Namai Uogos Kūno kultūros pamokos parengiamosios mokyklos grupėje konspektas. „Mes esame gelbėtojai“. Kūno kultūros pamokos parengiamojoje grupėje santrauka; kūno kultūros pamokos (parengiamoji grupė) metmenys tema: Parengiamojo ugdymo užsiėmimai

Kūno kultūros pamokos parengiamosios mokyklos grupėje konspektas. „Mes esame gelbėtojai“. Kūno kultūros pamokos parengiamojoje grupėje santrauka; kūno kultūros pamokos (parengiamoji grupė) metmenys tema: Parengiamojo ugdymo užsiėmimai

Zenkova Tatjana Efimovna, Auklėtoja
Klintsy, Briansko sritis

ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio saugos įgūdžius



Atsisiųskite publikacijos sertifikatą
Jūsų diplomas yra paruoštas. Jei negalite atsisiųsti diplomo, jo atidaryti arba jame yra klaidų, rašykite mums el

Kūno kultūros laisvalaikio parengiamojoje grupėje suvestinė

"Mes esame gelbėtojai"

Tikslas: ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus elgesio įgūdžius.

Ugdomasis: plėsti vaikų sąmoningumą žmogaus veiklos srityse, suvokti jų reikšmę, stiprinti saugaus elgesio kilus gaisrui taisykles, įtvirtinti žinias apie elgesio ir saugos ekstremaliose situacijose taisykles, tobulinti bendravimo įgūdžius, derėtis, ugdyti dialogą. bendravimas bendrame žaidime, paskirstyti pareigas, gebėjimas dirbti komandoje.

Ugdymas: ugdyti fizinius įgūdžius ir gebėjimus, protinę veiklą, dėmesį

Ugdymas: ugdykite draugiškumą, savitarpio pagalbos jausmą.

Parengiamieji darbai: Iliustracijų nagrinėjimas, mįslių uždavimas, d/i: „Avarinės situacijos“, ekskursija į A. S. Postevoy vardo kariūnų mokyklą, gaisrinė.

Įranga: emblemos komandoms (saulės ir laiveliai, gėlės), 3 maži ir dideli kamuoliai, 3 lankai, gimnastikos suolai, kibirai vandens, smulkūs žaislai, kėgliai, lankeliai.

Pažanga: vaikai suskirstyti į tris komandas.

Pedagogas: Sustokime ratu, susikibkime už rankų ir šypsokimės vienas kitam

Suspaudėme delnus

Ir jie vienas kitam pasiūlė

Mokysimės ir žaisime

Tapti protingu ir maloniu.

Pedagogas: Šiandien žaisime „gelbėtojus“. Ką vadiname gelbėtoju? Koks turėtų būti gelbėtojas? O dabar vykdysime viktoriną „Mes – gelbėtojai“.

Šį konkursą vertins žiuri. Pristatome žiuri.

1 užduotis: „Atspėk mįslę“

Anglis nukrito ant grindų, išdegė per medines grindis, nežiūrėk, nelauk, nestovėk...

Vaikams ir suaugusiems žinomos juostelės yra žinomos visiems, vedančios mus per kelią

(perėja).

Kas nutinka, kai paukščių šviesa degtukai namuose?

Jei jūsų mažoji sesutė namuose degtukai, ką daryti (degtukus iš karto atimti) Trikampyje, vaikinai, stovi vyras su kastuvu, mums sako kelio ženklas (vairuoti reikia atsargiai).

Kokio ženklo aš nežinau? Padėkite kiekvienam automobiliui, jei jis ištroškęs

Konkurso žiuri vertinimas.

Pedagogas: Ar tu pasiruošęs? Ar visi sveiki? Ar esate pasirengęs bėgti ir žaisti? Na, tada atsitraukite. Nežiovaukite ir tingėkite sušilti!

Apšilimas:

Rankos į šonus ir žemyn

Visi susėdo ir atsistojo

Ir mergaites, ir berniukus

Visi pradėjo bėgti

Pratimai padės mums tapti daug stipresniais.

Šauniai padirbėta! Atlikome apšilimą, pradėkime varžybas.

1 varžybos estafetės

Su dideliais kamuoliukais. Perduodamas kamuolį stulpelyje vienas kitam iš užpakalio pirmam, jis meta į krepšį, paima kamuolį ir atiduoda paskutiniam.

2-osios varžybos estafetės

„01 į pagalbą“

Vaikas susuka lankelį tarp kaiščių, grįžta atgal ir perleidžia lankelį kitam.

3-ios varžybos estafetė

Namas dega. Turime jį užgesinti. Vaikas bėga su kibiru, renka vandenį iš didelio kibiro, peršoka užtvarą (statytoją), lipa per lanką - „užgesina namą“, perduoda kibirą pirmajam savo kolonoje

4 varžybos

"Pataikykite į taikinį"

Komandos į krepšį meta mažus žaislus.

Pedagogas: Turėjome puikų konkursą, o dabar pakalbėkime su savo žiuri.

Kapitonų varžybos

1.Kokiu instrumentu grojama formuojantis kadetų internate?

2.Kokį gyvūną prisimename eidami per kelią?

3. Kokios profesijos žmonės perėjo per ugnį...

4.Kokie vardai vaikai mokosi Tarybų Sąjungos didvyrio A.S. vardu pavadintame internate? Postevoy?

Dabar apibendrinkime. Žiuri turi savo nuomonę.

Pedagogas: Šiandien jūs mikliai ir greitai atlikote užduotį ir padėjote vienas kitam. Jūs esate tikri gelbėtojai. Būkite atsargūs ir galvokite apie saugumą.

Tikslas: Vaikų moralinės sveikatos formavimas.

Užduotys: 1. Skatinkite pagrįstos drąsos, ryžto ir pasitikėjimo savimi pasireiškimą.

Ugdykite ištvermę, judrumą, gebėjimą veikti kartu ir padėti vieni kitiems.

Formuoti moralines savybes: reagavimą, užuojautą, empatiją.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į žmones, norą padėti jiems sunkiose situacijose.

Ugdykite stiprios valios savybes: įveikite kliūtis, kurios trukdo siekti tikslo, sekite geru pavyzdžiu savo veiksmuose.

2. Sustiprinti „nepaprastosios padėties“ sąvoką.

Ugdykite gebėjimą teisingai elgtis kritinėse situacijose.

Ugdyti gebėjimą savarankiškai panaudoti įgytas žinias gyvenime.

Išmokykite vaikus nuosekliai reikšti savo mintis.

3. Stiprinti ėjimo ir bėgimo techniką.

Ugdykite laipiojimo sienomis techniką ir gebėjimą vaikščioti ribotu paviršiumi.

Ugdykite susidomėjimą fiziniais pratimais naudojant įvairius objektus.

Ugdykite gebėjimą judėti su daiktais.

Stiprinkite gebėjimą judėti „voro“ padėtyje.

Ugdykite rankų ir kojų koordinaciją.

4. Ugdyti gebėjimą laikytis saugos priemonių atliekant fizinius pratimus.

Ugdyti vaikų gyvybinius motorinius įgūdžius ir gebėjimus bei stiprinti sveikatą.

Suformuoti reikiamas žinias medicinos srityje prieinamu lygiu.

Skatinti laikysenos formavimąsi, kvėpavimo sistemos bei raumenų ir kaulų sistemos vystymąsi.

Preliminarus darbas: pokalbis apie gelbėjimo tarnybas, pirmąją pagalbą; iliustracijų peržiūra; grožinės literatūros skaitymas.

Medžiagos: Ekstremalių situacijų ministerijos emblema, gelbėjimo tarnybų darbą vaizduojančios iliustracijos, ypatingųjų situacijų ministerijos gelbėjimo tarnybos mažieji herbai pagal vaikų skaičių.

Įranga: vidutinio dydžio kamuoliukai pagal vaikų skaičių, du tamburinai, švediška sienelė, dvi storos virvės, du lankai, aštuoni strypai, plastikiniai kubeliai pagal vaikų skaičių, minkšti žaislai pagal vaikų skaičių.

Individualus darbas: atkreipkite dėmesį į laikyseną, rankų ir kojų judesių koordinavimą lipant sieniniais strypais.

Žodyno darbas: praturtinti vaikų žodyną: potvynis, žemės drebėjimas, ugnikalnio išsiveržimas.

Pamokos eiga

Įvadinis pokalbis.

Klausimai vaikams: 1. Ką galima pavadinti ekstremalia situacija? (potvynis, žemės drebėjimas, gaisras, nelaimė)

2. Kas ateis į pagalbą, kai mus ištiks bėda, arba

Ar bus ekstremali situacija? (gelbėtojai, Nepaprastųjų situacijų ministerija, ugniagesiai)

3. Kokias savybes turi gelbėtojai? (jėga, drąsa,

gerumas, reagavimas, užuojauta, empatija)

4. Ar norėtum šiandien atlikti gelbėtojų vaidmenį? (Taip)

Tada mes kimbame į kelią padėti tiems, kurie yra bėdoje.

1. Įvadinė dalis.

Vaikščioti yra normalu. Vaikščiojimas aukštais keliais. Lėtas bėgimas. Vaikščioti yra normalu. Vaikščiojimas ant kojų pirštų, ant kulnų. Šoninis šuolis. Vaikščioti yra normalu. Vaikščiojimas pusiau pritūpęs. Bėkite vidutiniu tempu. Bėgimas į visas puses. Vaikščioti yra normalu. Bėgimas tiesiomis kojomis išmestas į priekį. Vaikščioti yra normalu.

Reorganizavimas trimis stulpeliais.

Bendrieji lavinimo pratimai su vidutinio dydžio kamuoliuku.

1. I.p. - o.s., kamuolys abiejose rankose apačioje. 1 - kamuolys aukštyn, dešinė koja atgal, ant piršto, pasilenkite, 2 - pirmoje padėtyje, 3-4 - tas pats su kaire koja. (7-8 kartus)

2. IP - kojos šiek tiek viena nuo kitos, rankos į šonus, kamuolys dešinėje rankoje. 1 - rankos į priekį, perduokite kamuolį į kairę ranką, 2 - pirmoje padėtyje, 3-4 - tas pats su kita ranka. (8 kartus)

3. IP - kojos kartu, kamuolys sulenktomis rankomis ant krūtinės, alkūnės į šonus. Skaičiuojant 1-4 – ridenkite kamuolį žemyn kūnu nesulenkdami kelių; tas pats, rutulio ridenimas aukštyn. (7-8 kartus)

4. IP – pėdos pečių plotyje, kamuolys abiejose rankose žemiau. 1- rankos į priekį, 2- pasukite į dešinę, 3- pasukite tiesiai, 4- i.p., taip pat į kitą pusę. (8 kartus)

5. I.p.- sėdi sukryžiavus koją, kamuolys dešinėje. Sukite kamuolį aplink save į kairę ir į dešinę, laikydami nugarą tiesiai. (7-8 kartus)

6. I.p.- sėdi ant grindų, rankos gale, kamuolys guli ant kojų. 1- pakelkite tiesias kojas į viršų, ridendami kamuolį išilgai kojų, 2- gaukite kamuolį, grįžkite į IP. (7-8 kartus)

7. IP - kojos šiek tiek atskirtos, rankos į šonus, kamuolys dešinės rankos delne. Skaičiuojant nuo 1 iki 4 - uždėkite kairįjį delną ant kamuoliuko ir kairiosios rankos pirštais ridenkite kamuolį į kairę ranką; tas pats priešinga kryptimi. (8 kartus)

8. I.p. - o.s., kamuolys abiejose rankose apačioje. 1- peršokti kojas, rankas aukštyn; 2 - pereiti į IP.

Stulpelio formavimas po vieną, ėjimas stulpelyje po vieną, linijos formavimas.

Pedagogas: Atvykome su jumis ten, iš kur atėjo pagalbos signalas. Norėdami tiksliai atlikti užduotį, turime susiskirstyti į komandas: „stiprių“ ir „drąsiųjų“ komandą. Kokia komanda turėtų būti, kad susidorotų su visais sunkumais? (draugiškas). Duokime draugystės priesaiką.

Autotreningas.

Vaikai sustoja ratu, uždeda rankas vienas kitam ant pečių ir sako žodžius:

Tik drąsūs ir atkaklūs

Linksmai pasieks tikslą,

O kelyje taip pat reikia

Žinokite ilgalaikės draugystės paslaptis.

Vaikai sujungia dešines rankas apskritimo centre, uždeda vieną ranką ant kitos ir sako: „Vienas už visus ir visi už vieną“.

Pedagogas: Dabar laikas pradėti gelbėjimo darbus.

2. O.V.D. Estafetės.

Tili-tili-tili-bom, kažkieno namas užsidegė. O kas atėjo į pagalbą aukoms? Teisingai – ugniagesiai.

1. „Ugniagesiai mokosi“. Bėk prie gimnastikos sienos,

Užlipkite laiptais į viršų, trenkite ranka į tamburiną, nusileiskite žemyn, perduokite estafetę.

Žaislai nusprendė žaisti ant ledo upėje. Ar galiu tai padaryti? Teisingai – tu negali. Štai kodėl jiems nutiko bėdų. Ledas įlūžo ir jie atsidūrė ant ledo sangrūdos. Jiems skubiai reikia gelbėtojų pagalbos.

2. „Gelbėtojai“. „Voro“ padėtyje turite pasiekti lanką, kuriame guli minkšti žaislai, užsidėti vieną žaislą ant pilvo ir grįžti atgal. Žaislų mieste įvyko žemės drebėjimas. Po griuvėsiais buvo meška. Būtina griuvėsius išardyti ir išsaugoti.

3. „Išsaugokime lokį“. Perlipti per lanką, eiti virve, peršokti strypus, paimti vieną kubą, grįžti atgal. Paskutinis žaidėjas paima lokį.

3. Baigiamoji dalis.

Pedagogas: Visi mūsų žaislai yra saugūs, tačiau per avariją lokys susižalojo leteną. Ką mes darome? Teisingai, pirmoji pagalba turi būti suteikta. Kaip tai padaryti? (skalauti žaizdą vandeniu, ant vatos užtepti dezinfekcinio tepalo, užtepti žaizdą ir sutvarstyti.)

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Jūs garbingai susidorojote su visais sunkumais ir išgelbėjote žaislus nuo žalos. Jūs esate tikri gelbėtojai. Kokios savybės jums pravertė atliekant gelbėjimo darbus? (jėga, judrumas, empatija, reagavimas, gerumas, ...)

Už jūsų drąsą ir reagavimą į pagalbos prašymus skiriu jums didžiulį gelbėjimo vardą.

Vaikams įteikiamos Nepaprastųjų situacijų ministerijos emblemos.

Paskutinis pasivaikščiojimas.

Bibliografija:

M.A. Vasiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarovas „Švietimo ir mokymo programa darželyje“;

M.Yu. Kartushina „Norime būti sveiki“ sveikatinimo ir edukaciniai užsiėmimai darželio parengiamosios grupės vaikams;

K.K. Utrobina „Pramoginis kūno kultūra darželyje“.

aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytojas

MBDOU - darželis "Zvezdochka" Sovetsky rajonas,

Saratovo sritisR.p. Stepnoe, Rusija

Atvira kūno kultūros pamoka parengiamojoje grupėje „Mes – sportininkai!

Klasės tipas: mišrus.

Tikslai: Išmokyti vaikus vaikščioti ant gimnastikos suoliuko išlaikant pusiausvyrą ir naudojant kamuolį; Stiprinti įvairių rūšių ėjimą ir bėgimą; Pakartokite šokinėjimą judant į priekį per kliūtis; Ugdykite kūrybiškumą, savarankiškumą, iniciatyvumą atliekant motorinius veiksmus, sąmoningą požiūrį į juos. Ugdykite organizuotumą, valią ir miklumą.

Įranga: Du suolai, kamuoliai pagal vaikų skaičių, krepšeliai, tamburinas, pianinas.

Pamokos eiga:

I. Įvadinė – parengiamoji dalis.

Statyba. Išlyginimas. Sveikinimai. Stipriau sugniaužkite kumščius ir atlikite pratimą. Pratimas „Kumščiai“. Šiandien išmoksime perstumti kamuolį ant suoliuko – treniruosime rankų raumenis. Atlikite pratimą, sustiprinkite kojas. Pratimas „Ritinukai“. Taip pat pakartokite šokinėjimą dviem kojomis nuo lanko iki lanko, sustiprinkite ėjimą ir bėgimą. Tada turėsime žaidimą lauke. Laikysenos pratimai „Medis“ (i.p. ant rankų pirštų aukštyn.)

Dešinėje po vieną žingsnį po salę žygiuoja du už lyderio kolonoje. Rankos mums netrukdo, jos mums padeda. Atkreipkite dėmesį į laikyseną

Vaikščiojimas: salės pakraščiu, ant kojų pirštų, „Arkliai“, „Plaukikai“.

Žygiuokime. Atkreipkite dėmesį į savo kvėpavimą.

Bėgimas: lėtu tempu, šoniniu šuoliu, blauzdu braukiant atgal, šuoliais.

Kvėpavimo ir vaikščiojimo pratimai. Mįslė einant. Toliau einame ir įminiame mįslę.

Stoviu sporto salėje

Kartais jie žaidžia su manimi

Ne ilgai, ne aukštai,

Esu iš medžio, esu lengvas.

„Žaisk su manimi, paskubėk!

Šviesus... suolelis klausia.

Ėjimas dviem kolonomis prie gimnastikos suolų, žygiavimas žingsniais.

Lauko skirstomieji įrenginiai ant gimnastikos suolų.

„Sveikimės“ - I. p. Atsigulkite ant grindų, atsisėskite, suplokite delnu ant suoliuko, išsitieskite. 1-3 kartus.

„Topotushki“ - I. p. Sėdėdami ant grindų, sulenkite koją prie kelio ir bakstelėkite koja į suolą. 4 kartus.

„Sraigė“ - I. p. Sėdėdami ant suolo, judėkite į priekį, rankomis padėdami sau į priekį. 6 kartus.

„Apvalus šokis“ - I. p. tas pats, judėjimas per visą suolą 360 laipsnių kampu. 1 kartą.

„Šlubavo“ - I. p. Viena koja ant suolo, kita ant grindų, judėkite į priekį nepakeldami kojos nuo suolo. 6 kartus.

„Žiogas“ - sėdi ant suoliuko, atsistumk rankomis, šokini į priekį. 2 kartus.

"Cold Stream" - I.p. Stovėdami ant suolo abiem kojomis, judėkite į priekį, po vieną koją nuleisdami. 2 kartus.

„Džiaugiamės“ - I. p. Stovėdami ant suoliuko, apsisukite, išlaikydami pusiausvyrą. 6 kartus.

„Filin“ - I. p. Stovėdami ant suoliuko, atsisėskite prie signalo. 2 kartus.

Skrendant rankos į šonus, nusiųsime į lėktuvą, rankos į orą skrenda raketa, rankos prie pečių, mums nereikia nuovargio. Kvėpavimo pratimai.

Jis visai nenori gulėti

Jei išmesi, jis pašoks,

Jei mesti jį dar kartą, jis bėga šuoliu.

Atspėk – tai... kamuolys.

II. Pagrindiniai judesiai.

Dėmesio! Už pirmaujančio laiptelio kolonoje esančios komandos kamuoliais priartėjo prie krepšio.

Atliekame pratimą: vaikščiojimas ant gimnastikos suoliuko, pusiausvyros išlaikymas, darbas su kamuoliu.

"Mes tvarstome save" - ​​perkelkite kamuolį iš rankų į rankas aplink galvą, liemenį, kojas. 2 kartus.

Naujas pratimas. Pažiūrėk, kaip aš tai darau. Treniruojame rankas, pratimą atliekame 3 kartus ir po to dedame kamuoliukus į krepšius.

„Perduoti kamuolį“ - rankos tiesiai į šoną. Perkelkite kamuolį per galvą iš rankų į rankas. laikai.

Pažiūrėk, kokie tavo raumenys, atsipalaiduokime ir įsivaizduokime, kad esame skudurinės lėlės.

Toliau pateikiami pratimai. Prisiminkime, kad šokant nuo kojų pirštų lengva nusileisti.

„Šokis per lankus“ - šokinėkite ant dviejų kojų per tris lankus. 2 kartus.

Ėjimas ratu už lyderio, kvėpavimo pratimai.

Greitai kelkis į ratą

Ir pažaisk su manimi.

Lauko žaidimas „Spąstai su tamburinu“.

III. Baigiamoji dalis.

Mes susikibsime rankomis, susikibsime rankomis,

Nusišypsokime vieni kitiems.

Eisime ratu

Mes vaikštome, vaikštome aplinkui

Einame vienas po kito.

Susėskite į ratą ir apibendrinkite pamoką.

Man patinka kūno kultūra

Visiems mano draugams

Tapk stiprus ir stiprus

Sportas mums padės.

Vyresnės grupės vaikų kūno kultūros užsiėmimų, skirtų Kosmonautikos dienai, santrauka
„Jaunųjų kosmonautų mokykla“

Užduotys:
1 Suteikite galimybę realizuoti savo motorinius įgūdžius ir gebėjimus teigiamame emociniame fone nestandartinėje situacijoje.
2 Motyvacijos fiziniams pratimams didinimas tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų.
3 Ugdykite ryžtą siekiant rezultatų, draugystės jausmą ir atsakomybę prieš komandą.

Preliminarus darbas:
Pokalbiai tema „Erdvė“, eilėraščių mokymasis, mįslių ir klausimų rengimas, individualaus darbo su vaikais vedimas pagrindinių judėjimo rūšių ugdymo klausimais.
Sporto įranga:
Lankai, žiedai, kamuoliai, gimnastikos suolai, lankai, "Logic grandinės" komplektas.
Vieta: sporto salė

Laisvalaikio užsiėmimai:
Vaikai ir tėvai išsirikiuoja į vieną koloną ir skambant muzikai įeina į salę.
Pranešėjas: Sveiki, mieli vaikai ir brangūs tėvai! Šiandien mūsų sportinė veikla skirta svarbiai šventei – Kosmonautikos dienai.
Ar norėtumėte tapti astronautu ir skristi kosmine raketa?
Jūs žinote, kad šunys buvo pirmieji gyvūnai, skridę į kosmosą. Jų vardai buvo Belka ir Strelka, ir tik tada žmonės skrido. 1961 metais pirmasis žmogus išskrido į kosmosą. Pasakyk jo vardą. Jis pirmasis į kosmosą pakilo kosmine raketa „Sojuz“.

Instruktorius: Sunku tapti astronautu, reikia daug treniruotis. Ar esate pasiruošę treniruotėms? Komandos kviečiamos registruotis į jaunųjų kosmonautų mokyklą.

Vaikai išsirikiuoja į dvi kolonas vienas priešais kitą.

marsiečiai

Pasaulyje yra daug mūsų drąsių vaikinų,
Kad jie nori pakilti į mėlyną dangų.
Skristi į kosmosą ir į tolimas žvaigždes,
Mes pasiruošę parodyti save dabar!

Žemiečiai


Tapk astronautu – visi žinome
Užduotis yra sunki visiems.
Pradedame konkursą
Ir mes tvirtai tikime savo sėkme!

Instruktorius: Geros komandos! Manau, kad mūsų fantastinis skrydis įvyks šiandien! Bet pirmiausia noriu pristatyti mūsų gerbiamą žiuri. Jis įvertins konkursą.

1Žaidžiamas žaidimas su lankais „Raketos skrydis“.
Ant grindų yra lankeliai. Vaikai ir tėvai sudaro poras ir sustoja į lankus. Komandos nariai choru deklamuoja eilėraščius:
Mūsų laukia greitos raketos skristi į planetas.
Ko tik norime.
Mes skrisime į šį.
Tačiau žaidime yra viena paslaptis.
Vėluojantiems nėra vietos!
Pasibaigus muzikai, vaikai ir tėvai stovi poromis, nugara vienas kitam į lanką ir pakelia rankas į viršų, vaizduodami raketą. Tie, kuriems neužtenka lanko, sėdi ant suolo.

Instruktorius: Mikliai atlikome apšilimą, pradedame treniruotis. Kosmose yra daug planetų ir žvaigždžių, įsivaizduokime, kad skrendame kosmose ir skrendame pro žvaigždes.

2Estafetės „Parink savo žvaigždę“
Kiekvienai komandai ant grindų yra vienas lankas. Kiekvienas dalyvis turi geltoną žiedą. Pagal komandą reikia išdėlioti žiedus aplink saulę. Užduotis laikoma įvykdyta, kai paskutinis dalyvis kerta starto liniją.

Instruktorius: Astronautas turi būti vikrus, greitas, drąsus, gebėti įveikti įvairias kliūtis.

3 estafetė „Kliūčių ruožas“
Klausykite, kokiu keliu turite eiti:
-5 kartus peršokti per gimnastikos suolą
-lipti į šoną po lanku ir bėgti atgal
Pasiruošk! Kovas!

4 estafetė „Draugystė“

PHYS instruktorius: Tikriausiai žinote, kad kosmose neapsieisite be draugystės, dabar pažiūrėsime, kaip vaikinai sugebės derėtis ir perduoti kamuolį vienas kitam.
Ant grindų vienoje pusėje yra trys lankai, kitoje – trys, pagal komandą vaikai poromis meta kamuolį vienas kitam iš krūtinės, bėgdami nuo vieno lanko prie kito ir perduoda kamuolį kitiems dalyviams. Paskutiniai bėga tėvai.

5 estafetė „Meteoritai“
Kūno kultūros instruktorius: Vaikinai, pažiūrėkite, kokie meteoritai nukrito ant mūsų Žemės, astronautai taip pat juos tiria, mokysimės ir žaisime su jais.
Vaikai prisijungia prie komandos:
- perduokite kamuolį per galvą sėdėdami viena už kitos, kojas į šonus
- guli ant nugaros
- stovi
Kamuolio perdavimas laikomas baigtu, kai kapitonas turi kamuolį.

Instruktorius: Vaikinai, tarp Saulės sistemos planetų yra viena neįprastos išvaizdos planeta. Kas žino, kaip ji vadinasi? (Saturnas)

Mūsų salėje taip pat yra tokių planetų, žaidžiamas žaidimas „Saturno žiedų“ atstatymui (atstatymas dviem ratais judant)

PHYS instruktorius: Mūsų vaikinai, kaip mažos žvaigždės kosmose, šviečia labai ryškiai, tegul kiekvienas gauna savo žvaigždę

7 Estafetės „Gaukite žvaigždę“
-Užlipkite ant sienos strypų, nuimkite žvaigždutę nuo viršutinės juostos, perduokite estafetę kitam dalyviui.

PHYS instruktorius: Liko parodyti paskutinę estafetę
kuris sėkmingai baigia kosmonautų mokyklą.

8 Estafetės „Tęsk loginę grandinę“

Lankuose yra plastinės geometrinės figūros, kiekvienai komandai išvedama loginės grandinės pradžia. Gavęs komandą, kiekvienas vaikas tęsia grandinę, laimi ta komanda, kuri teisingai atliko užduotį.

Vyksta komandos formavimas
Instruktorius:Šauniai padirbėta! Visi stengėsi ir padėjo vieni kitiems. Estafetėse ir žaidimuose jie rodė greitį, drąsą ir ištvermę, kaip astronautai.
Jauniesiems kosmonautams įteikiami diplomai.

Programos turinys:

1. Stiprinti pagrindinių judesių tipų atlikimą:

  • vaikščiojimas medicininiais kamuoliais išlaikant pusiausvyrą;
  • lipimas gimnastikos kopėčiomis su perėjimu iš vieno skrydžio į kitą ir komplikacija - repelavimas;
  • energingas šokinėjimas naudojant batutą;
  • salto-roll.

2. Gerinti greičio ir jėgos savybes, reakcijos greitį.

3. Praktikuokite galimybę savarankiškai ištirti savo fizinę būklę pagal pulsą; reguliuoti kvėpavimą.

4. Įskiepyti vaikams pagarbą profesijoms, kurios kelia pavojų gyvybei.

5. Formuokite pasitikėjimo kupiną požiūrį į partnerį, atsakomybę ir ryžtą.

Įranga:

  • schematiniai žemėlapiai;
  • batutas;
  • gimnastikos voleliai pagal vaikų skaičių;
  • medicininiai kamuoliukai 8 vnt;
  • ant 2 gimnastikos suolų ištemptos virvės;
  • Įrašai į kasetę;
  • 3 laiptai;
  • virvė;
  • šuniuko žaislas;
  • piktogramos.

Preliminarus darbas:

  • pokalbius šia tema.
  • skaitydamas S. Mikhalkovo kūrinį „Nežinomo herojaus istorija“.
  • vaidmenų žaidimai.
  • žiūrint „Gelbėtojų“ programas.

Metodai ir metodai:

a) pavaldumas bendram tikslui;
b) ryšį su kita veikla;
c) žodinis, vaizdinis ir praktinis.

a) klausimai;
b) ekranas;
c) modeliavimas;
d) žiedinės treniruotės.

Per užsiėmimus

Vaikai, lydimi muzikinio akompanimento (fono), eina į sporto salę ir rikiuojasi į eilę. Muzika nublanksta, per „radiją“ pasigirsta balsas (įrašytas magnetofonu):

Dėmesio! Dėmesio! Į gelbėtojų būrį renkame draugiškus, drąsius, drąsius vaikinus, kurie bet kurią akimirką ateis į pagalbą. Konkurso sąlygas gausite faksu.

Instruktorius: Vaikinai, ką mes darysime? Ar priimame pasiūlymą? Ar girdėjote, kokie vaikinai reikalingi, ir ar pasitikite vienas kitu? (Vaikų atsakymai). Tada patikrinsime. Dabar vaikščiosime užrištomis akimis.

Pasitikėjimo žaidimas: „Vaikšto užrištomis akimis“.

Tikslas: žaidimas skatina pasitikėjimą ir sukuria atsakomybę už kitą žmogų.

Pažanga: vaikai, jei pageidaujama, suskirstomi į poras – sekėjas užrištomis akimis ir lyderis. Vadovas stovi už sekėjo ir uždeda rankas jam ant pečių. Užduotis: vaikščioti per tankų mišką, pro vėją. Sekėjas turi visiškai pasitikėti lyderiu. Nuvažiavę tam tikrą atstumą, vaikai keičiasi vietomis. Žaidimo pabaigoje jie aptaria vaikų jausmus žaidimo metu, kuriame vaidmenyje jie jautėsi labiau pasitikintys.

Instruktorius: Taip, matau, kad jūs pasitikite vienas kitu, ir aš pasitikiu jumis. (Pasiūlau delną, vaikai pakaitomis deda delnus ant viršaus, purto juos sakydami: „Aš susitvarkysiu su bet kokia bėda, jei su manimi bus mano draugas!“)

Vaikinai, norint tapti tikru gelbėtoju, reikia turėti gerą fizinį pasirengimą. Žygiuokite į treniruočių aikštelę!

Apšilimas.

Vaikščiojimas „gyvatėle“ įprastas pakaitomis su ėjimu:

a) ant kojų pirštų, rankos aukštyn, „pirštai spaudžia ranką“ (pakaitomis visi dešinės ir kairės rankos pirštai yra sujungti su nykščiu);
b) ant kulnų, rankos už galvos - į šonus, po D-8 žingsnius
c) „sukimas“ - įtūpstai sukant liemenį, rankos sulenktos per alkūnes krūtinės lygyje.
d) „būkite atsargūs“ - gavus signalą, atsisėskite į atramą, tiesias kojas atmeskite 1-2-3-4, atsikelkite ir toliau eikite. D-2-3 kartus.

Bėgimas – 1-1,5 minutės – įprastas, pakaitomis su bėgimu aukštais keliais; su blauzda atitraukta atgal; lengvas bėgiojimas, gavę signalą, atsigulkite ant pilvo, atsistokite ir toliau bėgiokite.

Kvėpavimo atkūrimas vaikščiojant; pulso patikrinimas.

Instruktorius:

Kad negaištume laiko, turime pasiimti treniruoklius.
Sušilkime kartu ir tapsime gelbėtojais!

(Vaikai paima riedučius ir stovi išsibarstę)

O.R.U. su gimnastikos voleliais.

1. „Išlaikykite pusiausvyrą“

I.p: vaizdo įrašas rankose žemiau, o.s.

B: pasuka galvą į dešinę - į kairę; į priekį ir atgal; įkvėpti iškvėpti. Pasiūlykite viską daryti užsimerkę. T – lėtas, sukdamasis nenuleiskite smakro. D – 2 kartus kiekviena kryptimi.

2. „Perduokite vaizdo įrašą per galvą“

IP: sukryžiuotos kojos, volelis dešinėje rankoje, laikysena.

B: 1 – perbraukite volelį per galvą, per šonus į viršų, pažiūrėkite į viršų – įkvėpkite; 2 – i.p. D – 6-7 kartus. T – vidutinis

3. „Pasukite – ritinėlį į priekį“

IP: kojos atskirtos, volelis sulenktomis rankomis prieš krūtinę.

B: 1 – pasukti į dešinę; 2 – i.p. D – 6-8 kartus.

4. „Herojus“

IP: o.s., vaizdo įrašas žemiau.

B: 1 – pasilenkti į priekį, pasisukti, išsitiesti, pasilenkti ties juosmeniu, pakelti galvą – įkvėpti. 2 – i.p. iškvėpimas. D – 6 kartus. T – vid.

5. „Nuomokite volelį“

IP: atsisėskite ant kulnų, rankose ant grindų priešais save volelis.

B: 1 – ridenkite volelį į priekį, perkelkite į padėtį gulint ant pilvo – įkvėpkite; 2 – iškvėpimas, volelis tiesiomis rankomis; 3-4 i.p. D – 6-7 kartus. T – lėtas

6. „Pakeliame volelį, paliečiame jį koja“

IP: guli ant nugaros, volelis tiesiomis rankomis už galvos, kojos kartu.

B: 1 – riestis aukštyn, rankos tiesios, dešinė koja aukštyn, nekelkite nugaros nuo grindų, kojos tiesios, pirštai smailūs, galva pakelta; 2 – likti; 3-4 i.p. Pakartokite su kaire koja. D – 6 kartus.

7. „Ridename volelį - sustipriname rankas“

IP: guli ant pilvo, kojos kartu, galva žemyn, rankos tiesios.

B: 1 – ridenkite volelį link savęs, keldami viršutinę kūno dalį, rankos tiesios, pasilenkite – įkvėpkite; 2 – likti; 3-4 lėtai grįžkite į stovinčią padėtį, atsipalaiduokite. D – 5 – 6 kartus.

8. „Miklios kojos“

IP: sėdi, kojos sulenktos per kelius, pėdos ant volelio rankenų, akcentuojamos rankos, nugara tiesi, pečiai žemyn.

B: 1 – ridenkite volelį į priekį, kol kojos išsitiesins, fiksuokite padėtį; 2 – i.p. D – 7-8 kartus

9. „Šokimas“

Šuolio variantas: kojos kartu į priekį – atgal“ į dešinę – į kairę; keičiant kojas šokinėjant. Volelis sulenktomis rankomis prieš krūtinę.

Kvėpavimas atkuriamas, ritinėliai grąžinami į vietą.

Instruktorius: Na, vaikinai, treniruotę vedėte labai sumaniai. Pažiūrėkime, kokius testus mums siūloma išlaikyti.

(Eina prie „fakso“ ir ima žemėlapius – diagramas, vaizduojančias kliūčių ruožą. Vaikai nagrinėja ir diskutuoja. Siūlau paskirti vadovą, kuris būtų atsakingas už kliūčių ruožo sukūrimą ir įveikimą.)

Kliūčių ruožas: D – 4-5 kartai.

  1. Vaikščiojimas medicininiais kamuoliukais išlaikant pusiausvyrą.
  2. Lipimas gimnastikos kopėčiomis su perėjimu į gretimą skrydį, repelavimas (belay)
  3. Šokinėjimas ant batuto, šokinėjimas aktyviais rankų svyravimu pirmyn ir aukštyn, šokinėjimas „raketa“ į nurodytą vietą.
  4. Atlikite salto
  5. „Web“ - šokinėjimas (peržengimas) per ištemptas virves.

Vadovas praneša apie kliūčių ruožo įveikimą. (Vaikai rikiuojasi į eilę)

(Garso įrašas) – Buvo avarija, mergina pametė šuniuką, ji tikrai prašo jį surasti. Remiantis naujausiais pranešimais, jis buvo pastebėtas prie tvenkinio. Visų gelbėtojų prašome skirti visas jėgas šuniuko paieškai ir išgelbėjimui.

Instruktorius: Vaikinai, kokių pasiūlymų turėtumėte? (vaikų atsakymai) Reikia nagrinėti teritoriją po atkarpą.

Žaidimas lauke „Apskritimai“.

(Akomponuojant muzikai, vaikai improvizuoja, muzika nublanksta, atlieka atitinkamą darinį pagal schemą – 2 kartus. Trečią kartą, atlikus užduotį, vaikų prašoma užsimerkti, klausytis ir susikaupti. A. girdimas šuns verksmas, rastas šuniukas).

Instruktorius: Gerai padaryta, vaikinai! Grąžinkime šuniuką mergaitei, manau ji bus labai laiminga.

(Mokytoja įeina apsirengusi kamufliažine uniforma).

Sveiki! Ačiū, kolegos gelbėtojai. Taip, taip, neklydau, esate įrašytas į vaikų brigados gelbėtojų būrį. Visus išbandymus išlaikei oriai, parodei savo ištvermę, sumanumą ir ištvermę ir net išgelbėjai šuniuką, aš jį atiduosiu mergaitei ir papasakosiu apie tave. Ir aš jums padovanoju „Gelbėtojo“ skiriamuosius ženklus.

(visiems įteikiamas ženklelis).

Instruktorius siūlo atstatyti jėgas „sveikatos“ gėrimu. Vaikai išeina iš salės.

Literatūra:

  1. L. V. Jakovleva; R.A. Yudina „3–7 metų vaikų fizinis vystymasis ir sveikata“ Programa „Pradžia“ - 2005 Maskva.
  2. L.V. Chernetskaya „Ikimokyklinio amžiaus vaikų bendravimo gebėjimų ugdymas“ Rostovas prie Dono, 2005 m.

Naujiena svetainėje

>

Populiariausias