Namai trąšos Pamokos apie pažintinį vystymąsi „Paukščio stebėjimas. Pamokos apie aplinkinį pasaulį metmenys tema: Pasivaikščiojimas „Paukščių stebėjimas

Pamokos apie pažintinį vystymąsi „Paukščio stebėjimas. Pamokos apie aplinkinį pasaulį metmenys tema: Pasivaikščiojimas „Paukščių stebėjimas

Ikimokyklinukai lanko vyr ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupė(5–6 m.) gali ne tik atlikti mokytojo iškeltą užduotį, bet ir ją suformuluoti savarankiškai. Tikslų nustatymas yra tiesiogiai susijęs su pažinimo veikla, kurios metu yra įvairių klausimų. Priežiūra yra viena iš labiausiai veiksmingi būdaižinių, kurios leidžia įgyti žinių iš išorinis pasaulis, taip pat užmegzti ryšius tarp tiriamojo objekto ir jį supančio pasaulio.

Stebėjimų organizavimo ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresniojoje grupėje teoriniai aspektai

Stebėti sunku pažintinė veikla, leidžianti atpažinti daiktų ir reiškinių savybes ir savybes, išskirti jų individualius, būdingus ar esminius požymius, nustatyti ryšius ir ryšius, kuriuose jie yra.

Gogoberidze A.G., Solntseva O.V.

http://alienushka12.caduk.ru/DswMedia/doshkpedag.pdf

stebėjimo objektai vyresnioji grupė tapti naujais objektais ir reiškiniais. Stebėjimų organizavimo ir vykdymo metodika tampa vis sudėtingesnė. Dėl to ikimokyklinukai formuoja sudėtingesnes žinias. Pagrindinis skirtumas tarp stebėjimo ir kitų pažinimo metodų yra galimybė savarankiškai gauti informaciją jutiminiu suvokimu: regos, klausos, uoslės pagalba, liečiant daiktą ir pan.

Vyresnės grupės mokiniai jau geba savarankiškai formuluoti stebėjimo užduotis

Tikslas ir užduotys

Stebėjimo tikslas – idėjų apie objektą ar reiškinį formavimas. Pavyzdžiui, nustatyti savybes ar savybes, objekto struktūrą, atpažinti sezoninius reiškinius ir tt Šis tikslas gali būti įgyvendintas atliekant šias užduotis:

  • edukacinis – žinių apie stebėjimo objektą įsisavinimas;
  • ugdomas – ugdomas stebėjimas, kūrybiškumas, savarankiškumas, iniciatyvumas ir kt.;
  • edukacinis - rūpestingo požiūrio į gamtą formavimas, žmogaus vaidmens supratimas modernus pasaulis teigiamas požiūris į savo ir kitų darbą.

gudrybės

Rengdamas stebėjimo planą, mokytojas turėtų pagalvoti, ar į jį įtraukti šiuos metodus:

  • Tikslų išsikėlimo ir mokinių motyvavimo technikos: raginimas kartu svarstyti ką nors naujo ir įdomaus, komentuoti auklėtojo veiksmus ir stebėjimo procesą.
  • Įsitraukimo į darbą technikos: probleminės situacijos kūrimas, klausimų uždavimas, fizinis aktyvumas (pvz., prašymas parodyti, kaip medis siūbuoja nuo vėjo), veiklos analizė.
  • Vaikų veiklos organizavimo technikos: užduočių įgarsinimas, klausimo kėlimas.
  • Vertinimo būdai: pagyrimai, sunkių momentų analizė, bendras veiklos vertinimas.

Pavasarį ikimokyklinukams galima pasiūlyti stebėti pirmuosius ūglius gėlyne

Stebėjimų darželyje rūšys

išsiskiria didelis skaičius stebėjimo rūšys. Pagal kelis svarbiausius kriterijus yra:

  • Pagal trukmę:
    • epizodinis arba trumpalaikis,
    • ilgas (sudarytas iš epizodinių).
  • Vieta:
    • specialiai sutvarkytame (pavyzdžiui, gyvenamajame kampelyje ar gėlyne),
    • natūraliomis sąlygomis (prie ežero, parke, miške ir kt.).
  • Pagal atsiradimo būdą:
    • planuojama (suplanuota ir parengta auklėtojos),
    • spontaniškas (kyla vaikų iniciatyva, pavyzdžiui, jei jie pamatė vikšrą ir stebi jį vadovaujant mokytojui).
  • Pagal užduočių naujumą:
    • pirminis (susipažinimas su nauju objektu, pavyzdžiui, su triušiu),
    • kartojamas (šio objekto stebėjimas ir naujos informacijos gavimas, pavyzdžiui, išmokimas prižiūrėti triušį),
    • lyginamasis (pavyzdžiui, lyginant triušį ir žiurkėną),
    • baigiamasis (visų įgytų žinių apie triušį susisteminimas).
  • Pagal paskirtį:
    • atpažinti (jų tikslas – išsiaiškinti, kokį objektą reikia stebėti, jį išryškinti charakterio bruožai, žodžiu, gauti atsakymą į klausimą "Kas tai?" arba "Kas tai yra?")
    • atkūrimas (tokių stebėjimų tikslas – atkurti daiktą iš atminties, pavyzdžiui, atpažinti gyvūną pagal pėdsakus sniege arba augalą iš lapų).
  • Pagal stebėjimo objektą:
    • stebint negyvus objektus natūralus fenomenas(dangus, vėjas, lietus ir kt.);
    • laukinės gamtos (medžių, žolės ir kt.) stebėjimai;
    • stebėjimas transporto priemones(pavyzdžiui, už sunkvežimio, kuris privažiavo prie tvoros darželis);
    • gyvūnų stebėjimas (gatvėje ar gyvenamajame kampe);
    • žmonių darbo stebėjimas (pavyzdžiui, darželyje, kaip auklė pila sriubą, teritorijoje prie įstaigos, kur sargas išveža sniegą ar lapus, ekskursijose į parduotuvę ar paštą ir pan.).

Supažindinimas su triušiu – pirminio stebėjimo pavyzdys

Stebėti galima tiek su visais mokiniais, tiek su atskiru vaikų pogrupiu. Tai priklauso nuo stebėjimo tikslo ir turinio, objekto savybių ir mokytojui tenkančių užduočių.

Kokią veiklą galima stebėti?

Stebėjimus galima atlikti šiose klasėse:

  • supantis pasaulis, pavyzdžiui, susipažinti su kiemsargio ar pardavėjo darbu;
  • aplinkosauginis švietimas: augalų, gyvūnų ar gamtos reiškinių stebėjimas;
  • kalbos raida, pavyzdžiui, stebint gyvūną ir aptariant jo veiksmus, įpročius ir kt .;
  • taisyklių studijų sesija eismo: transporto priemonių ir pėsčiųjų stebėjimo metu;
  • stebėjimas taip pat gali būti prieš modeliavimo, piešimo ar aplikacijų pamokas: pirmiausia vaikai stebi rudeninį medį su spalvingais lapais, o tada piešia arba kuria.

Stebėjimų organizavimas vyresniojoje darželio grupėje

Organizuojant stebėjimą reikia laikytis šių taisyklių:

  • Stebėjimo objektas turi būti matomas visiems vaikams (todėl svarbu atsižvelgti į mokinių, galinčių vienu metu stebėti objektą, skaičių). Kiekvienas vaikas turi turėti galimybę paliesti, klausytis, iš arčiau apžiūrėti stebimą objektą (jei reikia). Pavyzdžiui, palei gėlyną galite sutalpinti visus grupės vaikus, bet prie narvo su triušiu – ne daugiau 5-6 žmones.
  • Žodis neturėtų pakeisti suvokimo. Tai reiškia, kad auklėtojos pastabos neturėtų būti prieš įvykius, vykstančius su stebėjimo objektu (pavyzdžiui, jei yra ilgalaikis pasodinto augalo stebėjimas, auklėtojas neturėtų aprašyti proceso, kaip sodinukai ir pirmieji lapai atsiras; praneškite, kad iš po apačios daigas gali išsiritėti ant žemės, kai jis jau pradėjo dygti ir pan.).
  • Objekto suvokimas neturėtų trukti ilgai. Stebėjimas yra labai sudėtinga veikla. Maksimali 5–6 metų vaiko intensyvaus krūvio trukmė neturi viršyti 10 minučių.
  • Stebėjimas turi būti pastatytas pagal aiškią struktūrą.

Stebėjimo struktūra

Stebėjimas susideda iš 3 etapų:

  1. Elementarus. Šiame etape turite paruošti vaikus būsimam darbui. per šviesus ir neįprasta pradžia taip neturėtų būti, kitaip stiprios emocijos trukdys susikaupti, o pats stebėjimas įspūdingos pradžios fone gali pasirodyti nuobodus ir neįdomus.
  2. Pagrindinis. Čia realizuojamas, organizuojamas numatytas stebėjimo turinys savarankiška veikla vaikai. Gali apimti žaidimus, tyrimus, darbinė veikla, fizinė veikla.
  3. Baigiamajame etape sumuojami rezultatai, apibendrinamos pamokoje įgytos žinios. Dar vieną svarbus aspektasšis etapas yra emocinis. Vaikai po pamokų turėtų būti pakilios nuotaikos, jiems kyla noras vėl ir vėl stebėti įvairius objektus.

Už kūrimą Geros nuotaikos stebėjimo sesijos pabaigoje rudens medžiai galite pakviesti vaikus sutvarkyti lapų „lietų“.

Pastabų bylos medžiaga

Kartelių byloje visos klasės suskirstytos į temas. Stebėjimų failo sukūrimas leidžia gauti patogią medžiagą, skirtą naudoti praktikoje. Kiekvienam dalykui reikėtų pasidaryti savo kartoteką ir atitinkamai pavadinti („Kalbos raidos pastebėjimų kartoteka“, „Kelių eismo taisyklių pastabų kortelė“ ir kt.). Tačiau kai kuriuose dalykuose, pvz aplinkosauginis švietimas, medžiaga gali pasirodyti labai didelė, todėl bus sunku naršyti dokumentų spintoje. Šiuo atveju geriau gaminti kelias medžiagas skirtingomis temomis pvz., stebėti augalus ant palangės, stebėti metų laikų pasikeitimą ir pan.

  • Į gamtos stebėjimo pasivaikščiojimo kartoteką galite įtraukti užsiėmimus šiomis temomis:
    • „Ramunėlių stebėjimas“
    • "Balandėlių laikrodis"
    • "Žiūrėti į vėją"
  • Į metų laikų kaitos stebėjimo kartoteką gali būti įtrauktos šios temos:
    • „Kaip beržas keičiasi skirtingais metų laikais“
    • "Orų laikrodis"
    • "Žiūrėti saulę"
    • Kaip upė keičiasi žiemą.
  • Gyvūnų stebėjimo gyvenamajame kampelyje ir augalų darželio pastate kartotekoje gali būti įtrauktos šios temos:
    • „Pasodinto augalo stebėjimas“,
    • "Gyvūnų stebėjimas"
    • „Kaip augalas geria“ ir kt.
  • Transporto stebėjimo byloje gali būti:
    • "Automobilio laikrodis"
    • „Statybinio krano stebėjimas“,
    • „Sunkvežimio laikrodis“.
  • Į žmogaus darbo stebėjimų kartoteką galite įtraukti:
    • "Stebėjimas sargybinio darbo"
    • „Virėjų darbo virtuvėje stebėjimas“,
    • „Bibliotekininko darbo stebėjimas ekskursijos po biblioteką metu“.

Stebėdami kiemsargio darbą, vaikai formuoja norą padėti suaugusiajam

Ikimokyklinio ugdymo pedagogų sudarytų vyresniųjų grupių mokinių stebėjimų kartotekų pavyzdžiai:

  • Stebėjimų gamtoje kartoteka.
  • Pasivaikščiojimo stebėjimų kartoteka (Gromova A.V.).
  • Rudens stebėjimų kartoteka (Ermakova G.P.).
  • Stebėjimai gegužės mėn.
  • Vyresniosios grupės stebėjimų kartoteka (Tereščenko T.S.).

Stebėjimo abstraktus

Prieš pradėdami pamoką apie objekto ar reiškinio stebėjimą, turite sudaryti išsamią jo santrauką.. Jame turėtų būti:

  • įvartis;
  • užduotys;
  • reikalingų medžiagų sąrašas;
  • pamokos aprašymas.

Santrauka "Pavasario saulės stebėjimas"

Tikslas: papildyti vaikų žinias apie saulę.

  • Edukacinis: praplėskite savo supratimą apie saulę ir jos savybes pavasarį.
  • Kuriama:
    • ugdyti gebėjimą stebėti ir lyginti;
    • lavinti vaizduotę;
    • ugdyti gebėjimą išryškinti esmines stebėjimo objekto savybes;
    • ugdyti gebėjimą reikšti savo nuomonę.
  • Švietimas:
    • auklėti pagarbus požiūris bendraamžiams;
    • ugdyti norą dirbti, gebėjimą užbaigti pradėtus darbus.

Medžiagos:

  • debesys,
  • geltoni pieštukai,
  • akiniai nuo saulės,
  • mediniai ir metaliniai daiktai,
  • ruošiniai – popierinės saulutės.

Stebėjimo pabaigoje galite pakviesti vaikus nuspalvinti saulutes

Pamokos eiga:

  1. Klausimas: Vaikinai, ar žinote, koks yra metų laikas? (Pavasaris). Teisingai. Kokius pavasario mėnesius žinai? Atspėkime apie juos mįsles.
    Mįsles užmina maždaug kas mėnesį.
    V: Gerai padaryta! Šiandien kalbėsime apie saulę, ji tokia graži pavasarį. Ar norite sužinoti ką nors įdomaus apie saulę?
  2. V .: Eikime visi prie langų, kur šviečia saulė, ir užmerkite akis.
    Vaikai eina prie langų, apšviečia veidą saulei, užsimerkia.
    V: Ką tu jauti? (Šiltas).
    Galite padėti jiems papildomais klausimais: ar nešalta skruostams stovėti prie lango? Ar saulė glosto veidą spinduliais?
    V .: Taip, saulė mus šildo savo spinduliais, nes labai karšta. Kada saulė kaitina? Žiema ar pavasaris? Tiesa, pavasarį, bet žinote kodėl? Nes mūsų planeta Žemė sukasi ir atidengia saulei skirtingas puses. Dabar pas mus atėjo pavasaris, saulė šildo stipriau, vadinasi, žemė pasuko į saulę mūsų puse. Paimkime įvairius daiktus ir pastatykime ant palangės.
    Vaikai ant palangės išdėlioja medinius ir metalinius daiktus (šaukštus iš skirtingos medžiagos, mediniai žaislai, metaliniai varpeliai ir kt.).
    V .: Kol reikalai ten ilsisi, pažiūrėkime, ką lauke „pažadino“ saulė. Žiūrėk, ant medžių atsiranda pumpurai, atsibunda lapai, atsiranda atitirpusių lopų, žemė nusimeta sniego paklodę ir ruošiasi pažadinti žolę. Kas varva nuo stogų? Tai va, sniegas ir varvekliai tirpsta. Atėjo laikas pamatyti, kaip mūsų daiktai yra ant lango. Palieskime juos. Kuris pasidaro karštesnis?
    Vaikai su mokytoju aptaria, kaip daiktai atšilo (tamsūs ir metaliniai yra stipresni už šviesius ir medinius).
    K: Dabar užsidėkime akinius nuo saulės. Tik juose galima žiūrėti į saulę. Kodėl manote? Teisingai, jis labai ryškus.
  3. V .: Žiūrėk, aš irgi turiu saulutes, bet jos visai neryškios. Nuspalvinkime juos.
    Vaikai spalvina saulutes.
    V: Puiku, vaikinai! Kiek dabar turime saulės! Paimkite juos į rankas, pažaiskime.
    Saulės žaidimas.
    Kaip ryškiai šviečia saulė ir žaidžia spinduliai. (Vaikai vaikšto ratu su saule rankose). Bet staiga sutemo, pasirodė debesys. (Vaikai slepia saulutes už nugarų ir bėga nuo mokytojo laikomų debesų). Kas buvo sugautas - tampa "debesų valdovu". Žaidimas vėl prasideda.
    V: Gerai padaryta vaikinai. Ar tau patiko žiūrėti saulę? Kas labiausiai įsiminė iš šiandienos pamokos? Puiku, pažintį su saule tikrai tęsime, o dabar galite žaisti savo mėgstamus žaislus.

Santrauka "Sunkvežimio stebėjimas"

Tikslas: plėsti žinias apie krovinių gabenimą.

  • Švietimas:
    • įtvirtinti žinias apie sunkvežimius ir jų funkcijas;
    • susipažinti su kai kuriomis kelių eismo taisyklėmis;
    • supažindinti su vairuotojo profesija.
  • Kuriama:
    • ugdyti kūrybinius gebėjimus;
    • lavinti vaizduotę;
    • ugdyti gebėjimą pabrėžti svarbias savybes.
  • Švietimas:

Reikalingos medžiagos:

  • žaisliniai sunkvežimiai,
  • pelėdos.

Pamokos eiga (stebėjimas vyksta pasivaikščiojimo metu).

V .: Vaikinai, ar girdite kažką garsiai zvimbiant? Kas tai? (Vaikai spėlioja). Pažiūrėkime. (Jie eina prie tvoros, kur stovi sunkvežimis).

Žiūrėk vaikinai, kokia mašina. Ar žinai, kaip tai vadinasi? Teisingai, tai sunkvežimis. Kodėl ji taip vadinama? Teisingai, nes ji gabena krovinius. Pažiūrėkime, ką dabar veiks sunkvežimis. (Stebėkite veiksmą.)

Kas nutiko? Kaip mašina iškrauna smėlį (arba iškrovė/pakrovė maistą ir pan.). Kas vairuoja sunkvežimį? Ką veikia vairuotojas? (Vaikų atsakymai). Puiku vaikinai. O dabar kuriam laikui patys tapkime vairuotojais. Nuvešime smėlį į „statybų aikštelę“.

Smėlio dėžės žaidimas su žaisliniais sunkvežimiais.

Kl.: Sugedo vienas iš vairuotojų automobilis, ką dabar daryti? (Vaikai siūlo pasirinkimus). Gerai padaryta, sutvarkė mašiną. O dabar mūsų sunkvežimiai važiuoja į garažą. (vaikai sunkvežimiais važiuoja asfaltu, priekyje nubraižyta pėsčiųjų perėja).

Žiūrėk, kas tai per juostelės? Pėsčiųjų perėja? O ką vairuotojas turi daryti? Kodėl jam reikia duoti kelią pėstiesiems?

Puiku vaikinai. O dabar ant grindinio pieškime sunkvežimius su kreidelėmis.

Žaidimo metu vaikai atlieka sunkvežimių vairuotojų vaidmenį

Laikinas stebėjimo planas

Kaip ir bet kurioje kitoje ikimokyklinio ugdymo pamokoje, stebėjimo laikas yra ribotas, todėl visi etapai turi būti kruopščiai suplanuoti.

  1. Pradinis etapas trunka 3–5 minutes;
  2. Pagrindinis - iki 25 minučių;
  3. Finalas – 5–7 min.

Laikinas pėsčiųjų stebėjimo planas

  • Įvadas: klausimai ar mįslė, eilėraštis apie pėsčiuosius, kvietimas stebėti - 4 min.
  • Pagrindinė dalis:
    • išėjimas į pėsčiųjų dalį, praėjimas ja - 3 minutės;
    • Kelių eismo taisyklių šaligatviu priminimas ir aptarimas – 5 min.;
    • pėsčiųjų perėjos aptarimas (kaip ją atpažinti, kaip kirsti kelią ir pan.) - 5 min.;
    • pėsčiųjų perėjos perėjimas ir grįžimas į darželio teritoriją - 3 minutės;
    • žaidimas pagal kelių eismo taisykles – 5 min.
  • Paskutinė dalis - apibendrinimas, dramatizacija, kurioje dalyvauja pasakų personažai apie tai, kaip elgtis kelyje - 5 min.

Jaudinanti pamokos pabaiga gali būti žaidimas kartoti kelių eismo taisykles

Laikinasis paukščių stebėjimo planas

  • Įvadas: mįslės apie paukščius, kvietimas stebėti - 3 min.
  • Pagrindinė dalis:
    • paukščių stebėjimas - 10 minučių;
    • vaikų stebimų paukščių balsų ir plunksnų aptarimas - 5 min.;
    • paukščių gydymas: lesyklų užpildymas grūdais ir trupiniais - 3 min.
  • Paskutinė dalis: apibendrinimas, žaidimas Migruojantys paukščiai" - 5 minutės.

Nuotraukų galerija: paukščių stebėjimas

Supylę grūdus į lesyklą, vaikai laukia atvykstančių paukščių Pamokos metu galima stebėti, kaip paukščiai pešasi grūdus Viena iš užduočių gali būti nustatyti, kuriam paukščiui priklauso pėdsakai.

Stebėjimo ciklas

Ilgalaikiai stebėjimai yra geri, nes jie gali atsekti nuoseklius pokyčius (pavyzdžiui, gamtoje), kurie yra prieinami vaikams. Tokie ilgalaikiai stebėjimai vyksta ciklo pavidalu, kuris apima daugybę objekto stebėjimų. Pavyzdžiui, medžių stebėjimo ciklas gali būti sudarytas iš šių komponentų (pateiksime tik nedidelę galimo sąrašo dalį):

  • vaikščioti po rudens mišką;
  • drebulės stebėjimas;
  • beržo stebėjimas;
  • lapų kritimo stebėjimas;
  • stebėti eglę žiemą;
  • pavasarinių medžių stebėjimas;
  • žydinčių paukščių vyšnių stebėjimas;
  • medžio ir krūmo palyginimas.

Kiekvienas stebėjimas, įtrauktas į ciklą, turi savo tikslą, tačiau turi būti apibrėžtas ir viso ciklo tikslas. Stebėjimo ciklo metu vaikai gauna žinias dozuotai, o tai reiškia, kad jie geriau įsisavinami ir yra integruoti į vientisą sistemą.

Nuotraukų galerija: svogūnų stebėjimo ciklas

Pirmoji ciklo pamoka skirta svogūnų sodinimui Vaikams turėtų būti suteikta galimybė aktyviai dalyvauti procese: laistyti, purenti žemę, o ne tik stebėti Užsiėmimų ciklo užbaigimas gali būti tokio paveikslėlį, iliustruojantį kiekvieną klasę

Vaizdo įrašas: lietaus stebėjimas darželyje

https://youtube.com/watch?v=TndbqEyP398 Vaizdo įrašas negali būti įkeltas: žiūrėti lietų pro langą (po pietų) (https://youtube.com/watch?v=TndbqEyP398)

Ilgalaikis stebėjimų planavimas ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresniojoje grupėje

Planavimas – tai išankstinis būsimų užsiėmimų detalių kūrimas. Su jo pagalba pedagogas gali apgalvoti pagrindinius klausimus, susijusius su darbo su mokiniais eiga.

Planavimas apima šiuos elementus:

  • tikslų ir uždavinių nustatymas;
  • taisyklių kūrimas;
  • mąstymas per veiksmų seką;
  • prognozuojančius rezultatus.

Rengdamas planą, mokytojas turėtų atsižvelgti į regiono, kuriame gyvena vaikai, klimato ypatybes

Ilgalaikis planas – tai suplanuotų stebėjimų sąrašas su nustatytais tikslais ir apytiksliu turiniu. Sudarant stebėjimo planą reikia atsižvelgti į tai, kad sąlygos gali keistis (pavyzdžiui, pablogės oras ir negalėsite eiti pasivaikščioti), todėl nereikės nustatyti griežtų terminų.

Norėdami teisingai sudaryti perspektyvinis planas mokytojui reikia:

  1. Sudarykite užduočių sąrašą.
  2. Sukurkite seką, kuria reikia įgyti žinių.
  3. Nustatyti užsiėmimų temas, tikslus ir turinį.

Planuojant pageidautina nurodyti stebėjimo objektą, tikslą ir tipą.

5-6 metų vaikai labai žingeidūs, domisi viskuo, kas nauja ir neįprasta. Jie jau gali užmegzti ryšius tarp objektų ir reiškinių, išsikelti sau užduotį ir ją įvykdyti. Jei į šias ypatybes bus atsižvelgta organizuojant stebėjimą, tada mokiniai tai suvoks ne kaip nuobodžią veiklą, o kaip dalyvavimą tyrinėjant nuostabų aplinkinį pasaulį.

Tikslas: supažindinti vaikus su žuvų sandaros ypatumais;

pateikti idėją apie akvariumo žuvų maitinimą ir priežiūrą, jų ypatybes išvaizda ir elgesys;

plėtoti stebėjimą tiriant žuvį; ugdyti pagarbą gyviems dalykams.

Pamokos eiga

mokytojas prisiminkime pasaką apie A.S. Puškinas „Pasaka apie žveją ir žuvį“ apie ką ši pasaka? Tai tiesa apie auksinę žuvelę. Šiandien aš jums parodysiu auksinę žuvelę. Tik ši žuvis ne pasakiška, o tikra ir todėl negalinti išpildyti niekieno norų. Ir ji gyvens su mumis, turime išmokti suprasti jos norus ir pasirūpinti, kad žuvis su mumis būtų patenkinta.

mokytojas rodo vaikams auksinę žuvelę, anksčiau pasodintą iš bendras akvariumas vandens dubenyje, kad vaikai gerai matytų.

mokytojas pasakoja vaikams, kad auksinės žuvelės tėvynė yra tolima Kinija. Seniai, maždaug prieš 250 metų, Europos keliautojai atkreipė dėmesį į žuvies grožį ir atvežė ją į Europą veisti akvariumuose.

mokytojas vaikai, pažvelkime į žuvies kūną iš arčiau.

Kas žino, kuo padengtas žuvies kūnas?

- Vaikai (Svarsčiai.)

Kokia yra žuvies kūno forma?

Po to, kai patys vaikai pagalvos ir paaiškina, kaip gali, mokytojas

sako, kad žuvies kūnas yra aptakus, suspaustas iš šonų, nukreiptas į priekį ir

susiaurėjo gale. Ši savita kūno forma leidžia žuvims tai padaryti

plaukti. Žuvys taip pat turi uodegas ir pelekus.

mokytojas pažiūrėkime, kaip plauks žuvis.

Kas padeda žuvims plaukti?

- Vaikai (Uodega, pelekai.)

Kai žuvis plaukia, jos uodega juda iš vienos pusės į kitą.

Mokytojas rodo žuvies judėjimą ranka ir kviečia vaikus pakartoti ir rankomis.

Kūno gale auksinė žuvelė, kaip ir visos kitos žuvys, turi uodegos peleką. Be to, žuvys turi pelekus ant nugaros, ant pilvo ir krūtinės.

Ar manote, kad žuvys mus mato? Kodėl

Vaikai (Žuvis turi dvi akis- kairėje ir dešinėje pusėje.)

Pedagoginės žuvys greitai pastebi judančius objektus. Pažiūrėkite, kaip mūsų žuvys matys ir gaudys maistą. Auksinės žuvelės labai mėgsta šiuos kirminus.

mokytojas parodo kraujo kirmėlę, įmeta į vandenį.

Vaikaižiūrėti, kaip žuvys griebia maistą.

Vieną per dieną auksinė žuvelė suėda 4-5 lervas.

mokytojas, ir paskambinkime savo žuvims ir lengvai bakstelkime į baseiną.

Vaikai Stebėkite žuvies reakciją, ji reaguoja į beldimą.

Žuvies mokytoja girdi mūsų beldimą, ji neturi išorinių ausų, bet turi vidinę ausį.

mokytojas, ir pažiūrėk, kaip žuvys kvėpuoja, burnomis praryja vandens srovę.

Vandenyje yra oro, žuvys jį įkvepia žiaunomis, o filtruotas vanduo išeina iš dviejų pusių.

Žuvys mėgsta gyventi vandenyje, čia jos namai. Dabar perkelsime į akvariumą su kitomis žuvimis. Rankomis žuvies pagauti negalima, ji labai gležna, trapi. Kad nepažeistumėte, yra specialus tinklelis.

mokytojas kartu su vaikais pagauna žuvelę, perkelia į akvariumą. Žuvis negali gyventi be vandens, todėl ją reikia labai greitai persodinti iš vieno indo į kitą.

Auksinės žuvelės mėgsta gyventi tam tikros temperatūros vandenyje, mėgsta sausą ir gyvą maistą.

Vaikinai, jūs visi jau žinote, kam skirtas rėmas akvariume.

Teisingai, tai lesyklėlė. Viskas akvariumo žuvys jie gerai valgo sausą maistą – dafnijas ir ciklopus. Tai labai smulkūs vėžiagyviai, kurie specialiai sugaunami ir vėliau džiovinami. Jų maistas atrodo kaip milteliai. Kad maistas neplistų ant vandens, jis dedamas tik į tiektuvą. Žuvims maisto duodama ne daugiau, nei jos gali suėsti, kad nesugestų ir neterštų akvariumo. Tuo pačiu metu maitinkite žuvį.

Vaikinai, supilkite maistą į tiektuvą ir lengvai bakstelėkite į akvariumą. Jei žuvys išgirs mūsų beldimą ir tuo pačiu duos joms maisto, galite joms išsiugdyti įprotį. Pabeldę jie priplauks prie lesyklėlės.

Akvariumo vanduo visada turi būti švarus ir prisotintas deguonimi. Tam naudojamas specialus prietaisas, kuris aprūpina vandenį deguonimi.

mokytojasįjungia prietaisą, vaikai stebi oro burbuliukus vandenyje.

Vaikinai, kodėl akvariumo augalai sodinami į akvariumą?

Vaikai (Už tai,kad būtų gražu, jauku, kad žuvytės galėtų pasislėpti, atsipalaiduoti tarplapų, valgyti žalią pašarą. Kad augalai prisotintų vandenį deguonimi.)

Mokytojau, prisiminkime akvariumo gyventojų priežiūros taisykles ir kartu apsvarstysime akvariumo ir jo gyventojų priežiūros reikmenis.

Ateityje vaikai rūpinasi akvariumu, savo žinias įtvirtina praktikoje.

Ačiu už dėmesį.

GCD santrauka in vidurinė grupė tema "Stebėti kačiuką"


Produkto aprašymas: Siūlau jums tiesioginio santrauką švietėjiška veikla vidurinės grupės vaikams tema „Kačiuko stebėjimas“. Ši medžiaga Tai bus naudinga vidurinės grupės mokytojams. Ši abstrakcija pažintinė veikla skirtas ugdyti domėjimąsi gyvūnais ir pagarbą jiems bei ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų stebėjimą.

Tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje tema „Stebėti kačiuką“ santrauka

Integracija edukacinės sritys„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“
Tikslas: Toliau formuokite idėjas apie augintinius.
Užduotys:
Švietimas: Sisteminti idėjas apie augintinius. Toliau susipažinkite su laukiniais gyvūnais.
Kuriama: Ugdykite dėmesį, atmintį, stebėjimą.
Kalba: Lavinti rišlią kalbą, turtinti vaikų žodyną: katė, liūtas, tigras, lūšis.
Švietimas: Didinkite susidomėjimą gyvūnais ir pagarbą jiems.
Demonstracinė medžiaga:
Katės, pieno, laukinių gyvūnų iliustracijos.
Metodiniai metodai: pokalbis-dialogas, iliustracijų žiūrėjimas ir kalbėjimas apie jas, kūno kultūra „Dvi voveraitės“, analizė, apibendrinimas.
GCD progresas
Auklėtojas. Vaikinai klauso mįslės:
Pūkuotas, ūsuotas
Valgo ir geria, dainuoja dainas.
Pedagogas: Kas tai?
Vaikai: Katė.
Pedagogas: Kodėl taip manai?
Pedagogas:Šiandien pas mus atvyko kačiukas - Murzik.
Pedagogas: Pažiūrėkime, ką turi kačiukas?
Vaikai: Kūnas, galva, kojos, uodega.
Pedagogas: Ar manote, kad tai didelis ir mažas?
Vaikai:(mažai).
Pedagogas: Ką jis turi: galvą, liemenį, letenas, uodegą. Pažiūrėk į jį, kokios jo galvos formos?
Vaikai: Apvali forma.
Pedagogas: Kas yra ant galvos?
Vaikai: Ausys, akys, burna.
Pedagogas: Kokios formos ausys, kaip jos atrodo?
Vaikai: Jie atrodo kaip trikampis.
Pedagogas: Taip, jis turi ausis. trikampio formos. Kokios formos akys? Vaikai: Akys apvalios.
Pedagogas: Kaip atrodo akys
Vaikai: Dėl karoliukų.
Pedagogas: Ką galite pasakyti apie jo burną?
Vaikai: Katė turi dantis, liežuvį.
Pedagogas: Teisingai. Ir kokios formos yra kūnas?
Vaikai: Ovalo formos.
Pedagogas: Taip, ovalo formos. Kuo kačiukas padengtas: plunksnomis, pūkais, vilna? Vaikai: vilna.
Pedagogas: Glostykime jį švelniai delnu. Vilna liesti, ką? (minkštas ir purus).
Pedagogas: Vilna, kokios spalvos.
Vaikai: Pilka.
Pedagogas: Pažiūrėk į jo letenas. Ir ant letenų yra pagalvės. Jie yra minkšti. Palieskite pirštais. Ir kačiukas turi nagučius. Pažiūrėkite, kokie jie aštrūs.
Pedagogas: Kodėl manai, kad jam jų reikia?
Vaikai: Gink save, lipk į medžius.
Pedagogas: Pažiūrėkite į jo uodegą, ar jo uodega ilga ar trumpa?
Vaikai: Ilgai.
Pedagogas: O kaip žinoti, kad katė pyksta, ar kai ginasi nuo priešų
Vaikai: Ji prunkšteli.
Fizinis lavinimas: Dvi lapės, dvi seserys
Atsikėliau anksti ryte
paimtas įkrovimui
Kartą atsisėdę atsistojo du
Pasilenkė, atsitiesė.
Pedagogas: Vaikinai, ką kačiukai mėgsta valgyti ir gerti?
Vaikai: Pienas, žuvis, mėsa.
Pedagogas: Tai va, duokime jam atsigerti pieno. Jūs žiūrite tyliai, kad jis nebijotų.
Pedagogas: Ką jis daro?
Vaikai: Lakaet.
Pedagogas: Dabar žiūrėkite ir klausykite. Kas yra katės? Vaikai: juoda, balta, raudona.
Pedagogas: Tiesa, bet laukinių kačių vis dar yra. Pavyzdžiui: liūtas. Tigras, lūšis.
Pedagogas: Pažiūrėkite ir pasakykite man, ar jos atrodo kaip naminės katės?
Vaikai: Taip.
Pedagogas: Kodėl?
Vaikai: Identiškos letenos, ilgos uodegos.
Pedagogas: Jie labai panašūs. Išgirskite apie laukines kates. Lūšis yra gana didelio dydžio plėšrūnas, turintis lankstų kūną ir Trumpa uodega. Kaip ir kitos laukinės katės, lūšis turi aštrius nagus, Ilgos kojos plačiomis letenomis. Tarp pirštų susidaro membranos, leidžiančios judėti ant puraus sniego, o ne į jį įkristi. Galvos šonuose lūšiai išsivystė šonkaulis, ausų galuose – kutai. Lūšis minta kiškiais.
Pedagogas: Vaikinai, kas gali papasakoti apie jo katę? …
Pedagogas: Mūsų kačiukas šiandien gerai miegojo, valgė. Žaiskime su juo. Kaip galima žaisti su kačiuku?
Pedagogas: kurie atvyko mūsų aplankyti.
Vaikai: Kitty.
Pedagogas: Apie ką mes kalbėjome?
Vaikai: Kad katė turi galvą, kojas, liemenį, akis, burną, dantis.
Pedagogas: Ką naujo išmokote?
Vaikai: Kad katė turi pagalves ant letenų.
Pedagogas: Kokios dar katės yra?
Vaikai: Laukiniai.
Pedagogas: Pavadinkite juos.
Vaikai: Tigras, liūtas, lūšis.
Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs kačiukui labai patikote. Jis sako ačiū ir atsisveikina.

Atvira edukacinė veikla

Tema: Pasivaikščiojimas „Paukščių stebėjimas“

Tikslas:

- formuoti pirmines vaikų idėjas apie žiemojančius paukščius;

- Išmokykite savo vaikus stebėti paukščius.

Užduotys:

Plėsti vaikų žinias apie mūsų mieste žiemojančius paukščius;

Formuoti tiriamuosius įgūdžius (reikalingos informacijos rinkimas, įgytų žinių apibendrinimas);

Ugdyti vaikų stebėjimą, mąstymą, dėmesį;

Ugdykite rūpestingą požiūrį ir užuojautą paukščiams.

Medžiaga ir įranga: paukščių lesyklėlės, duonos trupiniai, sėklos.

parengiamieji darbai : pokalbiai, paukščių stebėjimas pasivaikščiojant, paukščių lesinimas, skaitymas grožinė literatūra, žiūri iliustracijas, gamina lesyklėles tėvelių.

Žygio eiga

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes eisime į ekskursiją, kad atliktume stebėjimus ----. Kam, sužinosite užminę mįslę.

Kas gims du kartus:

pirmą kartą sklandžiai

o antrą kartą - minkštas. (Paukštis)

Taigi, ką mes žiūrėsime? (vaikų atsakymai).

Tai va, ekskursijoje stebėsime paukščius, mokysimės jų stebėjimo technikos.

Pedagogas: Paukščiai gyvena visuose mūsų planetos kampeliuose. Jų galima rasti ir aukštai kalnuose, ir ledinėje poliarinėje dykumoje, ir bevandeniame smėlyje, ir virš didžiulių vandenyno platybių. Skirtingai nuo daugelio kitų gyvūnų, dažnai vedančių slaptą gyvenimo būdą, paukščiai visada yra su mumis. Jie mus džiugina greitu, lengvu skrydžiu, gražiu dainavimu, įvairiomis plunksnų spalvomis. Žmonės nuo seno buvo pripratę prie paukščių kaimynystės, įpratę juos matyti ir girdėti aplinkui.

Vaikai eina pasivaikščioti su mokytoja. Mokytojas atkreipia dėmesį į orą, kad rudenį ir žiemą šalta, alksta mažųjų paukščių.

Atkreipti dėmesį į paukščių elgesį (paukščiai negieda, nečiulba, retai skraido).

globėjas : Vaikai, pasakykite man, ar lengva paukščiams žiemą rasti maisto? Kodėl? (Kadangi žiemos diena trumpa, viskas apsnigta, sunku rasti maisto sningant, pučiant pūgoms, stiprių šalnų). Tik žmonės gali padėti – pamaitinti.

Mokytojas siūlo įminti mįslę:

Sėdžiu nuobodu

Kar! Kar!" šaukiu.

Chick-chick!

Nušokti nuo šakos.

Nesidrovėkite!

Kas tai yra... (Žvirblis)

Vaikai atsako vieningai. Teisingai!

Mokytoja aiškina, kad paukščių lesyklėles žmonės kabina žiemą, kad paukščiai nebaduotų, juos lesa.

Jau sakei, kaip sunku žiemą rasti maisto. Kaip galime padėti paukščiams?(Galime juos pamaitinti).

Kuo lesinti paukščius?(Vaikų atsakymai: soros, soros, avižos, kviečiai, saulėgrąžų sėklos, šermukšnio uogos, gudobelės, klevo sėklos, uosiai, riešutai, duona, duonos trupiniai).

Pedagogas: Reikia pasakyti, kad paukščiai žiemos laikas nėra labai išrankūs maistui ir valgo tai, ką randa. Todėl kai kurie maisto produktai nuo mūsų stalo (duonos trupiniai, sėklos ir kt.) yra tinkami paukščiams lesinti žiemą.

Ar turime sklype tiektuvą?

Mokytojas kviečia vaikus gelbėti paukščius nuo bado ir žaisti žaidimą.

Gelbėtojų žaidimas. Mokytoja kviečia vaikus pakabinti lesyklėles.

Mokytojas pasiūlo lesinti paukščius, užduoda klausimus, kas atvyko, ką paukščiai veikia.

Pasakoja vaikams, kad paukščiai labai drovūs ir gali būti stebimi tik iš tolo.

Paukštis atsisėdo ant šakos, mokytojas atkreipia vaikų dėmesį, kad paukštis turi; snapas, plunksna, uodega, letenos. Paukštis skrenda, čiulba, dainuoja, šokinėja. Mokytojas kviečia vaikus įvardyti paukščio kūno dalis.

Darbas su matomumu.

Pedagogas:

Pažiūrėk ir pasakyk, ką matai čia ant šakos?(Paukščiai).

Kokiu pagrindu tai nustatėte?(Snapas, plunksnos).

Ar galite man pasakyti, ką paukščiai veikia?

Išvardink paukščius, kuriuos atpažįstate?

Kas tai per paukščiai.(Žiemoja).

Kodėl mes juos taip vadiname?

Ar paukščiai gieda žiemą? (Taip, bet tokios polifonijos nėra).

Kuris paukštis čiulba?(Žvirblis).

Kuris paukštis čiulba?(Šarka).

Kuris paukštis kūkčioja? (Varna)

Kokie paukščiai žiemoja mūsų mieste? (vaikų atsakymai)

Mokytoja kviečia vaikus žaisti lauko žaidimą „Varnas ir žvirblis“.

Vienas iš vaikų pasirenkamas varnu, o likę vaikai yra žvirbliai. Vaikai imituoja būdingus paukščio judesius. Mokytojo nurodymu žvirbliai skraido, čiulba, peša maistą.

Kai atkeliauja varnas, žvirbliai išskrenda į savo lizdus.

Pedagogas:

Ką mes šiandien veikėme?

Kokius paukščius sutikote kelionėje? Ką jie darė?

Ar daug mūsų mieste paukščių žiemą?

Ar paukščiai gieda žiemą?

Ką paukščiai valgo žiemą?

Kokius paukščius atpažinote, pagal kokius ženklus?

Kuo tau patiko mūsų pasivaikščiojimas?


Pasivaikščiojimo vyresniųjų grupėje „Skruzdėlės stebėjimas“ santrauka

Tema: „Skruzdėlių stebėjimas“

Tikslas:

Edukacinis: paaiškinkite idėjas apie skruzdėles, jų gyvenimo būdą ir skruzdėlyno struktūrą; apie vabzdžių naudą. Ugdykite įgūdžius saugus elgesys darželio vietoje, susidomėjimas tiriamuoju darbu.

Kūrimas: praturtinkite ir suaktyvinkite aktyvius ir pasyvus žodynas. Ugdyti gebėjimą išklausyti kitus vaikus aptariant bet kokią probleminę situaciją.

Lavinti taktilinį-motorinį suvokimą, subtilų ir smulkiosios motorikos įgūdžius rankas, jutimo standartus, mankštintis orientuojantis erdvėje, palaikyti kalbos aktyvumą.

Ugdomasis: Skiepyti vaikams norą rūpintis gamta, neniokoti vabzdžių gyvenimo sąlygų. Ugdyti gebėjimą bendrauti komandoje, dalyvauti bendroje veikloje netrukdant vieni kitiems.

Preliminarus darbas:

- Skaitymas: L. Tolstojus „Apie skruzdėles“, V. Bianchi „Kaip skruzdėlytė skubėjo namo“;

- Susipažinimas su medžiaga „Vabzdžiai“;

- Vabzdžių stebėjimas pasivaikščiojimo metu;

- Mįslės ir eilėraščiai apie vabzdžius.

Įranga:

- 2 estafetės;

- skruzdėlyno ir skruzdėlyno nuotraukos

- padidinamojo stiklo cukrus

Stebėjimas

Vos-l: Vaikinai, ar žinote, kas yra stipriausias žemėje?

Ne, ne dramblys, ne begemotas. Atspėk, kas tai yra:

Buvo staliai be kirvių,

Jie trobelę nukirto be kampų.

Kas jie tokie? kur? kieno?

Juodi upeliai teka:

draugiški maži taškeliai

Jie stato savo namą ant kalvos. (Skruzdėlės)

Stipriausia skruzdė žemėje! Juk jis gali nešti krovinius, 10 kartų sunkesnius už savo svorį. Jei įsivaizduosime, kad Sasha yra skruzdė, tada jis galės neštis 10 vaikų. Ar mūsų Sasha sugebės visus šiuos vyrukus pakelti ir nešti? Nr. O skruzdėlė gali nešti 10 kartų už save sunkesnį krovinį. Skruzdė, nors ir maža, yra tikras stiprus žmogus.

Vos-l: O kur darželio teritorijoje yra skruzdėlynas? (artėdamas prie skruzdėlyno). Pažiūrėkime, kaip veikia skruzdėlės. Jie šliaužia asfaltą išgraužtais takais.

Mokslinė veikla

1. Paimkite padidinamąjį stiklą ir apžiūrėkite skruzdėlę.

Apibendrinimas: Skruzdėlės gyvena skruzdėlyne kaip viena didelė ir draugiška šeima. Viename skruzdėlyne yra tiek skruzdžių, kiek žmonių didelis miestas. Skruzdėlių karalienė valdo skruzdėlyną. Jaunystėje ji turėjo mažus sparnus, mėgo linksmintis ir skraidyti. Tačiau tuomet, tapusi garbinga gausios skruzdžių šeimos mama, skruzdėlė nugraužia sparnus ir nuo to laiko gyvena skruzdėlyne. Ji deda kiaušinėlius, iš kurių vėliau atsiras lervos. Skruzdėlės darbininkės pasirūpins lervomis: maitins ir prižiūrės. Skruzdėlės, gimusios, neauga. Kas gimė, tokie ir naudingi. Skruzdė turi sustorėjusį pilvą, krūtinę, galvą, tris poras mažų kojų. Skruzdėlės turi stiprius žandikaulius. Kaip ir visi vabzdžiai, skruzdėlės turi antenas – antenas, kurių pagalba skruzdėlė gauna informaciją apie kvapą, skonį ir praneša apie tai savo bičiuliams.

Skruzdėlės gali vaikščioti lygiais arba pasvirusius paviršius. Juk ant kiekvienos letenos skruzdėlė turi po du nagučius, tarp jų – padukas, išskiriantis lipnų skystį, leidžiantį skruzdėlei nenukristi.

Skruzdėlės labiausiai mėgsta pasilepinti spaneliu – taip vadinasi amarų išskiriama medžiaga. Skruzdėlės valgo ir kitus vabzdžius, ypač amūras. Yra net toks posakis apie tai: Geriausia dovana skruzdėlei – žiogo koja. Jie taip pat valgo grybus, sultis ir augalų sėklas.

2. Užpildykite taką cukrumi, pažiūrėkite, kaip jį surinks skruzdėlės.

(Rezultatas: Iš pradžių skruzdėlės tiesiog šurmuliuos ir atsitiktinai bėgs į skirtingas puses. Tada nurims ir pamatysite vieną ar kelias ilgas skruzdėlių grandines, judančias link skanėsto ir atgal.

Paaiškinimas: Skruzdėlės suvokia sudėtingą informacijos sistemą naudodamos specialias cheminių medžiagų- jų organizmo išskiriami feromonai. Vos viena skruzdė randa maisto, mūsų atveju cukraus, po savęs ima palikti feromonų pėdsaką, kuriuo seka kitos skruzdėlės. Kaip daugiau skruzdžių sekite pėdsaką, tuo stipresnis signalas. Įdomu stebėti, kaip skruzdėlės tiksliai atkartoja pačios pirmosios skruzdėlės pėdsaką, net jei ji pasirenka ilgas kelias, pavyzdžiui, akmenukas ropoja. Maisto paieška yra tik viena iš daugelio feromonų funkcijų. Feromonai perduoda sudėtingą cheminę informaciją. Jei išgąsdinsite skruzdėlę, ji nedelsdama duos kitoms skruzdėlėms įspėjimą apie pavojų. Tuo pačiu metu šalia esančios skruzdėlės pagal šį signalą pabėgs, o toliau esančios kareiviškos skruzdėlės, atvirkščiai, ruošis puolimui.

Vos-l: Ar norėtumėte pavirsti skruzdėlėmis ir geriau pažinti jų gyvenimą? Vaikų atsakymas.

„Įėjimo“ į atvaizdą ritualas. Kolektyvinė mankšta „Pelnai“ Tikslas: sukurti nuotaiką bendras darbas. Įėjimas į vaizdą.

O dabar atsimerkiame – O, kiek aplink mane skruzdėlių! Kas pasikeitė mums aplinkui? (Vaikų atsakymai: žolė pasidarė aukšta, žmonės didžiuliai ir pan.).

Vos-l. : Mūsų tiek daug, kur mes visi gyvename?

Vaikai: Skruzdėlyne?

Vos-l. : Taip, štai – mūsų skruzdėlynas (rodo paveikslėlį).

Tai, žinoma, nėra didelis namas kaip miške. Bet vis tiek gyvename dideliame kelių kambarių bute. Prisiminkime, ką turime savo namuose. (parodykite paveikslėlyje)

„Soliariumas“ – saulės spindulių šildoma kamera. Pavasarį atvažiuojame čia sušilti.

Vienas iš įėjimų. Saugomas kareivių. Tarnauja kaip ventiliacijos kanalas.

Žiemos kamera. Čia susirenkame išgyventi šaltį pusiau žiemos miego būsenoje

„Duonos tvartas“. Čia laikome grūdus.

Karališkoji kamera, kurioje gyvena gimda, per dieną dedanti iki pusantro tūkstančio kiaušinėlių. Ją prižiūri skruzdėlės darbininkės.

Kameros su kiaušinėliais, lervomis ir lėliukais.

„Karvidė“, kurioje laikome amarus.

„Mėsos sandėliukas“, kur atvežame vikšrus ir kitą grobį.

Vos-l. A: Nors esame tokie maži, esame labai stiprūs. Kiekvienas iš mūsų gali pakelti savo svorį 10 kartų daugiau. Taip pat labai draugiškas ir darbštus. Juk ne veltui apie žmogų sakoma: darbštus, kaip skruzdėlė.

Estafetė „atnešk lazdą“

Dabar pasiskirstykime į 2 komandas. Viena skruzdė pradeda. Gavęs ženklą, jis pribėga prie lazdos, apbėga ją ir grįžta. Kitas priglunda prie jo, ir jie toliau bėga kartu ir tt Pabaigoje paima lazdą ir atneša į savo skruzdėlyną. Laimės ta skruzdžių komanda, kuri gali tai padaryti greičiau.

Psichogimnastika su dėmesio fiksavimu kvėpavimui

Žaidimas „Su skruzdėle“

Tikslas: įtempti ir atpalaiduoti kojų raumenis.

Skruzdėlė (skruzdėlės) užlipo ant kojų pirštų ir bėga ant jų. Užmaukite kojines su jėga, kojos įtemptos, tiesios (įkvėpus). Palikite kojines tokioje padėtyje, klausykite, ant kurio piršto sėdi skruzdė (sulaiko kvėpavimą). Akimirksniu sumažindami įtampą pėdose, atleiskite skruzdėlę nuo kojų pirštų (iškvėpdami). Kojinės nusileidžia - į šonus, atpalaiduokite kojas: kojos ilsisi.

Pakartokite žaidimą 2-3 kartus.

Probleminės situacijos

„Skruzdžių taku“

Tu toks mažas. Kaip jaustumėtės, jei niekas jūsų nepastebėtų?

Jūs bėgate taku. Staiga žmogus eina ir nežiūri po kojomis. Jis toks didelis, palyginti su tavimi! Čia jis pakelia batą virš tavęs. Ką tu jauti šią akimirką? Ką tu nori jam sušukti? Ką kaltinti? Ko paklausti?

Jūs ir jūsų skruzdžių broliai labai seniai statėte skruzdėlyno namą. Kiek pagaliukų, šakelių reikėjo atnešti, kad kiekvienam namelį surinktum. Kaip visos skruzdėlės džiaugėsi, kai pagaliau buvo pastatytas skruzdėlynas! Tačiau dėl linksmybių kažkoks berniukas pagaliuku sunaikino skruzdėlyną ir net juokėsi iš besiblaškančių skruzdžių.

Kaip jaustumėtės apie šį naikintoją? Kodėl tu jį įžeistum? Ką jam pasakytum, kad jis daugiau niekada taip nedarytų?

Į mišką dažnai atvyksta turistai. Jie mėgsta kūrenti laužus. Kaip jaustumėtės, jei prie pat skruzdėlyno užsidegtų ugnis?

Ką tokiems turistams šnabždėtum į ausį?

Ir mums laikas grįžti magiška kelionė. Atsisukame ir sakome burtažodį:

„Išėjimo“ iš įvaizdžio ritualas. Kolektyvinė mankšta „Pelnai“

Tikslas: Įtvirtinti naują patirtį, paruošti vaikus bendravimui įprastai socialinė aplinka. Bendras vaikų skatinimas.

O dabar atveriame akis. Taigi tu buvai skruzdėlė. O dabar, kai pamatysi skruzdėlę, pasisveikink su juo, paklausk, kaip sekasi. Niekada neįžeisk mažųjų, pasirūpink bejėgiais, nes jie nieko negali pasakyti, paklausti.

Rezultatas. Vaikų darbo įvertinimas (Refleksija).

Man patiko, kad šiandien buvai labai draugiška, gudri, darbšti. Kas tau patiko?

Šiandien susitikome su skruzdėlėmis. Nors ir mažiukai, bet gamtai labai reikalingi. Duokime visi kartu žodį neįžeisti šešiakojų.

Nauja vietoje

>

Populiariausias