Namai Pasiruošimas žiemai Scenarijų pristatymas apie aplinkos apsaugą pradinių klasių mokiniams. Šeimos ir mokyklos projektai. Edukacinės veiklos eiga

Scenarijų pristatymas apie aplinkos apsaugą pradinių klasių mokiniams. Šeimos ir mokyklos projektai. Edukacinės veiklos eiga

Elena Musina
Vyresnių vaikų projektinė veikla ikimokyklinio amžiaus"Saugumas aplinką»

Projekto veikla

« aplinkos apsauga»

Metodinis pasas projektą.

Tipas projektą- tiriamasis - kūrybinis.

Pagal sudėtį – dalyviai – vaikai ir suaugusieji.

Žiūrėti projektas – tarpgrupinis, ilgas terminas.

Problema yra apsauga aplinką.

Tikslas: Išaiškinti ir sisteminti žinias vaikams apie aplinkos apsaugą.

Užduotys:

1. Pataisa gauta ikimokyklinukų žinių apie aplinkos apsaugą.

2. Sudaryti sąlygas vaikams naudotis apsaugos įgūdžiais aplinką.

3. Skambinti tel ikimokyklinukų trokšta saugoti pasaulis .

4. Užtikrinti kiekvieno vaiko aktyvumą plėtojant žinias.

Renginių serija.

o Užsiėmimas: „Kaip elgtis gamtoje“ knyga „Aplinkosaugos šventės“ L. Molodova 62 p.;

o Eilėraščio skaitymas "vaikščioti" NUO. Mikhalkovas: skaitymas, problemų sprendimas.

o Gėlių sodinimas sklype darželis.

o Viktorina

o Piešinių paroda.

o Literatūrinė ir muzikinė kompozicija naudojant eilėraščius ir dainas

M. Plyatskovskis, E. Ptičkinas „Neerzink šunų“,

R. Roždestvenskis „Žemė – mūsų namai“, „Didysis apvalus šokis“,

I. Mazninas "Būkime draugais"

M. Plyatskovskis „Neskink gėlių“

V Viktorovas, D. Lvovas-Kompaneetsas „Platesnis ratas“

o Lėlių spektaklis „Apie nelaimingą berniuką ir tikri draugai miškas" 73 puslapis

o Pristatymas „Išsaugokime planetą“

Tikimasi konkretaus rezultatus:

Įgyvendinimo metu projektą« aplinkos apsauga» pedagogai planuoja pasiekti šiuos dalykus rezultatus:

Vaikas:

1. Vystymasis aktyvi kalba vaikai.

2. Bendradarbiavimo įgūdžių ugdymas, partnerystės bendravimas.

3. Padidėjęs pažintinis aktyvumas in vaikai.

mokytojas:

1. Pedagoginės kompetencijos didinimas in aplinkos apsauga.

2. Suaugusiųjų ir vaikų santykių užmezgimas.

3. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje sąlygų ugdymui sudarymas vaikų žinių apie aplinkos apsaugą.

Nariai: mokytojai ir vaikai logopedinė grupė №4

Literatūra:

L. P. Molodova „Aplinkosaugos poilsis už vaikai

N. V. Niščeva „Pataisomųjų darbų sistema“

T. A. Šarygina Kokie yra metų mėnesiai

Pristatymas "Žemė yra mūsų bendri namai"

Žemė yra mūsų namai ir kiekvienas yra atsakingas už tvarką joje.

Jo veiklažmogus pagerina gyvenimo sąlygas, bet sukelia didelė žala gamta. Tai gresia rimtomis pasekmėmis tiek žmonijai, tiek gamtai.

Mūsų mokslo ir technologijų pažangos amžiuje žmogus vis labiau įsiveržia gamta: ariamos naujos žemės, sunaikinamos į miškus, statomos hidroelektrinės.

Visa tai veda prie to, kad normalus gyvenimas gyvūnai ir augalai, žmonės juos išvaro iš savo gimtųjų vietų ir miršta, cheminė medžioklė ir miškų naikinimas padarė didelę žalą gyvūnų pasauliui, todėl dabar kyla klausimas gamtos apsauga ir gamtos rezervatų kūrimas.

Pati gamta bando kovoti su tarša, pavyzdžiui, augalai valo orą nuo kenksmingų dujų ir dulkių. Vienas bukas per dieną pagamina tiek deguonies, kiek reikia 64 žmonėms, ir taip toliau pagal savo galimybes, kiekvienas žolės, varnalėšos, dilgėlės, krūmas, mediena

Mūsų šalyje saugumo gamta yra nacionalinės svarbos reikalas, kiekvienas turėtų rūpintis viskuo, kas gyva, laikytis elgesio gamtoje taisyklių

Ekskursijose, žygių ir pasivaikščiojimų metu nelaužyti medžių šakų ir krūmai, augalas - būtybė o šakos kartu su lapais padeda jam kvėpuoti, išskiria deguonį į orą, sulaiko dulkes, kur daug augalų, lengva kvėpuoti

Negadinkite medžių žievės, supraskite, kad jiems skauda, ​​jie nustoja augti ir ilgai skausmingai miršta, bet negali apie tai pasakyti

Neskink gėlių miške ir pievoje, nes gėlė vazoje yra kalinys, nuteistas mirti, tegul šis stebuklas džiugina akį, atgaivina širdį, sielą kiekvieno, kuris ateina po mūsų, tai buvo ilgas... nuolatinis įprotis skinti gėles, dėl kurių išnyko daugybė gėlių rūšių

Miške pabandyk sekti keliais kad nesutryptų žolės ir žemės, liaudies išmintis sako: "Vienas žmogus palieka pėdsaką miške, 100 žmonių taką ir 1000 dykumą

Negalima imti kiaušinių iš lizdų, naikinti skruzdėlynus, kasti duobes ir trukdyti miško gyventojams

Nekurkite miške ugnies, jei to nereikia, gaisras yra žaizdos miško dirvožemio dangoje, užgyti reikia 15-20 metų, gaisras gali kilti nuo gaisro

Nenuversk grybų, net nevalgomų, kas numuša musmirę pagaliuku, negerbia miško, to nesupranta, musmirė padeda augti medžiams, jais minta voverės, briedžiai, šarkos

Miške draudžiama visa galia įjungti magnetofonus, kelti šauksmą ir triukšmą, nuo to paukščiai ir gyvūnai palieka savo duobes, lizdus, ​​reikia vertinti ir saugok tylą, mokėti klausytis magiški garsai miškas

Nepalikite netvarkos miške, atsiminkite, išmestas popierius genda 2 metus, skarda mažiausiai 70 metų, plastikinis maišelis gulės labai ilgai, nes žemėje nėra bakterijų, galinčių jį sunaikinti, o stiklo gabalas saulėtu oru gali atlikti objektyvo vaidmenį ir sukelti miško gaisrą.

Mūsų, vaikinų, daug, tegul kiekvienas iš mūsų dabar pasodina bent po krūmelį sodui

Medis, žolė, gėlė ir paukštis ne visada žino, kaip apsiginti, jei jie bus sunaikinti, mes liksime vieni planetoje

Reikalingas žuvims Tyras vanduo, mes apsaugoti mūsų vandenis. Miškuose, stepėse, kalnuose, įvairiuose gyvūnuose mes būsime saugoti mūsų miškus, stepės, kalnai

Žuvis yra vanduo, paukštis yra oras, žvėris yra miškas, stepė ir kalnai, o žmogui reikia Tėvynės ir saugoti gamtą reiškia saugoti tėvynę.

Ruzida Islamgulova
Pokalbis apie gamtosaugą parengiamojoje grupėje

"Patinka gamta, kaip ir bet kuri

žmogaus meilė, be jokios abejonės

įskiepijo mums nuo vaikystės. “

I. Sokolovas-Mitkovas

Rūpinkitės šiomis žemėmis, šiais vandenimis,

Net mažas bylinochku mylintis.

Rūpinkitės visais viduje esančiais gyvūnais gamta,

Nužudyk tik savyje esančius žvėris!

E. Evtušenko

Programos turinys:

Išsiaiškinkite vaikų mintis apie tai, ko reikia gyvūnams apsauga ir priežiūra, daugeliui augalų ir gyvūnų miškuose ir soduose, telkiniuose ir pievose reikia žmonių pagalbos ir priežiūros. Įtvirtinti ir apibendrinti idėjas apie augalus ir gyvūnus kaip gyvas būtybes (jiems reikia maisto, šilumos, šviesos ir pan.). Rūpinimasis augalais ir gyvūnais, žmonėmis apsaugoti juos nuo mirties siekti nedaryti žalos ir kurti geros sąlygos gyvybę, aprūpinkite juos maistu, saugokite nuo šalčio. Skatinkite vaikus kalbėti, daryti išvadas, logiškai mąstyti. Gilinti vaikų supratimą apie būtinybę saugoti augalus ir gyvūnus.

Vystymo užduotys:

Ugdykite vaikų kalbą, mąstymą.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti kruopštų, rūpestingą požiūrį į augalus ir gyvūnus.

žodyno darbas:

Žodyno aktyvinimas: Vandens telkinys

Žodyno turtinimas: rezervatas, miškininkai, Raudonoji knyga.

Įranga:

Paveikslėliai ir fotografijos, vaizduojančios rezervuotus mūsų Tėvynės kampelius, atspindinčius žmogaus rūpestį gamta, apie gyvūnus ir augalus, kuriems taikomos specialios apsauga.

Pamokos eiga:

Vaikinai, kodėl mes mylime mišką? Parkas? Upė?

Taip teisingai. Mėgstame mišką, parką, upę, nes jie puošia mūsų gatvę, miestą, žemę. Augti miške įvairių medžių, žolės, grybai, uogos. Miškas tylus, oras švarus ir skaidrus. Parke auga ir medžiai, krūmai, gėlės, žolelės. Juos pasodino žmonės, tavo mamos ir tėčiai, seneliai. Mums patinka upė, nes ji švari, skaidrus vanduo kad ji duoda vandens pakrantėse augantiems medžiams, krūmams ir žolėms. Vaikai, ko reikia augalams, kad jie gerai augtų? Taip, kad augalai gerai augtų, reikia ir šviesos, šilumos, drėgmės, mitybos.

Kas gyvena miške?

Teisingai. Miške gyvena gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai, varlės, gyvatės.

Kas auga miške?

Miške auga įvairių rūšių medžiai ir žolelės. Daugelis jų yra gydomieji.

Kokio tipo vaistiniai augalai tu žinai? (Vaikai vadina augalus, o mokytojas rodo iliustracijas)

Teisingai: bitkrėslė, šaltalankė, gyslotis, avietė, liepa ir kt.

Kokius medžius pažįsti? (vaikų atsakymai)

Tokios rūšys auga miške medžiai: drebulė, klevas, eglė, liepa, ąžuolas.

Kam žmonėms reikalingas miškas?

Taip, mūsų gyvenime miškas turi didelę reikšmę. Miškas duoda žmonėms medienos, vaistinių augalų, grybų, uogų. Paukščiai ir gyvūnai minta medžių vaisiais. Miškas puošia mūsų žemę, valo orą. Taigi, kaip turėtume elgtis su mišku?

Teisingai, turėtume saugok tai.

Vaikinai, kas prižiūri mišką, saugo jį?

taip, saugumo Miškais rūpinasi miškininkai.

Kaip jie rūpinasi mišku?

Miškininkai rūpinasi, kad miškas būtų sveikas, naikina kenkėjus, iškerta sergančius medžius, apsaugoti mišką nuo gaisrų.

Kaip vaikai ir suaugusieji rūpinasi mišku?

Taip, miškas – žmogaus draugas. Ne veltui tarp žmonių jie sako: Daug miško – rūpinkitės, mažai miško – sodinkite! „Žmonės apsaugoti mišką nuo gaisrų, nuvalykite nudžiūvusius medžius, pasodinkite naujus jaunus medžius. Vaikai taip pat rūpinasi miškas: rinkti medžių sėklas, prižiūrėti jaunus sodinukus, žiūrėti, kad niekas nesugadintų paukščių lizdai, nelaužė ir nepjovė medžių, netrypė žolės parkuose ir nežaidė su ugnimi miške, rūpinasi, kad niekas nešiukšlintų šaltinius, ežerus, upes.

Kaip reikėtų elgtis miške?

Taip, vaikinai, pavasarį, kai paukščiai peri jauniklius, negalima rėkti, negalima naikinti lizdų, skruzdėlynų, laužyti medžių šakų, draskyti didelis skaičius gėlės, negalima kūrenti laužo sausame miške, parkuose.

Kaip reikėtų elgtis lauke?

taip, duona auga lauke. Todėl jūs negalite eiti per lauką, kitaip sutrypsite duonos ausis. sutrypti augalai neaugs.

Kaip turėtume elgtis prie upės, šaltinio, ežero?

Taip, nešiukšlinkite rezervuarus, negąsdinkite žuvies verksmu.

Kūno kultūros minutė

Gulbės, gulbės plasnoja sparnais.

Jie pasilenkė virš vandens, papurtė galvas.

Išdidžiai ir užsispyrusiai gali išsilaikyti

Ir ramiai sėdi ant vandens.

Klausykite istorijos. Šaltoje Baltojoje jūroje šiaurėje yra daug salų. Šiose salose gyveno gražūs paukščiai – gagos. Iš gagų pūkų buvo gaminami šilti pūkuoti daiktai. Ir taip jie buvo sumedžioti. Paukščių buvo vis mažiau. Tada žmonės nusprendė: gagos nušauti nebegalima, reikia apsaugoti šį naudingą ir gražus paukštis neturi leisti visiškai išnykti. Salose sukurtas gamtos rezervatas. Jie pavadino jį „Septyniomis salomis“. Jame gyvena gagos, o dabar jų ten daug, neįmanoma net suskaičiuoti. Taigi žmonės išsaugotasšis gražus paukštis.

Žmogus saugo ne tik paukščius, bet ir visus retus gyvūnus, kurių belikę labai mažai. Tam sukuriami rezervai.

Kas žino, kas yra rezervas?

Draustiniuose gyvena ir veisiasi gyvūnai ir paukščiai, vabzdžiai ir augalai. Rezervai mūsų šalyje buvo sukurti skirtinguose regionuose.

Mes taip pat turime gamtos rezervatą Baškirijoje. Gamta mūsų respublika yra labai graži ir draustinyje ji yra kruopščiai apsauga, taip pat apsaugoti gyvūnus, ir paukščiai, ir vabzdžiai, pievos, miškai ir rezervuarai.

Vaikinai kodėl gamta reikalauja kruopštaus tvarkymo?

Gamta– tai mūsų Tėvynės turtas, ir taip turi būti apsauga kad gėlės pievose, medžiai, paukščiai, upeliai nedingtų nuo žemės paviršiaus.

Kaip turėtume elgtis su medžiais, krūmais, gėlėmis mūsų darželio teritorijoje? (vaikų istorijos)

Dabar žaisime žaidimą „Kas mums duoda gamta?" Aš pasakysiu, pavyzdžiui, žodį „miškas“, o jūs turite išvardyti, ką žmonės gauna iš miško.

„Miškas“ – grybai, mediena, uogos, riešutai, vaistažolės.

„Laukas“ – kviečiai, avižos, rugiai, kukurūzai.

„Upė“ – vanduo, žuvis, smėlis.

„Žemė“ – maistas augalams, mineralai, molis.

Vaikinai, tegul mūsų parkuose, soduose, miškuose vešliai auga medžiai ir ramiai gieda paukščiai. Tegul šaltiniai ir šuliniai visada būna švarūs ir skaidrus vanduo. Tegul tvenkiniuose, ežeruose ir upėse būna daug žuvies. Visa tai yra mūsų turtas, be kurio negalime gyventi. Žuvis – vanduo, paukštis – oras, žvėris – miškas ir kalnai. O žmogui reikia tėvynės. Ir saugoti gamtą reiškia saugoti Tėvynę.

Z. Aleksandrova

Jei jie pasakys žodį "tėvynė",

Iš karto ateina į galvą

Senas namas, serbentai sode,

Stora tuopa prie vartų.

Prie upės beržas – drovus

Ir ramunėlių kalnelis...

Ir kiti tikriausiai prisimins

Jūsų gimtoji Maskvos kiemas.

Pelėse pirmieji laiveliai

Ten, kur neseniai buvo čiuožykla,

Ir didelė kaimyninė gamykla

Garsus džiaugsmingas ragas.

Arba stepė, raudona nuo aguonų,

Auksinė visuma…

Tėvynė kitokia

Bet kiekvienas turi vieną!

Tema: Aplinkos apsauga.

Tikslai:

  • nustatyti aplinkos taršos pasekmes, žmogaus poveikį gamtai ir gamtos poveikį žmogui; nustatyti, kokius aplinkosaugos darbus gali atlikti vaikai; formuoti aplinkosaugos raštingumą; gaminti skersines dėžutes gėlių sodinukams, pasėti gėlių augalų sėklas;
  • plėtoti žodinę monologinę kalbą, psichinės operacijos(analizė, palyginimas, klasifikavimas); smulkiosios motorikos įgūdžius; kūrybinė vaizduotė;
  • ugdyti ekologinę kultūrą; gebėjimas dirbti komandoje; savikontrolė.

Įranga:

  • juostinis magnetofonas;
  • televizorius, vaizdo kasetė „Ekologinis almanachas“;
  • šiukšlių maišai, plastikiniai buteliai, skardinės, dėžės ir kt.
  • parodos eksponatai;
  • sulčių dėžutės 200 ml (23 vnt.);
  • žydinčių augalų sėklos;
  • priminimai studentams;
  • vaizdinė medžiaga.

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

I. Organizacinis momentas

Garsų įrašymas:

Labas rytas draugai!

Gamta! Labas rytas!

Sveiki, upės ir ežerai, jūros ir vandenynai, kalnai ir lygumos!

Sveiki paukščiai ir gyvūnai!

Visi, visi, visi! Labas rytas!

Jei žmogus kiekvieną dieną taip sveikintųsi ne tik su artimaisiais ir draugais, bet ir su visa, kas jį supa, galbūt visi tie gyvūnai ir augalai, kurių daugiau nebepamatysime, gyveno žemėje iki šiol – žmogus juos sunaikino.

  • Rodomas video filmo „Aplinkos almanachas“ fragmentas ( ryškių pavyzdžiųžmonių pažeidimai aplinkai).
  • Tylos akimirka. Pauzė.
  • 4 klasės mokiniai (atlikdami turistų vaidmenį) įeina į klasę ir atneša šiukšlių maišus su skardinėmis, buteliais, dėžėmis ir pan., padeda juos prie lentos.

Palauk, ką tu darai?

Kaip gaila, kad gamta negali kalbėti žmogaus kalba, ji bejėgė prieš žmogaus puolimą.

Ką daryti, kad gamta nemirtų?

Nuoroda: Viena 4 asmenų šeima kasdien išmeta 3 kg šiukšlių. O jei mieste yra tūkstantis žmonių...

II. Naujos medžiagos mokymasis.

Kokia pamokos tema? (Mokiniai suformuluoja pamokos temą).

Kokia pagrindinė užduotis mūsų laukia šiandien? (Užduotys: 1. Ištirti aplinkos taršos priežastis; 2. Pagalvokite, kaip galime padėti saugoti gamtą)

Kas yra aplinka (pasaulis)?

(Supantis pasaulis yra gamta, žmogus, jo darbas ir jo darbo rezultatas)

Į kokius du pogrupius galime suskirstyti visus gamtos objektus?

(Gyvoji ir negyvoji gamta)

Įvardykite, kokie objektai priklauso laukinei gamtai? (augalai, gyvūnai, grybai, bakterijos)

Kokie yra negyvosios gamtos objektai? (oras, akmenys, vanduo, erdvė)

Iš eilės kartu su mokiniais sudaroma schema.

  • Tik žmogus sugeba ką nors sukurti ir panaudoti, taigi viską žmonių visuomenė svarstysime atskirai, nors žmogus yra gamtos dalis.

Kas atsitiks, jei sugenda bent viena nuoroda?

Visa sistema sugedusi. Visi elementai yra tarpusavyje susiję.

III. Darbas su vadovėliu.

Atsiverskite vadovėlį 34 puslapyje („Mes ir mus supantis pasaulis“, 1 klasė, N.Ya. Dmitrieva, A.N. Kazakovas).

Atidžiai pažiūrėkite į iliustraciją, perskaitykite vadovėlio tekstą. Mokiniai savarankiškai dirba su vadovėlio tekstu.

Koks yra žmogaus veiklos, negyvosios ir gyvosios gamtos santykis.

Ką žmogus gamina įmonėse?

Kodėl jis tai daro? Tai gerai žmonėms!

O kokia žala iš šių įmonių darbo?

Kas gresia šiai gamtai? O pats žmogus? Tai turės įtakos paties žmogaus sveikatai.

IV. Grupinis darbas.

Paskutinėje pamokoje gavote užduotį: ištirti aplinkos taršos priežastis. Praneškite mums tyrimo rezultatus.

1 grupė: Mūsų grupė tyrė oro taršą.

Išsiaiškinome, kad viena įmonė per metus į atmosferą išmeta 200 tonų suodžių, per parą automobilis gali išmesti iki 20 kg kenksmingų išmetamųjų dujų.

Ar siūlote uždaryti gamyklas ir gamyklas?

Ne, reikia įdėti gydymo įstaigos ant vamzdžių, kad atliekos neterštų gamtos.

Kuris iš tavo tėvų turi automobilį? Taigi dabar sunaikinti visas mašinas? Ką reikėtų daryti, kad oras būtų švarus?

Mažas spygliuočių miškas per metus išvalo 35 tonas dulkių. Lapuočių miškas – 70 tonų dulkių.

Vienas didelis medis per dieną išskiria tiek deguonies, kiek reikia vienam žmogui.

Mūsų miestas apsuptas miškų, eglutės prie mokyklos grynina orą.

2 grupė tyrinėjo, kaip žmonės veikia augalus.

Daugelis dalykų yra pagaminti iš medžio. Knygos, sąsiuviniai gaminami iš popieriaus, kuris irgi iš medžio, todėl kertami miškai.

1 medis auga daugiau nei 100 metų.

80 kg makulatūros sutaupo 1 medį. Mūsų klasė šiais metais surinko 240 kg makulatūros, išgelbėjome 3 medžius.

Žmonės išeina į gamtą, kursto laužus, meta šiukšles. Miškuose dažnai kyla gaisrai, žūsta gyvūnai ir paukščiai.

Žmonės laužo medžius, drasko gėles, drasko grybus grybiena.

Apleistos šiukšlės teršia dirvą.

Laikas, reikalingas visiškam žemėje palaidotų medžiagų sunaikinimui: popierius - 15 dienų,

skardinė - 20 metų, stiklinė - daug metų.

Ką reikėtų daryti su šiukšlėmis?

Kenčia miškas, kenčia žvėrys.

3 grupė: Mes ištyrėme žmonių įtaką gyvūnams.

Žmonės medžioja gyvūnus. Žemėje yra daug nykstančių gyvūnų rūšių, įtrauktų į Raudonąją knygą. Kas valandą iš Žemės išnyksta 3 gyvūnų rūšys.

Paukščiai žūsta nuo šalčio, 9 iš 10 paukščių žūsta per žiemą.

Surengėme akciją „Padėk paukščiams“.

Ištyrėme, kokie paukščiai pas mus žiemoja, sužinojome, kuo jie minta; darėme lesyklas ir pakabinome jas kieme ir miške, lesame paukščius.

4 grupė: Žmogaus įtaka vandens telkinių būklei.

Sužinojome, kaip žmonės teršia vandens telkinius mesdami šiukšliadėžes ir stiklus. Tai labai pavojinga žuvims ir pačiam žmogui.

Kai kurios įmonės atliekas, kenksmingas medžiagas išmeta į upes.

1 l Nuotekos sunaikina 100 litrų gryno vandens.

5 g aliejaus padengia 50 kv. m vandens paviršiaus.

Žemėje yra labai mažai gėlo vandens – taupykite vandenį.

Siekdami apibendrinti, kaip padėti saugoti gamtą, žaisime žaidimą: „Pasirink mandagumo taisyklę“ (taisyklės užrašytos ant kortelių)

1 grupė:

1. Nelaužykite šakų, nežalokite medžių. Veltui nedraskyk žolės ašmenų ar lapo.

2. Galima žaisti miške: mėtyti lapus, pinti vainikus, skinti puokštes. Tik pagalvok, daug žalumos, daugiau augs.

3. Neišrauti žydinčių augalų.

2 grupė:

1. Galiausiai galite kelti triukšmą, šaukti, kišti aplinkui, svarbiausia niekam netrukdyti.

2. Stenkitės netriukšmauti, kitaip miškas išsigąs, pasislėps, ir nesužinosi nė vienos paslapties.

3. Nesunaikinkite paukščių lizdų.

3 grupė:

1. blaktakė varlė, šliaužianti gyvatė, gremėzdiška rupūžė, bjaurūs vikšrai nuvažiuoti galima, bet geriau jų visai nebūtų.

2. Visi gyvūnai yra svarbūs – visi gyvūnai reikalingi. Kiekvienas iš jų gamtoje atlieka savo naudingą darbą.

3. Nenaikink skruzdėlynų.

4 grupė:

1. Einant per mišką galima padegti pakeliui įvairios pagaliukai ir žolės stiebeliai – įdomu, kad jie dega.

2. Nepalikite ugnies neužgesintos.

3. Negalima palikti šiukšlių miške, parke.

Iš jūsų pasirinktų taisyklių sudarėme atmintinę. Paskaitykime.

MIELAS DRAUGE! PRISIMINTI!

Jei nuskinu gėlę
Jei nuskinsi gėlę
Jei viskas: aš ir tu,
Jei skiname gėles -
Visi laukai bus tušti
Ir grožio nebus!

-Ne laužyti medžio šakas.

- Ne išrauti žydinčius augalus.

- Ne skinti gėles nuo augalų.

- Tai uždrausta nulupkite nuo medžių žievę, įpjaukite ant jos peiliu.

- Tai uždrausta palikti šiukšles miške, parke.

- Ne traukti grybus su grybiena.

- Ne sunaikinti paukščių lizdus.

- Ne naikinti skruzdėles.

- Ne palikite ugnį neužgesintą.

-Nešiukšlinti šaltinius.

- Ne triukšmas miške.

2 užduotis: Kiekviena grupė voke turi piešinius – tai aplinkos ženklai. Pagalvok, ką jie reiškia?

3 užduotis: Namuose sugalvokite ir nupieškite savo ženklus – piešinius.

V. Fizinės minutės. Vizualinė gimnastika. Atsipalaidavimas.

VI. Kūrybinis darbas.

Ir ką mes darome su šiais daiktais? (Iš maišų išimamos dėžės, plastikiniai buteliai).

Kaip juos galima panaudoti pakartotinai?

Manau, kiekviena šeima turi savo mažų pakartotinio naudojimo paslapčių. plastikiniai buteliai, dėžės, paketai ir kt.

AMATŲ PARODA.

O šiandien pamokoje taip pat stengsimės atlikti naudingus, reikalingus darbus!

1. Iš sulčių dėžučių pagaminsime sekcinę dėžutę daigams.

2. Į juos sodinkime dekoratyvinių augalų sėklas.

3. Gegužės mėnesį mokyklos teritorijoje sodinsime sodinukus – tai bus nedidelis indėlis puošiant mus supantį pasaulį.

Pavadinkime savo projektą „Auginkime saulėgrąžas, saulutes“

Mokiniai sodina sėklas ir laisto.

Kad augalas gerai augtų, reikia jį sodinti su meile, geros nuotaikos.

Kiekvienoje eilėje dėžės sujungiamos segtuku, o po to juostele į sekcijines dėžutes, pritvirtinama plokštelė su joje pasodinto gėlių pasėlio pavadinimu, iš viršaus uždengiama dengiančia medžiaga, kad sėklos geriau dygtų.

IX. Pamokos santrauka

Kas buvo svarbiausia pamokoje?

Kaip baigsime pamoką?

Manau, kad dėka žinių, kurias gavote šiandien pamokoje, galėsite išlaikyti mūsų pasaulį tokį gražų.

Rūpinkitės Žeme!

Skylarkas mėlyname zenite

Drugelis ant dygliuotų lapų,

Saulės šviesa takuose

Ant žaidžiančio krabo akmenų,

Virš dykumos baobabo šešėlis,

Vanagas, kuris užmuša lauką,

Giedras mėnulis virš upės ramus.

Rūpinkitės Žeme!

Žmogus ir gamta yra neatsiejamai susiję vienas su kitu. Mes esame neatsiejama visos gyvybės Žemėje dalis. Gyvas yra ypač svarbus – jo grožis jaudina vaikus, žadina jų smalsumą, lavina fantaziją ir vaizduotę. Gamtos svarbą formuojant vaiko asmenybę vargu ar galima pervertinti. Todėl labai svarbu nuo pat kūdikystės vaikams skiepyti meilę ir pagarbą gamtai, mokant dirbti gamtos labui ir daryti viską, kad ji būtų išsaugota. Juk gamta – mūsų bendri namai, kuriais kiekvienas turime rūpintis.

Gamtos garsai vaikams

Gamta yra įvairi, taip pat yra daug būdų tyrinėti gamtą. Vasarą vaikai gamtoje mokosi žaisdami, stebėdami, smagias ir įdomias užduotis užduočių forma ir kt. Pasakojimai, iliustracijos, pasakos, posakiai ir patarlės apie gyvūnus ir natūralus fenomenas. Svarbiausia, kad visa informacija būtų pateikta smagiai, kad sunkiai susikaupęs vaikas galėtų susikaupti ir susidomėti.

Kūdikių auklėjime svarbų vaidmenį atlieka ne tik gyvūnai, vabzdžiai, augalai ir paukščiai. Vaikams labai svarbūs ir gamtos garsai. Skirtingai nei suaugusieji, maži vaikai puikiai atpažįsta juos supančio pasaulio balsus. Jiems gana natūralu ilgai klausytis vėjo ošimo, vandens purslų ir lapų ošimo. Gamtos muzika vaikams – puikus būdas nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Tikrai pagavote save galvojant, kiek daug garsų mus supa. Ar žinojote, kad Žemėje nėra dviejų vietų, kur garsai būtų visiškai identiški. Mūsų planeta tokia unikali ir įvairi! Studijuodami gamtos garsus galite eiti į mišką, prie upės ar į pajūrį. Vandens garsai ypač naudingi vaikams: jie ramina ir ramina, atneša geri sapnai. Miško garsai taip pat puikiai tinka užliūliuoti vaikus. Mažyliai puikiai ilsisi, klausosi paukščių čiulbėjimo, žolės ošimo ir vėjo ošimo.

Bet kokio amžiaus vaikams naudinga klausytis delfinų „pokalbio“. Jų dainavimas vyksta tam tikrais dažniais, kurie teigiamai veikia mūsų nervų sistema. Delfinų terapija skirta vaikams, sergantiems autizmu ir kitomis ligomis, tiek psichinėmis, tiek fiziologinėmis.

Žinoma, ne visada turime galimybę išeiti į mišką ar nukeliauti prie jūros, tokiais atvejais gamtos garsus įrašyti telefonu ar kompiuteriu visai tinka. Prieš miegą įjunkite jas vaikui 20-30 minučių ir kūdikis miegos kietai ir ramiai.

Vanduo gamtoje vaikams

Vanduo yra daugumos gyvų organizmų buveinė Žemėje. Jis supa mus visur: dirvoje, ore, danguje, augaluose ir pačiame žmoguje. Toks reiškinys kaip vanduo gamtoje vaikams yra natūralus, bet nelabai aiškus. Todėl suaugusieji turėtų pateikti šią problemą Ypatingas dėmesys. Svarbiausia su gamta susijusi sąvoka yra vandens ciklas. Bet kaip galite lengvai paaiškinti vaikams, kaip gamtoje vyksta vandens ciklas? Koks yra geriausias amžius tai daryti? Dauguma mokytojų mano, kad kuo anksčiau papasakosite savo vaikui apie tam tikrus reiškinius, tuo geriau.

Svarbiausia pasirinkti prieinamą formą. Mažyliai geriausiai supranta iliustracijas ir viską, kas susiję su vaizdais, todėl aiškindami vandens ciklą pieškite ir kiek įmanoma daugiau. Mėgautis ryskios spalvos, paprastais žodžiais kalbėti apie tai, kaip vanduo keičia savo formą ir, priklausomai nuo temperatūros, virsta garais arba ledu. Pasakykite, kad visiems gyviems organizmams Žemėje tikrai reikia vandens, paprašykite pateikti pavyzdžius, kaip vaikai bendrauja su vandeniu (geria, maudosi, laisto augalus ir pan.) Didesni vaikai jau gali skaityti iliustruotas knygas apie šį gamtos reiškinį, paprašykite pavaizduoti kas atsitinka su vandeniu aplinkoje. Vyresni vaikai su entuziazmu žiūrės televizijos laidas apie įvairius gamtos reiškinius, teks tik sekti medžiagos pateikimo kokybę ir palaikyti diskusiją apie tai, ką išgirdote.

Gamtos apsauga vaikams

Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, svarbus komponentas edukacinė programa yra gamtos apsauga vaikams. Kaip ugdyti vaikus gerbti gamtą? Viskas gana paprasta ir kartu sunku: reikia lavintis. Jei vaikas iš pačios ankstyvas amžius pamatys, kad tėvai po iškylos kruopščiai išvalytų po savęs šiukšles miške ar proskynoje, kiekvieną popierėlį išmestų į šiukšliadėžę, o ne ant žemės, kūrentų tik tam įrengtose vietose, jis tiesiog pradeda mėgdžioti suaugusiuosius. Kaip geriausias pavyzdys Jūs duosite, tuo teisingiau elgsis jūsų vaikas.

Be to, galite išmokyti vaiką taupyti vandenį, rūšiuoti šiukšles, rinkti makulatūrą, naudoti daugkartinius indus, remontuoti ir panaudoti senus daiktus ir kt. Dažniau paaiškinkite savo vaikui, kad vaikų darbas gamtoje yra toks pat svarbus kaip ir suaugusiųjų, kad gamtai mes visi esame lygūs, ir ji visada dėkinga už kiekvieną pasodintą medelį. Linkime sėkmės auginant vaikus!

Kai galvojate apie daugybę aplinkosaugos problemų, su kuriomis susiduriate modernus pasaulis Kokie jų sprendimo būdai jums ateina į galvą? Galbūt jūs galvojate apie naujausi įspėjimai mokslininkai apie globalinį atšilimą, nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis, miškų naikinimą arba oro ir vandens taršą. Žinoma, grėsmių aplinkai sąrašas yra begalinis, ir jūsų vaikai, be abejo, apie daugelį jų jau sužinojo namuose ar mokykloje.

Daugeliui suaugusiųjų gali būti baisu tyrinėti mokslinius duomenis, kuriuose išsamiai aprašoma aplinkos apsaugos būklė. Kaip išmokyti savo vaikus rūpintis aplinka ir neįtraukti į juos minties apie neišvengiamą pasaulio pabaigą ir visuotinę katastrofą? Pirmiausia paskatinkite savo vaikus pažvelgti į tai, ką jūsų šeima ir draugai gali padaryti, kad apsaugotų aplinką. Jei padėsite savo vaikams rūpintis aplinkos apsauga nuo pat mažens jie galės pamatyti, ką iš tikrųjų vaidina jų veiksmai svarbus vaidmuo ir jei dirbate kartu su kitais žmonėmis, galite atlikti svarbų vaidmenį keičiant ir tobulinant visą pasaulį.

Šiame straipsnyje pateikiama paprasta, lengvai atliekama veikla, kurią vaikai gali įtraukti į savo kasdienį tvarkaraštį, kuri padės atsakingai tvarkyti savo aplinką.

Taupyk vandenį

Ar žinojote, kad vienas žmogus per dieną vidutiniškai išgeria apie 200 litrų vandens? Galite atspėti, kad žmonės naudojasi vonioje daugiau vandens nei bet kurioje kitoje namo patalpoje arba kad iš varvančio maišytuvo per metus gali išsilieti iki 7500 litrų vandens. Tačiau nors tikriausiai žinote šią statistiką, jūsų vaikai tikriausiai neįsivaizduoja, kiek vandens iššvaistoma kiekvieną dieną.

Kaip mes galime išmokyti vaikus rūpintis savo vandens ištekliai? Apsvarstykite šiuos pasiūlymus:

  1. valydami dantis, prausdami veidą ar plaudami rankas, išjunkite vandenį, jo nepilkite nuolat;
  2. nustatykite taisyklę, kad sumažintumėte laiką, praleistą duše (jei reikia, naudokite laikmatį);
  3. jei atėjo vaikų eilė plauti indus, neleiskite jiems visą laiką pilti vandens, kai jie muiluoja ar skalauja indus;
  4. jei prašote vaikų nušluostyti sodo takus, duokite jiems šluostę, o ne žarną;
  5. leiskite savo vaikams laistyti augalus anksti ryte pavasarį ir vasarą, kad jie neišgaruotų, ir atitinkamai išleisti mažiau vandens;
  6. nemeskite šiukšlių į tualetą, nes tokiu atveju kiekvieną kartą turite išleisti vandenį.

Atliekų perdirbimas

Tikėtina, kad jūsų šiukšliadėžės dabar yra daug lengvesnės nei buvo prieš kelerius metus. Šiandien šiukšliadėžės jau yra daugelyje miestų, o daugumoje namų taip pat yra šiukšliadėžės su tokiomis atliekomis, kurias kartą per savaitę išveža specialūs automobiliai.

Jūsų vaikai taip pat galėjo dalyvauti mokyklos programos makulatūros surinkimas ir pasaulinė diena aplinkos apsauga (kasmet visame pasaulyje švenčiama birželio 5 d.), kurios skatina aplinkos apsaugą. Galbūt jie netgi padeda savo šeimai rinkti ir perdirbti aliuminio skardines bei plastikinius butelius ir už tai gauti pinigų. Nuo tada, kai perdirbimas taip plačiai paplito pastaraisiais metais Ką dar galima padaryti siekiant sumažinti taršą?

Sumažinti atliekų

Galbūt pats paprasčiausias dalykas, kurį jūsų šeima gali padaryti, yra sumažinti susidarančių šiukšlių kiekį. Nes ta sauja šiukšlių, kurias visi gamina individualus asmuo, sudaro didžiulius kalnus universalių šiukšlių, o asmeninių šiukšlių kiekio sumažinimas gali turėti didelį poveikį aplinkai. Šios idėjos jums padės:

  1. taupyk popierių, rašyk laiškus ir daryk namų darbai abiejose lapo pusėse;
  2. pasidarykite krūvą užrašų popieriaus, kurį jūsų vaikai galėtų panaudoti savo juodraščiams – tai padeda popierių panaudoti du kartus;
  3. ruošdami vakarienę naudokite daugkartinius indus;
  4. skatinti vaikus naudoti daugkartinio naudojimo indus, o ne plastikiniai maišeliai, vyniojamasis popierius arba aliuminio folija;
  5. nupjautą žolę, lapus ir maisto likučius įmeskite į savo sodo komposto duobę, o ne išmeskite kartu su šiukšlėmis, tai taip pat sumažins į miesto sąvartynus išvežamų šiukšlių kiekį;
  6. pirkti daiktus, pagamintus iš perdirbto popieriaus ir kitų perdirbtų medžiagų;
  7. parodykite savo vaikams, kiek pakavimo medžiagos iššvaistoma, kai perkate atskirai supakuotas prekes, o ne imate dideles pakuotes ir dalijate pirkinius į daugkartinio naudojimo konteinerius;
  8. pirkti įkraunamas baterijas ir kitus įrenginius, kurie galiausiai mažiau kenkia aplinkai ir tarnauja daug ilgiau nei įprasti akumuliatoriai;
  9. jei esate parduotuvėje ir perkate ką nors smulkaus, įsidėkite jį į kišenę, piniginę ar kitą pirkinių krepšį, o ne prašykite atskiro maišelio;
  10. Atsineškite daugkartinį pirkinių krepšį, kurį jūsų šeima galės naudoti ištisas savaites, arba tiesiog pirkinių krepšį.

Pakartotinis senų daiktų naudojimas

Seni nepageidaujami drabužiai, žaislai ar namų apyvokos daiktai gali gauti antrą ar net trečią gyvenimą, jei jais bus naudojamasi netinkamai. Pavyzdžiui, sena padanga gali tapti puikia sodo lova, o suplyšusius drabužius galima panaudoti kaip skudurą. Gali tapti sulūžusių žaislų dalimis naujas gyvenimas kaip amatų medžiaga. Taip pat galite paaukoti vis dar naudingą daiktą labdaros draugijai.

Perdirbimas už namų ribų

Daugelis žmonių kruopščiai renka šiukšles namuose ir visiškai pamiršta jas už jos ribų. Pavyzdžiui, ką daryti su tuščiais plastikiniais buteliais ir sodos skardinėmis? Ar išmetate juos į šiukšliadėžę, jei netoliese yra? Ar tiesiog nusiųsti į šiukšliadėžę?

Priminkite savo vaikams, kad viskas, ką jie turi padaryti, tai įsitikinti, kad stiklainis ar butelis yra tuščias, įsidėti jį į savo kuprinę ir išmesti į šiukšlių dėžę namuose. Taip pat galite pasikonsultuoti su savo miesto sodų ir parkų administracija, ar galima tokius konteinerius statyti intensyvaus miesto eismo zonose. Kai kuriuose soduose ir parkuose bei paplūdimiuose jau yra specialios talpos plastikiniams buteliams ir metalinėms skardinėms.

Sumažinti oro taršą, stabdyti visuotinį atšilimą

Jei jūsų vaikai mokosi vidurinėje ar vidurinėje mokykloje, jie gali būti jau išmokyti globalinis atšilimas. Nors gali atrodyti, kad tik vyriausybės ir didelės įmonės gali ką nors padaryti, kad sumažintų išmetamų teršalų kiekį, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti jūs ir jūsų šeima, jau nekalbant apie tai, kad tai padės jums ir sutaupyti pinigų. Pavyzdžiui, galite pasiūlyti savo vaikams:

  1. Jei jums reikia kur nors nuvykti, eikite pėsčiomis, važiuokite dviračiu ar važiuokite autobusu, o ne važiuokite. Galbūt gyvenate pakankamai arti mokyklos, kad jūsų vaikai galėtų į ją nueiti? Ar galite susitarti su kaimynais, kad paeiliui pristatytų vaikus automobiliu? Ar jūsų vaikai gali eiti į draugo namus pėsčiomis ar dviračiu, o ne automobiliu?
  2. Taupykite elektros energiją (išjunkite televizorių, šviesas, radiją ir kitus elektros prietaisus, kai nenaudojate).
  3. Padėkite taupyti energiją ir žaliavas perdirbdami, pakartotinai naudodami ir sumažindami suvartojamo maisto kiekį.
  4. Pasodinkite medžius ir kitus augalus, kad sugertumėte perteklių anglies dvideginis(Jie taip pat suteikia pavėsį ir apsaugą nuo vėjo, o tai padeda geriau palaikyti daugiau ar mažiau pastovią temperatūrą namuose ir taip sumažinti energijos sąnaudas jų šildymui ar vėsinimui).

Mažiau pastangų – daugiau rezultatų

Mūsų mažoji kasdienė veikla yra pati didžiausia Skirtingi keliai gali turėti didelį teigiamą poveikį aplinkai. Kad vaikai nuolat galvotų apie aplinką, leiskite jiems kiekvieną dieną pamatyti viską, ką darote, kad ją apsaugotumėte, ir paaiškinkite, kodėl tai darote. Pavyzdžiui, vaikai gali nesuprasti, kodėl energiją taupančių lempų ar elektrinės vejapjovės naudojimas yra geriau aplinkai, kol jiems to nepaaiškinsite. Parodykite savo vaikams, kad nešiukšlinate, ir paaiškinkite, kokį poveikį tarša daro aplinkai. Nereikalingų daiktų neišmeskite, o atiduokite labdarai. Gaukite naujausią informaciją apie gamtosaugos projektus savo vietovėje ir galbūt galėsite kartu su vaikais pasodinti medį arba išvalyti šiukšles vietiniame parke.

Nauja vietoje

>

Populiariausias