

O ant eglutės – sniegas, sniegas.

(Sujunkite delnus virš galvos su „namu“)

O po medžiu – sniegas, sniegas.

(Nuleiskite rankas.)

11. Didaktinis žaidimas „Stebuklingos snaigės“.

Logopedas. Vaikinai, žiūrėk, ant eglutės kabo snaigės. Kiekvienas turi pasirinkti savo mėgstamą snaigę ir pamatyti, kiek taškų ant jos yra. Kiek taškų ant snaigės, tiek žodžių bus jūsų sakinyje.

Logopedė kviečia vaikus išsirinkti vieną snaigę.

Logopedas. Kiek žodžių bus sakinyje?

Vaikai. Du žodžiai.

Logopedas. Sudarykite dviejų žodžių sakinį naudodami žodį sniego.

Vaikai. Sninga.

Logopedas : "Kiek taškų turite?"

Vaikai. Trys taškai.

Logopedas. Kiek žodžių dabar bus sakinyje?

Vaikai. Trys žodžiai.

Logopedas. Sudarykite trijų žodžių sakinį naudodami žodį snaigė.

Vaikai pateikia pasiūlymą.

Logopedas. Kiek žodžių dabar bus sakinyje?

Vaikai. Sakinį sudarys keturi žodžiai.

Logopedas. Sudarykite keturių žodžių sakinį naudodami žodį skaidrė.

Vaikai sugalvoja sakinius.

Vaikai važiuoja nuo kalno.

ir kt. keičiant žodžius.

12. Didaktinis žaidimas „Nupieškime ir nuspalvinkime sniego senį“.

Logopedas. Kiekvienam vaikui įteikiami spalvoti albumo lapai ir baltas guašas. Nupieškite ir nuspalvinkite savo sniego senį.

13. Pamokos rezultatas. Vaikų veiklos vertinimas.

Apie kokį sezoną kalbėjome klasėje?

Vaikai. Kalbėjomės apie žiemą.

Logopedas. Kas tau patiko pamokoje?

Vaikų individualūs atsakymai.


Tatjana Idriceanu
Individuali logopedinė pamoka apie garsų diferenciaciją [С] - [З] „Žiemos pasivaikščiojimas“

Planas – abstraktus

Individualus logopedinis užsiėmimas su vyresniosios logopedinės grupės Nr.2 vaiku"Šviesoforas" vaikams, kurių kalba yra neišsivysčiusi.

Tema: « Žiemos pasivaikščiojimas»

Tikslas: Diferencijavimasįgarsinti – bebalsiai priebalsiai garsai(Su) - (Z) skiemenimis, žodžiais ir sakiniais.

Švietimo integracija regionuose: "Kalbos raida", "Kognityvinė raida", „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Meninis ir estetinis vystymasis", "Fizinis vystymasis".

Užduotys:

1. Toliau pratinkite taisyklingą tarimą garsai(Su, h)

2. Mokyti atskirti garsus(Su) - h) skiemenimis, žodžiais ir sakiniais; nustatyti jų garsumo ir kurtumo skirtumą, naudojant skirtingus metodus.

3. Toliau mokytis atsakyti į klausimus išsamiais pilnais sakiniais, formuoti būdvardžius, parinkti daiktavardžio vienašaknius žodžius.

4. Pratimas renkantis daiktavardžio būdvardžius, taisyklingai vartoti daiktavardžių giminės formas.

5. Suaktyvinkite žodyną leksine tema "Žiema. Žiema linksmybės ir pramogos“.

6. Darnios kalbos, bendrųjų kalbėjimo įgūdžių ugdymo darbas (aiškumas, dikcija, intonacijos išraiškingumas).

7. Lavinti foneminį suvokimą ir foneminę klausą, regimąjį, girdimąjį dėmesį, loginį mąstymą, trumpalaikę ir ilgalaikę atmintį, kūrybinę vaizduotę.

8. Toliau lavinti artikuliaciją, veido mimiką, smulkiąją ir bendrąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu.

Medžiaga ir įranga:

Temos nuotraukos - rogės, krepšys, pelėda, kiškis, pilis, ožka; Aprengtos 2 lėlės žiema drabužiai - žali ir raudoni kombinezonai, snaigės, sintetinis žieminis kremas - "sniego pusnys", "takelis", magnetinė lenta, raudoni ir žali magnetai, „flash drive“ su P. I. Čaikovskio muzika "gruodis" iš albumo "Metų laikai".

Metodai ir technikos:

Praktiška:- atkūrimas skiemenų, sakinių papildymas, turėtinių būdvardžių formavimas, vienašaknių žodžių parinkimas, daiktavardžio būdvardžių parinkimas, liežuvio suktukų tarimas, garso diferencijavimas(Su)h) skiemenimis, žodžiais ir sakiniais;

Vizualinis: šou, demonstravimas;

žodinis: pokalbis, mįslė, klausimai, žodiniai ir didaktiniai žaidimai, liežuvio sukimas.

Vaikų veikla Bendros veiklos organizavimo formos

Žaidimas d/i "Nuostabi svajonė", d/i "Sniego gniūžtės", d/i "Priešingai",

di "Baik sakinį", d / ir „Kas ne

tapo", d / ir "Sniego gniūžtė", d/i – Kieno snaigė?,

di „Padėk snaigėms“, d/i "Draugiška šeima",

di

Grožinės literatūros suvokimas Patter apie pelėdą ir apie zuikį,

sniego žmogaus mįslė.

Produktyvus atkūrimas skiemenų, papildymas

sakiniai, turėtojo formavimas

būdvardžių vienašaknių žodžių pasirinkimas,

daiktavardžių būdvardžių pasirinkimas

mįslės spėliojimas, tarimas

paglostyti, garso diferencijavimas(Su)

h) skiemenimis, žodžiais ir sakiniais.

komunikacinis gebėjimo vesti monologą ir dialogą ugdymas,

taip pat spręsti įvairius kalbos uždavinius.

Kognityvinis tyrimas Žiemos žaidimai ir pramogos, ženklai ir reiškiniai

Muzikinis ir meninis P.I. muzikos įrašas.

Čaikovskis "gruodis" "Žiema"

albumas "Metų laikai".

Variklinė pirštų gimnastika "Snaigės".

Ugdomosios veiklos logika

№1Org. momentas: „Šiandien mums

2 draugai atėjo į svečius

Sonya ir Zoya.

A) D / ir "Nuostabi svajonė"

“ Sonia svajojo žiemos svajonė,

lyg susidraugavo....

O su kuo – spėk: koks sniegas

vyras ryte stovi ant kalvos,

morka - nosis, rankoje - šluota,

bijai saulės ir karščio?

„Teisingai, atrodė, kad ji susidraugavo

su sniego seneliu ir jie žaidė kartu"

2. Pagrindinis korpusas klases:

A) „Sonya ir sniego senis linksmai šypsojosi

vienas kitą (pratimas) "Šypsena",

parodė dantis. Kas baltesnis?

(pratimas "tvora"). Bėgimas per sniegą

(pratimas "Kastuvas", asfaltuotas

takeliai (pratimas "Groove", čiuožė

nuo ledo čiuožyklos (pratimas "Slidinėjimas",

nuslysti toli ledo čiuožykla,

vėjas turėjo būti stiprus ir

ilgas (taria ilgai) garsas"Su").

Koks vėjas švilpė tavo ausyse?

„Ryte Sonya prisiminė savo svajonę ir pakvietė Zoją pasivaikščioti lauke. Merginos išėjo į kiemą, ten buvo daug sniego. Prisiminkime pirštų gimnastiką su jumis "Snaigės"

B) Pirštų gimnastika "Snaigės"

„Snaigės tyliai krinta,

Jie patenka tiesiai į tavo rankas.

Yra snaigių, didesnių už iškilimus

Yra snaigių, mažesnių už trupinius"

C) „Merginos vaikšto, o sniegas girgžda po kojomis. O merginos kiekviena dainuoja savo dainą. Prisiminkime, kas yra Sonya daina, o kokia yra Zojos daina?

„Teisingai, Sonya turi kurčiųjų dainą, nes balsas miega. Ir Zojos įgarsino: balsas dreba.

D) „Dabar pasivaikščiokime snieguotu taku su Sonina daina: co garsas(s, (s, (s...) Ir grįžkime su Zoina daina: co garsas(s, (s (s ... "

D) D / ir "Sniego gniūžtės"

„Sonya pakvietė Zoją gaminti sniego gniūžtes. Kiekvienas turėtų lipdyti, dainuodamas savo dainą - Zoja skamba - (h, Sonya kurčia - (Su): sa-sa-sa - už-už-už; so-so-so - zo-zo-zo; su-su-su – zu-zu-zu; sy-sy-sy - zy-zy-zy;

E) D / ir "Priešingai"

„Zoja pakvietė Soniją žaisti susišaudymą su sniego gniūžtėmis. Kiekvienas turi mesti, dainuodamas savo daina: ac - az; os - oz; ūsai - mazgai; ys - iz.

Y) D / ir "Sniego gniūžtė", "Baik sakinį".

„Pažiūrėkite, kiek įvairių snaigių užpuolė. Merginos nusprendė suvynioti didelį sniego gniūžtę. Padėkime jiems. Norėdami tai padaryti, turite atidžiai išklausyti mano pasiūlymus ir užbaigti tai ta snaigė, kurios paveikslėlis atitinka šio pasiūlymo prasmę. Paimkite ir padėkite ant šio sniego gniūžtės.

Sėdi ant kalės... (pelėda).

Zoja užsirakino ant tvoros (užraktas).

Sonya nuriedėjo nuo kalno (rogės).

Zoja pamiršo pievelėje (kiškis).

Sonya turi ananasų (maišas).

Zojos aptvarai (ožka)

G) D / ir – Kieno snaigė?

„Mergaitės gumbas pasirodė labai didelis, ir jis nesiriečia. Taigi jie nusprendė jį padalinti į 2 komas.

Sonya komoje bus snaigės su nuotraukomis, kurių vardu girdima Sonina daina: garsas(su, po raudonu magnetu. Zojos komoje – su Zoina daina: garsas(h, po žaliu magnetu. Kai paimi snaigę, reikia įvardyti, kieno paveikslėlis pavaizduotas : pavyzdžiui, tai ožka Zoja. Ir įdėkite šią snaigę į Zoin com

H) D / ir — Kas dingo?

Merginos nusprendė pažaisti žaidimą — Kas dingo? Atidžiai pažiūrėkite į Zojos ir Sonyos nuotraukas ir įsiminkite jas. Užmerkite akis (pelėda ir kiškis pašalinami paeiliui)

Atmerk akis ir pasakyk, kas dingo?

I) Kalbėti apie pelėdą ir kiškį. „Sode tamsu, visi jau seniai miega.

Viena pelėda nemiega, sėdi ant kalės"

„Zoja yra kiškio šeimininkė, ji miega Zojos dubenyje, kiškis. Zuikis nemiega, skambina Zoja T: ožka neleidžia zuikui miegoti"

j) D/i „Padėk snaigėms“

„Draugės eina pasigrožėti gražiomis ant žemės nukritusiomis snaigėmis. Ir staiga jie pamatė 2 neįprastas snaiges. Surask juos. Kas jie tokie? (liūdna, negraži).

Parodyk man, kokie jie liūdni.

Kodėl jie tokie, kaip tu galvoji? (Jos liūdnos, nes turi mažai spindulių, bet snaigės turėtų būti švytinčios, raštuotos). Merginos nusprendė joms padėti. Bet kad spinduliai atsirastų, reikia atsiminti "snieguotas" Ir « žiema» žodžius.

K) D / ir "Draugiška šeima"

Sonya pradėjo sugalvoti sniego žodžius, kuriuose paslėptas žodis sniegas. (sniego gniūžtė, snaigė, sniego mergina, sniego senis). Zoja žiemos žodžiai kuriame slepiasi žodis – žiema (zimushka, žiemoja, žiemoja, žiema)

(Už kiekvieną žodį nulenkiamas spindulys iš snaigės.)

L) D/I „Paimk žodžius – ženklai snaigėms“

„Pamatėme snaiges, kiek jos turi spindulių, ir nustebome.

Parodykite, kaip jie nustebę.

Ir tada jie linksmai nusišypsojo. Parodyk man kaip. Kodėl jie buvo laimingi? Kokios yra snaigės?

3 Baigiamoji dalis:

Apibendrinant klases

„Merginos labai apsidžiaugė, kad kartu su tavimi galėjo padėti snaigėms. Jie buvo linksmi ir laimingi ir išbėgo namo.

Kas šiandien atėjo mūsų aplankyti?

Kokia buvo Sonya daina? Pavadink ją.

Kokia Zoe daina? Pavadink ją. Kodėl ir kuo jie skiriasi? Šauniai padirbėta. Teisingai!

Apie tai mūsų žiemos pasivaikščiojimas baigėsi.

Nauja vietoje

>

Populiariausias