Namai Vynuogė Logopedinės pamokos santrauka – „c garsas“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo kalbos raida. Pamokos konspektas parengiamojoje grupėje „Garsas ir raidė C

Logopedinės pamokos santrauka – „c garsas“. Ikimokyklinio amžiaus vaikų pažinimo kalbos raida. Pamokos konspektas parengiamojoje grupėje „Garsas ir raidė C

Nuo ko pradėti? Ką darysime pirmiausia?

Vaikinai, paukščiai taip pat mokosi garsų miške. Po medžiu yra lenta su užduotimi.

Mūsų lūpos, liežuvis

Jie visą laiką mokosi.

Jie turi žinoti, kaip

Išeina garsai!

Dabar išsiaiškinsime, kaip gaunamas garsas [C]. Paimkite veidrodžius, pasakykite garsą [Ts].

Skleidžiant garsą lūpos atsidaro arba užsimerkia C?

Ar dantys atidaryti ar uždaryti?

Ar jūsų liežuvio galiukas yra aukštyn ar žemyn?

O užpakalinė liežuvio dalis?

Pakelkite delną prie burnos ir išgirskite garsą C... Ar oro srovė šilta ar šalta, ilga ar trumpa?

Dabar uždėkite ranką ant kaklo ir paleiskite garsą C... Ar balso klostės dreba ar nedreba?

Vaikinai, ar oro srovė susiduria su kliūtimi?

Ar garsas [C] garsus ar nuobodus?

Ar [C] garsas yra švelnus ar kietas?

Šis garsas visada tvirtas, neturi mažojo brolio švelnus garsas.

Vaikinai, dabar mes žinome, kaip formuojasi garsas, galime jį ištarti kaip skvoteris. Apsisuk aplink save ir paversk čiurkšle.

Puiku, tupi, dabar galiu leisti tau skraidyti per mišką, klausytis kitų paukščių čiulbėjimo. Tačiau būkite atsargūs, miške yra daug plėšrūnų! Jei išgirsite garsą [Ts], sustokite ir jokiu būdu nejudėkite, kad plėšrūnas jūsų nepastebėtų. Mokytojas pakaitomis vardija garsus, skiemenis.

Apsisuk ir pavirsk vaikinais.

Paukščiai skraidė per mišką

Ir šiek tiek pavargęs.

Vaikinai, pažiūrėkite, kaip paukščiai atsisėdo ant medžio šakų pailsėti. Eikime atsargiai ir pasižiūrėkime.

Pažiūrėk į apatinę medžio šaką, kas ten?

ŽVIRKLĖS, VARNAS, GEGUTA - giesmininkas.

GARDAS, BALANDIS, VOKIS, kregždė - plėšrus paukštis.

UGNINIS PUKŠTIS, PINGVINAS, PAPŪGA, FLAMINGAS yra pasakiškas paukštis.

ZYLĖ, LAUKINĖ ANTIS, LAUKINĖ ANTIS, GULBĖ – ne migrantas, ne vandens paukščiai.

Starkas, garnys, ugnies paukštis, zylė – kokie skirtingi visi paukščiai. Ar jie turi ką nors bendro?

Kur dabar gyvens paukščiai?

Vaikinai, padėkime paukščiams persikelti į namus. Pirmajame paukščių namelyje gyvens paukščiai, kurių varduose skamba garsas [Ц] ir kt.

Žodžiai: starkis, garnys, zylė, ugnies paukštis.

Atlikome pirmąją užduotį! Visi sužinojo apie garsą. Dabar antrasis.

Apie ką tai? Ką galime pamatyti, rašyti ir skaityti?

Kuo skiriasi garsas ir raidė?

Dabar mes susipažinsime su raide! Tai raidė C.

C raidė yra kabliukas apačioje,

Kaip bakas su kranu.

Vaikinai, pažiūrėkite į raidę C turi kabliuką, uodegą.

Iš kiek pagaliukų sudaro raidė C?

Ar visos lazdos vienodo ilgio? (rodykite tą patį, ilgiausią, trumpiausią).

Kaip rašai raidę C? SKALYKĖ! Viena - vidutinė lazda, dvi - ilga lazda, trys - vidutinė, palikite mažą uodegą, keturios - trumpą.

Dabar mes susipažinome su raide C, galime ją grąžinti į vietą! Mokytojas išskleidžia plakatą.

Edukacinė veikla vyresnioji grupė parengti vaikus raštingumui naudojant IKT technologijas.

Organizacinė forma: priekinis GCD.

Įgyvendinimas edukacinės sritys: "Kognityvinė raida"," Kalbos raida ".

Tikslas:

  • Fonetinės ir foneminės bazės tolesniam vaikų ugdymui sukūrimas.
  • Skaitymo ir rašymo klaidų prevencija.
  • Bendrųjų ugdymosi įgūdžių ir gebėjimų ugdymas.
  • Smulkiosios motorikos ugdymas.

Užduotys:

  • Garso savybių atskleidimas.
  • Garso vietos žodyje nustatymas.
  • Garso analizės ir sintezės kūrimas.
  • Pažintis su laišku.
  • Skiemenų ir žodžių skaitymo patirties formavimas.

Preliminarus darbas: fonetinės-foneminės bazės sukūrimas.

Įranga ir medžiagos:

  1. IKT (garsų miesto iliustracija, garsas C; iliustracijos garso vietai žodyje nustatyti);
  2. paveikslėliai kiekvienam vaikui pirmajam garsui nustatyti;
  3. perduotų laiškų demonstracinės nuotraukos;
  4. foneminės sintezės paveikslėliai kiekvienam vaikui;
  5. Demonstracinės nuotraukos foneminei analizei;
  6. Skaičiavimo lazdelės;
  7. demonstraciniai paveikslėliai, žymintys spausdintus žodžius;
  8. spausdinti skiemenys;
  9. atspausdinti žodžiai, kuriuos kiekvienas vaikas perskaitys.

Metodai ir metodai: istorija, laida, kartojimas, klausimas ir paaiškinimas, žaidimas.

Pamokos eiga

1 dalis: įvadas
(Vaikai projektoriuje mato garsų miesto iliustraciją, garsą C)

Logopedas: Mes ir toliau keliaujame su jumis per garsų miestą. Mūsų keliautojai važinėjosi karuselėmis, prie jų priėjo arklys ir paklausė: "Kodėl jums neinate į cirką, šiandien čia puikus pasirodymas. Čia įvairūs artistai, dresuoti gyvūnai. Taip pat ten koncertuoju. Sėdėkite aš, aš greitai tave ten nuvesiu“.

Mūsų keliautojai sėdo ant žirgo ir ji juos paėmė. Pakeliui ji pasakė, kad taip pat koncertavo cirke, o jos vardas buvo karalienė.
Lapė nustebo ir paklausė: "Kodėl tavo vardas, tu turi tokį įdomų vardą?"
Arklys pasakė: "Mano vardas toks, nes ant kaktos turiu dėmę, kuri atrodo kaip karūnėlė, todėl mane vadino Karaliene. Mums reikia paskubėti, kitaip galime pavėluoti į cirko pasirodymą." Arklys pradėjo bėgti, o kanopos ėmė trinktelėti taku klumpa-klups.

Koks garsas girdimas žodžio pradžioje žodžiuose cirkas, karalienė, princesė? (girdimas garsas C)
- Mūsų garsas mėlynais batais. Ką mums sako mėlyni batai? (tai tvirtas priebalsis)
- Pasakykite šį garsą ir klausykite, kaip jis skamba (vaikai taria).
- Pažiūrėkite lentos dešinėje mūsų garso paveikslėlį. Paskirsime jį cirko arkliu.

2 dalis: pagrindinė

Dabar mes klausysime šio garso. Jį galima išgirsti žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje (proktore paeiliui rodomi paveikslėliai su diagramomis).
- Kas čia? (caras)
– Kur šiame žodyje girdimas garsas C? (žodyje karalius priebalsis tvirtas garsas Ts girdimas žodžio pradžioje)
- Kas tai? (žiedas)
– Kur šiame žodyje girdimas garsas C? (žodžio žiede žodžio viduryje girdimas vientisas priebalsis C)
– Kaip vadinasi šis saldainis ant pagaliuko? (ledinukas)

Kur šiame žodyje girdimas garsas C? (žodyje ledinukas žodžio gale girdimas vientisas priebalsis C)
- Kas tai yra? (malūnas)
– Kur šiame žodyje girdimas garsas C? (žodyje malūnas žodžio viduryje girdimas vientisas priebalsis C)
- Kas čia? (pipirai)

Kur šiame žodyje girdimas garsas C (žodyje pipiras, žodžio gale skamba priebalsinis vientisas garsas C).
- Koks čia paukštis? (garnys)
- Kur šiame žodyje girdimas C garsas? (žodyje garnys žodžio pradžioje girdimas vientisas priebalsis C)
– Šis pastatas vadinamas rūmais.

Kur šiame žodyje girdimas garsas C? (žodyje rūmai žodžio gale girdimas tvirtas priebalsis C)
- Meduoliai sako, kad gerai padarė, jie viską padarė teisingai. Dabar paliekame viską ant kilimo, ir bus kita užduotis. Dabar kiekvienas išsirenkate paveikslėlį sau (vaikai renkasi paveikslėlius).

Visi žino, kaip vadinasi jo nuotrauka? (taip) Turite identifikuoti pirmąjį garsą, kuris išgirsta jūsų paveikslėlio pavadinime, rasti atitinkamą raidę ir ją paimti (vaikai atlieka užduotį). Dabar patikrinkime.

Visi vadina žodį ir raidę, kurią paėmė (vaikų atsakymai: namas - D, bankas - B, dulkių siurblys - P, kirvis - T, dramblys - C, pilis - Z, katė - K, aguonos - M)
– Likę laiškai liko be paveikslėlių. Neturime jiems nuotraukų. Atsisėskite ir bus kita įdomi užduotis.

Kiekvienas turės nuotrauką. Aš nuosekliai vardinsiu garsus, o jūs turite atspėti, kurį žodį turiu omenyje. Kas turi paveikslėlį-atsakymą, pakels (visi atidžiai klauso ir atspėja žodį, vaikai renkasi paveikslėlius). Padėkite nuotraukas ant stalo priešais save, pažiūrėkite į mane ir klausykite.

M Y L O - muilas, T U CH A - debesis, R O Z A - rožė, K A SH A - košė, V A Z A - vaza, F A B A - rupūžė, Z U B Y - dantys, M HA turi musę.

Šauniai padirbėta. Padėkite nuotraukas į šalį, o dabar kita užduotis. Ši užduotis yra sunkesnė. Aš parodysiu paveikslėlį ir pavadinsiu jį, o jūs turite nuosekliai įvardyti garsus, iš kurių susideda šis žodis.

Pradėkime. Kas gali skambinti, pakelia ranką. Namas - D OM, dūmai - D S M, katė - K O T, nosis - N O S, banginis - K AND T, aguonos - M A K, šamas - S O M, sultys - S O K.
– Atsakėme į visus klausimus.Ar žinome, kad girdime ir tariame garsus, bet rašome ir skaitome? (raidės)
- Tokia raide žymime savo garsą C. (iliustracija, vaizduojanti Petit su raide C)

Petya dirbo plaktuku,
Tris valandas iš eilės.
Sukapotas iš keturių lentų,
C raidė ir labai laiminga.

C raidė susideda iš trijų ilgų ir vienos trumpos lentos. Pabandykite iš skaičiavimo pagaliukų ištraukti raidę T. (Vaikai atlieka užduotį)
- Šauniai padirbėta. Teisingai paskelbta. Skaičiavimo pagaliukus grąžiname į vietą.

Dinaminė pauzė

Pažiūrėk į mane. Jie tiksliai atsisėdo. Pažvelkite į dešinę-tiesiai, į kairę - tiesiai, aukštyn - tiesiai, jie plojo rankomis virš galvos, tyliai bakstelėjo delnais į stalą - garsiai - tyliai, kojomis trinktelėjo į grindis tyliai - garsiai - tyliai, jie suplojo rankomis priešais tave garsiai - tyliai - garsiai. Šauniai padirbėta!

Mes žiūrime į lentą, sujungiame ir skaitome skiemenis kartu (AC, OTs, UC, YTs, ITs, EC, CA, CO, TSU, TSY). Dabar skaitome paeiliui (skaito tas, kuris pašauktas).
- Kita užduotis. Pažvelkite į paveikslėlius, esančius ant lentos (ZYLĖS, ŠOKIAI, AVYS, KIEKIAI, PAUKŠČIAI, STIPRINĖLIAI, AVYS, KUIKIAI). Ar visos nuotraukos aiškios?

Visiems duosiu po lapelį su užrašu. Perskaitysite jį ir surasite paveikslėlį, atitinkantį jūsų žodį, ir pridėsite žodį prie paveikslėlio.
– Skaitome paeiliui, pirštu sekame vietą, kur skaitome. Neskubame (vaikai renkasi popieriaus lapus su žodžiais ir paeiliui skaito žodžius ir pritvirtina prie norimo paveikslėlio). Šauniai padirbėta!

3 dalis

Kokį garsą sutikome šiandien? (su garsu C)
- Ką mes apie jį žinome? (šis garsas yra priebalsis, vientisas, pažymėtas mėlyna spalva)

Norėdami atsisiųsti medžiagą arba!

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis„Kregždės“ kaimas Taezhny“

Pamokos apie raštingumo mokymą „Garsas ir raidė C“ santrauka

parengė logopedė

Kudrina Natalija Vladimirovna

Taezhny, 2014 m

Garsas ir raidė Ts.

Tikslai: supažindinti vaikus su garsu C ir raide C; Vystymas foneminė klausa; mokyti tarti garsą C skiemenimis, žodžiais, sakiniais; išmokti nustatyti garso vietą žodyje; tobulinti žodžio CHIP garsinės-skiemeninės analizės įgūdžius; lavinti vaikų smulkiąją motoriką ir grafomotorinius įgūdžius.

Įranga: senelis, moteris, vištiena su vištomis, kriauklės su užduotimis, garsas C, garso simbolis C, smėlio dėžė, paveikslėliai su garsu žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje, debesis pritvirtintas prie lubų, raidės C, garso schemos - skiemens analizė.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas ... Vaikinai, atspėk mįslę:

Pasirodė geltonu kailiniu,

Atsisveikink su dviem kriauklėmis.

(Viščiukas)

Kas yra viščiukų mama?

Vaikai: vištiena.

Ar nori, kad papasakočiau tau istoriją?

1. Logopedas vaikams pasakoja pasaką:

Kartą gyveno senelis ir moteris, jie turėjo iškeptą vištą. Vištiena kiaušinius padėjo ne auksinius, o paprastus, iš jų išsirito maži, geltoni viščiukai. Bet staiga atskrido pikta burtininkė ir nunešė viščiukus į tolimą smėlio kraštą. Verkia senelis, verkia moteris, verkia višta: „Gelbėkit mano viščiukus“.

Vaikinai, ar galime padėti vištienai? Ar išgelbėsime jos viščiukus?

Vaikai: Taip.

Tačiau norint patekti į šią šalį, reikia atlikti daugybę užduočių. Bet manau, kad tu gali su jais susitvarkyti. Taigi, eikime į kelią.

1. Ir štai pirmoji užduotis: taisyklingai ištarkite Ts garsą.

Vaikai garsą C taria choru, individualiai. Logopedas suteikia garso C charakteristiką (priebalsis, kurčias, kietas, žymimas mėlynu apskritimu).

Puiku vaikinai! Jūs atlikote šią užduotį.

2. Skiemeninės grandinės kartojimas logopedui.

Kartok paskui mane:

TsA- TsO - TsU - TsY

AC – OTs – UC – YTS

3. Užbaikite žodžius skiemens CA.

O dabar ištarsiu žodžius, o jūs šį žodį baigiate skiemeniu CA: mili (CA), vodi (CA), pevi (CA), dūmai (CA), umni (CA), ligonis (CA).

Puiku vaikinai. Mūsų kelias tęsiasi.

4. Garso C pasirinkimas žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje iš paveikslėlių.

Ar pavargote kelyje?

Ar norėtumėte atsigerti vandens iš šulinio?

Vaikai: Taip.

Oi, bet vandens nėra. Kas tai?

Logopedas iš šulinio išima nuotrauką.

Vaikai: žiedas.

O kur šiame žodyje yra garsas C?

Vaikai: žodžio viduryje.

Teisingai.

Logopedas pastato paveikslėlį ant skydelio. ir kt. su likusiomis nuotraukomis. Vaikai išima paveikslėlius, įvardija žodį, įdeda žodyje garsą C ir padeda ant skydelio.

5. Mįslių spėjimas.

Mes tęsiame savo kelią.(Pakelėje yra medis). Medis užtveria mums kelią į smėlio žemę. Reikia įminti mįsles ir tada galbūt medis mus perleis.

Logopedas užmeta mįsles vaikams.

Ilgas ir žalias sode,

Ir kubile, geltonai ir sūriai.

Bėgimas į kalną

Salto nuo kalno.

6. Pasiūlymų sudarymas pagal paveikslėlius-atsakymus.

Dabar sudarykime sakinius su atsakymo žodžiais.

Vaikai kuria sakinius. Medis pašalinamas. Vaikų akivaizdoje smėlėta žemė.

Na, štai mes smėlėtoje žemėje. Pavadinkime viščiukus: VIŠTA-VIŠTA-VIŠTA.

Ką? Mūsų vištos nereaguoja. Reikia atlikti dar vieną užduotį, tada tikrai rasime.

7. Žodžio CHICK schemos sudarymas.

Apibrėžkime žodį CHICK.

Vaikai atlieka žodžio garsinę-skiemeninę analizę.

Skamba vėjo muzika, iš debesų krenta raidės.

8. Pažintis su raide Ts.

O, vaikinai, kas tai yra?

Vaikai: laiškai.

Kokia tai raidė? Galbūt kai kurie jau žinote?

Vaikai: Tai raidė C.

Raidė C atitinka garsą C. Raidę C užrašykime ant smėlio.

Vaikai rašo C raidę smėlyje ir mato viščiuką smėlyje. Rasta visose viščiukuose.

Taigi radome visas viščiukus. Nuneškime juos prie vištienos.

Vaikai neša viščiukus vištai.

9. Pamokos rezultatas.

Vaikai, senelis ir močiutė klausia, kokias užduotis atlikote? Ar užduotys buvo sunkios? Kokį garsą sutikome šiandien? Senelis ir močiutė dėkoja, o kol buvote toli, višta padėjo daugiau kiaušinių, bet ne paprastus, o stebuklingus. Jie su staigmena. Padėkite sau!

Logopedė vaikams išdalina šokoladinius kiaušinius ir su jais atsisveikina.

Nuorodos:

    Kalbame teisingai. Priekinių klasių santrauka parengiamojoje logotipų grupėje / O.S. Gomzyak. - M.: Leidykla GNOM, 2011 m

    E.V. Kuznecova 5-6 metų vaikų kalbos raida ir taisymas: klasės pastabos / E.V. Kuznecova, I. A. Tikhonova. - M .: TC sfera, 2004 m.

    N.V. Niščeva Korekcinio darbo sistema logopedinėje grupėje vaikams, sergantiems OHP / N.V. Niščeva. - SPb: VAIKYSTĖ-SPAUDA, 2001 m.

„Garsas ir raidė C“.

Meistriškumo klasės santrauka parengiamiesiems vaikams logopedinė grupė

Tikslas: kompleksinė pažinimo ir kalbos veiklos korekcija ir ugdymas.

Užduotys:

    foneminės klausos, suvokimo, analizės ir sintezės ugdymas;

    aktyvaus ir pasyvaus žodyno ugdymas;

    gramatinės struktūros ir nuoseklios kalbos ugdymas;

    plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius rankos;

    klausos, regos dėmesio ir atminties, mąstymo ugdymas;

Įranga: interaktyvi lenta, žaidimai interaktyviai lentai „Padėti stalą“ ir „Juokingi nelygumai“, paveikslėlių kortelės žodžių ir kvadratų-simbolių garsinei analizei, popierinės gėlės su išimtais žiedlapiais.

Org. momentas.

Vaikai prisijungia prie grupės ir sveikina svečius.

2. Skiemeninė analizė.

Logopedas: Vaikinai, ar pamenate pasaką apie vienas kitą aplankiusį garnį ir gervę? Garnio ir gervės ekrano užsklandos paveikslėlis tarpt. lenta.

Tada Tsaplya susirinko aplankyti Crane. O Crane'as laukė Tsaplyos, ruošdamasis.

Pasakyk man, kaip sutinkame svečius namuose? Kuo mes juos gydome? (vaikų atsakymai)

O ko mums reikia arbatos gėrimui? (vaikų atsakymai)

Taigi Crane'as klojo stalą.

Interaktyvus žaidimas „Paklok stalą“

Sakykite, kaip vadinasi patiekalai, į kuriuos bersime cukrų? (Cukraus dubuo)

Kaip vadinasi saldainių patiekalas? (saldainių dubuo)

Kaip vadinasi servetėlių laikiklis? (servetėlių laikiklis)

Kaip vadinasi patiekalai, į kuriuos dedame krekerius? (Cukraus dubuo)

Kaip vadinasi patiekalas, į kurį dedame duoną? (Duonos dėžutė)

Kokius indus dedame po puodeliais? (lėkštė)

Vaikinai, ištarkite patiekalų pavadinimus, plojimais padalindami žodžius į dalis. (Vaikai ploja. Suskaičiuokite skiemenų skaičių kiekviename žodyje.)

3. Garso išskyrimas ir charakterizavimas.

O koks bendras skambesys kiekviename žodyje? (garsas C)

Prisiminkime, ką žinome apie C garsą?
Garsas C yra suderintas, blankus („kaklo darbą“ apibrėžiame delnu), visada vientisas.

Šiandien mes dirbsime su jumis su garsu ir raide C.

Garnys atvyksta į svečius. Vaikinai, eikime su garniu.

4. Garso C išskyrimas ausimi iš daugybės garsų, žodžių skaičiaus.

O pelkėje skraidė daug vabzdžių, kuriuos garnys norėjo sugauti. O vabzdžius gaudysime „spąstų“ pagalba ir žaisime žaidimą, „gaudysime“ Ts garsą.

Vaikinai, paruoškite savo „spąstus“ ir mes pagausime garsą „C“. Vaikai pasirenka garsą C iš kelių garsų, tada iš kelių žodžių ( stalas, gėlė, kovotojas, šviesa, veidas, kiaušinis, pirštas, pincetas, smėlis, žiedas, vieta, viščiukas).

- Taip garnys gaudė vabzdžius Gervei.

5. Garso vietos žodyje nustatymas.

Tačiau varlės buvo vikrios, šokinėjo nuo guzelio į guzelį. Vaikinai, mes padėsime varlėms ir pasakysime, ant kurio guzelio reikia užšokti. Spėsime mįsles ir nustatysime, kur žodyje yra garsas C: pradžioje, viduryje ar pabaigoje. Parinksime norimą guzelį.

Žaisti interaktyvioje lentoje.

Mįslės: bėgimas į kalną,

Ir salto nuo kalno.

Pasirodė geltonu kailiniu,

Atsisveikink su dviem kriauklėmis.

(Viščiukas)

Du žiedai, du galai

Ir gvazdikų viduryje.

(žirklės)

Ilgas ir žalias sode,

O kubile geltona ir sūru.

Protingos seserys

Svečiai laukiami visą dieną

Gydykite medumi.

6. Garso analizėžodžiai

Atlikome puikų darbą. Garnys perėjo pelkę ir atsidūrė proskynoje, kur buvo daug gražių gėlių. O kol garnys mėgausis kvapais, susėsim prie stalų ir padarysime gervei staigmeną, atviruką pasirašysime su garso grandinėsžodžiai GĖLĖS, GARDAS.

Vaikai sėdi prie dviejų stalų, dirba grupėse. Žodžių schemos atliekamos su paveikslėlių kortelių garsų analize.

7. Pirštų gimnastika "gėlė"

(naudojant mnemoniką)

Mūsų raudonos gėlės žydi savo žiedlapiais Švelniai atlaisvinkite pirštus.

Vėjas truputį kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja. Mojuokite rankomis priešais save.

Mūsų raudonos gėlės dengia žiedlapius Švelniai suspauskite pirštus.

Jie ramiai užmiega, kraipo galvas. Sklandžiai nuleiskite juos ant stalo.

8. Garso sintezė.

Vaikinai, gėlės pievoje buvo neįprastos. Gėlių žiedlapiai su raidėmis. Bet papūtė vėjelis, ir žiedlapiai nuskriejo. Mes surinksime žiedlapius ir gausime žodį.

Vaikai renka žiedlapius gėlei ir iš siūlomų raidžių sudaro žodžius: cirkas, šviesa, gatvė.

Vaikinai, kokius žodžius gavote?

Ir koks yra bendras šių žodžių skambesys? Ir žodyje šviesa Kokį garsą girdime vietoj C garso? (SU)

Ar mums tinka šis žodis?

Kokius garsus reikia pakeisti, kad žodis mums tiktų? (pakeiskite garsą C į C ir gaukite žodį SPALVA)

Vaikinai, duokime jums garsą ir raidę SU mūsų svečiams vaikinams.

- Būtent tiek laiko, neskubėdama, Tsaplya ėjo į Kraną. O kas nutiko toliau šioje pasakoje, mes jums pasakysime rytoj ...

Nevalstybinė švietimo įstaiga

ikimokyklinio amžiaus ir jaunesniems vaikams mokyklinio amžiaus

UAB „Rusijos geležinkeliai“ progimnazija Nr. 63“

Meistriškumo pamokų santrauka parengiamosios logopedinės grupės vaikams

„Garsas ir raidė C“.

Užbaigė: mokytoja logopedė Ryabikova N.N.

Ryabova Lyubov Jurievna

Auklėtojas

MADOU GTSRR d / s Nr. 4 "Yolochka"

r.p. Golyshmanovo

Tikslas:- supažindinti vaikus su bebalsio priebalsio garsu [C] ir raide C; toliau mokyti vaikus nustatyti garso vietą trijose pozicijose; išmokite sudaryti žodžių schemą.

Kuriamoji aplinka: suskaidyta didelio ir mažo formato abėcėlė, siužetinės nuotraukos, skiemenų lentelė, žaislas ar viščiuko vaizdas; objektų nuotraukos su avių, vikšrų, zylių, starkių, lapės, kiaunės, lokio, vilko, garnio, motociklo, gėlių, šulinio atvaizdais.

Org. momentas:

Šiandien, vaikinai, mes vėl vyksime į „ABC“ karalystę naujų žinių. Tačiau pirmiausia atspėk mįslę: „Jis pasirodė geltonu kailiniu, atsisveikink, dvi kriauklės“. Kas čia? (Viščiukas).

Kaip vadinamos vištos? (Chick-chick-chick)

(Jei norite pavaizduoti vištą, sėdinčią kiaušinyje. Parodykite, kaip jis išropo iš lukšto: iš pradžių iškišo galvą, tada dešinį sparną, tada kairįjį.)

Mokytojas pateikia garso analizę.

Tikriausiai jau atspėjote apie kokį garsą ir raidę bus kalbama (klausysime ir ištarsime garsą [Ts]).

Garsas [Ts] visada tariamas tvirtai. Užsikimšimą sudaro priekinė liežuvio sienelės dalis. Garsas [Ts] yra sudėtingas, susideda iš garsų T ir C, kurie vienas po kito greitai tariami. Jei pridedate ranką nugara prie burnos, tada tariant garsą [C] jaučiamas vienas oro srauto smūgis, o ne du, kaip TPP ar TŪKSTANTIS.

3. Žodžio, kurio garsas [C] ketureilyje, apibrėžimas pagal klausą:

Dabar klausykite ketureilio ir pavadinkite žodžius garsu [Ts]:

Vištiena žavėjosi viščiukais:

Kas ne vištiena, tada protinga!

Gerai padaryta, drąsu

Labai vertinga pupytė! (viščiukai, vištiena, vištiena, protingas, gerai padarytas, drąsus, vertingas viščiukas)

Ištarkime garsą [Ts] skiemenimis: Tsypas apsidairė ir nustebo: „Hats-ots-uts, its-ots-ats!“.

Pamačiau avį, išsigandau: "Tsa-tso-tsu!" (veido išraiškomis išreikšti išgąstį)

Vištiena jį nuramino: „Tsa-tso-tsa“. (taria žemesniu balsu)

  1. Yra tokia patarlė tarp žmonių, vaikinai, apie vištas. Neskaičiuokite savo viščiukų, kol jie neišsirito .

Kaip manote, ką tai reiškia? (sakoma, kai per anksti spręsti apie kažko rezultatus). Pakartokime ir prisiminkime.

5. Fizinė minutė „Garnis“

Labai sunku stovėti taip:

Nenuleiskite kojos ant grindų,

Ir nekristi, nesiūbuoti,

Nesilaikyk savo artimo.

Vaikinai, nustatykite garso [C] vietą trijose pozicijose:

- žodžio pradžioje : garnys, gėlė, taikinys.

- v vidurys : mygtukas, vištiena, žiedas.

- pabaigoje : kiškis, dainininkas, vokietis.

(Pateikite savo pavyzdžius: agurkas, starkis, šalavijas, gerai padaryta ir kt.)


6. Garso charakteristikos. (priebalsis, bebalsis, sunkus)

7. Vaikinai, kaip atrodo raidė C?

Štai raidė C:

Su nagais gale.

Įbrėžimas nagas,

Kaip katės letena.

8. Raidės vieta abėcėlėje: - Vaikinai, įvardinkite C raidės kaimynus. (X, H)

9. Skiemeninės lentelės ir žodžių skaitymas.


Užduotis: iš ant grindų išskirstytų skiemenų reikia sudaryti žodžius ir juos perskaityti.

PA ŽUVŲ POROS

CA RI PARI

KAINŲ KARALIENĖ

KAINOS

Riteriai

LANGAI

10. Apatinė eilutė: – Kokį garsą sutikote? Pateikite apibūdinimą.

Kokia raide? Kaip tai atrodo?

Pristatymas „C raidė“

Naudotos literatūros sąrašas:

1.Bondarenko T.M. 2006" Sudėtingos klasės v parengiamoji grupė darželis“.

„Pažyma apie paskelbimą žiniasklaidoje“ Serija A Nr.0002166 registruoto siuntinio išsiuntimo data 2013-09-06. Kvito Nr. (pašto identifikatorius) 62502663120182

2.Požilenka E.A.1999m Magiškas pasaulis garsai ir žodžiai „Vadas logopedams

Kviečiame mokytojus ikimokyklinis ugdymas Tiumenės sritis, Jamalo-Nenets autonominė apygarda ir Chanty-Mansi autonominė apygarda-Jugra paskelbs savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, autorinės teisės programos, mokymo priemones, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurti užrašai ir scenarijai švietėjiška veikla, projektai, meistriškumo kursai (įskaitant vaizdo įrašą), darbo su šeima ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

Naujiena svetainėje

>

Populiariausias