Namai Rožės Geometrinės figūros. konsolidacija: famp pamoka vidurinėje grupėje. Kognityvinio vystymosi (femp) mazgų santrauka vidurinėje grupėje „Kelionė į geometrinių formų šalį

Geometrinės figūros. konsolidacija: famp pamoka vidurinėje grupėje. Kognityvinio vystymosi (femp) mazgų santrauka vidurinėje grupėje „Kelionė į geometrinių formų šalį

Matematikos pamokos santrauka vidurinė grupė "Stebuklų šalis figūros"

Tema: Kelionė į šalį: Geometrinės formos. (stiprinimas.)

Tikslas:

Išmokite atpažinti ir pavadinti šiuos dalykus geometrines figūras: kvadratas, apskritimas, trikampis, stačiakampis,

Praktikuoti skaičiavimą;

Gebėti naršyti erdvėje.

Užduotys:

Pamokos:

Kuriama:

Švietimas:

Skatinti komandinio darbo ir savitarpio pagalbos ugdymą dirbant komandoje.

Medžiagos:

Mokytojui: Keturi krepšeliai su figūrų lipdukais - pirmasis krepšelis yra trikampis, antrasis yra kvadratas ...) Geometrinės figūros pagal vaikų skaičių skirtinga spalva. Keturi skirtingų spalvų maišeliai: žalia, mėlyna, geltona, raudona.

Kurso eiga.

Šiandien man labai liūdna, bet žinote kodėl? Mane pakvietė aplankyti nuostabios geometrinės pasakų šalis. Šioje šalyje laukiami visi svečiai įdomių užduočių bet aš negaliu jų susitvarkyti vienas! Vaikinai, ar sutiktumėte leistis į kelionę su manimi? Ačiū! Džiaugiuosi, kad sutikote padėti. Bet kaip mes galime patekti į šią šalį, nes ji toli ir nepasiekiama pėsčiomis? Kadangi šalis pasakiška, tuomet rinksimės pasakišką transportą.

Kl.: laukiami visi vaikai

Greitai eik į kelią

Jūsų laukia testai

Sunkios užduotys.

Mūsų kelias bus ilgas su kliūtimis. Ar esate pasiruošę šiai kelionei?

D: Pasiruošęs.

Klausimas: Skamba melodija „Traukinys iš Romaškovo“. Visi sustatyti į garvežius. Na, štai mes. Norėdami pradėti užduotis, turime įminti mįsles.

1. Keturi kampai ir keturios pusės

2 .Neturiu kampų,

Ir aš kaip saulė (ratas).

3. Trys kampai, trys šonai.

4 . Ištempėme aikštę

Ir pateikta iš pirmo žvilgsnio

Į ką jis atrodė

Arba kažkas labai panašaus?

Ne plyta, ne trikampis -

Klausimas: - Gerai padaryta, vaikinai teisingai įminė mįsles. Dabar galime atlikti užduotis.

Mokytojas ir vaikai ateina prie pirmojo stalo. Ant stalo yra geometrinės figūros.

Pereikime prie antrosios užduoties:

Klausimas: Vaikinai, jei esate pasiruošę, pakelkite savo gabalus aukštyn. Puiku, dabar sudėkite gabalus į savo krepšelius. Dabar galime judėti toliau.

D: Atlikite darbą.

Klausimas: Gerai padirbėjote, vaikinai, padarėte puikų darbą. Kad patektume į stebuklingą kraštą ir paimtume dovaną, reikia važiuoti per mišką. Miške auga beržai, eglės, ąžuolai. (mokytojas ant lentos padeda 3 medžių paveikslėlius). Fizkultminutka.

Vėjas švelniai purto klevą,

Pakreipimai į dešinę, į kairę:

Vienas - nuolydis ir du - nuolydis,

Klevas šiugždėjo lapais.

Vaikai. Čia yra trys medžiai.

Vaikai. Pirmasis yra beržas.

Vaikai. Antroji – eglė.

Vaikai. Trečias medis – ąžuolas.

Vaikai. Beržas yra pirmasis.

Vaikai. Ąžuolas yra trečias.

Vaikai. El yra antras.

Klausimas: Kita mūsų užduotis. Būtina nuspalvinti tas figūras, apie kurias šiandien kalbėjome. Raudonas apskritimas, žalias trikampis, mėlynas kvadratas, geltonas stačiakampis. Kokia spalva nudažysite apskritimą, trikampį, kvadratą, stačiakampį?

Priekabos, priekabos

Jie barška palei bėgius.

Sugrąžinta į grupę

Vaikinų kompanija.

Savivaldybės biudžetas ikimokyklinis"Darželis Nr. 54"

Pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje „Stebuklinga figūrų šalis“ santrauka

Parengta:

Astrachanė 2016 m

įminti mįsles.

1. Keturi kampai ir keturios pusės,

Jie atrodo kaip seserys (kvadratas).

2. Aš neturiu kampų,

Ir aš kaip saulė (ratas).

3.Trys kampai, trys šonai.

Jie gali būti skirtingo ilgio (trikampiai).

4. Ištempėme aikštę

Ir pateikta iš pirmo žvilgsnio

Į ką jis atrodė

Arba kažkas labai panašaus?

Ne plyta, ne trikampis -

Jis tapo kvadratu ... (stačiakampiu).

1 UŽDUOTIS Klausimas: Pirmoji mūsų užduotis: ant stalo yra įvairių gabalėlių, reikia imti po vieną ir pavadinti.

D.: Visi paeiliui paima gabaliuką nuo stalo ir aiškiai įvardija, ką paėmė.

Klausimas: Puiku, vaikinai, jūs visi atsakėte teisingai. Pirmą užduotį įveikėme teisingai, kelias į mūsų šalį trumpėja.

2 UŽDUOTIS Pereikime prie antrosios užduoties:

Grupėje ant kėdžių yra keturi krepšeliai, ant kiekvienos priklijuotos figūrėlės (apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis)

Klausimas: Vaikinai, kiekvienas iš jūsų turi figūras rankose, mūsų užduotis yra sugrupuoti visas figūras pagal dydį. Norėdami tai padaryti, kas turi kvadratus, atsistokite prie krepšio su kvadratu. Kas turi apskritimus, atsistokite prie krepšio su ratu. Kas turi stačiakampius, atsistokite prie krepšio su stačiakampiu. O kas turi trikampius, atsistokite į krepšį su trikampiais.

D: Surask jų krepšelius ir atsistok.

4 UŽDUOTIS Kad patektume į stebuklingą kraštą ir paimtume dovaną, reikia važiuoti per mišką. Miške auga beržai, eglės, ąžuolai. (mokytojas ant lentos padeda 3 medžių paveikslėlius). Fizkultminutka.

Vėjas švelniai purto klevą,

Pakreipimai į dešinę, į kairę:

Vienas - nuolydis ir du - nuolydis,

Klevas šiugždėjo lapais.

Vaikai, suskaičiuokite, kiek ten medžių?

Vaikai. Čia yra trys medžiai.

Auklėtojas. Pavadinkite pirmąjį medį.

Vaikai. Pirmasis yra beržas.

Auklėtojas. Pavadinkite antrąjį medį.

Vaikai. Antroji – eglė.

Auklėtojas. Kas yra trečias medis?

Vaikai. Trečias medis – ąžuolas.

Auklėtojas. Kas yra beržas?

Vaikai. Beržas yra pirmasis.

Auklėtojas. Kas yra ąžuolas?

Vaikai. Ąžuolas yra trečias.

Auklėtojas. Koks eglės skaičius?

Vaikai. El yra antras.

Mokytojas kviečia vaikus susėsti prie stalų.

5 užduotis Kita mūsų užduotis. Būtina nuspalvinti tas figūras, apie kurias šiandien kalbėjome. Raudonas apskritimas, žalias trikampis, mėlynas kvadratas, geltonas stačiakampis. Kokia spalva nudažysite apskritimą, trikampį, kvadratą, stačiakampį?

Kl .: Gerai padaryta vaikinai! Susitvarkėme su visomis matematikos karalienės suplanuotomis užduotimis. Na, kur mūsų dabartis? Pasigirsta beldimas į duris! Už durų – krepšelis saldainių.

Mūsų kelionė baigėsi. Laikas grįžti į grupę.

Vaikai kartu su mokytoju sudaro traukinį su priekabomis.

Priekabos, priekabos

Jie barška palei bėgius.

Sugrąžinta į grupę

Vaikinų kompanija.

3 užduotis Jie priartėja prie kilimėlio ir ten visas kilimas nusėtas skirtingomis skirtingų spalvų figūromis. (kol vaikai ruošė namų darbus) jaunesnioji auklėtoja išmetė figūras ant kilimėlio.)

Klausimas: Vaikinai, norėdami tęsti kelionę, turite surinkti ir sugrupuoti figūras pagal spalvas, tada sudėti jas į dėžutes.

Kiekvienam vaikui turėkite po 4 lėkštes su geometrinėmis figūromis, iškirpkite stačiakampius, krepšelius

nks su skirtingų spalvų figūromis

FEMP pamokos savianalizė vidurinėje grupėje „Stebuklinga figūrų šalis“. Grupės numeris 11.

Pamokos programos turinys atitiko aiškiai suformuluotą

užduotys. Pamoka vyko su vidurinės grupės vaikais, dalyvavo 13 vaikų. Šios grupės vaikai išsiugdė įgūdžius mokymosi veikla. Vaikai lengvai užmezga kontaktą su suaugusiaisiais. Jie gali išgirsti ir klausytis mokytojo.

Pamokos:

Plėsti vaikų žinias apie figūras. Išmokite juos grupuoti pagal spalvą, dydį.

Kuriama:

Ugdykite stebėjimą ir sąmoningumą.

Ugdykite atmintį, mąstymą ir kalbą.

Švietimas:

Skatinti komandinio darbo ir savitarpio pagalbos ugdymą dirbant komandoje.

Skatinkite domėjimąsi matematika.

Ugdyti kultūringo elgesio visuomenėje įgūdžius.

Atliekant įvairius žaidimo užduotys sukūrė teigiamą emocinis fonas mokymosi procesą, padidino vaikų kalbinį aktyvumą ir išlaikė susidomėjimą visos ugdomosios veiklos metu.

Viso užsiėmimo metu vaikai buvo atsakingi, draugiški ir su dideliu malonumu atliko visas užduotis.

Tipas švietėjiška veikla integruota, kuri prisideda prie užduočių sprendimo komplekse. Visi etapai buvo tarpusavyje susiję, pajungti tam tikrai edukacinės veiklos temai ir tikslams. Pakeitus veiklos rūšį kiekviename etape, buvo galima išvengti nuovargio ir sotumo jausmo atliekant vienos rūšies veiklą. Vaikai dinamiškai persijungė iš žodžių žaidimaižaidimams su daiktais ir piešimui. Analizuojant vaikų veiklą, norisi pastebėti, kad jie rodė pažintinį aktyvumą, emociškai reagavo, panaudojo turimas žinias ir įgūdžius. Jie buvo suinteresuoti, dėmesingi, organizuoti. Analizuojant vykdomas edukacines veiklas, galima teigti, kad užduotys buvo sėkmingai įvykdytos. Manau, kad veikla pastatyta logiškai, o etapai yra tarpusavyje susiję. Kiekvienai užduočiai įgyvendinti buvo parinktos technikos pagal žaidimo mokymosi situacijas, kurios skatino vaikus aktyviai kalbėti ir protinę veiklą. Dirbdama su vaikais ji naudojo klausimus vaikams greitam sąmojingumui ir mąstymui, problemines situacijas geometrinių figūrų (apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis) pavadinimų fiksavimui, kiekybinio skaičiavimo žinias įtvirtino iki 3, koreliacijos su objektų skaičiumi. . Visa tai prisidėjo prie GCD efektyvumo, protinės veiklos ir kalbos vystymosi, elementarių formavimosi matematinius vaizdus vaikams.

Manau, kad žaidimo motyvacija sukėlė vaikų susidomėjimą, o aktyvumas buvo gana didelis. Tačiau keli vaikai dirbo savo tempu, kūrybinė užduotis baigti kiek vėliau, ne dėl lėtumo, o dėl individualių galimybių. Nors tai nereiškia, kad jie turi mažiau įgūdžių ir žinių. Po pamokos atlikus vaikų apklausą paaiškėjo, kad vaikams pamoka patiko, jie norėtų, kad būtų tęsinys.

Jevgenija Mochalova
Pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje „Geometrinės formos. Daiktų palyginimas. Suskaičiuokite iki penkių"

Kartojimas. Geometrinės figūros. Objektų palyginimas pagal plotį ir aukštį. Suskaičiuokite iki penkių. Lauko žaidimai.

Švietimo integracija regionuose: „Pažinimas“ (Elementarios matematikos formavimas atstovybės)

„Fizinė kultūra“, „Bendravimas“, „Socializacija“.

Vaikų veiklos rūšys: žaismingas, komunikabilus.

Tikslai: praktikos pripažinimas geometrines figūras, in suskaičiuoti iki penkių, orientuotis erdvėje, įtvirtinti supratimą apie platų, siaurą, aukštą, žemą.

Planuojami rezultatai: turi elementarų geometrinių formų samprata, išsaugo atmintyje matematinių operacijų metu reikiamą sąlygą ir koncentruotas veikia per 15-20 minučių su susidomėjimu dalyvauja lauko žaidimuose.

Medžiagos, skirtos pamokos: kortelės su geometrines figūras, drugeliai, dryžiai platūs, siauri, aukšti, žemi, dideli apskritimai lauko žaidimų staltiesė žaidimui “, lankeliai.

AT grupė Princesės Anos laiškas atkeliauja iš tolimos karalystės. Jame ji prašo vaikų padėti grįžti namo. Kai ji vaikščiojo ir rinko gėles gražioje pievoje, pikta burtininkė atėmė iš jos namų raktus. (buvo penki raktai). Ir ji pasakė, kad kol neatliksi penkių užduočių, raktų neduos. Atlikdama kiekvieną užduotį, burtininkė atsiųs vieną raktą.

Mokytojas kreipiasi į vaikus

Na, vaikinai padės Anai grįžti namo, mes esame malonūs ir geri.

Užduotis numeris 1

Būtina suskaidyti drugelius į geometrines figūras, aiškus kiekis kiekvienam figūra, tada nuosekliai išskleiskite 12345

2 aikštė

4 trikampis

5 stačiakampis

Gerai, vaikinai, susidorojome su šia užduotimi ir už tai gauname pirmąjį raktą.

Užduotis numeris 2

Paskirstykite juosteles plačias, siauras, ilgas, trumpas. Perdengiant vienas kitą, reikia tinkamai išdėstyti juosteles.

Pirmas platus ilgas

Antra siaura trumputė

Trečias siauras ilgas

Ketvirtas platus trumpas

Atlikote šią užduotį ir gavote antrąjį raktą.

Užduotis numeris 3

Orientacija erdvėje. Paskirstykite didelius apskritimus.

Mes taip pat susidorojome su šia užduotimi ir taip pat gavome trečiąjį raktą.

Užduotis numeris 4

Žaidimas " Geometrinės figūros namuose“

Vaikams įteikiamos kortelės su geometrines figūras ir aktualus numeriai: pavyzdžiui, visi mėlyni trikampiai po skaičiumi 1, geltoni apskritimai 2, raudoni stačiakampiai 3, žali kvadratai 4, penkiakampis 5. Vaikai šoka pagal muziką, kai muzika baigiasi, greitai pasižiūri, kokios spalvos kiekvienas turi figūros ir užimti atitinkamą namą. Žaidimas žaidžiamas du kartus.

Na, koks tu greitas ir gudrus, protingas ir dėmesingas.

Už tai gausite ketvirtąjį raktą.

Užduotis numeris 5

Žaidimas „Išskleiskite geometrinės figūros pagal bruožus“

Iki dydžio

Gerai padirbėjo vaikinai ir jie atliko puikų darbą. Ir už tai gausite paskutinį penktą raktą.

Na, vaikinai, mes atlikome visas užduotis, surinkome visus penkis raktus. Dabar išsiųkime juos Anai, kad ji kuo greičiau atvyktų į savo namus.

Vaikai įdeda raktus į laišką ir užantspauduoja. Mokytojas sako

Kad jis tuoj pat duos laišką paštininkui. Paštininkas šią minutę jį pristatys Anai.

Mokytoja atsidūsta, štai kaip mums šiandien nutiko nuotykiai. Taip vaikinai? Ar tau patiko? O kas tau patiko labiausiai, kokia užduotis? (vaikų atsakymai)

Ačiū visiems!

Susijusios publikacijos:

Vyresniųjų logopedinės grupės baigiamosios pamokos apie FEMP santrauka „Paskyra. Kiekis, skaičiai ir skaičiai. Geometrinės figūros" Tikslas: išmokti atskirti eilinius skaičius; Teisingai atsakykite į klausimus: kiek, kokioje vietoje? Prisegti rodiniai.

GCD santrauka apie FEMP vidurinėje grupėje „Apsilankymas aikštėje. Skaičiavimas iki 4. Kiekis, skaičiai ir skaičiai. Geometrinės figūros" Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Moskalenskio savivaldybės rajone Omsko srityje Darželis"Pavasaris".

Programos tikslai: Edukacinis: Tęsti pratimus lyginant objektus pagal dydį (didelis ir mažas). Rezultatą atspindėkite kalboje.

FEMP edukacinės veiklos konspektas „Paskyra. Kiekis, skaičiai ir skaičiai. Geometrinės figūros" Programos turinys: - Įtvirtinti gebėjimą skaičiuoti per 4, įvesti skaičiaus eilės reikšmę, išmokti atsakyti į klausimus "Kiek?",.

Pamokos apie FEMP „Prarasta figūra“ santrauka. Sąskaita per 10. Geometrinės figūros. Savaitės dienos. Metų laikai I. Programos turinys: Mokymosi užduotys: Praktikuokite skaičiavimą per 10. Įtvirtinti žinias apie savaitės dienų seką, skaičių,.

Pamokos apie FEMP santrauka vyresniųjų grupės vaikams „Pasivaikščiojimas rudens miške. Suskaičiuokite iki penkių. Dviejų objektų grupių palyginimas "„PASIVAIKŠČIOJIMAS RUDENS MIŠKOJE“ Pamokos tikslas: Praktikuokite skaičiavimą iki penkių; palyginkite dvi objektų grupes, trūkstamą pridėdami prie mažesnės grupės.

Pamokos apie FEMP santrauka „Dviejų rinkinių palyginimas pagal skaičių. Skaičiavimas iki 3. Objektų palyginimas pagal ilgį ir plotį " Pamokos apie FEMP santrauka tema: „Dviejų rinkinių palyginimas pagal kiekį. Suskaičiuokite iki trijų. Objektų palyginimas pagal ilgį ir plotį. Programinė įranga.

„Kelionė į geometrinių formų šalį“ Pamoka apie FEMP vidurinėje grupėje naudojant
multimedijos palaikymas.

Autorius: Likhovskikh Ruzigul Gardulloevna KGKOU vaikų globos namų mokytojas 18 p. Otradnoje, Vyazemsky rajonas, Chabarovsko sritis.

Apibūdinimas:
Dirbant su vaikais, naudoti multimedijos technologijas (spalvas, grafiką, garsą, šiuolaikinėmis priemonėmis vaizdo technologija) leidžia modeliuoti įvairios situacijos, aktyvuoti pažintinė veikla mokinius ir pagerinti medžiagos įsisavinimą. Informacinių technologijų naudojimas ikimokykliniame ugdyme švietimo įstaiga galima ir būtina, tai prisideda prie susidomėjimo mokytis didinimo, visapusiškai ugdo vaiką. Medžiagos matomumas padidina jos asimiliaciją, nes. dalyvauja visi vaikų suvokimo kanalai – vizualinis, mechaninis, klausos ir emocinis.
Multimedijos atramos naudojimas matematikos pamokose užtikrina vaikų aktyvumą jais tiriant, tiriant ir vizualiai išryškinant daiktų požymius ir savybes, formuojasi būdai. vizualinis suvokimas, apklausos, atranka objektyviame kokybinių, kiekybinių ir erdvėlaikinių ypatybių ir savybių pasaulyje. Elementarių matematinių vaizdų formavimas vyksta vaikų konstravimo ir naudojimo pagrindu vizualiniai modeliai. Naujų neįprastų paaiškinimo ir konsolidavimo metodų naudojimas, ypač žaidimo forma, didina nevalingą vaikų dėmesį, padeda ugdyti valingą dėmesį. Informacinės technologijos suteikti į asmenį orientuotą požiūrį.

Programos užduotys:
1. Pažintis su trimatėmis geometrinėmis formomis;
2. gebėjimas lyginti objektus pagal dydį, atskirti erdvines ir plokščias geometrines formas; kubas, cilindras, kūgis ir tt kvadratas, trikampis, apskritimas ir kt.
3. Vaizdinio suvokimo formavimas, tyrimas, kokybinių, kiekybinių ir erdvėlaikinių ženklų bei savybių objektyviame pasaulyje atranka.
4. Vizualinio dėmesio ir regos atminties ugdymas.
5. Žodyno papildymas.
6. Didinti domėjimąsi matematika ir norą dirbti komandoje.
MEDŽIAGA PAMOKAI;
Demo; mokymo vaizdo įrašas "Chukh-Chukh traukinys ir geometrinės figūros"
Dozavimas; tūrinės, plastinės geometrinės figūros, (galite daryti figūrėles iš popieriaus); A-4 popieriaus lapai, pieštukai.

Pamokos eiga

Vaikinai, šiandien mes kartu su traukiniu Chuh-Chukh leisimės į kelionę į geometrinių formų šalį, kelionė bus įdomi ir įdomi. O jūs atidžiai žiūrite ir stengiatės atsiminti viską, ką jums parodys traukinys.
Taigi pradėkime savo kelionę...

Ar jums patiko kelionė traukiniu Chuh-Chukh?
– Dabar pažiūrėkime, koks dėmesingas buvai kelionės metu.
– Atkreipk dėmesį, priešais tave – tokios pat geometrinės figūros, kaip ir vežamos traukiniu.
– Parodyti ir įvardinti figūras, vežamas traukiniu Chuh-Chukh? (kubas, stačiakampis, piramidė, kūgis, cilindras, rutulys, toras, prizmė)
– Kaip vadinamos visos šios geometrinės figūros ir kodėl? (tūrio figūros, tuo, kad turi tūrį, t.y. užima erdvę erdvėje).
– Ir pažiūrėkime, kas nutiks, jei ant popieriaus lapo apjuostume kiekvienos trimatės figūros pagrindą. Kokie yra ant popieriaus nupieštų figūrų pavadinimai? (plokščios figūros; kubas-kvadratas, stačiakampis gretasienis-lygiakampis, piramidė-kvadratas-trikampis-daugiakampis, kūgis-apskritimas, cilindras-apskritimai, prizmė-trikampis-daugiakampiai).
- Parodyk man, prašau, piramidę ir kūgį. Koks skirtumas? (Piramidė turi kvadratinį pagrindą, stačiakampį, trikampį, daugiakampį, o kūgio pagrindas visada yra apskritimas ir neturi veidų).
– Kuo jie panašūs? (ir piramidė, ir kūgis turi pagrindą ir viršūnę).
– O kas man parodys kamuolį? Kuo jis skiriasi nuo visų figūrų? (rutulys neturi pagrindo, kampų, šonų).
Kas yra prizmės? (trikampiai, daugiakampiai), kodėl jie taip vadinami? (nes jie yra pagrįsti trikampiu, daugiakampiais).
- Puiku vaikinai, šiandien buvote dėmesingi ir išmokote atskirti erdvines geometrines figūras. O dabar galima žaisti su figūromis, statyti namus, rūmus, vartus ir kitus pastatus. Fantazuokite save.

Derendyaeva Irina Viačeslavovna
GKKP darželio Nr.3 „Ivanas – Tsarevičius“ auklėtoja Stepnogorsko miesto, Akmolos srities, švietimo skyriuje

Tikslas: Vidutinio amžiaus vaikų elementarių matematinių vaizdų formavimas.

* Tobulinti geometrinių formų (apskritimo, kvadrato, trikampio, objektų formos) žinias, geometrinių formų paieška erdvėje, orientaciją erdvėje, įtvirtinti žinias apie spalvas, išmokti statyti erdvines figūras.

* Tobulėti žodžiu - loginis mąstymas, atmintis, dėmesys, suvokimas.

* Ugdyti susidomėjimą pamoka, reagavimą, norą padėti kitiems, gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiaga:

– Dėžutė su geometrinėmis figūromis (raudonas apskritimas, žalias trikampis, geltonas kvadratas)

– Magnetinė lenta ir nuotraukos, kokios figūros trūksta

- Padalytų paveikslėlių galvosūkiai „Geometrinės formos“.

Daugiakalbis komponentas: shenber - apskritimas - apskritimas, ushburysh - trikampis - trikampis, kvadratas - kvadratas - kvadratas.

Insultas: netikėtumo akimirka: pasibelsti į duris

Auklėtoja, vaikinai, šiandien pas mus atėjo meškiukas. Pasveikinkime jį visi kartu.

- Vaikinai, meškiukas atnešė mums stebuklingą dėžutę. Norite sužinoti, kas yra viduje? Ir ant jo yra užraktas! Pažaiskime su tavimi žaidimą: „Ant durų kabo spyna“? Ir ar atsidarys?

Pirštų gimnastika:

Ant durų yra užraktas

Kas galėtų atidaryti

traukė

Susuktas

Jie pasibeldė ir atidarė.

Pedagogas: Gerai padaryta, mūsų dėžutė atsidarė, kas yra dėžutėse, ar jus domina?

Atspėk mįsles:

1. Nėra kampo, nėra šono,
O artimiesiems – tik blynai... Krug

Kokios spalvos apskritimas? Pirštu nubrėžkime ore apskritimą.

Žaidimas „Kas atsitiks ratu“?

2. Keturi kampai ir keturios pusės,
Jos atrodo lygiai kaip seserys.
Negalite įmesti jo į vartus kaip kamuolio,
Ir jis nebėgs paskui tave.
Figūra pažįstama daugeliui vaikinų.
Ar atpažinote jį? Juk tai... kvadratas.

Kodėl ši figūra taip vadinama? (Kadangi kvadratas turi 4 kampus)

– Suskaičiuokime kampus 1234. Kokios spalvos kvadratas? Pirštu nupieškime ore kvadratą, ar ne?

Žaidimas „Kas atsitiks aikštėje“?

3.Trys kampai, trys šonai.
Gali būti įvairaus ilgio.
Jei pataikysi į kampus
Tada tu šoksi pats! ... Trikampis.

Kodėl ši figūra taip vadinama? (Kadangi trikampis turi 3 kampus)

– Suskaičiuokime kampus 123. Kokios spalvos yra trikampis? Pirštu nupieškime ore trikampį.

Žaidimas „Kas atsitinka trikampiu“?

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Meškiukas, kodėl tau liūdna? Nori namo ir nerandi kelio?

Fizminutka.

Meška išlipo iš duobės,
Pažiūrėjo į duris. (Sukasi į kairę ir į dešinę.)
Norėdami greitai įgyti jėgų
Meška pasuko galvą. (galvos pasukimas)
Pasviro atgal, į priekį (liemens lenkimas)
Čia jis vaikšto per mišką (vaikščiojimas)
Meškiukas suskaičiuoja iki penkių
Meškiukas kilnoja svorius (imituoja pratimą „kilno svorius“)

Žaidimas „Tęsk kelią“ (....).

Žaidimas „Pataisyk kilimėlį“.

IŠ VISO Vaikinai, kas yra geometrinės figūros (trikampis, apskritimas, kvadratas) Jūs padėjote meškiukui prisiminti geometrines figūras! Ačiū!

Pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje „Geometrinių figūrų lankymas“ santrauka
Tikslas: supažindinti vaikus su geometrine figūra – ovalu.
Programos turinys:
Toliau mokykite įžvelgti geometrines figūras aplinkinių objektų formose.
Įtvirtinti apskritimo, kvadrato, trikampio idėjas.
Klasifikacijos konsolidavimas dviem pagrindais, apibendrinimai.
Ugdykite regimąjį ir klausomąjį suvokimą, vaizdinį mąstymą.
Ugdykite bendravimo įgūdžius.
Toliau mokykite, kaip įvertinti žaidimo partnerių užduočių kokybę.
Įrankiai:
Dalomoji medžiaga: bilietai – suporuotos kortelės su geometrinių figūrų atvaizdu, nurodančios vietas kino salėje; rinkiniai Gyenes Blocks 2 vaikams.
Demonstracija: plakatas su daržovių atvaizdu, schematinis gyvūnų (kiškio, lokio, lapės) vaizdas, geometrinės figūros flanelgrafui.
Žodyno darbas: Ovalus, apvalus, apvalus, kvadratinis, kvadratinis, trikampis.
Preliminarus darbas:
- Pokalbis apie elgesio kine taisykles;
- Vaidmenų žaidimas „Kinas“;
- Didaktiniai žaidimai „Spalva ir forma“, „Paimk daiktą pagal formą“, skirtingų objektų dėliojimas Gyenesh kaladėlių pagalba (pagal schemą ir pagal planą);
- mokosi pirštų gimnastikos;
- Lauko žaidimas „Jei taip – ​​pliaukšt, jei ne – trypk!“;
- Daržovių rinkimas ir apžiūra sode, jų formos nustatymas;
- Modeliavimas "Daržovės" (cukinijos, agurkai, baklažanai);
- Piešimas „Daržovės lėkštėje“;
- Aplikacija „Ruoškime agurkus ir cukinijas žiemai“;
- Mokymasis muzikinės-ritminės kompozicijos „Sodo apvalus šokis“, „Ay dili!“.
Metodai ir metodai:
Vizualinis: geometrinių figūrų, schematiškų gyvūnų atvaizdų atvaizdavimas flanelografe; nagrinėjant daržovių modelius.
Žodinis: pokalbis, klausimai vaikams, pirštų gimnastikos žodžių tarimas, mįslių spėliojimas, vaidmens vaidinimas – žodinis geometrinių figūrų aprašymas.
Praktiška: pirštų gimnastika, šokinėja, didaktiniai žaidimai: „Surask porą“, „Kaip tai atrodo“, „Padaryk gyvūno figūrą iš geometrinių figūrų naudojant Gyenesh kaladėles“.
Tiesiogiai švietėjiškos veiklos aprašymas.
Laiko organizavimas
Vaikai kartu su mokytoju įeina į muzikos kambarį, sustoja ratu.
Pedagogas: Laba diena, vaikai! Man labai malonu tave matyti.
Vaikai: Laba diena! Mums taip pat malonu matyti jus.
Tada atliekama pirštų gimnastika.
Pedagogas: O dabar, vaikai, pasisveikinkite vieni su kitais. (vaikai stovi poromis).
Vaikai: Laba diena! (Paspauskite rankas visais pirštais.)
Džiaugiuosi tave matydamas! (pasveikinkite visais pirštais, išskyrus nykštį)
Pagaliau susitiko! (Sveiki tik su nykščiais).
Jei kas atsitiks, susisiekite su manimi, aš padėsiu! (pertvarkykite rodyklę ir viduriniai pirštai dešinė ranka ant partnerio kairės rankos: „pasiekite kaklą, delnu lengvai patapšnokite vienas kitam per petį.)
Pedagogas: Ar tau patinka pasakos? (vaikų atsakymai). Šiandien noriu pakviesti jus į kiną, kuriame galėsite pamatyti pasaką „Linksmi draugai“. Norėdami dalyvauti spektaklyje, pirmiausia turite įsigyti bilietą adresu bilietu kasa. Nuspręskime, kaip ten patekti.
Vaikai: poromis, kartu, ramiai.
Pedagogas: Neįdomu, nuobodu. Ar galime šokinėti ant dešinės kojos? (vaikai sutinka ir pereina prie stalo, ant kurio išdėliojamos kortelės su geometrinių figūrų atvaizdu).
Pagrindinė dalis.
Auklėtojas. Kas dirba kasoje?
Vaikai. Kasininkė.
Auklėtojas. Tanya bus mūsų kasininkė, o jūs, vaikai, eikite į eilę ir, gavę bilietą, užimkite savo vietas. auditorija. (vaikai pasiima po vieną bilietą ir ieško kėdutės, ant kurios guli kortelė).
Pedagogas: Jei nerandate tinkamos vietos, paprašykite savo bendražygių pagalbos.
Prieš užsiėmimo pradžią kontrolierius (vienas iš vaikų) patikrina užduoties atlikimą. Jei vietą vaikas pasirenka teisingai, pritarimą išreiškia plojimais, jei ne – trypia ir padeda suklydusiam vaikui rasti savo vietą.
Pedagogas.Kažkada juokingi draugai. O kas jie tokie, sužinosite, jei atspėsite mįsles.
Aš neturiu kampų
O aš atrodau kaip lėkštė.
Už medalį, už blyną,
Ant drebulės lapo.
Ar manote, draugai?
Ir pasakyk man, kas aš esu? (Apskritimas)
***
mano trys pusės
Gali būti įvairaus ilgio.
Kur šalys susitinka
Gaunasi kampas.
Kas nutiko? Žiūrėk!
Juk yra ir trys kampai.
Tu pažiūrėk į mane
Paskambink mano vardu. (Trikampis)
***

Negalite jo įmesti į vartus kaip kamuolio.

Ir jis nebėgs paskui tave.

Keturi kampai ir keturios pusės

Panašios, lygiai kaip seserys,

Figūra pažįstama daugeliui vaikinų.

Ar atpažinote jį? Juk tai... (Kvadratas)

Vaikai spėja mįsles ir rodo geometrines figūras (Gyenes kaladėles).

Auklėtojas. Draugai gyveno jaukūs namai(rodo namo nuotrauką). Kokios formos buvo šio namo sienos, jo stogas, langas? (vaikų atsakymai) Draugai dažnai sėdėdavo ant kėdžių su patogiomis... (kvadratinėmis) sėdynėmis. Jie turėjo stalą... (apvalus). Klojant stalą draugai padeda... (apvalias) lėkštes. Į arbatą jie deda... (kvadratinius) cukraus gabalėlius. Draugai labai mėgo... (trikampius) sausainius. Vieną dieną kažkas pasibeldė į jų namo duris. Draugai išėjo ant slenksčio ir mato: stovi priešais juos nuostabi figūra, kuris atrodo kaip apskritimas. (Atidengia ovalą ant flanelografo.) Jie pradėjo susipažinti.

Mokytojas kviečia norinčius vaikus atlikti geometrinių figūrų vaidmenį.

1-as vaikas (ima trikampį ir kalba jo vardu): Sveiki, drauge! Aš esu trikampis. Turiu tris puses ir tris kampus. Aš kaip ... (išvardija objektus).

2-as vaikas (ima kvadratą): Ir aš esu kvadratas, turiu keturias puses ir keturis kampus. As kaip...

3 vaikas (ima ratą): O aš esu ratas, neturiu nė vieno kampo, galiu riedėti. As kaip...

Vaikai (chore). Ir kas tu esi?

Ovalas (mokytojas kalba už jį): Sveiki draugai! Mano vardas ovalus, atrodau kaip apskritimas. (mokytoja prie apskritimo padeda ovalą, uždeda apskritimą ant ovalo, vaikai išryškina figūrų panašumus ir skirtumus).

Auklėtojas. Vaikai, įvardinkite daiktus, kurie savo forma yra panašūs į ovalą (vaikų atsakymai).

Ovalus. Leisk man gyventi su tavimi.

Auklėtojas. Skaičiai susitarė ir jie pradėjo gyventi kartu. Kiekvieną rytą jie išeidavo į lauką ir darydavo mankštą. O kaip jie tai padarė, aš jums parodysiu dabar.

Vaikai pakyla nuo kėdžių ir atlieka fizinius pratimus.

Vienas - sulenkite, išlenkite,

Du - sulenkite, ištempkite,

Trys rankos, trys plojimai, trys galvos linktelėjimai.

Keturi – rankos platesnės

Penki ir šeši – sėdėkite ramiai.

Auklėtojas. Vieną dieną jie nusprendė eiti pasivaikščioti apskritimą, kvadratą, trikampį ir ovalą. Pokštininko ovalas pabėgo nuo draugų ir pasislėpė sode (mokytoja priešais vaikus padeda plakatą „sodas“, ant kurio yra daržovių atvaizdai). Draugai apsidairė, ovalo nebuvo, pradėjo jo ieškoti. Jie ieško, ieško, neranda. Vaikai, padėkite figūroms rasti ovalą. Norėdami tai padaryti, pasirinkite daržoves, kurios primena ovalo formą (vaikai renkasi agurką, baklažaną, cukiniją ...) Tarp daržovių draugai rado ovalą. Jie nuėjo toliau. Po kurio laiko jiems kelią stojo tankus miškas. Iš už medžių išlindo gyvūnai. Spėk?

Vaikai jiems paskambina ir išvardija geometrines figūras, iš kurių susidaro vaizdai. (Užduočių kortelės, kuriose reikia išdėlioti gyvūnus naudojant Gyenes kaladėles)

Auklėtoja (kreipiasi į vaikus): Seryozha, kokias geometrines figūras matote lapės atvaizde? ... lokys? ... kiškis?

Auklėtojas. Apskritimas, ovalus, kvadratinis trikampis susitiko su miško gyventojais ir nusprendė padaryti jų portretus kaip atminimą.

Vaikai sėdi prie stalų ir naudodamiesi pavyzdinėmis diagramomis bei Gyenesh kaladėlėmis dėlioja gyvūnų atvaizdus.

Auklėtojas. Apskritimas, kvadratas, trikampis ir ovalas atsisveikino su miško gyventojais ir išėjo pasivaikščioti į mišką (vaikai eina per muzikos salę skambant ramiai muzikai). Ilgai – ar trumpai – ar ėjo, bet dabar laikas grįžti namo (vaikai sėdi ant kėdžių, mokytoja geom. figūrėles padeda į pradinę vietą prie namo).

Atspindintis momentas.

Auklėtojas. Na, vaikinai, mūsų pasaka baigėsi. Mums laikas grįžti į darželį. Ar patiko būti kine? Ko naujo išmokote šiandien, ką (su ką) sutikote? Tu man šiandien taip pat patikai: Dima Sasha – atidžiai klausėsi ir greitai atsakinėjo į klausimus; Lena ir Anya greičiausiai išdėliojo gyvūnų figūras ... (apibendrinant teigiamus vaikų pasiekimus).

1. Žaiskite su vaikais didaktinius žaidimus „Surask ovalo formos daiktą“ (kvieskite vaikus surasti ovalo formos daiktus aplinkoje); „Kaip tai atrodo“ (parodykite vaikams ovalą ir pakvieskite vaikus pagalvoti ir įvardyti, kaip jis atrodo, pavyzdžiui, ant gyvūno kūno, ant baliono ...).

Nauja vietoje

>

Populiariausias