Namai Naudingi patarimai Pamokos „Kelionė po Čiukovskio pasakas“ konspektas. Kalbos raidos pamokos metmenys (vidurinė grupė) šia tema: atvira kalbos raidos pamoka „Pagal Chukovskio pasakas“

Pamokos „Kelionė po Čiukovskio pasakas“ konspektas. Kalbos raidos pamokos metmenys (vidurinė grupė) šia tema: atvira kalbos raidos pamoka „Pagal Chukovskio pasakas“

Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie K. I. Chukovskio kūrybą; lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, kalbą, vaizduotę, meninius gebėjimus.

Įranga: mokytojas turi K.I. portretą ar nuotraukas. Čukovskis, galvosūkiai, daiktai žaidimui „Kieno dalykas?“, Atvirutės su jauniklio paveikslu spaudiniai (kiekvienam mokiniui), atvirutės su dialogais (kiekvienai mokinių porai); mokiniai turi languotą sąsiuvinį, rašiklį, spalvotus pieštukus.

Mokytojas. Vaikinai, kai tik iššifruosite šiuos galvosūkius, iškart suprasite, apie kokį vaikų poetą ir rašytoją šiandien kalbėsime.

Mokytojas demonstruoja galvosūkius. Žr. priedus Nr.1, Nr.2, Nr.3.

Atsakymai. 1. Moidodyr. 2. Barmaley. 3. Aibolit.

Mokytojas.Žinoma, prisiminėte, kad šių kūrinių autorius yra Korney Ivanovičius Chukovskis.

Siūlau jums viktoriną pagal Chukovskio šaknų kūrinius.

Staiga iš kažkur šakalas

Jojau ant kumelės:

„Štai jums telegrama

Iš begemoto!" („Aybolit“)

Ilgas, ilgas krokodilas

Mėlyna jūra užgeso

Pyragai ir blynai

Ir džiovintų grybų. („Sumišimas“)

Jodinėjo lokiai

Dviračiu.

O už jų katė

Atgal. („Tarakonas“)

Ir tada garniai pašaukė:

- Prašome siųsti lašus:

Šiandien suvalgėme per daug varlių,

Ir mums skaudėjo pilvus! („Telefonas“)

Nusiprauskime, apsitaškykime,

Plaukioti, nardyti, lįsti

Kubile, lovyje, kubile,

Upėje, upelyje, vandenyne -

Ir vonioje, ir vonioje,

Bet kada ir bet kur

Amžina šlovė vandeniui! („Moidodyr“)

Apsisuko

Nusišypsojo

Krokodilas nusijuokė

Ir piktadarys Barmaley,

Kaip musė

Prarytas. („Barmaley“)

Kartą gyveno krokodilas,

Jis vaikščiojo gatvėmis...

O už jo – žmonės

Ir dainuoja, ir šaukia:

„Koks keistuolis toks beprotis!

Kokia nosis, kokia burna!

Ir iš kur toks monstras? („Krokodilas“)“)

Ir Didžiojoje upėje

Krokodilas

Ir jo dantyse

Jokia ugnis nedega -

Saulė raudona

Pavogta saulė. („Pavogta saulė“)

Taigi virdulys bėga paskui kavos puodą,

Šneka, plepa, barška...

Lygintuvai bėga, girgžda,

Per balas

Jie šokinėja per balas. („Fedorino sielvartas“)

Mokytojas. Korney Ivanovičius Chukovskis (1882–1969) pagrįstai laikomas vienu mėgstamiausių vaikų rašytojų. Ir suaugusieji, ir vaikai žino, koks malonumas skaityti jo kūrinius, kurių net nereikia mokytis mintinai – jie patys įsimena dėka paslapčių, kurias „senasis pasakotojas“ sklandė – taip save vadino K. K. Chukovskis. . Jo kūrinius galima dainuoti. Jie juokingi, juokingi, jo pasakojimų pabaiga, žinoma, laiminga. Viskas, kas vyksta K.I.Čukovskio knygose, mus be galo stebina, piktina ar užjaučia, žodžiu, nelikti abejingiems.

Mokytojas parodo K. I. Chukovskio portretą ar nuotraukas.

Mokytojas. Vaikinai, pabandykite žodžiais apibūdinti K.I. Chukovskio išvaizdą. (Vaikų atsakymai.)

Apibendrinsiu jūsų pastabas. Turite labai atidžiai klausytis ir įsiminti viską, ką aš pasakysiu.

Mokytojas lėtai skaito: „ Didelis augimas, Ilgos rankos dideliais kutais, maloniu maloniu veidu, didele smalsia nosimi, trumpais ūsais, ant kaktos kabo nepaklusnia plaukų sruoga, besišypsančiomis šviesiomis akimis.

Mokytojas. Jei atidžiai klausysite, jums nebus sunku užbaigti šias frazes:

Aukštis... (aukštas).

Rankos ... (ilgos, didelėmis rankomis).

Veidas ... (malonus, malonus).

Nosis... (didelė, smalsi).

Ūsai ... (trumpi).

Plaukų sruoga... (neklaužada, kabanti per kaktą).

Akys... (šypsosi, šviesi).

K.I.Čukovskis gyveno viename gražiausių Maskvos srities kampelių, Peredelkino kaime, tarp beržų ir pušų, m. mažas namas... Jį pažinojo ne tik visi kaimo vaikai, bet ir visi maži mūsų didžiulės šalies vaikai. Didžiulis, garsaus balso, stebėtinai lengvos eisenos, dosnus meile, visada turintis atsargą visiems - mažiems ir dideliems - pokštą, posakį, geras žodis, garsus juokas, į kurį negali nereaguoti, nuo kurio vaikų akys spindėjo, o skruostai tapo rausvi. Nenuostabu, kad jo pasakos tokios panašios į jį patį, sunku (neįmanoma!) jas supainioti su kitų autorių kūryba.

Žaiskime žaidimą "Kieno daiktas?" Parodysiu daiktus, kurių pametė bet kas iš pasakų herojai K.I. Chukovsky, tavo užduotis yra atspėti, kam jie priklauso.

Degtukai. („Sumišimas“: „Ir voveraitės paėmė degtukus, nuėjo prie mėlynos jūros, uždegė mėlyną jūrą.“)

Pagalvė. („Moidodyr“: „Anklodė nubėgo, paklodė nuskriejo, o pagalvė kaip varlė nulėkė nuo manęs“.)

Telefonas. („Telefonas“: „Suskambėjo mano telefonas“.)

Samovaras. ("Fly-Tsokotukha": "Musė nuėjo į turgų ir nusipirko samovarą" arba "Fedorino sielvartas": "Ir ant baltos taburetės ir ant siuvinėtos servetėlės ​​samovaras stovi, tarsi šiluma dega ..." .)

Balionas. („Tarakonas“: „Meškos važiavo dviračiu, paskui uodai ant baliono“.)

Termometras. („Aibolit“: „Ir deda, deda jiems termometrus!“)

Vaikiški batai. („Stebuklų medis“: „Kam reikia batų, bėk prie stebuklų medžio!“)

Lėkštė. („Fedorino sielvartas“: „O už jų lėkštės, lėkštės – tink-la-la! Tink-la-la!“)

Muilas. („Moidodyr“: „Taigi muilas pašoko ir sugriebė plaukus...“)

Telegramos forma. ("Aibolit": "Štai telegrama iš Hippopotamus!")

Užduotis tuo nesibaigė. Kiekvienas mokinys gauna jauniklio piešinio atspaudą ant languoto popieriaus. Pažvelkite į šį jauniklį ir atspėkite, iš kurios pasakos jis yra. Leiskite jums pasakyti: jis yra pagrindinis veikėjas ir nugalėtojas.

Atsakymas.Žvirblis iš pasakos „Tarakonas“: „... iš tolimų laukų atkeliauja Žvirblis. Peršokti taip, šokinėti taip, pupytė-čirp, chiki-riki-chick-chip! Jis paėmė ir nuskabė Tarakoną - o dabar milžino nėra.

Perbraižykite sąsiuvinyje griežtai pagal šio herojaus ląsteles. Pridėkite reikiamas detales ir spalvą. ( Savarankiškas darbas... Apžiūra. Keitimasis įspūdžiais.)

Kartą per radiją K.I. Chukovskis paprašė visų savo tėvų, kad jį atsiųstų įdomių pareiškimų jų vaikai. Taip gimė knyga suaugusiems „Nuo dviejų iki penkių“. Iš jo galite sužinoti, kaip dvejų, trejų, ketverių ir penkerių metų vaikai supranta rusišką kalbą, mokosi kalbėti. Jūs, vaikinai, patys ne taip seniai išėjote iš šio amžiaus, o tėvai tikriausiai ne kartą priminė, kokius juokingus absurdus kartais iškalbėdavote, kol išmokote taisyklingai kalbėti.

Kviečiu pastatyti vaikų dialogus iš K. I. Chukovskio knygos „Nuo dviejų iki penkių“.

Kiekviena mokinių pora gauna kortelę su dialogu. 1-2 minutes vaikai repetuoja dialogus gestais, mimika ir atitinkamomis „kūdikiškomis“ intonacijomis, o po to savo „skaičius“ pateikia prie lentos, plojant bendraklasiams.

1 kortelė

– Vakar buvo drėgnas oras.

- Ar šiandien išvirtas?

2 kortelė

- Čia iškris sniegas, užklups šaltis ...

– Ir tada aš neisiu į gatvę.

- Kodėl?

– Ir kad manęs neužkluptų šaltis.

3 kortelė

- Nadenka, pasakykite žodį „žuvis“.

4 kortelė

- Taip, bet mano bokštas yra aukštesnis!

„Bet jie man išpjauna tonziles, o tu ne! Aha!

5 kortelė

- Mama, ar dilgėlė kanda? -Taip.

- Kaip ji loja?

6 kortelė

– Kuo norėtum būti užaugęs?

– Jei užaugsiu teta, būsiu gydytoja. O aš užaugsiu dėdė – inžinierius.

7 kortelė

- Mama, tu buvai mergina?

- Taip, tai buvo.

- Ar ėjai į mokyklą?

- Aš nuėjau.

– O su kuo aš likau namie?

8 kortelė

- Ką tu šnibždi šuniui?

- Sakau jai: duok man šuniukų. O ji man atsako: gimdyk, gimdyk su malonumu.

9 kortelė

- Lena, kur tu eini! Laukti! Nerodykite šuniui, kad jos bijote.

- Kodėl turėčiau jai meluoti, jei tikrai jos bijau?

10 kortelė

- Bet kaip tu iškritai iš lovos?

– O aš miegojau ir miegojau naktimis ir nežiūrėjau į save, o tada pažiūrėjau į lovą ir pamačiau: manęs nėra.

Mokytojas... Mūsų pamoka baigėsi. Norėčiau jį užbaigti humoristiniu V. Berestovo eilėraščiu, kurį jis skyrė „senajam pasakotojui“ K. K. Čiukovskiui.

Mums gaila Korney senelio:

Palyginti su mumis, jis atsiliko,

Nuo vaikystės „Barmaleya“

Ir aš neskaičiau krokodilo,

„Telefonu“ nesižavėjo

O į „Tarakoną“ nesigilino.

Kaip jis užaugo iki tokio mokslininko,

1 priedas

2 priedas

Produkto aprašymas: Siūlau trumpą santrauką švietėjiška veikla vaikams vyresnioji grupė(5-6 m.) tema „Kelionė po K. I. Čukovskio pasakas“. Ši medžiaga bus naudinga vyresniųjų ir parengiamųjų grupių auklėtojams. Tai yra santrauka pažintinė veikla skirtas pagilinti vaikų žinias apie K.I. pasakas. Čukovskis.

Tema:„Kelionė po K. I. Čukovskio pasakas“.
Tikslai ir tikslai: Apibendrinti vaikų žinias apie rašytoją, jo kūrybą. Suformuoti gebėjimą nustatyti turinį literatūros kūriniai iš knygų ištraukų ir iliustracijų. Ugdykite vaikų vaizduotę, kalbėjimo įgūdžius. Ugdykite domėjimąsi literatūra, meilę knygoms ir skaitymui.
Įranga: K.I.Chukovskio knygos, rašytojo portretas, iliustracijos jo kūriniams, skaitymui skirtų kostiumų atributika - poezijos dramatizavimas, piešiniai pagal K.I.Čukovskio pasakas.
Preliminarus darbas: Skaitymas vaikams ir Čiukovskio kūrinių garso įrašų klausymas. ... Vaikų ir tėvelių piešinių paroda „Mano draugai iš Čiukovskio knygų.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus. Pasisveikinkime.
Vaikai: Sveiki.
Pedagogas:Šiandien mes eisime su jumis į kelionę. O kur – spėkite patys. Iš kokio eilėraščio yra šios eilės ir kas jos autorius?
Sakau tau piktadarys
Greitai išspjaukite saulę!
Kitaip žiūrėk – pagausiu
Pertrauksiu per pusę.
Jūs neišmanėliai žinosite
Pavogk mūsų saulę! („Pavogta saulė“)

Vaikai: K.I. „Pavogta saulė“. Čukovskis.
Pedagogas: Teisingai, šiuos eilėraščius parašė K.I. Čukovskis.
Pažiūrėkite į jo portretą. Kornėjus Ivanovičius Chukovskis gyveno labai seniai, kai jūsų seneliai buvo tokie pat maži, kaip jūs dabar. Jis turėjo keturis vaikus: dvi dukteris ir du sūnus. Jis juos labai mėgo, dažnai su jais žaisdavo slėpynių, žymėdavo, plaukiodavo su jais, plaukiodavo valtimi, skaitydavo jiems knygas. Tačiau vieną dieną atsitiko nelaimė. Jo mažasis sūnus sunkiai susirgo. Berniukas turėjo karštis, jis negalėjo užmigti, verkė. Čukovskiui labai gaila mažojo sūnaus, jis norėjo jį nuraminti, o eidamas ėmė sugalvoti ir pasakoti jam pasaką. Pasaka berniukui patiko, jis nustojo verkti, įdėmiai klausėsi ir galiausiai užmigo, o po kelių dienų visiškai atsigavo. Po šio įvykio Chukovskis pradėjo kurti pasakas. Ir aš jų sugalvojau daug.
Pedagogas: Ar tau patinka pasakos?
Vaikai: Taip.
O dabar, mieli mūsų svečiai, vaikai paruošė jums staigmeną. Jie papasakos ištraukas iš Korney Chukovskio kūrinių, o jūs bandysite atspėti pavadinimą.
1 vaikas:
Šokinėti, taip šokti
Taip, čiulbėk,
Chiki-riki-chick-chick!
Jis paėmė ir paglostė Tarakoną,
Milžino nėra.
Milžinas teisingai suprato,
Ir ūsų iš jo neliko. („Tarakonas“)
2 vaikas:
O jūs, mano vargšai našlaičiai,
Lygintuvai ir keptuvės yra mano!
Tu eini namo nesiprausęs
Aš nuplausiu tave vandeniu,
Nubrauksiu tave smėliu
Aš išpumpuosiu tave verdančiu vandeniu,
Ir vėl būsi,
Saulė šviečia. („Fedorino sielvartas“)
3 vaikas:
Maži vaikai!
Negali būti
Nevažiuok į Afriką
Keliaukite į Afriką!
Afrikoje rykliai
Gorilos Afrikoje
Afrikoje didelis
Pikti krokodilai
Įkandins tave
Mušė ir įskaudino
Neik vaikai
Pėsčiomis į Afriką (Barmalei)

4 vaikas:
Jis bėgo taku
Ir jam buvo nupjautos kojos
O dabar jis serga ir šlubuoja
Mano mažasis zuikis! (Aibolitas)

5 vaikas
Tegyvuoja kvapnus muilas,
Ir rankšluostis purus
Ir dantų milteliai
Ir stora šukutė!
Nusiprauskime, apsitaškykime,
Plaukti, nardyti Tumble

Upėje, upelyje, vandenyne
Ir vonioje, ir vonioje, visada ir visur
Amžina šlovė vandeniui! (Moidodyr).

6 vaikas:
Dabar vieną, tada kitą jis mostels letena,
Ir ruošiasi išskristi aukštai aukščiau
Dabar su vienu, dabar su kitu, jis pajudins sparną
Ir žiūri ir žiūri į mėnulį. (Toptyginas ir Luna)

Auklėtojas: O dabar vaikinai parodys ištrauką iš pasakos, o likę vaikinai turės atspėti, iš kurios pasakos („Skris – Tsokotukha“).
Musė: Aš esu Fly-Tsokotukha, paauksuotas pilvas.
Atnešk man dovaną
Aš šiandien gimtadienio mergina.
Nuėjau į turgų
Ir aš nusipirkau samovarą
Draugus vaišinsiu arbata
Ateik vakare
Aš esu Fly-Tsokotukha, paauksuotas pilvas
Turiu svečiams, svečiams
Daug skanių saldumynų, saldumynų.
Pirmaujantis: Miško vabzdžiai džiaugėsi,
Žiogai, vabalai, kandys
Dainuoja, dūzgia, dūzgia!
Ir pažiūrėkite, kokia linksma minia
Jie šliaužia ir bėga, ir skrenda pas laimingąją musę jos pasveikinti.
Vabzdžiai: Hello Fly-Tsokotukha, paauksuotas pilvas
Atnešėme jums gėlių iš visų paprastų pievų!
Bitė: Aš kaimynė bitė, atnešiau tau medaus,
Oi, koks jis tyras saldus ir kvapnus.
Fly: Ačiū! Dėkoju! Mano brangusis!
Atsisėskite prie stalo, samovaras paruoštas.
Moshki: Paimk šiuos batus nuo midijos.
O batai nėra paprasti, jų tvirtinimo detalės auksinės.
Fly: Ačiū, ačiū! Dovana už stebuklą!
Sėsk ant kėdės, tuoj ateis svečiai.
Drugelis: Aš plazdėjau per spalvas,
Atskrido tavęs aplankyti
Sveikiname! Sveikiname!
Linkiu tau laimės, džiaugsmo!
Tarakonas: (beldžia) Shu-Shu, Shu-Shu,
Kailinukai, atnešu tau kailinį
Naujas kailinis, šimtas rublių!
Fly: Ačiū, brangioji!
Prašau, prašau, sėsk prie stalo, išgerk arbatos.
Valgyk, valgyk, nedvejok!
Svečiai: Jūsų skanėstas – tik šventė akims!
Tiesiog skanus skanėstas, jūsų skanėstas
Pavalgėme sočiai
Šokoladinis marmeladas
Pasivaišinome blynais
Oi, kokie pyragėliai, meduoliai, taip ir pyragaičiai
Taip-taip, Fly-Tsokotukha paauksuotas pilvas.
Voras: (bet staiga iš niekur,
pasirodė piktas voras.)
Aš esu piktas voras, ilgomis rankomis
Aš atėjau pas mus! Aš atėjau pas mus!
Fly: Mieli svečiai, padėk!!!
Uodas: Aš esu drąsus uodas, drąsus draugas
Tu kovok su manimi piktadarys!
Aš nebijau tavo nagų!
Aš nulaužiau piktadarį,
Išlaisvinau tave
Ir dabar siela yra mergaitė
Aš noriu tave vesti!
Auklėtojas... Kas atspėjo, iš kurios pasakos ištrauka?
Vaikai: Iš pasakos „Fly-Tsokotukha“.
Pedagogas: O dabar, vaikinai, žaisime žaidimą "Kas tai?"
– Kokiems personažams priklauso šie pasakiški vardai?
Aibolitas – (gydytojas)
Barmaley - (plėšikas)
Fedora - (močiutė)
Karakula - (ryklys)
Moidodyr - (praustuvas)
Totoshka, Kokoschka - (krokodilai)
Tsokotukha - (skristi)
Toptygin- (meška)
Pedagogas: Puiku, vaikinai, ir kitos rungtynės.
„Pavadink liniją su šiuo objektu“ iš K. I. Chukovskio pasakos.
Mokytojas parodo vaikams objektus: samovaras, termometras, dviratis, telefonas, pagalvė, ryklys, begemotas, strutis, gorila, krokodilas, banginis.
1. Samovaras mirktelėjo.
2. Ir deda ir deda jiems termometrus.
3. Meškos važinėjo dviračiu.
4. Suskambo mano telefonas.
5. O pagalvė kaip varlė nulėkė nuo manęs.
6. O ryklys Karakulas mirktelėjo dešine akimi.
7. Jiems, begemotams, skauda pilvą.
8. Ir tada stručiai. Čiurkia kaip paršeliai.
9. Afrikoje gorilos.
10. Mano mėgstamiausias krokodilas.
11. Ir atsisėdo ant banginio Aibolito.
Pedagogas: O dabar pailsėsime.
Fizinė minutė.
Pratimai akims.
V skirtingi kampai grupės kambaryje po lubomis yra Chukovskio pasakų herojų nuotraukos (Moidodyr, Fiodor, Mukha-Tsokotukha, Aibolit)

Apsilankymas Moidodyr
Paskubėk visi
Kartu su Moidodyr
Linksmai šokite la lalalala.

Aplankykite Fedorą
Paskubėk visi
Kartu su Fedora
Linksmai šokite tą tatatatą.

Apsilankymas Tsokotukha
Paskubėk visi
Kartu su Tsokotukha
Linksmai šoka tėčiui.

Apsilankęs Aibolite
Paskubėk visi
Kartu su Aibolitu
Šok gerai nunununu linksmai.
Pedagogas: Vaikinai, jūs gerai žinote šią knygą. Žaiskime su knyga žaidimą "Ko mus moko K. Ir Čukovskio pasakos?"
Vaikai sėdi puslankiu. Perduosime knygą iš rankų į rankas ir pasakysime, ko šios pasakos mus išmokė.
Būkite draugiški, tvarkingi, švarūs, tvarkingi, malonūs, drąsūs, stiprūs, svetingi, linksmi, gero būdo, rūpestingi, atlaidūs, paklusnūs, geri, protingi, taupūs, mylintys ir pan.
Pedagogas: Parodykime svečiams, kokie esame draugiški, geri, rūpestingi, padėkime dailininkui nupiešti piešinius, nes jam pritrūko dažų ir negalėjo jų nutapyti. Susėskime prie stalų.
Vaikai piešinius puošia pagal muziką.
Auklėtojas: Puiku vaikinai! Tu tokia gera, draugiška, rūpestinga.

Apibendrinant. Vaikų darbo vertinimas.

Auklėtojas: Puiku vaikinai! Prisiminkime, kas esame šiandien
buvo susižadėję. (Skaitėme ištraukas iš K. Ir Čiukovskio kūrybos. Žaidėme žaidimus: „Kas tai“, „Ko mus moko pasakos?“, „Įvardink eilutę“ ir kt.)
Stebinantis momentas.
Pedagogas: Suskambo mano telefonas. Kas kalba?
Vaikai: Dramblys.
Auklėtojas: Kur?
A: Iš kupranugario.
Pedagogas: Ko tu nori?
A: Šokoladas
Pedagogas: Kam?
A: mūsų vaikams. (Vaikams dalijame saldainius.)

Kalbos raidos pamoka „Kelionė po K.I. Čukovskio kūrybą“

praktinis darbas

2. Kalbos ugdymo pamoka „Kelionė po K.I. kūrinius. Čukovskis"

Pamokos tikslas: Atpažinti ir apibendrinti žinias apie vaikų rašytojo K.I. Čukovskis.

Pamokos tikslai:

1) Įtvirtinti įgytas žinias apie K.I. Chukovskio kūrybą.

2) Padėkite vaikams prisiminti pasakų pavadinimus ir turinį.

3) Ugdykite kalbą, ugdykite humoro jausmą.

4) Skatinkite aktyvų dalyvavimą pokalbyje.

5) Pratinkite vaikus mintinai deklamuoti poeziją.

6) Suaktyvinkite žodynas vaikai.

Preliminarus darbas:

K.I. Chukovskio kūrinių skaitymas.

Parodos dekoravimas knygų kampelyje „Mėgstamiausias vaikų rašytojas“.

Mokytis poezijos.

Produktyvi veikla: Rankdarbių ruošimas, K.I.Čukovskio kūrybos pasakų personažų piešimas.

Žaidimo veikla: vaidmenų žaidimai, K.I.Čukovskio pasakų dramatizavimas.

Įranga ir medžiaga pamokai:

K.I. Chukovskio portretas.

K.I. Chukovskio knygų paroda.

Iliustracijos iš K.I. Chukovskio pasakų.

Žetonai premijoms.

Kištukiniai lizdai lustams.

Medaliai „Jaunieji ekspertai“.

Pamokos eiga.

Vaikai sėdi prie stalų puslankiu.

Auklėtojas. Sveiki, vaikinai! Šiandien mes einame į kelionę. Bet kur bus mūsų kelionė, turite atspėti patys.

Suskamba telefonas.

Pedagogas: Suskambo mano telefonas. Kas kalba?

Vaikai: dramblys.

Pedagogas: Iš kur?

Vaikai: iš kupranugario.

Pedagogas: Ko tu nori?

Vaikai: šokolado plytelė.

Pedagogas: Iš kur tu visa tai žinai?

Vaikai: Iš KI Chukovskio knygos „Telefonas“.

Pedagogas: Visai teisingai.

Šiandien atnešiau jums portretą (rodo K.I. Chukovskio portretą). Ar atpažįstate žmogų portrete? (Vaikų rašytojas K.I. Čukovskis).

Kodėl jis vadinamas vaikų rašytoju? (Nes jis rašė vaikams)

Pedagogas: Visiems vaikams patinka Chukovskio eilėraščiai, jie lengvai mokosi. Pasiklausykime kai kurių mūsų vaikų išmoktų eilėraščių (K.I. Čukovskio eilėraščius skaito 2-3 vaikai)

Koks šių eilučių pobūdis? (juokinga, linksma, linksma).

Pedagogas: Korney Ivanovich Chukovsky gimė 1882 m. balandžio 1 d. Šią dieną švenčiame kaip Humoro ir juoko dieną. Tikriausiai todėl visi jo eilėraščiai tokie juokingi. SU Ankstyvieji metai jo eilėraščiai džiugina mus visus. Ne tik jūs, bet ir jūsų tėvai, jūsų seneliai ir močiutės neįsivaizdavote savo vaikystės be „Aibolito“, „Tarakono“, „Fedorino sielvarto“, „Barmaley“, „Mukhi-Tsokotukhi“, „Telefono“. Chukovskio eilėraščiai skamba puikiai, lavina mūsų kalbą, praturtina mus naujais žodžiais, formuoja humoro jausmą, daro mus stipresnius ir protingesnius. Savo knygą „Nuo dviejų iki penkių“ jis skyrė vaikams (mokytoja skaito šios knygos įvadinę dalį):

„Kartą buvo smagus laikas: mano būstas buvo prie pat jūros, o čia pat priešais langus ant karšto smėlio knibždėte knibždėte knibždėte knibžda mažų vaikų, prižiūrimų močiučių ir auklių. Smėlėta juosta, labai ilga, maždaug du kilometrai, buvo visiškai nusėta Tanya, Nataša, Vovy, Igoriu. Nuo ryto iki vakaro klajodamas šiame paplūdimyje netrukus tapau artimas visiems vaikams. Mes statėme ant smėlio neįveikiamos tvirtovės, paleido popierinius laivynus. Aplink mane, nė akimirkai nesustojus, pasigirdo skambi vaikų kalba. Miela vaikiška kalba! Niekada nepavargsiu ja džiaugtis.

Kai Lyalai buvo 2,5 metų, nepažįstamas žmogus jos paklausė: ar norėtum būti mano dukra? Ji didingai atsakė: aš esu mama ir jau nebe pravardė.

Tėti, žiūrėk, kaip tavo kelnės surauktos.

Mūsų močiutė žąsis žudė žiemą, kad jos neperšaltų.

Kartą gyveno piemuo, jo vardas buvo Makaras. Ir jis turėjo dukrą Makaroną.

Na, Nyura, užteks, neverk! Aš verkiu ne dėl tavęs, o dėl savo tetos Sime!

Auklėtojas. Kokius K.I.Čukovskio darbus žinote? (Moidodyr, Fly-Tsokotukha, Tarakonas, Sumišimas, Daktaras Aibolitas, Toptyginas ir Lapė, Pavogta saulė, Telefonas, Stebuklų medis, Fedorino sielvartas, Barmaley, krokodilas ...)

Auklėtojas. Puiku, tu žinai daug pasakų. Šiandien leisimės į kelionę po KI Chukovskio kūrybą. Kelionę sudarys užduotys, o už teisingus atsakymus gausite premijas. Pamokos pabaigoje apibendrinsime, o kas surinks daugiausiai premijų, gaus prizą. Atsakymas priimamas tik tuo atveju, jei pakeliate ranką ir nešaukiate iš savo vietos.

1) Pasaka prasideda, bet kaip ji vadinama ...?

Maži vaikai! Negali būti
Nevažiuok į Afriką, eik pasivaikščioti po Afriką!
Rykliai Afrikoje, gorilos Afrikoje
Afrikoje yra didelių piktų krokodilų
Jie tave įkandins, sumuš ir įžeis, -
Nevažiuokite, vaikai, vaikščioti į Afriką.

(Barmaley)

Sietas lekia per laukus, o lovio – per pievas.
Už kastuvo šluotą, ėjo gatve.
Kirviai, kirviai, Taip jie liejasi nuo kalno.
Ožka išsigando, Ji atsimerkė:
"Kas nutiko? Kodėl? Aš nieko nesuprantu."

(Fedorino sielvartas)

"Kodėl tu verki,

Ar tu kvailas Meškiukas? -
„Kaip aš galiu, meškiuke,

Neverk, neverk?
Vargšas aš, vargšas našlaitė,
Aš gimiau į pasaulį, be uodegos ... "

(Toptyginas ir Lisa)

Kačiukai miaukė: „Pavargome miaukti!
Mes norime niurzgėti kaip kiaulės!
O po jų ančiukai: „Nebenorim kvatotis! Mes norime kūkčioti kaip varlės"

(Sumišimas)

2) Atspėk pasakos herojų.

Berniukas, kuris atskrido iš mėnulio. (Bibigonas)

Jis išgydė visus gyvūnus. (Aibolitas)

Plėšikas, dėl kurio Aibolitas vos nesudegė. (Barmaley)

Ji rado šiek tiek pinigų ir nusipirko samovarą. (Skristi Tsokotukha)

Jis prarijo saulę. (Krokodilas)

Močiutė, kuri neprižiūrėjo savo indų. (Fedora)

Jis paprašė šokolado sūnui. (Dramblys)

Raudonplaukis ir ūsuotas, baisus milžinas. (Tarakonas)

Nusilenkusi ir nevykusi praustuvė. (Moidodyr)

Jis išgelbėjo Mukhu-Tsokotukha. (uodas)

Kūno kultūra (poromis).

3) Iš kokios pasakos yra iliustracija?

Mokytojas rodo vaikams iliustracijas iš K. K. Chukovskio kūrinių: „Musė-Tsokotukha“, „Tarakonas“, „Daktaras Aibolitas“, „Barmaley“, „Moidodyr“, „Fedorino sielvartas“, „Pavogta saulė“, „Toptyginas ir lapė"...

4) Kieno portretas?

– Gyvūnas, kurio nėra jokiame zoologijos sode, nes jo nepagausi: turi dvi galvas, o kol vienas miega, kitas žiūri. (Patraukite aukštyn)

„Kai einu kaip povas, per kalnus, per slėnius,

Ir gyvuliški žmonės aiktels: koks jis gražus vyras! (Toptygin)

„Jis urzgia, šaukia ir judina ūsus:

Atnešk man savo vaikų gyvūnus.

Aš valgysiu juos šiandien per vakarienę! (Tarakonas)

„Ir piktadarys nejuokauja,

Jis sukasi rankas ir kojas virvėmis,

Aštrūs dantys grimzta į pačią širdį

Ir ji geria savo kraują“. (Voras)

„O, tu bjaurus, tu esi nešvarus,

Neprausta kiaulė!

Tu juodesnis už kaminkrėtį... "(Berniukas iš" Moidodyr ")

Fizinis lavinimas.

5) Pasakykite žodį.

Geras gydytojas ………. (Aibolit)!

Jis yra po medžiu ……… .. (sėdi)

Ateik pas jį gydytis

Ir karvė, ir …………… .. (vilkas).

Ir klaida, ir ……………… (kirminas),

Ir lokys!

Gydyk visus, gydyk

Malonus …………………… (Daktaras Aibolitas)!

Auklėtojas. Ar tau patiko žaisti? Iš kokios pasakos šios eilutės? (Iš pasakos „Daktaras Aibolitas“)

6) Iš kokios pasakos tema?

Surengkime merginų ir vaikinų komandų konkursą ir išsiaiškinkime, kas geriausiai prisimena pasakas.

Mano dėžutėje yra daiktai iš skirtingų K.I.Čukovskio pasakų. Reikia daiktą gauti, visiems parodyti ir pasakyti, iš kurios pasakos jis yra.

7) Žinau pasaką – ne vieną, galiu papasakoti.

Vaikai mintinai skaitė ištraukas iš K.I.Čukovskio kūrybos (3-4 vaikai).

Pedagogas: Čia ir baigėsi mūsų kelionė per K.I. Chukovskio kūrybą. Su daugybe Chukovskio eilėraščių susipažinote ir kai kuriuos net išmokote.

Baigkime tai padėkos žodžiais šiam nuostabiam žmogui vaikų poetas... Ko mus moko pasakos?

Vaikai. Būkite malonus, tvarkingas, mandagus.

Dabar apibendrinkime ir apskaičiuokime savo premijas. Išaiškinamas nugalėtojas, kuriam įteikiamas pagrindinis prizas: dalyvių ir žiūrovų plojimai. Visi dalyviai apdovanojami medaliais „Jaunieji ekspertai“.

Taigi tikslingas vyresnio amžiaus ikimokyklinuko bendravimas su K.I.Čukovskio knygelėmis, suteikiantis vaikui malonumą, sukels susidomėjimą, padės įgyti žinių, skatins proto ir sielos darbą. Chukovskio poetinis talentas jau seniai buvo pripažintas skaitytojų. Mes galime rekomenduoti šias knygas vaikams, kurios yra optimalios ikimokyklinio amžiaus: Chukovskis K.I. Daktaras Aibolitas: (Pagal Gew Lofting) - M .: Eksmo, 2007. - 159 p .; Chukovskis K.I. Krokodilas: sena, sena pasaka - M .: Vaikystės planeta, 2000. - 39 p .; Chukovskis K.I. Mėgstamiausios pasakos. - M .: Vaikystės planeta, 2007. - 48 p .; Chukovskis K.I. Bibigono nuotykiai: pasaka. - SPb .: Neva; M .: OLMA-Press, 2000 .--- 63 p .; Chukovskis K.I. Pasakos. - M .: Makhaon, 2008. - 127 p .; Chukovskis K.I. 25 mįslės, 25 atsakymai. - M .: Samovaras, 2003 .-- 47 p .; Chukovskis K.I. Stebuklų medis: eilėraščiai. Anglų liaudies dainos... Galvosūkiai. - M .: Drofa-Plus, 2004 .-- 64 p.

Šios ir kitos knygos padės žadinti vaikų vaizduotę ir fantaziją, ugdys žodžio skonį ir kalbos kultūrą, žadins smalsumą, mokys gerumo ir teisingumo, suteiks malonumą ir padės ugdyti literatūrinį skonį.

Didaktinis žaidimas kaip priemonė ugdyti leksinę kalbos pusę vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams su bendras neišsivystymas III lygio kalbėjimas

Ant ankstyvosios stadijos Kalbos įsisavinimui pagrindinis vaidmuo tenka leksiniam lygmeniui, o vėliau – žodžių darybos lygiui. Žodžių darybos įsisavinimas vykdomas remiantis psichinės operacijos analizė...

Kalbos raidos pamoka „Kelionė po K.I. Čukovskio kūrybą“

Korney Ivanovich Chukovsky (Nikolajus Ivanovičius Korneichukov) gimė Sankt Peterburge 1882 m. neturtinga šeima... Vaikystę praleido Odesoje ir Nikolajeve. Odesos gimnazijoje jis susitiko ir susidraugavo su Borisu Zhitkovu ...

Pristatymas kaip kalbos raidos darbo rūšis

L. Ulitskajos kūrybiškumo mokymasis mokykloje

Tikslai: · supažindinti su naujais vardais; · Mąslaus skaitytojo, pašnekovo ugdymas. Uždaviniai: · išmokyti įsiklausyti vienam į kitą, vesti dialogą; · moralinis ugdymas; Išmokyti matyti veidą...

Ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių bendro kalbos neišsivystymo, mokymas papasakoti istoriją iš paveikslėlio

Vaikų, sergančių OHP, nuoseklios kalbos formavimas tampa itin svarbiu bendrame korekcinių priemonių komplekse. Organizuojant vaikų, turinčių neišsivysčiusią kalbą, mokymą, reikia formuoti įgūdžius planuoti savo pareiškimą ...

Pagrindiniai logopedijos principai

Marija Žuravleva
Pamokos „Pažintis su rašytojo Kornio Ivanovičiaus Chukovskio kūryba“ santrauka

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga

„Lašas darželis numeris 6“

APSKAITOS PAMOKOS METODAI SU MENINE LITERATŪRA VANREJŲJŲ GRUPĖJE.

TEMA: « ĮVADAS SU RAŠYTOJO KŪRYBINGumu

K. I. ČUKOVSKIS».

Parengta:

auklėtoja Zhuravleva M.R.

TEMA: « Pažintis su rašytojo kūryba

Korney Ivanovičius Chukovskis».

PROGRAMINĖS ĮRANGOS UŽDUOTYS:

1. Suteikite vaikams supratimą apie asmenybę rašytojas ir jo knygos.

2. Sukelti susidomėjimą žmogumi rašytojas ir jo knygos.

3. Išmokyti herojaus veiksmais nustatyti jo veiksmų motyvus.

4. Ugdyti gebėjimą analizuoti veiksmus literatūros herojai ir įvertinti juos, argumentuodami savo sprendimus.

PARENGIMAS DARBAS.

Skaitydamas K.I. Čukovskis.

"Fedorino sielvartas".

"Telefonas".

"Tarakonas".

„Skristi Tsokotukha“

"Aibolitas".

"Moidodyr".

SVARSTYMAS SPALVOTOS PASAKOMS ILIUSTRACIJOS.

MEDŽIAGA:

1. K. I. portretas. Čukovskis.

2. Knygų paroda knygų kampelyje, spalvotos iliustracijos pasakoms Čukovskis.

3. Krepšys su daiktais:

Telefonas;

Balionas;

Termometras (žaislas)

PAMOKOS eiga.

(Knygų kampelyje surengkite parodą K.I. Čukovskis, jo portretas). Atkreipkite vaikų dėmesį į parodą. Vaikai stovi puslankiu aplink mokytoją.

Vaikinai, sudėkite delnus priešais save ir įsivaizduokite, kad jūsų rankose yra nauja, nežinoma knyga. Atsiversk (atkiša delnus, pažiūri joje esančias nuotraukas, o aš pabandysiu pagal tavo veido išraiškas atspėti, ar knyga tau patinka, ar ne.

Vaikai „Vartydami puslapius“ (atverti ir uždaryti delnus) knygas, mokytojas, atkreipdamas dėmesį į veido išraišką, daro išvadas: kuris iš vaikų domėjosi knyga, o kuris ne.

Kiekvienam iš mūsų patinka knygos, kuriose apie savo turinį pasakojama iš paveikslėlių. Iliustracijos padeda mums geriau atvaizduoti veikėjus, jų išvaizdą, charakterius, veiksmus, aplinką, kurioje jie yra. Tai iliustratoriai.

O kaip tie žmonės, kurie mums rašo poeziją, pasakas, istorijas ir dar daugiau? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas:

Vaikinai! Dabar aš jums papasakosiu apie garsiuosius vaikus rašytojas, puikus vaikų draugas – oi Šaknis Ivanovičius Chukovskis.

Gimė Sankt Peterburge, 1882 m. kovo 31 d., vaikystė prabėgo Odesos mieste. Vaikams rašytoju jis tapo ne iš karto... Nors daugelis rašytojų rašė vaikams, bet jų knygos nebuvo įdomios ir nuobodžios. Vaikų poetas ir pasakotojas Chukovskis tapo atsitiktinai... Ir taip buvo.

Jo mažasis sūnus susirgo. Korney Ivanovičius nuvežė jį į naktinį traukinį. Berniukas buvo kaprizingas, aimanavo, verkė. Norėdamas kažkaip jį pralinksminti, tėvas pradėjo jam pasakoti pasaka: "Kažkada buvo krokodilas, jis vaikščiojo gatvėmis".

Berniukas staiga nutilo ir pradėjo klausytis. Kitą rytą, pabudęs, jis paprašė tėvo dar kartą papasakoti jam vakarykštę istoriją. Paaiškėjo, kad jis viską prisiminė žodis po žodžio.

Ir antras atvejis. Taip jis pats atsimena Korney Ivanovičius:

„Kartą, dirbdama savo biure, išgirdau stiprų verksmą. Tai buvo mano verksmas jauniausia dukra... Ji riaumojo trimis upeliais, smarkiai išreikšdama nenorą praustis. Išėjau iš kabineto, paėmiau merginą ant rankų ir visai netikėtai sau, sakė:

Reikia, reikia praustis rytais ir vakarais

Ir nešvariems kaminkrėčiams

Gėda ir gėda! Gėda ir gėda!

Taip gimė "MOIDODYRAS"

Savo darbų herojais jis padarė gyvūnus, paukščius, vabzdžius. Be gyvūnų, daiktai buvo aktyvūs personažai.

Prisiminkite K.I. Čukovskis, kur personažai yra daiktai? Atsakymai vaikai: ("FEDORINO GORE")

Klausyk, kaip įdomu Korney Ivanovičius kalba apie"Gyvas" dalykų tavo pasakoje "Fedorino sielvartas".

Sietas važiuoja per laukus,

Ir lovio pievose.

Už kastuvo šluotos

Ėjau gatve

Kirviai – tada, kirviai

Taigi jie liejasi nuo kalno

Ožka išsigando

Išplėtė akis

Kas nutiko? Kodėl?

as nieko nesuprantu!

- Korney Ivanovičius rašė ir mažiems vaikams, kurie vis dar nemoka skaityti, ir vaikams - moksleiviams, paaugliams ir suaugusiems, kurie taip pat mielai skaito gražius jo eilėraščius, istorijas ir net pasakas.

Chukovskis labai mylėjo vaikinus, jis visada buvo jiems dėmesingas ir malonus, bet negailestingas nešvariems ir nešvariems žmonėms, juokiasi su savo skaitytojais iš tokių vaikinų pasakoje.

O gal žinai kurioje pasakoje? Atsakymai vaikai: "MOIDODYRAS"

Klausyk, aš tau perskaitysiu eiles iš pasakos, kas žino, padėk man:

"O tu bjauri, o tu purvina,

Neprausta kiaulė!

Tu juodesnis už kaminkrėtį

Pasigrožėkite savimi:

Jūs turite vašką ant kaklo

Po nosimi yra dėmė

Tu turi tokias rankas

Kad net kelnės pabėgo

Net kelnes, net kelnes

Jie pabėgo nuo tavęs“.

Ir taip pat pas Čukovskis turi pasaką, kuriame pagrindinis veikėjas yra mylimas visų vaikų ir gyvūnų, kuris nebijo jokių sunkumų dėl gyvūnų išsaugojimo, yra geras, užjaučiantis.

Spėkite, apie kurį herojų aš kalbu?

Kaip vadinasi ši pasaka? Atsakymai vaikai: "AIBOLITAS"

(Vaikai skaito ištraukas iš atminties)

Gera gydytoja Aibolit,

Jis sėdi po medžiu

Ateik pas jį gydytis

O karvė ir vilkas...

Prisiminkite vaikinus, koks paukštis skrido "Aibolitas"? Ar norite skristi kaip šios pasakos herojus?

Fizminutka „Esame drąsūs pilotai“.

Eilėraščiai Chukovsky skamba puikiai, lavina mūsų kalbą, praturtina mus naujais žodžiais, formuoja humoro jausmą, padaro mus stipresnius ir protingesnius.

Kornėjus Ivanovičius Čukovskis pasižymėjo dideliu darbštumu ir kur bebūtų buvo: tramvajuje, eilėje prie duonos, gydytojo laukiamajame, kad negaištų laiko, kūrė mįsles, pasakas vaikams.

(Vaikai deklamuoja poeziją Čukovskis) .

K.I. nėra tarp mūsų. Čukovskis... Tačiau jo knygos gyvos ir gyvuos dar ilgai.

Vaikinai, dabar aš siūlau žaisti.

ŽAIDIMAS "Prarasti daiktai".

Mano krepšyje yra įvairių dalykų. Kažkas juos prarado. Kiek iš jūsų, vaikinai, gali rasti savo šeimininkus? Turite įvardinti, kam tai priklauso dalykas:

a) telefonas – suskambo mano telefonas. "Telefonas"

b) balionas– Meškos važinėjo dviračiu. "Tarakonas"

c) muilas – taip muilas pašoko. "Moidodyr"

d) lėkštė – ir už jų yra lėkštės. "Fedorino sielvartas"

e) kaliošai – atsiųsk man tuziną naujų kaliošų. "Telefonas"

f) termometras – ir įdeda jiems termometrus. "Aibolitas"

g) skalbimo šluostė - skalbimo šluostė yra kaip vapsva ... "Moidodyr"

h) virdulys - ( "Fedorino sielvartas")

Na, vaikinai, mes su jumis susipažino su K. kūryba... IR. Čukovskis, ačiū, tu puikus. Erelis iš pasakos "Aibolitas" davė jums spalvinimo puslapius pagal K.I. pasakas. Čukovskis(mokytoja platina spalvinimo knygeles pagal pasakas).

Susijusios publikacijos:

Kelionė į biblioteką „Kornijaus Ivanovičiaus Čukovskio knygų puslapiais“ Rugsėjo 28 d. su vaikinais lankėmės vardo bibliotekoje.

III ketvirčio baigiamosios pamokos santrauka pagal Chukovskio darbus vidurinėje grupėje „Svečias pas senelį Korney“ III ketvirčio baigiamosios pamokos santrauka pagal Chukovskio darbus vidurinėje grupėje „Svečiasi pas senelį Korney“. Pedagogas MBDOU.

TIKSLAS: prisiminti su vaikais K. I. Chukovskio kūrinių, su kuriais jie susipažino, pavadinimus ir turinį, pažadinti vaikams džiaugsmą.

Muzikos pamokos parengiamojoje grupėje santrauka. Pažintis su P. Ir Čaikovskio kūryba TIKSLAS: Supažindinti vaikus su PI Čaikovskio kūryba. Sukelti susidomėjimą įvairių žanrų muzika ir įvairių miuziklų atlikimu.


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga
"Darželis" 233 "

GCD santrauka pagal K.I. Čukovskis
vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams
Kemerovas
Parengė:
O.V. Golay pedagogas MBDOU "D / S numeris 28"
1 kategorija
„K. I. Čukovskio pasakų keliais“
Metodinis GCD kūrimas Kognityvinė raida skirtas parengiamojo amžiaus vaikams. Yra dalis pedagoginis procesas, prioritetinė sritis – skaitymas grožinė literatūra integruojant sritis: komunikacija, saugumas, fizinis lavinimas... Apima: kalbėjimasis su vaikais, kryžiažodžio sprendimas, kompiuterinio pristatymo žiūrėjimas, pasakų ištraukos klausymas, pratimai su etapais.
Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie skaitomas K. Čukovskio pasakas.
Užduotys:
suformuoti susidomėjimą ir poreikį suvokti K.I. Čukovskis
supažindinti mokinius su knygos kultūra įvairiomis formomis ir metodais
pagerinti literatūrinę kalbą
supažindinti su verbaliniu menu
Parengiamasis darbas: K.I. Chukovskio pasakų skaitymas
Įranga ir medžiaga: K.I. portretas. Chukovsky, knyga su iliustracijomis pagal K.I.Čukovskio kūrinius, kryžiažodis, galvosūkiai „indai“, kompiuterinis pristatymas, etapai, gramofonas, molbertas.

GCD judėjimas:
Salėje skamba muzikinė kompozicija„Apsilankymas pasakoje“
Pedagogas: Vaikinai, girdite stebuklingus muzikos garsus, ji kviečia mus aplankyti jūsų mėgstamą rašytoją Korney Ivanovich Chukovsky.
Vaikas: (Roma M.) Senelis Roots kviečia visus vaikus į svečius!
Bet jam ypač malonu pakviesti tokius vaikinus,
Kas moka klausytis pasakų
Arba mėgsta juos skaityti.
(Aš eksponuoju Kornio Ivanovičiaus Chukovskio portretą).
Pedagogas: Pažiūrėkite į portretą, kas jame pavaizduotas (K.I. Chukovskis). Jis labai mylėjo vaikus, kūrė jiems pasakas ir eilėraščius. Tačiau norėdami patekti į senelio Korney pasakų pasaulį, atsiversime ir pažvelgsime į pirmąjį knygos puslapį. (Aš atsiverčiu knygą ir iš jos iškrenta iliustracijos pasakoms)
Pedagogas: Kas atsitiko? Visos nuotraukos iškrito, bet kaip jas surinkti eilės tvarka? Ką mes darome? Vaikų atsakymai (renkame iliustracijas ir dedame ant stendo)
Pedagogas: Padėkime surinkti visas nuotraukas ir grąžinti jas į knygą.
Pedagogas: O norėdami atgaivinti pirmąjį puslapį, spręsime kryžiažodį:
Ką jie atsiuntė triušiams? (pirštinės)
Kas norėjo pasivažinėti karuselėm? (gazelės)
Vaistas nuo varlių suėdusių garnių? (lašai)
Kam paskambino krokodilas? (kupranugaris)
Ko prašė dramblys? (šokoladas)
Ko prašė beždžionės? (knygos)
pirštines
g a z e l ir k a pl i in erb l u d
f sh apie k o l ir d k n ir g k ir
Pedagogas: Ir norėdami atgaivinti kitą puslapį, užbaikite eilutę, kurią pradėsiu
Geras gydytojas... (Aibolit)
Jis yra po medžiu... (sėdi)
Ateik pas jį gydytis ir karvę... ir (vilką)
Ir klaida ... ir (kirminas)
Ir lokys!
Gydyk visi gydo
Malonus... (gydytojas Aibolitas)
Ir ji atėjo pas Aibolit (lapę):
„O, man įkando (vapsva)!
Ir jis atėjo pas Aibolitą (sarginį šunį):
„Vištiena įsmeigė man į nosį!
Ir atbėgo (kiškis)
Ir ji sušuko: „Ai, ai!
Mano zuikį partrenkė (tramvajus)!
Mano zuikis, mano berniukas
Tramvajus partrenkė!
Jis bėgo taku
Ir jie supjaustė jį (kojas),
O dabar jis serga ir šlubuoja
Mano mažasis zuikis!"
Pedagogas: Kokia pasaka buvo paminėta šioje užduotyje („Daktaras Aibolitas“)
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasaka „Daktaras Aibolitas“.
Pedagogas: Norėdami išspręsti kitą užduotį, turite surinkti paveikslėlius. Stovėkite poromis, o užduotis atplėškite vokuose. (vaikai renka dėliones).
Pedagogas: Kokioje K. I. Chukovskio pasakoje patiekalai buvo kaip herojai? („Fedorino sielvartas“).
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasaka „Fedorino sielvartas“.
Fizikos minutė, rodanti judesį.
Kaip prie mūsų vartų, auga Stebuklų medis.
Stebuklas, stebuklas, stebuklas, stebuklas
Nuostabu!
Ne lapai ant jo
Ne gėlių ant jo
Ir kojinės ir batai,
Kaip obuoliai!
Pedagogas: Kokia pasaka buvo pasakyta šią fizinę minutę („stebuklų medis“)
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasaka „Stebuklų medis“.
Pedagogas: O norėdami atgaivinti kitą puslapį, atliksime užduotį (kompiuterinis pristatymas „Mįslės – atsakymai“)
Galvosūkiai:
1. Išslysta kaip gyvas
Bet aš jo nepaleisiu.
Reikalas gana aiškus
Leisk jam nusiplauti man rankas.
(muilas)
2.Švarus, dantytas
Sugriebiau besisukantį priekinį užraktą.
Dantų daug, bet jis nieko nevalgo.
(plaukų šepetys)
3. Kai kempinė negali susidoroti,
Neplauna, nesiplauna,
Aš imuosi darbo:
Kulnai, alkūnės įtrintos muilu,
Ir aš trynu kelius
nieko nepamirštu. (Kempinė)
4. Vaflis ir dryžuotas,
Plaukuotas ir plaukuotas,
Visada po ranka -
Kas tai yra? (Rankšluostis)
5. Kaulų nugara,
Kieti šereliai
Draugai su mėtų pasta
Stropiai mums tarnauja. (dantų šepetėlis)
6. Baltoji upė,
Sustingau į olą,
Išvalo baltą. (dantų pasta)
Pedagogas: Kokia pasaka buvo paminėta šioje užduotyje („Moidodyr“)
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasaka „Moidodyr“.
Pedagogas: Dabar pailsėkime ir parodykime, kaip mėgstame praustis
(vaikai atlieka šokį su etapais).
Pedagogas: O norėdami atgaivinti kitą puslapį, prisiminkime, apie ką autorius kalbėjo kitame darbe, kas atspėjo, uždeda to herojaus paveikslą ant molberto.
- Pavargau, kad mes miaukiame! Norime niurzgėti kaip paršeliai. (Kačiukai.)
- "Mes nebenorime kvatotis! Norime kaip varlės,
Kurkti! “(Ančiukai)
- O kas šuoliavo ir aimanavo karvę? (Žvirblis)
- Jie pagavo katę į pelės spąstus (peles)
- Kas paėmė degtukus, nuėjo prie mėlynos jūros, uždegė mėlyną jūrą (voveraitės)
- Ugniagesys žydrą jūrą troškino su pyragėliais, blynais ir džiovintais grybais.(Krokodilas)
- Kas užgesino mėlyną jūrą (drugelį).
Pedagogas: Kokia pasaka buvo paminėta šioje užduotyje („Sumišimas“)
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasaka „Sumišimas“.
Pedagogas: O kitą pasaką atspėsime klausydami patefono. (Įdedu ištraukas iš pasakų „Mukhatsokotukha“, „Tarakonas“ ir „Barmaley“.
Į knygą įterpiu iliustraciją su pasakomis „Mukhatsokotukha“, „Tarakonas“ ir „Barmaley“.
Pedagogas: Ačiū, vaikinai, kad padėjote grąžinti nuotraukas į knygą.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek pasakų Korney Ivanovičius mums parašė. Ar tau patinka pasakos? (Taip.)
Pedagogas: Kodėl tau patinka šios pasakos? (Nes jie malonūs, juokingi, įdomūs.)
Vaikas: (Radik S.) Geros pasakos rašė senelis KORNEY-
Jis auklėjo suaugusius ir vaikus.
Bus mūsų anūkai ir vaikai.
Skaitykite šias juokingas pasakas.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, o kas ten guli Paskutinis puslapis? Medaliai.
„Už aktyvumą“ – ir kuris iš jūsų buvo aktyviausias,
„Už greitą atsakymą“ – o kuris iš jūsų greičiausiai atsakė į klausimus?, „Dėmesingiausias“ – ir kuris iš jūsų buvo dėmesingiausias
Pedagogas: Dėkoju visiems už dalyvavimą

Naujiena svetainėje

>

Populiariausias