Namai Vaisių medžiai Piešimo pamokos metmenys (jaunesnė grupė) tema: Piešimo pamokos I jaunesniųjų grupėje santrauka „Šakelė paukščiui. GCD santrauka apie piešimą jaunesnės grupės vaikams „Grūdai paukščiams

Piešimo pamokos metmenys (jaunesnė grupė) tema: Piešimo pamokos I jaunesniųjų grupėje santrauka „Šakelė paukščiui. GCD santrauka apie piešimą jaunesnės grupės vaikams „Grūdai paukščiams

Tikslas: dekoratyviniame įvaizdyje įvaldyti gebėjimą matyti objekto formą ir sukurti ant jo elegantišką raštą, kaitaliojant spalvines dėmes, mankštintis perkeliant dekoratyvinio apskritimų rašto elementus, potėpius. Mokykitės teisingai, laikykite šepetį, reguliuokite slėgio jėgą, atlikite veiksmų seką. Ugdyti smalsumą, susidomėjimą, gebėjimą atidžiai apžiūrėti Dymkovo žaislą ir juo grožėtis.

Žodyno plėtinys: pavasaris, šiltesni kraštai, Dymkovo žaislas.

Pamokos eiga:

aš skirsiuosi. Vaikai stovi ant kilimo.

Koks sezonas lauke?

Vaikai: - Pavasaris!

Kaip atspėjote, kad pavasaris?

Vaikai: - Šviesi saulė šildo, pasirodo žolė, atskrido paukščiai iš šiltų kraštų.

II dalis. Atkreipiu dėmesį į paukštį, sėdintį ant palangės (Dymkovo žaislas).

Ji atskrido mūsų aplankyti, atnešė ant sparnų pavasarį. Skaitant pokštą:

Paukščiai skraidė

maži paukščiai,

Kaip jie skrido

Visi žmonės žiūrėjo

Kaip jie atsisėdo

Visi žmonės buvo nustebinti!

Vaikai vaizduoja paukščius: skraido, plaka sparnais. Tada susėda prie stalų, kurių viduryje kepami moliniai paukščiai, padengti baltu guašu. Dymkovo paukštis „atsisėda“ tarp jų. Aš esu vardu Dymkovo paukštis Klausiu nedažytų paukščių:

Drauge paukšteliai, kodėl tau liūdna, juk lauke pavasaris, šilta, saulė šildo!

Džiaugiamės pavasariu, bet tik žiūrime į tave: tu tokia graži, tau ant galvos raudona kepurė, nupiešti sparnai, o mes tik balti, o ant sparnų ir uodegų nėra spalvotų plunksnų!

Ką daryti, vaikinai, kaip nudžiuginti šį paukščių būrį?

Vaikai pasiūlo juos nupiešti ir tada paukščiai taps linksmi ir gražūs.

III dalis. Siūlau kiekvienam vaikui pasiimti po paukštį.

Parodyk man, kur yra paukščio galva? Ir kas tai? (uodega) O tai? (sparnai)

Ant pavyzdžio parodau, kaip piešti paukštį: pirmiausia ant teptuko piešiame geltonus dažus ir uodega papuošiame snapelį bei sparnus. Tada nuplauname teptuką, pasiimame mėlynus dažus ir panardindami užtepame akis, juosteles ant sparnų, apjuosiame uodegą. Po to, išplovę teptuką, ant teptuko piešiame raudonus dažus ir raudonu kepure papuošiame paukščio galvą.

Dar kartą primenu vaikams, kad paveikslas išeitų gražus, po kiekvieno dažymo nuplaukite, o pabaigoje teptuką nusausinkite ant servetėlės.

IV dalis. Savarankiškas darbas, per pamoką padėti tiems, kurie yra netektyje.

V dalis. Pirštų gimnastika– Na, suskaičiuok, dešimt paukščių – pulkas.

VI dalis. Siūlau paimti džiovintus paukščius ir pažaisti su jais: „skraidykite“ aplink grupę, sakydami lopšelio eilės žodžius „Paukščiai atskrido...“ Paukščiai sako vaikams „ačiū“, už tai. kad jie juos nudažė, dabar jie tokie gražūs kaip „Dymkovo“ žaislai iš mūsų „Miracle Smoke“ muziejaus.

Bendras švietėjiška veikla mokytojas su vaikais antros jaunesniosios grupės bendrosios raidos orientacijos, naudojant žaidimų technologijas.

"Maži paukščiai"

Užduotys:

  1. Mokomės matyti objekto formą ir sukurti ant jo elegantišką raštą, kaitaliodami spalvų dėmes.
  2. Mokomės taisyklingai laikyti šepetį, reguliuoti spaudimo jėgą, atlikti eilę operacijų.
  3. Žodyno išplėtimas: pavasaris, šilti kraštai, žaislas Dymkovo.
  4. Praktikuojame dekoratyvinio rašto elementų perkėlimą apskritimais ir potėpiais.
  5. Ugdome smalsumą, susidomėjimą, gebėjimą atidžiai apžiūrėti Dymkovo žaislą ir juo grožėtis.
  6. Ugdome norą įsilieti į liaudies meistrų darbą, pagarbos jų darbui jausmą, tikslumą, mokėjimą dirbti su dažais.

Reikalingos medžiagos:

  1. Dymkovo figūrėlės, demonstracinė medžiaga Dymkovo žaislas, baltu guašu dengtos mažos paukščių figūrėlės
  2. Šepečiai, guašas ir visa reikalinga medžiaga darbui su dažais

Preliminarus darbas:

  1. Vaikų supažindinimas su Dymkovo meistrų darbais, apžiūrint raštus, spalvų įvairovę.
  2. Pokalbis apie tai, iš kokios medžiagos pagaminti žaislai.

Dymkovo raštų piešimas ant popieriaus juostelių („Nuspalvinkime žymę“)

Pamokos eiga

aš skirsiuosi. Vaikai stovi ant kilimo puslankiu

Pedagogas: Koks sezonas lauke?

Vaikai: pavasaris!

Pedagogas: Kaip atspėjote, kad pavasaris?

Vaikai: Šviečia saulė šildo, pasirodo žolė, išskrido paukščiai

Šilti kraštai.

II dalis. Vaikinai, pažiūrėkite, kas sėdi pas mus ant palangės? Tai va, paukščiukas, atskrido pas mus, atnešė ant sparnų pavasarį. Žaiskime su tavimi, pavirskime paukščiais ir šiek tiek paskriskime. Skaitant pokštą:

Paukšteliai skrido, paukšteliai,

Kai jie skrido, žiūrėjo visi žmonės

Kaip jie susėdo, visi žmonės stebėjosi!

Vaikai vaizduoja paukščius: skraido, plaka sparnais. Tada susėda prie stalų, kurių viduryje kepami moliniai paukščiai, padengti baltu guašu. Dymkovo paukštis „atsisėda“ tarp jų. Dymkovo paukščio vardu prašau nedažytų paukščių:

Drauge paukšteliai, kodėl tau liūdna, juk lauke pavasaris, šilta, šildo saulė!

Džiaugiamės pavasariu, bet tik žiūrime į tave: tu tokia graži, tau ant galvos raudona kepurė, nupiešti sparnai, o mes tik balti, o ant sparnų ir uodegų nėra spalvotų plunksnų!

Ką daryti, vaikinai, kaip nudžiuginti šį paukščių būrį?

Vaikai pasiūlo juos nupiešti ir tada paukščiai taps linksmi ir gražūs.

III dalis. Teisingai, vaikinai, kiekvienas paimkime po paukštį ir nuspalvinkime jį.

Parodyk man, kur yra paukščio galva? Ir kas tai? (uodega) O tai? (sparnai)

Leiskite jums padėti ir parodyti, kaip taisyklingai dažyti: pirmiausia ant teptuko nupiešime geltonus dažus, o snapelį ir sparnus papuošiame uodega. Tada nuplauname teptuką, pasiimame mėlynus dažus ir panardindami užtepame akis, juosteles ant sparnų, apjuosiame uodegą. Po to, išplovę teptuką, ant teptuko piešiame raudonus dažus ir raudonu kepure papuošiame paukščio galvą.

Po kiekvienos spalvos nepamirškite tinkamai išskalauti šepetėlio.dažykite, tada jūsų raštai pasirodys ryškesni ir gražesni.

IV dalis . Savarankiškas darbas, pamokos metu padėti sunkiems vaikams.

V dalis. Dabar pažaiskime su jumis nedidelį žaidimą. Pirštų gimnastika „Na, suskaičiuok dešimt paukščių – pulkas“.

VI dalis . Vaikinai, mums žaidžiant, mūsų paukščiai išdžiūvo. Tegul kiekvienas paima savo paukštį ir skrenda su juo aplink grupę, tyliai, ant kojų pirštų galų, kad nenukristų. Paukščiai sako „ačiū“ vaikams, už tai. kad jie juos nudažė, dabar jie tokie gražūs kaip tikri „Dymkovo“ žaislai.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Ši santrauka parengta naudojant probleminio dialogo mokymosi technologiją. Šis metodas sukūrė E.L. Melnikova, skirta naudoti mokykloje. Dėl lygių tęstinumo...

Antrosios jaunimo grupės „Smeshariki“ GCD konspektas. GCD tema „Smagi liežuvio kelionė į zoologijos sodą“

GCD tikslas: artikuliacinės motorikos ugdymas Uždaviniai: Ugdomieji: - ugdyti aiškią ir taisyklingą artikuliaciją tariant garsus - išmokyti atidžiai klausytis eilėraščio teksto; - R...

Natalija Kudryavtseva
GCD vaizduojamojo meno santrauka 2-oje jaunesniojoje grupėje tema „Paukščiai“

Ugdymo sritys:

Meninė kūryba.

Užduotys:

Stiprinti žinias apie struktūrą paukščiai, pristatyti rudas, supažindinti su įvairiomis vaizdavimo technikomis paukščiai, diegti susidomėjimą piešimu, mėgautis rezultatu, lavinti vaizduotę, ugdyti tikslumą darbe.

Demo medžiaga:

Tiektuvo ir žvirblio vaizdas ant popieriaus lapo.

Dalomoji medžiaga:

Albumo lapas, putų guma, impregnuota rudu guašu, juodas guašas, šepetys, teptuko stovas, slapios serveteles.

parengiamieji darbai:

Žiūrint paukščiai kurie atvyko į svetainę, žiūrėjo iliustracijas, skaitė grožinę literatūrą.

Šiandien, kai ėjau į darželį, skaisčiai švietė saulė. Ir aš labai norėjau jam nusišypsoti. Ar norėtumėte šypsotis saulei?

Laikykite rankas, pažiūrėkite vienas į kitą ir šypsokitės. Kokia tavo nuotaika?

Gera, džiaugsminga.

Pakeliui į darželį sutikau vieną paukštį. Tai buvo žvirblis. Jis sėdėjo ant lesyklos paukščiai ir buvo labai liūdna. "Kodėl tu liūdnas?" Aš paklausiau. Kaip manai, ką jis man atsakė?

Jam liūdna, nes jis vienas.

Vaikai, aš labai noriu, kad jis turėtų gera nuotaika ir jis džiaugėsi kartu su mumis. Tad pakviečiau jį pas mus, susipažinkime. (Vaikai žiūri į žaislinį žvirblį).

Vaikinai, gal galime padėti žvirbliui ir nupiešti jam žvirblio draugus.

Atidžiai apsvarstykite mūsų naują draugą. Kokias kūno dalis jis turi?

Turi galvą, kūną, kojas, sparnus, snapą, akis.

Kokios spalvos yra žvirblis?

Žvirblis rudas.

Norėdami nupiešti žvirblį, naudosime skirtingos medžiagos. Turime putų. Kodėl manote, kad jis rudas?

Nes žvirblis rudas.

Gerai padaryta, parodykite man savo delnus, pritvirtinkite prie putų gumos, o dabar pritvirtinkite prie popieriaus lapo. Puiku, viską padarėte teisingai. Delną, kuris yra rudais dažais, nuvalykite servetėle. Pažiūrėkite į popierių, kaip atrodo jūsų rankos atspaudas?

Ant kūno su uodega.

Ką dar reikia nupiešti?

Nupiešime galvą naudodami dangtelį iš plastikinis butelys. Taip pat pritvirtinsime prie putplasčio, o tada prie savo paukščio kūno. Kokius gražius žvirblius turite. Man atrodo, kad kažko trūksta. Ir ką tu galvoji.

Akys, snapas ir letenos.

Tai nupiešime, kai žvirbliai išdžius. Dabar pažaiskime pirštais.

Žaidimas "Paukštis sulenkė sparnus".

Paukštis sulenkė sparnus, (pirštai sukryžiuoja,

Paukštis nusiplovė sparnus (sukamaisiais sukryžiuotų pirštų judesiais,

Paukštis vedė snapu (mažieji piršteliai išsitiesia, vaizduoja snapą,

Paukštis rado grūdus (maži piršteliai baksteli į stalą)

Paukštis valgė grūdus

Paukštis dainavo dainas

Paukštis atvėrė sparnus (pirštai atviri)

Skrisk, skrisk! (rankos sukryžiuotos, sparnai plevėsuoja).

Taigi, ką mums reikia užbaigti?

Akys, snapas ir letenos.

Kad žvirblis matytų, reikia akių. Kad žvirblis galėtų pešti grūdus, reikia snapo. Kad žvirblis galėtų šokinėti keliu, reikia letenų. Kaip nupiešime akis, snapą ir letenas?

Pirštai.

Gerai, naudok pirštus.

Kokių gražių žvirblių turime! Paskambinkime žvirbliui ir parodykime jam naujų draugų.

– čiulbėjo Žvirblis:

Einu ieškoti draugų.

Mūsų žvirbliui patiko nauji draugai, ir jis kviečia juos pešti grūdus. Sudėkime visus žvirblius ant lesyklos.

ŽIEMOS PAUKŠČIAI
pamokos santrauka
įjungta švietimo sritis"Menas" (piešinys)
vaikams antra jaunesnioji grupė


Parengta:
Shebeko Galina Ivanovna,
pirmosios dėstytojas
kvalifikacinė kategorija
Programos užduotys:
-toliau formuoti idėjas apie vizualines galimybes įvairios medžiagos: dantų pasta, skutimosi putos, dažai piešimui;
- formuoti vaikams idėjas apie žiemojančius paukščius, jų išvaizda, įpročiai;
- skatinti domėjimąsi eksperimentavimu;
- ugdyti susidomėjimą piešimu;
- ugdyti norą rūpintis žiemojančiais paukščiais.
- ugdyti gebėjimą klausytis mokytojo, atsakyti į jo klausimus.
Medžiaga ir įranga: guašo dažai, skutimosi putos, dantų pasta, suglamžytas popierius, vatos tamponai, drėgnos servetėlės, muzikinis akompanimentas, video (paukščių giesmės).
Parengiamieji darbai: bendras tėvų ir vaikų lesyklų gamyba, žiemojančių paukščių siužetinių ir dalykinių paveikslėlių peržiūra, eilėraščių ir pasakojimų apie žiemojančius paukščius skaitymas, žaidimai apie paukščius, fono ir medžio piešimas darbui.
Pamokos eiga
Vaikai įeina į muzikos kambarį skambant muzikai.
Pedagogas:
– Vaikai, į mūsų darželį buvo išsiųstas video laiškas mūsų grupės vaikams. Pažiūrėkime ir išsiaiškinkime, apie ką šis laiškas.
Vaikai: (Žiūrėkite vaizdo įrašo laišką)
Pedagogas:
– Žiūrėjome paveikslėlius, skaitėme eilėraščius ir pasakojimus, žaidėme įvairūs žaidimai, jūs ir jūsų tėvai gaminote lesyklėles paukščiams.
Pedagogas:
Kam skirtos lesyklėlės?
Vaikai: (vaikai pasako, kam lesyklėlės skirtos)
Pedagogas:
-Kuo lesinsime paukščius žiemą?
Pedagogas:
– Dabar, vaikinai, žinote, kaip šaltuoju metų laiku galima lesinti žiemojančius paukščius. Taip globojame paukščius žiemą, savo rūpesčiu stengiamės juos sušildyti. Ir paukščiai mums už tai dėkoja savo giedojimu. Štai kaip mes prižiūrime paukščius, pasakysime kitiems vaikams iš mūsų darželis. O kad jie žinotų, kokie paukščiai pas mus gyvena mieste žiemą ir kaip jie atrodo, nupiešime piešinį. Bet pirmiausia pasiklausykime eilėraščių apie žiemojančius paukščius.
Vaikai: (pasakokite eilėraščius apie paukščius)
Šokinėjanti vikri zylė
Ji nesėdi vietoje.
Šok-šok, šuoli-šok,
Susuktas kaip viršus.

Greitai išeik
Pažvelk į sniego senius!
Jie atvyko, jie atvyko!
Kaimenę pasitiko pūgos,
Šerkšno raudona nosis
Atnešė jiems šermukšnių.
Pedagogas:
- Pradėkime piešti. O kad mums viskas pasisektų, pasakysiu, kuris iš jūsų ką darys.
Pirmasis vaikų pogrupis - pieškite paukščius delnais.

Antrasis pogrupis - pieškite paukščius pirštu.
Vaikai: (tapkite savo pogrupiu)
Trečias pogrupis - pieškite snaiges su vatos tamponais.
Vaikai: (tapkite savo pogrupiu)
Ketvirtasis pogrupis – pieškite šerkšną ant medžių dantų pasta.
Vaikai: (tapkite savo pogrupiu)
Penktasis pogrupis - pieškite sniego pusnis skutimosi putomis.
Pirštų gimnastika:
Skriskite, paukščiai!- „šaukia“ pirštų judesiai
Sala ponios zylės. - vieno delno judesiai ant kito
Paruošsiu trupinius - pirštelius su žiupsneliu - "smulkinti duoną",
Šiek tiek duonos – patrinkite pirštų galiukus
Šie trupiniai – buliai – ištiesia dešinę ranką į priekį
Šie trupiniai - į žvirblius. - tas pats - kaire ranka
žandikauliai ir varnos – trinkite delnu ant delno
Valgyk makaronus! – „makaronų sukimas iš duonos“
Pedagogas:
-Eik prie stalo ir pasiimk medžiagą, kurios tau reikia darbui.
Vaikai: (pradeda piešti pagal muziką. Mokytojas darbo metu klausia vaikų, ką jie piešia ir kokiomis medžiagomis)
Pedagogas:
-Pažiūrėkime, ką gavome, ir papasakokime svečiams, kokių medžiagų mums reikėjo, kad padarytume tokį ryškų, žiemišką paveikslą Vaikai: (iš kiekvieno pogrupio pilni sakiniai papasakokite, ką dažė, kokiu būdu ir medžiagą naudojo rezultatui gauti).
Pedagogas:
– Žiūrėk, mūsiškis pasirodė labai spalvingas, įdomus, ryškus. Uždėkime jį ant molberto ir pasigrožėkime. O vėliau kviesime vaikus iš kitų darželio grupių ir pasakosim, kaip piešėme, kokie paukščiai žiemoja mūsų mieste ir kaip juos prižiūrėti
šiuo šaltuoju metų laiku.
Pedagogas:
- Puiku vaikinai! Šiandien visi padarė viską, ką galėjo, ir pažiūrėkite, ką jums atnešė paukščiai... tai skanėstai jums (staigmenos akimirka).
Naudotų šaltinių sąrašas:
1. Didaktiniai žaidimai ir pratimai in vizualinė veikla ikimokyklinukai: vadovas ikimokyklinio ugdymo mokytojams. Institucijos / red. E.V.Kazarina.- Mozyr: LLC ID Bely Wind, 2007.-83p.
2. Meninis ir kūrybinis vaikų ugdymas ikimokyklinio amžiaus: Vadovas įstaigų, teikiančių došką, mokytojams. išsilavinimas / red. V. M. Drilenokas. - Mozyr: LLC ID Belyi Veter, 2008 m.
3. Piešimas, aplikacijos, dizainas, modeliavimas, kodėl ketvirtų gyvenimo metų vaikai / red. I.V. Omeljaščikas. - Mozyr: Pagalba, 2009 -92s.

Piešimo užsiėmimų I jaunesniųjų grupėje suvestinė

„Šakelė paukščiui“

Programos užduotys:

Švietimo:

Išmokite nubrėžti tiesią liniją vienu rankos judesiu;

Supažindinkite vaikus su rudais dažais

Kuriama:

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, rankų judesių koordinavimas; lavinti spalvų pojūtį estetinis suvokimas, kalba ir mintis.

Toliau formuokite gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką, panardinkite šepetį su visa krūva į dažus, pratinkite šepetį nuplauti.

Švietimas:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į paukščius, draugišką požiūrį vieni į kitus.

Medžiagos:

a) demonstracijažaislinis paukštis , medžių šakos.

b) dalomoji medžiaga – teptukai, dažai, servetėlės, indeliai su vandeniu, popieriaus lapai.

Elgesio forma: Komandinis darbas.

Metodinės technikos: Laiko organizavimas, praktiniai pratimai, fizinis lavinimas« Čiki, čiki, kiči, du paukščiai skrido» , apibendrinimas, vaikų skatinimas.

parengiamieji darbai:

Mobilusis žaidimas „Katė ir paukščiai“, žiūrint į paveikslėlį „Paukščiai atvyko“

Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas.

Auklėtojas. Žiūrėkit, vaikai, mūsų aplankyti atskrido gražus paukštis.. Žiūri į paukštį

„Mūsų aplankyti atėjo paukštelis

Aš duosiu grūdus paukšteliui

Mažas paukštelis pešasi, grūdus peša.

Paukštelis dainuoja, dainuoja.

Čik – čiršk, čik – čiršk.

(vaikai imituoja judesius tekste)

2. Pagrindinė dalis. Žiūri į medžio šaką.

Auklėtojas. Pažiūrėkime pro langą. Ar matai paukščius už lango? Ką paukščiai veikia už lango? Kur jie sėdi, kad pasislėptų nuo katės? Pažiūrėkite, kaip paukščiai sėdi ant medžių šakų.

Mokytojas kviečia pagalvoti apie medžio šaką, atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad šaka būtų tiesi ir plona.

Kūno kultūra. Žaidimas "Paukščiai ant šakos"

„Chicky, chicky, chicky. Išskrido du paukščiai

Kai jie skrido, visi žmonės žiūrėjo

Kaip jie susėdo Visi žmonės stebėjosi

(vaikai „skraido“ po grupę ir sėdi ant „šakelės“ suoliuko)

Mokytoja kviečia vaikus nupiešti šakelę savo paukščiui.

Šakelių piešimas.

Auklėtojas. Šiandien dažysime teptuku. O kokius dažus reikia imti norint nupiešti šaką? (Mokytoja prie molberto pritvirtina 3-4 spalvų apskritimus ir prašo vaikų pasirinkti tokį, kuris būtų tokios pat spalvos kaip šakelė vazoje). Mūsų medžio šaka yra ruda, todėl imsime rudus dažus. Ko dar mums reikia? (Vaikų atsakymai).

Mokytojas parodo vaikams, kaip taisyklingai laikyti šepetį (trimis pirštais, tiesiai virš geležinio antgalio), pasirūpina, kad vaikai sėdėtų tiesiai. Pirmiausia vaikai atlieka tiesioginius judesius oro , tada atsargiai pamerkite teptuką iš pradžių į vandenį, paskui į dažus. Dažų perteklius išspaudžiamas ant stiklainio krašto. Teptukas nuplaunamas nuo dažų, nuvalomas servetėle.

Visus vaikų piešinius mokytoja iškelia į parodą.

Kiek šakų nupiešėme! Dabar mūsų paukščiai turi kur apsisaugoti nuo katės. Šakelės yra tokios plonos, kad didelė katė tikrai negali priartėti prie paukščių.


Nauja vietoje

>

Populiariausias