Namai Vaisių medžiai Abstrakti modeliuojanti boružėlė, antroji jaunesnioji grupė. Teigiami boružėlių lipdymo užsiėmimo aspektai. Modeliavimas vyresnėje grupėje "ladybug". Pirštų gimnastika "Ladybugs"

Abstrakti modeliuojanti boružėlė, antroji jaunesnioji grupė. Teigiami boružėlių lipdymo užsiėmimo aspektai. Modeliavimas vyresnėje grupėje "ladybug". Pirštų gimnastika "Ladybugs"

Tatjana Enikeeva
Modeliavimo pamokos pirmoje jaunių grupėje „Ladybug“ santrauka

Išmokite iš viso gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius;

Pratimai ridendami kamuoliukus ir spausdami rodomuoju pirštu, pritvirtindami prie pagrindo;

Sukelti susidomėjimą darbu su plastilinu;

Lavinti smulkiąją pirštų motoriką.

Medžiagos: balto kartono lakštai su ruošiniu (piešinys ir aplikacija, juodas plastilinas, boružėlės atvaizdas.

Modeliavimo technika: gnybti, kočioti, presuoti.

Edukacinės veiklos eiga.

Auklėtojas:

(skaito eilėraštį)

Boružė,

Juoda galva

Skrisk į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

Vaikai, kas atėjo pas mus?

Vaikai: Boružė.

Auklėtojas: tai tiesa, gerai padaryta!

Pamąstyk apie tai. Ką ji turi: galvą, kojas, liemenį, sparnus, antenas.

Ar tau tai patinka?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: vaikai, ar boružėlė gali skristi?

Dabar skraidome kaip boružėlės ( išskėtę rankas į šonus vaikai bėga. Šiuo metu kiekvienam vaikui duodamas ruošinys su boružėlės atvaizdu be dėmių ant nugaros).

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Mes gerai skridome, o dabar sėdime ant kėdžių. Pažiūrėkite į ladybugs nuotraukas. Tik jiems kažko trūksta. Kas atspėjo?

Vaikai: dėmės.

Auklėtojas: teisingai. Padarykime jiems keletą vietų.

Vaikai nuplėšia mažus plastilino gabalėlius ir ridena kamuoliukus, po to savarankiškai arba padedami mokytojo pritvirtina juos prie boružėlės nugaros..

Auklėtojas : Vaikinai, šiandien turite labai gražių dėmių ant boružėlių. Ir jie tapo kaip tikri. Šauniai padirbėta!

Susijusios publikacijos:

Antroje jaunių grupėje „Boružėlė“ integruotos pamokos santrauka Tipas: Integruota Grupė: Antroji jaunimo grupė Vaikų amžius: 3-4 metai Tema: Boružėlė Ugdymo sritys: Tikslas: Formavimas.

GCD santrauka apie „Ladybug“ modeliavimą Valstybinė biudžetinė Amūro srities sveikatos priežiūros įstaiga "Specializuoti vaikų namai" GCD santrauka (nuo 2 m. 5m. Iki 3 m. 5m.

GCD santrauka antroje jaunesniųjų grupėje apie netradicinį piešinį „Ladybug“ Tikslas. Supažindinti su nauja netradicine tapybos technika – ant akmens. Užduotys: Išmokite tonuoti tūrinę formą (akmenį) ir pritaikyti prie.

Tikslai ir uždaviniai: Pažintis su vabzdžiais, išvaizda, boružėlės kūno dalimis. Išmokyti rūpintis viskuo, kas gyva, taisyti.

Uždaviniai: - išmokyti vaikus iš paruoštų figūrėlių sudaryti tam tikro turinio kompoziciją. - patikslinti žinias apie spalvas, lavinti spalvų suvokimą.

Tiesiogiai ugdomosios veiklos pamoka edukacinėms sritims įgyvendinti „Meninė kūryba“ (piešinys, „Pažinimas“.

Pamokos vidurinėje grupėje apie taikymą naudojant naujas medžiagas „Ladybug“ santrauka Tikslas: toliau ugdyti vaikus pagal aplikaciją. Užduotys: a) lavinamosios: lavina gebėjimą taisyklingai naudotis šepetėliu.

Noriu parodyti, kaip mes su vaikais lipdome boružes. Labai paprasta ir tuo pačiu įdomu savo rankomis lipdyti vabzdį. Prieinamos vaikams.

Atvira piešimo pamoka antroje jaunių grupėje „Boružėlė“ Pamokos metmenys (piešimas, jaunesnė grupė)

Modeliavimo pamokų jaunesnėje grupėje santrauka

"Boružė"

Programinės įrangos turinys:Toliau mokykite vaikus nuo gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir iš jų ridenti 5-7 mm skersmens rutuliukus, spauskite rodomuoju pirštu.plastilino kamuoliuko tvirtinimasjį prie pagrindo, uždėkite plastilinokamuoliukus vienodu atstumu

vienas nuo kito stebėkite modelio simetriją; formuoti domėjimąsi darbu su plastilinu, lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Preliminarus darbas:išvakarėse su vaikais vyksta pokalbis apie boružėlę, žiūrint paveikslėlius ir iliustracijas.

Pasiruošimas pamokai

Mokytojui:žaislas - boružėlė, garso grotuvas.

Vaikams: Kartono lakštai a balta su ruošiniais (aplikacijomis) pagal vaikų skaičių; juodas plastilinas.

MODELIAVIMO METODAI: Raskite dainavimas, ridenimasis, spaudimas.

Tiesioginė edukacinė veikla.

I dalis.

1 Įdomūs metodai.

Mokytojas įjungia įrašą „Kamanės skrydis“.

Vaikai eina ant kilimo, ant kurio guli spalvingos gėlės.

Klausimas: Vaikinai, kokios spalvos yra mūsų gėlės?

D: Raudona, geltona.

K: Teisingai.

Mokytojas įjungia įrašą „Kamanės skrydis“

Klausimas: Vaikinai, ar girdite ką nors zvimbiant??

D: Vaikų atsakymai.

Klausimas: pažiūrėkime. Kas tai galėtų būti. Mokytoja su vaikais vaikšto po grupę ir ant stalo po kambarine gėle randa boružėlę.

Kl.: Kas tie vaikinai??

Vaikai atsako: Boružėlė.(Jei vaikams sunku, mokytojas jiems padeda).

Mokytojas paima žaislą ir jos vardu perskaito eilėraštį:

Boružė,

Juoda galva,

Skrisk į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

********

Boružė

Sėdi ant popieriaus lapo.

Ant jos nugaros

Juodi taškai.

2. Pamokos tikslo išdėstymas.

Šiandien tu ir aš nupiešime būtent tokią boružėlę.

3. Svarstymas.

Pažiūrėkime

Pedagogas: Kokios spalvos jos nugara?

Vaikų atsakymas: Raudona.

Pedagogas: Teisingai.

Pedagogas: O kokios spalvos yra dėmės?

Vaikai: juodi.

Pedagogas: Kokios spalvos jos galva?

Vaikai: juodi.

Pedagogas: Ką dar turi boružėlė.

Vaikai: Antenos, ji taip pat turi kojas ir pilvuką.

Pedagogas: Teisingai.

Vaikams išaiškinu tikslą.

Jūs išdėliosite boružėlę.

4 . Rodyti su paaiškinimu.

Prie malberto vaikams pritvirtintas ruošinys su boružėlės atvaizdu.

Žiūrėk, nuotraukoje turime ir boružėlę.

Tik kažko jai trūksta.

Atspėjai ? Teisingai, juodos dėmės ant nugaros. Padarykime keletą dėmių!

Ir kaip mes padarysime dėmeles: nuimsime mažus gabalėlius

plastilino su dešinės rankos nykščiu ir smiliumi, iškočioti

juos kamuoliukus. Tada pritvirtiname rutulius prie boružėlės nugaros,

naudojant slėgio metodą. Padėkite vaikams pradėti atlikti užduotį, sekite įgyvendinimą.

5 Priminimas.

Pradėdami darbą nepamirškite, kad lipdyti reikia ant lentos, nepamirškite nuo didelio gabalo nugnybti smulkių gabalėlių.

II pamokos dalis. Individualaus darbo su vaikais metodai.

Pakvieskite vaikus patiems pasidaryti 2–4 rutuliukus ir pritvirtinti juos prie boružėlės nugaros. Jei vaikams sunku, tose vietose, kur reikia pritvirtinti kamuoliukus, galite piešti taškelius, kad būtų lengviau orientuotis.

III dalis. Vaikų darbų analizė.

Kokias gražias ladybuges turite! Šauniai padirbėta!

Dabar paimkime savo boružes ir jos skrenda.

Lauko žaidimas „Vabalai“

Tikslas: išmokyti vaikus bėgti išsibarsčiusius, gavus signalą užimti namus, būti dėmesingus.


Modeliavimo vidurinės grupės užsiėmimų santrauka

Tema "Boružėlė"

Tikslas: Išmokykite vaikus lipdyti boružėlę iš atskirų dalių: liemens, galvos, akių, antenų. Pratimas valcavimo, presavimo, kočiojimo, tvirtinimo ir uždėjimo technikomis. Ugdyti vaikų meilę gamtai, vabzdžiams.

Medžiaga: Paveikslėlis su ladybugs atvaizdu. Paruoštos gėlės. Plastilinas. Lentos

Pamokos eiga:

Pedagogas: Koks dabar metų laikas?

Vaikai: Ruduo

Auklėtojas: Kaip tu atspėjai?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas: O kaip norėčiau, kad būtų šilta, kad ateitų ta vasara. Prisiminkime, ką veikėme vasarą?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas: Eime pasivaikščioti ant kilimo. Ir įsivaizduokime, kad tai pieva.

Fizminutka :

Ant pievelės, virš ramunėlių Bėkite po laisvą grupės vietą.

Vabalas skraidė spalvotais marškiniais.

Zhu-zhu-zhu, zhu-zhu-zhu Sustokite, atsistokite tiesiai.

Aš draugauju su margumynais.

Tyliai siūbuodamas vėjyje Pakreipia kūną į dešinę ir į kairę

Žemas, mažas lenkimas. Atlikite lenkimus į priekį žemyn

Sėdėjau ant gėlės Pritūpęs

Pailsėjo ir skrido. Jie bėga ir atsisėda į savo vietas.

Auklėtojas: O, pažiūrėk į mano gėlę, atskrido ne drugelis, o kažkoks vabzdys. Klausyk mįslės. Jei atspėsite teisingai, aš jums parodysiu, kas atėjo pas mus

Apsirengia šį kūdikį
Raudona suknelė su taškeliais.
Ir jis moka vikriai skristi
Tai…

Mokytojas parodo gėlę, kur sėdi boružėlė.

Auklėtojas: Prisiminkime su tavimi posakį apie boružėlę. Uždėkime jį ant delno ir pasakykime:

Boružėlė, skrisk į dangų

Atnešk man duonos.

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

Auklėtojas: Ir visi kartu apakinkime boružes ir uždėkime jas ant gėlės. Ir tada mūsų grupėje bus ne pilkas ruduo, o šviesi ir šilta vasara.

Mokytojas parodo vaizdą su boruže.

Auklėtojas: Pažiūrėkime su jumis atidžiau į boružėlę.

Ką ji turi. Kokios spalvos sparnai? Kas dar yra ant sparnų? Ką ji turi ant galvos?

Pradėkime dirbti. Jie pakėlė rankoves, paėmė raudoną plastiliną, sulipdė rutulį ir šiek tiek suplojo iš vienos pusės. Tai mūsų liemuo. Imame juodą plastiliną, nuplėšiame mažus gabalėlius, formuojame rutuliukus ir pritvirtiname prie kūno mažas ir mažas juodas dėmeles. Taip pat iš juodo plastilino iškočiojame rutulį – tai mūsų galva. Pritvirtiname prie kūno. Ar turime paruošę boružėlę?

Vaikai: Ne.

Auklėtojas: kas tai?

Vaikai: akys, antenos

Auklėtojas: Tada imame baltą plastiliną ir formuojame mažus rutuliukus -2 dalykus. Pritvirtiname prie galvos. Ir nepamirškite apie mokinius. Taigi mūsų akys yra paruoštos. Belieka tik apakinti antenas. Imame geltoną plastiliną ir kočiojame plonas plonas dešreles. Apvyniokite dešros galiuką. Įvyko? Pritvirtiname prie galvos. Šauniai padirbėta. Čia mes turime boružėlę. Gražus, tvarkingas. Bet jiems nuobodu be gėlių. Aš jums padovanosiu po gėlę, dabar jūs ten pasodinsite. Tai bus jų namai. Mūsų pamoka baigėsi. Ačiū vaikams. Eime nusiplauti rankas.

Galina Zemlyanskaya
GCD santrauka apie modeliavimą jaunių grupėje „Ladybug“

GCD santrauka apie modeliavimą jaunesnėje grupėje

« Boružė»

Švietimo papildomumas srityse: "Kognityvinė raida", "Meninis ir estetinis vystymasis". „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Fizinis vystymasis", "Kalbos raida".

Užduotys:

Meninis ir estetinis plėtra:

Toliau mokykite vaikus nuo gabalėlio nugnybti nedidelius plastilino gabalėlius ir iš jų ridenti kamuoliukus, rodomuoju pirštu spauskite plastilino kamuoliuką, pritvirtindami prie pagrindo;

formuoti domėjimąsi darbu su plastilinu, lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Ugdykite susidomėjimą muzika, norą klausytis muzikos, dainuoti kartu.

Kognityvinė raida:

Skatinti vaikų susidomėjimą žiniomis apie Boružė.

Ugdyti gebėjimą įžvelgti gamtos grožį, suprasti jos trapumą, sužadinti norą saugoti.

Sukelkite vaikų emocinę reakciją į eilėraščio apie turinį Boružė.

Toliau lavinkite smulkiąją motoriką.

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

Formuoti vaikams elgesio patirtį bendraamžių aplinkoje, ugdyti užuojautą jiems.

Suformuokite įprotį (pirmiausia prižiūrint suaugusiajam, o paskui savarankiškai) po darbo su plastilinu nusiplaukite rankas, nusausinkite rankas asmeniniu rankšluosčiu.

"Fizinis vystymasis"

Ugdyti vaikų norą žaisti paprasto turinio žaidimus lauke su mokytoju;

Išmokite vaikščioti ir bėgti nesusitrenkdami4, kad suformuotumėte gebėjimą išlaikyti stabilią kūno padėtį, taisyklingą laikyseną.

"Kalbos raida"

Pratimas taisyklingai atgaminti onomatopoėją, žodžius ir paprastas frazes (2–4 žodžiai);

Ugdyti kalbos supratimą ir aktyvinti žodyną;

Skatinti kalbos, kaip bendravimo priemonės, vystymąsi.

Preliminarus darbas: dieną prieš tai vyksta pokalbis su vaikais apie Boružė, peržiūrėti paveikslėlius ir iliustracijas.

Pasiruošimas pamokai

Auklėtojui: žaislas - Boružė, garso grotuvas.

Vaikams: tuščias lapas su Boružė(paraiška) pagal vaikų skaičių; plastilinas juodas.

PRIĖMIMAI MODELIAI: Suspaudimas, valcavimas, presavimas.

Tiesioginė edukacinė veikla.

1 Įdomūs metodai.

Mokytojas įjungia įrašą „Kamanės skrydis“.

Vaikai eina ant kilimo su spalvingomis gėlėmis.

V: Vaikinai, kokios spalvos mūsų gėlės?

D: Raudona, geltona.

V: Teisingai.

Mokytojas įjungia įrašą „Kamanės skrydis“

V: Vaikinai, ar girdite ką nors zvimbiant?

D: Vaikų atsakymai.

V: Pažiūrėkime. Kas tai galėtų būti. Mokytoja su vaikais apeina grupę ir susirask boružėlę ant stalo po kambarine gėle.

V: Kas tie vaikinai?

Vaikai atsako: Boružė(jei vaikams sunku, mokytojas jiems padeda).

Mokytojas paima žaislą ir skaito jos vardu eilėraštis:

Boružė,

Juoda galva,

Skrisk į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.

Boružė

Sėdi ant popieriaus lapo.

Ant jos nugaros

Juodi taškai.

2. Pamokos tikslo išdėstymas.

Šiandien jūs ir aš tai padarysime Boružė.

3. Svarstymas.

Pažiūrėkime

Auklėtojas: Kokios spalvos jos nugara?

Vaikų atsakymas: Raudona.

Auklėtojas: Teisingai.

Auklėtojas: Kokios spalvos yra dėmės?

Vaikai: Juoda.

Auklėtojas: Kokios spalvos jos galva?

Vaikai: Juoda.

Auklėtojas: Ką dar daro Boružė.

Vaikai: Antenos, ji taip pat turi kojas ir pilvuką.

Auklėtojas: Teisingai.

Vaikams išaiškinu tikslą.

Tu lipdysi Boružė.

4. Rodyti su paaiškinimu.

Vaikams prie molberto pritvirtintas ruošinys su paveiksliuku Boružė.

Žiūrėk, mūsų paveikslas taip pat nupieštas Boružė.

Tik kažko jai trūksta.

Ar atspėjote? Teisingai, juodos dėmės ant nugaros. Padarykime keletą dėmių!

Kaip mums seksis dėmės: nugnybti smulkius gabalėlius

plastilino su dešinės rankos nykščiu ir smiliumi, iškočioti

juos kamuoliukus. Tada pritvirtiname rutulius prie nugaros Boružė,

naudojant slėgio metodą. Padėkite vaikams pradėti atlikti užduotį, sekite įgyvendinimą.

5 Priminimas.

Pradėdami darbą nepamirškite, kad lipdyti reikia ant lentos, nepamirškite nuo didelio gabalo nugnybti smulkių gabalėlių.

II pamokos dalis. Individualaus darbo su vaikais metodai.

Pakvieskite vaikus patiems pasidaryti 2–4 kamuoliukus ir pritvirtinkite juos prie nugaros Boružė... Jei vaikams sunku, tose vietose, kur reikia pritvirtinti kamuoliukus, galite piešti taškelius, kad būtų lengviau orientuotis.

III dalis. Vaikų darbų analizė.

Taip gražu ladybugs tu supratai! Šauniai padirbėta!

Dabar paimkime savo boružėlės ir jie skrenda.

Žaidimas lauke "Vabalai"

Tikslas: Pratinkite vaikus bėgti išsibarsčiusius, gavus signalą užimti savo namus, būti dėmesingiems.

Žaidimo progresas: Vaikai- "Vabalai" sėdėti savo namuose (ant suoliuko) ir jie sako: „Aš esu blakė, aš vabzdys, gyvenu čia, zvimbiu, zvimbimas: w-w-w.

Mokytojo signalu "Vabalai" skristi į proskyną, pasikaitinti saulėje ir dūzgti, esant signalui "lietus" grįžti į namus.

Mokytojas pasako eilėraštį ir parodo judesius. Vaikai kartoja paskui jį.

Boružė,

Jie ritmingai siūbuoja delnais.

Skriskite į dangų, sukryžiavę rankas kelkite bangas

Atnešk mums duonos, Mojuoja sau rankomis.

Juoda ir balta, Ritmingai ploja rankomis.

Tik nesudegė! Grasinama rodomaisiais pirštais.

3. Sušalęs Boružė, negali pakilti. Sušildykime ją kvėpavimu.

Vaikai kvėpuoja delnais.

Pašildytas Boružė, nupūsim nuo delno.

Vaikai kelis kartus giliai įkvepia per nosį ir iškvepia per burną. Iškvepiant, lūpos ištraukiamos vamzdeliu, delnai dedami po oro srovėmis.

4. - Dabar, vaikinai, paverskime save boružėlės.

Apsukome aplink save ir įėjome ladybugs pasisuko.

ladybugs parodyk savo galvas, nosį, burną, sparnus -

Rankos, kojos, pilvukai. Rodo įvardintas kūno dalis.

ladybugs pasukite galvą į dešinę,

ladybugs pasukite galvą į kairę,

Bakstelėkite kojomis, plakite sparnais

Jie atsisuko vienas į kitą ir saldžiai nusišypsojo.

- Kaip vabzdžiai skrido,

Jie tyliai susėdo prie stalų.

- Nuostabu!

6. Pamokos rezultatas. Vaikų piešinių paroda. (Padėkime savo boružėlėsį pievą su gėlėmis.)

Taip gražu Jūs turite ladybugs, vaikinai. Kaip tikras, gyvas ladybugs... Šauniai padirbėta!

Leiskime vabzdžiui skristi, atverkime delnus, pakelkime aukštyn, ar vabzdys nuskrenda? Sušalęs Boružė, negali pakilti. Sušildykime ją kvėpavimu.

Auklėtojas: “Boružė„Mums labai patiko, ji susirado daug draugų.

Ji jau atvažiavo ir atnešė mums juodos ir baltos duonos, bet nesudegusios.

Staigmenos akimirka (kepti vabzdžių sausainių pyragaičiai) .

Prieš pat pasilepindami skanėstu, turite gerai nusiplauti rankenas.

Į dainos melodiją “ Boružė„Vaikai išeina iš salės.

Susijusios publikacijos:

TEMA: „BURĖPĖRGĖ“. TIKSLAI: Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas: Ugdyti meilę gimtajai kalbai. Tęskite supažindinimo darbus.

Boružėlė – sėkmės ir gėrio simbolis. Sutikite, kad visi ją myli. Senovėje buvo tikima, kad boružėlė yra Dievo pasiuntinys. Jeigu.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje „Ladybug“ Ugdymo sritis: meninis ir estetinis ugdymas Tipas: integracija Vaikų veiklos rūšių integravimas: žaismingas, produktyvus.

GCD santrauka piešimui antroje jaunesniųjų grupėje „Boružėlė“ Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą piešti vabzdžio atvaizdą. Tobulinti.

Išmokykite vaikus nupiešti išraiškingą vabzdžio atvaizdą.
Toliau mokykitės, kaip sukurti kompoziciją pagal žalią lapą.
Tobulinti tapybos guašu techniką, galimybę derinti dvi piešimo priemones – teptuką ir vatos tamponėlį.
Ugdykite formos ir spalvos pojūtį, domėjimąsi vabzdžiais.
Sukelkite vaikų emocinę reakciją į eilėraščio apie boružėlę turinį.
Ugdyti gebėjimą įžvelgti gamtos grožį, suprasti jos trapumą, sužadinti norą saugoti.

Įranga:

Žaislas "Ladybug" arba paveikslėlis (nuotrauka), vaizduojantis boružėlę.
Popieriaus lakštai, supjaustyti lapo pavidalu ir nuspalvinti žaliai.
Raudonas ir juodas guašas.
Šepečiai ir medvilniniai tamponai.
Paklodės, nepilantis vanduo, servetėlės ​​šepetėliams dėti.

Preliminarus darbas:

1. Boružėlės stebėjimas.
2. Vaikiško eilėraščio mokymasis:

Vaikų darželis "Ladybug"

Boružė,
Juoda galva,
Skrisk į dangų
Atnešk mums duonos
Juoda ir balta
Tik nesudegė.

Pamokos eiga:

Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien yra mūsų svečias. (Rodyti paveikslėlį ar žaislą). Ar atpažįstate? Tai ladybug. Savo pasivaikščiojimuose dažnai sutikdavome boružes. Papasakokite, kokios tai ladybugs? Ar tau tai patinka? Kodėl? Kaip reikėtų elgtis sutikus šį vabzdį?
Deja, ne visi žmonės stengiasi apsaugoti boružes. Klausykite Andrejaus Ušačiovo eilėraščio. Jame pasakojama boružėlės istorija.

Boružė

Boružėlė išėjo už miesto,
Mikliai lipdamas palei žolės stiebus,
Mačiau danguje plaukiančius debesis...
Ir staiga nusileido Didžioji Ranka.

O boružėlė ramiai vaikšto
Įdėjau į degtukų dėžutę.

Oi, kaip vargšelis pasigedo dėžėje!
Ji svajojo apie pievelę. Ir dobilų, ir košės.
Ar įmanoma amžinai likti nelaisvėje?
Karvė nusprendė pasiruošti pabėgimui!

O Dieve! – maldavo nelaimingasis kūdikis
Ir staiga ji pamatė langą už užuolaidos.
O ten, už lango, viskas šviečia nuo saulės.
Tačiau stiklas jos neįsileidžia į šviesą.

Tačiau boružėlė yra labai užsispyrusi:
Radau, kur rėmas nėra sandariai uždarytas,
Ir tada ji išlipa pro langą ...
Sveika!
Pagaliau ji laisva!
(Andrejus Ušačevas)

1. Kas pagavo boružėlę? Ar jam gerai sekėsi? Kodėl?
2. Kaip manote, kaip jautėsi boružėlė sėdėdama dėžėje? Bandote išsivaduoti? Kada issilaisvinai?
3. Kodėl boružėlė taip troško išlipti iš dėžės ir grįžti į pievelę?

Esu tikras, vaikinai, kad niekas iš jūsų niekada nepakenks mažajai klaidai. Juk, palyginus su jais, esate tikri milžinai. O didelis ir stiprus turėtų saugoti mažus ir silpnus, o ne įžeisti.

Geriau nupieškime boružėlę. Ar sutinki? Tada paruošime pirštus darbui.

Pirštų gimnastika "Ladybugs"

Ateina boružėlės tėtis.
(Visais dešinės rankos pirštais „užlipkite“ ant stalo)

Mama seka tėtį.
(Visi kairės rankos pirštai „žengia“ ant stalo)

Vaikai seka mamą,
(„Vaikšto“ abiem rankomis)

Mažieji klaidžioja paskui juos.
Jie dėvi raudonus kostiumus.
(Pakratykite delnus, suspauskite pirštus)

Kostiumai su juodais taškeliais.
(Palieskite lentelę rodomaisiais pirštais)

Tėtis veda šeimą į darželį,
Po pamokų jis parveš namo.
(Visais abiejų rankų pirštais „užlipkite“ ant stalo)

Piešimas "Ladybug"

Vaikinai, dabar ant šio žalio lapo (rodome lapą) nupiešime boružėlę. Štai vienas. (Užbaigto brėžinio-pavyzdžio rodymas).

Kokia yra boružėlės nugaros forma? Apvalus. Kokia spalva? Raudona. Raudoną nugarėlę patogu nudažyti teptuku.

Dažydami per nugarą atminkite, kad šepetėliu važiuojame lengvai, tik viena kryptimi.
Tada kruopščiai nuplaukite šepetį viename vandenyje, išskalaukite kitame ir pamerkite šepetėlio napą ant servetėlės. Dažome guašiniais dažais, bet vandens pertekliaus ji nemėgsta.

Dabar pamerkite teptuko snapelį į juodus dažus ir nupieškite boružėlės galvą – puslankį. Dažykite ant jo.

Ant galvos nupieškite antenas. Kiek iš? Dvi antenos yra dvi mažos tiesios linijos.

Padalinkite boružėlės nugarą per pusę juoda linija. Nubrėžkite liniją pačiu šerių šepetėlio galu.

Kokios spalvos yra ladybug taškai? Juoda? Kiek jų ten yra? Šeši.
Kaip bus patogiau piešti taškus? Su medvilniniu tamponu.
Vienoje pusėje nubrėžkite tris taškus, o kitoje - tris.

Kokios gražios ladybugs jūs, vaikinai, pasirodė. Kaip tikros, gyvos ladybugės. Šauniai padirbėta!

Apie viską pasaulyje:

Daugelyje pasaulio šalių žmonės verda žuvies sriubą arba žuvies sriubą. O kai kur žmonės verda sriubą iš mažų geležinių žuvelių. Ir tai nėra kažkokia išdaiga ar religinis ritualas – metalinės žuvelės padeda neturtingų šalių gyventojams kovoti su pasekmėmis...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

Liudmila Aleksandrovna Motina
GCD santrauka apie modeliavimą vyresniųjų grupėje „Ladybug“

Švietimo integracija srityse: pažinimo raida, meninė ir estetinė raida, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Tikslas: Ugdykite įgūdžius plastilino modeliavimas.

Užduotys: Švietimo: mokykite vaikus perkelti į lipdymas būdingi vabalo bruožai (ovalo formos kūnas, galva ir sparnai, trumpos plonos kojos; apvalios mažos dėmės ant sparnų); taisyti valcavimo ir valcavimo, lyginimo, detalių sujungimo technikas.

Besivystantis: Lavinti dėmesį, vaizduotę ir loginį mąstymą, stebėjimą. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Švietimo: Ugdyti pagarbą gyvūnų pasauliui ir gamtai.

Medžiaga ir įranga: plastilinas, lentos, servetėlės, rietuvės, grikiai, karpyti paveikslėliai « Boružė» , iš kartono iškirpti lapai, amarų iliustracija.

Preliminarus darbas: kalbėjimas apie vabzdžius, žiūrėjimas ladybug pasivaikščioti.

Vieta: Žaidimų kambarys.

Pamokos eiga:

Auklėtojos istorija: "Einant į darželį išgirdau, kaip medžiai kalba, jie pradėjo labai blogai jaustis - susirgo. Klausiausi jų ir išgirdau šią istoriją; (Paukščių giesmių melodija).

Atėjo pavasaris. Visi medžiai pradėjo atsibusti ir džiaugtis saulės šiluma (parodykite rankomis, kaip medžiai siūbuoja šiltame vėjelyje; pirštais - kaip ošia jauni lapai, garsas: "w - w - w", dainavimas

paukščiai, žvėrių vargas, kutenimas vabzdžių šakelėmis (pirštais perbraukite viena ranka nuo delno iki peties, paskui kita ranka; visus veiksmus atlieka mokytoja kartu su vaikais).

Bet staiga pasidarė tylu.

Į mišką atėjo piktasis burtininkas.

Jis baisus ir didelis.

Jis mostelėjo rankomis

Ir jis užbūrė visus aplinkinius.

Stojo siaubinga tyla (paklausykime jos) o tu tik girdi, kaip kas nors savo mažais nasrais ėda jaunas šakeles, pumpurus ir lapus (baksteli pirštais į stalą)... Jie tapo viskuo

vis daugiau ir daugiau, vis greiciau dirbdavo ju nasrai, vis garsiau kamandavo (vis garsiau baksnodavo, o medziu lapu vis maziau. Medziai susirgo,

liūdna, šakelės nuvytusios, lapai nuvytę (rodykite rankomis ir pirštais – nuleiskite juos)... Pamačiusi tokius medžius labai išsigandau, nes jei nebeliks gyvų medžių, kas tada gali nutikti? (atsakymai

vaikai: bus purvinas oras, bus sunku kvėpuoti, sirgs žmonės, nebus kur slėptis pavėsyje, nebus vaisių, paukščiai neturės kur statyti lizdų ir pan.)

Ir tada aš paklausiau medžių, kaip jie galėtų mums padėti. Sakė, kad yra toks plėšrus vabzdys, kuris niekam nekenkia, išskyrus medžių kenkėjus – amarus (parodyti paveikslėlį) kurie sukelia skausmą ir žalą medžiams. Tada jie nebeturėjo jėgų ką nors pasakyti, bet

bet jie sugebėjo man duoti šiuos popieriaus lapus. Jei sugebėsime juos teisingai sulankstyti, išsiaiškinsime, kas gali išgelbėti ir padėti visus medžius.

Vaikai sulankstyti supjaustyti paveikslėlį: Boružė; vabalas – septyntaškis.

Mes svarstome jo dalis kūnas: Juoda maža ovali galva ir didesnis liemuo; raudona su juodais taškais, jų yra tik septyni, taigi Boružė vabalas taip pat vadinamas - septyntaškis; mažas trumpos kojos.

Prisimename, kaip jis juda (ropoja, skrenda).

Pakvieskite vaikus pavaizduoti vabalą, skristi kartu grupė ir buzz("f - f - f").

Dabar žinome, kas gali mums padėti.

Čia yra draugai - vaikai,

Išdykę niekšai. Jie pradėjo galvoti ir nuspręsti

Kaip visus nuvilti,

Norėdami pašalinti piktąjį burtą

Mums reikia pagalbos.

Ar įmanoma vienai klaidai susidoroti su visa amarų armija, užpuolusia medžius?

Ką mes darome? (padaryti daugiau klaidų).

Kaip mes lipdysime? Nustatykite seką skulptūros ir tvirtinimo technikos; ridenti rutulį ir išlyginti iš vienos pusės; tada juoda ovali galva; raudoni sparnai – ridenti rutulį ir išlyginti jo: perpjauti iš vienos pusės su krūva į dvi lygias dalis; įjungta

įdėti grikių sparnelius septynis taškus; kojos - plona dešra, padalinta į šešias lygias dalis ir sujungta su pilvu, po tris iš abiejų pusių. Taigi mūsų vabalas yra paruoštas – septynbalas.

Uždėkime vabalą ant delno ir pakelkime į saulę, skaitykime jam vaikišką eilėraštį.

Boružė

Boružė, Atnešk mums duonos

Juoda galva, juoda ir balta,

Skrisk į dangų, Tik nesudegęs!

O dabar, vaikinai, uždėkime savo vabzdžius ant lapų ir leiskite jiems susidoroti su visais kenksmingais vabzdžiais, tokiais kaip amarai, kad mūsų mieste ir miškuose vėl pasigirstų paukščių giesmės, džiuginkite mus savo

medžių lapų spalva ir vėsa. Čia mes išvijome piktąjį burtininką Ir nuvylėme visus aplinkinius.

Vaikinai, jei sutiksite septyntaškį vabalą, jį įžeisite, pagausite, sutraiškysite? Kodėl?

Po vaikų atsakymų nuskamba eilėraštis:

Nieko neįžeisk

Nieko neįžeisk – Nei bitės, nei musės

Ne sraigė, ne klaida - tamsus pilvas,

Ne žiogas, vikriai šokinėjantis žolėje,

Nei švytinti Dievo lapijoje Boružė.

Ne zylė, ne strazdas, ne aklas apgamas,

Jokiu būdu, niekada neįžeisk pragyvenimo!

Pamokos pabaigoje duokite vaikams skanėstų nuo dėkingų medžių.

Susijusios publikacijos:

Ežiukas". GCD santrauka vyresniojoje grupėje. Edukacinė sritis „Meninė kūryba“ (modeliavimas) Tikslai: 1. Toliau mokytis ridenti.

Boružėlė – sėkmės ir gėrio simbolis. Sutikite, kad visi ją myli. Senovėje buvo tikima, kad boružėlė yra Dievo pasiuntinys. Jeigu.

Tikslas: plastilino technika sukurti pažįstamą vaizdą. Uždaviniai: įtvirtinti ridenimo, lyginimo įgūdžius, skatinti vaikų susidomėjimą.

Sudėtingos pamokos su vyresnės grupės „Ladybug“ vaikais santrauka

Sudėtingos pamokos su vyresnės grupės vaikais santrauka tema: „Boružėlė“ Tikslas: pažintinio susidomėjimo gamtos objektais formavimas.

GCD „Meninė kūryba antroje jaunesniųjų grupėje“ santrauka

Svetlana Lavrentjeva
„Ladybug“ modeliavimo paskaitų konspektas

Švietimo modeliavimo pamoka

protinio atsilikimo vaikų kompensacinės orientacijos grupėje

Vidurinė grupė (4-5 metų amžiaus)

tema: « Boružė»

Parengė: mokytoja Lavrentieva Svetlana Eduardovna

Programinės įrangos turinys: toliau mokytis lipdyti daiktus iš dviejų skirtingų dydžių dalių spaudžiant, nuo plastilino gabalėlio nuimti smulkius gabalėlius, išmokti sukamaisiais judesiais tarp delnų ir pirštų formuoti rutulį, jį išlyginti, pritvirtinti reikiamoje vietoje paspaudus tai. Išplėskite vabzdžių idėją, išmokykite atspėti mįsles apie juos remiantis aiškumu. Pratimas skaičiuojant. Lavinti bendruosius ir smulkiąją motoriką.

Įranga: juodas ir raudonas plastilinas, rietuvės, šluostės rankoms šluostyti, paruoštas pavyzdys Boružė, vabzdžiai, magnetofonas, didaktinis žaidimas „Rink gėlę pagal spalvą“

Pamokos eiga

Įžanginė dalis

Mokytojas įeina į grupę su kostiumu Boružė, neša rankose dėžė su žaislais – vabzdžiais.

Kaip manote, ką aš turiu čia dėžė?

Mokytojas ištraukia drugelį dėžės.

Kas čia? (Drugelis)... Drugelis, ji mėgsta plazdėti virš gėlių. Skriskite kaip drugeliai.

Vaikai plazda kaip drugeliai.

Ir kas tai yra? (Žiogas.) Jis šokinėja kaip spyruoklė, nuo ašmenų iki ašmenų. Šokinėti kaip žiogai.

Vaikai šokinėja kaip žiogai.

Ir kas tai yra? (Bitė.) Ką ji gali padaryti? (Rink nektarą iš gėlių medui.)

O aš, rodos, pavirčiau kažkokiu vabzdžiu. Kas aš esu? (Boružė.)

Kokios spalvos mano kūnas? Žiūrėk, ką aš turiu ant nugaros?

Mokytojas atsisėda ant kojos.

Taip, juodi taškai yra apskritimai, suskaičiuokite, kiek jų yra kairėje ir dešinėje? (Keturis vienu metu.)

Aš ne tik atėjau pas tave, bet ir įminiau mįsles apie savo draugus vabzdžius. Vaikinai, ar žinote, kaip atspėti mįsles?

Vaikai tarp žaislų randa įkalčių – vabzdžių.

1. Kas dūzgia ir dainuoja, renka saldų medų? (Bitė.)

2. Nuo žolės stiebo iki žolės, šokinėjant su spyruokle? (Žiogas.)

3. Virš gėlės plevėsuoja, šoka. Mojuoja raštuota vėduokle? (Drugelis.)

4. Maži raudoni sparneliai, juodieji žirneliai. Kas čia vaikšto ant delno? (Boružė.)

Mokytojas giria vaikus už teisingus atsakymus.

Didaktinis žaidimas „Rink gėlę pagal spalvą“ prie muzikos.

Vaikinai ir mano draugai vabzdžiai mėgsta sėdėti ant gėlių.

Bet pūtė stiprus vėjas ir žiedlapiai nuskriejo. Padėkite man ir rinkti gėles.

Skambant muzikai vaikai padėjo gėles ant grindų.

Vaikinai, kokias gražias gėles surinkote.

Kokios spalvos gėlę rinkai? (Raudona.)

Uždėkime savo vabzdžius ant gražių gėlių.

Žiūrėkite, vaikinai, bet mes vis dar turime daug nemokamų gėlių, ką daryti? Nagi, mes apakiname daug mažylių boružėlės ir pasodinkite juos ant mūsų gražių gėlių.

Vaikai eina prie stalo.

Pagrindinė dalis

1. Rankos paruošimas lipdymas: pirštų žaidimas « Boružė» .

Boružė(rankos suspaustos viename kumštyje,

Juoda galva (nykščiai pakelti aukštyn,

Skrisk į dangų (rankos pakeltos aukštyn, skrido,

Atnešk mums duonos (rankas delnais aukštyn,

Juoda ir balta (rankos į dešinę, į kairę,

Tik nesudegė (kratydamas pirštą).

2. Mėginio demonstravimas, vabzdžio struktūros analizė.

Ir mes lipdysime iš plastilino, kaip ši Boružė.

Iš ko jis susideda Boružė? (Iš galvos ir liemens.)

Kokios spalvos ir dydžio korpusas? (Kūnas yra raudonas ir didelis.)

Kokios spalvos ir dydžio galva? (Galva juoda ir maža.)

Atkreipkite dėmesį į juostelę nugaroje. Kiek dėmių yra užpakalinėje juostelės dešinėje ir kairėje pusėje? (Kairėje yra keturi apskritimai, o dešinėje - keturi.)

3. Darbo ant plastilino etapų rodymas. Paveikslinio darbo plano sudarymas.

Paimkite raudono plastilino gabalėlį ir iš jo susukite didelį rutulį. Paspauskite jį iš viršaus. Paimkime rietuves ir padarykime pjūvį – toks bus kūnas Boružė... Paimkite juodą plastiliną ir susukite mažesnį rutulį – tai bus galva, pritvirtinkite prie kūno. Paimkite juodo plastilino gabalėlį, nuimkite nuo jo mažą gabalėlį ir delne susukite mažą rutuliuką, paspauskite jį pirštu ir pritvirtinkite prie kūno. ladybugs... Kiek iš šių kamuoliukų turėtumėte ridenti? Tada iš balto plastilino suvyniokite mažas baltas akis.

4. Praktinis darbas.

Vaikai lipdo pagal muziką. Mokytojas teikia individualią pagalbą vaikams.

Taip gražu ladybugs tu supratai.

Baigiamoji dalis

Pasodinkime juos ant savo gražių gėlių, tegul jais grožisi.

Mokytoja pagiria vaikus, kviečia pievoje šokti, žaisti. Tada atsisveikina ir išskrenda.

Susijusios publikacijos:

Boružėlė – sėkmės ir gėrio simbolis. Sutikite, kad visi ją myli. Senovėje buvo tikima, kad boružėlė yra Dievo pasiuntinys. Jeigu.

GCD santrauka apie modeliavimą vyresnio amžiaus grupėje "Ladybug" Ugdymo sričių integravimas: pažintinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis.

GCD santrauka apie modeliavimą jaunesnėje grupėje "Ladybug" GCD santrauka apie modeliavimą jaunesnėje grupėje "Ladybug" Ugdymo sričių papildomumas: "Kognityvinis vystymasis", "Meninis.

Pamokos modeliavimo būrelyje vidurinėje grupėje „Boružėlė“ santrauka Tikslai: 1. Įtvirtinti žinias apie vabzdžius, jų buveines, apsaugą nuo kenkėjų ir kt. 2. Stiprinti gebėjimą lipdyti įvairiais būdais.

Pamokos „Vabzdžiai. Boružėlė "Paskaitos užrašai" Vabzdžiai. Boružėlė „Julija Lebedeva Pamokos santrauka“ Vabzdžiai. Boružėlė „Paskaitos konspektas tema:“ Vabzdžiai.

Jelena Požitkova

Metmenų planas

modeliavimo pamokos antroje jaunesniųjų grupėje šia tema:

"Boružė"

su naudojant natūralią medžiagą(graikinio riešuto kevalas)

Skyriuje "Vabzdžiai".

Dalyviai klases: 3-4 metų vaikai.

Tikslas klases:

1. Išaiškinti ir plėsti vaikų žinias apie Boružė;

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius ir jų vystymąsi;

3. Ugdykite domėjimąsi vabzdžių gyvenimu ir juos supančiu pasauliu;

4. Ugdyti pagarbą vabzdžiams;

5. Sužadinkite vaiko norą vaizduoti;

6. Lavinti smulkiąją motoriką ir kūrybiškumą.

Programinės įrangos turinys:

Toliau mokykite vaikus nuo gabalėlio atplėšti nedidelius plastilino gabalėlius ir iš jų iškočioti 5-7 mm skersmens rutuliukus, smiliumi spauskite ant plastilino kamuoliuko, pritvirtindami jį prie pagrindo, išdėliokite plastilino rutuliukus vienodai. atstumą vienas nuo kito, stebėkite modelio simetriją; formuoti domėjimąsi darbu su plastilinu, lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Preliminarus darbas:

Išvakarėse su vaikais vyksta pokalbis apie Boružė, peržiūrėti paveikslėlius ir iliustracijas.

Ruošiasi užsiėmimas:

Auklėtojui: žaislas - Boružė.

Vaikams lipdymas

Priėmimai lipdymas: Suspaudimas, valcavimas, presavimas.

PAMOKOS PROCESAS I DALIS

Auklėtojas: Šiandien leisimės į kelionę – į vabzdžių šalį. Vabzdžiai ant mūsų yra daug: daugiau nei gyvūnai. Vabzdžiams priskiriami vabalai, laumžirgiai, drugeliai, žiogai, musės, bitės, kamanės ir kt. O apie kokį vabzdžių rūšį šiandien kalbėsime, sužinosite iš mįslės:

Ant beržo lapo

Sėdi kažkas raudonas.

Užpakaliniai sparnai yra juodais taškais.

Sustingęs, lyg miegotų.

sėdėjo, sėdėjo...

Pakilo ir nuskrido.

Gana apgaulė

Tai. (dieve Boružė.)

Vaikai: Boružė.

Auklėtojas: Teisingai. Šauniai padirbėta. Ir prisiminkime su jumis posakį apie Boružė:

Boružė,

Skrisk į lentyną

Atnešk mus iš dangaus

Kad būtų vasara:

Sode yra pupelių

Miške uogauja, grybauja,

Pavasarį būna voditsa,

Kviečiai lauke.

Mokytojas paima žaislą « Boružė» ir skaito jos vardu eilėraščiai:

Boružė

Šliaužia žolės ašmenimis.

Turi Boružė

Apskritimai ant nugaros

Grakščios dėmės

Juoda spalva.

Karvė atsidūsta,

Išgirdęs apie tai:

„Aš toks atsargus!

Aš toks tvarkingas!

Iš kur jie atsirado

Ar tai juodos dėmės? (Brovkovas N.)

Ladybug yra naudinga klaida,

Ji turi švarką su juodais žirneliais.

Su amarais susidoroja greitai ir mikliai,

Gydo augalus Boružė. (Koval T.)

Auklėtojas: U Boružė išgaubtas ovalus korpusas, ryškiai raudonos arba oranžinės spalvos nugarėlė, puošta juodais taškeliais. Ši spalva vadinama įspėjimu. Paukščiai žino, kad tokios spalvos vabzdys yra nevalgomas. Bet ladybugs yra ir kitų gėlės: geltona, juoda, mėlyna ir šviesiai mėlyna ir net žalia. O nugarėlėse gali būti ne tik taškelių, bet ir dryžių ar kitokių raštų.

Turi Boružė yra maži sparneliai, o po jais kieti rusvai peršviečiami apatiniai.

Boružė moka vikriai šliaužioti po žolių stiebus, gali nuskristi didelius atstumus.

Ji mėgsta skraidyti savo žalioje pievoje su draugais. Taip pat galime aplankyti šią proskyną.

Norėdami patekti į proskyną, turime pasukti į boružėlės.

Fizinis lavinimas « ladybugs»

ladybugs, parodyk galvas, nosį, burną, sparnus – rankas, kojas, pilvukus. parodyti pavadintas kūno dalis

ladybugs, pasukite galvas į dešinę. galva pasisuka į dešinę

ladybugs, pasukite galvas į kairę. galva pasisuka į kairę

Trinti kojas, trypti kojas

Suskleiskite sparnus. suploti rankomis

Atsigręžkite vienas į kitą

Ir švelniai šypsokis. atsigręžkite ir šypsokitės vienas kitam

Dabar skriskime kartu boružėlė į savo pievą.

2. Tikslo nustatymas klases.

Auklėtojas: Šiandien tu ir aš tai išdėliosime Boružė.

Vėl parodo žaislą « Boružė» .

3. Svarstymas.

Auklėtojas: Pažiūrėkime

Auklėtojas: Kokios spalvos jos nugara?

Vaikų atsakymas: Raudona.

Auklėtojas: Teisingai.

Auklėtojas: Kokios spalvos yra dėmės?

Vaikai: Juoda.

Auklėtojas: Kokios spalvos jos galva?

Vaikai: Juoda.

Auklėtojas: Ką dar daro Boružė?

Vaikai: Antenos, ji taip pat turi kojas ir pilvuką.

Auklėtojas: Teisingai.

PAMOKOS PROCESAS II DALIS

Medžiaga ir įranga: plastilinas juodai baltas, rietuvė, lenta skirta lipdymas, graikinio riešuto kevalas, teptukas, raudonas guašas, žalias kartonas.

1. Paimkite graikinio riešuto kevalą, teptuką ir indelį raudono guašo.



2. Atsargiai nudažykite išorinę apvalkalo pusę.

Tai tokios nuostabios nugaros. boružėlės.

Dabar iš juodo plastilino pagaminsime savo vabzdžių galvą.

Priminimas.

Pradėdami dirbti su plastilinu, nepamirškite, kad reikia lipdyti ant lentos, nepamirškite nuo didelio gabalo nuimti mažus gabalėlius.

3. Nedidelį plastilino gabalėlį tarp delnų sukite ratu arba vienu delnu ant lygaus paviršiaus, kol susidarys lygi rutulio forma. Prijunkite liemenį (graikinio riešuto kevalas) ir galva Boružė.

4. Ant nugaros padarysime elytros atskyrimo liniją.

Norėdami tai padaryti, iš juodo plastilino iškočiokite ilgą dešrą ir priklijuokite ją ant nugaros.

5. Ir pirmiausia galite kreiptis į mūsų nugarą Boružė jos gražios juodos dėmės. Ir kaip mes jais būsime padaryti: nugnybti smulkius gabalėlius

Dešinės rankos nykščiu ir smiliumi iškočiokite plastiliną iš jų

balionai. Tada pritvirtiname rutulius prie nugaros Boružė naudojant metodą

spaudimas. Kiek dėmių ir kokio dydžio jos bus, sprendžia kūdikis, tačiau pageidautina, kad būtų laikomasi dėmių simetrijos.

6. Taigi kažkas panašaus į Boružė... Tobulai!

7. Turėti ladybug 6 kojos... Norėdami tai padaryti, nuo didelio plastilino gabalo nuimsime mažus gabalėlius, plonai iškočiosime trumpas dešreles ir priklijuokite jas iš pradžių ant vienos kūno pusės 3 kojos, paskui iš kitos pusės.

Auklėtojas: Mūsų ladybugs, kol jos miega... Vaikinai, perkelkime juos į kartono proskyną. Kokios spalvos pieva vasarą?

Vaikai: Žalias.

Auklėtojas: Teisingai! Šauniai padirbėta!

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk atsargiai ant mūsų miegančių boružėlių... Jie pasirodė tokie gražūs, tik jiems kažko trūksta. Ar atspėjote?

Vaikai: akis.

Auklėtojas: Tai va, akių trūksta. Padarykime jiems akis.

Akims mums reikia dviejų mažų baltų rutuliukų. Nedidelį plastilino gabalėlį tarp delnų ratu arba vienu delnu ant lygaus paviršiaus voliojame, kol susidarys lygi sferinė forma ir pritvirtiname rutuliukus prie galvos. Boružė naudojant slėgio metodą.

PAMOKOS PROCESAS II DALIS

Vaikų darbų analizė.

Auklėtojas: Tai tokios nuostabios mažos akys - ladybugs apsigyveno mūsų žaliose pievose. Šauniai padirbėta!

Dabar paimkime savo boružės ir jos skraido.

Žaidimas lauke "Vabalai"

Tikslas: Pratinkite vaikus bėgti išsibarsčius, pagal signalą pasiimk savo namus, būti dėmesingas.

Taigi matome, kad nauda iš profesijos plastilinas su vaikais kolosalus: smulkiosios motorikos ugdymas; vaizduotės mąstymo formavimas ir vaizduotės ugdymas; dešinės ir kairės rankos judesių sinchronizavimo ugdymas; jutimo jautrumo ugdymas (objektų formos, svorio, dydžio suvokimas); tikslumo, atkaklumo, atsidavimo ugdymas; įgūdžių formavimas planuoti savo veiklą... Visi šie įgūdžiai yra labai svarbūs vaiko vystymuisi ir jo įgūdžių formavimuisi tolimesnėms studijoms.

Naujiena svetainėje

>

Populiariausias