Namai Bulvė Sudėtinis žodinis predikatas anglų kalba. Dalyko ir veiksmažodžio susitarimas anglų kalba. Predikato sutapimas su subjektu sakinyje

Sudėtinis žodinis predikatas anglų kalba. Dalyko ir veiksmažodžio susitarimas anglų kalba. Predikato sutapimas su subjektu sakinyje

Tema: „Garsų „s“ – „sh“ diferenciacija.

Tikslas: Taisyklingo tarimo įtvirtinimas ir garsų „s“ – „sh“ atskyrimas.

Edukacinis: Sąvokų apie garsą, skiemenį, žodį ir sakinį įtvirtinimas; žinių apie garsų [s] ir [w] susidarymo mechanizmą bei jų artikuliacijos ypatumus įtvirtinimas.

Korekcinis: foneminės klausos ugdymas ir akustinės diskriminacijos įgūdžių formavimas. Taisyklingo garsų tarimo įtvirtinimas savarankiškoje kalboje, skirtingos kalbos struktūros. Pagerinkite garso analizės įgūdžius. Įtvirtinti gebėjimą vartoti įvairių tipų sakinius kalboje.

Ugdomasis: Teigiamų savybių ugdymas, gebėjimas išklausyti bendražygius iki galo, nepertraukti kalbėjusiųjų.

Įranga: veidrodžiai pagal vaikų skaičių, paveikslėliai, didaktinis žaislas.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas Vaikų chorinis tarimas:

Mes pasakysime viską teisingai ir aiškiai,

Pasikalbėsime, kad viskas būtų aišku.

Logopedas: Tas, kuris mane vadins kalbos garsais, atsisės.

- Dabar pasakykite man žodžius, kurie reiškia: ženklai, objektai arba veiksmai.

- Duok man pasiūlymų.

- Šauniai padirbėta! Šiandien į mūsų pamoką atėjo senutė Shapoklyak su žiurke Lariska. Jie pavargo būti išdykę ir nori su tavimi sportuoti. Išmokykime juos taisyklingai kalbėti. Paimkite veidrodžius. (Iš eilės atliekami pratimai: „Tvora“ ir „Langas“.) Jie turi didelį smaližą, mėgsta blynus su karštu pienu. (Nuolatinis pratimų „Kastuvas“ ir „Taurė“ atlikimas). Kad nesusidegintų, pūtė ant blynų ir pieno (pakaitomis pūsdavo ant liežuvio „kastuvo“ ir „puodelio“ padėtyse). Ir mes taip pat sunkiai dirbsime (Pratimas „Apatinius dantis išvalome, viršutinius dantis išvalome.“) Gerai padaryta, visi pratimai buvo atlikti aiškiai ir teisingai. Ir kas atsimena, kokiems garsams skirti šie pratimai (Paskutinėje pamokoje garsai [s] ir [sh] buvo budėję.)

2. Pranešimas apie užsiėmimo temą

Logopedas. Teisingai. O šiandien pamokoje toliau mokysimės, kaip taisyklingai ištarti garsus [s] ir [sh]. Shapoklyak nori išgirsti, kaip jūs išmokote apibūdinti šiuos garsus, o Lariska nori žaisti su jumis.

3. Vaikų turimų žinių atnaujinimas

Vaikinai, atidžiai klausykite, kokiais žodžiais jus vadinsiu. Koks garsas pirmiausia išgirstas visuose šiuose žodžiuose. Spinta, kepurė, kailiniai, šalikas, ritulys.

Visais žodžiais pirmiausia išgirstamas garsas [w].

Shapoklyak. Sako, jau žinai, kaip apibūdinti garsą. Noriu įsiklausyti į garso charakteristikas [w].

Garsas [w] yra priebalsis, visada kietas, kurčias, nes kaklas neveikia.

Šauniai padirbėta. Ir koks garsas girdimas visuose šiuose žodžiuose. Pelėda, kasa, vapsva, šuo, kokosas, rogės.

Visuose šiuose žodžiuose girdimas priebalsis, vientisas, kurčias garsas [-ai].

Vaikinai, papasakokime, kuo šie garsai skiriasi ir kuo jie panašūs.

Šie garsai yra priebalsiai, kurtieji, kieti. Jų negalima dainuoti. Jie sudaryti iš triukšmo. Iš burnos išeinantis oras susiduria su kliūtimis. Tačiau jie tariami skirtingai. Kai ištariame garsą [s], mūsų lūpos šypsosi, dantys užsimerkia, liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, oras šaltas. Tariant garsą [w], mūsų lūpos įtempiamos į „vamzdelį“, dantys sujungiami, liežuvis pakeliamas „taurėle“ prie gomurio. Oro srovė šilta.

Dinaminė pauzė

Mūsų juokingų žaislų lentynoje:

Juokingi ežiukai.

Ir juokingos varlės.

Juokingi lokiai.

Juokingi elniai.

Juokingi vėpliai.

Juokingi ruoniai.

4. Pagrindinis korpusas

Logopedas .. Sėdi tiesiai, nugara tiesi. Paruoštos ausys, atidžiai klausykite užduočių. Prašau pasakyti, kaip atsakyti į klausimus.

Turite atsakyti visais sakiniais, aiškiai ištardami žodžius.

Garso laikrodžio žaidimas. Šis pratimas lavina foneminę klausą ir formuoja akustinio garsų atskyrimo įgūdžius.

Žodis stogas skamba taip pat kaip žodis žiurkė. Jie skiriasi vienu garsu. Žodžiu stogas - acc. garsas [w], o žodyje žiurkė priebalsis yra s-.

Ir kas prisimena, kokie žodžiai buvo užduotyje, pasakykite man porą šių žodžių.

Vaikai iš atminties vardija žodžių poras.

Logopedas: jums yra dar vienas žaidimas. Sėdėkite tinkamai ir atidžiai klausykite užduoties.

Žaidimas „Ketvirtasis papildymas“.

Raskite papildomą vaizdą, kuriame nesigirdi nurodyto garso: garsas [s] arba garsas [sh]. Ir paaiškinkite, kodėl ši nuotrauka nereikalinga.

Čia papildomas paveikslėlis yra marškiniai, nes žodyje marškinėliai girdimas garsas [w], o visame kitur – garsas [s].

Logopedė giria vaikus, kurių atsakymai buvo išsamūs ir gramatiškai teisingi. Atkreipia kitų vaikų dėmesį į gražius bendražygių atsakymus.

Logopedas: Ir jūs susidorojote su šia užduotimi. Šauniai padirbėta. Ir dabar jie užsimerkė. Įsivaizduokite, kad ilsisite paplūdimyje. Šviečia švelni saulė, tu šypsosi. Jie atsimerkė. Šiek tiek pailsėjome ir esame pasiruošę atlikti paskutinę užduotį.

Žaidimas „Padaryk žodį iš trijų raidžių“. Logopedas įgarsina užduotis vaikams, pasirinkdamas tik reikiamus žodžius: sultys, kamuolys.

5. Pamokos rezultatas Logopedas: Taigi mūsų pamoka baigėsi.

Vaikinai, norėčiau išgirsti, kas jums patiko pamokoje. Kas, Jūsų nuomone, šiandien atsakė daugiausiai ir atsakė teisingai, pilnais atsakymais.

Vaikai: Man patiko atsakinėti į klausimus.

– Ir man patiko pasirinkti papildomą paveikslą.

– Patiko, kad visi gerai atsakė ir buvome pagirti.

Logopedas: Taip, vaikinai, jūs visi esate puikūs. Užsiėmimas baigtas. Dėkoju!

Julija Jarina
Parengiamosios grupės „Garsas [U]“ tarimo pamokos santrauka

Tikslas. Pristatykite naujus garsas [U].

edukacinė užduotis. Stiprinti taisyklingo ir aiškaus elgesio įgūdžius garso tarimas. Išmokite paryškinti garsas iš balsių serijos rasti tai žodžiais.

Korekciją vystantis. Foneminės klausos, klausos dėmesio, foneminio suvokimo ugdymas. Tobulumas tarimo kalbos pusė.

edukacinė užduotis. Išugdytas moksleivių darbštumas, gebėjimas dirbti individualiai ir komandoje.

Įranga. Lėlė arba mergaitės paveikslas. Traukinio paveikslas. Paveikslėliai, ant kurių pavaizduoti - meškerė, geležis, antis, ančiukai, meška, lapas, bala, šakelė, arbūzas, bananas, sraigė. Gražiai suprojektuota dėžutė.

Kurso eiga.

Įžanginė dalis.

Laiko organizavimas.

Pavargusi antis ant tvenkinio

Išmokyk savo ančiukus.

Ant tvenkinio plaukioja ančiukai

Mama nenori.

Baisi antis kankinasi:

Na, kas iš jų gausis?

Kuris garsas dažniausiai šiame eilėraštyje?

(garsas.)

Pažintis su garsas. Temos žinutė klases.

Pažiūrėk į lėlę. Tai lėlė Ulja. (Lėlė arba mergaitės nuotrauka.) Padarykime tai visi kartu. (Tada pakartokite atskiri mokiniai.)

Kokį vardą davėme lėlei?

Kas yra pirmasis garsas ar girdėjai žodį Ulya?

Kur galime išgirsti garsas? Kas kaukia woo (Vilkai kaukia.)

Logopedas: Žiemą vėjas kaukia (oo.)Šiandien mes pasakyti daug žodžių garsu U.

Pagrindinė dalis.

Charakteristika garsas U pagal artikuliaciją ir akustines savybes.

Rodomas traukinio vaizdas.

Logopedas: Kokį signalą duoda vairuotojas?

studentai: Wu-u-u.

Logopedas: Traukinys dūzgia...

studentai: Wu-u-u.

Logopedas: Vaikai padaryti garsą U. Kas atsitiko tavo lūpoms?

studentai: Jie išsitiesė į vamzdelį.

Logopedas: Pabandykime dabar dainuoti garsas. "ištempti siūlą". Vaikinai, ką galite pasakyti apie tai garsas?

studentai: Dainuoja, tempiasi.

Logopedas: Kuris garsas?

studentai: Jis vadinamas balsiu.

Pasirinkimas garsas Y iš balsių serijos. Žaidimas "Pagauk garsas» .

Logopedas: Vaikinai, aš paskambinsiu garsai o jei išgirsi garsas suplok rankomis. I-U-S-U-A-U-I-U-A-I-U-I-S-U…

Garso U tarimas žodžiais.

Logopedas: Ulja atnešė tau tokią gražią dėžutę (Rodoma gražiai suprojektuota dėžutė.) Jame yra skirtingos nuotraukos. Atspėkite mįsles ir sužinosite, kas yra dėžutėje.

Kas yra su Galochka?

Siūlas ant pagaliuko.

Lazdelė rankoje

Siūlas vandenyje. (Meškerė.)

Su kuo žvejojame? (Su meškere.)

Kur girdėjai garsas U – pradžioje, žodžio viduryje ar pabaigoje? (Žodžio pradžioje.)

Išgirsk kitą mįslę:

Dvi antenos viršuje

Ir ji sėdi trobelėje,

Jai pačiai pasisekė

Šliaužia labai lėtai. (Sraigė.) Kas yra pirmasis skamba žodyje sraigė? (W.)

Sutikime su tavimi: jei išgirsime garsas žodžio pradžioje, mūsų pirštai gaudys jį iš kairės, jei garsas skambės žodžio viduryje, pirštai pagaus prieš akis, jei garsas skambės žodžio pabaigoje – tai reiškia, kad jis "smūgis" delne dešinėje.

Išgirsk kitą mįslę:

margas krekeris

Gaudo varles.

Važiuoti

klupdamas. (Antis.) Pagauk pirštais garsas. Kur gausi ištarė? (Žodžio pradžioje.)

Nuostabus kūdikis:

Ką tik išlipau iš sauskelnių

Gali plaukti ir nardyti

Kaip jo paties mama. (Ančiukas.) Pagauk pirštais garsas? Kur gausi ištarė?

Palei upės vagą

Laivas plaukia.

Ir už jo toks lygus paviršius -

Nematyti nė raukšlės. (Geležinis.) Vaikinai, gaudykite pirštais garsas. Šauniai padirbėta!

Gebėjimas rasti tu skamba žodžiuose.

Logopedas: O dabar vaikai žiūri paveikslėlius ir randa turinčius garsas. (Geležis, lapas, bala, lokys, šakelė, antis, sraigė, ančiukai, bananas, arbūzas.) Ir kur yra garsas? Žodžio pradžioje, viduryje ar pabaigoje?

Dinaminė pauzė.

Logopedas: Pailsėkime! Įsivaizduokite, kad esate bitės.

Bitės sėdi aviliuose

Jie žiūri į gėles

Bitės, skrisk iš avilių!

Greitai surinkite medų!

Žaidimas „Ketvirtasis priedas“.

Klausos dėmesio ir foneminio suvokimo ugdymas.

Logopedas: Uley ir aš ištartižodžiai teisingi ir neteisingi. Plaukite rankomis, jei žodis ištartas teisingai: sraigė, lilitka, malitka, sraigė, sraigė; Geležis, mutyug, vityug, geležis. Ar pastebėjote, kad kai kurie žodžiai turi "svetimas" garsas. Jei bent vienas garsas"prarasti", žodis jau darosi nesuprantamas. Lilitka – tinkamas žodis ar ne?

Infleksija.

Logopedas: Dabar pažaiskime Taigi: Aš turiu vieną prekę, o jūs daug. Pavyzdžiui: sraigės-sraigės. (antis, jau, lygintuvas, šypsena, ūsai, gatvė, ausis.)

Baigiamoji dalis.

Rezultatas klases.

Vaikai, ką garsas, kurį šiandien kalbėjome?

Apie ką sužinojote garsas?

Šauniai padirbėta! Šiandien visi buvo labai aktyvūs! Esu tavimi patenkintas!

Vyresniosios grupės tarimo pamokų santrauka

(Vyksta tėvų susirinkime)

Parengta ir atlikta Kuzmina Tatjana Viačeslavovna ,

mokytoja logopedė

Mičurinskas, Tambovo sritis

Pamokos tema:„Garsų diferenciacija t – d“.

Tikslas:

1. Garsų t, d teisingo tarimo taisymas.

2. Garsų t, d palyginimas, jų diferenciacija.

3. Žodyno darbas tema „Namas“.

4. Vienaskiemenių žodžių analizės įgūdžių įtvirtinimas.

5. Sakinių su prielinksniais darymas.

Įranga: lenta, spausdinimo drobė, schemų rinkiniai, telefonas, namelio modelis, lėlė, beždžionės žaislas.

Pamokos eiga

aš. Orgmomentas. Vaikai turi paveikslėlius, prasidedančius balsėmis. Atsisėskite pagal instrukcijas. Pirma, tie, kurie turi pirmąjį garsą žodyje a, y ir, oh, e.

Kartojamas terminas „balsio garsas“.

II. Pagrindinė dalis.

1. Tikslo nustatymas.

Logopedė parodo namo išplanavimą, klausia, koks jis? (Tai namas) Vaikai chore ir po vieną taria žodį namas. Jie nustato pirmąjį garsą žodyje namas - d. Tada jis parodo vaikams beždžionę ir sako, kad jos slapyvardis yra Tomas. Vaikai ištaria šį žodį, nustato pirmąjį garsą. Logopedė praneša, kad šiandien kalbėsime apie garsus t, d.

2. Garsų t, d palyginimas.

Vaikai įvardija šiuos garsus, atminkite, kad jų negalima dainuoti. Šie garsai yra priebalsiai. Garsas t yra kurčias, garsas d yra įgarsintas (jie tikrina, ką balsas daro, skamba ar miega).

Žaidimas „Sugedęs telefonas“ (skiemenų transformacija). pasakoja vaikams, kad pas mus buvo įrengtas telefonas, tik jis painioja garsus t, d, rodo kaip veikia telefonas. Tada vaikai patys paverčia skiemenis ta-tu-to-you į skiemenis yes-du-do-dy.

3. Žodžių įvardijimas garsais t, d.

Žaidimas „Stebuklingas kubas“.

Ant spausdinimo drobės yra 4 raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos spalvos langai. Iškviestas vaikas ridena kauliuką ir atidaro tokios pat spalvos dėžutę, kaip ir išvynioto kauliuko viršus. Tuo pat metu jis kuria frazę (atveriu raudoną langą). Jis išima paveikslėlį, nustato, koks garsas yra žodyje (t arba d), ir padeda jį į dešinę lentyną. (Pirmoje lentynoje – namo paveikslas, antroje – beždžionė Tomas).

4. Žodžio analizė t.

Garso linijos darbas.

Logopedas ištaria žodį, atidarydamas langus – garsus ant liniuotės.

Vaikai nustato, kad atsidarė ir užsidega trys langai, o tai reiškia, kad žodyje Garsumas yra 3 garsai. Langai turi būti užpildyti apskritimais – garsais.

Koks pirmas garsas? (T) Kas tai per garsas? (priebalsis) Koks apskritimas žymės garsą t? (mėlyna spalva) Pirmajame langelyje įdėkite mėlyną apskritimą.

Koks garsas girdimas žodžio pabaigoje? (m) Kas tai per garsas? (priebalsis) Kokį ratą skirsime? (mėlyna)

Du langai užpildyti, vienas buvo viduryje. Atidžiai pažiūrėk į mano burną, ji tau pasakys. (T-o-o-o-m) Kokį garsą išleido mano lūpos? (o) Taip, skambant o, lūpos yra apvalios, o tai reiškia, kad antrasis garsas yra o.

Kiek yra garsų? (trys: balsės-1, priebalsiai-2)

5. Logopedė atkreipia dėmesį į namą ir siūlo pažaisti žaidimą "Kas daugiau žino namo dalis"

Vaikai varžosi vardindami langus, sienas, lubas, duris, grindis...

6. Eilėraščio „Tomas“ išmokimas mintinai.

Logopedas atkreipia dėmesį į mergaitę, vaikai sugalvoja jai vardą (vardas prasideda garsu t - Tonya, Tanya, Tom)

Močiutė namuose, senelis namuose

Tik Tomo nėra namuose

Kur mūsų Tomas?

- Ji namuose.

7. Sakinių kūrimas su prielinksniais „Kur yra Tomas?

Logopedas padeda lėlę už namo, į namus, priešais namą, prie namo, vaikai daro sakinius. (Toma stovi prie namo)

8. Komandinės varžybos „Kas žino daugiau žodžių su garsais t, d“.

Pirmiausia vaikai paeiliui sugalvoja žodžius su garsu t, paskui d. Nekartokite žodžių. Už kiekvieną žodį – gerbėjas. Laimi komanda, turinti daugiausiai žodžių abiem garsams.

9. Namuose vaikai sugalvoja žodžius su garsais t, d.

Autorius patenkintas, tau nesunku – spausk "MAN PATINKA"

Nauja vietoje

>

Populiariausias